Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αύγουστος με ολόγιομο φεγγάρι, κάθε κοπέλα εύχομαι γερό μωρό στην αγκαλιά να πάρει! ​ 💕🤱 ​​🤰


Pepe le pew

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Αχ είμαι σίγουρη ότι είναι δύο τα σπορακια.. μπράβο κορίτσι μου τέλεια νέα. Άντε τώρα αναμονή μέχρι τον πρώτο υπέροχο 

Λες;;,🫢 Θα το μάθουμε στις 16/08🙏🏻 μέχρι τότε υπομονή 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 723
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου είμαι στην αναμονή, πέρασαν οι γόνιμες, είχα επαφή τη μέρα του θετικού και την επόμενη και διάσπαρτες πιο πριν.. Την ημέρα του θετικού, είχα πάρα πολλά υγρά, αυτά τα μακρουλά, με ανακουφίζει να τα βλέπω γτ καταλαβαίνω ότι κάνει δουλειά ο οργανισμός μου! 😁 Είναι καμία άλλη μαζί μου αναμονή; Αχχχ εγώ πότε θα γίνω μάνα;;; 😭😭😭😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια μου είμαι στην αναμονή, πέρασαν οι γόνιμες, είχα επαφή τη μέρα του θετικού και την επόμενη και διάσπαρτες πιο πριν.. Την ημέρα του θετικού, είχα πάρα πολλά υγρά, αυτά τα μακρουλά, με ανακουφίζει να τα βλέπω γτ καταλαβαίνω ότι κάνει δουλειά ο οργανισμός μου! 😁 Είναι καμία άλλη μαζί μου αναμονή; Αχχχ εγώ πότε θα γίνω μάνα;;; 😭😭😭😁😁

Kαι εγω στην αναμονη ειμαι !!  Ευχομαι καλα αποτελεσματα σε ολες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια μου είμαι στην αναμονή, πέρασαν οι γόνιμες, είχα επαφή τη μέρα του θετικού και την επόμενη και διάσπαρτες πιο πριν.. Την ημέρα του θετικού, είχα πάρα πολλά υγρά, αυτά τα μακρουλά, με ανακουφίζει να τα βλέπω γτ καταλαβαίνω ότι κάνει δουλειά ο οργανισμός μου! 😁 Είναι καμία άλλη μαζί μου αναμονή; Αχχχ εγώ πότε θα γίνω μάνα;;; 😭😭😭😁😁

Κορίτσι μου και εγώ είμαι νομίζω 4-5 μέρες μετά την ωορρηξία. Το κατάλαβα από τους πόνους και τα υγρά . Επαφές είχα όμως λίγο στην τύχη γιατί είναι καλοκαίρι και με χάλια σπέρμα δεν έχουμε και πολλές ελπίδες οπότε το αφήνω λίγο στο φλου για να μην μας πιάνει το άγχος. Και από Σεπτέμβρη πάμε ξανά για σπερμοδιαγραμμα να δούμε πως πάει τώρα που έφυγε το μικρόβιο. Οπότε θα σου κάνω παρέα και ας μην έχω ελπίδες 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια μου είμαι στην αναμονή, πέρασαν οι γόνιμες, είχα επαφή τη μέρα του θετικού και την επόμενη και διάσπαρτες πιο πριν.. Την ημέρα του θετικού, είχα πάρα πολλά υγρά, αυτά τα μακρουλά, με ανακουφίζει να τα βλέπω γτ καταλαβαίνω ότι κάνει δουλειά ο οργανισμός μου! 😁 Είναι καμία άλλη μαζί μου αναμονή; Αχχχ εγώ πότε θα γίνω μάνα;;; 😭😭😭😁😁

