Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια ήρθαν τα αποτελέσματα  234 είναι η χοριακη θα πάω πάλι Τετάρτη πρωί για την δεύτερη να δω την αύξηση 

Με βάση το τεστ ωορρηξιας είμαι θεωρητικά στις 2 μερες καθυστέρηση.. 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Τι τέλει νέα!! Με το καλό να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η singing in the rain είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Τι τέλει νέα!! Με το καλό να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και στα δικά σου εύχομαι αυτός ο μήνας είναι τυχερός !!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια ήρθαν τα αποτελέσματα  234 είναι η χοριακη θα πάω πάλι Τετάρτη πρωί για την δεύτερη να δω την αύξηση 

Με βάση το τεστ ωορρηξιας είμαι θεωρητικά στις 2 μερες καθυστέρηση.. 

Τελειααα η χοριακη σου κορίτσι μου, να τη χαρείς την εγκυμοσύνη σου, να έχεις μια καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τελειααα η χοριακη σου κορίτσι μου, να τη χαρείς την εγκυμοσύνη σου, να έχεις μια καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι🥰🥰

Ευχαριστώ κορίτσι μου να είσαι καλά θα περιμένω και τα δικά σου νέα και ελπίζω να μας πεις και εσυ τα ευχάριστα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κορίτσι μου . Εύχομαι να έχεις μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη. 

Μακάρι να μας φέρεις γούρι σε όλες . 

Απόλαυσε το ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου . Εύχομαι να έχεις μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη. 

Μακάρι να μας φέρεις γούρι σε όλες . 

Απόλαυσε το ❤️❤️❤️

Ευχαριστώ 😍

Μακάρι να φέρω γούρι σε όλες σας 

στέλνω μπεμπεδοσκονη 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και στα δικά σου εύχομαι αυτός ο μήνας είναι τυχερός !!! 😊

Ευχαριστώ πολύ!! ❤️❤️❤️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου να είσαι καλά θα περιμένω και τα δικά σου νέα και ελπίζω να μας πεις και εσυ τα ευχάριστα 🥰

Μακάρι κ εγω το εύχομαι😊, και όλες μας🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια ήρθαν τα αποτελέσματα  234 είναι η χοριακη θα πάω πάλι Τετάρτη πρωί για την δεύτερη να δω την αύξηση 

Με βάση το τεστ ωορρηξιας είμαι θεωρητικά στις 2 μερες καθυστέρηση.. 

Χίου χοοο μπήκα πριν τον ύπνο να ρίξω μια ματιά και είδα αυτά τα υπέροχα νέα!! Τέλεια η χοριακή σου!! Μπράβο κορίτσι μου!! Όλα τέλεια θα πάνε 🥰🥰♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια ήρθαν τα αποτελέσματα  234 είναι η χοριακη θα πάω πάλι Τετάρτη πρωί για την δεύτερη να δω την αύξηση 

Με βάση το τεστ ωορρηξιας είμαι θεωρητικά στις 2 μερες καθυστέρηση.. 

Συγχαρητηρια @Elk!!!🎉🎉🎉🤰🥰🌹❤️ με το καλο να ερθει το 2ο μωρακι σας κ να ειστε τρισευτυχισμενοι!!! Ευχομαι μια ανεφελη εγκυμοσυνη κ να την απολαυσεις!!! Καλους διπλασιασμους!!!🙏 θα ειμαστε εδω ολες την τεταρτη ν μαθουμε τα νεα σου!!! 😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Χίου χοοο μπήκα πριν τον ύπνο να ρίξω μια ματιά και είδα αυτά τα υπέροχα νέα!! Τέλεια η χοριακή σου!! Μπράβο κορίτσι μου!! Όλα τέλεια θα πάνε 🥰🥰♥️♥️

 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Συγχαρητηρια @Elk!!!🎉🎉🎉🤰🥰🌹❤️ με το καλο να ερθει το 2ο μωρακι σας κ να ειστε τρισευτυχισμενοι!!! Ευχομαι μια ανεφελη εγκυμοσυνη κ να την απολαυσεις!!! Καλους διπλασιασμους!!!🙏 θα ειμαστε εδω ολες την τεταρτη ν μαθουμε τα νεα σου!!! 😘 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας εύχομαι και σε εσας τα καλύτερα και να έρθουν σύντομα 😍

Τετάρτη βράδυ θα έχουμε πιο ολοκληρωμένη εικόνα θα σας ενημερώσω εννοείται 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Εμείς τελειώσαμε με τον 1ο κύκλο προσπαθειών!
Με θετικό τεστ 13η μέρα, είχαμε επαφές: 5η, 7η, 8η, 10η, 12η, 13η, 14η, 15η. 
Εντάξει δε μπορούσα να κάνω κάτι καλύτερο, δουλεύει και διπλοβάρδιες, θα τον πεθάνω! 
Τώρα, ώρα για την άθλια αναμονή!

