Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια μου 15 αυγουλακια η ωοληψια μας ! Δεν καταλαβα τιποτα ! Η μέθη ήταν τοσο όσο. Στη μια ωρα είχα συνέλθει φουλ. Αυριο θα περιμένω τα νέα του εμβρυολογου!

Τελειο το νουμερο σου!!! Καλες γονιμοποιησεις!!!! Θα περιμένουμε τα νεα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Δεν εχω λόγια ! Κατατοπιστικότατη !!!  Πραγματικά !!! 🙏🙏

@singing in the rain κ γω όταν ειδα όλο αυτο το κατεβατό ,έπαθα εναν πανικό ! Αλλα θα δεις,με το που ξεκινήσεις Τσακ μπαμ τα μαζέψεις ! Καλη επιτυχία !!! 🥰🥰

Εγω ξεκινησα εκτυπωνοντας την λιστα. Διεγραψα ο,τι δεν με αφορα, μετα εβαζα τικ σε ο,τι ειχα ηδη, μετα ετοιμασα τα πολυ ευκολα να μικραινει η λιστα (κατοικια, υπευθυνες δηλωσεις, ασφαλιστικη ικανότητα) κ αρχισε να μου φεύγει το αγχος...

@singing in the rain εγω π ειχα θεμα με τα σπερμοδιαγραμματα (νομιζω βεβαια εσυ μας ειπες πως εχεις κ τα 2) πηγα στο μικροβιολογικο της γειτονιάς μου κ του ζητησα αν μπορει να μ βαλει προγενεστερη ημερομηνία για να με βοηθησει κ τκ εκανε οπως ειπε και η @Tokyo.. μαλιστα πειραξαμε κ τα νουμερα λιγο για να ειναι χειροτερα απο το δευτερο- να δείχνουν δηλαδη μια μικρη βελτιωση γτ τα καναμε στην πραγματικοτητα σε 2 διαφορετικα μικροβιολογικα την ιδια βδομαδα!!!

Αυτα!! Σορρυ αν σας ζαλισα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakii συγχαρητήρια!! Είναι πολύ-πολύ καλός αριθμός ωαρίων. Χαίρομαι που δεν ταλαιπωρήθηκες στην ωοληψία. Είδες, δεν ήταν κάτι το δύσκολο! Εύχομαι να φτιάξετε πολλές και γερές βλαστοκύστες τώρα!

@singing in the rain καταλαβαίνω ότι τώρα ξεκινάς και περνάς επιτροπή και είσαι σε σύγχυση. Καλή επιτυχία σε όλα! Εγώ δεν έχω περάσει επιτροπή, αλλά τα φάρμακα, απλώς για να ξέρεις, είναι ακριβά να τα αγοράσεις... Σκέψου ότι μόνο οι γοναδοτροπίνες (δλδ οι βασικές ενέσεις για την ανάπτυξη των ωοθυλακίων) κοστίζουν γύρω στα 350 ευρώ οι 1200 μονάδες και το πιθανότερο είναι να χρειαστείς και δεύτερο κουτί... Για καθεμία προσπάθεια. Συν τα υπόλοιπα φάρμακα βέβαια, που είναι κάπως φθηνότερα επειδή γράφονται. Και αν ισχύουν αυτές οι τιμές ακόμα σήμερα που μιλάμε... Σίγουρα αν καταφέρεις να τα πάρεις από επιτροπή, σε συμφέρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσιααααα.Μπραβο @efakii πολύ καλός αριθμός.Καλη επιτυχία και μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά.Αδιαθετησα χθες,σήμερα έκανα εξετάσεις αίματος τις γνωστές ορμόνες που ήθελαν να δουν και αύριο ξεκιναω...Έχω μια προσμονή... Πρώτο υπέρηχο έχω την Δευτέρα.Κλεισαμε ραντεβού ήδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσιααααα.Μπραβο @efakii πολύ καλός αριθμός.Καλη επιτυχία και μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά.Αδιαθετησα χθες,σήμερα έκανα εξετάσεις αίματος τις γνωστές ορμόνες που ήθελαν να δουν και αύριο ξεκιναω...Έχω μια προσμονή... Πρώτο υπέρηχο έχω την Δευτέρα.Κλεισαμε ραντεβού ήδη.

