Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

5 μέρες συνεχόμενα επαφές? Μωρέ μπράβοοο.. εσύ βέβαια θα έμενες και με μια επαφή μιας και δεν έχετε θέμα στο σπέρμα! Εγώ αυτό που σκέφτομαι είναι ότι μήπως εμείς που έχουμε χάλια σπέρμα είναι καλύτερα να αφήνω αρκετές μέρες χωρίς επαφή και όταν δω το θετικό εκεί να έχω 2-3 μέρες συνεχόμενα η καλά κάνω και έχω μέρα παρά μέρα? 

Η αλήθεια είναι ότι δεν είχαμε κάποιο σοβαρό θέμα ένα μικρόβιο είχαν βρει και κάναμε θεραπεία μετά έπρεπε να κάνουμε επαναληπτικό έλεγχο αλλά δεν κάναμε ποτε γιατί είχα μείνει εγκυος στο πρώτο παιδάκι μας

δεν ξέρω καθόλου να σου πω τώρα για αυτό εμείς κάναμε καθε μέρα αυτές τις γόνιμες μερες εγω λέω να το κάνετε όπως σας βγει αν θέλετε να έχετε πιο πολλές επαφες να τις κάνετε  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Αχ είναι τραγικό αυτό με τα χωριά δυστηχως τώρα θα πάω σε άλλο μικροβιολογικό.. αλλα γενικά όλοι είναι καλοθελητές εδώ σε τέτοια κουτσομπολιά από το μικροβιολογικό που είχα πάει από το φαρμακείο που είχα πάρει την προγεστερονη και τότε δούλευα και σε ένα γραφείο όπου του ειπα ότι θα σταματήσω και αναγκάστηκα ειπα τον λόγο που τελικά δεν έπρεπε να τον εμπιστευτώ  ενω του ζήτησα να μην πει κάτι γιατί είναι νωρίς ακόμα αυτος πήγε στο καφενείο και το είπε 

 

Ποπό νευρίασα και μόνο που τα διαβάζω! Στη θέση σου θα τους είχα ξεχεσει όλους... Τέλος πάντων, τουλάχιστον τώρα πας αλλού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..☺️.ας προσταρω και το σημερινό μου τεστακι....

IMG_20230902_075445.jpg

Καλημέρα μαρίνα μου κάτι αχνοφαίνεται  άντε μακάρι μακάρι υπομονή λιγες μερες θα ξέρουμε 🙏

Βγάζουν εξατμίσεις αυτά τα τεστ ; Γιατί δεν ξέρω 😕

 Πόσες μερες μετά από το θετικό τεστ είσαι ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας βάζω και το σημερινό η αλήθεια είναι δεν βλέπω να ειναι πιο έντονη η γραμμή το σημερινό από το χθεσινό  

Σήμερα είχα ναυτία πήγα τουαλέτα εβγαλα λίγα σαλια και συνεχίζω να έχω σαν διάρροια (sorry) για να δούμε 

Ναυτία μου φάνηκε να έχω νωρίς ξεκιναει τόσο νωρίς ; Στην πρώτη εγκυμοσύνη άρχισα στην 8o εβδομάδα 

η διάρροια θεωρείτε σύμπτωμα ; Να το καταγράψω τι λέτε ; 
Έχω και υγρά αυτά από εμένα 

τα τεστ τα βαζω με την σειρά που τα εχω κανει

IMG_5212.thumb.jpeg.2e7eea685f8efac9d1b2e47234ba29ca.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου...Μπορεί να μη γνωριζόμαστε αλλά και μόνο που μοιραζόμαστε τις ανησυχίες μας με κάνει να νιώθω πιο ήρεμα...Έρχομαι από αποξεση τον Ιούνιο,ένα σωρό εξετάσεις που έχουν βγει καθαρές και αυτό το "γιατί"που δε βρίσκει απάντηση...Έχουμε ξεκινήσει πάλι να προσπαθούμε και ελπίζω σύντομα να γίνει το θαύμα και για εμάς 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα μαρίνα μου κάτι αχνοφαίνεται  άντε μακάρι μακάρι υπομονή λιγες μερες θα ξέρουμε 🙏

