Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αύγουστος με ολόγιομο φεγγάρι, κάθε κοπέλα εύχομαι γερό μωρό στην αγκαλιά να πάρει! ​ 💕🤱 ​​🤰


Pepe le pew

Recommended Posts

Καλημεραααααααα (για εμένα καλο απόγευμα μιας και είμαι ξύπνια από τις 4 λόγω δουλειάς...) 

Κορίτσια μου οπότε μπορώ μπαίνω και σας διαβάζω. Χρειάζομουν λίγο χρόνο να απέχω γιατί είχα ένα λίγο δύσκολο καλοκαίρι,λίγο τα εξαντλητικά ωράρια λόγω αδειών στη δουλειά, λίγο ότι εχω πόλη μέρα τον μικρό Ταρζάν μου που θέλει να απασχολείται με κάτι και παίζω μαζί του,λίγο ότι δεν έχουμε βοήθεια από γιαγιάδες και χωρίς σχολείο οι μέρες είναι μεγάααλες και τέλος λίγο που είχε σπάσει και το κινητό μου και μέχρι να πάρω άλλο απείχα υποχρεωτικά..... χάθηκα! Αναμένω άνοιγμα σχολείων γιατί κάνω κάθε μέρα τον νιντζα και έχω πιαστεί από τις ασκήσεις που με βάζει ο γιος μου να κάνω ..🥲.(αυτός είναι ο Μαστερ νιντζα και εγώ το μαθητουδι)

Μπαίνω που και που και βλέπω τα νέα σας αλλά συνήθως με 3-4 σελίδες που έχω να διαβάσω ποσυντονιζομαι και τελικά δε γράφω τίποτα! 

Διάβασα για το κορίτσι μας @marinaP και ράγισε η καρδιά μου..τι να πω..δεν νομίζω ότι κανένας λόγος παρηγοριάς δεν πιάνει σε τέτοιες περιπτώσεις...αναμένω μόνο την ώρα που θα σηκωθεί και με πίστη θα ξαναονειρευτει...

Εγώ κατά τ αλλά αυτόν το μήνα είχα αρκετές επαφές, δεν έχω τεστ ωορρηξίας ούτε εγκυμοσύνης εδώ και μήνες ..βλέποντας και κάνοντας! 

Δεν έχω ξεχάσει καμία σας και περιμένω να μπούμε λίγο σε πρόγραμμα γιατί πραγματικά μισώ το καλοκαίρι γιατί αποσυντονιζομαι παντελώς! 

@annitakianna αγαπημένη μου σας εύχομαι σούπερ ντουπερ αποτελέσματα. Πάτε εκεί στον τυπαρα να σας φτιάξει την διάθεση! Εμάς μας την έφτιαχνε πάντως!! 

Θα προσπαθήσω να μπαίνω πιο συχνά και από Σεπτεμβρη δε θα σας αφήσω σε ησυχία! Και ναι! Αυτό είναι απειλή!!!

Υγ. Αρχηγέ @Elli13 ρίξε τις υπναρες σου και ευχαριστησου το!! Απαιτώ φωτό με κοιλουμπα τσίτα μπόμπα έστω και χωρίς πρόσωπο και η κοιλιά καλυμμένη με μοζαΐκ! 

Υγ2..πάλι ένα κατεβατο έγραψα να με συγχωρατε😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 723
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημεραααααααα (για εμένα καλο απόγευμα μιας και είμαι ξύπνια από τις 4 λόγω δουλειάς...) 

Κορίτσια μου οπότε μπορώ μπαίνω και σας διαβάζω. Χρειάζομουν λίγο χρόνο να απέχω γιατί είχα ένα λίγο δύσκολο καλοκαίρι,λίγο τα εξαντλητικά ωράρια λόγω αδειών στη δουλειά, λίγο ότι εχω πόλη μέρα τον μικρό Ταρζάν μου που θέλει να απασχολείται με κάτι και παίζω μαζί του,λίγο ότι δεν έχουμε βοήθεια από γιαγιάδες και χωρίς σχολείο οι μέρες είναι μεγάααλες και τέλος λίγο που είχε σπάσει και το κινητό μου και μέχρι να πάρω άλλο απείχα υποχρεωτικά..... χάθηκα! Αναμένω άνοιγμα σχολείων γιατί κάνω κάθε μέρα τον νιντζα και έχω πιαστεί από τις ασκήσεις που με βάζει ο γιος μου να κάνω ..🥲.(αυτός είναι ο Μαστερ νιντζα και εγώ το μαθητουδι)

Μπαίνω που και που και βλέπω τα νέα σας αλλά συνήθως με 3-4 σελίδες που έχω να διαβάσω ποσυντονιζομαι και τελικά δε γράφω τίποτα! 

Διάβασα για το κορίτσι μας @marinaP και ράγισε η καρδιά μου..τι να πω..δεν νομίζω ότι κανένας λόγος παρηγοριάς δεν πιάνει σε τέτοιες περιπτώσεις...αναμένω μόνο την ώρα που θα σηκωθεί και με πίστη θα ξαναονειρευτει...

Εγώ κατά τ αλλά αυτόν το μήνα είχα αρκετές επαφές, δεν έχω τεστ ωορρηξίας ούτε εγκυμοσύνης εδώ και μήνες ..βλέποντας και κάνοντας! 

Δεν έχω ξεχάσει καμία σας και περιμένω να μπούμε λίγο σε πρόγραμμα γιατί πραγματικά μισώ το καλοκαίρι γιατί αποσυντονιζομαι παντελώς! 

