Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marine είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Είχατε εμπειρία με cyclacur για προετοιμασία ενδομητριου?

Πως το βιώσατε? 

Γτ το βλέπω δύσκολο 

Πρηξιμο πονοκέφαλος πόνοι κτλ

 

Καλησπέρα. Νομίζεις ότι στα προκαλεί το cyclacur; Παίρνεις και προγεστερόνη; Γιατί, η προγεστερόνη έχει συνήθως παρενέργειες. Προέρχεσαι από εξωσωματική και κάνεις προετοιμασία για εμφύτευση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η marine είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Είχατε εμπειρία με cyclacur για προετοιμασία ενδομητριου?

Πως το βιώσατε? 

Γτ το βλέπω δύσκολο 

Πρηξιμο πονοκέφαλος πόνοι κτλ

 

Και Εγώ τα ξΕκινησα και έχω πρήξιμο τρελούς πονοκεφάλους και ενοχλήσεις στη μήτρα ωάρια δ ξέρω πως να το περιγράψω… δυστυχώς έχουμε αγώνα μπροστά μας αλλά πιστεύω ότι θα βιώσουμε κάποια στιγμή το θαύμα και γ αυτό πρέπει ν ήμαστε δυνατές…☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Καλησπέρα. Νομίζεις ότι στα προκαλεί το cyclacur; Παίρνεις και προγεστερόνη; Γιατί, η προγεστερόνη έχει συνήθως παρενέργειες. Προέρχεσαι από εξωσωματική και κάνεις προετοιμασία για εμφύτευση;

Καλημέρα! 

Αχ δεν ξέρω 

Ο γιατρός είπε μάλλον έχω πολύ άγχος 

Είχα πονοκέφαλο και λίγο τσιμπημένη πίεση ελαχιστα 

Και φοβήθηκα γτ υποφέρω χρόνια από ημικρανίες και δεν το αντέχω

Και κάθε πρωί βλέπω λίγο αίμα σαν από περίοδο που δεν τελείωσε 

Ακόμα είμαι στην αρχή αργότερα θα ξεκινήσω το utrogestan

Πολλά μου φαίνονται και μάλλον πανικοβληθηκα ..

Ναι έχω ετ μέσα Φλεβάρη καλώς εχόντων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σας ευχαριστώ για τα μηνύματά σας.. Θρήνησα, ξέσπασα και τώρα σηκώνω κεφάλι να προχωρήσω. δεν έχουμε κ άλλη επιλογή. Περιμένουμε να πέσει η χοριακή και να πάμε για διέγερση από την αρχή και προεμφυτευτικό αυτή τη φορά!Μου είχε πει ο γιατρός πιο παλιά ότι μελέτες έχουν δείξει πως γυναίκες με πολυκυστικές κάνουν κακής ποι'οτητας ωάρια. οπότε με 3 άριστες (μορφολογικά ) βλαστοκύστες που οι δύο έφεραν μηδέν και εφόσον δεν έχω κάποιο άλλο θέμα, κι επειδή τώρα στην τρίτη δεν προχώρησε, συμπεραίνουμε ότι είναι αυτο. Θέμα DNA εμβρύων. Κρατάω ακριβώς αυτό που λες @RAM21 μου. Ότι τουλάχιστον είδα κ εγώ μια φορά ότι μπορώ να συλλάβω κανονικά. Γιατί αυτός ήταν ο κύριος φόβοςς μου. Αυτό που είπες για το τριψήφιο νούμερο της πρώτης χοριακής δεν το ήξερα..Ευχαριστώ για την πληροφορία. 

Γενικά σας ευχαριστώ όλες για τα γλυκά σας λόγια........ Συνεχίζουμε όλες δυνατά!!!!!!!!!!!!!!!