Καλη αρχη να πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Σε υπερευχαριστώ!!! Με βοήθησες παρα πολύ!!!

Σου επισυνάπτω ακριβώς τη λίστα των δικαιολογητικών όπως παρατίθεται στο έντυπο παραπομπής. Όταν θα κάνεις το τελικό τσεκ με τον γιατρό σου ή τη μαία σου θα τικάρει αυτά που είναι για τη δική σου περίπτωση.

 

1-13-ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΠΕΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ 4.pdf

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

κορίτσια εγώ έχω πανικοβληθεί με τα χαρτιά.. τι ισχύει τι όχι.. έχω στρεσαριστεί πάρα πολύ..

έχουν πέσει κι άλλα μαζεμένα..

θέλω κάποιος απλά να μου τα φτιάξει.. 😭😭😭

αν τυχόν δεν ισχύουν τα σπερμοδιαγράμματα και θέλει και δύο στον αριθμό θα πρέπει να περιμένουμε μήνες?

κάθε μέρα όλο και κάτι στραβό σκάει..

πόσο κάνουν τα φάρμακα? έτσι μου ρχεται να τα πληρώσω να τελειώσει το μαρτύριο..

Καλημέρα! Επειδή κι εμένα με αγχώνουν τα γραφειοκρατικά, θα σου πω ότι τελικά δεν είναι τίποτα. Πρώτα από όλα θα σου έλεγα να ζητήσεις βοήθεια από το γιατρό σου και έπειτα να δεις σε ποια επιτροπή πρέπει να περάσεις. Εγώ πέρασα στο Μαρούσι και το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να πάρω τηλέφωνο για να κλείσω ραντεβού (2,5 μήνες μετά). Έπειτα, παίρνεις ένα τηλέφωνο και ρωτάς στην επιτροπή ότι έχεις απορία. Η δική μου εμπειρία ήταν απρόσμενα θετική, δλδ μου εξηγούσαν αναλυτικά, με ευγένεια κλπ. Τώρα, για να πας εκείνη τη μέρα, θα έχεις το έντυπο παραπομπής (https://www.eopyy.gov.gr/Files/arep/20210422_11286_ΝΕΑ ΕΝΤΥΠΑ ΚΑΙ ΕΓΓΡΑΦΟpdf.pdf) υπογεγραμμένο και σφραγισμένο από το γιατρό σου. Δε θα σε αφήσει να περάσεις από επιτροπή αν δεν είναι η αίτησή σου πλήρης, οπότε μην αγχώνεσαι. Πρόσεχε μόνο όλα τα αποτελέσματα ιατρικών εξετάσεων να είναι υπογεγραμμένα και σφραγισμένα από τα εργαστήρια.

Η δική μου αίσθηση είναι ότι η επιτροπή δεν κόβει, εκτός και αν λείπει κάποιο χαρτί. Εμάς μας πέρασαν όλες! Αυτό που κατάλαβα είναι ότι θα κόψουν σε περίπτωση που μια γυναίκα αντιμετωπίζει μια κατάσταση που καθιστά την εξωσωματική άστοχη, δλδ είναι κάποιο πρόβλημα υγείας της αρρύθμιστο, οπότε και δεν έχει νόημα να μπει στη διαδικασία γιατί δε θα πετύχει. 

Εύχομαι καλή επιτυχία στην προετοιμασία σου και να πάνε όλα τέλεια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η @lilly1984 εχει δίκιο !! Η γραμματεια εκει ειναι αρκετα εξυπηρετική και παρα πολυ ευγενική ! Τα κορίτσια που θα σ κλείσουν το ραντεβού θα σε κατατοπίσουν @singing in the rain !! Αν εχεις κάποια περαιτέρω απορία ,εκτος απ αυτα που θα σ πει ο γιατρός σου ,ρωτάτες για σφραγίδες κ κτλ που θέλουν ! Ο κολπικος υπέρηχος θελει σε διαγνωστικό που έχουν σφραγίδες απαραίτητες και να τους ζητήσεις εκτύπωση τις εικονες ! 
 

