Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλή επιτυχία!!! Και νωρίτερα να κάνεις χοριακη θα δείξει.. μια χαρά κι η άδεια.. ξεκουράσου διάβασε κανένα βιβλίο, δες πέντε έξι σειρές και φυσικά βγαίνε χαλαρές βόλτες, καλοκαίρι είναι, δεν λέει να κλειστεις μέσα.

Πώς κι επιλέξατε να μεταφέρετε μία?

Ευχαριστώ πολύ! Γενικά διαβάζω και βλ΄έπω σειρές αλλά παρατήρησα ότι δεν μπορώ να συγκεντρωθώ σε αυτή τη φάση χαχαχα! Σημερα εκανα την πρωτη βολτα και με εχει πιασει αγχος μηπως κανω κακο.

Δυστυχώς είχα 5-6 ωοθηλάκια που τελικά είχαν μονο 2 ωάρια και το ενα δεν προχωρησε αρα μειναμε με το ενα και καλο. Ειναι η τελευταία προσπαθεια για πολλους λόγους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Την Τρίτη κάναμε την εμβρυομεταφορα σε μια βλαστοκυστη 6 ημερων και ειπαν σε 14 ημερες να κανω την χοριακη. 

Απο την Τεταρτη νιωθω χαμηλα κραμπες και βαρος ειδικα οταν ειμαι ορθια. Μηπως ειναι η ιδεα μου? 

Μου εδωσαν απο το κεντρο 14 ημερες αδεια αλλα έλεγα να παω την Δευτερα γιατι ειναι πολυ χαλαρη η δουλεια μου αλλα μιλησα με τον εργοδοτη και δεν θελει να παω. Στο σπίτι δεν κανω τιποτα κ στην δουλεια απλα θα καθομαι κ θα σηκωνω κανα τηλεφωνο. Δηλαδη ποσο να προσεχω; 

Εσεις τι κανατε τις πρωτες μερες? Πως νιωθατε σωματικα, συμπτωματα? 

@Antonia2πως εισαι?

 

Καλή επιτυχία!!! Εγώ θα έλεγα να ρωτήσεις τον γιατρό σου! Αν πας στη δουλειά σου, θα είναι με αμάξι; Μήπως πέσεις σε καμιά λακούβα κτλ, μμ δεν ξέρω, εγώ είμαι και υπερβολική..αν σου δώσει πάντως ο γιατρός το οκ γτ και στη δουλειά θα κάθεσαι θα είσαι πιο ήσυχη! Εύχομαι να έχεις μια μεγάλη χοριακή σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Καλή επιτυχία!!! Εγώ θα έλεγα να ρωτήσεις τον γιατρό σου! Αν πας στη δουλειά σου, θα είναι με αμάξι; Μήπως πέσεις σε καμιά λακούβα κτλ, μμ δεν ξέρω, εγώ είμαι και υπερβολική..αν σου δώσει πάντως ο γιατρός το οκ γτ και στη δουλειά θα κάθεσαι θα είσαι πιο ήσυχη! Εύχομαι να έχεις μια μεγάλη χοριακή σύντομα!!

Ευχαριστώ πολύ. Ναι με αμάξι απόσταση 5 λεπτών αλλά δύσκολα βρίσκω να παρκάρω κ έχει σκάλες στην δουλειά ενώ μου έχει πει να τις αποφεύγω. Θα τον πάρω τηλέφωνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Την Τρίτη κάναμε την εμβρυομεταφορα σε μια βλαστοκυστη 6 ημερων και ειπαν σε 14 ημερες να κανω την χοριακη. 

Απο την Τεταρτη νιωθω χαμηλα κραμπες και βαρος ειδικα οταν ειμαι ορθια. Μηπως ειναι η ιδεα μου? 

Μου εδωσαν απο το κεντρο 14 ημερες αδεια αλλα έλεγα να παω την Δευτερα γιατι ειναι πολυ χαλαρη η δουλεια μου αλλα μιλησα με τον εργοδοτη και δεν θελει να παω. Στο σπίτι δεν κανω τιποτα κ στην δουλεια απλα θα καθομαι κ θα σηκωνω κανα τηλεφωνο. Δηλαδη ποσο να προσεχω; 

Εσεις τι κανατε τις πρωτες μερες? Πως νιωθατε σωματικα, συμπτωματα? 

@Antonia2πως εισαι?

 

Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏

Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα.

Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα...

Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη..

Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Ναι με αμάξι απόσταση 5 λεπτών αλλά δύσκολα βρίσκω να παρκάρω κ έχει σκάλες στην δουλειά ενώ μου έχει πει να τις αποφεύγω. Θα τον πάρω τηλέφωνο.

Ναι, δες το με τον γιατρο σου! Ίσως σου πει πχ να κατσεις 1 βδομάδα και μετά να πας χαλαρά! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Ναι, δες το με τον γιατρο σου! Ίσως σου πει πχ να κατσεις 1 βδομάδα και μετά να πας χαλαρά! 🙂

Ο γιατρός είπε να μείνω σπίτι αφού εχω άδεια και τα συμπτώματα που έχω είναι πολύ θετικά αλλά να έχουμε συγκρατημένη αισιοδοξία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η agapi82 είπε:

Ο γιατρός είπε να μείνω σπίτι αφού εχω άδεια και τα συμπτώματα που έχω είναι πολύ θετικά αλλά να έχουμε συγκρατημένη αισιοδοξία! 

Το καλύτερο θα κάνεις! Εύχομαι να περάσουν γρήγορα οι μέρες και να πάρεις στα χέρια σου το θετικό σου αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Ο γιατρός είπε να μείνω σπίτι αφού εχω άδεια και τα συμπτώματα που έχω είναι πολύ θετικά αλλά να έχουμε συγκρατημένη αισιοδοξία! 

Βολτουλες να βγαίνεις, πέρα από την ψυχολογία βοηθά και στην αιμάτωση της μήτρας. Εύχομαι ολόψυχα να είναι η τυχερή προσπάθεια!(είμαστε κ συνομήλικες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...