Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Είμαι νέο μέλος εδώ!

Εύχομαι όλες το 2024 να τα καταφέρουμε!!

Τον Απριλιο έκανα την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής η οποία πέτυχε ωστόσο τον Οκτώβριο δυστυχώς το χάσαμε το μωράκι μας :(.  Τώρα σιγά σιγά σκεφτόμαστε  να ξαναμπούμε στη διαδικασία εξωσωματικής. Σκέφτομαι βέβαια να κάνω κρυοσυντήρηση των εμβρύων και να προχωρήσω σε ΕΤ όταν θα είμαι πιο έτοιμη ψυχολογικά. Με αγχώνει πολυ η διαδικασία πάλι γιατί ενώ είμαι 33, έχω χαμηλά αποθέματα και βγάζω 4-5 ωάρια. Φοβάμαι μήπως δεν τα καταφέρω ποτέ… Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά όμως όσο γίνεται και οτι κάποια στιγμή θα έχουμε και εμείς το μωράκι μας αγκαλιά!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 54 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Θα πάμε τον επόμενο μήνα! Μακάρι cat μου να τα καταφέρουμε επιτέλους!!!! Εν τω μεταξύ βλακεία αυτό που θα γράψω, αλλά νομίζω θα με καταλάβετε...

Τώρα που έχω τα έμβρυα και ΄΄εχω ησυχάσει σε σχέση με το χρόνο, λέω μέσα μου ας μείνουν έτσι λίγο ακόμα, σε κατάσταση κατάψυξης να τα έχω, διότι φοβάμαι τόσο πολύ τη φάση της εμβρυομεταφοράς. Ποτέ δεν πέτυχα εμφύτευση και είναι το σημείο που με αγχώνει περισσότερο από όλα. Βέβαια, μωράκια θέλουμε, όχι απλά εμβρυάκια, αλλά τι να πω, τα πιο τρελά πράγματα έρχονται στις σκέψεις μου.

Η φάση της εμβρυομεταφορας δεν ειναι τίποτα κορίτσι μου. Οι ωοληψιες είναι το ζόρι να μαζέψεις τα ωάρια κ στη συνέχεια οι γονιμοποιησεις φουλ άγχος. Ειδικά για κορίτσια που τα μαζευουν ένα ένα. Εσύ βέβαια δεν εχεις τέτοιο θέμα. Η εμβρυομεταφορα σαν διαδικασία είναι κάτι δευτερόλεπτα..η αναμονή έχει την αγωνία της αλλα είσαι πιο κοντά στο στόχο από ποτέ. ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Zenia z είπε:

Η φάση της εμβρυομεταφορας δεν ειναι τίποτα κορίτσι μου. Οι ωοληψιες είναι το ζόρι να μαζέψεις τα ωάρια κ στη συνέχεια οι γονιμοποιησεις φουλ άγχος. Ειδικά για κορίτσια που τα μαζευουν ένα ένα. Εσύ βέβαια δεν εχεις τέτοιο θέμα. Η εμβρυομεταφορα σαν διαδικασία είναι κάτι δευτερόλεπτα..η αναμονή έχει την αγωνία της αλλα είσαι πιο κοντά στο στόχο από ποτέ. ❤

Συμφωνώ, όπως τα λες είναι σε επίπεδο πρακτικό. Συναισθηματικά όμως και επειδή είχα 3 αποτυχίες εμφύτευσης, γενικά το κομμάτι αυτό είναι που με αγχώνει.... το μόνο θετικό είναι ότι μάλλον οι αποτυχίες εμφύτευσης οφείλονταν στην ενδομητρίτιδα που μετά από τοοοόση θεραπεία πιστεύω δε θα είναι εμπόδιο πλέον....! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Συμφωνώ, όπως τα λες είναι σε επίπεδο πρακτικό. Συναισθηματικά όμως και επειδή είχα 3 αποτυχίες εμφύτευσης, γενικά το κομμάτι αυτό είναι που με αγχώνει.... το μόνο θετικό είναι ότι μάλλον οι αποτυχίες εμφύτευσης οφείλονταν στην ενδομητρίτιδα που μετά από τοοοόση θεραπεία πιστεύω δε θα είναι εμπόδιο πλέον....! 