Θα ασχοληθώ με τις ετοιμασίες του γάμου μου. Ο οποίος θα είναι πολιτικός σε στενό κύκλο (λέμε εμείς) αλλά οι μανάδες μας που αυτές τις μέρες είναι μαζί διακοπές έχουν άλλη άποψη. Όπως και η φίλη που θα κάνω κουμπαρομάρτυρα, που δεν ξέρω ποιος θα της πει ότι δεν πάνε με άμαξα στο δημαρχείο κι άλλα τέτοια...

Μιας και οι περισσότερες υποθέτω θα είστε παντρεμένες, να ρωτήσω αν ξέρει καμία πριν πάω στο δήμο.
Εμείς μένουμε εδώ και 5 χρόνια στο νησί, έχουμε φέρει την εφορία μας εδώ, και φαίνεται στη φορολογική ότι είμαστε μόνιμοι κάτοικοι του νησιού. Είμαστε ακόμη δημότες των πόλεων καταγωγής μας. 
Σύμφωνα με το ίντερνετ κάνεις αίτηση στο δήμο κατοικίας σου, και βγάζεις άδεια γάμου σ'αυτόν.
Άρα εννοεί εδώ που είμαστε προφανώς, και όταν κάνουμε την αίτηση δηλώνουμε την ημερομηνία και την πόλη τέλεσης του γάμου, αφού έχουμε ενημερωθεί για διαθέσιμες ημερομηνίες εκεί;;
Γιατί θα ΄ήταν παντελώς κουλό να πρέπει να διασχίσουμε όλη τη χώρα για να πάμε για άδεια γάμου, να γυρίσουμε στο νησί και μετά να ξαναματατρέχουμε πάνω για το γάμο! Και εφόσον μαζί με την αίτηση στο δημαρχείο πρέπει και να καταθέσεις λογαριασμό δεκο ή φορολογική, θα το θέλουν για να φαίνεται ότι είσαι κάτοικος στο δήμο που κάνεις αίτηση. Ειδάλλως, αν πας για αίτηση στον τόπο καταγωγής, τι τους κόφτει να δουν μια φορολογική που λέει Σύρος; 

Δεύτερον! Αυτές (μάνα πεθερά κουμπάρα) κάτι λένε για ανθοδέσμη, στολισμένα αυτοκίνητα, στολισμό δημαρχείου, μπομπονιέρες !?!?!?! Γίνονται τέτοια στον πολιτικό ή θα γελάει ο κόσμος;;; Εγώ δεν ξέρω, οι φίλοι μου είναι χίπηδες, στον τελευταίο πολιτικό που πήγα φορούσαν σταράκια, σκισμένα τζιν, και έντυσαν παρανυφάκι το λαμπραντόρ τους...

Τρίτον! Αν έχεις κάνει πολιτικό, απαγορεύεται να βαφτίσεις το παιδί σου κ πρέπει να κάνεις και θρησκευτικό; Από Αθήνα όσες ξέρω λένε ότι έτσι είναι και κάνουν υποχρεωτικά γαμοβάφτιση.
Στα μέρη μου έχω φίλες που βάφτισαν τα παιδιά τους ενώ έκαναν μόνο πολιτικό απλά λένε σε στραβοκοιτάνε οι παπάδες ή μπορεί να χρειαστεί να δώσεις φακελάκι, ανάλογα τον παπά. Εσείς τι λέτε;;;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 😁

Σήμερα διακρίνεται κάτι;;;;

IMG20230905080744.jpg

Καλημέρα Μαρίνα μου! Με πολύ προσοχή βλέπω μια σκιά, εσύ από κοντά θα την βλέπεις πολύ περισσότερο. Γιατί δεν πας για μια χοριακη να μην βασανιζεσαι με τα τεστακια και ειδικά με αυτά, αν θυμάμαι καλά είσαι πριν την καθυστέρηση σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα Μαρίνα μου! Με πολύ προσοχή βλέπω μια σκιά, εσύ από κοντά θα την βλέπεις πολύ περισσότερο. Γιατί δεν πας για μια χοριακη να μην βασανιζεσαι με τα τεστακια και ειδικά με αυτά, αν θυμάμαι καλά είσαι πριν την καθυστέρηση σωστά;

Ναιι φαίνεται αν ανοίξεις την εικόνα..την βλέπω από κοντά..εχθές ήταν πιο αμυδρή γι'αυτό δεν φαινόταν....θα περιμένω καθυστέρηση...αύριο είναι η τελευταία ημέρα για να έρθει περίοδος.... Παρασκευή θα πάω για χοριακη...να έχω και 3 ημέρες καθυστέρηση..🙏 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Εμείς τελειώσαμε με τον 1ο κύκλο προσπαθειών!
Με θετικό τεστ 13η μέρα, είχαμε επαφές: 5η, 7η, 8η, 10η, 12η, 13η, 14η, 15η. 
Εντάξει δε μπορούσα να κάνω κάτι καλύτερο, δουλεύει και διπλοβάρδιες, θα τον πεθάνω! 
Τώρα, ώρα για την άθλια αναμονή!