Βγάζουν εξατμίσεις αυτά τα τεστ ; Γιατί δεν ξέρω 😕

 Πόσες μερες μετά από το θετικό τεστ είσαι ; 

Ναιι κάτι πολύ αχνό φαίνεται σήμερα..αλλά έλεγα δεν ξέρω αν το καταλάβουν στη φωτό...σήμερα είμαι 9η ημέρα μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας...πάντως και εχθές είχα φοβερή ζάλη το απόγευμα/βράδυ και τα υγρά αυτά....θα δούμε και αύριο πρωί...🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Σας βάζω και το σημερινό η αλήθεια είναι δεν βλέπω να ειναι πιο έντονη η γραμμή το σημερινό από το χθεσινό  

Σήμερα είχα ναυτία πήγα τουαλέτα εβγαλα λίγα σαλια και συνεχίζω να έχω σαν διάρροια (sorry) για να δούμε 

Ναυτία μου φάνηκε να έχω νωρίς ξεκιναει τόσο νωρίς ; Στην πρώτη εγκυμοσύνη άρχισα στην 8o εβδομάδα 

η διάρροια θεωρείτε σύμπτωμα ; Να το καταγράψω τι λέτε ; 
Έχω και υγρά αυτά από εμένα 

τα τεστ τα βαζω με την σειρά που τα εχω κανει

IMG_5212.thumb.jpeg.2e7eea685f8efac9d1b2e47234ba29ca.jpeg

Τώρα νομίζω οι γραμμές δεν πρέπει να τις αξιολογουμε... εφόσον φαίνονται πεντακάθαρα...εγώ θυμάμαι στο τελευταίο που έχασα..είχα 700 χοριακη και ήταν έτσι όπως εσένα το τελευταίο...και έλεγε ααα καλά πόσο θέλει για να γίνει σκούρη;;;;και νομίζω έγινε σκούρη μετά τις 1000 μονάδες...οπότε μην αγχώνεσαι τζάμπα.....κοίτα την χοριακη τώρα...και αν θα σου βάλει επαναληπτική αλλιώς μετά οι υπέρηχοι....εμένα η χοριακή ανέβαινε σούπερ και ήταν παλινδρόμη και μάλιστα έλεγαν οι γιατροί δεν συμβαδίζει η χοριακη και με τον υπέρηχο σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τώρα νομίζω οι γραμμές δεν πρέπει να τις αξιολογουμε... εφόσον φαίνονται πεντακάθαρα...εγώ θυμάμαι στο τελευταίο που έχασα..είχα 700 χοριακη και ήταν έτσι όπως εσένα το τελευταίο...και έλεγε ααα καλά πόσο θέλει για να γίνει σκούρη;;;;και νομίζω έγινε σκούρη μετά τις 1000 μονάδες...οπότε μην αγχώνεσαι τζάμπα.....κοίτα την χοριακη τώρα...και αν θα σου βάλει επαναληπτική αλλιώς μετά οι υπέρηχοι....εμένα η χοριακή ανέβαινε σούπερ και ήταν παλινδρόμη και μάλιστα έλεγαν οι γιατροί δεν συμβαδίζει η χοριακη και με τον υπέρηχο σου.....

στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έτσι ήταν τα τεστ στην αρχή, στις ιδιες μερες του κύκλου τα είχα κάνει και τότε 

Θα δείξει κορίτσια μου ότι είναι να γίνει θα γίνει τώρα απλά περιμένω τώρα και καταγράφω συμπτώματα 

Να δούμε την αύξηση θελουμε την Τετάρτη θα έχω πιο ξεκάθαρη εικόνα της κατάστασης υπομονή τωρα

Ααα καθυστέρησαν πολύ να σκουρινει η γραμμή σου δηλαδή ; Μάλλον έχει να κάνει και με τα τεστ 🤷‍♀️ 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναιι κάτι πολύ αχνό φαίνεται σήμερα..αλλά έλεγα δεν ξέρω αν το καταλάβουν στη φωτό...σήμερα είμαι 9η ημέρα μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας...πάντως και εχθές είχα φοβερή ζάλη το απόγευμα/βράδυ και τα υγρά αυτά....θα δούμε και αύριο πρωί...🙏

Εγω κάτι ψηλό βλέπω αλλά είναι σε 3 μερες πιστεύω θα έχεις ξεκάθαρη εικόνα με το γίνετε 

αντε μακάρι πάνε καλά τα πράγματα 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Σας βάζω και το σημερινό η αλήθεια είναι δεν βλέπω να ειναι πιο έντονη η γραμμή το σημερινό από το χθεσινό  

Σήμερα είχα ναυτία πήγα τουαλέτα εβγαλα λίγα σαλια και συνεχίζω να έχω σαν διάρροια (sorry) για να δούμε 

Ναυτία μου φάνηκε να έχω νωρίς ξεκιναει τόσο νωρίς ; Στην πρώτη εγκυμοσύνη άρχισα στην 8o εβδομάδα 

η διάρροια θεωρείτε σύμπτωμα ; Να το καταγράψω τι λέτε ; 
Έχω και υγρά αυτά από εμένα 

τα τεστ τα βαζω με την σειρά που τα εχω κανει

IMG_5212.thumb.jpeg.2e7eea685f8efac9d1b2e47234ba29ca.jpeg

Κορίτσι μου να ξέρεις και μένα δεν είχαν διαφορά τα τεστ. Μπορώ να πω πως μετά από 3 μέρες έβλεπα διαφορά ανάμεσα σε δυο και καθόμασταν με τον άντρα μου με το κινητό κ τους φακούς από πάνω για να δούμε την διαφορά. Παρόλα αυτά, η χοριακη υπερδιπλασιαζοταν κανονικά! Καλά για να γίνει έντονη σαν την γραμμή ελέγχου, με βάση τους υπολογισμούς μου, πρέπει να είχε φτάσει γύρω στις 1500 μονάδες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Σας βάζω και το σημερινό η αλήθεια είναι δεν βλέπω να ειναι πιο έντονη η γραμμή το σημερινό από το χθεσινό  

Σήμερα είχα ναυτία πήγα τουαλέτα εβγαλα λίγα σαλια και συνεχίζω να έχω σαν διάρροια (sorry) για να δούμε 

Ναυτία μου φάνηκε να έχω νωρίς ξεκιναει τόσο νωρίς ; Στην πρώτη εγκυμοσύνη άρχισα στην 8o εβδομάδα 

η διάρροια θεωρείτε σύμπτωμα ; Να το καταγράψω τι λέτε ; 
Έχω και υγρά αυτά από εμένα 

τα τεστ τα βαζω με την σειρά που τα εχω κανει

IMG_5212.thumb.jpeg.2e7eea685f8efac9d1b2e47234ba29ca.jpeg

Επειδή έχω κρατήσει ολόκληρο αρχείο με τα τεστ και στις δύο εγκυμοσύνες, το πιο ασφαλές είναι να συγκρίνεις τις γραμμές ανά δύο ημέρες, και αυτό με επιφύλαξη. Μου είχε τύχει η γραμμή να ήταν ακριβώς η ίδια, είχα φρικαρει εννοείται και η χοριακη είχε διπλασιαστεί κανονικά. Επίσης, εμένα μου έβγαιναν πιο έντονες οι γραμμές το απόγευμα από ότι το πρωί 🤷. Οπότε μην δίνεις και πολύ σημασία, άδικα θα αγχωθεις ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ωχ κατάλαβα δύσκολο αν δεν υπάρχει βοήθεια από γιαγιάδες.. εεε μόνο το όνομα δεν είναι πρέπει να βάζει και λίγο πλάτη 