σε αλλα νέα να σας πω , τα ωάρια που γονιμοποιήθηκαν ειναι 13 απ τα 15… μην με ρωτήσετε για κύτταρα μονο γιατι απ τη χαρα μου δεν ρώτησα τίποτε αλλο. Μου ειπε θα τα πούμε Παρασκευή για την εμβρυομεταφορα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Η @lilly1984 εχει δίκιο !! Η γραμματεια εκει ειναι αρκετα εξυπηρετική και παρα πολυ ευγενική ! Τα κορίτσια που θα σ κλείσουν το ραντεβού θα σε κατατοπίσουν @singing in the rain !! Αν εχεις κάποια περαιτέρω απορία ,εκτος απ αυτα που θα σ πει ο γιατρός σου ,ρωτάτες για σφραγίδες κ κτλ που θέλουν ! Ο κολπικος υπέρηχος θελει σε διαγνωστικό που έχουν σφραγίδες απαραίτητες και να τους ζητήσεις εκτύπωση τις εικονες ! 
 

σε αλλα νέα να σας πω , τα ωάρια που γονιμοποιήθηκαν ειναι 13 απ τα 15… μην με ρωτήσετε για κύτταρα μονο γιατι απ τη χαρα μου δεν ρώτησα τίποτε αλλο. Μου ειπε θα τα πούμε Παρασκευή για την εμβρυομεταφορα.  

Μια χαρά, πολύ καλό ποσοστό!! Με το καλό λοιπόν η εμβρυομεταφορά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Η @lilly1984 εχει δίκιο !! Η γραμματεια εκει ειναι αρκετα εξυπηρετική και παρα πολυ ευγενική ! Τα κορίτσια που θα σ κλείσουν το ραντεβού θα σε κατατοπίσουν @singing in the rain !! Αν εχεις κάποια περαιτέρω απορία ,εκτος απ αυτα που θα σ πει ο γιατρός σου ,ρωτάτες για σφραγίδες κ κτλ που θέλουν ! Ο κολπικος υπέρηχος θελει σε διαγνωστικό που έχουν σφραγίδες απαραίτητες και να τους ζητήσεις εκτύπωση τις εικονες ! 
 

σε αλλα νέα να σας πω , τα ωάρια που γονιμοποιήθηκαν ειναι 13 απ τα 15… μην με ρωτήσετε για κύτταρα μονο γιατι απ τη χαρα μου δεν ρώτησα τίποτε αλλο. Μου ειπε θα τα πούμε Παρασκευή για την εμβρυομεταφορα.  

Εφακι μου σούπερ!!!! Αντε με το καλό η εμβρυομεταφορα!!♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Η @lilly1984 εχει δίκιο !! Η γραμματεια εκει ειναι αρκετα εξυπηρετική και παρα πολυ ευγενική ! Τα κορίτσια που θα σ κλείσουν το ραντεβού θα σε κατατοπίσουν @singing in the rain !! Αν εχεις κάποια περαιτέρω απορία ,εκτος απ αυτα που θα σ πει ο γιατρός σου ,ρωτάτες για σφραγίδες κ κτλ που θέλουν ! Ο κολπικος υπέρηχος θελει σε διαγνωστικό που έχουν σφραγίδες απαραίτητες και να τους ζητήσεις εκτύπωση τις εικονες ! 
 

σε αλλα νέα να σας πω , τα ωάρια που γονιμοποιήθηκαν ειναι 13 απ τα 15… μην με ρωτήσετε για κύτταρα μονο γιατι απ τη χαρα μου δεν ρώτησα τίποτε αλλο. Μου ειπε θα τα πούμε Παρασκευή για την εμβρυομεταφορα.  

