Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η elissavet90 είπε:

Νικόλ μου αναμένω με μεγάλη αγωνία αλλά και μικρές προσδοκίες. Φοβάμαι πολύ...

Κοριτσάκι μ είσαι μικρούλα, εννοείτε οτι θα εχεις αρκετές υγιές βλαστοκύστες  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Κοριτσάκι μ είσαι μικρούλα, εννοείτε οτι θα εχεις αρκετές υγιές βλαστοκύστες  

Δεν ξέρω.....φοβάμαι πολύ!

Εσύ πώς τα πας με την εγκυμοσύνη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!! 🥰

@cat12μου μεσα απο την καρδια μου ευχομαι μια τεραστια χοριακη σημερα!!! 🤞🤰

σου στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια!! η σκεψη μας ειναι μαζι σου!!!! 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ για τα μηνύματα σας!! Έκανα ένα τεστ σπίτι κ ήταν φουλ αρνητικό κ πήγα να κάνω την χοριακη κ επιβεβαίωση που θέλει ο γιατρός... Δεν μας ήθελε αυτή η προσπάθεια! Την επόμενη με το καλό όταν καταφέρουμε ξανά να κάνουμε... Μέχρι τότε φυσιολογικά η με σπερματεγχυση 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ για τα μηνύματα σας!! Έκανα ένα τεστ σπίτι κ ήταν φουλ αρνητικό κ πήγα να κάνω την χοριακη κ επιβεβαίωση που θέλει ο γιατρός... Δεν μας ήθελε αυτή η προσπάθεια! Την επόμενη με το καλό όταν καταφέρουμε ξανά να κάνουμε... Μέχρι τότε φυσιολογικά η με σπερματεγχυση 🙏

Λυπαμαι τοσο πολυ κοριτσι μου..😢 δεν υπαρχουν λογια για τη στεναχωρια αυτη.. μονο ο χρονος θα το απαλυνει λιγο και ευχομαι να ερθει φυσιολογικα οπως ηρθε και περυσι. 🙏

οτι χρειαστεις ειμαστε εδω. ολες μια γροθια. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Λυπαμαι τοσο πολυ κοριτσι μου..😢 δεν υπαρχουν λογια για τη στεναχωρια αυτη.. μονο ο χρονος θα το απαλυνει λιγο και ευχομαι να ερθει φυσιολογικα οπως ηρθε και περυσι. 🙏

οτι χρειαστεις ειμαστε εδω. ολες μια γροθια. ❤️

Αντωνία μου σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να έρθει φυσιολογικά!!! Ο πόνος δεν περνάει εύκολα αλλά με τις εμπειρίες μας εδώ μέσα παίρνω δύναμη κ ξέρω ότι κάποια στιγμή θα έρθει 🙏♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ για τα μηνύματα σας!! Έκανα ένα τεστ σπίτι κ ήταν φουλ αρνητικό κ πήγα να κάνω την χοριακη κ επιβεβαίωση που θέλει ο γιατρός... Δεν μας ήθελε αυτή η προσπάθεια! Την επόμενη με το καλό όταν καταφέρουμε ξανά να κάνουμε... Μέχρι τότε φυσιολογικά η με σπερματεγχυση 🙏

Kαλή μου @cat12, λυπάμαι πάρα πολύ. Σε καταλαβαίνουμε. Εδώ όλες μαζί θα παλέυουμε ξανά και ξανά μέχρι να έρθει το θαύμα μας! Κουράγιο και δύναμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elissavet90 είπε:

Kαλή μου @cat12, λυπάμαι πάρα πολύ. Σε καταλαβαίνουμε. Εδώ όλες μαζί θα παλέυουμε ξανά και ξανά μέχρι να έρθει το θαύμα μας! Κουράγιο και δύναμη...

