Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η MayiaKa είπε:

Ναι τόσο είναι η ωοληψία, εγώ είχα 14 ωάρια γι αυτό σου είπα τόσα χρήματα πιο πάνω αλλά δεν ήξερα ότι πηγαίνει αναλογικά. Τώρα βρήκα και την απόδειξη  για την ετ και γράφει 400 εμβρυομεταφορά, 400 συντήρηση σε βλαστοκύστες και 200 κατάψυξη εμβρύων για 1 χρόνο. 
Άρα δεν υπάρχουν φιξ τιμές είναι όλα αναλογικά. 

Αρα εσεις δώσατε 1000 εκτός ωοληψιας? Συν 800 ωοληψια, όπως είπες σε άλλο μήνυμα. Συν αμοιβή γιατρού??! Πραγματι, μαλλον παει αναλογικα. Δεν υπαρχουν φιξ τιμες τελικα.

Παντως καλό είναι να το συζητάμε, να ξέρουμε τι μας γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 34 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Σιγουρα κορίτσι μου,όταν προσπαθείς για το πρώτο παιδακι κ ιδιαίτερα αν έχεις και αρκετά ωάρια, λες θα δώσω όσα μπορώ για να τα καταφέρω. Δεν είμαστε πλούσιες, οκ, αλλά τέλος πάντων, αν έχουμε την δυνατότητα να παμε ιδιωτικά, υπολογίζουμε και στο κάτι παραπάνω. Σίγουρα είναι εκμετάλλευση, είναι ου μπλέξεις η κατασταση. Και όπως βλέπω, οι περισσότεροι γιατροί πλέον συνεργάζονται με τα μεγάλα μαιευτήρια και μπαίνουν σε μια εμπορική λογική, χωρίς ανταγωνισμό.

Απλά όσο μπαίνεις στο χορο της εξωσωματικης και έχεις απόθεμα ή προσπαθείς για 2ο παιδί και πας από ετ σε ετ ή σε νέα διέγερση κάπου λες ας υπολογίσω και το οικονομικό.... Γιατι, όπως βλέπεις, κάθε πράξη πληρώνεται ακριβά. Και η κατασταση έχει ξεφύγει....

Ναι εννοειται οτι το σκεφτεσαι..κι εμεις που προσπαθουμε για πρωτο παιδακι τα σκεφτομαστε. Γιατι δεν ειναι μονο οι διαδικασιες στο κεντρο ειναι και τα φαρμακα οι εξετασεις κτλ...μακαρι τουλαχιστον να πανε ολα καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Αρα εσεις δώσατε 1000 εκτός ωοληψιας? Συν 800 ωοληψια, όπως είπες σε άλλο μήνυμα. Συν αμοιβή γιατρού??! Πραγματι, μαλλον παει αναλογικα. Δεν υπαρχουν φιξ τιμες τελικα.

Παντως καλό είναι να το συζητάμε, να ξέρουμε τι μας γίνεται.

Ναι ναι οι τιμές αυτές είναι που δώσαμε και είναι χωρίς αμοιβή γιατρού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Αρα εσεις δώσατε 1000 εκτός ωοληψιας? Συν 800 ωοληψια, όπως είπες σε άλλο μήνυμα. Συν αμοιβή γιατρού??! Πραγματι, μαλλον παει αναλογικα. Δεν υπαρχουν φιξ τιμες τελικα.

Παντως καλό είναι να το συζητάμε, να ξέρουμε τι μας γίνεται.

Ρε κορίτσια διαβάζω τις τιμές και λίγο έχω φρικάρει.  Εμένα μου είπαν 3000 για ωοληψια, εμβρυομεταφορά και αμοιβή γιατρού. Για 2 έως 3 ωάρια,  φτωχή ανταποκριτρια στα φάρμακα και όχι κατάψυξη. Σε σχέση με αυτά που διαβάζω είναι υπερβολικό το ποσό η? Και εννοείται χωρίς τα φάρμακα αυτό το ποσό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

@Tokyoμ ξεκινάω κ εγώ από εβδομάδα διέγερση με τον Πάρτσι. Μ είπε για ωοληψια- εμβρυομεταφορά κ κρυοσυντήρηση  1400€. Αυτες οι τιμές για βλαστοκύστες. Αν είναι για 3 ημερών ειναι λιγότερα τα χρήματα. Δεν θυμάμαι όμως πόσο κοστολογούν την κάθε διαδικασία μεμονωμένα.

