Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσι μου, γιατροί δεν είμαστε, αλλά η δόση μου φαίνεται λίγο χαμηλή. Συνήθως ξεκινούν από 300 μονάδες και μετά ανάλογα με την πορεία. Να δεις που στον επόμενο υπέρηχο, θα γίνουν πολλά περισσότερα τώρα που σου αύξησε τη δόση🙏. Δύναμη και αισιοδοξία!!!✌️

Καλημέρα κορίτσι μου. Είχες δίκιο. Είδαμε αρκετά ωάρια στον επόμενο υπέρηχο. Είμαι πολύ χαρούμενη. Με είχε πάρει από κάτω είναι η αληθεια. Την Δευτέρα,πρώτα ο Θεός, θα γίνει η ωοληψια🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Χάχα! Ναι, αυτος😄 Κι εσυ??

Ήμουν σίγουρη!Ναι με τον γλυκούλη 2 χρόνια τώρα!Μου έχει πει κ εμένα κατά καιρούς.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Aelia87 είπε:

Ήμουν σίγουρη!Ναι με τον γλυκούλη 2 χρόνια τώρα!Μου έχει πει κ εμένα κατά καιρούς.....

Εγώ τρία χρόνια. Ήταν και μαιευτήρας μου. Κι εμένα μου έχει πει πολλά και όλο δεν δίνω σημασία και όλο έλεγα πόσο τον εκτιμώ ως γιατρό και τον πρότεινα μάλιστα σε άλλες κοπέλες. Αλλά μετά την τελευταία ετ πήγαμε στο ιατρείο για να μας πει πώς θα συνεχίσουμε και μας μίλησε άσχημα και μας αποθάρρυνε με κάθε τρόπο (για να το πω ευγενικά)... Σαν να μας έδιωχνε. Εμένα μου κόπηκαν τα πόδια δηλαδή, ενώ σου λέω, δεν είμαι πρωτάρα. Εσύ έχεις πετύχει; Και πώς την παλεύεις ως εδώ; 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Γειά σου Kate! 

Το πρώτο σου βήμα θα πρέπει να είναι η επιλογή γιατρού. Άλλωστε για να πας στην επιτροπή, χρειάζεσαι ένα χαρτί που ο γιατρό σου το φτιάχνει ως παραπεμπτικό και η προϋπόθεση είναι να έχουν γίνει ορισμένες εξετάσεις, για τις οποίες και πάλι χρειάζεσαι το γιατρό σου. Δεν έχω άποψη για τους 3 που αναφέρεις, αλλά αυτό που θα σου έλεγα είναι να κάνεις τις επισκέψεις σου και να διαπιστώσεις η ίδιας ποιος σου ταιριάζει καλύτερα. Αν θες να δεις τα δικαιολογητικά για την επιτροπή, να έχεις μια εικόνα ας πούμε, μπες εδώ https://www.eopyy.gov.gr/Files/arep/20210422_11286_ΝΕΑ ΕΝΤΥΠΑ ΚΑΙ ΕΓΓΡΑΦΟpdf.pdf

Καλησπέρα κορίτσι μ! Ευχαριστώ γ την απάντηση! Θ μπορούσες ν μ πεις εσυ επιλογή γιατρό; 
Γενικα κορίτσια ν μ προτείνετε γιατρούς σε θεσσαλονικη κυρίως αλλά κ σε Αθήνα 

εχω πελαγωσει

απο χθες τ απόγευμα όλο κλαίω 😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Είχες δίκιο. Είδαμε αρκετά ωάρια στον επόμενο υπέρηχο. Είμαι πολύ χαρούμενη. Με είχε πάρει από κάτω είναι η αληθεια. Την Δευτέρα,πρώτα ο Θεός, θα γίνει η ωοληψια🙏

