Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια❤️🥳

Δεν είμαι σε καμια φάση ακόμα 🤣

Περιμένουμε να βγει η επιτροπή για προεμφυτευτικό και Ιανουάριο πιστεύω να κάνουμε τη διέγερση!! Τα φάρμακα θα τα πάρω ιδιωτικά! Δε θέλω να ασχοληθώ δεν θέλω να κάνω καμιά αλλή έξτρα εξέταση! Έχω κουραστεί πάρα πολύ.. 

Καλα αποτελεσματα γ την επιτροπη κ με το καλο να ξεκινησεις flowerv!! Να σας πανε ολα καλα!!! ❤️❤️❤️

Ο,τι χρειαστεις ν μας γραφεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Συννεφακι μου κι εγω εχασα περυσι ενα κουκουνι.. απο φυσικη συλληψη, μετα απο προσπαθειες 2 ετων, νεοι σχετικα εγω κ ο αντρας μου κ καλες εξετασεις ηρθε απο μονο του κ εφυγε πολυ γρηγορα...😓

Μετα πιστεψαμε οτι θα ερθει ενα αλλο μωρακι αφου εκεινο εγινε αγγελακι.. αλλα δυστυχως δν ηρθε κ ετσι αποφασισαμε ν κανουμε την εξωσωματικη.. δν αντεχαμε αλλο ν προσπαθουμε 3+ χρονια..

Οπως καταλαβαινεις σε καααθε υπερηχο (ακομη κ τωρα) παω κ τρεμω... καθε φορα φοβαμαι το ιδιο λες κ ειναι ο πρωτος υπερηχος..

απλα τωρα που τις νιωθω ειναι αλλιως γτ μου θυμιζουν καθε μερα οτι ζω το ονειρο κ οτι η ελπιδα παντα υπαρχει. ☀️

Το θελαμε τοσα χρονια, παλεψαμε μ τοσες απανωτες απογοητευσεις, καθε μηνα στεναχωρια, πικρα, θυμος κ παλι απ την αρχη προσπαθεια κ ελπιδα...

Ευχομαι κοριτσι μου μεσα απ την καρδια μου να σου πανε ολα καλα!! Σε ολες μας που το θελουμε τοσο κ εχουμε πολλη αγαπη να δωσουμε!!!❤️❤️❤️❤️

Λυπάμαι για την απώλειά σας. Εγώ το έχασα στον τέταρτο και μάλιστα κινδύνευσα.

Μετά έκανα δύο προσπάθειες που δε πέτυχαν και μετά έκανα ένα μεγάλο διάλειμμα γιατί δεν ήμουν καλά. Στο διάστημα αυτό έκανα ένα μεταπτυχιακό για να απασχολώ το μυαλό μου. Άλλαξα γιατρό, άλλαξα κέντρο και εύχομαι να κρατήσει το όνειρο. Αχ μωρέ διπλές χαρές τα δίδυμα. 

Εκεί εύχομαι να κολυμπάνε και να κλωτσανε μέχρι να έρθουν στην αγκαλιά σας. Αθήνα είσαι εσύ ;

Κάτι άσχετο... πήρες κάποια κρέμα και αντηλιακό που είναι κατάλληλο για την περίοδο της εγκυμοσύνης ή δεν άλλαξες κάτι;

Ξέρω πως μόνο κάποια συγκεκριμένα συστατικά δεν επιτρέπονται αλλά ψάχνω να βρω το πιο απλό και αγνό. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η synnefaki79 είπε:

Λυπάμαι για την απώλειά σας. Εγώ το έχασα στον τέταρτο και μάλιστα κινδύνευσα.

Μετά έκανα δύο προσπάθειες που δε πέτυχαν και μετά έκανα ένα μεγάλο διάλειμμα γιατί δεν ήμουν καλά. Στο διάστημα αυτό έκανα ένα μεταπτυχιακό για να απασχολώ το μυαλό μου. Άλλαξα γιατρό, άλλαξα κέντρο και εύχομαι να κρατήσει το όνειρο. Αχ μωρέ διπλές χαρές τα δίδυμα. 

Εκεί εύχομαι να κολυμπάνε και να κλωτσανε μέχρι να έρθουν στην αγκαλιά σας. Αθήνα είσαι εσύ ;

Κάτι άσχετο... πήρες κάποια κρέμα και αντηλιακό που είναι κατάλληλο για την περίοδο της εγκυμοσύνης ή δεν άλλαξες κάτι;

Ξέρω πως μόνο κάποια συγκεκριμένα συστατικά δεν επιτρέπονται αλλά ψάχνω να βρω το πιο απλό και αγνό. 