@Nicol Να σε ρωτήσω η τιμή που αναφέρεις είναι και η αμοιβή γιατρού, αναισθησιολόγου κτπ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πρήξω λίγο και με τα δικά μου. Είμαι αισίως 29η μέρα arvekap , 14η μέρα gonal και έχουμε 2 ωοθηλακια όπου εχθές ήταν 14 χιλιοστα και εμφανίστηκε άλλο ένα το οποίο είναι 9. Δεν τρέφω πολλές ελπίδες αλλά το πάω μέχρι το τέλος. Απλά έχω κουραστεί αρκετά. Εύχομαι να πάνε για όλες μας τα πράγματα όπως θέλουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 12 ωάρια βγάλαμε!! Όλα καλά ευτυχώς... Τώρα να δούμε πόσα θα γονιμοποιηθούν... 860 το νοσοκομείο κ 1500 αμοιβή γιατρού ενώ μας είχαν πει λιγότερα... Όπως λέτε αλλάζει...Τεσπα εύχομαι να πάνε όλα καλά... Δύσκολα τα οικονομικά στα ιδιωτικά... Αλλά ευχόμαστε σε ότι καλύτερο...🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 12 ωάρια βγάλαμε!! Όλα καλά ευτυχώς... Τώρα να δούμε πόσα θα γονιμοποιηθούν... 860 το νοσοκομείο κ 1500 αμοιβή γιατρού ενώ μας είχαν πει λιγότερα... Όπως λέτε αλλάζει...Τεσπα εύχομαι να πάνε όλα καλά... Δύσκολα τα οικονομικά στα ιδιωτικά... Αλλά ευχόμαστε σε ότι καλύτερο...🙏

Πολυ καλα. Καλη επιτυχια να εχετε!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 12 ωάρια βγάλαμε!! Όλα καλά ευτυχώς... Τώρα να δούμε πόσα θα γονιμοποιηθούν... 860 το νοσοκομείο κ 1500 αμοιβή γιατρού ενώ μας είχαν πει λιγότερα... Όπως λέτε αλλάζει...Τεσπα εύχομαι να πάνε όλα καλά... Δύσκολα τα οικονομικά στα ιδιωτικά... Αλλά ευχόμαστε σε ότι καλύτερο...🙏

Συγχαρητήρια! Πάρα πολύ καλά! Καλές γονιμοποιησεις να έχετε τώρα! Πώς σου φάνηκε η διαδικασία της ωοληψιας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Συγχαρητήρια! Πάρα πολύ καλά! Καλές γονιμοποιησεις να έχετε τώρα! Πώς σου φάνηκε η διαδικασία της ωοληψιας?

Σε ευχαριστώ πολύ ram μου!!! Ήταν όλοι πολύ καλοί εκεί η ομάδα τελικά δεν απέφυγα το κλάμα παρόλα αυτά μου μιλούσαν κ ήταν γλυκύτατοι όλοι τους! Προσπαθούσε να μου αποσπάσει την προσοχή η κοπέλα κ της είπα ότι προτιμω να μου πει σε πόση ώρα θα κοιμάμαι κ γέλασε κ μου είπε σε ένα λεπτό θα έχεις κοιμηθεί κ εκεί ηρέμησα λίγο 😊 ήταν η καλύτερη εμπειρία μέχρι στιγμής. Ξύπνησα είχα ελαφριά πονακια τίποτα δλδ σε σύγκριση με τους φριχτους πόνους περιόδου... Ήθελα να σηκωθώ κατευθείαν αλλά μου είπαν να κάτσω μου έφεραν χυμό μου έβαλαν κ μια παυσίπονη κ νομίζω σε δέκα λεπτά περπατούσα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 12 ωάρια βγάλαμε!! Όλα καλά ευτυχώς... Τώρα να δούμε πόσα θα γονιμοποιηθούν... 860 το νοσοκομείο κ 1500 αμοιβή γιατρού ενώ μας είχαν πει λιγότερα... Όπως λέτε αλλάζει...Τεσπα εύχομαι να πάνε όλα καλά... Δύσκολα τα οικονομικά στα ιδιωτικά... Αλλά ευχόμαστε σε ότι καλύτερο...🙏

