Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Ναι ,ήταν αρνητική … 

@efakiiμου λυπάμαι.Οι σκέψεις σου και όλα αυτά που μας έλεγες επιβεβαιώθηκαν.Δεν μπορώ να σε νιώσω στο 100% γιατί δεν μου έχει συμβεί αλλά θα σου πω να πάρεις τον χρόνο σου να ηρεμήσεις και να κοιτάξεις παρακάτω.Εγω αυτό θα έκανα.Περιμενα πώς και πώς να γράψεις σήμερα.Θα γίνεις μανούλα είμαι σίγουρη..Όλες θα γίνουμε είτε τώρα είτε αργότερα.Σου στέλνω ένα μεγάλο φιλί και μια αγκαλιά ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

Ναι ,ήταν αρνητική … 

Πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ... Δεν υπάρχουν λόγια, έχω βρεθεί στη θέση αυτή και ξέρω πόσο μεγάλος πόνος και καημός είναι... Θα είμαστε εδώ για ότι θελήσεις να συζητήσεις...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

Ναι ,ήταν αρνητική … 

Αχ βρε κορίτσι κρίμα! Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου και μην τα παρατάς! Θα έρθει σύντομα η στιγμή που περιμένεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.Μολις Γυρισα από την ωοληψια λίγο ζαλισμενη ακόμα.Πηραν 9 και αύριο θα μας ενημερώσουν για την εξέλιξη τους.Ο γιατρός μας ήταν πολύ ευχαριστημένος.Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά γιατί δεν έχω επανέλθει πλήρως αλλά γύρω στα 3-4 θα τα καταφέρουν να φτάσουν να γίνουν βλαστοκυστες.Δεν ξέρω θα ήθελα κάτι παραπάνω με το σκεπτικό ότι λόγω ηλικίας θα βάλουμε 2.Θα ήθελα να είχα περισσότερα στην κατάψυξη.Παρολα αυτά θα φανεί από αύριο...Σκέφτομαι δυνατά και θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.

Καλές γονιμοποιησεις!!! Παρα πολύ καλά τα 9 ωάρια!! Το τι θα φτάσει σε βλαστοκυστες σε καμμία περίπτωση δεν μπορείς να το ξέρεις από τώρα. Κρατά το ότι πήραν 9 ωάρια που είναι ένας παρα πολύ καλός αριθμός κ περίμενε αύριο να δεις γονιμοποιησεις. Μην έχεις από τώρα νούμερα στο μυαλό σου. Εγώ είχα δώσει 7, γονιμοποιήθηκαν τα 4 κ πήρα 2 βλαστοκυστες που μου έδωσαν τα διδυμάκια μου!!!! Σημασία δεν έχει η ποσότητα αλλά η ποιότητα!!! Κ ήμουν μικρή κ περιμεναμε πολλά περισσότερα!!! Επίσης πολλές κοπέλες μεγαλύτερης ηλικίας από εμένα είχαν πολυυυυυυ καλύτερα αποτελέσματα!!! Εύχομαι να γονιμοποιηθουν όλα κ να προχωρήσουν όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ @efakii. Ειλικρινά. Όλες έχουμε λίγο-πολύ περάσει την πίκρα αυτή και σε καταλαβαίνουμε. Πάρε τον χρόνο σου να ηρεμήσεις και ξαναπροσπάθησε. Ο οργανισμός σου δείχνει να ανταποκρίνεται καλά. Ξέρω ότι τίποτα δεν μπορεί να σε παρηγορήσει τώρα, αλλά όταν νιώσεις καλύτερα, θα δεις πως θα βρεις την δύναμη να το ξαναπάρεις απ'την αρχή. Είσαι νέα και θα γίνεις μανούλα. Σε σκεφτόμαστε και είμαστε εδώ να σε ακούσουμε, όταν νιώσεις έτοιμη. Μεγάλη αγκαλιά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η efakii είπε:

