Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

Αχ βρε εντάξει νόμιζα έτσι πως το είπες ότι δεν έκανες καμία άλλη προετοιμασία.  Μια χαρά, προφανώς αφού σου δίνει αυτά που θέλει ενέσιμα ξέρει ότι ο οργανισμός ήταν προετοιμασμένος. 

Καλά αποτελέσματα να έχεις!!

Καλή επιτυχία και σε σένα @marilouu

 

Ευχαριστώ πολύ 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 29/10/2023 at 10:36 ΠΜ, ο/η cat12 είπε:

Α έχεις πιο πολύ δλδ? Να δω κ εγώ που έχει γίνει ελάχιστη η ροή μετά την αποβολή... Αδιαθετησες κανονικά? Δλδ 14 μέρες μετά?

Κάποιος με φώναξε να πετάξω παντόφλα..  ⛸🩴🩴🩴🩴👡👡👡  και πεταωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/10/2023 at 11:28 ΠΜ, ο/η Lacostaki είπε:

Που είναι η @Παρασκευαιδουνα σου πετάξει παντοφλιτσες την λες την ηλικία σου λες και είσαι 50 τι να πούμε εμείς που έχουμε κλείσει τα 45;; σταματά να αγχώνεσαι και θα πάνε όλα τέλεια

@cat12 είμαι απ τις  παλιές.   Θα πετύχεις κάπου σε παλιά ποστ.. τις παντόφλες .. άμα έβλεπα κάποια να έπεφτε ψυχολογικά τσουπ πετούσα την παντοφλιτσα ήταν το σύνθημα μας να ανεβαίνουμε.   😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@cat12 είμαι απ τις  παλιές.   Θα πετύχεις κάπου σε παλιά ποστ.. τις παντόφλες .. άμα έβλεπα κάποια να έπεφτε ψυχολογικά τσουπ πετούσα την παντοφλιτσα ήταν το σύνθημα μας να ανεβαίνουμε.   😘

Καλημέρα!!!!! Αχ τώρα καταλαβααααα!!!! 😜😁 Ε τότε ευχαριστώ για για την παντοφλιτσαααααα ♥️♥️♥️ σήμερα περιμένω να μου πουν πόσα ωάρια προχώρησαν!!! Οπότε την θέλω ακόμα μια γιατί έχω αγχωθει αν θα έχω έστω δύο να κάνω έμβρυομεταφορά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

@Sunnyboy τι κάνεις κορίτσι μου; Πώς πήγε ο υπέρηχος της Δευτέρας;

@RAM21 σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. 

Δυστυχως εσκασε το ενα και το αλλο ειχε παει 24 χιλιοστα όπου σημαίνει ήταν απίθανο να μην σκάσει ως την Τετάρτη όπου και είχε σκάσει τελικά. Οπότε ακυρώθηκε η προσπάθεια.  Είμαι στα πατώματα που ένα μήνα γέμιζα τον οργανισμό μου με φάρμακα χωρίς αποτέλεσμα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έστειλα μήνυμα δεν άντεξα... Έχω ένα άριστο γονιμοποιημένο ωάριο, ένα καλό, κ ένα είναι ακόμα στην καλλιέργεια τώρα δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό θα με ενημερώσει μετά για το τρίτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Sunnyboy είπε:

@RAM21 σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. 

Δυστυχως εσκασε το ενα και το αλλο ειχε παει 24 χιλιοστα όπου σημαίνει ήταν απίθανο να μην σκάσει ως την Τετάρτη όπου και είχε σκάσει τελικά. Οπότε ακυρώθηκε η προσπάθεια.  Είμαι στα πατώματα που ένα μήνα γέμιζα τον οργανισμό μου με φάρμακα χωρίς αποτέλεσμα.  

Πωπω...λυπάμαι πάρα πολύ! Θα έπρεπε να σε είχε δει νωρίτερα... γιατί τα φάρμακα σ' έπιασαν τελικά! Μου έχει τύχει κι εμένα να σκάσει, αλλά από την ovitrelle που έδρασε πολύ γρήγορα. Σε φυσικό πήγαινα τότε...

