Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

 

Η αλήθεια δεν μπορείς να προβλέψεις τίποτα!!! Κ απέκτησες την κορούλα σου♥️ μακάρι να φανούν κ εμένα δυνατά τα εμβρυακια μου κ να αντέξουν!!! Χθες πήγα να κάνω χαλαρά την ένεση κ συνειδητοποίησα ότι πονούσε κατευθείαν λέω την έβαψα 😂 αυτό για δύο εβδομάδες θα έχω? 

Το πιστεύω ότι θα αντέξουν!! Αν όχι και τα 2, τουλάχιστον το 1!!

Αν θυμάμαι καλά μετά από 1-2 μέρες περνάει! Η μελάνια μένει για λόγο ακόμα!

Υ.Γ. για κάποιο λόγο που δεν γνωρίζω, αυτά τα ενεσακια τα θεωρώ πολύ γουρλιδικα! Στην πρώτη μου ετ έβαζα κολπικά. Όταν με ρώτησαν στην 2η ετ τι θέλει, ενώ στην πρώτη δεν με ρώτησαν, κατευθείαν διάλεξα τα ενεσακια αυτά! Χαζό θα μου πεις! Δίκαιο έχεις! Αλλά έτσι μου έχει κάτσει στο μυαλό 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα 😊 θα την κάνω σε άλλο σημείο αλλά σκέφτομαι μέχρι τις 22 του μήνα που θα κάνω την χοριακη δεν θα μου μείνει σημείο που να μην πονάει 😂

Ισχύει αυτό 😂😂😂κι εγώ παντού πονούσα.Οσο για τις μελανιές να πάρεις αλοιφή αν θέλεις.Αρνικα λέγεται και είναι για μώλωπες.Κανει δουλίτσα.Εμενα αυτή μου είχε προτείνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Nαι ναι κι εμένα μου είχε κάνει μελανιές κάποιες φορές, όπως επίσης δυο φορές είχε κ΄άπως κοκκινήσει το σημείο που είχε εγχυθεί το υγρό και με έπιανε φαγούρα. Τότε τρόμαξα, αλλά φεύγει μετά από λίγο. Είναι οι άτιμες.. Πάντως και τώρα που κάνω τις Arvekarp με πονάνε εξίσου για λίγο. Το χειρότερο για μένα από όοολα αυτά τα δεινά μας, είναι οι Vasclor, αυτό το κάθε μέρα κολπικά, μου δημιουργεί ερεθισμούς, με ενοχλεί περισσότερο και από τις Prolutex.

Δεν έχει τύχει να ακούσω την arvelarp  η vasclor κάνουν την ίδια δουλειά? Πω πω γενικά πολλές ενέσεις πολλά φάρμακα... Κοιμάμαι όρθια όλη μέρα με αυτά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Το πιστεύω ότι θα αντέξουν!! Αν όχι και τα 2, τουλάχιστον το 1!!

Αν θυμάμαι καλά μετά από 1-2 μέρες περνάει! Η μελάνια μένει για λόγο ακόμα!

Υ.Γ. για κάποιο λόγο που δεν γνωρίζω, αυτά τα ενεσακια τα θεωρώ πολύ γουρλιδικα! Στην πρώτη μου ετ έβαζα κολπικά. Όταν με ρώτησαν στην 2η ετ τι θέλει, ενώ στην πρώτη δεν με ρώτησαν, κατευθείαν διάλεξα τα ενεσακια αυτά! Χαζό θα μου πεις! Δίκαιο έχεις! Αλλά έτσι μου έχει κάτσει στο μυαλό 😂😂

Αχ μακάρι να είναι γουρλιδικες και σε μένα 🙏 Κ ας πονάνε τόσο πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Ισχύει αυτό 😂😂😂κι εγώ παντού πονούσα.Οσο για τις μελανιές να πάρεις αλοιφή αν θέλεις.Αρνικα λέγεται και είναι για μώλωπες.Κανει δουλίτσα.Εμενα αυτή μου είχε προτείνει.

Θα το δοκιμάσω μπας κ την βγάλω έστω λίγο πιο καλά με τον πόνο κ τις μελανιές 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Δεν έχει τύχει να ακούσω την arvelarp  η vasclor κάνουν την ίδια δουλειά? Πω πω γενικά πολλές ενέσεις πολλά φάρμακα... Κοιμάμαι όρθια όλη μέρα με αυτά 😂

H vasklor είναι κολπική προγεστερόνη που την έβαζα αλλά έκανα και prolutex μαζί. η Arvekarp είναι για την καταστολή ωοθηκών στο μακρύ πρωτόκωλο. Και υπνηλία αλλά και πολλή κατακράτηση υγρών, αυτό το αίσθημα του μπουκώματος. Οπότε τώρα εσύ κάνεις μία Prolutex τη μέρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

H vasklor είναι κολπική προγεστερόνη που την έβαζα αλλά έκανα και prolutex μαζί. η Arvekarp είναι για την καταστολή ωοθηκών στο μακρύ πρωτόκωλο. Και υπνηλία αλλά και πολλή κατακράτηση υγρών, αυτό το αίσθημα του μπουκώματος. Οπότε τώρα εσύ κάνεις μία Prolutex τη μέρα?