Κοριτσι μου εγώ είμαι στην αναμονή για την περίοδο όμως. 😏 Άφησα αυτό τον μήνα γιατί ήταν ανωορρηκτικος (επιβεβαίωση από τον γιατρό). Πάω για τον επόμενο! 😃 Ανυπόμονω. Για να δούμε τι θα γίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinaP πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου 😍 Ποντάρω κι εγώ σε διδυμάκια αλλά προς το παρόν μας νοιάζει να δούμε το ένα μωρακι. Αν είναι δυο θα είναι η έκπληξη ♥️

Κοριτσια κι εγώ στην αναμονή είμαι. Νομίζω 5-7 μέρες μετά την ωορρηξία. Δεν κάνω και τεστακια να ξέρω. Πάω σύμφωνα με την εφαρμογή και το σώμα μου.

Παντως από συμπτώματα δεν έχω τίποτα. 

Ευχομαι ένα θετικό τεστακι για όλες ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ νομίζω είμαι 2 μέρες μετά την ωορρηξία κορίτσια μου!! Άρχισε να πρήζεται η κοιλιά μου και πολύ λίγο ενοχλήσεις στο στήθος! Αλλά πάντα έτσι συνήθως μετά την ωορρηξία!! Για να δούμε!! 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/8/2023 at 6:43 ΜΜ, ο/η dimand είπε:

Κορίτσια μου αναμενόμενη μέρα περιόδου είναι 13/08 ωστόσο με τον άντρα μου έχουμε επαφες σχεδόν κάθε μέρα ,ειδικά στο παράθυρο γόνιμων ημερών είχαμε κάθε μέρα . 

Είναι ο 4 ος κατά σειρά μήνας προσπαθειών ωστόσο ανυπομονώ να δω αν τα έχουμε καταφέρει . ❤️ 

Πότε πιστεύετε θα μπορούσα να κάνω μια β χοριακη να μου φύγει οοοοοολο αυτό το άγχος που έχω ? Θέλω να μάθω αν πήγαν όλα κατ ευχήν ;) Χαχα

9 μέρες μετά την ωορρηξία σου μπορείς να κάνεις νομίζω! Καλά αποτελέσματα 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Λες;;,🫢 Θα το μάθουμε στις 16/08🙏🏻 μέχρι τότε υπομονή 🙏🏻

Συγχαρητήρια μπράβο πολύ καλή χοριακη όλα πάνε καλά 💕

Ίσως κάτι να φαίνεται στης 16/8 ίσως να δει 2 σάκους 🍼🍼😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Συγχαρητήρια μπράβο πολύ καλή χοριακη όλα πάνε καλά 💕

Ίσως κάτι να φαίνεται στης 16/8 ίσως να δει 2 σάκους 🍼🍼😊

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου γλυκα! Σκέφτομαι να πάω αύριο να κανω ακόμη μια χοριακη, να δω οτι όλα πάνε καλά, εσείς τι λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

9 μέρες μετά την ωορρηξία σου μπορείς να κάνεις νομίζω! Καλά αποτελέσματα 😁😁

Έλεγα να κάνω 2 μέρες περίπου πριν την αναμενόμενη ημερομηνία . 

Απλά έχω πάρα πολύ έντονο πόνο και πρήξιμο στο στήθος . Ειδικά οι θηλές είναι πολύ ευαίσθητες . Ελπίζω να είναι θετικό σημάδι . Θα σπάσει οι καρδιά μου μέχρι να μάθω !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου γλυκα! Σκέφτομαι να πάω αύριο να κανω ακόμη μια χοριακη, να δω οτι όλα πάνε καλά, εσείς τι λέτε;

Εγω 2 χοριακες είχα κάνει δεν μου ζήτησε άλλη αλλά δεν ηθελα να κάνω και άλλη γιατί αγχωνόμουν 

εσυ όπως νιώθεις αν θέλεις κανε άλλη μια αλλά πιστεύω δεν χρειάζεται 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Το πήρα κορίτσι μου! 1068 η σημερινή! Με έβαλε 16/08 για τον πρώτο υπέρηχο🙏🏻🥹🥹

