Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια❤️🥳

Δεν είμαι σε καμια φάση ακόμα 🤣

Περιμένουμε να βγει η επιτροπή για προεμφυτευτικό και Ιανουάριο πιστεύω να κάνουμε τη διέγερση!! Τα φάρμακα θα τα πάρω ιδιωτικά! Δε θέλω να ασχοληθώ δεν θέλω να κάνω καμιά αλλή έξτρα εξέταση! Έχω κουραστεί πάρα πολύ.. 

Καλα αποτελεσματα γ την επιτροπη κ με το καλο να ξεκινησεις flowerv!! Να σας πανε ολα καλα!!! ❤️❤️❤️

Ο,τι χρειαστεις ν μας γραφεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Συννεφακι μου κι εγω εχασα περυσι ενα κουκουνι.. απο φυσικη συλληψη, μετα απο προσπαθειες 2 ετων, νεοι σχετικα εγω κ ο αντρας μου κ καλες εξετασεις ηρθε απο μονο του κ εφυγε πολυ γρηγορα...😓

Μετα πιστεψαμε οτι θα ερθει ενα αλλο μωρακι αφου εκεινο εγινε αγγελακι.. αλλα δυστυχως δν ηρθε κ ετσι αποφασισαμε ν κανουμε την εξωσωματικη.. δν αντεχαμε αλλο ν προσπαθουμε 3+ χρονια..

Οπως καταλαβαινεις σε καααθε υπερηχο (ακομη κ τωρα) παω κ τρεμω... καθε φορα φοβαμαι το ιδιο λες κ ειναι ο πρωτος υπερηχος..

απλα τωρα που τις νιωθω ειναι αλλιως γτ μου θυμιζουν καθε μερα οτι ζω το ονειρο κ οτι η ελπιδα παντα υπαρχει. ☀️

Το θελαμε τοσα χρονια, παλεψαμε μ τοσες απανωτες απογοητευσεις, καθε μηνα στεναχωρια, πικρα, θυμος κ παλι απ την αρχη προσπαθεια κ ελπιδα...

Ευχομαι κοριτσι μου μεσα απ την καρδια μου να σου πανε ολα καλα!! Σε ολες μας που το θελουμε τοσο κ εχουμε πολλη αγαπη να δωσουμε!!!❤️❤️❤️❤️

Λυπάμαι για την απώλειά σας. Εγώ το έχασα στον τέταρτο και μάλιστα κινδύνευσα.

Μετά έκανα δύο προσπάθειες που δε πέτυχαν και μετά έκανα ένα μεγάλο διάλειμμα γιατί δεν ήμουν καλά. Στο διάστημα αυτό έκανα ένα μεταπτυχιακό για να απασχολώ το μυαλό μου. Άλλαξα γιατρό, άλλαξα κέντρο και εύχομαι να κρατήσει το όνειρο. Αχ μωρέ διπλές χαρές τα δίδυμα. 

Εκεί εύχομαι να κολυμπάνε και να κλωτσανε μέχρι να έρθουν στην αγκαλιά σας. Αθήνα είσαι εσύ ;

Κάτι άσχετο... πήρες κάποια κρέμα και αντηλιακό που είναι κατάλληλο για την περίοδο της εγκυμοσύνης ή δεν άλλαξες κάτι;

Ξέρω πως μόνο κάποια συγκεκριμένα συστατικά δεν επιτρέπονται αλλά ψάχνω να βρω το πιο απλό και αγνό. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η synnefaki79 είπε:

Λυπάμαι για την απώλειά σας. Εγώ το έχασα στον τέταρτο και μάλιστα κινδύνευσα.

Μετά έκανα δύο προσπάθειες που δε πέτυχαν και μετά έκανα ένα μεγάλο διάλειμμα γιατί δεν ήμουν καλά. Στο διάστημα αυτό έκανα ένα μεταπτυχιακό για να απασχολώ το μυαλό μου. Άλλαξα γιατρό, άλλαξα κέντρο και εύχομαι να κρατήσει το όνειρο. Αχ μωρέ διπλές χαρές τα δίδυμα. 

Εκεί εύχομαι να κολυμπάνε και να κλωτσανε μέχρι να έρθουν στην αγκαλιά σας. Αθήνα είσαι εσύ ;

Κάτι άσχετο... πήρες κάποια κρέμα και αντηλιακό που είναι κατάλληλο για την περίοδο της εγκυμοσύνης ή δεν άλλαξες κάτι;

Ξέρω πως μόνο κάποια συγκεκριμένα συστατικά δεν επιτρέπονται αλλά ψάχνω να βρω το πιο απλό και αγνό. 

 

Περασες πολλα κοριτσι μου!!

