Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για το ενδιαφέρον.Να είστε καλά ♥️Ναι αύριο το πρωί έχω ραντεβού στις 9μιση.

Κορίτσι μου πως πήγε?? Εύχομαι να είναι όλα καλά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια.Έχω ανάμεικτα συναισθήματα.Λοιπόν σταματάμε την αγωγή γι'αυτό τον μήνα.Είχε μεγαλώσει το ενδομήτριο όχι όμως όσο θα ήθελε.Είδε οτι το αίμα που έχω βγαίνει από την μήτρα.Δύο σενάρια υπάρχουν.1)Να το έχουν δημιουργήσει όλο αυτό τα οιστρογόνα από τα χάπια.2)Να έχω κάποιο πολύποδα το οποίο βέβαια δεν βρήκε και δεν είδε κάτι.Θα φανεί στον επόμενο κύκλο αν έχει δημιουργηθεί.Μετά θέλω υστεροσκοπηση κτλ..Παρόλα αυτά μιλάμε για κάτι υποθετικό.Με είδε οτι στεναχωρήθηκα και μ είπε οτι συμβαίνει και οτι ίσως την επόμενη φορά ξεκινήσουμε με αυξημένη αγωγή και όχι όπως κάναμε τώρα.Τέλος του μήνα θα κάνω εξετάσεις αίματος και βλέποντας και κάνοντας...Εντάξει έχω στεναχωρηθεί δεν θέλω να κρυφτώ..ένας μήνας ακόμα πίσω για το όνειρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/11/2023 at 12:44 ΠΜ, ο/η elbe είπε:

Marilouu γεια σου...κι εγώ αυτό τον μήνα ήταν να κάνω εμβρυομεταφορά κ έκανα αγωγή με cyclacur...μην ανησυχείς... είναι υπολείμματα από την περίοδο...με τις μέρες θα καθαρίσουν τα υγρά... εμένα καθάρισαν μετά την 6η μέρα αγωγής...στην 8η με διέκοψαν τα άσπρα χάπια κ ξεκίνησα τα καφέ για να μου έρθει περίοδος κ να πάμε σε υστεροσκοπιση για αφαίρεση πολύποδα...

Καλησπέρα κορίτσι μου.Εχω γράψει τι έγινε σήμερα.Δεν ξέρω αν έχω πολύποδα ή οχι θα φανεί τον Δεκέμβριο.Εσένα πως το είδε?Θέλεις να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες?Θα κάνεις υστεροσκόπιση μέσα στον μήνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Έχω ανάμεικτα συναισθήματα.Λοιπόν σταματάμε την αγωγή γι'αυτό τον μήνα.Είχε μεγαλώσει το ενδομήτριο όχι όμως όσο θα ήθελε.Είδε οτι το αίμα που έχω βγαίνει από την μήτρα.Δύο σενάρια υπάρχουν.1)Να το έχουν δημιουργήσει όλο αυτό τα οιστρογόνα από τα χάπια.2)Να έχω κάποιο πολύποδα το οποίο βέβαια δεν βρήκε και δεν είδε κάτι.Θα φανεί στον επόμενο κύκλο αν έχει δημιουργηθεί.Μετά θέλω υστεροσκοπηση κτλ..Παρόλα αυτά μιλάμε για κάτι υποθετικό.Με είδε οτι στεναχωρήθηκα και μ είπε οτι συμβαίνει και οτι ίσως την επόμενη φορά ξεκινήσουμε με αυξημένη αγωγή και όχι όπως κάναμε τώρα.Τέλος του μήνα θα κάνω εξετάσεις αίματος και βλέποντας και κάνοντας...Εντάξει έχω στεναχωρηθεί δεν θέλω να κρυφτώ..ένας μήνας ακόμα πίσω για το όνειρο....