Είναι να σε θέλει κι η τύχη τον μήνα που προσπαθείς...  Τι να πω, λυπάμαι ειλικρινά φίλη μου. Φρόντισε τον εαυτό σου αποδώ και πέρα και ό,τι το καλύτερο για σένα εύχομαι! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η RAM21 είπε:

Πωπω...λυπάμαι πάρα πολύ! Θα έπρεπε να σε είχε δει νωρίτερα... γιατί τα φάρμακα σ' έπιασαν τελικά! Μου έχει τύχει κι εμένα να σκάσει, αλλά από την ovitrelle που έδρασε πολύ γρήγορα. Σε φυσικό πήγαινα τότε...

Είναι να σε θέλει κι η τύχη τον μήνα που προσπαθείς...  Τι να πω, λυπάμαι ειλικρινά φίλη μου. Φρόντισε τον εαυτό σου αποδώ και πέρα και ό,τι το καλύτερο για σένα εύχομαι! 🙏

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Ίσως να μην ήταν η ώρα του ,ξέρω γω. Μπήκα στη διαδικασία να ρίξω ευθύνες,  πρώτα στο γιατρό μετά σε μένα για τον κύκλο μου αλλά δεν βγάζει πουθενά όλο αυτό και δεν με βοηθάει καθόλου αφού έχω χάσει τον ύπνο μου. Πρέπει να ξανασηκωθω και να δω πως θα προχωρήσω την επόμενη φορά. 

Να είσαι καλά κορίτσι μου και τα καλύτερα και για σένα,  τα αξίζεις... όλες μας !!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου έστειλα μήνυμα δεν άντεξα... Έχω ένα άριστο γονιμοποιημένο ωάριο, ένα καλό, κ ένα είναι ακόμα στην καλλιέργεια τώρα δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό θα με ενημερώσει μετά για το τρίτο...

Καλά έκανες! Συγχαρητήρια, έχεις δύο βλαστοκύστες σίγουρες, μπορεί και τρίτη. Εύχομαι να είναι οι τυχερές!!❤️ Κάποιες φορές βλέπουν κάποια έμβρυα να αναπτύσσονται λίγο πιο αργά και τα αφήνουν έως 6η ημέρα. Μου έχει τύχει και μένα. Ευχόμαστε να γίνει το καλύτερο!

Στο Ιασώ είσαι κι εσύ, κορίτσι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Sunnyboy είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Ίσως να μην ήταν η ώρα του ,ξέρω γω. Μπήκα στη διαδικασία να ρίξω ευθύνες,  πρώτα στο γιατρό μετά σε μένα για τον κύκλο μου αλλά δεν βγάζει πουθενά όλο αυτό και δεν με βοηθάει καθόλου αφού έχω χάσει τον ύπνο μου. Πρέπει να ξανασηκωθω και να δω πως θα προχωρήσω την επόμενη φορά. 

Να είσαι καλά κορίτσι μου και τα καλύτερα και για σένα,  τα αξίζεις... όλες μας !!! ❤️

Συγνώμη για εξωσωματική δεν ήσουν; θελω να πω όχι απλά σπερματέγχυση. Πως έχασε τα ωάρια; δεν έπαιρνες ανταγωνιστές; Προφανως και δεν ειμαι γιατρος απλα αλλη μια που εχω περασει απο την εξωσωματικη και μου κανει παρα πολυ μεγαλη εντυπωση. Σε φυσικό κύκλο ναι γίνεται να το χασεις το ωαριο γιατι παιζεις κ με την ωρα αλλά σε εξωσωματική με φάρμακα; πως έγινε αυτό; Εσενα δεν πρεπει να σε κατηγορεις σε καμια περιπτωση. Στη θεση σου ομως θα επανεξεταζα το σε ποιο γιατρο ειμαι... (δεν εχω ιδεα σε ποιον εισαι ετσι; το λεω γιατι μου φαινεται απιστευτο!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Συγνώμη για εξωσωματική δεν ήσουν; θελω να πω όχι απλά σπερματέγχυση. Πως έχασε τα ωάρια; δεν έπαιρνες ανταγωνιστές; Προφανως και δεν ειμαι γιατρος απλα αλλη μια που εχω περασει απο την εξωσωματικη και μου κανει παρα πολυ μεγαλη εντυπωση. Σε φυσικό κύκλο ναι γίνεται να το χασεις το ωαριο γιατι παιζεις κ με την ωρα αλλά σε εξωσωματική με φάρμακα; πως έγινε αυτό; Εσενα δεν πρεπει να σε κατηγορεις σε καμια περιπτωση. Στη θεση σου ομως θα επανεξεταζα το σε ποιο γιατρο ειμαι... (δεν εχω ιδεα σε ποιον εισαι ετσι; το λεω γιατι μου φαινεται απιστευτο!)