@annitakianna αγαπημένη μου σας εύχομαι σούπερ ντουπερ αποτελέσματα. Πάτε εκεί στον τυπαρα να σας φτιάξει την διάθεση! Εμάς μας την έφτιαχνε πάντως!! 

Θα προσπαθήσω να μπαίνω πιο συχνά και από Σεπτεμβρη δε θα σας αφήσω σε ησυχία! Και ναι! Αυτό είναι απειλή!!!

Υγ. Αρχηγέ @Elli13 ρίξε τις υπναρες σου και ευχαριστησου το!! Απαιτώ φωτό με κοιλουμπα τσίτα μπόμπα έστω και χωρίς πρόσωπο και η κοιλιά καλυμμένη με μοζαΐκ! 

Υγ2..πάλι ένα κατεβατο έγραψα να με συγχωρατε😅😅

Καλώς το κορίτσι μας!! Μας έλειψες πολύ!! Πάρε το χρόνο σου, εμείς εδώ θα είμαστε να περιμένουμε να χαλαρώσεις και να επιστρέψεις ❤️❤️ Και αφού το ζήτησες, δεν χαλάω χατηρι.. και με πρόσωπο και με από όλα γιατί τόσα που έχω μοιραστεί μαζί σας, είστε φίλες μου ❤️❤️

IMG-a2b85c2a82c9c57f6135f52cb874eaed-V.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλώς το κορίτσι μας!! Μας έλειψες πολύ!! Πάρε το χρόνο σου, εμείς εδώ θα είμαστε να περιμένουμε να χαλαρώσεις και να επιστρέψεις ❤️❤️ Και αφού το ζήτησες, δεν χαλάω χατηρι.. και με πρόσωπο και με από όλα γιατί τόσα που έχω μοιραστεί μαζί σας, είστε φίλες μου ❤️❤️

IMG-a2b85c2a82c9c57f6135f52cb874eaed-V.jpg

Αχουυυυυ!! Ευχαριστούμε για τη φωτό!! Τι ωραία να κυκλοφορείς καλοκαιράκι με την κοιλίτσα σου! Άντε λίγο έμεινε, θα έρθει το μπεμπέ κουκλάκι σαν κι εσένα θα ναι!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Καλώς το κορίτσι μας!! Μας έλειψες πολύ!! Πάρε το χρόνο σου, εμείς εδώ θα είμαστε να περιμένουμε να χαλαρώσεις και να επιστρέψεις ❤️❤️ Και αφού το ζήτησες, δεν χαλάω χατηρι.. και με πρόσωπο και με από όλα γιατί τόσα που έχω μοιραστεί μαζί σας, είστε φίλες μου ❤️❤️

IMG-a2b85c2a82c9c57f6135f52cb874eaed-V.jpg

Τέλεια! Λίγο ακόμα νομίζω θέλει και την κάνεις τραπεζάκι 😅 Πότε έχεις ΠΗΤ είπαμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Καλώς το κορίτσι μας!! Μας έλειψες πολύ!! Πάρε το χρόνο σου, εμείς εδώ θα είμαστε να περιμένουμε να χαλαρώσεις και να επιστρέψεις ❤️❤️ Και αφού το ζήτησες, δεν χαλάω χατηρι.. και με πρόσωπο και με από όλα γιατί τόσα που έχω μοιραστεί μαζί σας, είστε φίλες μου ❤️❤️

IMG-a2b85c2a82c9c57f6135f52cb874eaed-V.jpg

Κούκλα φτου φτου να είστε καλά κορίτσι μου εσυ και η μικρή σου πριγκίπισσα που είναι στο δρόμο και έρχεται σιγά σιγά να την πάρεις αγκαλιά

σας στέλνω την αγάπη μου! 💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλώς το κορίτσι μας!! Μας έλειψες πολύ!! Πάρε το χρόνο σου, εμείς εδώ θα είμαστε να περιμένουμε να χαλαρώσεις και να επιστρέψεις ❤️❤️ Και αφού το ζήτησες, δεν χαλάω χατηρι.. και με πρόσωπο και με από όλα γιατί τόσα που έχω μοιραστεί μαζί σας, είστε φίλες μου ❤️❤️

IMG-a2b85c2a82c9c57f6135f52cb874eaed-V.jpg

Ρεεεεεε με συγκίνησεςςς😭😭😭😭😭

Κορίτσι μου υπέροχο,φτου φτου φτου. Πραγματικά συγκινήθηκαααα. Τι κούκλα είσαι! Τι υπέροχη κοιλίτσα είναι αυτή!! Πόσο χαίρομαι που αυτό το μωράκι και όλα όσα "αποκτήθηκαν " και θα "αποκτηθούν" εδώ μέσα τα νιώθω δικά μας ρε παιδί μου! Σαν να είμαστε όλες νονες! Τα ξέρουμε από την σύλληψη τους!! είναι και δικά μας παιδιά! Είναι και δική μας η χαρά ❤️❤️

Να είσαι γερή και σύντομα να κρατήσεις  την κούκλα σου αγκαλιά! Γιατί κούκλα θα είναι ,με τέτοια μαμά αυτό είναι σίγουρο! 

Αχχχ 🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿 @marinamanoulitsa ρίξε ένα προαιρετικό ξεμάτιασμα εδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου αγαπημένα για τα όμορφα λόγια σας❤️❤️Εύχομαι γρήγορα όλες να είστε με κοιλιτσες τούρλα!!

@Eliza Kats 20/10 έχω ΠΗΤ, για να δούμε, ελπίζω η μπεμπα να μην είναι βιαστική, γιατί τώρα θα ξεκινήσω σιγά σιγά προετοιμασίες 😂. Μου έστειλαν από την γραμματεία του γιατρού μου μειλ με όσα θα χρειαστώ για την τσάντα μαιευτηρίου και ξαφνικά με έπιασε ένα άγχος...