Elissavet  είμαι νέο μέλος και δεν ξέρω πότε θα δεις την απάντηση μου, αλλά σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ είχα μετά από 4 χρόνια προσπαθειών και την 2. Εξωσωματικη είχα 5 βλαστοκυττες (4 στην κατάψυξη τωρα) και έμεινα εγκυος μετά τη μεταφορά, αλλά είχα μια αποβολή στην 8η βδομάδα (δεν ακούσαμε ποτε καρδιά). Έχω και εγώ πολυκυστικες και οριακά υψηλή amh για αυτό μου είχανε πει από την αρχή στο κέντρο ότι τα ωάρια μου δεν θα είναι τόσο ποιοτικά όσο μιας γυναίκας χωρίς ορμονικα προβλήματα... αν και η βιολόγος μου είπε ότι με 5 βλαστοκυττες από τα 7 ωαρια που γονιμοποιηθηκαν δείχνει τέλεια ποιότητα αλλά τελικά το εμβρυο δεν ήτανε υγιές.... μήπως έχεις και εσύ υψηλή amh και δεν κανεις καλές ωορηξιες? Έχω ακούσει ότι υπάρχουνε πλέον φάρμακα και για αυτό. Σου εύχομαι ότι καλύτερο και οι επόμενες προσπαθειες σου να πάνε κατευχην και γιατί όχι, όταν ο οργανισμός σου παίρνει μπρος, ίσως και φυσιολογικη εγκυμοσυνη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Κοριτσάκι μου, ναι! Συνεχίζουμε μπροστά με θάρρος και πίστη.

Ναι, τριψήφιο νούμερο εννοούσα (νομίζω τριπλάσιο είχα γράψει εκ παραδρομής). Αυτό είναι δική μου εκτίμηση βέβαια κρίνοντας απ' τον εαυτό μου και απ' όσα βλέπω γύρω μου. Λίγο αυθαίρετα. Ασφαλώς έχουμε δει εγκυμοσύνες να ξεκινούν και να προχωρούν και με μικρότερα νούμερα. Αλλά η μικρή χοριακή ξεγελάει καμιά φορά, μπορεί να δείχνει εμφύτευση που δεν προχώρησε (παλίνδρομη). Στην πιο πρόσφατη ετ είχα 9 και η μαία μου είπε να την επαναλάβω, ποτέ δεν ξέρεις μου είπε. Στην προηγούμενη που είχα 45 μου έδωσε συγχαρητήρια, αλλά εγώ δεν χάρηκα, μου φάνηκε λίγο, το ένιωθα ότι δεν θα ανέβει... και πράγματι έπεσε. Στην εγκυμοσύνη μου είχα ξεκινήσει με τριψήφιο και πήγε σφαίρα. Μετά απ' όσα έχω ζήσει στο ταξίδι αυτό, έχω καταλήξει ότι το ένστικτό μας μάς οδηγεί σωστά και ότι το σώμα μας μάς μιλάει. 

Να συνεχίσεις με πίστη και να κάνεις ό,τι χρειάζεται, μαζί με τον γιατρό που εμπιστεύεσαι!

Δηλαδή, οι κυήσεις αυτές που πέφετι η χοριακή τους λέγονται παλίνδρομες ή βιοχημικές? Νόμιζα πχ τώρα ότι λέγεται βιοχημική η δικιά μου. δεν έχω πολυκαταλάβει τη διαφορά να σου πω την αλήθεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες σας , εγώ στις 15/01/2024 έκανα την τρίτη εμβρυομεταφορ΄ά μου αυτή τη φορά με έμβρυα 3ης ημέρας ενώ τις προηγούμενες με καταψυγμένες βλάστοκύστες . Δυστυχώς η β χοριακή χθές όπως και και τις δυο προηγούμενες φορές αρνητική . Πήραμε δύο μόνο γιατί είμαι πτωχη ανταποκρίτρια και γονιμοποιήθηκαν και τα δύο το ένα άριστο 10 κύτταρα και το άλλο καλό 8 κύτταρα όμως για άλλη μια φορά αρνητική . Ο γιατρός μου μου είπε χθες ότι φταίει η ηλικία των ωαρίων μου όπως και τις δυο προηγούμενες φορές και πρ΄έπει να πάω μόνο με δανεικά , είμαι 43 μισό τον Ιούνιο κλείνω τα 44 . Έχει καμμία παρόμοια εμπειρία λόγω ηλικίας που πρέπει να πάει μόνο με δανεικά ή υπάρχει κάτι άλλο και δεν εμφυτεύονται καν

Ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Δηλαδή, οι κυήσεις αυτές που πέφετι η χοριακή τους λέγονται παλίνδρομες ή βιοχημικές? Νόμιζα πχ τώρα ότι λέγεται βιοχημική η δικιά μου. δεν έχω πολυκαταλάβει τη διαφορά να σου πω την αλήθεια..