Δεν χρειάζεται να κρύψεις τα συναισθήματα σου όλες νιώθουμε αυτό ακριβώς που νιώθεις... Κ εγώ είχα πολύποδα βέβαια ο πρώτος γιατρός που το είδε μου είπε ότι μάλλον είναι σύλληψη μου έδωσε λάθος ελπίδες κ 6 μήνες προσπαθούσα χωρίς αποτέλεσμα γιατί τελικά αυτός ήταν σε σημείο που εμπόδιζε την σύλληψη... Από λάθος γιατρού που δεν κατάλαβε τι είναι ταλαιπωρήθηκα γιατί είχα συνέχεια αίμα όλον τον μήνα κ μου έλεγε ότι όλα είναι φυσιολογικά... Είναι κ αυτό μια πιθανότητα ο πολύποδας λόγω αίματος... Απλά εμένα φαινόταν στον υπέρηχο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Δεν χρειάζεται να κρύψεις τα συναισθήματα σου όλες νιώθουμε αυτό ακριβώς που νιώθεις... Κ εγώ είχα πολύποδα βέβαια ο πρώτος γιατρός που το είδε μου είπε ότι μάλλον είναι σύλληψη μου έδωσε λάθος ελπίδες κ 6 μήνες προσπαθούσα χωρίς αποτέλεσμα γιατί τελικά αυτός ήταν σε σημείο που εμπόδιζε την σύλληψη... Από λάθος γιατρού που δεν κατάλαβε τι είναι ταλαιπωρήθηκα γιατί είχα συνέχεια αίμα όλον τον μήνα κ μου έλεγε ότι όλα είναι φυσιολογικά... Είναι κ αυτό μια πιθανότητα ο πολύποδας λόγω αίματος... Απλά εμένα φαινόταν στον υπέρηχο...

Σήμερα δεν έχω καθόλου αίμα,κάτι λίγα καφέ στο σκούπισμα.Δεν ξέρω..Πόση ώρα με είχε εκεί δεν εβρισκε κα΄τι που να δικαιολογεί το αίμα.Επειδή δεν θέλουμε όμως να παίξουμε μ'αυτό είπαμε να το αφήσουμε για τώρα κι αν όλα πάνε καλά προχωράμε στον επόμενο.Μου λέει τι στεναχωριέσαι..έχεις 6 εμβρυάκια στο ψυγείο που σε περιμένουν...Εκλαψα στο αμάξι γιατί πιέστηκα όλο το Σκ.Κάθε μισή ώρα με παίρνει τηλ ο άντρας μου..Επρεπε να πάω και στη δουλειά.Θα ηρεμήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Σήμερα δεν έχω καθόλου αίμα,κάτι λίγα καφέ στο σκούπισμα.Δεν ξέρω..Πόση ώρα με είχε εκεί δεν εβρισκε κα΄τι που να δικαιολογεί το αίμα.Επειδή δεν θέλουμε όμως να παίξουμε μ'αυτό είπαμε να το αφήσουμε για τώρα κι αν όλα πάνε καλά προχωράμε στον επόμενο.Μου λέει τι στεναχωριέσαι..έχεις 6 εμβρυάκια στο ψυγείο που σε περιμένουν...Εκλαψα στο αμάξι γιατί πιέστηκα όλο το Σκ.Κάθε μισή ώρα με παίρνει τηλ ο άντρας μου..Επρεπε να πάω και στη δουλειά.Θα ηρεμήσω...

Όταν γυρίσεις από τη δουλειά κάτσε να ηρεμήσεις κ να σκέφτεσαι ότι όλα για το καλό των εμβρύων γίνονται... Η αναμονή αυτή είναι δύσκολη αλλά θα γίνουν όλα σωστά κ όπως πρέπει 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Σήμερα δεν έχω καθόλου αίμα,κάτι λίγα καφέ στο σκούπισμα.Δεν ξέρω..Πόση ώρα με είχε εκεί δεν εβρισκε κα΄τι που να δικαιολογεί το αίμα.Επειδή δεν θέλουμε όμως να παίξουμε μ'αυτό είπαμε να το αφήσουμε για τώρα κι αν όλα πάνε καλά προχωράμε στον επόμενο.Μου λέει τι στεναχωριέσαι..έχεις 6 εμβρυάκια στο ψυγείο που σε περιμένουν...Εκλαψα στο αμάξι γιατί πιέστηκα όλο το Σκ.Κάθε μισή ώρα με παίρνει τηλ ο άντρας μου..Επρεπε να πάω και στη δουλειά.Θα ηρεμήσω...