Θα ασχοληθώ με τις ετοιμασίες του γάμου μου. Ο οποίος θα είναι πολιτικός σε στενό κύκλο (λέμε εμείς) αλλά οι μανάδες μας που αυτές τις μέρες είναι μαζί διακοπές έχουν άλλη άποψη. Όπως και η φίλη που θα κάνω κουμπαρομάρτυρα, που δεν ξέρω ποιος θα της πει ότι δεν πάνε με άμαξα στο δημαρχείο κι άλλα τέτοια...

Μιας και οι περισσότερες υποθέτω θα είστε παντρεμένες, να ρωτήσω αν ξέρει καμία πριν πάω στο δήμο.
Εμείς μένουμε εδώ και 5 χρόνια στο νησί, έχουμε φέρει την εφορία μας εδώ, και φαίνεται στη φορολογική ότι είμαστε μόνιμοι κάτοικοι του νησιού. Είμαστε ακόμη δημότες των πόλεων καταγωγής μας. 
Σύμφωνα με το ίντερνετ κάνεις αίτηση στο δήμο κατοικίας σου, και βγάζεις άδεια γάμου σ'αυτόν.
Άρα εννοεί εδώ που είμαστε προφανώς, και όταν κάνουμε την αίτηση δηλώνουμε την ημερομηνία και την πόλη τέλεσης του γάμου, αφού έχουμε ενημερωθεί για διαθέσιμες ημερομηνίες εκεί;;
Γιατί θα ΄ήταν παντελώς κουλό να πρέπει να διασχίσουμε όλη τη χώρα για να πάμε για άδεια γάμου, να γυρίσουμε στο νησί και μετά να ξαναματατρέχουμε πάνω για το γάμο! Και εφόσον μαζί με την αίτηση στο δημαρχείο πρέπει και να καταθέσεις λογαριασμό δεκο ή φορολογική, θα το θέλουν για να φαίνεται ότι είσαι κάτοικος στο δήμο που κάνεις αίτηση. Ειδάλλως, αν πας για αίτηση στον τόπο καταγωγής, τι τους κόφτει να δουν μια φορολογική που λέει Σύρος; 

Δεύτερον! Αυτές (μάνα πεθερά κουμπάρα) κάτι λένε για ανθοδέσμη, στολισμένα αυτοκίνητα, στολισμό δημαρχείου, μπομπονιέρες !?!?!?! Γίνονται τέτοια στον πολιτικό ή θα γελάει ο κόσμος;;; Εγώ δεν ξέρω, οι φίλοι μου είναι χίπηδες, στον τελευταίο πολιτικό που πήγα φορούσαν σταράκια, σκισμένα τζιν, και έντυσαν παρανυφάκι το λαμπραντόρ τους...

Τρίτον! Αν έχεις κάνει πολιτικό, απαγορεύεται να βαφτίσεις το παιδί σου κ πρέπει να κάνεις και θρησκευτικό; Από Αθήνα όσες ξέρω λένε ότι έτσι είναι και κάνουν υποχρεωτικά γαμοβάφτιση.
Στα μέρη μου έχω φίλες που βάφτισαν τα παιδιά τους ενώ έκαναν μόνο πολιτικό απλά λένε σε στραβοκοιτάνε οι παπάδες ή μπορεί να χρειαστεί να δώσεις φακελάκι, ανάλογα τον παπά. Εσείς τι λέτε;;;

 

 

Καλημέρα κορίτσι μου η ώρα η καλή! Με τα διαδικαστικά δεν μπορώ να βοηθήσω μιας και δεν μένω Ελλάδα αλλα ούτε παντρεμένη είμαι ακόμη, ετοιμάζω και εγώ το γάμο Μ σε 1 χρόνο και κάτι αλλά θρησκευτικό

Θα σου απαντήσω για τα υπόλοιπα μιας και είμαι και εγώ παθουσα με πεθερά 😂 να κάνετε αυτό που θέλετε εσείς!! Αν εσένα δεν σε ενοχλεί να κάνετε όλα αυτά που έγραψες καλώς, αν θεωρείται όμως οτι δεν σας αντιπροσωπεύει τότε απλά θα συζητήσετε και θα πείτε εσείς πώς θα γίνει. Η αλήθεια στον πολιτικό από όσο ξέρω από την αδελφή μου π πήγε με το τζιν,δεν κάνεις πολλά πολλά. Εκτός βέβαια και αν θες να το ζήσεις τότε γιατί όχι😊 τώρα για τη βάφτιση δεν το έχω ξανα ακούσει αυτό! Εμείς π ετοιμαζόμασταν και για.παιδι και μπήκαμε και στην εξωσωματική ξέραμε οτι θα γίνει η βάφτιση του παιδιού μας πρώτα αφού ο γάμος μας είναι το 2025😏  και πάλι η ώρα η καλή κορίτσι Μ🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναιι φαίνεται αν ανοίξεις την εικόνα..την βλέπω από κοντά..εχθές ήταν πιο αμυδρή γι'αυτό δεν φαινόταν....θα περιμένω καθυστέρηση...αύριο είναι η τελευταία ημέρα για να έρθει περίοδος.... Παρασκευή θα πάω για χοριακη...να έχω και 3 ημέρες καθυστέρηση..🙏 

 

Όπως νιώθεις εσύ κορίτσι Μ έτσι να κάνεις! Εγώ σε κάποια στιγμή είχα κουραστεί με τα τεστ μου προκαλούσαν περισσότερο άγχος οπότε ξεκίνησα τις χοριακες για να μην περιμένω 😁

Αφου μεθαύριο θα έχεις και μια μέρα καθυστέρηση τότε κάνε αυτό π είπες για να είσαι και πιο σίγουρη.