Ναι ,ήταν αρνητική … 

Κορίτσι μου δεν θα σου πω τα συνηθισμένα ότι λυπάμαι πολύ και να βρεις κουράγιο να ξανά προσπαθήσεις και παρόλο που είμαι πολύ υπέρ των δημοσίων και  θεωρώ ότι σε θέμα κατάρτισης δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τα ιδιωτικά θα σου πω να το ψάξεις λίγο από την άποψη αν υπάρχουν οι υποδομές στο Έλενα γιατί ναι και εμένα μου φάνηκε πολύ περίεργο αυτό με τα εμβρυακια σου εγώ είμαι στο Αλέξανδρας αλλά σήμερα έμαθα ότι η ωοληψια θα γίνει στο Αττικό προφανώς γιατί στο Αλέξανδρας δεν υπάρχουν υποδομές για κάτι τέτοιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 😁Είμαι πολύ χαρούμενη.Γονιμοποιηθηκαν τα 8 από τα 9.Μου είπε η εμβρυολογος ότι θα επικοινωνήσουμε ξανά την Δευτέρα να μου πουν τον τελικό αριθμό.Μου ανέλυσε τις πιθανότητες όλες ήταν πολύ επεξηγηματικη.Τρια σεναρια υπάρχουν.Πρωτο να μείνουν 3-4, δεύτερο παραπάνω από αυτά και τρίτο και το χειρότερο να μην μείνει τίποτα αλλά μου ανέφερε ότι είναι σπάνιο.Ζητησε να εχω θετική σκέψη.Εχω μια ανακούφιση η αλήθεια είναι..Για να δούμε λοιπόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Μήπως μπορεί κάποια κοπέλα να μου δώσει πληροφορίες για εξωσωματική στο ελενα? Για γιατρό,κοστος,που παίρνω για ραντεβού κτλ. Εγώ όπως είχα ξαναγράψει,ξεκίνησα στα γιαννενα,πέρασα επιτροπή, πήρα τα φαρμακα κτλ,αλλά εδώ και 4 μήνες περιμένω να ξεκινήσω την διέγερση αλλά με καθυστερεί. Οπότε αποφάσισα να πάω σε δημόσιο στην Αθήνα, αλλά δεν έχω ιδεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μήπως μπορεί κάποια κοπέλα να μου δώσει πληροφορίες για εξωσωματική στο ελενα? Για γιατρό,κοστος,που παίρνω για ραντεβού κτλ. Εγώ όπως είχα ξαναγράψει,ξεκίνησα στα γιαννενα,πέρασα επιτροπή, πήρα τα φαρμακα κτλ,αλλά εδώ και 4 μήνες περιμένω να ξεκινήσω την διέγερση αλλά με καθυστερεί. Οπότε αποφάσισα να πάω σε δημόσιο στην Αθήνα, αλλά δεν έχω ιδεα

Καλησπέρα για το Έλενα δεν ξέρω να σου πω κάτι εγώ είμαι στο Αλέξανδρας και σημερα έμαθα ότι η ωοληψια που θα κάνω την Πέμπτη θα γίνει στο Αττικο που υπάρχει και εκεί τμήμα εξωσωματικής προφανώς επειδή έχει καλύτερες υποδομές γνώμη μου αφού θα απευθεινθεις σε δημοσιο μήπως να πέρναγες και μια βόλτα από εκεί;; δεν σου λέω για το Αλέξανδρας με το οποίο εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένη γιατί απ ότι έχω καταλάβει υπάρχει συνεργασία μεταξύ των δύο νοσοκομείων στον τομέα της εξωσωματικής και να σου πω τη γνώμη μου έχω περισσότερη εμπιστοσύνη στα πανεπιστήμιακα από τα απλά δημόσια νοσοκομεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα για το Έλενα δεν ξέρω να σου πω κάτι εγώ είμαι στο Αλέξανδρας και σημερα έμαθα ότι η ωοληψια που θα κάνω την Πέμπτη θα γίνει στο Αττικο που υπάρχει και εκεί τμήμα εξωσωματικής προφανώς επειδή έχει καλύτερες υποδομές γνώμη μου αφού θα απευθεινθεις σε δημοσιο μήπως να πέρναγες και μια βόλτα από εκεί;; δεν σου λέω για το Αλέξανδρας με το οποίο εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένη γιατί απ ότι έχω καταλάβει υπάρχει συνεργασία μεταξύ των δύο νοσοκομείων στον τομέα της εξωσωματικής και να σου πω τη γνώμη μου έχω περισσότερη εμπιστοσύνη στα πανεπιστήμιακα από τα απλά δημόσια νοσοκομεια