Ναι κορίτσι μου καλό.  Σίγουρα τώρα θα πάτε με καλύτερες προϋποθέσεις. Όσο σημαντικό είναι τα καλά έμβρυα άλλο τόσο είναι να έχουμε κ ένα φιλικό περιβάλλον που θα τα φιλοξενήσει. Αυτή τη φορά εύχομαι να πετύχει. Το άγχος δυστυχώς μας συντροφεύει όταν δίνεις τέτοιο αγώνα κ δεν κάνεις απλά σεξ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια. Έπεσε δυστυχώς η χοριακή στο 30. Π΄΄ηρα το γιατρό και μου είπε ότι είναι θέμα εμβρύου. Θα πάω να ξανακάνω μία χοριακή την Παρασκευή να δούμε ότι πέφτει και θα μιλήσουμε μετά για το επόμενο βήμα. Δεν έχω άλλα έμβρυα. Είμαι χάλια χάλια χάλια. Λες και δε μου αξίζει λίγη χαρά. πρέπει πάντα να ταλαιπωρούμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Κορίτσια. Έπεσε δυστυχώς η χοριακή στο 30. Π΄΄ηρα το γιατρό και μου είπε ότι είναι θέμα εμβρύου. Θα πάω να ξανακάνω μία χοριακή την Παρασκευή να δούμε ότι πέφτει και θα μιλήσουμε μετά για το επόμενο βήμα. Δεν έχω άλλα έμβρυα. Είμαι χάλια χάλια χάλια. Λες και δε μου αξίζει λίγη χαρά. πρέπει πάντα να ταλαιπωρούμαι.

Αχ Ελισσάβετ μου.... πόσο κρίμα.... Σου αξίζουν οι χαρές όλου του κόσμου και θα έρθουν κάποια στιγμή, να είσαι σίγουρη γι' αυτό...

Σε καταλαβαίνουμε όλες, είναι πάρα πολύ δύσκολο αυτό που έχεις μπροστά σου... Πάρε το χρόνο σου, τώρα είσαι χάλια αλλά σε λίγο καιρό θα ξανασηκωθείς στα πόδια σου.... Λυπάμαι πάρα πολύ γι' αυτό που περνάς💔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Κορίτσια. Έπεσε δυστυχώς η χοριακή στο 30. Π΄΄ηρα το γιατρό και μου είπε ότι είναι θέμα εμβρύου. Θα πάω να ξανακάνω μία χοριακή την Παρασκευή να δούμε ότι πέφτει και θα μιλήσουμε μετά για το επόμενο βήμα. Δεν έχω άλλα έμβρυα. Είμαι χάλια χάλια χάλια. Λες και δε μου αξίζει λίγη χαρά. πρέπει πάντα να ταλαιπωρούμαι.

Ελισάβετ μου ξέρω πόσο δύσκολο είναι... Όλες έχουμε ταλαιπωρηθεί... Ξέρω πως είναι να έρχεται επιτέλους το θετικό τεστ κ μετά να χάνεται... Χρειάζεται δύναμη κ υπομονή... Θα έρθει το μωράκι αρκεί να μην παραιτηθείς από το όνειρο σου... Σου αξίζει η χαρά κ θα έρθει κ θα μείνει... Όλα γίνονται για κάποιον λόγο... Θα έρθει κορίτσι μου... Σε καταλαβαίνουμε όλες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Κορίτσια. Έπεσε δυστυχώς η χοριακή στο 30. Π΄΄ηρα το γιατρό και μου είπε ότι είναι θέμα εμβρύου. Θα πάω να ξανακάνω μία χοριακή την Παρασκευή να δούμε ότι πέφτει και θα μιλήσουμε μετά για το επόμενο βήμα. Δεν έχω άλλα έμβρυα. Είμαι χάλια χάλια χάλια. Λες και δε μου αξίζει λίγη χαρά. πρέπει πάντα να ταλαιπωρούμαι.