Πάντως και εγώ βλέπω μια σκιά, φαντάζομαι βγήκε στον χρόνο που πρέπει Ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου η ώρα η καλή! Με τα διαδικαστικά δεν μπορώ να βοηθήσω μιας και δεν μένω Ελλάδα αλλα ούτε παντρεμένη είμαι ακόμη, ετοιμάζω και εγώ το γάμο Μ σε 1 χρόνο και κάτι αλλά θρησκευτικό

Θα σου απαντήσω για τα υπόλοιπα μιας και είμαι και εγώ παθουσα με πεθερά 😂 να κάνετε αυτό που θέλετε εσείς!! Αν εσένα δεν σε ενοχλεί να κάνετε όλα αυτά που έγραψες καλώς, αν θεωρείται όμως οτι δεν σας αντιπροσωπεύει τότε απλά θα συζητήσετε και θα πείτε εσείς πώς θα γίνει. Η αλήθεια στον πολιτικό από όσο ξέρω από την αδελφή μου π πήγε με το τζιν,δεν κάνεις πολλά πολλά. Εκτός βέβαια και αν θες να το ζήσεις τότε γιατί όχι😊 τώρα για τη βάφτιση δεν το έχω ξανα ακούσει αυτό! Εμείς π ετοιμαζόμασταν και για.παιδι και μπήκαμε και στην εξωσωματική ξέραμε οτι θα γίνει η βάφτιση του παιδιού μας πρώτα αφού ο γάμος μας είναι το 2025😏  και πάλι η ώρα η καλή κορίτσι Μ🙏🏻

Σ' ευχαριστώ πολυ πολύ!!!

Η βάφτιση που λες έγινε Ελλάδα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Σ' ευχαριστώ πολυ πολύ!!!

Η βάφτιση που λες έγινε Ελλάδα;;; 

Δεν έχουμε ακόμη παιδιά αλλά αφού ξεκινήσαμε τις διαδικασίες και φτασαμε στην εγκυμοσύνη (άσχετο πως κατέληξε σε αποβολή)ξέρουμε από την αρχή οτι θα γίνει η βάφτιση πριν τον γάμο. Και γενικά στη Κύπρο έχει γίνει λίγο της μόδας πρώτα παιδί και μετά γάμος 😏 στην Ελλάδα από όσο βλέπω συχνά γίνεται γαμοβαφτιση μάλλον για τον λόγο που είπες αλλά δεν θεωρώ ότι είναι νόμος. Συζήτησε το και με ένα πάτερ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Εμείς τελειώσαμε με τον 1ο κύκλο προσπαθειών!
Με θετικό τεστ 13η μέρα, είχαμε επαφές: 5η, 7η, 8η, 10η, 12η, 13η, 14η, 15η. 
Εντάξει δε μπορούσα να κάνω κάτι καλύτερο, δουλεύει και διπλοβάρδιες, θα τον πεθάνω! 
Τώρα, ώρα για την άθλια αναμονή!

Θα ασχοληθώ με τις ετοιμασίες του γάμου μου. Ο οποίος θα είναι πολιτικός σε στενό κύκλο (λέμε εμείς) αλλά οι μανάδες μας που αυτές τις μέρες είναι μαζί διακοπές έχουν άλλη άποψη. Όπως και η φίλη που θα κάνω κουμπαρομάρτυρα, που δεν ξέρω ποιος θα της πει ότι δεν πάνε με άμαξα στο δημαρχείο κι άλλα τέτοια...

Μιας και οι περισσότερες υποθέτω θα είστε παντρεμένες, να ρωτήσω αν ξέρει καμία πριν πάω στο δήμο.
Εμείς μένουμε εδώ και 5 χρόνια στο νησί, έχουμε φέρει την εφορία μας εδώ, και φαίνεται στη φορολογική ότι είμαστε μόνιμοι κάτοικοι του νησιού. Είμαστε ακόμη δημότες των πόλεων καταγωγής μας. 
Σύμφωνα με το ίντερνετ κάνεις αίτηση στο δήμο κατοικίας σου, και βγάζεις άδεια γάμου σ'αυτόν.
Άρα εννοεί εδώ που είμαστε προφανώς, και όταν κάνουμε την αίτηση δηλώνουμε την ημερομηνία και την πόλη τέλεσης του γάμου, αφού έχουμε ενημερωθεί για διαθέσιμες ημερομηνίες εκεί;;
Γιατί θα ΄ήταν παντελώς κουλό να πρέπει να διασχίσουμε όλη τη χώρα για να πάμε για άδεια γάμου, να γυρίσουμε στο νησί και μετά να ξαναματατρέχουμε πάνω για το γάμο! Και εφόσον μαζί με την αίτηση στο δημαρχείο πρέπει και να καταθέσεις λογαριασμό δεκο ή φορολογική, θα το θέλουν για να φαίνεται ότι είσαι κάτοικος στο δήμο που κάνεις αίτηση. Ειδάλλως, αν πας για αίτηση στον τόπο καταγωγής, τι τους κόφτει να δουν μια φορολογική που λέει Σύρος; 