Μπράβο σου, είδες; Όλα καλά θα πάνε! Με το καλό να έχεις ακόμα περισσότερα στην ωοληψία σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια τι μου κάνετε?
να πω και να ρωτήσω και εγώ αν ξέρει καμία έχω παθολογικό καρυοτυπο δηλ τα ωάρια μου βγαίνουν με κάποια γενετική ανωμαλία κάποια στιγμή θα κάνω την 3 η ωολιψια μου που και αυτά θα σταλθούν για ανάλυση μήπως κάποια είχε κάποια παρόμοια εμπειρία και τα κατάφερε στο τέλος να κρατήσει το δικό της παιδάκια στην αγκαλιά?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ! Ευχαριστώ γ την απάντηση! Θ μπορούσες ν μ πεις εσυ επιλογή γιατρό; 
Γενικα κορίτσια ν μ προτείνετε γιατρούς σε θεσσαλονικη κυρίως αλλά κ σε Αθήνα 

εχω πελαγωσει

απο χθες τ απόγευμα όλο κλαίω 😭😭

Καλησπέρα! Δεν χρειάζεται να πελαγώνεις... βήμα βήμα πάνε όλα! Αρχικά θα πρέπει να κλείσεις ένα ραντεβού στην επιτροπή εξωσωματικής σύμφωνα με την πόλη που διαμένεις και που υπάγεται. Εγώ πήρα στην επιτροπή στο Ιπποκράτειο της Θεσσαλονίκης. Τα ραντεβού δίνονται 3 μήνες μετά κι έτσι έχεις όλο το χρόνο να προετοιμαστείς!

Ως κλινική επέλεξα την embryolab και έμεινα παρά πολύ ευχαριστημένη! Όλοι οι γιατροί είναι μια ομάδα κ συνεργάζονται άψογα μεταξύ τους! 

Και να ξέρεις πως η κλινική σε βοηθάει πάρα πολύ στη συλλογή των εγγράφων!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

συγνώμη κοριτσι μ αλλα δεν καταλαβα … ψάχνεις Cetrotide γιατι δεν φτάνουν αυτες π προμηθευτικές απο το εοπυ;

Αχχχχχχχχχ μου έληξαν τον Δεκέμβρη.....βέβαια και τις είχα πάρει από το φαρμακείο ΕΟΠΠΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/1/2024 at 11:08 ΜΜ, ο/η Nicol🦩 είπε:

Ποσες θες κορίτσι μ; Μ εχει μείνει μια απο την διέγερση π είχα κάνει το Νοέμβριο. Νομίζω πως δεν χρειάζομαι…

Κορίτσι μου σίγουρα???αν ναι θα την ήθελα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσιααααα να συνοψίσουμε.....ποια είναι για ωοληψια αυτές τις μέρες..  και τον επόμενο μήνα???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω καιρο να μπω και να γραψω .με καποιες μιλαμε ολο αυτον τον καιρο και τις εχω πιο πανω κ απο τις φιλες μου.αλλα νομξζω εχω αναγκη να γραφω να ανταλασσω καμξανλουβεντα με ανθρωπους που καταλαβαινουν.οι 2 προσπθεις με το νεο φιατρο που ειχα δεν οηγαν ποτε καλα.μηδεν χοριακες κ τις 2 με 4 βλαστοκυστες μορφολογικα αψογες.δυσυυχως στο μεσοδιαστημα εκανα ενα χειρουργειο στη μυτη με κατι απανιο που βρηκαν κ πεθανε κ ο μπαμπας μου.τωρα αππγασισα να αλλαξω γιατρο χωρις ουσιαστικα να χω καποιο μεγαλο παραπονο απο τον προηγούμενο αλλα ηθελα μια αλλαγη

Ο καινουριος ειναι τερας γνώσεων σε σημειο σοκαριστικο.ειχα παρει κ εγκριση για προεμφυτευτικο αλλα μου ειπε οτι δεν χρειαζεται οτι ειναι τζαμπα λεφτα.κ υπαρζει κ πξθανοτητα να σταμτησει την αναπτυξη των εμβυων.οποτε παω για 3 ωοληψιες ανα διμηνο να δουμε τι μαζευουμε.οποτε υπομονη και παμε........μας εδωσε κ βιταμινες χωριστες στον καθενα.εβαλε χερι κ στον αντρα μου που σε δινει σπερμα στο κεντρο κ το παμε.τι να κανω βρε κοριτσια ντρεπεται ο μπεμπης!!!χαχαχαχαχα.αυτα.....

