Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις On 10/10/2023 at 7:45 ΜΜ, ο/η efakii είπε:

Δεν εχω λόγια ! Κατατοπιστικότατη !!!  Πραγματικά !!! 🙏🙏

@singing in the rain κ γω όταν ειδα όλο αυτο το κατεβατό ,έπαθα εναν πανικό ! Αλλα θα δεις,με το που ξεκινήσεις Τσακ μπαμ τα μαζέψεις ! Καλη επιτυχία !!! 🥰🥰

Ευχαριστώ κορίτσι μου ..μόνο εσείς με καταλαβαίνετε!! 

♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 10/10/2023 at 7:52 ΜΜ, ο/η terry1986 είπε:

Ειναι παρα πολυ καλη κ εξυπηρετική η κυρια Τσιωνου στο Αιγαλεω..κ εμεις δεν ειχαμε μια εξεταση κ μ μετεφερε το ραντεβου κ προσπαθουσε να με βοηθησει να βρω λυση!! Για τα σπερμοδιαγραμματα εφοσον υπαρχουν θα πας εκει που εχουν γινει και θα ζητήσεις να σου βαλουν σφραγιδα που θα λεει τον αριθμο ΤΣΑΥ τπυ βιοπαθολογου! Μην αγχωνεσαι!! Το ιδιο ισχυει κ για τις ορμονολογικες και ΣΜΝ.. Δυστυχως τα φαρμακα ειναι περιπου στα 1.000 ευρω οποτε ειναι κριμα να τ δωσεις.. το εχω κανει στην πρωτη διεγερση κ το μετανιωσα (κ εγω την λιστα ειχα δει κ μου φανηκε βουνο αλλα τωρα που τα ετοιμασα δεν ηταν κατι)..

Επισης με βοηθησαν και απο το γραφειο του γιατρου για τα χαρτια..γτ υπογραφει πως τα εχει ελεγξει κιολας ο γιατρος.. επισης απο την λιστα καποια δεν σε αφορουν αν πας με δικο σου γενετικο υλικο! 

Αν θυμαμαι καλα εχεις ηδη κανει κ σαλπιγγογραφια, εχεις τα σπερμοδιαγραμματα, αρα χρειαζεσαι συμφωνο (που πιστεψε με ειναι τσακ μπαμ-το επομενο πρωι το δηλωσαμε στο ληξιαρχειο), αιματολογικες εσυ κ ο συντροφος, υπευθυνες δηλωσεις μεσω gov, υπερηχο λογικα απο τον γιατρο σου κ γνωματευση απο ουρολογο (εμενα με βοηθησαν απο τον εξωσωματικο κ γι αυτο)!!! σε 5 μερες ειχα οργανωσει τα παντα! 

Ο,τι θες εννοειται να μ στειλεις!!!! Καλη αρχη!!!! ❤️

Ναι, τα έχω βάλει σε προγράμμα, για αιματολογικές θα πάμε το Σάββατο, το σύμφωνο θα είναι έτοιμο την επόμενη εβδομάδα, μένει να συμπληρώσω τους αριθμούς ΤΣΑΥ, τις δηλώσεις κτλ και είπανε από το γιατρό μου θα μας βοηθήσουν με τη γνωμάτευση του ουρολόγου!! Ευχαριστώ!! 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/10/2023 at 8:07 ΜΜ, ο/η terry1986 είπε:

Εγω ξεκινησα εκτυπωνοντας την λιστα. Διεγραψα ο,τι δεν με αφορα, μετα εβαζα τικ σε ο,τι ειχα ηδη, μετα ετοιμασα τα πολυ ευκολα να μικραινει η λιστα (κατοικια, υπευθυνες δηλωσεις, ασφαλιστικη ικανότητα) κ αρχισε να μου φεύγει το αγχος...

@singing in the rain εγω π ειχα θεμα με τα σπερμοδιαγραμματα (νομιζω βεβαια εσυ μας ειπες πως εχεις κ τα 2) πηγα στο μικροβιολογικο της γειτονιάς μου κ του ζητησα αν μπορει να μ βαλει προγενεστερη ημερομηνία για να με βοηθησει κ τκ εκανε οπως ειπε και η @Tokyo.. μαλιστα πειραξαμε κ τα νουμερα λιγο για να ειναι χειροτερα απο το δευτερο- να δείχνουν δηλαδη μια μικρη βελτιωση γτ τα καναμε στην πραγματικοτητα σε 2 διαφορετικα μικροβιολογικα την ιδια βδομαδα!!!

Αυτα!! Σορρυ αν σας ζαλισα!!!! 