Δεύτερον! Αυτές (μάνα πεθερά κουμπάρα) κάτι λένε για ανθοδέσμη, στολισμένα αυτοκίνητα, στολισμό δημαρχείου, μπομπονιέρες !?!?!?! Γίνονται τέτοια στον πολιτικό ή θα γελάει ο κόσμος;;; Εγώ δεν ξέρω, οι φίλοι μου είναι χίπηδες, στον τελευταίο πολιτικό που πήγα φορούσαν σταράκια, σκισμένα τζιν, και έντυσαν παρανυφάκι το λαμπραντόρ τους...

Τρίτον! Αν έχεις κάνει πολιτικό, απαγορεύεται να βαφτίσεις το παιδί σου κ πρέπει να κάνεις και θρησκευτικό; Από Αθήνα όσες ξέρω λένε ότι έτσι είναι και κάνουν υποχρεωτικά γαμοβάφτιση.
Στα μέρη μου έχω φίλες που βάφτισαν τα παιδιά τους ενώ έκαναν μόνο πολιτικό απλά λένε σε στραβοκοιτάνε οι παπάδες ή μπορεί να χρειαστεί να δώσεις φακελάκι, ανάλογα τον παπά. Εσείς τι λέτε;;;

 

 

Κορίτσι μου υπομονή τώρα 14 μέρες για τα αποτελέσματα! Τι στο καλό θα περάσουν!

Για τα διαδικαστικά του γάμου δεν ξέρω να σου απαντήσω μιας και εγώ έκανα σύμφωνο συμβίωσης αλλά για τα άλλα θα σου πω ότι κάνε όπως σου αρέσει! Αν θέλεις στόλισμα και ανθοδέσμη να τα κάνεις! Όσο για το παιδί και την βάφτιση είναι ανάλογα τον παπά! Αν ο παπάς θέλει θα βαφτίσει κανονικά το παιδί! Αν δεν θέλει θα σου πει ότι πρέπει να κάνετε θρησκευτικό και άλλες δικαιολογίες.

Η αδελφή μου βαφτίζει τον μικρό σε 2 βδομάδες και η εκκλησία δίπλα από το σπίτι της δεν δέχτηκε να γίνει εκεί η βάφτιση γιατί ο νονός και η νονά είναι παντρεμένοι με πολιτικό και όχι θρησκευτικό! Αλλά 4 τετράγωνα πιο κάτω υπάρχει άλλη εκκλησία η οποία συμφώνησε κανονικά! Γενικός ότι του φανεί του παπά Στεφανή είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 😁

Σήμερα διακρίνεται κάτι;;;;

IMG20230905080744.jpg

IMG20230905080757.jpg

Κορίτσι μου καλημέρα..στην δεύτερη φωτό φαίνεται μια σκιά. Αλλά νομίζω ότι είναι γραμμή εξάτμισης! Αν ήταν εγκυμοσύνης θα έπρεπε να είχε σκουρινει από χθες και προχθές και να έχει χρώμα το οποίο θα φαινόταν και στη αρνητική επεξεργασία! Εδώ όμως (στο αρνητικό δεν φαίνεται τίποτα) 

photofunny.net__final_3996146581254502241_.jpg

photofunny.net__final_3996146338269549232_.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Εμείς τελειώσαμε με τον 1ο κύκλο προσπαθειών!
Με θετικό τεστ 13η μέρα, είχαμε επαφές: 5η, 7η, 8η, 10η, 12η, 13η, 14η, 15η. 
Εντάξει δε μπορούσα να κάνω κάτι καλύτερο, δουλεύει και διπλοβάρδιες, θα τον πεθάνω! 
Τώρα, ώρα για την άθλια αναμονή!

Θα ασχοληθώ με τις ετοιμασίες του γάμου μου. Ο οποίος θα είναι πολιτικός σε στενό κύκλο (λέμε εμείς) αλλά οι μανάδες μας που αυτές τις μέρες είναι μαζί διακοπές έχουν άλλη άποψη. Όπως και η φίλη που θα κάνω κουμπαρομάρτυρα, που δεν ξέρω ποιος θα της πει ότι δεν πάνε με άμαξα στο δημαρχείο κι άλλα τέτοια...