Χμ... Ούτε κ εγώ. Το γεγονος δεν αλλαζει... Μάλλον βιοχημικη θα λέγεται, από τη στιγμή που δεν προχώρησε εξαρχης. Και παλινδρομη αν σταματήσει σε επόμενες εβδομάδες...υποθέτω. Μακάρι να ήταν πιο ομαλά τα πράγματα και να μην συνέβαιναν αυτά, απ τη στιγμή που πετύχαινε η εμφυτευση.😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Δηλαδή, οι κυήσεις αυτές που πέφετι η χοριακή τους λέγονται παλίνδρομες ή βιοχημικές? Νόμιζα πχ τώρα ότι λέγεται βιοχημική η δικιά μου. δεν έχω πολυκαταλάβει τη διαφορά να σου πω την αλήθεια..

Βιοχημική ονομάζεται η εγκυμοσύνη που έχει ανιχνευτεί μόνο με το αίμα, με χοριακες, χωρίς να έχει δημιουργηθεί σάκος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.  Αύριο θα κάνω την πρώτη μου ωοληψια και πραγματικά έχω αγχωθει πάρα πολύ. Φοβάμαι πολύ την νάρκωση, έχω άγχος και για το αποτέλεσμα 😮💨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Αύριο θα κάνω την πρώτη μου ωοληψια και πραγματικά έχω αγχωθει πάρα πολύ. Φοβάμαι πολύ την νάρκωση, έχω άγχος και για το αποτέλεσμα 😮💨

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Κ εγώ ακριβώς το ίδιο σαν εσένα αγχωμενη κ έκλαιγα σαν παιδάκι! Θα γίνει τόσο γρήγορα που θα λες αυτό ήταν? Με το που κλείσεις τα μάτια θα ξυπνήσεις κ θα έχεις μαζέψει τα ωαριακια σου 🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Κ εγώ ακριβώς το ίδιο σαν εσένα αγχωμενη κ έκλαιγα σαν παιδάκι! Θα γίνει τόσο γρήγορα που θα λες αυτό ήταν? Με το που κλείσεις τα μάτια θα ξυπνήσεις κ θα έχεις μαζέψει τα ωαριακια σου 🙏🥰

Και εγώ έτσι είμαι τώρα. Αχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2024 at 8:03 ΠΜ, ο/η marine είπε:

Καλημέρα! 

Αχ δεν ξέρω 

Ο γιατρός είπε μάλλον έχω πολύ άγχος 

Είχα πονοκέφαλο και λίγο τσιμπημένη πίεση ελαχιστα 

Και φοβήθηκα γτ υποφέρω χρόνια από ημικρανίες και δεν το αντέχω

Και κάθε πρωί βλέπω λίγο αίμα σαν από περίοδο που δεν τελείωσε 

Ακόμα είμαι στην αρχή αργότερα θα ξεκινήσω το utrogestan

Πολλά μου φαίνονται και μάλλον πανικοβληθηκα ..

Ναι έχω ετ μέσα Φλεβάρη καλώς εχόντων 

Καλή επιτυχία! Όλα καλά θα πάνε. Προσπάθησε να το δεις λίγο ψύχραιμα, τα φάρμακα αυτά είναι φυσικές ορμόνες του οργανισμού μας, δεν είναι επικίνδυνα. Ίσως σου έγραψε πολλά ο γιατρός και σε πανικοβάλλουν, όταν τα βλέπεις, αλλά έτσι κάνουν συνήθως, γράφουν πολλά για να έχουμε σε περίπτωση εγκυμοσύνης, δεν σημαίνει ότι θα τα πιεις όλα! Να επικεντρωθείς στο στόχο σου και να σκέφτεσαι θετικά. Σε παρακολουθεί γιατρός και ξέρει τι να κάνει. Ό,τι χρειάζεσαι, κι εμείς εδώ είμαστε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/1/2024 at 9:25 ΜΜ, ο/η marine είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Είχατε εμπειρία με cyclacur για προετοιμασία ενδομητριου?

Πως το βιώσατε? 

Γτ το βλέπω δύσκολο 

Πρηξιμο πονοκέφαλος πόνοι κτλ

 