@Girly ακριβώς όπως το είπες... Δικά μας παιδιά που τα ζούμε από τη σύλληψη μέχρι και τη γέννηση τους, με όλες τις αγωνίες και τα άγχη όλων των κοριτσιών ❤️❤️ Να είμαστε όλες καλά και να γεμίσει το φόρουμ με φουσκωμένες κοιλιτσες 🙏🙏🙏🍼🍼

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου αγαπημένα για τα όμορφα λόγια σας❤️❤️Εύχομαι γρήγορα όλες να είστε με κοιλιτσες τούρλα!!

@Eliza Kats 20/10 έχω ΠΗΤ, για να δούμε, ελπίζω η μπεμπα να μην είναι βιαστική, γιατί τώρα θα ξεκινήσω σιγά σιγά προετοιμασίες 😂. Μου έστειλαν από την γραμματεία του γιατρού μου μειλ με όσα θα χρειαστώ για την τσάντα μαιευτηρίου και ξαφνικά με έπιασε ένα άγχος...

@Girly ακριβώς όπως το είπες... Δικά μας παιδιά που τα ζούμε από τη σύλληψη μέχρι και τη γέννηση τους, με όλες τις αγωνίες και τα άγχη όλων των κοριτσιών ❤️❤️ Να είμαστε όλες καλά και να γεμίσει το φόρουμ με φουσκωμένες κοιλιτσες 🙏🙏🙏🍼🍼

 

Αμήν κορίτσι μου ..η μπέμπα σου έφερε γούρι σε πολλές κοπέλες εδώ μέσα...μακάρι να φέρει και σε εμάς...στείλε μπεμπεδοσκονη και άνοιξε το νέο θεματακι Σεπτεμβρίου...σε παρακαλω!!!!μπας και γκαστρωθει καμία 😂😂😂😂 τέλεια η κοιλιτσαααααα σουυυυυυ🩷🩷🩷🩷🩷🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 με το καλό το ουράνιο τόξο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αμήν κορίτσι μου ..η μπέμπα σου έφερε γούρι σε πολλές κοπέλες εδώ μέσα...μακάρι να φέρει και σε εμάς...στείλε μπεμπεδοσκονη και άνοιξε το νέο θεματακι Σεπτεμβρίου...σε παρακαλω!!!!μπας και γκαστρωθει καμία 😂😂😂😂 τέλεια η κοιλιτσαααααα σουυυυυυ🩷🩷🩷🩷🩷🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 με το καλό το ουράνιο τόξο σου

Καλησπέρα κορίτσια,σας διαβάζω πολύ καιρό αλλά όλο έλεγα να μην γράψω!!!Τον Ιούνιο έκανα αποξεση μετά από παλινδρομη 2.5 μηνών περίπου...Δε θέλω να περιγράψω τίποτα και εύχομαι να μη το ζήσει ποτέ ξανά καμιά γυναίκα αυτό που έζησα!Κάναμε καρυοτυπους και ακόμα περιμένουμε.Είπαμε ότι θα συνεχίσουμε κανονικά να προσπαθούμε (να σημειώσω ότι η 1η κύηση ήρθε χωρίς καμία προσπάθεια,ούτε καν το είχαμε στο μυαλό μας)..Αυτόν τον μήνα είχα επαφές την 2η μέρα πριν την ωορρηξία και την μέρα της ωορρηξίας είχα πάρα πολλά υγρά και πάρα πολύ πόνο όλη τη μερα ενώ υπό φυσιολογικές συνθήκες την μέρα της ωορρηξίας έχω απλά μικρή ενόχληση και για πολύ λίγη ώρα..Θέλω πάρα πολύ να ξανά μείνω γρήγορα έγκυος και νομίζω ότι δε μου κάνω καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/8/2023 at 3:27 ΜΜ, ο/η Elli13 είπε:

Καλώς το κορίτσι μας!! Μας έλειψες πολύ!! Πάρε το χρόνο σου, εμείς εδώ θα είμαστε να περιμένουμε να χαλαρώσεις και να επιστρέψεις ❤️❤️ Και αφού το ζήτησες, δεν χαλάω χατηρι.. και με πρόσωπο και με από όλα γιατί τόσα που έχω μοιραστεί μαζί σας, είστε φίλες μου ❤️❤️

IMG-a2b85c2a82c9c57f6135f52cb874eaed-V.jpg

Μα τι γλυκιά Κοιλιτσα!!!!με το καλο κοριτσι μου!!!!😊😊😊😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/8/2023 at 3:27 ΜΜ, ο/η Elli13 είπε:

Καλώς το κορίτσι μας!! Μας έλειψες πολύ!! Πάρε το χρόνο σου, εμείς εδώ θα είμαστε να περιμένουμε να χαλαρώσεις και να επιστρέψεις ❤️❤️ Και αφού το ζήτησες, δεν χαλάω χατηρι.. και με πρόσωπο και με από όλα γιατί τόσα που έχω μοιραστεί μαζί σας, είστε φίλες μου ❤️❤️

IMG-a2b85c2a82c9c57f6135f52cb874eaed-V.jpg

Είσαι πανέμορφη!!!! Τι όμορφη κοιλίτσα είναι αυτή?? Εύχομαι ότι καλύτερο κορίτσι μου!!!🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Πραγματικά υπέροχη η φώτο! Πόσες φορές με έχω φανταστεί έτσι 😅

Να ρωτήσω κάτι, είδα πριν που γράψατε για την ένεση της πρόκλησης.