και εγω μεγάλη βοήθεια δεν έχω η μαμα μου μένει πολύ μακριά και έρχεται όποτε μπορεί

η πεθερά μου παλι δουλεύει αλλά αν χρειαστώ βοήθεια έρχεται όταν δεν δουλεύει 

τώρα αν πάνε καλά τα πράγματα δεν ξέρω πως θα τα βγάλω πέρα αλλά αυτό για την ώρα δεν θέλω να το σκεφτομαι 

Τώρα να χαρείς την εγκυμοσύνη σου. Τα χρόνια περνάνε και θα μεγαλώσουν τα μωρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Επειδή έχω κρατήσει ολόκληρο αρχείο με τα τεστ και στις δύο εγκυμοσύνες, το πιο ασφαλές είναι να συγκρίνεις τις γραμμές ανά δύο ημέρες, και αυτό με επιφύλαξη. Μου είχε τύχει η γραμμή να ήταν ακριβώς η ίδια, είχα φρικαρει εννοείται και η χοριακη είχε διπλασιαστεί κανονικά. Επίσης, εμένα μου έβγαιναν πιο έντονες οι γραμμές το απόγευμα από ότι το πρωί 🤷. Οπότε μην δίνεις και πολύ σημασία, άδικα θα αγχωθεις ❣️

@Rena92Ααα το είχατε και εσεις κορίτσια ; Εεε εντάξει τότε  να μην δίνω πολύ βάση στα τεστ τότε ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

@Rena92Ααα το είχατε και εσεις κορίτσια ; Εεε εντάξει τότε  να μην δίνω πολύ βάση στα τεστ τότε ☺️

Σου βάζω τα 3 πρώτα δικά μου για να δεις! Στο πρώτο χοριακη 76 και στο τρίτο 201.. ☺️

IMG_0661.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Σας βάζω και το σημερινό η αλήθεια είναι δεν βλέπω να ειναι πιο έντονη η γραμμή το σημερινό από το χθεσινό  

Σήμερα είχα ναυτία πήγα τουαλέτα εβγαλα λίγα σαλια και συνεχίζω να έχω σαν διάρροια (sorry) για να δούμε 

Ναυτία μου φάνηκε να έχω νωρίς ξεκιναει τόσο νωρίς ; Στην πρώτη εγκυμοσύνη άρχισα στην 8o εβδομάδα 

η διάρροια θεωρείτε σύμπτωμα ; Να το καταγράψω τι λέτε ; 
Έχω και υγρά αυτά από εμένα 

τα τεστ τα βαζω με την σειρά που τα εχω κανει

IMG_5212.thumb.jpeg.2e7eea685f8efac9d1b2e47234ba29ca.jpeg

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Φαίνεται ίδιο με χθες αλλά είναι πολύ καλό καλό σημάδι 🥰 σίγουρα μέχρι το βράδυ θα έχει γίνει πιο σκούρο!!! Όσο για την διάρροια την 15η μέρα που είδα κ θετικό τεστ είχα κ εγώ θέμα στην τουαλέτα... Μετά στουμπωσα 😂 κ έπρεπε να παίρνω σιρόπι να πηγαίνω τουαλέτα. Μπορεί να είναι κ σύμπτωμα... Δεν ξέρω πως είναι σε κάθε οργανισμό αλλά εγώ είχα διάρροια. Κ επίσης φουλ λευκά υγρά.. Για την ναυτία δεν είχα καθόλου μέχρι 11η εβδομάδα... Βασικά δεν είχα απολύτως τίποτα. Εσένα μπορεί να ξεκίνησε νωρίτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έτσι ήταν τα τεστ στην αρχή, στις ιδιες μερες του κύκλου τα είχα κάνει και τότε 

Θα δείξει κορίτσια μου ότι είναι να γίνει θα γίνει τώρα απλά περιμένω τώρα και καταγράφω συμπτώματα 