Μιας και οι περισσότερες υποθέτω θα είστε παντρεμένες, να ρωτήσω αν ξέρει καμία πριν πάω στο δήμο.
Εμείς μένουμε εδώ και 5 χρόνια στο νησί, έχουμε φέρει την εφορία μας εδώ, και φαίνεται στη φορολογική ότι είμαστε μόνιμοι κάτοικοι του νησιού. Είμαστε ακόμη δημότες των πόλεων καταγωγής μας. 
Σύμφωνα με το ίντερνετ κάνεις αίτηση στο δήμο κατοικίας σου, και βγάζεις άδεια γάμου σ'αυτόν.
Άρα εννοεί εδώ που είμαστε προφανώς, και όταν κάνουμε την αίτηση δηλώνουμε την ημερομηνία και την πόλη τέλεσης του γάμου, αφού έχουμε ενημερωθεί για διαθέσιμες ημερομηνίες εκεί;;
Γιατί θα ΄ήταν παντελώς κουλό να πρέπει να διασχίσουμε όλη τη χώρα για να πάμε για άδεια γάμου, να γυρίσουμε στο νησί και μετά να ξαναματατρέχουμε πάνω για το γάμο! Και εφόσον μαζί με την αίτηση στο δημαρχείο πρέπει και να καταθέσεις λογαριασμό δεκο ή φορολογική, θα το θέλουν για να φαίνεται ότι είσαι κάτοικος στο δήμο που κάνεις αίτηση. Ειδάλλως, αν πας για αίτηση στον τόπο καταγωγής, τι τους κόφτει να δουν μια φορολογική που λέει Σύρος; 

Δεύτερον! Αυτές (μάνα πεθερά κουμπάρα) κάτι λένε για ανθοδέσμη, στολισμένα αυτοκίνητα, στολισμό δημαρχείου, μπομπονιέρες !?!?!?! Γίνονται τέτοια στον πολιτικό ή θα γελάει ο κόσμος;;; Εγώ δεν ξέρω, οι φίλοι μου είναι χίπηδες, στον τελευταίο πολιτικό που πήγα φορούσαν σταράκια, σκισμένα τζιν, και έντυσαν παρανυφάκι το λαμπραντόρ τους...

Τρίτον! Αν έχεις κάνει πολιτικό, απαγορεύεται να βαφτίσεις το παιδί σου κ πρέπει να κάνεις και θρησκευτικό; Από Αθήνα όσες ξέρω λένε ότι έτσι είναι και κάνουν υποχρεωτικά γαμοβάφτιση.
Στα μέρη μου έχω φίλες που βάφτισαν τα παιδιά τους ενώ έκαναν μόνο πολιτικό απλά λένε σε στραβοκοιτάνε οι παπάδες ή μπορεί να χρειαστεί να δώσεις φακελάκι, ανάλογα τον παπά. Εσείς τι λέτε;;;

 

 

Οι επαφές σου ήταν καλές κορίτσι μου άντε μακαρι σε 2 βδομαδες να μας πεις τα ευχάριστα 

για πολιτικό γάμο δεν γνωριζω γιατί εγω έκανα συμφωνο συμβίωσης και μετά θρησκευτικό γάμο και μετά βάφτιση 

για την βάφτιση υπάρχουν εκκλησίες που θέλουν να έχετε θρησκευτικό γάμο καποιες πάλι όχι, εγω όταν βάφτισα την κόρη μου ο παπάς με ρώτησε αν ο νονός έχει πολιτικό γάμο αν έχει δεν μπορεί να βάφτιση την μικρή αλλά εμάς δεν μας ρώτησε αν έχουμε θρησκευτικό  🤷‍♀️

Τώρα στο πολιτικό να κανείς ότι θέλεις εσυ..  Εγω οι περισσότεροι που ξέρω που είχαν κανει πολιτικό το κάνουν  πιο πολύ για τα χαρτιά πχ είναι εγκυος η κοπέλα και να πάνε να κάνουν ένα πολιτικό και μετά κανουν γάμο βάφτιση και ο πολιτικός τους ήταν μόνο αυτοί και πήγαιναν απλά ντυμένοι 

εσυ να κανείς ότι θέλεις εσυ θα παντρευτείς 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 😁

Σήμερα διακρίνεται κάτι;;;;

IMG20230905080744.jpg

IMG20230905080757.jpg

 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα..στην δεύτερη φωτό φαίνεται μια σκιά. Αλλά νομίζω ότι είναι γραμμή εξάτμισης! Αν ήταν εγκυμοσύνης θα έπρεπε να είχε σκουρινει από χθες και προχθές και να έχει χρώμα το οποίο θα φαινόταν και στη αρνητική επεξεργασία! Εδώ όμως (στο αρνητικό δεν φαίνεται τίποτα) 

photofunny.net__final_3996146581254502241_.jpg

photofunny.net__final_3996146338269549232_.jpg

Δεν βλέπω κάτι μαρίνα μου ούτε στα δικά σου αλλά και στα αρνητικά δεν βλέπω κάτι 

Αλλά εσυ λες βλέπεις, ίσως μια χοριακη να βοηθούσε να δεις τι γίνετε αν είναι έστω και λίγο κάτι λογικά θα σου δείξει η χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Εμείς τελειώσαμε με τον 1ο κύκλο προσπαθειών!
Με θετικό τεστ 13η μέρα, είχαμε επαφές: 5η, 7η, 8η, 10η, 12η, 13η, 14η, 15η. 
Εντάξει δε μπορούσα να κάνω κάτι καλύτερο, δουλεύει και διπλοβάρδιες, θα τον πεθάνω! 
Τώρα, ώρα για την άθλια αναμονή!