Τι τεεεελειααα ❤️❤️❤️

Αντε περιμένουμε τα νέα του υπερήχου με ανυπομονησία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/8/2023 at 2:57 ΜΜ, ο/η Lou418 είπε:

Γεια σε όλες! Ελπίζω να είστε καλά! Εγώ στην αναμονή μέχρι τις ημέρες της επόμενης περιόδου... Ήθελα να ρωτήσω, όποιο κορίτσι ξέρει, αν κατά την εμφύτευση νιώθουμε στάνταρ κάτι, όπως τα "τσιμπήματα " που έχετε περιγράψει, γιατί εγώ δεν έχω νιώσει τίποτα έως τώρα και φοβάμαι μην πάω κουβάς πάλι 😁😁 Κουράγιο σε όλες τις συναγωνίστριες, θα το καταφέρουμε, πού θα πάει!!

Γεια σου κορίτσι! Στο μυαλό μας όλες έχουνε νιώσει κάτι 🤣 Αλλά όχι δεν είναι στάνταρ ότι θα νιώσεις κάτι, το πιο πιθανό θα έλεγα είναι να μην νιώσεις τίποτα. Απλά αν το έχεις στο νου σου όλο και κάτι θα νιώσεις 😅 Όπως και να χει η καθυστέρηση είναι η πιο καλή ένδειξη μέχρι στιγμής. Σε πόσες μέρες δεν περιμένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/8/2023 at 6:43 ΜΜ, ο/η dimand είπε:

Κορίτσια μου αναμενόμενη μέρα περιόδου είναι 13/08 ωστόσο με τον άντρα μου έχουμε επαφες σχεδόν κάθε μέρα ,ειδικά στο παράθυρο γόνιμων ημερών είχαμε κάθε μέρα . 

Είναι ο 4 ος κατά σειρά μήνας προσπαθειών ωστόσο ανυπομονώ να δω αν τα έχουμε καταφέρει . ❤️ 

Πότε πιστεύετε θα μπορούσα να κάνω μια β χοριακη να μου φύγει οοοοοολο αυτό το άγχος που έχω ? Θέλω να μάθω αν πήγαν όλα κατ ευχήν ;) Χαχα

Μια χαρά οι επαφές σας! Μπράβο! Σου εύχομαι να τα καταφέρατε! Είναι πολύ νωρίς για χοριακη ή τεστ. Αν μπορείς κάνε υπομονή μέχρι την καθυστέρηση για πιο έγκυρο αποτέλεσμα. Αν κάνεις νωρίς τεστ ή χοριακη μπορεί να έχεις ψευδώς αρνητικό και να απογοητευτείς τσάμπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Λες;;,🫢 Θα το μάθουμε στις 16/08🙏🏻 μέχρι τότε υπομονή 🙏🏻

Τέλεια η χοριακη! Θα περιμένουμε κι εμείς μαζί σου για τον υπέρηχο! 

Κοίτα επειδή είχα παρόμοιες χοριακες πιστεύω είναι ένα μωράκι, αλλά θα μάθουμε σίγουρα σε λίγες μέρες 😊 Κι επειδή ξέρω ότι το άγχος χτυπάει κόκκινο, βαθιές ανάσες και απόλαυσε το 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια μου είμαι στην αναμονή, πέρασαν οι γόνιμες, είχα επαφή τη μέρα του θετικού και την επόμενη και διάσπαρτες πιο πριν.. Την ημέρα του θετικού, είχα πάρα πολλά υγρά, αυτά τα μακρουλά, με ανακουφίζει να τα βλέπω γτ καταλαβαίνω ότι κάνει δουλειά ο οργανισμός μου! 😁 Είναι καμία άλλη μαζί μου αναμονή; Αχχχ εγώ πότε θα γίνω μάνα;;; 😭😭😭😁😁