Σε ευχαριστώ πολύ Ελισάβετ μου🙏❤️ ναι θα παλέψουμε μέχρι να τα καταφέρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ για τα μηνύματα σας!! Έκανα ένα τεστ σπίτι κ ήταν φουλ αρνητικό κ πήγα να κάνω την χοριακη κ επιβεβαίωση που θέλει ο γιατρός... Δεν μας ήθελε αυτή η προσπάθεια! Την επόμενη με το καλό όταν καταφέρουμε ξανά να κάνουμε... Μέχρι τότε φυσιολογικά η με σπερματεγχυση 🙏

Καταλαβαίνω πως νοιωθείς και εγώ τρία αρνητικά τέστ εγκυμοσύνης με επιβεβαίωση από τις χοριακές , λυπάμαι πάρα πολύ ειλικρινά για΄τι μόνο ε΄δω μπορούμε να καταλάβουμε η μια την άλλη . Θες τον χρόνο σου να διαχειριστείς τον πόνο και εμείς είμαστε εδώ για εσένα να παίρνεις δύναμη και να παίρνουμε κι εμείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ για τα μηνύματα σας!! Έκανα ένα τεστ σπίτι κ ήταν φουλ αρνητικό κ πήγα να κάνω την χοριακη κ επιβεβαίωση που θέλει ο γιατρός... Δεν μας ήθελε αυτή η προσπάθεια! Την επόμενη με το καλό όταν καταφέρουμε ξανά να κάνουμε... Μέχρι τότε φυσιολογικά η με σπερματεγχυση 🙏

Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά... λυπάμαι πάρα πολύ.... Μακάρι να σας έρθει φυσιολογικά φίλη μου🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η nefeli1980 είπε:

Καταλαβαίνω πως νοιωθείς και εγώ τρία αρνητικά τέστ εγκυμοσύνης με επιβεβαίωση από τις χοριακές , λυπάμαι πάρα πολύ ειλικρινά για΄τι μόνο ε΄δω μπορούμε να καταλάβουμε η μια την άλλη . Θες τον χρόνο σου να διαχειριστείς τον πόνο και εμείς είμαστε εδώ για εσένα να παίρνεις δύναμη και να παίρνουμε κι εμείς

Για σήμερα το έχω πάρει απόφαση κ επειδή δεν πήρα κ τα χάπια σωματικά ηρέμησα λίγο ούτε ζαλάδες ούτε πόνοι περιόδου... Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου πραγματικά βοηθάτε όλα τα κορίτσια 🥰

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά... λυπάμαι πάρα πολύ.... Μακάρι να σας έρθει φυσιολογικά φίλη μου🙏

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου♥️ μακάρι να τα καταφέρουμε ξανά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Για σήμερα το έχω πάρει απόφαση κ επειδή δεν πήρα κ τα χάπια σωματικά ηρέμησα λίγο ούτε ζαλάδες ούτε πόνοι περιόδου... Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου πραγματικά βοηθάτε όλα τα κορίτσια 🥰

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου♥️ μακάρι να τα καταφέρουμε ξανά 🙏

@cat12μου να σε ρωτήσω κάτι? Με όλο το θάρρος.. αν και είναι πολύ σύντομα ακόμα, χρειάζεστε 2-3 μέρες με τον άντρα σου να συνέλθετε και να συγκροτηθείτε. Ωστόσο, θα μπορούσατε ίσως να σκεφτείτε και να συζητήσετε την περίπτωση του κρατικού. Εμένα η πρώτη μου εμπειρία ήταν στο ΕΛΕΝΑ, και παρ' ότι δεν είχε θετικό αποτέλεσμα, και ψαχνόμαστε για κάποιο ιδιωτικό, ξέρω ότι αν τελικά δεν πάνε καλά τα πράγματα ούτε με το ιδιωτικό, θα αναγκαστούμε να γυρίσουμε πάλι στο κρατικό. 

Βέβαια, η δική μας περίπτωση είναι αρκετά σοβαρή και ιδιάζουσα, γιατί το πρόβλημά μας είναι στο σύζυγο ο οποίος διαγνώσθηκε με αζωοσπερμία. Που θα πει ότι βρίσκουν σπερματοζωάρια μόνο με βιοψία. Άρα, εκτός από την διέγερση, την ωοληψία για μένα, κάνει βιοψία ο άντρας μου και κάνουν μικρογονιμοποίηση στο σπέρμα του για να γονιμοποιηθούν πιθανά ωάρια. Που θα πει... βαβούρα μπόλικη.. 