Τι μας ζαλισες; Το αντίθετο!!! Απάντησες σε όλα όσα ήθελα😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Καλημέρα! Επειδή κι εμένα με αγχώνουν τα γραφειοκρατικά, θα σου πω ότι τελικά δεν είναι τίποτα. Πρώτα από όλα θα σου έλεγα να ζητήσεις βοήθεια από το γιατρό σου και έπειτα να δεις σε ποια επιτροπή πρέπει να περάσεις. Εγώ πέρασα στο Μαρούσι και το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να πάρω τηλέφωνο για να κλείσω ραντεβού (2,5 μήνες μετά). Έπειτα, παίρνεις ένα τηλέφωνο και ρωτάς στην επιτροπή ότι έχεις απορία. Η δική μου εμπειρία ήταν απρόσμενα θετική, δλδ μου εξηγούσαν αναλυτικά, με ευγένεια κλπ. Τώρα, για να πας εκείνη τη μέρα, θα έχεις το έντυπο παραπομπής (https://www.eopyy.gov.gr/Files/arep/20210422_11286_ΝΕΑ ΕΝΤΥΠΑ ΚΑΙ ΕΓΓΡΑΦΟpdf.pdf) υπογεγραμμένο και σφραγισμένο από το γιατρό σου. Δε θα σε αφήσει να περάσεις από επιτροπή αν δεν είναι η αίτησή σου πλήρης, οπότε μην αγχώνεσαι. Πρόσεχε μόνο όλα τα αποτελέσματα ιατρικών εξετάσεων να είναι υπογεγραμμένα και σφραγισμένα από τα εργαστήρια.

Η δική μου αίσθηση είναι ότι η επιτροπή δεν κόβει, εκτός και αν λείπει κάποιο χαρτί. Εμάς μας πέρασαν όλες! Αυτό που κατάλαβα είναι ότι θα κόψουν σε περίπτωση που μια γυναίκα αντιμετωπίζει μια κατάσταση που καθιστά την εξωσωματική άστοχη, δλδ είναι κάποιο πρόβλημα υγείας της αρρύθμιστο, οπότε και δεν έχει νόημα να μπει στη διαδικασία γιατί δε θα πετύχει. 

Εύχομαι καλή επιτυχία στην προετοιμασία σου και να πάνε όλα τέλεια!

 

Εμείς είμαστε στο Αιγάλεω!! Πολύ ενθαρρυντικό το γεγονός ότι δεν έχουν διάθεση να κόψουν!! Ευτυχώς εμένα μου κλείσανε ραντεβού στον 1 μήνα!! Πολύ καλή η κυρία που με εξυπηρέτησε.. και απάντησε και στο τηλέφωνο εκτός του ωραρίου των ραντεβού.. εντύπωση μου έκανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/10/2023 at 9:01 ΜΜ, ο/η RAM21 είπε:

@efakii συγχαρητήρια!! Είναι πολύ-πολύ καλός αριθμός ωαρίων. Χαίρομαι που δεν ταλαιπωρήθηκες στην ωοληψία. Είδες, δεν ήταν κάτι το δύσκολο! Εύχομαι να φτιάξετε πολλές και γερές βλαστοκύστες τώρα!

@singing in the rain καταλαβαίνω ότι τώρα ξεκινάς και περνάς επιτροπή και είσαι σε σύγχυση. Καλή επιτυχία σε όλα! Εγώ δεν έχω περάσει επιτροπή, αλλά τα φάρμακα, απλώς για να ξέρεις, είναι ακριβά να τα αγοράσεις... Σκέψου ότι μόνο οι γοναδοτροπίνες (δλδ οι βασικές ενέσεις για την ανάπτυξη των ωοθυλακίων) κοστίζουν γύρω στα 350 ευρώ οι 1200 μονάδες και το πιθανότερο είναι να χρειαστείς και δεύτερο κουτί... Για καθεμία προσπάθεια. Συν τα υπόλοιπα φάρμακα βέβαια, που είναι κάπως φθηνότερα επειδή γράφονται. Και αν ισχύουν αυτές οι τιμές ακόμα σήμερα που μιλάμε... Σίγουρα αν καταφέρεις να τα πάρεις από επιτροπή, σε συμφέρει.