Θα ασχοληθώ με τις ετοιμασίες του γάμου μου. Ο οποίος θα είναι πολιτικός σε στενό κύκλο (λέμε εμείς) αλλά οι μανάδες μας που αυτές τις μέρες είναι μαζί διακοπές έχουν άλλη άποψη. Όπως και η φίλη που θα κάνω κουμπαρομάρτυρα, που δεν ξέρω ποιος θα της πει ότι δεν πάνε με άμαξα στο δημαρχείο κι άλλα τέτοια...

Μιας και οι περισσότερες υποθέτω θα είστε παντρεμένες, να ρωτήσω αν ξέρει καμία πριν πάω στο δήμο.
Εμείς μένουμε εδώ και 5 χρόνια στο νησί, έχουμε φέρει την εφορία μας εδώ, και φαίνεται στη φορολογική ότι είμαστε μόνιμοι κάτοικοι του νησιού. Είμαστε ακόμη δημότες των πόλεων καταγωγής μας. 
Σύμφωνα με το ίντερνετ κάνεις αίτηση στο δήμο κατοικίας σου, και βγάζεις άδεια γάμου σ'αυτόν.
Άρα εννοεί εδώ που είμαστε προφανώς, και όταν κάνουμε την αίτηση δηλώνουμε την ημερομηνία και την πόλη τέλεσης του γάμου, αφού έχουμε ενημερωθεί για διαθέσιμες ημερομηνίες εκεί;;
Γιατί θα ΄ήταν παντελώς κουλό να πρέπει να διασχίσουμε όλη τη χώρα για να πάμε για άδεια γάμου, να γυρίσουμε στο νησί και μετά να ξαναματατρέχουμε πάνω για το γάμο! Και εφόσον μαζί με την αίτηση στο δημαρχείο πρέπει και να καταθέσεις λογαριασμό δεκο ή φορολογική, θα το θέλουν για να φαίνεται ότι είσαι κάτοικος στο δήμο που κάνεις αίτηση. Ειδάλλως, αν πας για αίτηση στον τόπο καταγωγής, τι τους κόφτει να δουν μια φορολογική που λέει Σύρος; 

Δεύτερον! Αυτές (μάνα πεθερά κουμπάρα) κάτι λένε για ανθοδέσμη, στολισμένα αυτοκίνητα, στολισμό δημαρχείου, μπομπονιέρες !?!?!?! Γίνονται τέτοια στον πολιτικό ή θα γελάει ο κόσμος;;; Εγώ δεν ξέρω, οι φίλοι μου είναι χίπηδες, στον τελευταίο πολιτικό που πήγα φορούσαν σταράκια, σκισμένα τζιν, και έντυσαν παρανυφάκι το λαμπραντόρ τους...

Τρίτον! Αν έχεις κάνει πολιτικό, απαγορεύεται να βαφτίσεις το παιδί σου κ πρέπει να κάνεις και θρησκευτικό; Από Αθήνα όσες ξέρω λένε ότι έτσι είναι και κάνουν υποχρεωτικά γαμοβάφτιση.
Στα μέρη μου έχω φίλες που βάφτισαν τα παιδιά τους ενώ έκαναν μόνο πολιτικό απλά λένε σε στραβοκοιτάνε οι παπάδες ή μπορεί να χρειαστεί να δώσεις φακελάκι, ανάλογα τον παπά. Εσείς τι λέτε;;;

 

 