Μου είχε προτείνει ο γιατρός μου αν θέλω να μου την κάνει αλλά επειδή με είδε σκεπτική μου είπε άστο για την ώρα. Την έχει κάνει καμιά από εσάς; Αυξάνει τις πιθανότητες σύλληψης; Έχει σχέση με ορμόνες; Μετά αλλάζει τον κύκλο; 

Επίσης, μου είχε πει ότι τα ωάριά μου τα βρίσκει τέλεια, τότε γιατί να μπω στη διαδικασία να κάνω πρόκληση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Καλημέρα σε όλες! Πραγματικά υπέροχη η φώτο! Πόσες φορές με έχω φανταστεί έτσι 😅

Να ρωτήσω κάτι, είδα πριν που γράψατε για την ένεση της πρόκλησης.

Μου είχε προτείνει ο γιατρός μου αν θέλω να μου την κάνει αλλά επειδή με είδε σκεπτική μου είπε άστο για την ώρα. Την έχει κάνει καμιά από εσάς; Αυξάνει τις πιθανότητες σύλληψης; Έχει σχέση με ορμόνες; Μετά αλλάζει τον κύκλο; 

Επίσης, μου είχε πει ότι τα ωάριά μου τα βρίσκει τέλεια, τότε γιατί να μπω στη διαδικασία να κάνω πρόκληση; 

Καλημέρα κορίτσι μου! Την ένεση πρόκλησης την κάνουν κοπέλες που έχουν πρόβλημα ωορρηξίας, δεν μεγαλώνουν τα ωοθηλακια και κάνουν ανωορρηκτικους κύκλους. Εμένα έτσι μου είπε ο γιατρός μου. Αν έχεις κάθε μήνα ωορρηξία και σου είπε ο γιατρός σου ότι όλα είναι τέλεια, τότε γιατί να την κάνεις; Μόνο αν προσπάθειες αρκετό καιρό (πανω από χρόνο) και εκεί βοηθάει ο γιατρός για να αυξήσει της πιθανότητες σύλληψης. Επίσης δεν είναι έχει σχέση με ορμόνες του φύλου (αν εννοείς ότι είναι οιστρογόνα, προγεστερόνη κα). Χονδρικά δρα στον εγκέφαλο και του δίνει σήμα να παράξει παραπάνω ωάρια. Έτσι κατάλαβα εγώ. Δεν γνωρίζω κάτι άλλο! Προς το παρόν θα ξεκινησω με ένα χαπακι και βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Την ένεση πρόκλησης την κάνουν κοπέλες που έχουν πρόβλημα ωορρηξίας, δεν μεγαλώνουν τα ωοθηλακια και κάνουν ανωορρηκτικους κύκλους. Εμένα έτσι μου είπε ο γιατρός μου. Αν έχεις κάθε μήνα ωορρηξία και σου είπε ο γιατρός σου ότι όλα είναι τέλεια, τότε γιατί να την κάνεις; Μόνο αν προσπάθειες αρκετό καιρό (πανω από χρόνο) και εκεί βοηθάει ο γιατρός για να αυξήσει της πιθανότητες σύλληψης. Επίσης δεν είναι έχει σχέση με ορμόνες του φύλου (αν εννοείς ότι είναι οιστρογόνα, προγεστερόνη κα). Χονδρικά δρα στον εγκέφαλο και του δίνει σήμα να παράξει παραπάνω ωάρια. Έτσι κατάλαβα εγώ. Δεν γνωρίζω κάτι άλλο! Προς το παρόν θα ξεκινησω με ένα χαπακι και βλέπουμε.

Μου το πρότεινε περίπου στους 10 μήνες προσπάθειας και όταν μου το είπε έμεινα. Αμέσως κατάλαβα ότι αυτό ήταν, μπαίνουμε στο τρυπάκι του ψαξίματος. Με είδε ότι έπαθα σοκ και μου είπε αφήστε και τον Αύγουστο και μετά έλα από Σεπτέμβρη να κάνουμε μία σαλπιγγογραφία να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Κάνω κανονικά ωορρηξία κάθε μήνα, με έχει ελέγξει για 3 μήνες και όλα τα βρήκε άψογα. Αλλά αν αυξάνονται οι πιθανότητες θα σκεφτώ μήπως την κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary_piggy είπε:

Μου το πρότεινε περίπου στους 10 μήνες προσπάθειας και όταν μου το είπε έμεινα. Αμέσως κατάλαβα ότι αυτό ήταν, μπαίνουμε στο τρυπάκι του ψαξίματος. Με είδε ότι έπαθα σοκ και μου είπε αφήστε και τον Αύγουστο και μετά έλα από Σεπτέμβρη να κάνουμε μία σαλπιγγογραφία να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Κάνω κανονικά ωορρηξία κάθε μήνα, με έχει ελέγξει για 3 μήνες και όλα τα βρήκε άψογα. Αλλά αν αυξάνονται οι πιθανότητες θα σκεφτώ μήπως την κάνω.