Αν σου πω ότι ούτε ξέρω τι είναι οι ανταγωνιστές θα γελάς προφανώς. Ναι για εξωσωματικη ημουν. Μακρυ πρωτοκολλο έκανα με arvekap και gonal. Όσο για το γιατρό που λες πίστεψε με ήταν το πρώτο πράγμα που έκανα μόλις βγήκα από τον υπέρηχο.  Και όχι μόνο για αυτό αλλά και για αυτά που μου είπε αργότερα  Ειμαι όμως πλέον σίγουρη ότι δεν έδωσε την ανάλογη προσοχή στην περίπτωση μου... κάτι το οποίο είχα μαλιστα αναφέρει μία βδομάδα πριν γίνει όλο αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sunnyboy είπε:

Αν σου πω ότι ούτε ξέρω τι είναι οι ανταγωνιστές θα γελάς προφανώς. Ναι για εξωσωματικη ημουν. Μακρυ πρωτοκολλο έκανα με arvekap και gonal. Όσο για το γιατρό που λες πίστεψε με ήταν το πρώτο πράγμα που έκανα μόλις βγήκα από τον υπέρηχο.  Και όχι μόνο για αυτό αλλά και για αυτά που μου είπε αργότερα  Ειμαι όμως πλέον σίγουρη ότι δεν έδωσε την ανάλογη προσοχή στην περίπτωση μου... κάτι το οποίο είχα μαλιστα αναφέρει μία βδομάδα πριν γίνει όλο αυτό. 

Οι ανταγωνιστες αν δεν κανω λαθος κανουν ακριβως αυτη τη δουλεια, εμποδιζουν τα ωαρια να σκασουν πριν την ωοληψια. Συνηθως ειναι η ενεση orgalutran που δινουν. Θυμαμαι οτι ειχα αυτον τον φοβο και μου εθχε πει ο γιατρος οτι οσο κανω αυτην την ενεση δε θα σκασουν και οτι δεν πρεπει με τιποτα να την ξεχασω. Λυπαμαι για οσα περασες εχω παρει κι εγω φαρμακα χωρις να κανω την πολυποθητη ωοληψια και με πονεσε πολυ. Συμφωνω στο θεμα του γιατρου, νομιζω θα τον αλλαζα κατευθειαν. Καλη δυναμη να εχεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Zaxaroulamak είπε:

Οι ανταγωνιστες αν δεν κανω λαθος κανουν ακριβως αυτη τη δουλεια, εμποδιζουν τα ωαρια να σκασουν πριν την ωοληψια. Συνηθως ειναι η ενεση orgalutran που δινουν. Θυμαμαι οτι ειχα αυτον τον φοβο και μου εθχε πει ο γιατρος οτι οσο κανω αυτην την ενεση δε θα σκασουν και οτι δεν πρεπει με τιποτα να την ξεχασω. Λυπαμαι για οσα περασες εχω παρει κι εγω φαρμακα χωρις να κανω την πολυποθητη ωοληψια και με πονεσε πολυ. Συμφωνω στο θεμα του γιατρου, νομιζω θα τον αλλαζα κατευθειαν. Καλη δυναμη να εχεις..

Α την είχα κάνει την πρώτη φορά ,  στο άλλο πρωτόκολλο.  Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έκανα και τώρα... ίσως να έχει να κανει με το πρωτόκολλο , τι να πω.. 

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση και λυπάμαι που το πέρασες και εσύ..  εύχομαι ότι καλύτερο για την προσπάθεια που κάνεις τώρα!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sunnyboy είπε:

@RAM21 σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. 

Δυστυχως εσκασε το ενα και το αλλο ειχε παει 24 χιλιοστα όπου σημαίνει ήταν απίθανο να μην σκάσει ως την Τετάρτη όπου και είχε σκάσει τελικά. Οπότε ακυρώθηκε η προσπάθεια.  Είμαι στα πατώματα που ένα μήνα γέμιζα τον οργανισμό μου με φάρμακα χωρίς αποτέλεσμα.  