Και συγγνωμη για το σεντονι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Εχω καιρο να μπω και να γραψω .με καποιες μιλαμε ολο αυτον τον καιρο και τις εχω πιο πανω κ απο τις φιλες μου.αλλα νομξζω εχω αναγκη να γραφω να ανταλασσω καμξανλουβεντα με ανθρωπους που καταλαβαινουν.οι 2 προσπθεις με το νεο φιατρο που ειχα δεν οηγαν ποτε καλα.μηδεν χοριακες κ τις 2 με 4 βλαστοκυστες μορφολογικα αψογες.δυσυυχως στο μεσοδιαστημα εκανα ενα χειρουργειο στη μυτη με κατι απανιο που βρηκαν κ πεθανε κ ο μπαμπας μου.τωρα αππγασισα να αλλαξω γιατρο χωρις ουσιαστικα να χω καποιο μεγαλο παραπονο απο τον προηγούμενο αλλα ηθελα μια αλλαγη

Ο καινουριος ειναι τερας γνώσεων σε σημειο σοκαριστικο.ειχα παρει κ εγκριση για προεμφυτευτικο αλλα μου ειπε οτι δεν χρειαζεται οτι ειναι τζαμπα λεφτα.κ υπαρζει κ πξθανοτητα να σταμτησει την αναπτυξη των εμβυων.οποτε παω για 3 ωοληψιες ανα διμηνο να δουμε τι μαζευουμε.οποτε υπομονη και παμε........μας εδωσε κ βιταμινες χωριστες στον καθενα.εβαλε χερι κ στον αντρα μου που σε δινει σπερμα στο κεντρο κ το παμε.τι να κανω βρε κοριτσια ντρεπεται ο μπεμπης!!!χαχαχαχαχα.αυτα.....

Και συγγνωμη για το σεντονι

Καλημέρα κορίτσι μ!!!! Ευχομαι σύντομα θετικό τεστακι στα χέρια σ!!! 
σε ποιον γιατρό πηγές αν επιτρέπεται; 
ειμαι κ εγώ στη διαδικασία εύρεσης κέντρου εξωσωματικής και γιατρού και έχω πελαγώσει 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλες μου καλημέρα!!!

Σας ευχαριστώ όλες για όσα γράψατε, δε με αφήνει να κάνω αντίδραση για κάποιο λόγο!!!!! Η υποστήριξη που έχω βρει εδώ ήταν ανέλπιστη.....μακάρι να το είχα κάνει νωρίτερα!

Love you all l!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσούδια μου!!! Σήμερα έκανα την επαναληπτική χοριακή κ έχω πολλή αγωνία. Φοβάμαι μην μου πάρουν τη χαρά μέσα από τα χέρια.. Τρέμω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Εχω καιρο να μπω και να γραψω .με καποιες μιλαμε ολο αυτον τον καιρο και τις εχω πιο πανω κ απο τις φιλες μου.αλλα νομξζω εχω αναγκη να γραφω να ανταλασσω καμξανλουβεντα με ανθρωπους που καταλαβαινουν.οι 2 προσπθεις με το νεο φιατρο που ειχα δεν οηγαν ποτε καλα.μηδεν χοριακες κ τις 2 με 4 βλαστοκυστες μορφολογικα αψογες.δυσυυχως στο μεσοδιαστημα εκανα ενα χειρουργειο στη μυτη με κατι απανιο που βρηκαν κ πεθανε κ ο μπαμπας μου.τωρα αππγασισα να αλλαξω γιατρο χωρις ουσιαστικα να χω καποιο μεγαλο παραπονο απο τον προηγούμενο αλλα ηθελα μια αλλαγη