Κορίτσι μου, αρχικά λυπάμαι πάρα πολύ...!! όσο χάρηκα για σένα που έχεις περάσει τόσα, τόσο λυπήθηκα που δεν έγινε διπλασιασμός.😞 Κι εγώ το πέρασα πέρσι, η πρώτη χοριακή μου είχε ανέβει στο 45, την 10η ημέρα και μετά έπεσε στο 10. Η αλήθεια είναι πως αν δεν είναι τριπλάσιο το νούμερο, όλα είναι πιθανά...δυστυχώς... Μπορείς να κρατήσεις μια μικρή θετική σκέψη ότι έστω έγινε εμφύτευση, άρα το ενδομήτριό σου μπορεί να συλλάβει, είναι όντως θέμα εμβρύων. Το επόμενο βήμα είναι ο έλεγχος. Να τον κάνετε, σε όποια βλαστοκύστη μαζεύετε. Δεν φταίει κανείς γι' αυτό που συμβαίνει, σε άλλες έρχεται ευκολότερα, σε άλλες δυσκολότερα, σε άλλες πολύ δυσκολότερα. Κάποιες φορές είναι καλύτερα να μην προχωρήσει η χοριακή, παρά να μην προχωρήσει η κύηση. Προχωράμε όπως μπορούμε. Σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Κορίτσια. Έπεσε δυστυχώς η χοριακή στο 30. Π΄΄ηρα το γιατρό και μου είπε ότι είναι θέμα εμβρύου. Θα πάω να ξανακάνω μία χοριακή την Παρασκευή να δούμε ότι πέφτει και θα μιλήσουμε μετά για το επόμενο βήμα. Δεν έχω άλλα έμβρυα. Είμαι χάλια χάλια χάλια. Λες και δε μου αξίζει λίγη χαρά. πρέπει πάντα να ταλαιπωρούμαι.

Να παρει ευχή! Πολύ κρίμα.. ότι κ να πούμε είναι λίγο..αξίζεις τα καλύτερα κ θα έρθουν. ❤❤❤  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/1/2024 at 10:44 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσιαααα την πάτησα αααα......πήρα cetrotide από φαρμακειο ΕΟΠΠΥ τον Ιούλιο και τελικά έληξαν τον προηγούμενο μήνα υπάρχει λύση??άραγε??

Οι cetrotide και οι orgalutran (ίδιο φάρμακο άλλη εταιρεία) συνταγογραφουνται κανονικά και μπορείς να τα προμηθευτείς από τα φαρμακεία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Βρε κορίτσιααααα να συνοψίσουμε.....ποια είναι για ωοληψια αυτές τις μέρες..  και τον επόμενο μήνα???

 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εγώ θα κάνω αν είναι όλα οκ,την επόμενη εβδομάδα 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εγώ θα κάνω αν είναι όλα οκ,την επόμενη εβδομάδα 🙏

Μμμμμμ τέλεια.....καλή επιτυχία!! Όλα θα πάνε σούπερ! Τι πρωτόκολλο έχεις,,,???🙏🙏🙏🙏🙏εμείς εφόσον ολοκληρωθεί το σχήμα οδηγιών της αντιβιωσης θα ξεκινήσουμε το μακρύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια επειδη θα παμε με διαφορετικό πρωτοκολλο τωρα κ γψ πηρα ολα τα φσρμακα.μονο μεριοφερτ χρειαζπμαι γκοναλ.η μπεμφολ.η οβαλιπ οποιας της εχουν περισσεψει η γνωριζει κατι να βοηθησει να μου στειλει μηνυμα

Σας ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/1/2024 at 11:12 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κορίτσι μου σίγουρα???αν ναι θα την ήθελα....

Εχω μονο μια αν την θέλεις δεν εχω προβλημα ν σ την στλ. Απλα μενω Ήπειρο εγω κ αυτες απο οτι ξερω θελω ψυγειακι. Αν θες στλ μ μνμ προσωπικό να τα πουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μμμμμμ τέλεια.....καλή επιτυχία!! Όλα θα πάνε σούπερ! Τι πρωτόκολλο έχεις,,,???🙏🙏🙏🙏🙏εμείς εφόσον ολοκληρωθεί το σχήμα οδηγιών της αντιβιωσης θα ξεκινήσουμε το μακρύ...

Έλα ντε. Αχαχαχα. Νομίζω βραχυ είναι.. Γύρω στις 15 μέρες είναι οι ενεσεις ,την Κυριακή σταματάω και Δευτέρα είναι η ωοληψια. Είναι η πρώτη μου προσπάθεια. Εσένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/1/2024 at 10:34 ΜΜ, ο/η Angel_2023 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι μου κάνετε?
να πω και να ρωτήσω και εγώ αν ξέρει καμία έχω παθολογικό καρυοτυπο δηλ τα ωάρια μου βγαίνουν με κάποια γενετική ανωμαλία κάποια στιγμή θα κάνω την 3 η ωολιψια μου που και αυτά θα σταλθούν για ανάλυση μήπως κάποια είχε κάποια παρόμοια εμπειρία και τα κατάφερε στο τέλος να κρατήσει το δικό της παιδάκια στην αγκαλιά?  