Ναι μία την ημέρα, ουτροτζεσταν 3 φορές κ κολπικά πρωί βράδυ... Στην προηγούμενη ετ δεν μου είχε δώσει prolutex τώρα μου την έδωσε...  Πολύ υπνηλία πραγματικά... Κ πάω κάθε δέκα λεπτά για κατούρημα κ δεν είναι ότι πίνω πάρα πολύ νερό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2024 at 4:12 ΜΜ, ο/η Vasilikig είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι στην 13 μερα μετά την εμβρυομεταφορά αύριο πρεπει να κάνω την χοριακή αλλα δυστυχως έκανα πριν λιγο το ψηφιακό τεστ της clearblue (ηταν το μονο που ειχε το φαρμακειο) και βγηκε αρνητικο. Εχω απογοητευτει παρα πολυ, το ειχα πιστεψει ενοιωθα πως ειχα αρκετα συμπτωματα. Υπαρχουν κοριτσια που ειχαν αρνητικο τεστ αλλα θετικη χοριακη; 

Τελικά είχε δίκιο το τεστ, αρνητική η χοριακή μου. Ο γιατρός μου είπε για υστεροσκόπηση και μετά ξανά προσπαθεια. Ευτυχως έχουμε αλλα 5 εμβρυακια. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Ναι μία την ημέρα, ουτροτζεσταν 3 φορές κ κολπικά πρωί βράδυ... Στην προηγούμενη ετ δεν μου είχε δώσει prolutex τώρα μου την έδωσε...  Πολύ υπνηλία πραγματικά... Κ πάω κάθε δέκα λεπτά για κατούρημα κ δεν είναι ότι πίνω πάρα πολύ νερό...

Εμενα cat μου στην πρώτη ετ με ενοχλούσε πολύ η προγεστερονη. Και υπνηλία και εξάντληση, να μην μπορώ να δουλέψω, να μην έχω κουράγιο να βγω απ το σπίτι. Ιδιαίτερα η prolutex. Το είχα πει στον γιατρο και μου αντικατεστησε τις prolutex με κολπικό ουτρο και επίσης το πρωι κολπικό ουτρο, γιατί το κολπικό δεν περνάει στο αίμα και δεν σε εξαντλεί τόσο. Το βράδυ απ το στόμα. 

Έχε υπόψη ότι, αν μείνεις έγκυος, θα συνεχίσεις για καιρό την προγεστερονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η RAM21 είπε:

Εμενα cat μου στην πρώτη ετ με ενοχλούσε πολύ η προγεστερονη. Και υπνηλία και εξάντληση, να μην μπορώ να δουλέψω, να μην έχω κουράγιο να βγω απ το σπίτι. Ιδιαίτερα η prolutex. Το είχα πει στον γιατρο και μου αντικατεστησε τις prolutex με κολπικό ουτρο και επίσης το πρωι κολπικό ουτρο, γιατί το κολπικό δεν περνάει στο αίμα και δεν σε εξαντλεί τόσο. Το βράδυ απ το στόμα. 

Έχε υπόψη ότι, αν μείνεις έγκυος, θα συνεχίσεις για καιρό την προγεστερονη...

* την prolutex την δίνουν όταν κάνεις μεταφορά απευθείας 5 μέρες μετά την ωοληψια. Μην με ρωτάς γιατί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η RAM21 είπε:

Εμενα cat μου στην πρώτη ετ με ενοχλούσε πολύ η προγεστερονη. Και υπνηλία και εξάντληση, να μην μπορώ να δουλέψω, να μην έχω κουράγιο να βγω απ το σπίτι. Ιδιαίτερα η prolutex. Το είχα πει στον γιατρο και μου αντικατεστησε τις prolutex με κολπικό ουτρο και επίσης το πρωι κολπικό ουτρο, γιατί το κολπικό δεν περνάει στο αίμα και δεν σε εξαντλεί τόσο. Το βράδυ απ το στόμα. 

Έχε υπόψη ότι, αν μείνεις έγκυος, θα συνεχίσεις για καιρό την προγεστερονη...