Κορίτσι μου εγώ δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα από αυτά που λες από το cyclacur. Μετά, με την προγεστερόνη ήμουν μια τρελή🤣, αλλά και πάλι πιστεύω ότι μαζί με το ορμονικό έπαιξε ρόλο η αγωνία και η πολύ κακή ψυχολογία μου, διότι ένιωθα μια βδομάδα πριν τη χοριακή ότι πρόκειται να αδιαθετήσω και αυτό με σκότωνε ψυχολογικά. Νομίζω είναι συνδυασμός ψυχολογίας με φάρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2024 at 7:28 ΜΜ, ο/η nefeli1980 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας , εγώ στις 15/01/2024 έκανα την τρίτη εμβρυομεταφορ΄ά μου αυτή τη φορά με έμβρυα 3ης ημέρας ενώ τις προηγούμενες με καταψυγμένες βλάστοκύστες . Δυστυχώς η β χοριακή χθές όπως και και τις δυο προηγούμενες φορές αρνητική . Πήραμε δύο μόνο γιατί είμαι πτωχη ανταποκρίτρια και γονιμοποιήθηκαν και τα δύο το ένα άριστο 10 κύτταρα και το άλλο καλό 8 κύτταρα όμως για άλλη μια φορά αρνητική . Ο γιατρός μου μου είπε χθες ότι φταίει η ηλικία των ωαρίων μου όπως και τις δυο προηγούμενες φορές και πρ΄έπει να πάω μόνο με δανεικά , είμαι 43 μισό τον Ιούνιο κλείνω τα 44 . Έχει καμμία παρόμοια εμπειρία λόγω ηλικίας που πρέπει να πάει μόνο με δανεικά ή υπάρχει κάτι άλλο και δεν εμφυτεύονται καν

Ευχαριστώ πολύ

Νεφ΄έλη μου αν σου είπε ο γιατρός σου ότι παίζει ρόλο η ποιότητα των ωαρίων σου, μήπως να τον ακούσεις? Η ηλικία σου είναι ένας δύσκολος παράγοντας, όχι ότι δεν υπάρχουν γυναίκες που τα καταφέρνουν και μάλιστα με φυσικό τρόπο. Ε΄γώ θα σου πω ότι λέω και στον εαυτό μου. Σίγουρα συμβαίνουν θαύματα αλλά εγώ δε θέλω να ελπίζω σε θαύματα, αλλά σε αριθμούς και πιθανότητες. Αν θες πολύ ένα παιδάκι, μήπως να ζυγίσεις την πιθανότητα να χρησιμοποιήσεις δανικά ωάρια? Αν δεν είσαι διατεθειμένη, φαντάζομαι με βάση και το οικονομικό θα μπορούσες να το παλέψεις λίγο ακόμα. Αλλά κάνε αυτή τη συζήτηση με τον εαυτό σου και το σύντροφό σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Αύριο θα κάνω την πρώτη μου ωοληψια και πραγματικά έχω αγχωθει πάρα πολύ. Φοβάμαι πολύ την νάρκωση, έχω άγχος και για το αποτέλεσμα 😮💨

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου, φαντάζομαι τώρα κάνεις τη διαδικασία... Να πάνε όλα τέλεια και να μας στείλεις τα καλά σου νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Καλή επιτυχία! Όλα καλά θα πάνε. Προσπάθησε να το δεις λίγο ψύχραιμα, τα φάρμακα αυτά είναι φυσικές ορμόνες του οργανισμού μας, δεν είναι επικίνδυνα. Ίσως σου έγραψε πολλά ο γιατρός και σε πανικοβάλλουν, όταν τα βλέπεις, αλλά έτσι κάνουν συνήθως, γράφουν πολλά για να έχουμε σε περίπτωση εγκυμοσύνης, δεν σημαίνει ότι θα τα πιεις όλα! Να επικεντρωθείς στο στόχο σου και να σκέφτεσαι θετικά. Σε παρακολουθεί γιατρός και ξέρει τι να κάνει. Ό,τι χρειάζεσαι, κι εμείς εδώ είμαστε! 

 

στις πριν 44 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσι μου εγώ δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα από αυτά που λες από το cyclacur. Μετά, με την προγεστερόνη ήμουν μια τρελή🤣, αλλά και πάλι πιστεύω ότι μαζί με το ορμονικό έπαιξε ρόλο η αγωνία και η πολύ κακή ψυχολογία μου, διότι ένιωθα μια βδομάδα πριν τη χοριακή ότι πρόκειται να αδιαθετήσω και αυτό με σκότωνε ψυχολογικά. Νομίζω είναι συνδυασμός ψυχολογίας με φάρμακα.

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου ...

Αυτές οι μέρες μου φαίνονται αιώνας.. 

Οπότε νομίζω ότι τα σκέφτομαι συνέχεια και γιαυτό είμαι έτσι 😄

Ήδη συν 3 κιλα και προσέχω...🙃🙃

Αντε να δούμε τι κάναμε πρώτος υπερηχος  για το ενδομητριο την Πέμπτη..