Γειά σου Angel! Από ότι έχω διαβάσει, όταν κάνεις καρυότυπο ζεύγους και ένας από τους δυο έχει κάπου πρόβλημα, τότε στα έμβρυα πρέπει να γίνεται καρυότυπος, ώστε να επιλεγούν τα υγιή. Ψάχνουν δε τη συγκεκριμένη μετάλλαξη που εσύ έχεις. Φαντάζομαι ότι κάποια θα είναι με το πρόβλημα και κάποια υγιή.... απλά λογικό είναι να σου πάρει λίγο περισσότερο χρόνο το μάζεμα... Τώρα λες θα κάνεις την 3η ωοληψία, στις άλλες 2 πόσα ωάρια και πόσα έμβρυα είχατε? Από αυτά, πόσα ήταν υγιή? Μπορεί αυτή να είναι η τυχερή σου φορά και το ποσοστό των υγιών εμβρύων να είναι μεγαλύτερο!!!🙏✌️

Πολύ δύσκολο πάντως αυτό που περνάς κι εσύ... Λες και δε φτάνουν όλες οι άλλες δυσκολίες❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/1/2024 at 11:47 ΠΜ, ο/η SofiaBb είπε:

Γεια σας κορίτσια! Είμαι νέο μέλος εδώ!

Εύχομαι όλες το 2024 να τα καταφέρουμε!!

Τον Απριλιο έκανα την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής η οποία πέτυχε ωστόσο τον Οκτώβριο δυστυχώς το χάσαμε το μωράκι μας :(.  Τώρα σιγά σιγά σκεφτόμαστε  να ξαναμπούμε στη διαδικασία εξωσωματικής. Σκέφτομαι βέβαια να κάνω κρυοσυντήρηση των εμβρύων και να προχωρήσω σε ΕΤ όταν θα είμαι πιο έτοιμη ψυχολογικά. Με αγχώνει πολυ η διαδικασία πάλι γιατί ενώ είμαι 33, έχω χαμηλά αποθέματα και βγάζω 4-5 ωάρια. Φοβάμαι μήπως δεν τα καταφέρω ποτέ… Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά όμως όσο γίνεται και οτι κάποια στιγμή θα έχουμε και εμείς το μωράκι μας αγκαλιά!

 

Όχι βρε, μην το λές αυτό! Κι ας είναι λίγα, είναι πολύ πιο πιθανό να είναι ποιοτικά λόγω της ηλικίας σου, που είναι σύμμαχος σε αυτήν την προσπάθεια. Μην το βάζεις κάτω, λυπάμαι πραγματικά πάρα πολύ για την απώλειά σου, αλλά να ξέρεις ότι στο τέλος θα τα καταφέρεις. Σε καταλαβαίνω ότι είσαι ακόμα στη φάση του πένθους και είναι φυσιολογικό. Όμως όταν είσαι έτοιμη, θα ξανασταθείς στα πόδια σου και όλα θα πάνε καλά!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilly1984 είπε:

Όχι βρε, μην το λές αυτό! Κι ας είναι λίγα, είναι πολύ πιο πιθανό να είναι ποιοτικά λόγω της ηλικίας σου, που είναι σύμμαχος σε αυτήν την προσπάθεια. Μην το βάζεις κάτω, λυπάμαι πραγματικά πάρα πολύ για την απώλειά σου, αλλά να ξέρεις ότι στο τέλος θα τα καταφέρεις. Σε καταλαβαίνω ότι είσαι ακόμα στη φάση του πένθους και είναι φυσιολογικό. Όμως όταν είσαι έτοιμη, θα ξανασταθείς στα πόδια σου και όλα θα πάνε καλά!❤️

Σ’ευχαριστώ πάρα πολύ για το μήνυμά σου! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας και σύντομα!  :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Γειά σου Angel! Από ότι έχω διαβάσει, όταν κάνεις καρυότυπο ζεύγους και ένας από τους δυο έχει κάπου πρόβλημα, τότε στα έμβρυα πρέπει να γίνεται καρυότυπος, ώστε να επιλεγούν τα υγιή. Ψάχνουν δε τη συγκεκριμένη μετάλλαξη που εσύ έχεις. Φαντάζομαι ότι κάποια θα είναι με το πρόβλημα και κάποια υγιή.... απλά λογικό είναι να σου πάρει λίγο περισσότερο χρόνο το μάζεμα... Τώρα λες θα κάνεις την 3η ωοληψία, στις άλλες 2 πόσα ωάρια και πόσα έμβρυα είχατε? Από αυτά, πόσα ήταν υγιή? Μπορεί αυτή να είναι η τυχερή σου φορά και το ποσοστό των υγιών εμβρύων να είναι μεγαλύτερο!!!🙏✌️