Ότι σου πει ο γιατρός σου. Εύχομαι βέβαια να πιάσεις μωράκι κι να μην χρειαστεί τίποτα απ' όλα αυτά! Εσένα ο γιατρός σου σου είπε ποια μέθοδο σαλπιγγογραφιας να κάνεις; Ξέρω υπάρχει με αφρό και μια με σκιαγραφικό υγρό. Σου είπε ότι αυτή με το υγρό είναι καλύτερη με τον αφρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Ότι σου πει ο γιατρός σου. Εύχομαι βέβαια να πιάσεις μωράκι κι να μην χρειαστεί τίποτα απ' όλα αυτά! Εσένα ο γιατρός σου σου είπε ποια μέθοδο σαλπιγγογραφιας να κάνεις; Ξέρω υπάρχει με αφρό και μια με σκιαγραφικό υγρό. Σου είπε ότι αυτή με το υγρό είναι καλύτερη με τον αφρό;

Δεν μου είπε αλλά ελπίζω να κάνει με αφρό γιατί με το υγρό έχω ακούσει ότι πονάει πολύ, βέβαια όλα αυτά που είναι αίτια για να φράξουν οι σάλπιγγες δεν τα έχω (1 σύντροφο είχα μόνο, δεν έχω κάνει επέμβαση ποτέ, δεν έχω σταματήσει κύηση ποτέ, όλα αυτά είναι πιο πολύ που τις φράζουν) .

Τι να μην χρειαστεί να τα κάνω; Τώρα έχω περίοδο, θα αφήσω και αυτή τη φορά να προσπαθήσουμε χωρίς τεστ ωορρηξίας και μετά θα πάω για σαλπιγγοφραφία. Είμαι σίγουρη ότι δεν θα μείνω έγκυος, τόσους μήνες δεν έμεινα τα δοκίμασα όλα, τεστ ωορρηξίας, να μου λέει ο γιατρός επιβεβαιωμένα τη γόνιμη, αν ήταν θα είχα μείνει μέχρι τώρα. Κάτι έχω και πρέπει να αρχίσω να ψάχνομαι δυστυχώς... Και η ψυχολογία του άντρα μου χάλιααααα

Μας τσιγκλάνε και οι τριγύρω. Πήγαμε διακοπές και τώρα που μου ήρθε η περίοδος οι κουμπάροι μας μας είπανε, περίοδο περιμένεις; Καλά ένα πράγμα είχατε να κάνετε στις διακοπές πια! Δηλαδή καλά που μας το είπανε γιατί δεν το ξέραμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


Καλησπέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια μου. Σήμερα πρώτη μέρα στην δουλειά μετά από διακοπές και περνάει δύσκολα η ώρα.

@marinaP μου, δεν υπάρχουν λόγια που να μπορεί να πει κάποιος για να νιώσεις καλύτερα.. κλάψε, ξέσπασε και σήκωσε το κεφάλι μετά και ακολούθησε το όνειρο σου. Γιατί μανούλα θα γίνεις, αυτό είναι σίγουρο. Ακόμα και οι κοπέλες που δεν είμαστε στην θέση σου, μπορούμε να καταλάβουμε τον πόνο που νιώθεις και το πόσο πολύ θέλεις να πάρεις ένα μωράκι, το δικό σου μωράκι... στην αγκαλίτσα σου ❤️

Οι υπόλοιπες σε τι φάση βρίσκεστε?

Εμένα -σύμφωνα με την εφαρμογή- χτες ήταν η ωορρηξία. Αν καταφέρω θα κάνω και σήμερα μια επαφή να υπάρχει, σε περίπτωση που γίνει σήμερα ή αύριο (γιατί ποτέ δεν ξέρεις), αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες αυτό το μήνα γιατί ναι μεν είχαμε επαφή κάθε μέρα στις γόνιμες μέρες, αλλά λόγω διακοπών κάθε βράδυ πίναμε αλκοολ 😅 Δεν πειράζει, σημασία έχει ότι περάσαμε όμορφα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Δεν μου είπε αλλά ελπίζω να κάνει με αφρό γιατί με το υγρό έχω ακούσει ότι πονάει πολύ, βέβαια όλα αυτά που είναι αίτια για να φράξουν οι σάλπιγγες δεν τα έχω (1 σύντροφο είχα μόνο, δεν έχω κάνει επέμβαση ποτέ, δεν έχω σταματήσει κύηση ποτέ, όλα αυτά είναι πιο πολύ που τις φράζουν) .

Τι να μην χρειαστεί να τα κάνω; Τώρα έχω περίοδο, θα αφήσω και αυτή τη φορά να προσπαθήσουμε χωρίς τεστ ωορρηξίας και μετά θα πάω για σαλπιγγοφραφία. Είμαι σίγουρη ότι δεν θα μείνω έγκυος, τόσους μήνες δεν έμεινα τα δοκίμασα όλα, τεστ ωορρηξίας, να μου λέει ο γιατρός επιβεβαιωμένα τη γόνιμη, αν ήταν θα είχα μείνει μέχρι τώρα. Κάτι έχω και πρέπει να αρχίσω να ψάχνομαι δυστυχώς... Και η ψυχολογία του άντρα μου χάλιααααα

Μας τσιγκλάνε και οι τριγύρω. Πήγαμε διακοπές και τώρα που μου ήρθε η περίοδος οι κουμπάροι μας μας είπανε, περίοδο περιμένεις; Καλά ένα πράγμα είχατε να κάνετε στις διακοπές πια! Δηλαδή καλά που μας το είπανε γιατί δεν το ξέραμε!

Αχ βρε κορίτσι μου, λυπάμαι που μέσα στην λαχτάρα σου να γίνεις μανούλα έχεις και άλλους γύρω σου που να σε στενοχωρούν έτσι. Πραγματικά αναρωτιέμαι, δεν σκέφτονται?

Για να μην έχετε παιδάκι σημαίνει είτε ότι δεν είστε έτοιμοι ακόμα, είτε ότι το θέλετε πολύ αλλά ακόμα δεν έχει έρθει το σποράκι σας.  