Κ εγώ πολιτικό έκανα κορίτσι μου μόνο με γονείς... Είμαι από αυτές που θα ήθελα να βάλω σταρακια στον γάμο αλλά με προειδοποιούσε μέρες πριν ο άντρας μου μια φορά να βάλω τακούνια 😂😂... Στολισμούς κ διάφορα δεν έχω δει να κάνουν σε πολιτικό η αλήθεια... Κ είναι ένα τέταρτο όλη η διαδικασία... εσύ θα κάνεις ότι σε κάνει ευτυχισμένη Κ άσε τι θέλουν οι υπόλοιποι... εγώ δεν ήθελα τίποτα Κ είχαμε ντυθεί όλοι απλά. Κ εμείς σκεφτήκαμε να κάνουμε πρώτα πολιτικό κ εάν έρθει με το καλό μωράκι να κάνουμε γαμοβαπτιση... εκεί Σίγουρα θα έχω ένα ζευγάρι σταρακια νυφικά για μετά τα τακούνια 😜🥰για το άλλο που λες είναι σε ποιον παπά θα πέσεις... Η αλήθεια δεν ξέρω αν ζητάνε φακελάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, πιστεύετε ένα τεστ πρώιμης ανίχνευσης μπορεί να δείξει λάθος??? Περιμένω αύριο λογικά, και το έκανα την Κυριακή το πρωί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κ έχεις 16 μέρες ωχρινικη αν θυμάμαι καλά; Πέρασε αλλά ακόμα έχω φούσκωμα κ ζόρι😢😢😢
    • Εγω το βράδυ ζορίζομαι να αλλαξω πλευρό πλέον πρέπει να κρατιέμαι από κάπου για να γυρίσω 😂 σημερα το βράδυ είχαν μουδιάζει και τα χέρια μου ξύπνησα να πάω τουαλέτα και ειδα ότι  είχαν πρηστει έβγαλα δαχτυλίδια με ζόρισαν λίγο να βγουν.. μακάρι μόνο μην με πιάσει πάλι το σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα 😕
    • με πέθανες με το Sailormoon!!!!  🤣🤣🤣  🤣🤣🤣  🤣🤣🤣  πολ΄υ δυνατή κι η Πάργα κι η Χαλκιδικάρα εννοείται, απλά δεν είναι εύκολη πρόσβαση από Πορτογαλία. Δυστυχώς εκτός από Αθήνα και κάποια νησιά όπως η Κρήτη δεν έχει απευθείας πτήσεις για αλλού και είναι λίγο δύσκολα να βρεις το δ΄ρομο σου αν δε ξ΄ερεις από Ελλάδα γενικά πιστεύω...! Την κοπέλα που μου φτιάχνει τα νύχια την έστειλα τώρα 2 εβδομάδες roadtrip στην Ελλάδα! αλλά της έβγαλα πρόγραμμα φουλ 🤣🤣🤣 το υπουργείο τουρισμού να μου στείλει κανένα δώρο για το μωράκι παρακαλώ  🤣🤣🤣  🤣🤣🤣 
    • πωπω εσύ κορίτσι μου @Kate1992 όντως το περνάς πολύ ζόρικα... κουράγιο και έυχομαι να καταλαγιάσουν τα συμπτώματα και για σένα! καλά κι εμένα αν δεν ήταν ο σύντροφός μου δε ξέρω πως θα επιβιώνα 🤣 έχω μαγειρέψει 3-4 φορές το πολύ από τότε ποτε μάθαμε για την εγκυμοσύνη. Ακόμα κι εγώ που δεν έχω εμετούς συστηματικά, η μυρωδιά της κουζίνας με αηδιάζει και πολλές φορές μου προκαλεί αναγούλα. Δλδ το ψυγείο και το πλυντήριο πιάτων τ' ανοίγω κλείνοντας τη μύτη πλέον και μετά φεύγω τρέχοντας λες κι έπεσε χειροβομβίδα 🤣  Εγώ πάλι χθες είχα ένα δύσκολο απόγευμα... Κουράστηκα πολύ και στη δουλειά γιατί είχα πολλά μίτιγκ και παρουσιάσεις, οπότε κατά τις 4 που τελείωσαν αυτά, ήμουν off... Είχα ζαλάδες, με πονούσε τόσο πολύ η μέση μου, την έβγαλα ξάπλα όλο το απόγευμα, μόνο για βραδινό σηκώθηκα και μετά ξαναέπεσα. Ξυπνούσα και μες το βράδυ για τουαλέτα και σε κάποια φάση είχα κ΄ραμπες περιόδου... Φοβήθηκα η αλήθεια είναι, αλλά ήμουν τόσο κουρασμένη που κοιμήθηκα άμεσα.. Τώρα είμαι καλά, εξακολουθούν τα πρωινά σε μένα κι είναι οκ, μετά το μεσημέρι μου βγαίνουν ό,τι είναι από συμπτώματα. Τυχερή που βλέπεις το μικρό σου τόσο συχνά!! εγώ επειδή πάω σε νοσοκομείο, παρόλο που είναι ιδιωτικό, δεν κάνουν όσο συχνά θέλεις, μόνο αν συντρέχει κάποιος σοβαρός λόγος κι αυτό πάλι σου λένε να πας στα επείγοντα... Είπα να κάνω υπομονή μέχρι την αυχενική αλλά η 1,5 εβδομάδα μου φαίνεται αιώνας 😫 @Kiddo τελευτάια φορά το είδα 8+3, σήμερα είμαι 10+1, οπότε όντως έχει περάσει κάποιος καιρός...Τώρα βλέπω ότι εδώ στη γειτονιά μου έχει ένα κέντρο που κάνουν αυτά τα 3Δ και 5Δ υπερηχογραφήματα και βλέπω ότι έχουν και ραντεβού για μαιευτικό έλεγχο, ίσως περάσω μια βόλτα 🤪 θα πάρω τηλ λίγο αργότερα να δω μήπως έχουν κανένα ραντεβού μες τη βδομάδα. @Elli13 καλή επιτυχία για σήμερα, περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!! όλα καλά θα πάνε, αφού πήγες κι εχθές στο γιατρό σου και ήταν καλά το μωράκι, μην ανησυχείς για τίποτα ❤️
    • Κι εμένα έχει αρχίσει και στριμώχνεται η μπουμπού. Κάνει βέβαια ακόμα κωλοτούμπες αλλά με πονάει για να μπορέσει να γυρίσει. Ευτυχώς όμως που τη χαιδεύω και της μιλάω κι έτσι τη βοηθάω να γυρίσει λίγο πιο εύκολα και γρήγορα!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...