Καλή συνεχεία σε όλους ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2024 at 7:28 ΜΜ, ο/η nefeli1980 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας , εγώ στις 15/01/2024 έκανα την τρίτη εμβρυομεταφορ΄ά μου αυτή τη φορά με έμβρυα 3ης ημέρας ενώ τις προηγούμενες με καταψυγμένες βλάστοκύστες . Δυστυχώς η β χοριακή χθές όπως και και τις δυο προηγούμενες φορές αρνητική . Πήραμε δύο μόνο γιατί είμαι πτωχη ανταποκρίτρια και γονιμοποιήθηκαν και τα δύο το ένα άριστο 10 κύτταρα και το άλλο καλό 8 κύτταρα όμως για άλλη μια φορά αρνητική . Ο γιατρός μου μου είπε χθες ότι φταίει η ηλικία των ωαρίων μου όπως και τις δυο προηγούμενες φορές και πρ΄έπει να πάω μόνο με δανεικά , είμαι 43 μισό τον Ιούνιο κλείνω τα 44 . Έχει καμμία παρόμοια εμπειρία λόγω ηλικίας που πρέπει να πάει μόνο με δανεικά ή υπάρχει κάτι άλλο και δεν εμφυτεύονται καν

Ευχαριστώ πολύ

Νεφέλη μου γειά σου. Κι εγώ είμαι στην ίδια κατάσταση με σένα στα 41, σχεδόν 42 πια, μόνο που προσπαθώ για 2ο παιδάκι. Κ εγώ έχω κάνει δύο εμφυτευσεις, μια περισυ με απόθεμα από τα 38 μου κ μια διέγερση το περασμένο φθινόπωρο με 2 βλαστοκυστες άριστες που δεν έπιασαν ούτε αυτές. Ο γιατρός μου είπε με απόλυτο τονο ότι φταίει το γενετικό μας υλικο και συγκεκριμένα η ποιότητα των ωαρίων μου. Άλλα προβλήματα δεν έχουμε. Εμένα και στις 2 εμφυτευσεις ανέβηκε λίγο η χοριακη κ μετά έπεσε, άρα το πρόβλημα δεν είναι στη μήτρα αλλα καθαρά στα έμβρυα. Είμαι κ εγώ χαμηλή ανταποκριτρια ανέκαθεν και καταλαβαίνω το βάσανο να εναποθέτεις ελπίδες σε 2-3-5 ωάρια τη φορά και πόσα και αν φτάσουν βλαστοκυστες.

Στη θεση σου, θα έπαιρνα τα ωάρια του μήνα μου για λιγους μήνες ( φυσικό ή φυσικο τροποποιημενο) και θα τα περνούσα από έλεγχο, ώστε να δω αν έχω υγιή. Αυτό μου πρότεινε κ τωρα ο γιατρός μου. Είναι βέβαια κοστοβορο να κάνεις έλεγχο μηνα-μηνα, αλλά έστω ξέρεις πού βαδίζεις. Όχι για μεγάλο χρονικό διάστημα, καλο ειναι να βαλεις ενα οριο λογω ηλικιας. Και στη συνέχεια, θα σκεφτόμουν πολύ σοβαρά τα δανεικά. Νομίζω ότι είναι η πιο αξιόπιστη λυση.

Προσωπικά όλα τα θεωρώ πιθανά. Ακούς όλες τις ππεριπτώσεις εκεί έξω, οπότε πιστεύω ότι με προγραμματισμό θα τα καταφέρεις κι εσυ. Μην το βάζεις κάτω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/9/2023 at 10:14 ΜΜ, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Είμαι νέα στο φόρουμ και έχω διαβάσει τις συζητήσεις σας. Έχω μπει σε διαδικασία εξωσωματικής, έχω περάσει επιτροπή και έχω τις ενεσεις αλλά ο γιατρός μου που είναι στα γιαννενα στο δημόσιο νοσοκομείο, με πηγαίνει από κύκλο σε κύκλο και ακόμα δεν έχω ξεκινήσει την διέγερση. Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που να είναι στο πανεπιστημιακο στα Γιάννενα και να αντιμετωπίζει το ίδιο θέμα?

Καλημέρα!!!! Είμαι νέα σε αυτό, μόλις έγραψα και στην συζήτηση για την εξωσωματική στα Γιάννενα. Εγώ είχα μέσα στη βδομάδα το ραντεβού. Εσύ προχωρήσει τελικά? Τι εμπειρίες ειζες δικές σου η ξενες από τα Γιάννενα? Έχω ακούσει πολλά και αγχώνομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα φώτα σας!