Ας ελπίσουμε να σας κάνει την έκπληξη αυτό το μήνα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κι απο μένα κορίτσια!! Μόλις διάβασα τις 5 τελευταίες σελίδες που είχα χάσει. Κατά τη διάρκεια της ανάγνωσης κρατούσα σημειώσεις στο μυαλό μου τι να γράψω και σε ποια, αλλά τώρα έγιναν όλα πουρές μέσα στο κεφάλι μου και δεν ξέρω τίποτα! Μία κοιλίτσα που είδα, έφτυσα παντού για να μην τη ματιάσω, εύχομαι τα καλύτερα και άντε να παίρνουμε και όλες οι άλλες σειρά. Όσες είδατε άλλη μια περίοδο να έρχεται, μην απογοητεύεστε. Κοιτάξτε να απολαύσετε το καλοκαιράκι όσο μπορείτε ακόμα, και ηρεμήστε. Αλήθεια, με διαλογισμό ασχολείται καμία; Εμένα με έχει βοηθήσει πολύ στα αγχοπανικοτέτοια μου! Επειδή εκλαμβάνω πολύ έντονα vibes άγχους-απογοήτευσης-στεναχώριας, αλήθεια σας λέω, μια δοκιμή θα σας πείσει. Είναι τόσο βοηθητικό! 
Εγώ είμαι 7η μέρα του κύκλου, περιμένω με ανυπομονησία να περάσουν οι μερούλες. Ζυγίστηκα κιόλας, μιας και όπως σας είχα πει με δείχνει σωστά μόνο τις μέρες 7-10, και μετά αρχίζω να φουσκώνω σαν σαμπρέλα, έχασα 3 κιλάκια αυτό το μήνα. Μηδαμινά αν σκεφτείς ότι μια άλλη στα κιλά μου θα έχανε εύκολα 5-6 το μήνα, και εγώ τρώω σαν μαραθωνοδρόμος, έχω περίπου 15 ώρες τη βδομάδα περπάτημα, κολύμπι και τένις και έχω παραδώσει πνεύμα. Ξέρω τα κιλά είναι πανάσχετα με το φόρουμ αλλά τα σκέφτομαι όλο το 24ωρο και θέλω να το μοιραστώ! 😁 

Εν τω μεταξύ έχω πείσει τελικά τον δικό μου ότι για να μείνω έγκυος πρέπει να είμαστε και οι 2 πολύ υγιείς και τέτοια, και τον έχω καταφέρει να φτάνει το μισάωρο τένις κάθε μέρα. Με τη γλώσσα να φτάνει μέχρι το λιμάνι, αλλά το καταφέρνει! Ποιος, αυτός που αν δε βρει παρκινγκ έξω από ένα μαγαζί, θέλει να βρούμε να κάτσουμε σε άλλο... Ευχηθείτε να μη με χωρίσει please!

Να σας ρωτήσω κάτι λίγο ηλίθιο; Η περίοδος υπολογίζεται από τη στιγμή που βλέπουμε κανονικό κόκκινο αίμα. Εμένα στους τελευταίους κύκλους έρχεται βράδυ. Τώρα ήρθε βράδυ Τρίτης, τύπου 10-11 το βράδυ. Ε είδα το πρώτο κόκκινα, φόρεσα τις πάνες μου και κοιμήθηκα. Είναι η Τρίτη η πρώτη μέρα; Αφού δεν είναι ολόκληρη, μήπως μετράμε την Τετάρτη; Εντάξει ξέρω τι σκέφτεστε με τις ερωτήσεις της τρελής που μπλέξατε μεσημεριάτικα, και σίγουρα μικρή σημασία έχει η μισή και μία μέρα του κύκλου, απλά τώρα αρχίζω να παρακολουθώ σωστά τον κύκλο μου και επειδή είμαι ψυχαναγκαστική δε μπορώ να μετράω λάθος...

Α και κάτι άλλο! Πάλι δεν κρατηθήκαμε και κάναμε σεξ 5η μέρα του κύκλου. Έχω αίμα κανονικά τις πρώτες 2 μέρες, την 3η αρκετά λιγότερο, 4η μόνο στο σκούπισμα. 5η το ίδιο, μόνο στο σκούπισμα ή καθόλου. Ε κάνουμε σεξ την 5η μέρα και μετά μέχρι το βράδυ είναι σαν 3η μέρα. Είναι φυσιολογικό αυτό; Από πάντα θυμάμαι ότι συνέβαινε, από όταν ήμουν μικρή. Αλλά δεν έχω ρωτήσει γιατρό, ντρεπόμουν μη με περάσει για λυσσάρα που δεν περιμένω να τελειώσει πρώτα.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Δεν μου είπε αλλά ελπίζω να κάνει με αφρό γιατί με το υγρό έχω ακούσει ότι πονάει πολύ, βέβαια όλα αυτά που είναι αίτια για να φράξουν οι σάλπιγγες δεν τα έχω (1 σύντροφο είχα μόνο, δεν έχω κάνει επέμβαση ποτέ, δεν έχω σταματήσει κύηση ποτέ, όλα αυτά είναι πιο πολύ που τις φράζουν) .