Άρα το προκαλεί γενικά η προγεστερόνη την κόπωση κ την υπνηλία... Εμένα μου έχει δώσει κ κολπικά κ από το στόμα χάπια... Κ συν τις ενέσεις... Δεν την γλυτώνω δλδ... Ναι μου είχε πει ότι αν με το καλό μείνω έγκυος θα τα παίρνω σίγουρα για ένα τρίμηνο... Ευτυχώς δεν δουλεύω κ όταν με πιάνει όλο αυτο ξαπλώνω... Κ στην δουλειά θα σου ήταν δύσκολο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

* την prolutex την δίνουν όταν κάνεις μεταφορά απευθείας 5 μέρες μετά την ωοληψια. Μην με ρωτάς γιατί...

Κατάλαβα... Για αυτό στα κατεψυγμένα δεν μου έδωσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Άρα το προκαλεί γενικά η προγεστερόνη την κόπωση κ την υπνηλία... Εμένα μου έχει δώσει κ κολπικά κ από το στόμα χάπια... Κ συν τις ενέσεις... Δεν την γλυτώνω δλδ... Ναι μου είχε πει ότι αν με το καλό μείνω έγκυος θα τα παίρνω σίγουρα για ένα τρίμηνο... Ευτυχώς δεν δουλεύω κ όταν με πιάνει όλο αυτο ξαπλώνω... Κ στην δουλειά θα σου ήταν δύσκολο.. 

Ναι, γενικά η προγεστερονη τα προκαλει αυτα. Την προηγούμενη φορά δεν σε πείραξε? Εγώ στην πρώτη ετ τα είδα όλα. Στις επόμενες ήμουν καλύτερα. Δεν με είχαν προειδοποιησει για περενεργειες κ τρόμαξα, δεν σου κρυβω. Επαιρνα πρωι- βραδυ ουτρο κ μεσημερι prolutex. Πριν συνελθω απο την μια δοση, ερχόταν η επομενη. Κ ήμουν μονίμως ζαβλακωμενη κ ανίκανη να συγκεντρωθω να δουλέψω. Ευτυχως ηταν εποχη καραντινας και δεν εβγαινα. Το ειπα και μου ειπε ο γιατρος να κανω δύο ημερησια χαπια κολπικα, το βραδυ απ το στομα και να σταματησω τις prolutex.

Γι αυτό σου λέω, αν σε ενοχλεί πολύ, πες το στον γιατρο να σου προτείνει άλλο σχήμα. Έστω να κάνεις τα χαπάκια κολπικά που είναι πιο ανώδυνα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/4/2024 at 12:08 ΜΜ, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Έκανα χθες ωοληψια σε φυσικό κύκλο κ είχα 5 ωοθυλάκια αν το λέω σωστά όπου μόνο τα δύο είχαν ωάρια μέσα... Με πήραν σήμερα κ γονιμοποιηθηκαν κ τα 2 κ Δευτέρα κάνω ετ  🙏🙏🙏

Κατ μου υπέροχα νέα! Καλή σου επιτυχία! Κι εγώ τη Δευτέρα με το καλό θα κάνω την ετ μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2024 at 9:48 ΠΜ, ο/η elissavet90 είπε:

Καλημέρα σε όλεεες! @lilly1984 μου τι ωραία!! Να μας ενημερώνεις! Με το καλό , εύχομαι να πάει πολύ καλά!!!

@cat12 Τέλεια!!! Καλή επιτυχία σήμερα! Είδες που είχες απογοητευτεί? Τελικά ποτέ δεν μπορούμε να ξέρουμε πώς τα φέρνει η ζωή!!

Κι εγώ κορίτσια μου έχω πολύ καλά νέα! Βγήκαν τα αποτελέσματα του προεμφυτευτικού κι έχουμε 6 υγιείς βλαστοκύstες!!!! Είχα διαλυθεί από την αγωνία μου τόσες μέρες. Μετά το Πάσχα πάω για ΕΤ κι εγώ! Ξεκίνησα προχτές με Arvekarp.

Νιώθω ότι γυρνάει η τύχη σε όλες μας... από εδώ και πέρα μόνο χαρές !! Μας αξίζει...

Υπέροχα!!! 6 υγιείς βλαστοκύστες! σίγουρα θα τα καταφέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Κατ μου υπέροχα νέα! Καλή σου επιτυχία! Κι εγώ τη Δευτέρα με το καλό θα κάνω την ετ μου!