Αν, λοιπόν, η δική σας περίπτωση είναι λίγο πιο απλή και βατή, θα μπορούσατε να το δείτε. Απ' ότι έχω ακούσει τα ποσοστά τους είναι καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για το μήνυμα σου!!! Μιλήσαμε με τον γιατρό κ μας πρότεινε να κάνουμε σε φυσικό κύκλο προσπάθεια χωρίς φάρμακα... Ο άντρας μου συμφώνησε οπότε θα δοκιμάσουμε κ αυτόν τον τρόπο που είναι πιο οικονομικά από κανονική διέγερση... Δεν ξέρω καν τι πιθανότητες είναι κ εκεί αλλά αφού δεν έπιασα με τα δύο που μου έμειναν θα γονιμοποιηθεί το ένα η τα δύο ωάρια που θα βγάλω σε φυσικό κύκλο? Σπερματεγχυση μου είπαν ότι είναι τσάμπα κόπος ότι πιο πολλές πιθανότητες έχω σε φυσικό κύκλο... Το κεφάλι μου έχει γίνει καζάνι δεν ξέρω πλέον τι είναι το καλύτερο να κάνουμε... Κάνουμε ότι μας προτείνουν οι γιατροί αλλά πως ξέρουμε ότι είναι κατάλληλο για εμάς η συγκεκριμένη μέθοδος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για το μήνυμα σου!!! Μιλήσαμε με τον γιατρό κ μας πρότεινε να κάνουμε σε φυσικό κύκλο προσπάθεια χωρίς φάρμακα... Ο άντρας μου συμφώνησε οπότε θα δοκιμάσουμε κ αυτόν τον τρόπο που είναι πιο οικονομικά από κανονική διέγερση... Δεν ξέρω καν τι πιθανότητες είναι κ εκεί αλλά αφού δεν έπιασα με τα δύο που μου έμειναν θα γονιμοποιηθεί το ένα η τα δύο ωάρια που θα βγάλω σε φυσικό κύκλο? Σπερματεγχυση μου είπαν ότι είναι τσάμπα κόπος ότι πιο πολλές πιθανότητες έχω σε φυσικό κύκλο... Το κεφάλι μου έχει γίνει καζάνι δεν ξέρω πλέον τι είναι το καλύτερο να κάνουμε... Κάνουμε ότι μας προτείνουν οι γιατροί αλλά πως ξέρουμε ότι είναι κατάλληλο για εμάς η συγκεκριμένη μέθοδος?

Κορίτσι μου γλυκό λυπάμαι για το αποτέλεσμα.  Δε θυμάμαι τι ανταπόκριση είχες στα φάρμακα κ πότε έκανες τη διέγερση.  Ανά 3 μήνες μπορείς να κάνεις αν το επιθυμείς κ το επιτρέπουν τα οικονομικά σας. Μια χαρά είναι κ οι φυσικοί απλά είναι της υπομονής εναποθέτεις τις ελπίδες σου στο ένα. Όμως αυτό το ένα φτάνει για να γίνει η δουλίτσα οπότε μην είσαι αρνητική. Τα πολλά με τις διεγέρσεις δεν είναι κ ποιοτικά. Μια αγκαλιά κ την ευχή μου να έρθει το σπορακι σας γρήγορα με όποιο τρόπο ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zenia z είπε:

Κορίτσι μου γλυκό λυπάμαι για το αποτέλεσμα.  Δε θυμάμαι τι ανταπόκριση είχες στα φάρμακα κ πότε έκανες τη διέγερση.  Ανά 3 μήνες μπορείς να κάνεις αν το επιθυμείς κ το επιτρέπουν τα οικονομικά σας. Μια χαρά είναι κ οι φυσικοί απλά είναι της υπομονής εναποθέτεις τις ελπίδες σου στο ένα. Όμως αυτό το ένα φτάνει για να γίνει η δουλίτσα οπότε μην είσαι αρνητική. Τα πολλά με τις διεγέρσεις δεν είναι κ ποιοτικά. Μια αγκαλιά κ την ευχή μου να έρθει το σπορακι σας γρήγορα με όποιο τρόπο ❤

Ζένια μου σε ευχαριστώ πολύ...♥️♥️ Με διέγερση είχα 10 ώριμα κ τελικά τα 2 έγιναν βλαστοκυστες 5 ημερών τα οποία πήρα σήμερα την αρνητική χοριακη... Οικονομικά δεν μπορούμε αυτό το διάστημα να κάνουμε ξανά διέγερση κ μας πρότεινε τον φυσικό κύκλο... Θα το προσπαθήσουμε κ ετσι να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η cat12 είπε:

Ζένια μου σε ευχαριστώ πολύ...♥️♥️ Με διέγερση είχα 10 ώριμα κ τελικά τα 2 έγιναν βλαστοκυστες 5 ημερών τα οποία πήρα σήμερα την αρνητική χοριακη... Οικονομικά δεν μπορούμε αυτό το διάστημα να κάνουμε ξανά διέγερση κ μας πρότεινε τον φυσικό κύκλο... Θα το προσπαθήσουμε κ ετσι να δούμε...