Τι να μην χρειαστεί να τα κάνω; Τώρα έχω περίοδο, θα αφήσω και αυτή τη φορά να προσπαθήσουμε χωρίς τεστ ωορρηξίας και μετά θα πάω για σαλπιγγοφραφία. Είμαι σίγουρη ότι δεν θα μείνω έγκυος, τόσους μήνες δεν έμεινα τα δοκίμασα όλα, τεστ ωορρηξίας, να μου λέει ο γιατρός επιβεβαιωμένα τη γόνιμη, αν ήταν θα είχα μείνει μέχρι τώρα. Κάτι έχω και πρέπει να αρχίσω να ψάχνομαι δυστυχώς... Και η ψυχολογία του άντρα μου χάλιααααα

Μας τσιγκλάνε και οι τριγύρω. Πήγαμε διακοπές και τώρα που μου ήρθε η περίοδος οι κουμπάροι μας μας είπανε, περίοδο περιμένεις; Καλά ένα πράγμα είχατε να κάνετε στις διακοπές πια! Δηλαδή καλά που μας το είπανε γιατί δεν το ξέραμε!

Εννοούσα να μην φτάσεις σε αυτό το σημείο, αφού όλα σου βρήκαν ότι είναι καλά. Σπερματοδιαγραμμα έχετε κανει; Εμείς κάναμε κι από αυτό ηρέμησα λιγο. Εγώ βρήκα ότι έχω το πρόβλημα λόγω ΣΠΩ. Κι εγώ προσπαθώ από πέρσι και πιο συστηματικά από τον Γενάρη. Έχω προσπαθήσει με τεστ ωορρηξίας, έχω αλλάξει γιατρούς για να φτάσω με μου κάνουν διάγνωση και να ξεκινήσω αγωγή λόγω του προβλήματος που αντιμετωπίζω. Κάνω τεράστιους κυκλους και δεν είναι τίποτα σταθερό, είμαι συνεχεια στο δεν ξέρω πότε θα έρθει η ωορρηξία ή η περίοδος τον επόμενο μήνα. Και τόσο καιρό που το κυνηγάω δεν ερχεται. Δεν νομίζω θα έρθει ευκολα. Με το σταυρό στο χέρι πάω. Όλοι οι γύρω μας φίλοι έκανα παιδί κατευθείαν και μας λένε άντε ακόμα, τι κάνετε! Θα τους έλεγα τιποτα... Καταλαβαίνω τι λες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Εννοούσα να μην φτάσεις σε αυτό το σημείο, αφού όλα σου βρήκαν ότι είναι καλά. Σπερματοδιαγραμμα έχετε κανει; Εμείς κάναμε κι από αυτό ηρέμησα λιγο. Εγώ βρήκα ότι έχω το πρόβλημα λόγω ΣΠΩ. Κι εγώ προσπαθώ από πέρσι και πιο συστηματικά από τον Γενάρη. Έχω προσπαθήσει με τεστ ωορρηξίας, έχω αλλάξει γιατρούς για να φτάσω με μου κάνουν διάγνωση και να ξεκινήσω αγωγή λόγω του προβλήματος που αντιμετωπίζω. Κάνω τεράστιους κυκλους και δεν είναι τίποτα σταθερό, είμαι συνεχεια στο δεν ξέρω πότε θα έρθει η ωορρηξία ή η περίοδος τον επόμενο μήνα. Και τόσο καιρό που το κυνηγάω δεν ερχεται. Δεν νομίζω θα έρθει ευκολα. Με το σταυρό στο χέρι πάω. Όλοι οι γύρω μας φίλοι έκανα παιδί κατευθείαν και μας λένε άντε ακόμα, τι κάνετε! Θα τους έλεγα τιποτα... Καταλαβαίνω τι λες.

Έκανε ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα και βγήκε τέλειο. Εγώ έχω κανονικό κύκλο και ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα, τα ωάριά μου μια χαρά. Γι' αυτό έχω αρχίσει να φοβάμαι ότι κάτι έχω. Ο γιατρός μου λέει μακάρι όλες οι ασθενείς μου να ήταν σαν εσένα, αλλά τελικά μακάρι να μην είναι αν είναι να περάσουν τόσους μήνες για να κάνουν παιδί.

Με τις ΣΠΩ έχω ακούσει ότι είναι λίγο πιο ζόρικα τα πράγματα απλά επειδή είναι άστατος ο κύκλος, αλλά όχι ακατόρθωτο! Απλά αργεί λίγο παραπάνω οπότε μη χάνεις την ελπίδα σου. ✌️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tooth.fairy είπε:

Ότι σου πει ο γιατρός σου. Εύχομαι βέβαια να πιάσεις μωράκι κι να μην χρειαστεί τίποτα απ' όλα αυτά! Εσένα ο γιατρός σου σου είπε ποια μέθοδο σαλπιγγογραφιας να κάνεις; Ξέρω υπάρχει με αφρό και μια με σκιαγραφικό υγρό. Σου είπε ότι αυτή με το υγρό είναι καλύτερη με τον αφρό;

Κορίτσι μου αυτή με τον αφρό είναι καλύτερη για τον οργανισμό! Δεν έχει ακτινοβολία και δεν πονάει σχεδόν καθόλου! Μόνο ελάχιστους πόνους περιόδου θα νιώσεις! Το σκιαγραφικό πονάει πολύ! Έχω κάνει και τις 2!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Έκανε ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα και βγήκε τέλειο. Εγώ έχω κανονικό κύκλο και ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα, τα ωάριά μου μια χαρά. Γι' αυτό έχω αρχίσει να φοβάμαι ότι κάτι έχω. Ο γιατρός μου λέει μακάρι όλες οι ασθενείς μου να ήταν σαν εσένα, αλλά τελικά μακάρι να μην είναι αν είναι να περάσουν τόσους μήνες για να κάνουν παιδί.