Μπράβο, πολύ καλά πήγες @efakii! Με το καλό η μεταφορά! Προγεστερονη σου μέτρησαν για να δουν αν είναι κάτω από ένα για τη μεταφορά? Τα κύτταρα των εμβρύων θα φανούν την Τρίτη ημέρα και την πεμπτη. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι, τριών ημερών θα μεταφέρεις η βλαστοκυστες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η efakii είπε:

Η @lilly1984 εχει δίκιο !! Η γραμματεια εκει ειναι αρκετα εξυπηρετική και παρα πολυ ευγενική ! Τα κορίτσια που θα σ κλείσουν το ραντεβού θα σε κατατοπίσουν @singing in the rain !! Αν εχεις κάποια περαιτέρω απορία ,εκτος απ αυτα που θα σ πει ο γιατρός σου ,ρωτάτες για σφραγίδες κ κτλ που θέλουν ! Ο κολπικος υπέρηχος θελει σε διαγνωστικό που έχουν σφραγίδες απαραίτητες και να τους ζητήσεις εκτύπωση τις εικονες ! 
 

σε αλλα νέα να σας πω , τα ωάρια που γονιμοποιήθηκαν ειναι 13 απ τα 15… μην με ρωτήσετε για κύτταρα μονο γιατι απ τη χαρα μου δεν ρώτησα τίποτε αλλο. Μου ειπε θα τα πούμε Παρασκευή για την εμβρυομεταφορα.  

Σούπερ ποσοστό!! Μπράβο κορίτσι μου!! Με το καλό κ η ετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η efakii είπε:

Η @lilly1984 εχει δίκιο !! Η γραμματεια εκει ειναι αρκετα εξυπηρετική και παρα πολυ ευγενική ! Τα κορίτσια που θα σ κλείσουν το ραντεβού θα σε κατατοπίσουν @singing in the rain !! Αν εχεις κάποια περαιτέρω απορία ,εκτος απ αυτα που θα σ πει ο γιατρός σου ,ρωτάτες για σφραγίδες κ κτλ που θέλουν ! Ο κολπικος υπέρηχος θελει σε διαγνωστικό που έχουν σφραγίδες απαραίτητες και να τους ζητήσεις εκτύπωση τις εικονες ! 
 

σε αλλα νέα να σας πω , τα ωάρια που γονιμοποιήθηκαν ειναι 13 απ τα 15… μην με ρωτήσετε για κύτταρα μονο γιατι απ τη χαρα μου δεν ρώτησα τίποτε αλλο. Μου ειπε θα τα πούμε Παρασκευή για την εμβρυομεταφορα.  

Συγχαρητήρια τα πηγες παρα πολυ καλά!!! Τι ηλικία εχεις αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μπράβο, πολύ καλά πήγες @efakii! Με το καλό η μεταφορά! Προγεστερονη σου μέτρησαν για να δουν αν είναι κάτω από ένα για τη μεταφορά? Τα κύτταρα των εμβρύων θα φανούν την Τρίτη ημέρα και την πεμπτη. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι, τριών ημερών θα μεταφέρεις η βλαστοκυστες? 

Kαλησπέραααα...Αλλο είναι τα 3 ημερών και άλλο οι βλαστοκύστες?Δεν έχω καταλάβει ..Κι αυτό που ανέφερες με την προγεστερόνη πρέπει να είναι κάτω από 1 για να μπορει να γινει η εμβρυομεταφορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η efakii είπε:

Η @lilly1984 εχει δίκιο !! Η γραμματεια εκει ειναι αρκετα εξυπηρετική και παρα πολυ ευγενική ! Τα κορίτσια που θα σ κλείσουν το ραντεβού θα σε κατατοπίσουν @singing in the rain !! Αν εχεις κάποια περαιτέρω απορία ,εκτος απ αυτα που θα σ πει ο γιατρός σου ,ρωτάτες για σφραγίδες κ κτλ που θέλουν ! Ο κολπικος υπέρηχος θελει σε διαγνωστικό που έχουν σφραγίδες απαραίτητες και να τους ζητήσεις εκτύπωση τις εικονες ! 
 