Άρα έχεις ανταπόκριση στα φάρμακα και κάπου παρακάτω ίσως το ξαναδείτε. Πολλοί δοκιμάζουν και 3ης μέρας έμβρυα κ έτσι ίσως έχετε περισσότερα για ετ.  Εύχομαι βεβαια να μη χρειαστείτε τίποτα κ να έρθει μόνο του. Καλή δύναμη θα έρθει!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Ζένια μου σε ευχαριστώ πολύ...♥️♥️ Με διέγερση είχα 10 ώριμα κ τελικά τα 2 έγιναν βλαστοκυστες 5 ημερών τα οποία πήρα σήμερα την αρνητική χοριακη... Οικονομικά δεν μπορούμε αυτό το διάστημα να κάνουμε ξανά διέγερση κ μας πρότεινε τον φυσικό κύκλο... Θα το προσπαθήσουμε κ ετσι να δούμε...

Κορίτσι μου λυπάμαι για το αρνητικό, σε νιώθω πολύ 💓 ο φυσικός κύκλος είναι όντως πιο καλή επιλογή, ίσως όμως πρώτα αν δεν πήγες ήδη να πας στο Έλενα που λένε πολλές κοπέλες ότι επισκεπτονται την αιματολόγο, κ ελέγχει διάφορες αναλύσεις. Επίσης αν δεν παίρνατε ήδη είναι καλό να πάρεις εσύ κ ο σύζυγός βιταμίνες για βελτίωση ωαρίων και σπέρματος, ώστε να πάτε με τις καλύτερες προϋποθέσεις. 

Σίγουρα θα τα καταφέρετε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Zenia z είπε:

Άρα έχεις ανταπόκριση στα φάρμακα και κάπου παρακάτω ίσως το ξαναδείτε. Πολλοί δοκιμάζουν και 3ης μέρας έμβρυα κ έτσι ίσως έχετε περισσότερα για ετ.  Εύχομαι βεβαια να μη χρειαστείτε τίποτα κ να έρθει μόνο του. Καλή δύναμη θα έρθει!!❤

Μακάρι να έρθει σύντομα... Τώρα λογικά αν βγάλω ένα η δύο ελπίζω να είναι ποιοτικά κ να γονιμοποιηθούν... ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Gif-e είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι για το αρνητικό, σε νιώθω πολύ 💓 ο φυσικός κύκλος είναι όντως πιο καλή επιλογή, ίσως όμως πρώτα αν δεν πήγες ήδη να πας στο Έλενα που λένε πολλές κοπέλες ότι επισκεπτονται την αιματολόγο, κ ελέγχει διάφορες αναλύσεις. Επίσης αν δεν παίρνατε ήδη είναι καλό να πάρεις εσύ κ ο σύζυγός βιταμίνες για βελτίωση ωαρίων και σπέρματος, ώστε να πάτε με τις καλύτερες προϋποθέσεις. 

Σίγουρα θα τα καταφέρετε. 

Έχω κάνει γενικά πολλές εξετάσεις μέσα στα χρόνια κ δεν μου έχουν πει να ψάχνω για κάτι άλλο... Θα το ήθελα όμως για να είμαι σίγουρη κ από άλλες απόψεις... Θα πάρω βιταμίνες που μου έχουν μείνει για την ποιότητα των ωαρίων κ τώρα θα πάρει κ ο σύζυγος για αυτό το διάστημα κ ας ελπίσουμε ότι θα βοηθήσει... Έχω ελπίδα ότι θα τα καταφέρουμε κ εμείς κάποια στιγμή...♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για το μήνυμα σου!!! Μιλήσαμε με τον γιατρό κ μας πρότεινε να κάνουμε σε φυσικό κύκλο προσπάθεια χωρίς φάρμακα... Ο άντρας μου συμφώνησε οπότε θα δοκιμάσουμε κ αυτόν τον τρόπο που είναι πιο οικονομικά από κανονική διέγερση... Δεν ξέρω καν τι πιθανότητες είναι κ εκεί αλλά αφού δεν έπιασα με τα δύο που μου έμειναν θα γονιμοποιηθεί το ένα η τα δύο ωάρια που θα βγάλω σε φυσικό κύκλο? Σπερματεγχυση μου είπαν ότι είναι τσάμπα κόπος ότι πιο πολλές πιθανότητες έχω σε φυσικό κύκλο... Το κεφάλι μου έχει γίνει καζάνι δεν ξέρω πλέον τι είναι το καλύτερο να κάνουμε... Κάνουμε ότι μας προτείνουν οι γιατροί αλλά πως ξέρουμε ότι είναι κατάλληλο για εμάς η συγκεκριμένη μέθοδος?