Ο καινουριος ειναι τερας γνώσεων σε σημειο σοκαριστικο.ειχα παρει κ εγκριση για προεμφυτευτικο αλλα μου ειπε οτι δεν χρειαζεται οτι ειναι τζαμπα λεφτα.κ υπαρζει κ πξθανοτητα να σταμτησει την αναπτυξη των εμβυων.οποτε παω για 3 ωοληψιες ανα διμηνο να δουμε τι μαζευουμε.οποτε υπομονη και παμε........μας εδωσε κ βιταμινες χωριστες στον καθενα.εβαλε χερι κ στον αντρα μου που σε δινει σπερμα στο κεντρο κ το παμε.τι να κανω βρε κοριτσια ντρεπεται ο μπεμπης!!!χαχαχαχαχα.αυτα.....

Και συγγνωμη για το σεντονι

Ανθή μου πόσο χρονών είσαι? Το ΄΄''τσάμπα λεφτά΄'' για προεμφυτευτικό το βρίσκω ακραίο σαν έκφραση. Κι εγώ σαν εσένα, 3 ΑΑ βάστοκύστες, οι δύο πρώτες μηδέν και τώρα τα κατάφερα! Αλλά το επόμενο βήμα που είχαμε συζητήσει με το γιατρό ήταν ο προεμφυτευτικός. Βέβαια ο καθένας έχει το δικό του τρόπο και λειτουργεί διαφορετικά. Σημασία έχει εσύ να νιώθεις καλά και ήρεμη με το γιατρό σου,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ! Ευχαριστώ γ την απάντηση! Θ μπορούσες ν μ πεις εσυ επιλογή γιατρό; 
Γενικα κορίτσια ν μ προτείνετε γιατρούς σε θεσσαλονικη κυρίως αλλά κ σε Αθήνα 

εχω πελαγωσει

απο χθες τ απόγευμα όλο κλαίω 😭😭

Kate μου εγώ είμαι στον Μουστακαρία στο Ιασω και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη. πολύ σχολαστικός, τα προσέχει όλα με κάθε λεπτομέρεια, ασχολείται πολύ μαζί σου. Κάναμε βήμα βήμα ό,τι έπρεπε. Τον αγαπώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elissavet90 είπε:

Kate μου εγώ είμαι στον Μουστακαρία στο Ιασω και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη. πολύ σχολαστικός, τα προσέχει όλα με κάθε λεπτομέρεια, ασχολείται πολύ μαζί σου. Κάναμε βήμα βήμα ό,τι έπρεπε. Τον αγαπώ!!!

Ιασώ Αθηνών; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ! Ευχαριστώ γ την απάντηση! Θ μπορούσες ν μ πεις εσυ επιλογή γιατρό; 
Γενικα κορίτσια ν μ προτείνετε γιατρούς σε θεσσαλονικη κυρίως αλλά κ σε Αθήνα 

εχω πελαγωσει

απο χθες τ απόγευμα όλο κλαίω 😭😭

Καλημέρα! Εγώ στη Θεσσαλονίκη πήγα στο new Life με τον κ. Παντελή. Πολύ επεξηγηματικός από το 1ο ραντεβού. Σου λέει τα πράγματα όπως είναι όσο κι αν πονάει, αλλά με ωραίο τρόπο. Ό,τι μου είπε έτσι κι έγινε. Έμεινα έγκυος με την δεύτερη εμβρυομεταφορα. Η ομάδα του αρκετά υποστηρικτική και βοηθούν αρκετά και με τα χαρτιά της επιτροπής! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Καλημερα κορίτσια! Μιλάω εδώ με την κουμπάρα μου η όποια ενδιαφέρεται για εξωσωματική απλά επειδή έχει κάποια οικονομικά θέματα,κάποιος την είπε ότι στο Ναυτικό νοσοκομείο στην Αθήνα είναι τελείως δωρεάν για τους στρατιωτικούς. Αληθεύει κατι τέτοιο;; Δεν γνωρίζουμε καθόλου μιας και είμαστε απο επαρχεία. Αν υπάρχει καποια κοπέλα που να πηγαίνει εκεί θα ήθελα πληροφορίες...