Έχω μαύρα μέσα από τα φάρμακα..δεν έχω πάρει ανάσα να βρω χρόνο να διαβάσω, να ρωτήσω..όταν έρθει η ώρα θα πρέπει να το κάνω! Εγώ σκέφτομαι ότι ίσως θα πρέπει να μου δώσει ισχυρό φάρμακο γτ είμαι 37 και έχω fsh κοντά στο 8! Μακάρι να βγάλω έστω και λίγα αυγουλάκια να μπορέσουμε να τα καταφέρουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιάννα 36 δεν το γνωρίζω αυτο. Θα ρωτησω ομως αυριο ! Όλο αυτο ειναι πολυ καινούργιο κ φρέσκο για μένα. Προσπαθώ να διαβάζω και να ρωτώ οτι απορίες εχω. Γενικώς παραπανο απ τον γιατρό μου μεχρι στιγμής κανενα. 
@singing in the rain σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου ! Αυριο ειναι η μεγαλη μερα … ενα Τσακ άγχος το χω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η efakii είπε:

@Γιάννα 36 δεν το γνωρίζω αυτο. Θα ρωτησω ομως αυριο ! Όλο αυτο ειναι πολυ καινούργιο κ φρέσκο για μένα. Προσπαθώ να διαβάζω και να ρωτώ οτι απορίες εχω. Γενικώς παραπανο απ τον γιατρό μου μεχρι στιγμής κανενα. 
@singing in the rain σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου ! Αυριο ειναι η μεγαλη μερα … ενα Τσακ άγχος το χω! 

Εφακι μου όλα θα πάνε καλά! Αυτό το άγχος το ειχαμε όλες εδώ το έχω εγώ που παω για δεύτερη ετ 😏 να έχεις πίστη στα εμβρυακια σου και να σκέφτεσαι όσο πιο πολύ θετικά μπορείς! Διώξε το άγχος που σου προκαλεί πανικό και κρατά την ανυπομονησία ♥️🙏🏻 εγώ αυτό έκανα, πήγα και είχα ένα χαζό χαμόγελο στο πρόσωπο μου 😊 σου στέλνω μπόλικη θετική ενέργεια ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η efakii είπε:

@marinaP σε ευχαριστω παρα πολυ μαρινακι !!! 🩵🩵 

εσυ ποτε με το καλο προχωράς για την δεύτερη ;;;

Περιμένω να έρθει η περίοδος τέλος του μήνα κορίτσι μου να ξεκινήσω τις ενέσεις με το καλό 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Περιμένω να έρθει η περίοδος τέλος του μήνα κορίτσι μου να ξεκινήσω τις ενέσεις με το καλό 🙏🏻

Πας παλι για διέγερση ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επανέρχομαι να ρωτήσω που το ξέχασα.. αν και μέχρι να δημοσιευτεί φοβάμαι θα έχουν περάσει οι μέρες..

Έκανα μεταφορά με βλαστοκύστη και μου είπε ο γιατρός τη 12η ημέρα χοριακή, εάν κάνω το προηγούμενο πρωί ένα τεστακι στο σπίτι για να μην τρελαθώ μέχρι να βγει η τιμή πειράζει; Θα δείξει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Πας παλι για διέγερση ;;

Οχι οχι θα βάλουμε βλαστοκυστες από την πρώτη φορά, απλά περιμένω να έρθει η περίοδος να ξεκινήσω ενέσιμη προγεστερόνη και χάπια 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!Ήθελα να ρωτήσω, αν κάποια κοπέλα έχει μεταφέρει εμβρυα από ένα κέντρο σε ένα άλλο, και αν ναι, η μεταφορά εκτός από κουριερ μπορεί να γίνει και από εμάς τους ίδιους?(να προμηθευτούμε δηλαδή τις φιάλες αζώτου από το κεντρο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

Κορίτσια επανέρχομαι να ρωτήσω που το ξέχασα.. αν και μέχρι να δημοσιευτεί φοβάμαι θα έχουν περάσει οι μέρες..

Έκανα μεταφορά με βλαστοκύστη και μου είπε ο γιατρός τη 12η ημέρα χοριακή, εάν κάνω το προηγούμενο πρωί ένα τεστακι στο σπίτι για να μην τρελαθώ μέχρι να βγει η τιμή πειράζει; Θα δείξει; 

@MayiaKa σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!! 🙏

Λογικά θα δείξει φαντάζομαι! Το θέμα είναι να μην επηρεαστείς σε περίπτωση που δεις αυτό που καμιά μας δε θέλει να δει. Εγώ πιο πολύ άγχος είχα με αυτή την ιδέα, παρά με τη χοριακή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/10/2023 at 10:17 ΠΜ, ο/η efakii είπε:

Η @lilly1984 εχει δίκιο !! Η γραμματεια εκει ειναι αρκετα εξυπηρετική και παρα πολυ ευγενική ! Τα κορίτσια που θα σ κλείσουν το ραντεβού θα σε κατατοπίσουν @singing in the rain !! Αν εχεις κάποια περαιτέρω απορία ,εκτος απ αυτα που θα σ πει ο γιατρός σου ,ρωτάτες για σφραγίδες κ κτλ που θέλουν ! Ο κολπικος υπέρηχος θελει σε διαγνωστικό που έχουν σφραγίδες απαραίτητες και να τους ζητήσεις εκτύπωση τις εικονες ! 
 