Μπράβο κορίτσι μου.Τελεια πήγε♥️Καλές γονιμοποιησεις.Ημουν σίγουρη ότι δεν θα καταλάβαινες τίποτα και όλα θα ήταν μια χαρά.Ξεκουρασου τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Μπράβο κορίτσι μου.Τελεια πήγε♥️Καλές γονιμοποιησεις.Ημουν σίγουρη ότι δεν θα καταλάβαινες τίποτα και όλα θα ήταν μια χαρά.Ξεκουρασου τώρα.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 🙏 είμαι ξαπλωμένη  γιατί έχω ατονία... Ευτυχώς πόνο δεν έχω καθόλου ίσως ενοχλήσεις η τσιμπηματακια 😊 νόμιζα ότι θα πονούσα αλλά τελικά έχει πάει πολύ καλά μέχρι τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η cat12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 🙏 είμαι ξαπλωμένη  γιατί έχω ατονία... Ευτυχώς πόνο δεν έχω καθόλου ίσως ενοχλήσεις η τσιμπηματακια 😊 νόμιζα ότι θα πονούσα αλλά τελικά έχει πάει πολύ καλά μέχρι τώρα 

Μια χαρά έχει πάει.Κι εγώ είχα ατονία λόγω της μέθης μάλλον.Αυριο θα είσαι καλύτερα.Τσιμπηματα όπως λες είχα δύο τρεις μέρες.Παει τελείωσε η πρώτη φάση.Τωρα αναμονή για να σε ενημερώσουν πόσα γονιμοποιηθηκαν.♥️Με το καλό όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sunnyboy είπε:

Ρε κορίτσια διαβάζω τις τιμές και λίγο έχω φρικάρει.  Εμένα μου είπαν 3000 για ωοληψια, εμβρυομεταφορά και αμοιβή γιατρού. Για 2 έως 3 ωάρια,  φτωχή ανταποκριτρια στα φάρμακα και όχι κατάψυξη. Σε σχέση με αυτά που διαβάζω είναι υπερβολικό το ποσό η? Και εννοείται χωρίς τα φάρμακα αυτό το ποσό. 

Κι εμένα αυτό το ποσό περίπου μου είχαν πει αρχικά, γι' αυτό φρίκαρα και άρχισα τις ερωτήσεις στα κορίτσια. Συγκεκριμένα η νοσοκόμα του γιατρού μάς είχε πει 1600 για το Ιασώ (εκεί έπαθα το σοκ) και μαζί με την αμοιβή του γιατρού έβγαινε σχεδόν 3000. Για 2-3 ωάρια κι εγώ. Τελικά, όπως είδες, η ωοληψία μου πήγε στα 548 και η ετ, όπως μαθαίνω κάνει γύρω στα 400-450. Εκεί κάπου θα είσαι κ εσύ πιστεύω. Βέβαια, μιλάω για το Ιασώ. Αλλού δεν ξέρω. Έχω και μια ιδέα για το Ρέα από φίλες. Για κατάψυξη εγώ δεν ενδιαφέρομαι προς το παρόν, αλλά έστω ότι καταψύχεις 1-2 για μελλοντική ετ, πόσο να χρεώσουν; 

Όσο για την εξέλιξη των ωοθυλακίων σου, εγώ πιστεύω ότι πας καλά και θα καταφέρετε να πάρετε δύο ωάρια τουλάχιστον. Τα δικά μου, για να καταλάβεις, ήταν 11- 12 χιλ την 10η ημέρα και τα πήραμε την 17η, έτοιμα και ώριμα. Για την arvekap δεν γνωρίζω, δεν έχω κάνει ποτέ, κάνεις μακρύ πρωτόκολλο; Νομίζω ότι πρέπει να είσαι αισιόδοξη και να θεωρείς σίγουρο ότι θα φτάσετε σε ωοληψία!❤️🙏 Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 🙏 είμαι ξαπλωμένη  γιατί έχω ατονία... Ευτυχώς πόνο δεν έχω καθόλου ίσως ενοχλήσεις η τσιμπηματακια 😊 νόμιζα ότι θα πονούσα αλλά τελικά έχει πάει πολύ καλά μέχρι τώρα 