 

Περασες πολλα κοριτσι μου!!

Εισαι ομως πολυ δυνατη κ μπραβο σου γτ εισαι ακομη εδω, πιστευεις στ ονειρο κ παλευεις γι αυτο!!! 💪🏼

Ναι τα διδυμα ετσι λενε!!! Κ θα ειναι παντα μαζι κ πολυ χαιρομαι!!! 😊 

Εγω ναι Αθηνα μενω!! Εσυ;;

Να σου πω την αληθεια απο φοβο του τι εχει η καθε κρεμα μεσα εχω σταματησει ν βαζω.. ποσο τραγικη ειμαι!!😅 εβαζα χρονια της vichy ημερας κ νυχτας κ ημουν τερμα ικανοποιημενη. 

Μια φιλη μου προτεινε bepanthol σαν πιο αθωα ή weleda.. αλλα ακομα δν εχω αξιωθει ν παρω...

Απο συστατικα νομιζω πρεπει ν αποφευγουμε ρετινολη κ ισως υαλουρονικο οξυ (με πολλα ερωτηματικα το 2ο)...

Εσενα σου εχουν προτεινει τπτ;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Περασες πολλα κοριτσι μου!!

Εισαι ομως πολυ δυνατη κ μπραβο σου γτ εισαι ακομη εδω, πιστευεις στ ονειρο κ παλευεις γι αυτο!!! 💪🏼

Ναι τα διδυμα ετσι λενε!!! Κ θα ειναι παντα μαζι κ πολυ χαιρομαι!!! 😊 

Εγω ναι Αθηνα μενω!! Εσυ;;

Να σου πω την αληθεια απο φοβο του τι εχει η καθε κρεμα μεσα εχω σταματησει ν βαζω.. ποσο τραγικη ειμαι!!😅 εβαζα χρονια της vichy ημερας κ νυχτας κ ημουν τερμα ικανοποιημενη. 

Μια φιλη μου προτεινε bepanthol σαν πιο αθωα ή weleda.. αλλα ακομα δν εχω αξιωθει ν παρω...

Απο συστατικα νομιζω πρεπει ν αποφευγουμε ρετινολη κ ισως υαλουρονικο οξυ (με πολλα ερωτηματικα το 2ο)...

Εσενα σου εχουν προτεινει τπτ;;

 

Από όσο ξέρω και βιταμίνη Α δε πρέπει.  Επίσης διάβασα πως πρέπει να χρησιμοποιούμε Mineral αντηλιακά  χωρίς χημικά φίλτρα. 

Όσο για τους φόβους...αν με δεις πως πλένω τα λαχανικά ίσως τα λυπηθείς τα καημένα. 

Αθήνα και εγώ στον εξωτικό Κολωνό. Το όνομά μου είναι Αννα. 

Παλεύω ναι.  Ελπίζω αυτή τη φορά το μωράκι να μας να έρθει σπίτι μαζί μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η synnefaki79 είπε:

Από όσο ξέρω και βιταμίνη Α δε πρέπει.  Επίσης διάβασα πως πρέπει να χρησιμοποιούμε Mineral αντηλιακά  χωρίς χημικά φίλτρα. 

Όσο για τους φόβους...αν με δεις πως πλένω τα λαχανικά ίσως τα λυπηθείς τα καημένα. 

Αθήνα και εγώ στον εξωτικό Κολωνό. Το όνομά μου είναι Αννα. 

Παλεύω ναι.  Ελπίζω αυτή τη φορά το μωράκι να μας να έρθει σπίτι μαζί μας. 

Ax αυτό με το τι απαγορεύεται θέλω να μάθω κι εγώ. Για πείτε; Όλο αυτό κοιτάζω. Κάτι να μας προτείνεται;

Τον άλλο μήνα που θα περάσω επιτροπή θα αγοράσω σωστά προϊόντα μέχρι και αφρόλουτρο, θα πάρω ωραία ζέστα ρούχα για το σπίτι για να μου φτιάχνει η διάθεση και θα ελπίζω για το καλύτερο 🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sofi990 είπε:

Ax αυτό με το τι απαγορεύεται θέλω να μάθω κι εγώ. Για πείτε; Όλο αυτό κοιτάζω. Κάτι να μας προτείνεται;