σε αλλα νέα να σας πω , τα ωάρια που γονιμοποιήθηκαν ειναι 13 απ τα 15… μην με ρωτήσετε για κύτταρα μονο γιατι απ τη χαρα μου δεν ρώτησα τίποτε αλλο. Μου ειπε θα τα πούμε Παρασκευή για την εμβρυομεταφορα.  

Κορίτσι μου συγχαρητήρια! Τα πήγες εξαιρετικά!!!!! Με το καλό να έχεις μπόλικες υπέροχες βλαστοκύστες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/10/2023 at 9:29 ΜΜ, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσιααααα.Μπραβο @efakii πολύ καλός αριθμός.Καλη επιτυχία και μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά.Αδιαθετησα χθες,σήμερα έκανα εξετάσεις αίματος τις γνωστές ορμόνες που ήθελαν να δουν και αύριο ξεκιναω...Έχω μια προσμονή... Πρώτο υπέρηχο έχω την Δευτέρα.Κλεισαμε ραντεβού ήδη.

Καλή αρχή @marilouu!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/10/2023 at 4:17 ΜΜ, ο/η Τακια είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες, δεν κατάφερα να σας δώσω τα νέα γιατί τώρα τα πήρα στα χέρια μου

β-χοριακι 695 και ξανά σε 2 ημέρες

Μακάρι να πάνε όλα καλά και τέτοια αποτελέσματα σε όλες εσάς, 🥰🥰🥰🥰🥰

Φανταστικό αποτέλεσμα!!! Εύχομαι να κυλήσουν όλα υπέροχα στην εγκυμοσύνη σου @Τακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

Κορίτσια επανέρχομαι να ρωτήσω που το ξέχασα.. αν και μέχρι να δημοσιευτεί φοβάμαι θα έχουν περάσει οι μέρες..

Έκανα μεταφορά με βλαστοκύστη και μου είπε ο γιατρός τη 12η ημέρα χοριακή, εάν κάνω το προηγούμενο πρωί ένα τεστακι στο σπίτι για να μην τρελαθώ μέχρι να βγει η τιμή πειράζει; Θα δείξει; 

@MayiaKa θα μιλήσω από προσωπική εμπειρία. Εγώ δεν τα πάω καλά με τα τεστ σπιτιού, καθώς δεν έχω δει ποτέ ένα θετικό αποτέλεσμα και τα έχω συνδέσει στο μυαλό μου με πολλή στεναχώρια... Τις μέρες που είναι κοντά στη μέρα της χοριακής είναι μια παράνοια, κοιτάμε το παραμικρό σύμπτωμα, σε αισιόδοξη φάση τα αποδίδουμε σε εγκυμοσύνη και στις μαύρες μας νομίζουμε ότι θα αδιαθετήσουμε μέσα στην επόμενη ώρα. Έχε κατά νου ότι ένα τεστ στο σπίτι μπορεί να είναι ψευδώς αρνητικό και να σε στεναχωρήσει χωρίς λόγο (εννοείται δε σταματάς την αγωγή μέχρι αρνητική χοριακή σε συνεννόηση με γιατρό). Εσύ ξέρεις πώς νιώθεις μέσα σου και πώς μπορείς να διαχειριστείς καλύτερα τη φάση της αναμονής. Εμένα με βοηθά το να ακολουθώ κατά γράμμα τις οδηγίες του γιατρού σε όλα, εννοείται και στη μέρα του τεστ. Μακάρι να βγει θετικότατο και να πετύχει η προσπάθειά σου!!!! Θα περιμένουμε νέα σου :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η το χοντρό μπιζέλι είπε:

@MayiaKa σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!! 🙏

Λογικά θα δείξει φαντάζομαι! Το θέμα είναι να μην επηρεαστείς σε περίπτωση που δεις αυτό που καμιά μας δε θέλει να δει. Εγώ πιο πολύ άγχος είχα με αυτή την ιδέα, παρά με τη χοριακή! 