κορίτσι μου μπερδεύτηκα λίγο.. ολική αναισθησία κάνουν στην ωοληψία ή μέθη? έρχεται κι εμένα η ώρα μου σιγά σιγά αλλά μέχρι τώρα ήμουν επικεντρωμένη στα χαρτιά γιατί εμείς θα περάσουμε επιτροπή.. πολύ καλά τα 12 ωαριάκια!!😊 πότε μαθαίνεις πόσα γονιμοποιούνται? θα σου πουν κι αν είναι με icsi?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sunnyboy είπε:

Να σας πρήξω λίγο και με τα δικά μου. Είμαι αισίως 29η μέρα arvekap , 14η μέρα gonal και έχουμε 2 ωοθηλακια όπου εχθές ήταν 14 χιλιοστα και εμφανίστηκε άλλο ένα το οποίο είναι 9. Δεν τρέφω πολλές ελπίδες αλλά το πάω μέχρι το τέλος. Απλά έχω κουραστεί αρκετά. Εύχομαι να πάνε για όλες μας τα πράγματα όπως θέλουμε. 

κορίτσι μου ελπίζω να είναι καλά και να είναι τυχερά αυτά τα 3! εξάλλου 1 χρειάζεται μόνο!! οπότε να είσαι αισιόδοξη! προσπαθείτε καιρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

κορίτσι μου μπερδεύτηκα λίγο.. ολική αναισθησία κάνουν στην ωοληψία ή μέθη? έρχεται κι εμένα η ώρα μου σιγά σιγά αλλά μέχρι τώρα ήμουν επικεντρωμένη στα χαρτιά γιατί εμείς θα περάσουμε επιτροπή.. πολύ καλά τα 12 ωαριάκια!!😊 πότε μαθαίνεις πόσα γονιμοποιούνται? θα σου πουν κι αν είναι με icsi?

Μέθη κάνουν και στην εμβρυομεταφορά τίποτα. Καλή επιτυχία! 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Sunnyboy είπε:

@Nicol Να σε ρωτήσω η τιμή που αναφέρεις είναι και η αμοιβή γιατρού, αναισθησιολόγου κτπ?? 

1400 ο γιατρός κ 1400 το ιασω ( ωοληψια- εμβρυομεταφορα κ κατάψυξη. Λογικα κ ο αναισθησιολόγος θα ειναι μεσα στην τιμη π μ είπε ο γιατρός για το ιασω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

κορίτσι μου ελπίζω να είναι καλά και να είναι τυχερά αυτά τα 3! εξάλλου 1 χρειάζεται μόνο!! οπότε να είσαι αισιόδοξη! προσπαθείτε καιρό?

@singing in the rain σε ευχαριστώ πολύ πολύ 😊.  4 χρόνια προσπαθούμε και εχω ηδη 5 αποβολες απο φυσικη σύλληψη.  3 παλινδρομες μετξυ 8ης και 10ης εβδομδας, 1 βιοχημικη και η τελευταία κενο σακο.  Και αυτη ειναι η 2η προσπάθεια εξωσωματικής.  Στην 1η ειχα αρνητικη χοριακη. 

Καλη επιτυχία στο ξεκίνημα σου και ευχομαι να πανε ολα κατευχην. 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

1400 ο γιατρός κ 1400 το ιασω ( ωοληψια- εμβρυομεταφορα κ κατάψυξη. Λογικα κ ο αναισθησιολόγος θα ειναι μεσα στην τιμη π μ είπε ο γιατρός για το ιασω 

Α οκ. Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση 😊

Καλή επιτυχία εύχομαι !!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς που είμαστε στο Ygeia ivf δώσαμε για ωοληψία 900 ευρώ (βέβαια είχα και πάρα πολλά ωάρια, οπότε αν πηγαίνει αναλογικά δεν είναι υπερβολικό) και εμβρυομεταφορά 500. Και η κρυοσυντήρηση πηγαίνει αναλογικά με τον αριθμό των εμβρύων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Μια χαρά έχει πάει.Κι εγώ είχα ατονία λόγω της μέθης μάλλον.Αυριο θα είσαι καλύτερα.Τσιμπηματα όπως λες είχα δύο τρεις μέρες.Παει τελείωσε η πρώτη φάση.Τωρα αναμονή για να σε ενημερώσουν πόσα γονιμοποιηθηκαν.♥️Με το καλό όλα.