Τον άλλο μήνα που θα περάσω επιτροπή θα αγοράσω σωστά προϊόντα μέχρι και αφρόλουτρο, θα πάρω ωραία ζέστα ρούχα για το σπίτι για να μου φτιάχνει η διάθεση και θα ελπίζω για το καλύτερο 🌈

Mε το καλό κορίτσι μου.  Όλα να πάνε τέλεια και να έρθει ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σας. Μια φίλη που είναι έγκυος σε μεγαλύτερη εβδομάδα μου είπε πως πρέπει να προσέχουμε και προϊόντα με αιθέρια έλαια. Κάποια λέει από αυτά προκαλούν συσπάσεις. Εγώ σκέφτηκα να πάρω βρεφικά προϊόντα για αφρολουτρο και σαμπουάν σαν πιο αγνά αφού τα βάζουν σε μωράκια. Τώρα δε βάζω τίποτα στο πρόσωπο. Μου έστειλε και ένα σάιτ που βάζεις τα συστατικά και σου βγάζει αν είναι ασφαλή ή όχι. Δε ξέρω πόσο έγκυρο είναι βέβαια. Θα ρωτήσω και τον γιατρό φυσικά. Δε ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω λινκ εδώ. Αν θες το στέλνω σε προσωπικό μήνυμα. Δε ξέρω αν μπορώ να στείλω τώρα γιατί είμαι καινούριο σχετικά μέλος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/10/2024 at 7:02 ΜΜ, ο/η synnefaki79 είπε:

Mε το καλό κορίτσι μου.  Όλα να πάνε τέλεια και να έρθει ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σας. Μια φίλη που είναι έγκυος σε μεγαλύτερη εβδομάδα μου είπε πως πρέπει να προσέχουμε και προϊόντα με αιθέρια έλαια. Κάποια λέει από αυτά προκαλούν συσπάσεις. Εγώ σκέφτηκα να πάρω βρεφικά προϊόντα για αφρολουτρο και σαμπουάν σαν πιο αγνά αφού τα βάζουν σε μωράκια. Τώρα δε βάζω τίποτα στο πρόσωπο. Μου έστειλε και ένα σάιτ που βάζεις τα συστατικά και σου βγάζει αν είναι ασφαλή ή όχι. Δε ξέρω πόσο έγκυρο είναι βέβαια. Θα ρωτήσω και τον γιατρό φυσικά. Δε ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω λινκ εδώ. Αν θες το στέλνω σε προσωπικό μήνυμα. Δε ξέρω αν μπορώ να στείλω τώρα γιατί είμαι καινούριο σχετικά μέλος. 

Ναι αν μπορείς να μου στείλει μήνυμα, θα με ενδιέφερε πάρα πολύ. Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Κι εσύ με το καλό όλα! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Εχω πολύ καιρό που απέχω από το φόρουμ για ψυχολογικούς λόγους καθώς δίνω κ εγώ την προσωπική μου μάχη με την υπογονιμότητα. Χαίρομαι πολύ με τα ευχάριστα που διαβάζω από πολλές κοπέλες που έχουν τραβήξει το δικό τους γολγοθά! Συγχαρητήρια σε όσες τα κατάφεραν και καλή δύναμη σε όσες προσπαθούν ακόμα.

 
Θα ήθελα παρακαλώ την γνώμη σας πριν πάρω τηλέφωνο τον γιατρό μου γιατί μπορεί να είναι και της φαντασίας μου όλο αυτό. 
Είμαι μια ανάσα πριν ξεκινήσω την πρώτη μου διέγερση για να συλλέξουμε ωάρια, συγκεκριμένα περιμένουμε να μου έρθει περίοδος να κάνω τις αιματολογικές εξετάσεις κλπ. Ο γιατρός μου μου ζήτησε να κάνω μια προληπτική μαστογραφία και την έκανα σε αυτόν τον κύκλο. Είμαι κάτω των 40 και δεν είχα ξανακάνει οπότε δεν έχω εμπειρία. Η μαστογραφία έγινε 3/10 (όλα ήταν πολύ καλά μαζί και στον υπέρηχο, δεν έδειξε τίποτα).