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα, και εγώ χρειάστηκε μετά από αποβολή να περιμένω 2 μήνες για νέα εμβρυομεταφορα λόγω υγείας. Σε καταλαβαίνω. Πάρε βαθιές ανάσες και να σκέφτεσαι θετικά όσο δύσκολο και να σ' φαίνεται τώρα. Σου στελνω μια αγκαλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Όταν γυρίσεις από τη δουλειά κάτσε να ηρεμήσεις κ να σκέφτεσαι ότι όλα για το καλό των εμβρύων γίνονται... Η αναμονή αυτή είναι δύσκολη αλλά θα γίνουν όλα σωστά κ όπως πρέπει 🙏

Δεν με πειράζει η αναμονή άλλωστε τόσο καιρό αυτό περιμένω...Είναι αυτό το ξαφνικό,που σου αλλάζει τα σχέδια...Επίσης,έχω αγωνία-απορία για το αν έχω πολύποδα ή οχι.Δεν είναι η καλύτερη μου μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα, και εγώ χρειάστηκε μετά από αποβολή να περιμένω 2 μήνες για νέα εμβρυομεταφορα λόγω υγείας. Σε καταλαβαίνω. Πάρε βαθιές ανάσες και να σκέφτεσαι θετικά όσο δύσκολο και να σ' φαίνεται τώρα. Σου στελνω μια αγκαλιά!

Σ'ευχαριστώ πολύ Μαρίνα μου.Θα μου περάσει..Δεν μπορώ να κάνω και κάτι αυτή τη στιγμή από το να περιμένω και να ακολουθώ τις οδηγίες του γιατρου μου.Είδα το τεστάκι σου..την βλεπω την γραμμούλα!Με το καλο κορίτσι μου μέσα από την  καρδιά μου.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marilouu είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ Μαρίνα μου.Θα μου περάσει..Δεν μπορώ να κάνω και κάτι αυτή τη στιγμή από το να περιμένω και να ακολουθώ τις οδηγίες του γιατρου μου.Είδα το τεστάκι σου..την βλεπω την γραμμούλα!Με το καλο κορίτσι μου μέσα από την  καρδιά μου.❤️

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου,θα έρθει κ το δικό σου σύντομα! Υπομονή και πίστη! 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Δεν με πειράζει η αναμονή άλλωστε τόσο καιρό αυτό περιμένω...Είναι αυτό το ξαφνικό,που σου αλλάζει τα σχέδια...Επίσης,έχω αγωνία-απορία για το αν έχω πολύποδα ή οχι.Δεν είναι η καλύτερη μου μέρα.

Καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου, αλλά, πίστεψέ με, στην εξωσωματική, ιδιαίτερα στην πρώτη ετ είναι πολύ συχνές οι καθυστερήσεις. Εγώ είχα ξεκινήσει Οκτώβρη κι έφτασα Φεβρουάριο να κάνω πρώτη ετ, γιατί δεν μάζευα απόθεμα. Άλλες κοπέλες έχουν κακές τιμές στο ενδομήτριο, άλλες παθαίνουν υπερδιέγερση... υπάρχουν χίλιοι δυο λόγοι, δεν είσαι εξαίρεση, πραγματικά το πιθανότερο είναι να έρθει πιο πίσω η ετ. Μην στενοχωριέσαι, να είσαι ήρεμη και βέβαιη ότι ο γιατρός σου θέλει να δημιουργήσει τις καλύτερες προϋποθέσεις, ώστε να μην χάσεις εμβυάκια. Κι αν είναι πολύποδας, να χαίρεσαι αν φανεί, ώστε με μια υστεροσκόπηση να τον αφαιρέσεις και να ξεμπερδεύεις. Βέβαια, γνώμη μου, μετά από τόση παρακολούθηση, πιστεύω ότι θα είχε ήδη φανεί, αλλά και γιατρός δεν είμαι. Μπορεί να κάνει και διαγνωστική υστεροσκόπηση πάντως, ώστε να δει μήπως κάτι υπάρχει που δεν φαίνεται από τον υπέρηχο.

Υπομονή κι αισιοδοξία, τα εμβρυάκια σου είναι εκεί και όταν με το καλό μείνεις έγκυος, αυτούς τους μήνες καθυστέρησης, ούτε καν θα τους θυμάσαι❤️😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου, αλλά, πίστεψέ με, στην εξωσωματική, ιδιαίτερα στην πρώτη ετ είναι πολύ συχνές οι καθυστερήσεις. Εγώ είχα ξεκινήσει Οκτώβρη κι έφτασα Φεβρουάριο να κάνω πρώτη ετ, γιατί δεν μάζευα απόθεμα. Άλλες κοπέλες έχουν κακές τιμές στο ενδομήτριο, άλλες παθαίνουν υπερδιέγερση... υπάρχουν χίλιοι δυο λόγοι, δεν είσαι εξαίρεση, πραγματικά το πιθανότερο είναι να έρθει πιο πίσω η ετ. Μην στενοχωριέσαι, να είσαι ήρεμη και βέβαιη ότι ο γιατρός σου θέλει να δημιουργήσει τις καλύτερες προϋποθέσεις, ώστε να μην χάσεις εμβυάκια. Κι αν είναι πολύποδας, να χαίρεσαι αν φανεί, ώστε με μια υστεροσκόπηση να τον αφαιρέσεις και να ξεμπερδεύεις. Βέβαια, γνώμη μου, μετά από τόση παρακολούθηση, πιστεύω ότι θα είχε ήδη φανεί, αλλά και γιατρός δεν είμαι. Μπορεί να κάνει και διαγνωστική υστεροσκόπηση πάντως, ώστε να δει μήπως κάτι υπάρχει που δεν φαίνεται από τον υπέρηχο.