Ο γιατρός μου είπε να μου έρθει αυτή η περίοδος και να ξεκινήσουμε τη διέγερση στον επόμενο κύκλο και λέγαμε με τον άντρα μου να παρουμε και για εκείνον βιταμίνες και ό,τι προλάβουμε μέχρι την ωοληψία. Πιο παλιά παίρναμε τις novofertil αλλά παίρνω κ εγώ profertil και είναι ήδη ακριβές. 'Εχει καμιά σας να μου προτείνει αντρικές με μια μέση τιμη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια θα τρελαθωωωωωωωωωωω!!!!! Είναι αλήθεια ή με γελούν τα μάτια μου; Υπάρχει περίπτωση να είναι εξάχνωσης;; Βγήκαν αμέσως οι γραμμές. 

IMG_6003.jpeg

Πολλά συγχαρητήρια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας!

Ο γιατρός μου είπε να μου έρθει αυτή η περίοδος και να ξεκινήσουμε τη διέγερση στον επόμενο κύκλο και λέγαμε με τον άντρα μου να παρουμε και για εκείνον βιταμίνες και ό,τι προλάβουμε μέχρι την ωοληψία. Πιο παλιά παίρναμε τις novofertil αλλά παίρνω κ εγώ profertil και είναι ήδη ακριβές. 'Εχει καμιά σας να μου προτείνει αντρικές με μια μέση τιμη??

Και από γνωστή μου αυτές τις έδωσε ο γιατρός της και η αλήθεια είναι είδαν κάπως καλύτερες εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου, φαντάζομαι τώρα κάνεις τη διαδικασία... Να πάνε όλα τέλεια και να μας στείλεις τα καλά σου νέα!

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα την πρώτη μου ωοληψια. Όλα πήγαν καλά. Είχα 8 ωαρια και αύριο θα μάθω για την εξέλιξη τους. Είχατε απόλυτο δίκιο. Ήταν μια απλή διαδικασία. Στο μυαλό μου ήταν πολύ χειρότερα ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2024 at 7:28 ΜΜ, ο/η nefeli1980 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας , εγώ στις 15/01/2024 έκανα την τρίτη εμβρυομεταφορ΄ά μου αυτή τη φορά με έμβρυα 3ης ημέρας ενώ τις προηγούμενες με καταψυγμένες βλάστοκύστες . Δυστυχώς η β χοριακή χθές όπως και και τις δυο προηγούμενες φορές αρνητική . Πήραμε δύο μόνο γιατί είμαι πτωχη ανταποκρίτρια και γονιμοποιήθηκαν και τα δύο το ένα άριστο 10 κύτταρα και το άλλο καλό 8 κύτταρα όμως για άλλη μια φορά αρνητική . Ο γιατρός μου μου είπε χθες ότι φταίει η ηλικία των ωαρίων μου όπως και τις δυο προηγούμενες φορές και πρ΄έπει να πάω μόνο με δανεικά , είμαι 43 μισό τον Ιούνιο κλείνω τα 44 . Έχει καμμία παρόμοια εμπειρία λόγω ηλικίας που πρέπει να πάει μόνο με δανεικά ή υπάρχει κάτι άλλο και δεν εμφυτεύονται καν

Ευχαριστώ πολύ

Είναι η πιο συνηθισμένη απάντηση όταν δεν πετυχαίνουν οι ετ. Και 36 να ήσουν  πάλι τα ίδιο θα σου έλεγαν. Πόσο μάλλον όταν είμαστε άνω των 40. Υστεροσκόπηση έχετε κάνει να δείτε το περιβάλλον της μήτρας; όσο σημαντικά ειναι τα ωάρια άλλο τόσο ειναι κ το φιλικό περιβάλλον που θα τα φιλοξενήσει.  Τα δανεικά είναι πάντα μια επιλογή δεν φεύγει χωρίς κ αυτά να δίνουν πάντα επιτυχίες . Αν αντέχεις ψυχολογικά εφόσον παίρνεις ωάρια ένα; ένα, δυο; δυο μπορεί να είναι αυτό που θα σου δώσει εγκυμοσύνη.καλη επιτυχία ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα την πρώτη μου ωοληψια. Όλα πήγαν καλά. Είχα 8 ωαρια και αύριο θα μάθω για την εξέλιξη τους. Είχατε απόλυτο δίκιο. Ήταν μια απλή διαδικασία. Στο μυαλό μου ήταν πολύ χειρότερα ολα

Καλές γονιμοποιησεις κορίτσι μ🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...