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Ναι είναι αν θυμάμαι καλά δωρεάν η πρώτη φορά αν περάσεις την επιτροπή για τα φάρμακα... Απλά θέλει αρκετά υπομονή κ να πηγαίνει κάθε λίγο εκεί οπότε της ζητάνε όπως κ στα δημόσια νοσοκομεία... Κ εγώ αν δεν καταφέρω σε αυτήν την εξωσωματική τη δεύτερη λέω να την κάνω εκεί γιατί οικονομικά είναι δύσκολο ιδιωτικά ξανά... Απλά πρέπει να την δηλώσει ο ίδιος στο νοσοκομείο ως σύζυγο κ να κλείσει ραντεβού με τους γυναικολόγους μέσω ίντερνετ. Αλλά ας πάρει τηλέφωνο για να της τα πουν ακριβώς.. αλλά ξέρω ότι κάνουν εξωσωματική. Νομίζω αν κάνει δεύτερη διέγερση δεν  γράφουν τα φάρμακα... Στην πρώτη τα γράφουν.. αν μάθω κάτι παραπάνω θα σου στείλω... Το μόνο σίγουρο είναι ότι έχουν άριστους γιατρούς γενικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Κορίτσια μου γουρλίδικος θα είναι και ο Γενάρης και ο Φλεβάρης και όλη η χρονιά!!!!!!

Εγώ πετάω στα σύννεφα μετά την ωοληψία μου... πού να δώ επιτέλους και το θετικό αποτέλεσμα, εκεί θα αποτρελαθώ!!!!

Είχα 18 ωάρια, τα 15 ώριμα και 10 γονιμοποιήθηκαν.... τώρα αναμένουμε να δούμε πόσα θα φτάσουν σε στάδιο βλαστοκύστης💪 και με το καλό τον επόμενο μήνα θα κάνουμε τη διαδικασία της εμβρυομεταφοράς✌️!!!

Αχ και το επίσης σημαντικό, στην υστεροσκόπηση φάνηκε ότι η φλεγμονή στο ενδομήτριο έχει υποχωρήσει!!!🎉🎉🎉 Μου είπε βέβαια ότι συνεχίζω αντιβιώσεις μέχρι την ετ, και μάλιστα ακόμα και μετά από θετικό αποτέλεσμα με το καλό, πάλι θα παίρνω αντιβίωση συμβατή με εγκυμοσύνη. Δεν ξετρελάθηκα με αυτό, αλλά κατάλαβα ότι η φλεγμονή ποτέ δεν περνά 100%, σημασία έχει να είναι σε ύφεση! Ας τα καταφέρω και ας παίρνω αντιβίωση για μια ζωή🤣

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Υπέροχα νέα 10 γονιμοποιημένα ωράρια είναι πολύ καλός αριθμός! Σου εύχομαι όλα να προχωρήσουν σε βλαστοκυστες!!! Θα περιμένουμε νέα σου!!! Πότε σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί να γίνει η έμβρυομεταφορά με το καλό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ! Ευχαριστώ γ την απάντηση! Θ μπορούσες ν μ πεις εσυ επιλογή γιατρό; 
Γενικα κορίτσια ν μ προτείνετε γιατρούς σε θεσσαλονικη κυρίως αλλά κ σε Αθήνα 

εχω πελαγωσει

απο χθες τ απόγευμα όλο κλαίω 😭😭

Ελα βρε, ψυχραιμία! Εγώ είμαι στο Γένεσις, στην Αθήνα. Μπες στον ιντερνετ και κάνε αναζήτηση, βάλε κανένα βίντεο να ακούς τον τρόπο με τον οποίο εκφράζονται για να πάρεις μια ιδέα ποιος σου ταιριάζει! Κάθε αρχή και δύσκολη, αλλά εννοείται θα τα καταφέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Εχω καιρο να μπω και να γραψω .με καποιες μιλαμε ολο αυτον τον καιρο και τις εχω πιο πανω κ απο τις φιλες μου.αλλα νομξζω εχω αναγκη να γραφω να ανταλασσω καμξανλουβεντα με ανθρωπους που καταλαβαινουν.οι 2 προσπθεις με το νεο φιατρο που ειχα δεν οηγαν ποτε καλα.μηδεν χοριακες κ τις 2 με 4 βλαστοκυστες μορφολογικα αψογες.δυσυυχως στο μεσοδιαστημα εκανα ενα χειρουργειο στη μυτη με κατι απανιο που βρηκαν κ πεθανε κ ο μπαμπας μου.τωρα αππγασισα να αλλαξω γιατρο χωρις ουσιαστικα να χω καποιο μεγαλο παραπονο απο τον προηγούμενο αλλα ηθελα μια αλλαγη