Να κάνεις επαφές οπωσδήποτε αυτές τις μςεες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Συγνώμη για εξωσωματική δεν ήσουν; θελω να πω όχι απλά σπερματέγχυση. Πως έχασε τα ωάρια; δεν έπαιρνες ανταγωνιστές; Προφανως και δεν ειμαι γιατρος απλα αλλη μια που εχω περασει απο την εξωσωματικη και μου κανει παρα πολυ μεγαλη εντυπωση. Σε φυσικό κύκλο ναι γίνεται να το χασεις το ωαριο γιατι παιζεις κ με την ωρα αλλά σε εξωσωματική με φάρμακα; πως έγινε αυτό; Εσενα δεν πρεπει να σε κατηγορεις σε καμια περιπτωση. Στη θεση σου ομως θα επανεξεταζα το σε ποιο γιατρο ειμαι... (δεν εχω ιδεα σε ποιον εισαι ετσι; το λεω γιατι μου φαινεται απιστευτο!)

Τόκιο μου και εγώ είχα χάσει παρόλο που επερνα ανταγωνιστές.  Γτ με πήγε μια μέρα πιο αργά βλέπεις εδώ δεν δουλεύουν σκ.. μόνο Δευτέρα Τετάρτη και Παρασκευή.. και όταν είχα ρωτήσει είπαν οι ανταγωνιστές δε θα τα αφήσουν να σκάσουν ναι καλά.. μια χαρά τα έχασα και το ένιωσα κιόλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Καλά έκανες! Συγχαρητήρια, έχεις δύο βλαστοκύστες σίγουρες, μπορεί και τρίτη. Εύχομαι να είναι οι τυχερές!!❤️ Κάποιες φορές βλέπουν κάποια έμβρυα να αναπτύσσονται λίγο πιο αργά και τα αφήνουν έως 6η ημέρα. Μου έχει τύχει και μένα. Ευχόμαστε να γίνει το καλύτερο!

Στο Ιασώ είσαι κι εσύ, κορίτσι μου?

Ναι στο Ιασώ είμαι 🙂 κ εσύ από ότι κατάλαβα... Σε ευχαριστώ πολύ ♥️ τώρα γύρισα κ από τον ενδοκρινολόγο κ με έχει βάλει σε σκέψεις γιατί είδε κ παλιές εξετάσεις κ της εγκυμοσύνης κ είδε κάποια πράγματα που έπρεπε να είχαν διορθωθεί. Το ίδιο κ στον άντρα μου... Θα πάω κ σε έναν άλλον για δεύτερη γνώμη για να δω με ποιον θα συνεχίσω για να με προετοιμάσει για την έμβρυομεταφορά... Το σίγουρο είναι παίρνω χάπια για να κατεβάσω οπωσδήποτε τον θυροειδή κ ότι με βάση το ιστορικό μου υπάρχει περίπτωση να έχω χασιμοτο... Τώρα θα δω τι θα μου πει κ άλλος γιατρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Ναι στο Ιασώ είμαι 🙂 κ εσύ από ότι κατάλαβα... Σε ευχαριστώ πολύ ♥️ τώρα γύρισα κ από τον ενδοκρινολόγο κ με έχει βάλει σε σκέψεις γιατί είδε κ παλιές εξετάσεις κ της εγκυμοσύνης κ είδε κάποια πράγματα που έπρεπε να είχαν διορθωθεί. Το ίδιο κ στον άντρα μου... Θα πάω κ σε έναν άλλον για δεύτερη γνώμη για να δω με ποιον θα συνεχίσω για να με προετοιμάσει για την έμβρυομεταφορά... Το σίγουρο είναι παίρνω χάπια για να κατεβάσω οπωσδήποτε τον θυροειδή κ ότι με βάση το ιστορικό μου υπάρχει περίπτωση να έχω χασιμοτο... Τώρα θα δω τι θα μου πει κ άλλος γιατρός...