Μήπως μπορείς να μου πεις το τηλέφωνο και αν ζητάω κάποιον γιατρό συγκεκριμένα? Ή μου κλείνουν εκείνοι με όποιον είναι διαθέσιμος??Συγνώμη για τις ερωτήσεις, αλλά αλλιώς το είχα προγραμματίσει και αλλιώς έγιναν τα πράγματα. Και τώρα είναι σαν είμαι ξανά στο μηδέν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!! Είμαι παλιό μέλος ίσως κάποια κορίτσια να με θυμούνται.. Ήθελα να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει γιατρό τον Κ. Τσιριγώτη; Απο αρχές αυτού του χρόνου μέχρι και τώρα; Αν ναι θέλω να την ρωτήσω κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Μήπως μπορείς να μου πεις το τηλέφωνο και αν ζητάω κάποιον γιατρό συγκεκριμένα? Ή μου κλείνουν εκείνοι με όποιον είναι διαθέσιμος??Συγνώμη για τις ερωτήσεις, αλλά αλλιώς το είχα προγραμματίσει και αλλιώς έγιναν τα πράγματα. Και τώρα είναι σαν είμαι ξανά στο μηδέν 

Τηλέφωνο για το Αττικο ή για το Αλέξανδρας που είμαι εγώ θέλεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Τηλέφωνο για το Αττικο ή για το Αλέξανδρας που είμαι εγώ θέλεις;

Για το Αλέξανδρας. Γιατί έχω ακούσει πολύ θετικά σχόλια για το τμήμα εξωσωματικής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love13 είπε:

Για το Αλέξανδρας. Γιατί έχω ακούσει πολύ θετικά σχόλια για το τμήμα εξωσωματικής 

21 3216 2299 αυτό είναι το τηλέφωνο θα ζητήσεις τον Κύριο Λάμπρο και μέσω 1535 θα βρεις πολύ γρήγορα ραντεβού ναι όντως είναι πάρα πολυ καλοί οι γιατροί της ομάδας εμένα και με πρόσεξαν πολυ και κυρίως με βοήθησαν να μην αγχωθω καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

21 3216 2299 αυτό είναι το τηλέφωνο θα ζητήσεις τον Κύριο Λάμπρο και μέσω 1535 θα βρεις πολύ γρήγορα ραντεβού ναι όντως είναι πάρα πολυ καλοί οι γιατροί της ομάδας εμένα και με πρόσεξαν πολυ και κυρίως με βοήθησαν να μην αγχωθω καθολου

Σε ευχαριστώ πολύ. Καλή επιτυχία να έχεις στην ωοληψια σου και να πανε όλα τέλεια και σύντομα να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα. Μιλούσαμε και παλιότερα στην ομάδα. Νομίζω ότι προσπαθούμε ίδια χρονια(εγώ 4). Από το 2019. Εύχομαι,σε λίγους μήνες να κρατάμε και εμείς το μωράκι μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love13 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Καλή επιτυχία να έχεις στην ωοληψια σου και να πανε όλα τέλεια και σύντομα να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα. Μιλούσαμε και παλιότερα στην ομάδα. Νομίζω ότι προσπαθούμε ίδια χρονια(εγώ 4). Από το 2019. Εύχομαι,σε λίγους μήνες να κρατάμε και εμείς το μωράκι μας

Σε ευχαριστώ πολύ ναι μιλούσαμε και σε άλλα θέματα εγώ προσπαθώ από το 20 πάντως μην το σκέφτεσαι καθόλου κι εγώ αν ήξερα ότι είναι τόσο απλό θα το είχα κάνει νωρίτερα που θα πάει θα τα κρατήσουμε κι εμείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/10/2023 at 10:38 ΠΜ, ο/η marilouu είπε:

Καλημέρα κορίτσια 😁Είμαι πολύ χαρούμενη.Γονιμοποιηθηκαν τα 8 από τα 9.Μου είπε η εμβρυολογος ότι θα επικοινωνήσουμε ξανά την Δευτέρα να μου πουν τον τελικό αριθμό.Μου ανέλυσε τις πιθανότητες όλες ήταν πολύ επεξηγηματικη.Τρια σεναρια υπάρχουν.Πρωτο να μείνουν 3-4, δεύτερο παραπάνω από αυτά και τρίτο και το χειρότερο να μην μείνει τίποτα αλλά μου ανέφερε ότι είναι σπάνιο.Ζητησε να εχω θετική σκέψη.Εχω μια ανακούφιση η αλήθεια είναι..Για να δούμε λοιπόν.