Ο καινουριος ειναι τερας γνώσεων σε σημειο σοκαριστικο.ειχα παρει κ εγκριση για προεμφυτευτικο αλλα μου ειπε οτι δεν χρειαζεται οτι ειναι τζαμπα λεφτα.κ υπαρζει κ πξθανοτητα να σταμτησει την αναπτυξη των εμβυων.οποτε παω για 3 ωοληψιες ανα διμηνο να δουμε τι μαζευουμε.οποτε υπομονη και παμε........μας εδωσε κ βιταμινες χωριστες στον καθενα.εβαλε χερι κ στον αντρα μου που σε δινει σπερμα στο κεντρο κ το παμε.τι να κανω βρε κοριτσια ντρεπεται ο μπεμπης!!!χαχαχαχαχα.αυτα.....

Και συγγνωμη για το σεντονι

Καμιά φορά η αλλαγή γιατρού είναι ένα νέο κεφάλαιο στην ιστορία μας, το χρειαζόμαστε να αλλάξει και η ψυχολογία. Τώρα θα ετοιμαστείς για τις ωοληψίες που λες σε φυσικούς κύκλους ή με διέγερση? Θέλει υπομονή αυτό που περιγράφεις, αλλά πιστεύω ότι αν είναι σε φυσικό κύκλο, λογικά θα είναι πιο ποιοτικά! Ξέρω ότι αυτό το 1 ωάριο που μεγαλώνει και κάνει ωορρηξία συνήθως είναι το πιο υγιές σε σχέση με τα υπόλοιπα του ίδιου κύκλου.

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία! Ούτε εγώ ε΄χω δει ποτέ θετικό αποτέλεσμα χοριακή, να δεις που αυτή θα είναι η χρονιά μας!✌️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Καλημέρα κοριτσούδια μου!!! Σήμερα έκανα την επαναληπτική χοριακή κ έχω πολλή αγωνία. Φοβάμαι μην μου πάρουν τη χαρά μέσα από τα χέρια.. Τρέμω.. 

Αχ! καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!!❤️ Κουράγιο μέχρι να βγει το αποτέλεσμα, περιμένουμε τα θετικά σου νέα!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Υπέροχα νέα 10 γονιμοποιημένα ωράρια είναι πολύ καλός αριθμός! Σου εύχομαι όλα να προχωρήσουν σε βλαστοκυστες!!! Θα περιμένουμε νέα σου!!! Πότε σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί να γίνει η έμβρυομεταφορά με το καλό?

Θα πάμε τον επόμενο μήνα! Μακάρι cat μου να τα καταφέρουμε επιτέλους!!!! Εν τω μεταξύ βλακεία αυτό που θα γράψω, αλλά νομίζω θα με καταλάβετε...

Τώρα που έχω τα έμβρυα και ΄΄εχω ησυχάσει σε σχέση με το χρόνο, λέω μέσα μου ας μείνουν έτσι λίγο ακόμα, σε κατάσταση κατάψυξης να τα έχω, διότι φοβάμαι τόσο πολύ τη φάση της εμβρυομεταφοράς. Ποτέ δεν πέτυχα εμφύτευση και είναι το σημείο που με αγχώνει περισσότερο από όλα. Βέβαια, μωράκια θέλουμε, όχι απλά εμβρυάκια, αλλά τι να πω, τα πιο τρελά πράγματα έρχονται στις σκέψεις μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...