Εισαι ομως πολυ δυνατη κ μπραβο σου γτ εισαι ακομη εδω, πιστευεις στ ονειρο κ παλευεις γι αυτο!!! 💪🏼

Ναι τα διδυμα ετσι λενε!!! Κ θα ειναι παντα μαζι κ πολυ χαιρομαι!!! 😊 

Εγω ναι Αθηνα μενω!! Εσυ;;

Να σου πω την αληθεια απο φοβο του τι εχει η καθε κρεμα μεσα εχω σταματησει ν βαζω.. ποσο τραγικη ειμαι!!😅 εβαζα χρονια της vichy ημερας κ νυχτας κ ημουν τερμα ικανοποιημενη. 

Μια φιλη μου προτεινε bepanthol σαν πιο αθωα ή weleda.. αλλα ακομα δν εχω αξιωθει ν παρω...

Απο συστατικα νομιζω πρεπει ν αποφευγουμε ρετινολη κ ισως υαλουρονικο οξυ (με πολλα ερωτηματικα το 2ο)...

Εσενα σου εχουν προτεινει τπτ;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Περασες πολλα κοριτσι μου!!

Εισαι ομως πολυ δυνατη κ μπραβο σου γτ εισαι ακομη εδω, πιστευεις στ ονειρο κ παλευεις γι αυτο!!! 💪🏼

Ναι τα διδυμα ετσι λενε!!! Κ θα ειναι παντα μαζι κ πολυ χαιρομαι!!! 😊 

Εγω ναι Αθηνα μενω!! Εσυ;;

Να σου πω την αληθεια απο φοβο του τι εχει η καθε κρεμα μεσα εχω σταματησει ν βαζω.. ποσο τραγικη ειμαι!!😅 εβαζα χρονια της vichy ημερας κ νυχτας κ ημουν τερμα ικανοποιημενη. 

Μια φιλη μου προτεινε bepanthol σαν πιο αθωα ή weleda.. αλλα ακομα δν εχω αξιωθει ν παρω...

Απο συστατικα νομιζω πρεπει ν αποφευγουμε ρετινολη κ ισως υαλουρονικο οξυ (με πολλα ερωτηματικα το 2ο)...

Εσενα σου εχουν προτεινει τπτ;;

 

Από όσο ξέρω και βιταμίνη Α δε πρέπει.  Επίσης διάβασα πως πρέπει να χρησιμοποιούμε Mineral αντηλιακά  χωρίς χημικά φίλτρα. 

Όσο για τους φόβους...αν με δεις πως πλένω τα λαχανικά ίσως τα λυπηθείς τα καημένα. 

Αθήνα και εγώ στον εξωτικό Κολωνό. Το όνομά μου είναι Αννα. 

Παλεύω ναι.  Ελπίζω αυτή τη φορά το μωράκι να μας να έρθει σπίτι μαζί μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η synnefaki79 είπε:

Από όσο ξέρω και βιταμίνη Α δε πρέπει.  Επίσης διάβασα πως πρέπει να χρησιμοποιούμε Mineral αντηλιακά  χωρίς χημικά φίλτρα. 

Όσο για τους φόβους...αν με δεις πως πλένω τα λαχανικά ίσως τα λυπηθείς τα καημένα. 

Αθήνα και εγώ στον εξωτικό Κολωνό. Το όνομά μου είναι Αννα. 

Παλεύω ναι.  Ελπίζω αυτή τη φορά το μωράκι να μας να έρθει σπίτι μαζί μας. 

Ax αυτό με το τι απαγορεύεται θέλω να μάθω κι εγώ. Για πείτε; Όλο αυτό κοιτάζω. Κάτι να μας προτείνεται;

Τον άλλο μήνα που θα περάσω επιτροπή θα αγοράσω σωστά προϊόντα μέχρι και αφρόλουτρο, θα πάρω ωραία ζέστα ρούχα για το σπίτι για να μου φτιάχνει η διάθεση και θα ελπίζω για το καλύτερο 🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sofi990 είπε:

Ax αυτό με το τι απαγορεύεται θέλω να μάθω κι εγώ. Για πείτε; Όλο αυτό κοιτάζω. Κάτι να μας προτείνεται;

Τον άλλο μήνα που θα περάσω επιτροπή θα αγοράσω σωστά προϊόντα μέχρι και αφρόλουτρο, θα πάρω ωραία ζέστα ρούχα για το σπίτι για να μου φτιάχνει η διάθεση και θα ελπίζω για το καλύτερο 🌈