Υπομονή κι αισιοδοξία, τα εμβρυάκια σου είναι εκεί και όταν με το καλό μείνεις έγκυος, αυτούς τους μήνες καθυστέρησης, ούτε καν θα τους θυμάσαι❤️😉

Σ ευχαριστώ πολύ για την ανάλυση.Πραγματικα με βοηθάει πολύ όταν διαβάζω ότι δεν είμαι μόνη μου.Σιγουρα υπάρχουν ένα σωρό περιπτώσεις και λόγοι που καθυστερούν να φτάσουμε στο πολυπόθητο αποτέλεσμα.Εχω πίστη και θέληση και θα παλέψω για να κάνω ότι πρέπει και να έρθει και η δική μου μέρα.Κι εγώ αυτό λέω στον εαυτό μου ότι αν ήταν θα είχε φανεί η θα το έβλεπε.Παρολα αυτα δεν είμαι γιατρός ούτε Θεός.Θα περιμένω λοιπόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου, αλλά, πίστεψέ με, στην εξωσωματική, ιδιαίτερα στην πρώτη ετ είναι πολύ συχνές οι καθυστερήσεις. Εγώ είχα ξεκινήσει Οκτώβρη κι έφτασα Φεβρουάριο να κάνω πρώτη ετ, γιατί δεν μάζευα απόθεμα. Άλλες κοπέλες έχουν κακές τιμές στο ενδομήτριο, άλλες παθαίνουν υπερδιέγερση... υπάρχουν χίλιοι δυο λόγοι, δεν είσαι εξαίρεση, πραγματικά το πιθανότερο είναι να έρθει πιο πίσω η ετ. Μην στενοχωριέσαι, να είσαι ήρεμη και βέβαιη ότι ο γιατρός σου θέλει να δημιουργήσει τις καλύτερες προϋποθέσεις, ώστε να μην χάσεις εμβυάκια. Κι αν είναι πολύποδας, να χαίρεσαι αν φανεί, ώστε με μια υστεροσκόπηση να τον αφαιρέσεις και να ξεμπερδεύεις. Βέβαια, γνώμη μου, μετά από τόση παρακολούθηση, πιστεύω ότι θα είχε ήδη φανεί, αλλά και γιατρός δεν είμαι. Μπορεί να κάνει και διαγνωστική υστεροσκόπηση πάντως, ώστε να δει μήπως κάτι υπάρχει που δεν φαίνεται από τον υπέρηχο.

Υπομονή κι αισιοδοξία, τα εμβρυάκια σου είναι εκεί και όταν με το καλό μείνεις έγκυος, αυτούς τους μήνες καθυστέρησης, ούτε καν θα τους θυμάσαι❤️😉

Έτσι είναι, όπως τα λες.. Θυμάμαι για την πρώτη μου μεταφορά έκανα έξι μήνες και για τη δεύτερη μεσολάβησαν άλλοι 14!!! Ούτε ήξερα τότε πόση υπομονή κρύβω μέσα μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Έτσι είναι, όπως τα λες.. Θυμάμαι για την πρώτη μου μεταφορά έκανα έξι μήνες και για τη δεύτερη μεσολάβησαν άλλοι 14!!! Ούτε ήξερα τότε πόση υπομονή κρύβω μέσα μου! 

Πράγματι... Πολλή υπομονή! Κι εγώ στο δεύτερο παλεύω από το καλοκαίρι του '22 με ξανά μανά ωοληψίες και εμβρυομεταφορές. Αλλά έστω έχω το παιδάκι μου και παρηγοριέμαι. Εσύ κορίτσι μου, πώς είσαι? Είσαι έγκυος ή έχεις ένα παιδάκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Πράγματι... Πολλή υπομονή! Κι εγώ στο δεύτερο παλεύω από το καλοκαίρι του '22 με ξανά μανά ωοληψίες και εμβρυομεταφορές. Αλλά έστω έχω το παιδάκι μου και παρηγοριέμαι. Εσύ κορίτσι μου, πώς είσαι? Είσαι έγκυος ή έχεις ένα παιδάκι?