σε αλλα νέα να σας πω , τα ωάρια που γονιμοποιήθηκαν ειναι 13 απ τα 15… μην με ρωτήσετε για κύτταρα μονο γιατι απ τη χαρα μου δεν ρώτησα τίποτε αλλο. Μου ειπε θα τα πούμε Παρασκευή για την εμβρυομεταφορα.  

Μπράβο @efakii.❤️ Εγω ξεκινάω σήμερα το απόγευμα...Πρώτη ενεσούλα και ο Θεός βοηθός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Kαλησπέραααα...Αλλο είναι τα 3 ημερών και άλλο οι βλαστοκύστες?Δεν έχω καταλάβει ..Κι αυτό που ανέφερες με την προγεστερόνη πρέπει να είναι κάτω από 1 για να μπορει να γινει η εμβρυομεταφορα?

Οι βλαστοκυστες ειναι οταν φτανουν 5η 6η μερα τα εμβρυακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Zaxaroulamak είπε:

Οι βλαστοκυστες ειναι οταν φτανουν 5η 6η μερα τα εμβρυακια..

Μάλιστα.Όσο ζείς μαθαίνεις...Σ' ευχαριστώ πολύ.😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολυ κορίτσια! Ειμαι πολυ χαρουμενη που πήγε τοσο καλα η γονιμοποίηση. 
@marilou με έμβρυα 3ημερων θα παω … και τα υπόλοιπα καταψυξη. 
δεν ξέρω δεν μπορω να βρω τη ΝΙΚΟΛ που με ρωτάει για την ηλικία. 33 ειμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες, δεν κατάφερα να σας δώσω τα νέα γιατί τώρα τα πήρα στα χέρια μου

β-χοριακι 695 και ξανά σε 2 ημέρες

Μακάρι να πάνε όλα καλά και τέτοια αποτελέσματα σε όλες εσάς, 🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, σας διαβάζω κι εγώ και προσπαθώ να παίρνω κουράγιο γιατί είμαι στην αναμονή, πάω για χοριακή την άλλη εβδομάδα μετά από εμβρυομεταφορα. 


Ήθελα να πω μερικά γι αυτά που διαβάζω. Εγώ πέρασα επιτροπή στο Μαρούσι, γενικά έκοβαν εύκολα αν έλειπαν χαρτιά κτλ αλλά έδιναν νεότερο ραντεβού εκείνη την ώρα υπολογίζοντας ποτε θα είναι όλα έτοιμα. Το καλύτερο είναι να ρωτήσετε το κέντρο ή το γιατρό σας ποια χαρτιά χρειάζονται. Υπάρχει ένα έντυπο στη σελίδα του ΕΟΠΥΥ αλλά δε χρειάζονται όλα όσα λέει γιατί είναι ανάλογα με το λόγο που παραπέμπεσαι. 
Εμείς πχ πήγαμε λόγω σπέρματος άρα ναι υπήρχαν 2 σπερμοδιαγράμματα αλλά όχι σπερματεγχύσεις. Προσέξτε κ τις ημερομηνίες που ζητάνε να είστε μέσα χρόνια και καλή επιτυχία!! 

Όσο για τα έμβρυα εγώ ζήτησα εξαρχής μια βλαστοκύστη από το γιατρό μου και συμφώνησε πως ήταν το καλύτερο. Αλλά είναι ανά κάθε περίπτωση κ πρόβλημα διαφορετικό. Σημασία έχει να σας εμπνέει εμπιστοσύνη ο γιατρός πως κάνει το καλύτερο για εσάς και την υγεία σας. 
Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας! Στέλνω πολύ θετική σκέψη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η efakii είπε:

Η @lilly1984 εχει δίκιο !! Η γραμματεια εκει ειναι αρκετα εξυπηρετική και παρα πολυ ευγενική ! Τα κορίτσια που θα σ κλείσουν το ραντεβού θα σε κατατοπίσουν @singing in the rain !! Αν εχεις κάποια περαιτέρω απορία ,εκτος απ αυτα που θα σ πει ο γιατρός σου ,ρωτάτες για σφραγίδες κ κτλ που θέλουν ! Ο κολπικος υπέρηχος θελει σε διαγνωστικό που έχουν σφραγίδες απαραίτητες και να τους ζητήσεις εκτύπωση τις εικονες ! 
 