Κι εγώ με την σειρά  μου, να σου πω κορίτσι μου ότι λυπάμαι πολύ με το αποτέλεσμα, γιατί ξέρω όλο αυτόν τον καιρό πόσο το ήθελες και το ονειρευόσουν. 😞 Δυστυχώς όλα είναι πιθανότητες...

Ο φυσικός κύκλος είναι και αυτός μια λύση, πιο ανώδυνη για τον οργανισμό, με καλές προοπτικές όμως, γιατί σκέψου ότι το ωάριο του μήνα έχει μεγαλώσει φυσικά χωρίς πίεση από φάρμακα. Επίσης μπορεί να στο γυρίσει σε τροποποιημένο φυσικό (ή mini ivf όπως λέγεται), σε περίπτωση που δει λίγα ωάρια, δηλαδή να πάρεις λίγες μονάδες φαρμάκων και σίγουρα πολύ πιο οικονομικών. Έχω φίλη - το έχω ξαναπεί, αλλά είναι πραγματικά παράδειγμα - που απ' τα 39 έως τα 41 έφτιαξε μόλις 2 βλαστοκύστες με φυσικούς κύκλους, τις έβαλε και η μία της έδωσε εγκυμοσύνη. Πάρτε τον χρόνο σας, ηρεμήστε, σκεφτείτε το και θα βρείτε την λύση. Εμείς εδώ είμαστε πάντα, σε ό,τι θελήσεις❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Κι εγώ με την σειρά  μου, να σου πω κορίτσι μου ότι λυπάμαι πολύ με το αποτέλεσμα, γιατί ξέρω όλο αυτόν τον καιρό πόσο το ήθελες και το ονειρευόσουν. 😞 Δυστυχώς όλα είναι πιθανότητες...

Ο φυσικός κύκλος είναι και αυτός μια λύση, πιο ανώδυνη για τον οργανισμό, με καλές προοπτικές όμως, γιατί σκέψου ότι το ωάριο του μήνα έχει μεγαλώσει φυσικά χωρίς πίεση από φάρμακα. Επίσης μπορεί να στο γυρίσει σε τροποποιημένο φυσικό (ή mini ivf όπως λέγεται), σε περίπτωση που δει λίγα ωάρια, δηλαδή να πάρεις λίγες μονάδες φαρμάκων και σίγουρα πολύ πιο οικονομικών. Έχω φίλη - το έχω ξαναπεί, αλλά είναι πραγματικά παράδειγμα - που απ' τα 39 έως τα 41 έφτιαξε μόλις 2 βλαστοκύστες με φυσικούς κύκλους, τις έβαλε και η μία της έδωσε εγκυμοσύνη. Πάρτε τον χρόνο σας, ηρεμήστε, σκεφτείτε το και θα βρείτε την λύση. Εμείς εδώ είμαστε πάντα, σε ό,τι θελήσεις❤️