Και εγώ στην αναμονή!! Για 13/8!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια σου κορίτσι! Στο μυαλό μας όλες έχουνε νιώσει κάτι 🤣 Αλλά όχι δεν είναι στάνταρ ότι θα νιώσεις κάτι, το πιο πιθανό θα έλεγα είναι να μην νιώσεις τίποτα. Απλά αν το έχεις στο νου σου όλο και κάτι θα νιώσεις 😅 Όπως και να χει η καθυστέρηση είναι η πιο καλή ένδειξη μέχρι στιγμής. Σε πόσες μέρες δεν περιμένεις;

(Δεν) περιμένω 13/8! Απλώς έχω κουραστεί ρε γαμωτο, κοντά στον χρόνο τώρα... Τελοσπαντων, θετική ενέργεια όσο γίνεται και όλα θα γίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρεμπιπτόντως επειδή μάλλον είμαι καινούρια στην παρέα αργούν να δημοσιευτούν τα μηνύματά μου, αλλά σας διαβάζω ανελλιπώς και απαντάω αμέσως! 😄 Εχετε πολύ όμορφο κλίμα στο φόρουμ και παρόλο που ακόμα δεν έχω "μάθει" την ιστορία κάθε κοπέλας με γεμίζετε δύναμη και χαρά σε κάθε καλό αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Λες;;,🫢 Θα το μάθουμε στις 16/08🙏🏻 μέχρι τότε υπομονή 🙏🏻

Συγχαρητήρια!!! Τεράστια χοριακη!!! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν άντεξα πήγα για τρίτη χοριακη,. 🫢🫢 η τελευταία ηταν στις 05/8  1068. Μου είπαν σε μια ώρα θα τα έχω!

Σήμερα είχα και καφέ βλέννα το πρωί στο σκουπισμα οπότε δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τις 16/08 θέλω να δω πως παει έστω και με νούμερο 😁 ο γιατρός είπε να.μην ανησυχώ για τα καφέ απλά να το παρακολουθώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια δεν άντεξα πήγα για τρίτη χοριακη,. 🫢🫢 η τελευταία ηταν στις 05/8  1068. Μου είπαν σε μια ώρα θα τα έχω!

Σήμερα είχα και καφέ βλέννα το πρωί στο σκουπισμα οπότε δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τις 16/08 θέλω να δω πως παει έστω και με νούμερο 😁 ο γιατρός είπε να.μην ανησυχώ για τα καφέ απλά να το παρακολουθώ 

Κορίτσι μου καλά έκανες και πηγές  Αφού έτσι ένιωθες. Το παν είναι να είσαι ήρεμη. Κάποιες αγχώνονται με την χοριακή και δεν θέλουν να κάνουν, άλλες πάλι θέλουν να ξέρουν πάνω κάτω πως πάνε τα νούμερα.. ο καθένας όπως νιώθει. Αφού ο γιατρός σου είπε να μην ανησυχείς τότε κάτι θα ξέρει! Περιμένουμε νεότερα 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια δεν άντεξα πήγα για τρίτη χοριακη,. 🫢🫢 η τελευταία ηταν στις 05/8  1068. Μου είπαν σε μια ώρα θα τα έχω!

Σήμερα είχα και καφέ βλέννα το πρωί στο σκουπισμα οπότε δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τις 16/08 θέλω να δω πως παει έστω και με νούμερο 😁 ο γιατρός είπε να.μην ανησυχώ για τα καφέ απλά να το παρακολουθώ 

Καλά έκανες :) αφού αυτό ένιωθες 

εγω θυμάμαι 1 είχα κάνει κ μετά έφευγα για ταξίδι κ δεν έκανα άλλη αλλά επίσης δεν έκανα γιατί η γιατρος μου είπε να μην κάνω δε χρειάζεται κ λεω αν κάτι δείξει κ τι θα της πω; Κ λεω οπως έρθουν τα πράγματα! Βέβαια μολις ήρθα από το ταξίδι έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης να δω ότι είναι κόκκινο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...