Αχ τι ωραία! Πολύ καλό σημάδι ότι γονιμοποιήθηκαν 8/9. Σου είπαν η γονιμοποίηση αν έγινε με μικρογονιμοποίηση (ICSI) ή με τα παραδοσιακή διαδικασία?? Επίσης, σου πρότεινε ο γιατρός σου γενετικό έλεγχο στις βλαστοκύστες ή όχι?? Εμείς σκεφτόμαστε να το κάνουμε στην επόμενη προσπάθειά μας και θα ήθελα να γνωρίζω τι προτείνουν γενικά οι γιατροί, με βάση την ηλικία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilly1984 είπε:

Αχ τι ωραία! Πολύ καλό σημάδι ότι γονιμοποιήθηκαν 8/9. Σου είπαν η γονιμοποίηση αν έγινε με μικρογονιμοποίηση (ICSI) ή με τα παραδοσιακή διαδικασία?? Επίσης, σου πρότεινε ο γιατρός σου γενετικό έλεγχο στις βλαστοκύστες ή όχι?? Εμείς σκεφτόμαστε να το κάνουμε στην επόμενη προσπάθειά μας και θα ήθελα να γνωρίζω τι προτείνουν γενικά οι γιατροί, με βάση την ηλικία!

Καλημέρα κορίτσι μου.Η γονιμοποίηση έγινε με ICSI.Την Δευτέρα θα ξέρω πόσα προχώρησαν σε βλαστοκυστες και δεν μου έχουν αναλύσει ακόμα κάτι για κάποιου είδους έλεγχο όπως λες.Το έχω διαβάσει σαν διαδικασία εδώ μέσα και γενικά στο ίντερνετ.Το πάμε ένα βήμα την φορά 😁.Ο έλεγχος έχει να κάνει με την ηλικία η γενικότερα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Επιτέλους έχω συγκεντρώσει όλα τα δικαιολογητικά για την επιτροπή 😁😁😁 Μίλησα και με το γιατρό μου που του έστειλα και όλες τις εξετάσεις και με καθησύχασε!! Όλα καλά μου λέει, μην ανησυχείς σε είδα πρόσφατα στον υπέρηχο! Αχ περιμένω να περάσουν οι μέρες να ξεκινήσουμε.. Προσπαθώ να είμαι ήρεμη αλλά ποτέ το καταφέρνω ποτέ παλεύω με τους δαίμονές μου..

Αυγουλάκια βλέπω και χαίρομαι, πολλά, λίγα, όσα και να ναι να ναι ποιοτικά! Να δώσουν μωράκια..

@cat12 κορίτσι μου πώς είσαι μετά την πρώτη ένεση; είχες τπτ συμπτώματα σήμερα; 

Να εξομολογηθώ κι εγώ τον φόβο μου..εγώ δεν έχω κάνει ποτέ χειρουργείο και δεν έχω πάρει ποτέ αναισθησία ή μέθη..κι αυτό είναι που με φοβίζει..δεν έχω θέμα με βελόνες, αίματα κτλ αλλά με τρομάζει η αναισθησία..φοβάμαι μη λιποθυμήσω πριν καλά καλά αρχίσουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Επιτέλους έχω συγκεντρώσει όλα τα δικαιολογητικά για την επιτροπή 😁😁😁 Μίλησα και με το γιατρό μου που του έστειλα και όλες τις εξετάσεις και με καθησύχασε!! Όλα καλά μου λέει, μην ανησυχείς σε είδα πρόσφατα στον υπέρηχο! Αχ περιμένω να περάσουν οι μέρες να ξεκινήσουμε.. Προσπαθώ να είμαι ήρεμη αλλά ποτέ το καταφέρνω ποτέ παλεύω με τους δαίμονές μου..

Αυγουλάκια βλέπω και χαίρομαι, πολλά, λίγα, όσα και να ναι να ναι ποιοτικά! Να δώσουν μωράκια..

@cat12 κορίτσι μου πώς είσαι μετά την πρώτη ένεση; είχες τπτ συμπτώματα σήμερα; 

Να εξομολογηθώ κι εγώ τον φόβο μου..εγώ δεν έχω κάνει ποτέ χειρουργείο και δεν έχω πάρει ποτέ αναισθησία ή μέθη..κι αυτό είναι που με φοβίζει..δεν έχω θέμα με βελόνες, αίματα κτλ αλλά με τρομάζει η αναισθησία..φοβάμαι μη λιποθυμήσω πριν καλά καλά αρχίσουμε..