Εγω για το πρώτο πάλευα με ωοληψιες κι όταν μάζεψα έμβρυα χειρουργηθηκα για υδροσαλπιγγα.. Τώρα μπαίνω στον όγδοο 😍😍αλλά αξίζει ό,τι κι αν πέρασα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εγω για το πρώτο πάλευα με ωοληψιες κι όταν μάζεψα έμβρυα χειρουργηθηκα για υδροσαλπιγγα.. Τώρα μπαίνω στον όγδοο 😍😍αλλά αξίζει ό,τι κι αν πέρασα! 

Συγχαρητήρια! όλα με το καλό εύχομαι!! Άντε, λίγο έμεινε🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Συγχαρητήρια! όλα με το καλό εύχομαι!! Άντε, λίγο έμεινε🥰

S ευχαριστώ κορίτσι μου! Με τη νέα χρονιά θα έρθει με το καλό! Κι εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου και  γρήγορα να έρθει το αδερφάκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.Εχω γράψει τι έγινε σήμερα.Δεν ξέρω αν έχω πολύποδα ή οχι θα φανεί τον Δεκέμβριο.Εσένα πως το είδε?Θέλεις να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες?Θα κάνεις υστεροσκόπιση μέσα στον μήνα?

Καλησπέρα Marilouu!! Εμένα φάνηκε στους υπερήχους κατά τη διάρκεια διέγερσης για ωοληψια.. είναι μικρότερος από 1 εκατοστό κ ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον ενεργοποιήθηκε από αυτές, όμως το αίμα που είχα στις εκκρίσεις μπορεί να μην οφείλεται στον πολύποδα.. θα μπω για υστεροσκοπιση μετά την περίοδο κ αφού πρώτα μου έδωσαν να πάρω τα καφέ χάπια του Cyclacur. Έτσι όμως θα πάω δύο κύκλους πίσω, αλλά κουράστηκα να περιμένω την εμβρυομεταφορα... απογοητεύτηκα, γιατί όπως είδα τις περιόδους η εμβρυομεταφορα θα είναι να γίνει μετά την αλλαγή του χρόνου μέσα στις αργίες κι έτσι με βλέπω να τελειώνει κ ο Γενάρης...το κακό σε εμένα είναι ότι αυτός ο κύριος πολύποδας βρίσκεται ψηλά στη μήτρα κ μπορεί να εμποδίσει την εμφύτευση...απλά εμένα με θύμωσε το γεγονός ότι ξέρανε για την ύπαρξή του κ δεν το αφαίρεσαν στην ωοληψια... Το θετικό είναι ότι θα αφαιρεθεί κ δεν θα αγχώνομαι κ για αυτό..!

Θα σου έδινα τη συμβουλή να υπολογίσεις μεγαλύτερο διάστημα για να μην απογοητευτεις μετά...κι αν έρθει νωρίτερα η εμβρυομεταφορα να το χαρείς!!

Να φανταστείς 3 χρόνια προσπαθειών δεν έκλαψα ούτε μια μέρα κ όλο αυτό με έριξε σε σημείο να τρέχουν τα δάκρυα μόνα τους...τώρα να σου πω ότι το αποδέχομαι ψέμα θα είναι, αλλά δεν έχω άλλη επιλογή.. 

Εύχομαι να προχωρήσεις κανονικά στον επόμενο κύκλο στην εμβρυομεταφορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!παω για δευτερη εξωσωματικη καθως η πρωτη δεν ειχε αποτελεσμα!μηπως γνωριζει καποια κανεναν καλο γιατρο μεσα στο embryolab?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!

@Γιάννα 36 κορίτσι μου με το καλό!!

Αχ ακούω τις ιστορίες σας και σας θαυμάζω.. πώς αντέξατε την αναμονή μου φαίνεται τόσο δύσκολο.. ανυπομονώ τόσο πολύ κι εγώ για την προσπάθειά μου.. όπως και όλα τα κορίτσια εδώ φαντάζομαι..