Να δούμε την αύξηση θελουμε την Τετάρτη θα έχω πιο ξεκάθαρη εικόνα της κατάστασης υπομονή τωρα

Ααα καθυστέρησαν πολύ να σκουρινει η γραμμή σου δηλαδή ; Μάλλον έχει να κάνει και με τα τεστ 🤷‍♀️ 
 

Μπορεί να παίζουν ρόλο τα τεστ εμένα ήταν έτσι 15η μέρα κ την επόμενη η χοριακη είχε βγει 880 αν θυμάμαι καλά... Ίσως διαφέρει κ πότε έγινε η εμφύτευση εφόσον γίνεται 6 με 12 μέρες.

IMG_20230902_120103.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Σου βάζω τα 3 πρώτα δικά μου για να δεις! Στο πρώτο χοριακη 76 και στο τρίτο 201.. ☺️

IMG_0661.jpeg

Στα ίδια είναι περίπου και εσενα δεν είχαν τρελή διαφορά 

ευχαριστώ που τα έστειλες ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Μπορεί να παίζουν ρόλο τα τεστ εμένα ήταν έτσι 15η μέρα κ την επόμενη η χοριακη είχε βγει 880 αν θυμάμαι καλά... Ίσως διαφέρει κ πότε έγινε η εμφύτευση εφόσον γίνεται 6 με 12 μέρες.

IMG_20230902_120103.jpg

Ααα εντονο πολύ το + είναι εδώ φαίνεται ξεκάθαρα 

Κάπου πρέπει να εχω και ένα τέτοιο αλλά δεν ξέρω μήπως έχει λήξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Τώρα να χαρείς την εγκυμοσύνη σου. Τα χρόνια περνάνε και θα μεγαλώσουν τα μωρά. 

Σε αυτό δίκιο έχεις ποτε πέρασε ένας χρόνος χαμπάρι δεν έχω πάρει 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...Μπορεί να μη γνωριζόμαστε αλλά και μόνο που μοιραζόμαστε τις ανησυχίες μας με κάνει να νιώθω πιο ήρεμα...Έρχομαι από αποξεση τον Ιούνιο,ένα σωρό εξετάσεις που έχουν βγει καθαρές και αυτό το "γιατί"που δε βρίσκει απάντηση...Έχουμε ξεκινήσει πάλι να προσπαθούμε και ελπίζω σύντομα να γίνει το θαύμα και για εμάς 🤗

Λυπάμαι που δεν προσχώρησε η εγκυμοσύνη σου

Εύχομαι να έρθει γρήγορα το επόμενο σπορακι σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Λυπάμαι που δεν προσχώρησε η εγκυμοσύνη σου

Εύχομαι να έρθει γρήγορα το επόμενο σπορακι σας 

Σ'ευχαριστω πολύ κορίτσι μου!!!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια; πως είστε σήμερα; ήθελα να σας ρωτήσω έχετε κάποια εφαρμογή που κάνετε αρνητικό τος φωτογραφίες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...Μπορεί να μη γνωριζόμαστε αλλά και μόνο που μοιραζόμαστε τις ανησυχίες μας με κάνει να νιώθω πιο ήρεμα...Έρχομαι από αποξεση τον Ιούνιο,ένα σωρό εξετάσεις που έχουν βγει καθαρές και αυτό το "γιατί"που δε βρίσκει απάντηση...Έχουμε ξεκινήσει πάλι να προσπαθούμε και ελπίζω σύντομα να γίνει το θαύμα και για εμάς 🤗

Με το καλό να έρθει το ουράνιο τόξο σας κορίτσι μου🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια; πως είστε σήμερα; ήθελα να σας ρωτήσω έχετε κάποια εφαρμογή που κάνετε αρνητικό τος φωτογραφίες;

Καλημέρα κορίτσι μου εγώ το κάνω στο ίντερνετ έχει διάφορες ιστοσελίδες που το κάνουν δωρεάν!! Έκανες τέστ και φαίνεται τίποτα? Πες μας κανένα ευχάριστο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...