Πολύ δύσκολο πάντως αυτό που περνάς κι εσύ... Λες και δε φτάνουν όλες οι άλλες δυσκολίες❤️

Lilly84 σε ευχαριστώ. Στη πρώτη και δεύτερη εξωσωματική δεν ξέραμε γιατί δεν μπορώ να συλλάβω καί έτσι ψάξαμε ποιο βαθιά… από τα 13-15 ωάρια γονιμοποιούνταν  τα 3-4 5ης ημέρας αλλά δεν εμφυτεύονται και σίγουρα λόγου του ότι έχουν κάποια ανωμαλία…. Μετά από πολλές σκέψεις και ομιλιες με τον εαυτό μου το δέχτηκα ας πούμε απλά εύχομαι να υπάρχει ένα παραθυράκι για ένα υγιές έμβρυο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/1/2024 at 11:31 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μμμμμμ τέλεια.....καλή επιτυχία!! Όλα θα πάνε σούπερ! Τι πρωτόκολλο έχεις,,,???🙏🙏🙏🙏🙏εμείς εφόσον ολοκληρωθεί το σχήμα οδηγιών της αντιβιωσης θα ξεκινήσουμε το μακρύ...

Γειά σου Μπεμπελούκα, δεν έχουμε μιλήσει ποτέ, αλλά είδα ότι είσαι κι εσύ με αντιβίωση.... επειδή είμαι κι εγώ σε αυτή τη διαδικασία λόγω ενδομητρίτιδας που βρέθηκε το Σεπτέμβριο, ήθελα να σε ρωτήσω πώς τα πάς? Παίρνεις μόνο χάπια ή κάνεις κι εγχύσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/1/2024 at 11:47 ΠΜ, ο/η SofiaBb είπε:

Γεια σας κορίτσια! Είμαι νέο μέλος εδώ!

Εύχομαι όλες το 2024 να τα καταφέρουμε!!

Τον Απριλιο έκανα την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής η οποία πέτυχε ωστόσο τον Οκτώβριο δυστυχώς το χάσαμε το μωράκι μας :(.  Τώρα σιγά σιγά σκεφτόμαστε  να ξαναμπούμε στη διαδικασία εξωσωματικής. Σκέφτομαι βέβαια να κάνω κρυοσυντήρηση των εμβρύων και να προχωρήσω σε ΕΤ όταν θα είμαι πιο έτοιμη ψυχολογικά. Με αγχώνει πολυ η διαδικασία πάλι γιατί ενώ είμαι 33, έχω χαμηλά αποθέματα και βγάζω 4-5 ωάρια. Φοβάμαι μήπως δεν τα καταφέρω ποτέ… Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά όμως όσο γίνεται και οτι κάποια στιγμή θα έχουμε και εμείς το μωράκι μας αγκαλιά!

 

Καλή επιτυχία!! Θα τα πας πολύ καλά! Έχεις χρόνο μπροστά σου να κάνεις ο,τι χρειάζεται για να μαζέψεις απόθεμα, να κάνεις κρυοσυντηρηση, γονιμοποιησεις, ο,τι θέλεις! Να θυμάσαι ότι τα πολλά ωαρια δεν εγγυωνται επιτυχια απαραιτητως. Πολλες κοπέλες δίνουν πάνω από 10 ή 15 ωάρια κ φτιάχνουν λίγες βλαστοκυστες. Μια καλή θέλεις. Ξέρω περίπτωση που έφτιαξε δύο μόνο βλαστοκυστες μετά από πολλές ωοληψιες, τις έβαλε κ πέτυχε με την πρωτη ετ! Κ εγώ με λίγα ωαρια σε κάθε ωοληψια ( το πολύ 6 έχω παρει) έχω πετυχει εγκυμοσύνη κ σε μεγαλύτερη ηλικία απ τη δική σου!!  Επίσης, από την εμπειρία μου, μήνας από μήνα διαφέρει. Ίσως τον ένα μήνα να έχεις δύο και τον επόμενο 5-6-7. Μην προϊδεάζει τα πράγματα, ψυχραιμία και παρακολούθηση χρειάζεται. Καλή επιτυχία! Είμαι σίγουρη πως θα πετύχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σας ευχαριστώ για τα μηνύματά σας.. Θρήνησα, ξέσπασα και τώρα σηκώνω κεφάλι να προχωρήσω. δεν έχουμε κ άλλη επιλογή. Περιμένουμε να πέσει η χοριακή και να πάμε για διέγερση από την αρχή και προεμφυτευτικό αυτή τη φορά!Μου είχε πει ο γιατρός πιο παλιά ότι μελέτες έχουν δείξει πως γυναίκες με πολυκυστικές κάνουν κακής ποι'οτητας ωάρια. οπότε με 3 άριστες (μορφολογικά ) βλαστοκύστες που οι δύο έφεραν μηδέν και εφόσον δεν έχω κάποιο άλλο θέμα, κι επειδή τώρα στην τρίτη δεν προχώρησε, συμπεραίνουμε ότι είναι αυτο. Θέμα DNA εμβρύων. Κρατάω ακριβώς αυτό που λες @RAM21 μου. Ότι τουλάχιστον είδα κ εγώ μια φορά ότι μπορώ να συλλάβω κανονικά. Γιατί αυτός ήταν ο κύριος φόβοςς μου. Αυτό που είπες για το τριψήφιο νούμερο της πρώτης χοριακής δεν το ήξερα..Ευχαριστώ για την πληροφορία. 