Mε το καλό κορίτσι μου.  Όλα να πάνε τέλεια και να έρθει ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σας. Μια φίλη που είναι έγκυος σε μεγαλύτερη εβδομάδα μου είπε πως πρέπει να προσέχουμε και προϊόντα με αιθέρια έλαια. Κάποια λέει από αυτά προκαλούν συσπάσεις. Εγώ σκέφτηκα να πάρω βρεφικά προϊόντα για αφρολουτρο και σαμπουάν σαν πιο αγνά αφού τα βάζουν σε μωράκια. Τώρα δε βάζω τίποτα στο πρόσωπο. Μου έστειλε και ένα σάιτ που βάζεις τα συστατικά και σου βγάζει αν είναι ασφαλή ή όχι. Δε ξέρω πόσο έγκυρο είναι βέβαια. Θα ρωτήσω και τον γιατρό φυσικά. Δε ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω λινκ εδώ. Αν θες το στέλνω σε προσωπικό μήνυμα. Δε ξέρω αν μπορώ να στείλω τώρα γιατί είμαι καινούριο σχετικά μέλος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Μια χαρά κι εγώ! Καούρες έχω μόνο πολλές μέρα νύχτα, ότι και να φάω! Ααααχ τι τέλεια που θα κάνετε gender reveal! Έλεγα κι εγώ να κάνω αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ να μην μάθω, μετά έλεγα να το κάνω για τους άλλους και να ξέρω εγώ, αλλά και πάλι δεν κρατήθηκα και το είπα 😂 Εγώ τη νιώθω κανονικά πια, αλλά είναι και 2η και το αναγνώρισα πιο εύκολα κι επίσης έχω οπίσθιο πλακούντα, και η διαφορά με την πρώτη που είχα πρόσθιο είναι πραγματικά τεράστια! Να μην έχεις κανένα άγχος, όλα καλά είναι! Τα δύσκολα πέρασαν! Κορίτσι μου έχεις γιατρό στο Έλενα ή κάνω λάθος? Νομίζω είχα δει κάπου το Χες γράψει!
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για αυτήν την κατάληξη... Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό ... Σου εύχομαι ότι καλύτερο κ πάνω από όλα υγεία 🙏
    • περι πιπιλας που αναφέρεται εγω σωθηκα με την πιπίλα! στην αρχή έλεγα δεν την θελω με τίποτα και δεν πρόκειται να του δώσω... δοκιμάστε να τα βάλετε όταν κλαίνε οχι στα καλα του καθουμενου..μηπως την πιάσουν πιο εύκολα! εμενα την Philips Avent μου πήρε... ενώ στην αρχή ειχα δοκιμάσει μια της nuk ειχε μεγαλύτερη θηλή και δεν την έπαιρνε με τίποτα... αυτή εχει πολύ μικρή θηλή και του άρεσε φαίνεται!
    • Καλημέρα κορίτσια, χαθηκα λίγο...αυτες τις μέρες ο μικρός εκλαιγε ασταμάτητα...απο το εμβόλιο...και δεν ειχα χρόνο να γράψω... πυρετό δεν κάναμε...αλλα τον πονουσε το ποδαρακι του τον καημένο και έκλαιγε 😔  ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα... κορίτσια εσας τα παιδάκια σας το στηρίζουν το κεφαλάκι; εμενα όχι ακόμα 😔 εσεις βλεπω είστε πολύ μπροστα... εμένα δεν κάνει ουτε κίνηση για να πιάσει πράγματα κτλ ..στο γυμναστήριο δεν τον έχω βαλει ακόμα...
    • Κορίτσι μου, πέρασα και εγώ κάτι παρόμοιο. Τα baby blues που κρατάνε 2 βδομάδες. Ήμουν τυχερή που είχα δει μια γνωστή influencer που είχε μιλήσει γι αυτό και έτσι το αναγνώρισα και κατάλαβα πως δεν είναι επιλόχειος. Γενικά επιρρεπής στην κατάθλιψη, με χρόνια ψυχοθεραπεία για να έρθω στα ίσα μου. Αυτό που με βοήθησε πάρα πολύ εμένα, είναι να επαναφέρω την ρουτίνα μου προ μωρού. Παράδειγμα τις πρώτες 2 βδομάδες, ακολουθούσα το πρόγραμμα του μωρού, αλλάζοντας εντελώς το δικό μου (λογικό). Κοιμόμουν ακανόνιστα και ειδικά μετά το απόγευμα ερχόταν το σύννεφο. Όταν άρχισα να κοιμίζω το μωρό και να καθόμαστε το βράδυ με τον άντρα μου για φαγητό και σειρά, όπως κάναμε παλιά, επανήλθα σταδιακά. Έστω μισή ώρα έβλεπα και μετά κοιμόμουν, αλλά με έκανε να νιώσω πως είμαι ακόμη εδώ και δεν έχω εξαλειφθεί σαν παρουσία. Δεν ξέρω αν έχεις τη δυνατότητα να κάνεις κάτι παρόμοιο, δεδομένου πως έχεις κ άλλα παιδάκια, αλλά πιστεύω ότι θα βοηθήσει να επαναφέρεις με κάποιον τρόπο το εγώ σου και έτσι θα δεις καθαρά. Στέλνω μεγάλη αγκαλιά και είμαστε εδώ ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...