Ξεκίνησα κι εγώ τις gonal! 300 μονάδες την ημέρα.. ευτυχώς όλα καλά με την ένεση! σήμερα βέβαια μου έκανε στο σημείο ένα μικρό πρηξιματάκι.. χωρίς βέβαια να πονάει.. σας έχει συμβεί κι εσάς? επίσης όταν τη βάζω ή βγάζω μπορεί να έχει μια σταγονίτσα πάνω στη βελόνα? από συμπτώματα έχω πρησμένη κοιλία και τη νιώθω κάπως βαριά και κάποια πονάκια σποραδικά.. τρίτη μέρα σήμερα..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!

@Γιάννα 36 κορίτσι μου με το καλό!!

Αχ ακούω τις ιστορίες σας και σας θαυμάζω.. πώς αντέξατε την αναμονή μου φαίνεται τόσο δύσκολο.. ανυπομονώ τόσο πολύ κι εγώ για την προσπάθειά μου.. όπως και όλα τα κορίτσια εδώ φαντάζομαι..

Ξεκίνησα κι εγώ τις gonal! 300 μονάδες την ημέρα.. ευτυχώς όλα καλά με την ένεση! σήμερα βέβαια μου έκανε στο σημείο ένα μικρό πρηξιματάκι.. χωρίς βέβαια να πονάει.. σας έχει συμβεί κι εσάς? επίσης όταν τη βάζω ή βγάζω μπορεί να έχει μια σταγονίτσα πάνω στη βελόνα? από συμπτώματα έχω πρησμένη κοιλία και τη νιώθω κάπως βαριά και κάποια πονάκια σποραδικά.. τρίτη μέρα σήμερα..

 

Σ ευχαριστώ πολύ! 🥰

Με το καλό η προσπάθεια σου! Μέσα σ όλα αυτά αποκτούμε υπομονή και δύναμη που δεν ξέραμε πως είχαμε.. 

Φυσιολογικά τα όσα περιγράφεις 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/9/2023 at 8:19 ΜΜ, ο/η Ειρήνη Σ. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έκανα και εγώ την πρώτη μου ωοληψία! Ήθελα να πω ότι τσάμπα αγχώθηκα, η διαδικασία είναι τελείως ανώδυνη. Με μέθη έγινε, κοιμήθηκα, ξύπνησα και μετά όλα καλά. Ένα μικρό βάρος χαμηλά, μικρότερο από αυτό που είχα πριν την ωοληψία. Σας το λέω αυτό γιατί όσες είμαστε καινούργιες σε όλο αυτό, σίγουρα φοβόμαστε το άγνωστο. Κορίτσια, δεν είναι τίποτα σαν διαδικασία! Πάμε δυνατά! Καλή επιτυχία σε όλες μας!

Ειρήνη μ πως ήταν τα ωάρια σ, έγιναν γονιμοποιησεις; Εχω κ εγω παράνοια οιστραδιολη σας εσενα κ με εχει πιάσει το άγχος αν θα ειναι καλα τα ωαρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/11/2023 at 7:50 ΜΜ, ο/η RAM21 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Να ρωτήσω όσες κάνατε πρόσφατα εξωσωματική στο Ιασώ (ωοληψία, εμβρυομεταφορά ή ένα απ' τα δύο) πόσα πληρώσατε και πότε; Μετά την ολοκλήρωση της εξωσωματικής, ξεχωριστά την ωοληψία και τη μεταφορά; Δεν μιλάω για αμοιβή γιατρού, αυτό είναι κάτι άλλο. Ήταν σε άλλο κέντρο ο γιατρός μου, τώρα πήγε στο Ιασώ και οι τιμές που μου είπε μου φαίνονται υπερβολικές.

Αν δεν θέλετε εδώ, στείλτε μου μήνυμα. Ευχαριστώ όσες μπουν στον κόπο!!

RAM21 καλησπέρα τον Αύγουστο κάναμε εμβρυομεταφορά στο ΙΑΣΩ και πληρώσαμε κανονικά 400,00 αλλά με έκπτωση 15% λόγω πληρωμής με κάρτα Πειραιώς . Την πρώτη φορά που έκανα ωοληψία πληρώσαμε 850,00 και την δευτέρη 450,00 αλλά εγώ που ρώτησα το ΙΑΣΩ την προηγούμενη εβδομάδα είναι 850,00 αλλά εάν πληρώσεις με κάρτα Πειραιώς 15% έκπτωση η ωοληψία και 400,00 η εμβρυομεταφορά  με την ανάλογη έκπτωση.Σε ποιο κέντρο ήσουν πρίν ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...