σε αλλα νέα να σας πω , τα ωάρια που γονιμοποιήθηκαν ειναι 13 απ τα 15… μην με ρωτήσετε για κύτταρα μονο γιατι απ τη χαρα μου δεν ρώτησα τίποτε αλλο. Μου ειπε θα τα πούμε Παρασκευή για την εμβρυομεταφορα.  

@efakiiΤελειες οι γονιμοποιησεις σας κορίτσι μ!!!! Ειναι παρα πολυ καλο το νουμερο σας! με το καλο να γινουν 3ων ημερων ή 5ημερων - βλαστοκυστες!! Στα 3ων ημερων σ λενε κυτταρα οποτε δεν χρειαζοταν να ρωτησεις κατι!!!

Σχετικα με τον κολπικο υπερηχο εγω τον εκανα στον εξωσωματικο κ δεν ειχα κάποιο θεμα! Οποτε @singing in the rain ας ρωτήσεις να μην τρεχεις αν δεν ειναι απαραιτητο να τον κανεις σε διαγνωστικό (αφου στον γιατρο θα πας για τον φακελο κλπ σιγουρα καποια στιγμη)!!

Στο αιγαλεω εχει πάντα πιο αμεσα διαθεσιμα ραντεβου στον 1 μηνα ενω στο μαρουσι ειναι παντα καπου στους 2.5 μηνες..εγω δεν ειχα αλλαξει την κατοικια μ στην αρχη οποτε ειχα απευθυνθει κ στις 2 επιτροπες στην αρχη!!! 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η efakii είπε:

Ευχαριστώ πολυ κορίτσια! Ειμαι πολυ χαρουμενη που πήγε τοσο καλα η γονιμοποίηση. 
@marilou με έμβρυα 3ημερων θα παω … και τα υπόλοιπα καταψυξη. 
δεν ξέρω δεν μπορω να βρω τη ΝΙΚΟΛ που με ρωτάει για την ηλικία. 33 ειμαι 

Αν επιτρέπεται, γιατί δεν τα αφήνουν βλαστοκυστες αφού είναι μπόλικα? Σου είπαν? 

Η ηλικία πάντως είναι με το μέρος σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Kαλησπέραααα...Αλλο είναι τα 3 ημερών και άλλο οι βλαστοκύστες?Δεν έχω καταλάβει ..Κι αυτό που ανέφερες με την προγεστερόνη πρέπει να είναι κάτω από 1 για να μπορει να γινει η εμβρυομεταφορα?

Είναι ανάλογα πόσων ημερών είναι τα έμβρυα όταν μπουν στη μήτρα. Την προγεστερονη τη μετράνε για να δουν αν μπορούν να κάνουν μεταφορά στον ίδιο κύκλο κι αν είναι οκ ξεκινά η προετοιμασία. Καλή αρχή και καλή επιτυχία! Ps κι εμείς εδώ τα μάθαμε όλα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Είναι ανάλογα πόσων ημερών είναι τα έμβρυα όταν μπουν στη μήτρα. Την προγεστερονη τη μετράνε για να δουν αν μπορούν να κάνουν μεταφορά στον ίδιο κύκλο κι αν είναι οκ ξεκινά η προετοιμασία. Καλή αρχή και καλή επιτυχία! Ps κι εμείς εδώ τα μάθαμε όλα 🤣

Ευχαριστώ πολύ 😃..Καλά τα περισσότερα τα καταλαβαίνω από αυτά που γράφετε εσείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...