Με τις ΣΠΩ έχω ακούσει ότι είναι λίγο πιο ζόρικα τα πράγματα απλά επειδή είναι άστατος ο κύκλος, αλλά όχι ακατόρθωτο! Απλά αργεί λίγο παραπάνω οπότε μη χάνεις την ελπίδα σου. ✌️

 

Για αυτό και τις προάλλες ανέβασα ένα τεστ ωορρηξίας  και ρώτησα είναι δυνατόν 44η μέρα να βγει έτσι! Γιατί ο γιατρός μου ειπε ότι σε μεγάλους κύκλους σπάνια γίνεται ωορρηξία, να μην ελπίζω και θα πρέπει να ξεκινήσω κλομιφαινη. Είναι ζόρι γιατί πας στα τυφλά με το ΣΠΩ. Εχω αρχίσει να απογοητεύομαι μιας και περιμένω αυτό το μήνα να δω αν έγινε κανένα θαύμα (δεν νομίζω γιατί οι επαφές έγιναν όπως να ναι χωρίς τεστ).

Μακάρι να μας έρθει. Τι ταλαιπωρία τραβάμε για ένα μωράκι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Έκανε ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα και βγήκε τέλειο. Εγώ έχω κανονικό κύκλο και ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα, τα ωάριά μου μια χαρά. Γι' αυτό έχω αρχίσει να φοβάμαι ότι κάτι έχω. Ο γιατρός μου λέει μακάρι όλες οι ασθενείς μου να ήταν σαν εσένα, αλλά τελικά μακάρι να μην είναι αν είναι να περάσουν τόσους μήνες για να κάνουν παιδί.

Με τις ΣΠΩ έχω ακούσει ότι είναι λίγο πιο ζόρικα τα πράγματα απλά επειδή είναι άστατος ο κύκλος, αλλά όχι ακατόρθωτο! Απλά αργεί λίγο παραπάνω οπότε μη χάνεις την ελπίδα σου. ✌️

 

Το σπερμοδιαγραμμα που το έκανε ο άντρας σου? Σε εξειδικευμένο κέντρο η σε απλό μικροβιολογικό? Το σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου έβγαινε τέλειο σε απλό μικροβιολογικό και σε εξειδικευμένο στην Θεσσαλονίκη είδαμε την μαύρη αλήθεια! Γι'αυτό σε ρωτάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Επόμενο υπέρηχο σε 1 εβδομάδα. Μου έγραψε και τις εξετάσεις του προγεννητικου να κάνω στο μεσοδιάστημα.  Η μαμά μου χάρηκε πολύ, αλλά τώρα με ζαλίζει, θα την πάρω εγώ, θα απλώσω εγώ τα ρούχα, μη εσύ αυτό και μη εκείνο 😂 Και δεν έχω χειρότερο πράγμα από αυτό, αλλά ξέρω ότι το κάνει από αγάπη.. Αναμένουμε και τα δικά σου ευχάριστα τώρα από το ραντεβού σου ♥️  Εσύ τι πέρασες και πολύ ζόρικα το πρώτο τρίμηνο. Ελπίζω να μην μου αρχίσουν και εμένα οι εμετοί.. Ήδη σκέφτομαι μελλοντικά με την κοιλιά πως θα κοιμιζω την μικρή, που προς ώρας την κάνω πάνω κάτω στο σαλόνι αγκαλιά..  Εσένα η κορούλα σου έχει αντιληφθεί διαφορά στη στάση σου απέναντι της, με τις αγκαλιές κλπ;  Εγώ είμαι 7+5 τώρα, αλλά σκέψου ότι την προηγούμενη εβδομάδα που ακούσαμε καρδιά, δεν ήταν τόσο δυνατά και αυτό ακριβώς με αγχωσε. Άδικα προφανώς. Οπότε όχι κορίτσι μου, να μην αγχωθεις αν πας Παρασκευή και δεν την ακούσετε!! Αφού ξεκίνησαν και οι ναυτιες όλα θα είναι τέλεια και το σπορακι σου θα μεγαλώνει 🤗 ♥️♥️🧿🧿 Σε ευχαριστώ πολύ!! Την επόμενη Δευτέρα θα πάω πάλι μαζί με τις εξετάσεις που με έχει βάλει να κάνω. Ειλικρινά, ακόμα μου φαίνεται απίστευτο ότι είμαι έγκυος, ίσως επειδή προσπέρασα αυτό το στάδιο με τις χοριακες κλπ!! Με το καλό να υποδεχτείς και εσύ την μπεμπουλα σου γερή και υγιή στην αγκαλιά σου ♥️ 
    • Κορίτσια εμένα ο τράχηλος είναι πάντα εκεί στο 4,5.. αναρωτιέμαι αν θα μικρύνει για να γεννήσω..😕 Απ' ότι διάβασα γύρω στο 3,5 είναι ο μέσος όρος για αυτές τις εβδομάδες..μόνη μου τονίζω το έψαξα δεν είναι απάντηση γιατρού..μη σας παραπλανήσω..
    • Μια χαρά είσαι, τι να πω κι εγώ; 😀
    • Μα του είχα πει στην επίσκεψη ότι έχω λίγο τσιμπημένο ζαχαρο και στην πρώτη εγκυμοσύνη το ίδιο και ότι δεν είχα κάποιο θέμα σοβαρό με ρώτησε αν πήρα ινσουλίνη ειπα όχι απλά προσεχα λίγο την ζάχαρη και υδατάνθρακα και ότι κάνω μετρησεις με μηχανάκι αν ήταν θα μου έλεγε να τα στείλω μόλις βγουν 🤷‍♀️
    • @Mommyel εμένα κορίτσι μου ήταν 35,1 και εμένα από την κοιλιά το μέτρησε εσενα ποσο είναι; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...