Καλημέρα ❤️ σήμερα ξύπνησα κ έχω τσιμπήματα ακόμα αλλά ευτυχώς όχι ατονία... Πότε παίρνουν τηλέφωνο??? Σε πόσες μέρες???🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Kαλημερα κορίτσια 😃Καλή Κυριακή σε όλες. @cat12 μου πως είσαι σήμερα ;

@Girlyμου εσύ ;

Καλημέρα μαριλου μου!!! Καλύτερα είμαι σήμερα μόνο τσιμπηματακια έχω!!! 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χμ.. είχατε πολύ καλές βλαστοκύστες και τώρα και την πρώτη φορά. Όχι ότι και στις ενδιάμεσες προσπάθειες δεν υπήρχαν καλές προοπτικές. Φαίνεται ότι σε κάθε προσπάθειά σου, κάτι άλλο ευθύνεται. Γιατί και κύηση είχες, και βιοχημικές και μηδενικές χοριακές. Ίσως πράγματι να υπάρχει κάτι στα ωάρια, που οδηγησε στις παλίνδρομες. Άρα, προεμφυτευτικός. Ίσως δεν έγινε σωστά η ΕΤ. Ή μήπως σου δίνει κάποιο φάρμακο που δρα ανασταλτικά στην ετ; Κάποιες φορές τα αιμοδιαλυτικά που δίνουν προληπτικά προκαλούν αποβολές. Δεν ξέρω αν σου έδωσε κάτι τέτοιο, το λέω γιατί μπορεί να υπάρχουν παράγοντες στο αίμα που δεν έχουν ελεγχθεί. Ή κάποιο σύνδρομο; Πού έκανες προσπάθεια; Στο Έλενα; Φαίνεται ότι σε παρακολουθεί καλο τιμ γιατρών και πράγματι τα έχετε ψάξει όλα. Είχα κι εγώ δύο αποτυχημένες ετ στα 41, με άριστες βλαστοκύστες, πέντε συνολικά, όλες 4ΑΑ, 4ΑΒ και 5ΑΒ. Η μία έδωσε βιοχημική με χοριακή στο 45 και η άλλη στη γκριζα ζώνη, ούτε θετική ούτε αρνητική. Καμία δεν προχώρησε. Σ' εμένα το έριξε στην ποιότητα των ωαρίων μου. Παρόλο που αυτά τα ωάρια πάντα φτιάχνουν βλαστοκύστες με πολύ καλές διαιρέσεις. Τι να πω... ότι δεν πιστεύω πια σε ποιότητα βλαστοκύστεων; Είναι να σε θέλει η προσπάθεια... Εύχομαι να γυρίσει και σε σένα και να πετύχεις με τις υπόλοιπες που έχεις!❤️
    • Ναι αυτά τα τεστ με τον σταυρό είναι για να γίνουν με καθυστέρηση. Γιαυτό έκανα σήμερα αυτό που δείχνει 6 ημέρες νωρίτερα. Σκέφτηκα ότι κάτι θα έδειχνε 🤔
    • Θα προσπαθήσω να κρατηθώ μέχρι την Τρίτη 😉 Αντε να δούμε τι θα δούμε 👀
    • Γενικά ναι. Αλλά φέτος που είναι σε έξαρση είναι επικίνδυνο για τα νεογέννητα.
    • υπάρχει συγκεκριμένο χρόνος που σου λέει μέχρι ποτε πρέπει να ανακτήσει το βαρος γεννήσεις του αλλά δεν θυμάμαι ποσο χρόνο σου λένε 2-3  βδομάδες ; Δεν θυμάμαι τώρα 😅
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...