Γενικά σας ευχαριστώ όλες για τα γλυκά σας λόγια........ Συνεχίζουμε όλες δυνατά!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σας ευχαριστώ για τα μηνύματά σας.. Θρήνησα, ξέσπασα και τώρα σηκώνω κεφάλι να προχωρήσω. δεν έχουμε κ άλλη επιλογή. Περιμένουμε να πέσει η χοριακή και να πάμε για διέγερση από την αρχή και προεμφυτευτικό αυτή τη φορά!Μου είχε πει ο γιατρός πιο παλιά ότι μελέτες έχουν δείξει πως γυναίκες με πολυκυστικές κάνουν κακής ποι'οτητας ωάρια. οπότε με 3 άριστες (μορφολογικά ) βλαστοκύστες που οι δύο έφεραν μηδέν και εφόσον δεν έχω κάποιο άλλο θέμα, κι επειδή τώρα στην τρίτη δεν προχώρησε, συμπεραίνουμε ότι είναι αυτο. Θέμα DNA εμβρύων. Κρατάω ακριβώς αυτό που λες @RAM21 μου. Ότι τουλάχιστον είδα κ εγώ μια φορά ότι μπορώ να συλλάβω κανονικά. Γιατί αυτός ήταν ο κύριος φόβοςς μου. Αυτό που είπες για το τριψήφιο νούμερο της πρώτης χοριακής δεν το ήξερα..Ευχαριστώ για την πληροφορία. 

Γενικά σας ευχαριστώ όλες για τα γλυκά σας λόγια........ Συνεχίζουμε όλες δυνατά!!!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσάκι μου, ναι! Συνεχίζουμε μπροστά με θάρρος και πίστη.

Ναι, τριψήφιο νούμερο εννοούσα (νομίζω τριπλάσιο είχα γράψει εκ παραδρομής). Αυτό είναι δική μου εκτίμηση βέβαια κρίνοντας απ' τον εαυτό μου και απ' όσα βλέπω γύρω μου. Λίγο αυθαίρετα. Ασφαλώς έχουμε δει εγκυμοσύνες να ξεκινούν και να προχωρούν και με μικρότερα νούμερα. Αλλά η μικρή χοριακή ξεγελάει καμιά φορά, μπορεί να δείχνει εμφύτευση που δεν προχώρησε (παλίνδρομη). Στην πιο πρόσφατη ετ είχα 9 και η μαία μου είπε να την επαναλάβω, ποτέ δεν ξέρεις μου είπε. Στην προηγούμενη που είχα 45 μου έδωσε συγχαρητήρια, αλλά εγώ δεν χάρηκα, μου φάνηκε λίγο, το ένιωθα ότι δεν θα ανέβει... και πράγματι έπεσε. Στην εγκυμοσύνη μου είχα ξεκινήσει με τριψήφιο και πήγε σφαίρα. Μετά απ' όσα έχω ζήσει στο ταξίδι αυτό, έχω καταλήξει ότι το ένστικτό μας μάς οδηγεί σωστά και ότι το σώμα μας μάς μιλάει. 

Να συνεχίσεις με πίστη και να κάνεις ό,τι χρειάζεται, μαζί με τον γιατρό που εμπιστεύεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Είχατε εμπειρία με cyclacur για προετοιμασία ενδομητριου?

Πως το βιώσατε? 

Γτ το βλέπω δύσκολο 

Πρηξιμο πονοκέφαλος πόνοι κτλ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...