Πρόσεχε τους ενδοκρινολόγους γιατι δε βγάζεις ακρη .εγω παει σε 3 κ ευτυχως επελεξα κ κατεληξα στον σωστο .. αν θες στειλε μου . ποσο   tsh εχεις ; Οι αλλες ορμονες ειναι Οκ; Δηλ υποθέτει οτι εχεις χασιμοτο ; Ολοι χασιμοτο εχουν την σημερον ημερα ;τι γινεται ρε παιδια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τόκιο μου και εγώ είχα χάσει παρόλο που επερνα ανταγωνιστές.  Γτ με πήγε μια μέρα πιο αργά βλέπεις εδώ δεν δουλεύουν σκ.. μόνο Δευτέρα Τετάρτη και Παρασκευή.. και όταν είχα ρωτήσει είπαν οι ανταγωνιστές δε θα τα αφήσουν να σκάσουν ναι καλά.. μια χαρά τα έχασα και το ένιωσα κιόλα.. 

Κατάλαβα... Όμως τελικά το ίδιο λεμε, έγινε λάθος μέρα... Μα τι σύστημα! Άκου δεν γίνεται σκ!!! Αυτό φοβάμαι πάντως ότι ο γιατρος δεν είχε από όσο κοντά έπρεπε την sunnyboy κ έγινε ότι έγινε. Πραγματικά μεγάλη απογοήτευση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Πρόσεχε τους ενδοκρινολόγους γιατι δε βγάζεις ακρη .εγω παει σε 3 κ ευτυχως επελεξα κ κατεληξα στον σωστο .. αν θες στειλε μου . ποσο   tsh εχεις ; Οι αλλες ορμονες ειναι Οκ; Δηλ υποθέτει οτι εχεις χασιμοτο ; Ολοι χασιμοτο εχουν την σημερον ημερα ;τι γινεται ρε παιδια; 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Κοίταξε όλες τις εξετάσεις από το 21 τι έχω κάνει κ έχει δει τις διακυμάνσεις της tsh κ έχω μεγάλες μεγάλες διαφορές μεταξύ τους κ αυτό μου είπε είναι ένα σημάδι.. δλδ ότι είναι φυσιολογικό να αλλάξει λίγο αλλά όχι από το 0,90 να φτάσω σήμερα στο 3,20. Κ έχω ταχυπαλμιες συνέχεια κ επειδή είχα περάσει πριν 3 χρόνια ένα αυτοάνοσο. Εκεί έβγαλε το συμπέρασμα 🤷... Κ η χοληστερίνη μου στην εγκυμοσύνη ήταν πολύ πάνω από το όριο κ έπρεπε να μου είχαν πει τότε να το φτιάξω... Όταν γυρίσω από τη δουλειά θα σου στείλω τις εξετάσεις τις πρόσφατες... Α κ ότι η lh μου ήταν πολύ χαμηλή για το διάστημα που τις έκανα... Τα έχω όλα μπερδεμένα στο μυαλό μου γιατί αυτοί τα λένε συνέχεια κ για μένα είναι χάος προς το παρόν..  θα κλείσω κ σε μια άλλη γιατρό που βρήκα να πάρω δεύτερη γνώμη γιατί πρέπει να είναι όλα καλά για την έμβρυομεταφορά... Κ είδε κ του συζύγου κ είδε ότι δεν έχει πολύ ταχεία κίνηση στο σπέρμα ενώ όλοι οι γυναικολόγοι έλεγαν ότι είναι όλα καλά... Κ μας έδειξε κιόλας στις εξετάσεις που φαινόταν αυτό... Κ στην ωοληψια μας ζήτησαν δύο φορές σπέρμα του άντρα μου γιατί είχε περιορισμένη κινητικότητα κ μας έκανε πολύ εντύπωση αφού μας έλεγαν ότι όλα είναι τέλεια... Αρχίζουμε πάλι κ ψαχνομαστε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τόκιο μου και εγώ είχα χάσει παρόλο που επερνα ανταγωνιστές.  Γτ με πήγε μια μέρα πιο αργά βλέπεις εδώ δεν δουλεύουν σκ.. μόνο Δευτέρα Τετάρτη και Παρασκευή.. και όταν είχα ρωτήσει είπαν οι ανταγωνιστές δε θα τα αφήσουν να σκάσουν ναι καλά.. μια χαρά τα έχασα και το ένιωσα κιόλα.. 