 

στις πριν 43 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

@MayiaKa θα μιλήσω από προσωπική εμπειρία. Εγώ δεν τα πάω καλά με τα τεστ σπιτιού, καθώς δεν έχω δει ποτέ ένα θετικό αποτέλεσμα και τα έχω συνδέσει στο μυαλό μου με πολλή στεναχώρια... Τις μέρες που είναι κοντά στη μέρα της χοριακής είναι μια παράνοια, κοιτάμε το παραμικρό σύμπτωμα, σε αισιόδοξη φάση τα αποδίδουμε σε εγκυμοσύνη και στις μαύρες μας νομίζουμε ότι θα αδιαθετήσουμε μέσα στην επόμενη ώρα. Έχε κατά νου ότι ένα τεστ στο σπίτι μπορεί να είναι ψευδώς αρνητικό και να σε στεναχωρήσει χωρίς λόγο (εννοείται δε σταματάς την αγωγή μέχρι αρνητική χοριακή σε συνεννόηση με γιατρό). Εσύ ξέρεις πώς νιώθεις μέσα σου και πώς μπορείς να διαχειριστείς καλύτερα τη φάση της αναμονής. Εμένα με βοηθά το να ακολουθώ κατά γράμμα τις οδηγίες του γιατρού σε όλα, εννοείται και στη μέρα του τεστ. Μακάρι να βγει θετικότατο και να πετύχει η προσπάθειά σου!!!! Θα περιμένουμε νέα σου :-) 

Καλημέρα!! Έχετε δίκιο, διάβασα κι εδω κτ ιστορίες κοριτσιών που την έχουν πατήσει όποτε δε θα το κάνω γιατί δε θέλω ούτε απογοήτευση, ούτε ψεύτικες ελπίδες αν κτ πάει λάθος με τα τεστ. Μια και καλή τη χοριακή που θα δείξει την αλήθεια. Πάντα κατά γράμμα ότι λέει ο γιατρός κάνω όποτε κτ θα ξέρει για να μου είπε εκείνη την ημέρα.

Έχω αγχωθεί μήπως δεν κάθισα αρκετά ξάπλα μετά από την εμβρυομεταφορά, μήπως δεν έπρεπε να περπατήσω καθόλου τις επόμενες ημέρες. Μη φανταστείτε έκανα μια απόσταση τύπου 3 λεπτών. Αλλά τώρα αυτά σκέφτομαι..

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! 
Καλή επιτυχία σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πήρα τα φάρμακα σήμερα Κυριακή - Δευτέρα περιμένω περίοδο και 2 μέρα του κύκλου ξεκινάω gonal 250 μονάδες τη μέρα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πήρα τα φάρμακα σήμερα Κυριακή - Δευτέρα περιμένω περίοδο και 2 μέρα του κύκλου ξεκινάω gonal 250 μονάδες τη μέρα

 

Καλη αρχη να εχεις, να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

 

Καλημέρα!! Έχετε δίκιο, διάβασα κι εδω κτ ιστορίες κοριτσιών που την έχουν πατήσει όποτε δε θα το κάνω γιατί δε θέλω ούτε απογοήτευση, ούτε ψεύτικες ελπίδες αν κτ πάει λάθος με τα τεστ. Μια και καλή τη χοριακή που θα δείξει την αλήθεια. Πάντα κατά γράμμα ότι λέει ο γιατρός κάνω όποτε κτ θα ξέρει για να μου είπε εκείνη την ημέρα.

Έχω αγχωθεί μήπως δεν κάθισα αρκετά ξάπλα μετά από την εμβρυομεταφορά, μήπως δεν έπρεπε να περπατήσω καθόλου τις επόμενες ημέρες. Μη φανταστείτε έκανα μια απόσταση τύπου 3 λεπτών. Αλλά τώρα αυτά σκέφτομαι..

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! 
Καλή επιτυχία σε όλες!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Έχουμε κλασικά αυτό το προκατειλημμένο ενοχικό σύνδρομο! Κάναμε μία κίνηση αδέξια, σηκωθήκαμε απότομα, σκύψαμε λίγο να πιάσουμε κάτι που μας έπεσε, περπατήσαμε λίγο; Κάναμε λάθος! Και όμως, και η κίνηση χρειάζεται, γιατί αιματώνεται η μήτρα, και σιγά σιγά πρέπει να επανερχόμαστε σε όσον το δυνατόν πιο φυσιολογικούς ρυθμούς. Όχι βέβαια να σηκώνουμε βάρη ή κάτι άλλο πιο υπερβολικό. Αλλά και η πλήρης ακινησία δεν προσφέρει κάτι, εκτός και αν υπάρχει σοβαρός λόγος και σύσταση από τον γιατρό. Προσπάθησε να αποβάλεις αυτές τις σκέψεις! Απόλαυσε την κάθε μέρα, χάιδευε την κοιλίτσα σου και μείνε χαλαρή όσο μπορείς!! Με το καλό τα χαμόγελα χαράς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...