Καλη αρχη να εχεις..καλα με την αναισθησια μη φοβασαι δε θα καταλαβεις για ποτε θα σε παρει ο υπνος εγω θυμαμαι να μιλαμε με τον γιατρο μου ειπε καληνυχτα και μετα το απολυτο τιποτα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Επιτέλους έχω συγκεντρώσει όλα τα δικαιολογητικά για την επιτροπή 😁😁😁 Μίλησα και με το γιατρό μου που του έστειλα και όλες τις εξετάσεις και με καθησύχασε!! Όλα καλά μου λέει, μην ανησυχείς σε είδα πρόσφατα στον υπέρηχο! Αχ περιμένω να περάσουν οι μέρες να ξεκινήσουμε.. Προσπαθώ να είμαι ήρεμη αλλά ποτέ το καταφέρνω ποτέ παλεύω με τους δαίμονές μου..

Αυγουλάκια βλέπω και χαίρομαι, πολλά, λίγα, όσα και να ναι να ναι ποιοτικά! Να δώσουν μωράκια..

@cat12 κορίτσι μου πώς είσαι μετά την πρώτη ένεση; είχες τπτ συμπτώματα σήμερα; 

Να εξομολογηθώ κι εγώ τον φόβο μου..εγώ δεν έχω κάνει ποτέ χειρουργείο και δεν έχω πάρει ποτέ αναισθησία ή μέθη..κι αυτό είναι που με φοβίζει..δεν έχω θέμα με βελόνες, αίματα κτλ αλλά με τρομάζει η αναισθησία..φοβάμαι μη λιποθυμήσω πριν καλά καλά αρχίσουμε..