Καλημέρα επειδή τώρα διαβάζω τα μηνύματα... Κάνατε κανονικά διεργεση κ λόγω λάθος γιατρού δεν υπήρχαν ωάρια να πάρουν? Αυτό είναι τρομερό... Τόση ταλαιπωρία με ενέσεις κ μετά τσουπ πάνε? Κ τι απάντηση έδωσε ο γιατρός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να κάνεις επαφές οπωσδήποτε αυτές τις μςεες

@Παρασκευαιδουείχαμε απο Δευτερα συνεχόμενες επαφές εκτός από χθες που δεν γινόταν μπας και γίνει το θαύμα αλλά διάβασα κάπου όταν είναι τόσο μεγάλο το ωοθυλακιο (24 ήταν ) συνήθως δεν είναι καλό. Την Τετάρτη πήγα πάλι για υπέρηχο και είχε σκάσει. Για να δούμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τόκιο μου και εγώ είχα χάσει παρόλο που επερνα ανταγωνιστές.  Γτ με πήγε μια μέρα πιο αργά βλέπεις εδώ δεν δουλεύουν σκ.. μόνο Δευτέρα Τετάρτη και Παρασκευή.. και όταν είχα ρωτήσει είπαν οι ανταγωνιστές δε θα τα αφήσουν να σκάσουν ναι καλά.. μια χαρά τα έχασα και το ένιωσα κιόλα.. 

Αν θυμάμαι καλά είσαι και εσύ Γερμανία οπότε γνωρίζεις πόσο δύσκολο είναι. Ο γιατρός ήθελε Σάββατο να κάνω υπέρηχο αλλά που να βρεις εδώ κατι τέτοιο. Έτσι πήγα Παρασκευή.  Αλλά όπως αποδείχτηκε και Σάββατο να πήγαινα πάλι αργά θα ήταν αφού Κυριακή εσκασε το ενα και θα ήταν αργά για την ovitrelle.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα επειδή τώρα διαβάζω τα μηνύματα... Κάνατε κανονικά διεργεση κ λόγω λάθος γιατρού δεν υπήρχαν ωάρια να πάρουν? Αυτό είναι τρομερό... Τόση ταλαιπωρία με ενέσεις κ μετά τσουπ πάνε? Κ τι απάντηση έδωσε ο γιατρός?

Εμένα προσωπικά όταν του είπα τηλεφωνικά ότι εσκασε το ενα κομπλαρε κάπως και μου λέει ναι πρέπει να προχωρήσουμε σε ωοληψια. Και του λέω μα γιατρέ αποκλείεται να μην έχει σκάσει σε 2 μέρες. Ναι μου λέει ρισκάρουμε εκεί. Να μην τα πολυλογώ επειδή έπρεπε να κάνουμε ταξίδι και ήμουν σίγουρη ότι θα ήταν ανούσιο αποφασίσαμε να μην πάμε που αποδείχτηκε κιόλας σωστό αφού Τετάρτη που ήθελε ωοληψια είχε ήδη σκάσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sunnyboy είπε:

Εμένα προσωπικά όταν του είπα τηλεφωνικά ότι εσκασε το ενα κομπλαρε κάπως και μου λέει ναι πρέπει να προχωρήσουμε σε ωοληψια. Και του λέω μα γιατρέ αποκλείεται να μην έχει σκάσει σε 2 μέρες. Ναι μου λέει ρισκάρουμε εκεί. Να μην τα πολυλογώ επειδή έπρεπε να κάνουμε ταξίδι και ήμουν σίγουρη ότι θα ήταν ανούσιο αποφασίσαμε να μην πάμε που αποδείχτηκε κιόλας σωστό αφού Τετάρτη που ήθελε ωοληψια είχε ήδη σκάσει. 

Καλημέρα κορίτσι μου.Διαβάζω από χθές αυτά που γράφεις και πραγματικά απορώ με τον γιατρό..Δεν σου έδωσε την προσοχή που έπρεπε.Και τι θα πεί κόμπλαρε?Κάνεις όλη αυτή την διαδικασία με τα φάρμακα με τις ενέσεις με όλα για να παίζει με τις πιθανότητες?Επρέπε να σε προστατέψει και να γίνουν όλα τις μέρες που πρέπει.Έχεις το άγχος σου έχεις και να σκέφτεσαι οτι ο γιατρός δεν είναι νορμάλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...