Ωστόσο έχω 2-3 ημέρες που πονάει το στήθος μου τρέλα. Δεν μπορώ να το ακουμπήσω με τίποτα. Δεν έχω ποτέ πόνο στο στήθος και αυτή τη στιγμή δεν αντέχω ούτε το σουτιέν. Όσες έχετε μια έμπειρα στην μαστογραφία είναι φυσιολογικό; Παίζει να είναι από την εξέταση και μετά με τις ορμόνες του κύκλου απλά να αυξήθηκε η ευαισθησία; Περιμένω περίοδο από 30/10 έως 3/11 γιατί δεν έχω μετρήσει καθόλου μέρες και είμαι στο περίπου (δεν με νοιάζει πλέον να μετράω) απλά ξέρω πως έχω μεγάλους κύκλους. Αποκλείεται η εγκυμοσύνη και έχω αρχίσει να ανησυχώ λίγο. Να συμπληρώσω πως όταν έκανα την μαστογραφία δεν είχα πόνο και δεν φαίνεται να έχω κάποιο πρήξιμο ή κάποιον τραυματισμό. 
Εχει κάποια παρόμοια εμπειρία; 🤔

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Με τι καλό κορίτσι μου. Εγώ σήμερα είμαι βάση περιοδου 11 ακριβώς ενώ βάση υπερήχων είμαι 11+3 ,Παρασκευή έχω την αυχενική και έχω αγχωθεί πολύ καθώς είμαι πατημένα 39 μισό. Για nipt που ρώτησα τον γιατρό μου,μου είπε πως θα δούμε πρώτα τα αποτελέσματα της αυχενικής και της papp-a και αν τα αποτελέσματα δεν είναι καλά θα μου πει να κάνω.  Έχω ήδη ένα γιο 8.5 χρονων υγιέστατο.  Αθήνα είσαι? Την αυχενική που την έκανες?
    • @ΠαρασκευαιδουΕχω δειιι ότι κανείς προβλέψεις και πως σε αποκαλούν Ζαϊρα τα κορίτσια εδω μεσα🩷 Εμένα με βλέπει η γυάλα σου καθόλου?
    • χαχαχαχ ναι πολύ μαλλί...🤷 απο πού πήρε δεν ξέρω...ουτε ετω ούτε ο άντρας μου έχουμε πολλά μαλλιά 😂
    • Δεν νομίζω να εχεις συμφυσεις.. εγώ ειχα στον τράχηλο, δηλαδή ο τραχηλος ηταν κλειστός..  στον υπέρηχο αυτό δεν φαίνεται.. Όλα ξεκινησαν όταν μετα  την απόξεση δεν μου ερχόταν περίοδος με τίποτα.. πέρασαν 4 μήνες χωρίς περίοδο. Στο ενδιάμεσο πήγαινα στον γιατρο με έβλεπε μου έλεγε όλα καλά,  θα σου έρθει στις επόμενες μέρες.. είχα όλα τα συμπτώματα περιόδου αλλά περίοδος άφαντη! Στο τέλος έπεσα σε ένα post μιας κοπέλας που είχε συμφυσεις στον τράχηλο και πείστηκα πως είχα το ίδιο.. Τελικά ήταν έτσι.. ερχόταν περίοδος, ο τράχηλος όμως ήταν κλειστός από τις συμφυσεις και η περίοδος δεν κατέβαινε, αλλά γυρνούσε πίσω στην μήτρα και στις σάλπιγγες! Με υστεροσκοπηση τις έλυσε και ευτυχώς δεν είχαν παθει φλεγμονή οι σάλπιγγες και ήταν όλα καλά.. Απλά έχασα πολύ χρόνο με όλα αυτά.. 4 μήνες για να καταλάβουμε τι συμβαίνει και άλλους 3 μετά την υστεροσκοπηση μέχρι να ξανά ξεκινήσουμε προσπάθειες..    Στην δεύτερη αποβολή που ήταν και παλινδρομη, για να μην το ξαναπάθω ο γιατρος με έβαλε να αποβάλω  με χάπια, για να αποφύγω την απόξεση.. 
    • Κ εγώ 31 είμαι, δεν είδε κάτι ο γιατρός, οι μετρήσεις ήταν όλες καλές , ωστόσο ο μόνος τρόπος μου λέει πάντα να αποκλείσεις πράγματα είναι η αμνιοπαρακέντηση .. ούτε η νιπτ αντικαθιστά 100% την αμνιοπαρακέντηση.. δεν σου προτείνω μου λέει να κανεις, ωστόσο η απόφαση πάντα είναι δίκη σας .. είναι που είμαι κ του χώρου κ λίγο τα λένε σε εμάς ..  σε εσάς τελικά τι έγινε; Προχωρήσατε ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...