Κι εγώ ακριβώς τα ίδια, δεν είχα κάνει τίποτα ποτέ. Δεν είναι κάποια διαδικασία πριν, σε μια γυναικολογική καρέκλα σε βάζουν λίγο έτσι διαφορετική, και με μια πεταλούδα όπως σου παίρνουν αίμα σου βάζουν τη μέθη. Δεν πρόλαβε να μου πει καληνύχτα η αναισθησιολόγος είχα ήδη κοιμηθεί. Αποκλείεται να φοβηθείς.
Είναι περίεργο που ξυπνάς κ έχεις χάσει κάποιο χρόνο αλλά είναι από πάνω σου η μαία και ο γιατρός και σου μιλάνε και όλα καλά. Τώρα εγώ την υπόλοιπη ημέρα κοιμόμουν όρθια, δε μπορούσα να κρατήσω τα μάτια ανοιχτά, επειδή μου πήραν 14 ωάρια κ ήμουν αρκετή ώρα με μέθη. Αλλά σιγά δεν ήταν τίποτα απολύτως.. την επόμενη ημέρα συνήλθα πλήρως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας κι από εμένα..! Νέα στην ομάδα..να σας πω κι εγώ ότι προσπαθούμε για μωράκι από το 2020 αλλά ποτέ δεν ήρθε... οπότε προχωρήσαμε σε εξωσωματική...μην αγχώνεστε με τη διαδικασία των ενέσεων.. πραγματικά δεν είναι τίποτα! Εγώ έχω τελειώσει με την ωοληψια μου κ μπορώ να πω ότι έκανα τον καλύτερο ύπνο της ζωής μου μιας κ το μυαλό πρώτη φορά δε δούλευε 🤣 κ πριν κλείσω τα μάτια μου τους είπα είμαι έτοιμη!! Έδωσα εκείνη τη μέρα 28 ωάρια, αλλά γενικά δεν κατάλαβα τίποτα... Από τον ενθουσιασμό μου ότι ένα ακόμη βήμα ολοκληρώθηκε πήγα για ψώνια μετά...🙃 Βέβαια, μπορεί να μην προχώρησε όπως θα το θέλαμε κι όπως πίστευαν οι εμβρυολογοι, αλλά δεν πειράζει... σκέφτομαι μόνο ότι όσο προχωράει η διαδικασία κ περνάω ακόμη ένα στάδιο είναι μια ακόμη νίκη!!!Εύχομαι να σας έδωσα δύναμη και να μη φοβάστε...με θάρρος και όνειρα θα τα καταφέρουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν πήγε καθόλου καλά αρχικά να πω ότι το ΑΤΤΙΚΟ είναι πάρα πολύ κολο σαν κτήριο πεντακάθαρο αλλά από προσωπικό είναι για τα πανηγύρια πρώτα απ όλα ο γιατρός που υποτίθεται ότι θα μου έκανε την ωοληψια πέρασε κάποια στιγμή από το δωμάτιο την ώρα που μιλούσαμε με την αναισθησιολογο είπε θα ξανά περάσω και τον ξανά είδα λίγο πριν φύγω δεν ξέρω αν τελικά ήταν παρόν στην ωοληψια πάμε παρακάτω έχω συνεννοηθεί με τον δικό μου το γιατρό που έχει συνεννοηθεί με τον δικό τους να γίνει η συλλογή σπέρματος στο σπίτι και να το μεταφέρουμε σε θερμοκρασία σώματος όπως και κάναμε πάω στην μονάδα εξωσωματικής βρίσκω μόνο μια καθαρίστρια ρωτάω που είναι οι γιατροί μου φωνάζει μια μαία την ρωτάω που θα δώσω το σπέρμα και ότι έχει συνεννοηθεί ο γιατρός μου με τον δικό τους και μου λέει άφησε το μου εδώ πάνω στο γραφείο και πήγαινε να κάνεις εισαγωγή ο Θεός και η ψυχή της πόση ώρα το ειχε πάνω στο γραφείο μέχρι να το πάει εκεί που έπρεπε και φυσικά από τις 8:15 που το πήγα εγώ μέχρι της 11 πάρα που αποφάσισε να έρθει η έμβρυολογος και να πάει να αλλάξει και να πάει να κάνει την επεξεργασία όχι σπέρματοζωαρια δεν είχαν μείνει νερό είχε γίνει και αποφασίσαμε να κάνουμε την ωοληψια την οποία ξανά λέω δεν ξέρω ποιος την έκανε τελικά και στα δύο prp που έκανα στο Αλέξανδρας ήταν ο γιατρός μου από την αρχή μέσα σήμερα τον δικό τους στην αίθουσα δεν τον είδα και να γίνει κρύο συντήρηση και να πάμε άλλη μέρα για το σπέρμα εντωμεταξύ υποτίθεται ότι έπρεπε να είμαι εκεί 8 με 8:30 και η ωοληψια έγινε μετά τις 12 και ενω μας είπαν ότι πήραν 5 ωαρια και μέχρι την ώρα που έφυγα αυτό ήξερα με πήρε μετά από λίγη ώρα η έμβρυολογος και μου είπε ότι τελικά κατάφερε να κατάψυξει μόνο 2 και να πάρω τον γιατρό τους την πρώτη μέρα περιόδου να κανονίσουμε πότε θα πάω να μου κάνει υπέρηχο βέβαια μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε να μην τους πάρω να μιλήσω πρώτα μαζί του προφανώς κάτι δεν του άρεσε με ρώτησε και την ποιότητα των ωαρίων αλλά του είπα ότι δεν μου είπαν τώρα επειδή με 2 μόνο ωάρια νομίζω ότι οι πιθανότητες είναι ελάχιστες σκέφτομαι να μιλήσω με τον γιατρό μου μήπως κανονίσουμε να ξανά κάνουμε την διέγερση για να μαζέψουμε παραπάνω ωάρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και το άλλο;;; η όλη διαδικασία γίνεται στο ΑΤΤΙΚΟ γιατί λέει το Αλέξανδρας δεν έχει πιστοποίηση Ελλάς το μεγαλείο σου λέω δεν έχουμε δώσει πιστοποίηση σε ένα νοσοκομείο που έχει φοβερούς γιατρούς στην μονάδα εξωσωματικής και έχουμε δώσει στο μπ@@ρδ@λ@ που όλη την δουλειά την κάνουν όπως κατάλαβα οι ειδικευομενοι και οι ανειδίκευτοι και την αντιβίωση σήμερα ανειδίκευτος μου την έγραψε βέβαια νομίζω ότι το αρεταιειο έχει πιστοποίηση οπότε αν ξανά κάνω την διέγερση θα πω στον γιατρό μου μήπως την κάνουμε εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...