Με βοήθησες πολύ με το μήνυμα σου άρα μπορεί να βγει πιο ποιοτικό εφόσον δεν το πιέζουμε με ορμόνες... Μακάρι να μας βγεί κάτι με αυτόν τον τρόπο... Το σύνηθες δλδ φαντάζομαι είναι ένα με δύο ωάρια να βγουν σε φυσικό κύκλο? Ήταν δύσκολο που πάλι δεν τα καταφέραμε να δούμε θετική χοριακη αλλά θα το παλέψω όσο μπορώ κ αυτο που μας πρότεινε να κάνουμε μου δίνει πάλι ελπίδα... Αν κ από δύο θα καταφέρουμε να έχουμε βλαστοκυστη? Ότι κ να είναι θα συνεχίσουμε όσο μπορούμε...🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Με βοήθησες πολύ με το μήνυμα σου άρα μπορεί να βγει πιο ποιοτικό εφόσον δεν το πιέζουμε με ορμόνες... Μακάρι να μας βγεί κάτι με αυτόν τον τρόπο... Το σύνηθες δλδ φαντάζομαι είναι ένα με δύο ωάρια να βγουν σε φυσικό κύκλο? Ήταν δύσκολο που πάλι δεν τα καταφέραμε να δούμε θετική χοριακη αλλά θα το παλέψω όσο μπορώ κ αυτο που μας πρότεινε να κάνουμε μου δίνει πάλι ελπίδα... Αν κ από δύο θα καταφέρουμε να έχουμε βλαστοκυστη? Ότι κ να είναι θα συνεχίσουμε όσο μπορούμε...🥰

Κοριτσι μου μπηκα εδω μονο και μονο για να σου πω μην χανεις την ελπιδα σου εκανα  1 προσπαθεια με φυσικο τροποποιημενο κυκλο οπου ειχα 2 ωαρια το 1 γονιμοποιηθηκε και εχω πλαι μου το γιο μου αυτη την στιγμη.Πιστευω οτι θελεις ενα και καλο προχωρα δυναμικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Με βοήθησες πολύ με το μήνυμα σου άρα μπορεί να βγει πιο ποιοτικό εφόσον δεν το πιέζουμε με ορμόνες... Μακάρι να μας βγεί κάτι με αυτόν τον τρόπο... Το σύνηθες δλδ φαντάζομαι είναι ένα με δύο ωάρια να βγουν σε φυσικό κύκλο? Ήταν δύσκολο που πάλι δεν τα καταφέραμε να δούμε θετική χοριακη αλλά θα το παλέψω όσο μπορώ κ αυτο που μας πρότεινε να κάνουμε μου δίνει πάλι ελπίδα... Αν κ από δύο θα καταφέρουμε να έχουμε βλαστοκυστη? Ότι κ να είναι θα συνεχίσουμε όσο μπορούμε...🥰

Ναι, σε φυσικό κύκλο και εφόσον κάνεις ωορρηξιες, θα έχεις σίγουρα ένα τον μηνα. Αν δει 2-3-4 μπορεί να σου δώσει λίγες μονάδες για να τα μεγαλώσει και αυτά. Έχω κάνει και τα δύο εγώ, σε διαφορετικές περιστάσεις. Αλλα εγω ειμαι χαμηλή ανταποκριτρια. Και τώρα στην τελευταία διέγερση, δύο είχα και πήγα με mini ivf και τα πήραμε και τα δύο, με λίγες μονάδες meriofert και orgalutran. Τα φάρμακα μου κόστισαν 260 ευρώ για να πάρεις μια ιδέα.

Εμάς έγιναν και τα δυο βλαστοκυστες, άριστες μάλιστα ( όχι ότι πιστεύω σ αυτά πια) και πήγαμε άμεσα σε ετ. Και φυσικό που εχω κάνει παλαιότερα, πάλι φτιαξαμε άριστη βλαστοκυστη. Με καλό σπέρμα βεβαια. Όχι ότι είμαι εγώ ο κανόνας, αλλά για να καταλάβεις περίπου.

Δεν θα σου πω ψέματα, έχει ρίσκο ο φυσικός, όπως καθετί άλλωστε. Θέλει στενή παρακολούθηση για να πάρεις το ωάριο του μήνα, μπορεί να μην γονιμοποιηθει, μπορεί να μη φτάσει βλαστοκυστη. Μπορεί όμως να πάνε όλα καλά ( το πιθανότερο με καλό γιατρο) και να φτιάξεις ένα ωραιότατο έμβρυο, τριών ημερών ή βλαστοκυστη. Σε χαλάει να το βάλεις; Όχι βέβαια. Ας είναι και ένα. Ή μαζεύεις όσα μπορείς.

Μια αποτυχημένη ετ δεν είναι το τέλος cat μου. Έχεις δίκιο να τα βλέπεις όλα βουνό, αλλά θα μπουν σε μια σειρά πάλι.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...