Αχ είχα μέρες να μπω και μπερδεύτηκα κατ μου... Εσύ την έκανες προχτές λόγικά, εγώ την άλλη εβδομάδα. Μην αγχώνεσαι με τα φάρμκα, η προλουτεξ όντωσ ψιλοπονάει, αλλά εμένα να ξέρεις ο προηγούμενος γιατρός μου μου την είχε δώσει σε ετ με κατεψυγμένα... δεν ξέρω με τι κριτήριο επιλέγουν τα φάρμακα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

@lilly1984μου τι κανεις;; ποτε μ το καλο θ κανεις την ετ σου;

Αν Αντωνία μου τη Δευτέρα θα την κάνω επιτέλους!!!! Ανυπομονώ και η αλήθεια είναι ότι έχω πάρα πολύ θετική διάθεση και διαίσθηση! Μακάρι να πάνε όλα τέλεια για όλες μας! Εσύ πότε ετοιμάζεσαι για ωοληψία???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Αν Αντωνία μου τη Δευτέρα θα την κάνω επιτέλους!!!! Ανυπομονώ και η αλήθεια είναι ότι έχω πάρα πολύ θετική διάθεση και διαίσθηση! Μακάρι να πάνε όλα τέλεια για όλες μας! Εσύ πότε ετοιμάζεσαι για ωοληψία???

Με το καλο Λιλη μου!!!!! 🙏❤️🥰

Πολυ καλα κανεις κι εχεις καλη διαθεση γτ ερχεται η στιγμη σας!!!!!! Ολα θ πανε τελεια!!!! 💫💫💫💫💫

Εμεις το Σαββατο το πρωι θα κανουμε ωοληψια!! Μακαρι να πανε ολα καλα κ να ερθουν τα κουκουνια μας!!! 🙏❤️🥹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Ναι, γενικά η προγεστερονη τα προκαλει αυτα. Την προηγούμενη φορά δεν σε πείραξε? Εγώ στην πρώτη ετ τα είδα όλα. Στις επόμενες ήμουν καλύτερα. Δεν με είχαν προειδοποιησει για περενεργειες κ τρόμαξα, δεν σου κρυβω. Επαιρνα πρωι- βραδυ ουτρο κ μεσημερι prolutex. Πριν συνελθω απο την μια δοση, ερχόταν η επομενη. Κ ήμουν μονίμως ζαβλακωμενη κ ανίκανη να συγκεντρωθω να δουλέψω. Ευτυχως ηταν εποχη καραντινας και δεν εβγαινα. Το ειπα και μου ειπε ο γιατρος να κανω δύο ημερησια χαπια κολπικα, το βραδυ απ το στομα και να σταματησω τις prolutex.

Γι αυτό σου λέω, αν σε ενοχλεί πολύ, πες το στον γιατρο να σου προτείνει άλλο σχήμα. Έστω να κάνεις τα χαπάκια κολπικά που είναι πιο ανώδυνα.

 

Ισχύει αυτό που λες στην προηγούμενη ήμουν ζαβλακωμενη όλη μέρα έκανα βήμα κ πήγαινα πλάγια 😂  μπορεί να ήταν πιο άσχημα πριν... Τώρα κάνω κ μια δουλίτσα όταν συνέλθω λίγο... Μου έχει δώσει κολπικά πρωί βράδυ.... Μπορεί να μου δώσει κ άλλα κολπικά? Εν τω μεταξύ μου έχουν δώσει τα cyclogest κ έχουν έλλειψη γενικά κ μου έχουν μείνει για μια εβδομάδα ακόμα πρέπει να ψάξω πάλι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Κατ μου υπέροχα νέα! Καλή σου επιτυχία! Κι εγώ τη Δευτέρα με το καλό θα κάνω την ετ μου!

 

στις πριν 16 ώρες, ο/η lilly1984 είπε:

Αχ είχα μέρες να μπω και μπερδεύτηκα κατ μου... Εσύ την έκανες προχτές λόγικά, εγώ την άλλη εβδομάδα. Μην αγχώνεσαι με τα φάρμκα, η προλουτεξ όντωσ ψιλοπονάει, αλλά εμένα να ξέρεις ο προηγούμενος γιατρός μου μου την είχε δώσει σε ετ με κατεψυγμένα... δεν ξέρω με τι κριτήριο επιλέγουν τα φάρμακα...

Ναι την έκανα την Δευτέρα 🙏🥰!!! Με το καλό να πάνε όλα κορίτσι μου!!!! Εύχομαι μια θετικότατη χοριακη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κατάλαβα... Για αυτό στα κατεψυγμένα δεν μου έδωσε...

Δεν είναι απαραίτητο, εγώ με κατεψυγμένα είχα κάνει ετ και μου έδωσε prolutex.. Εμένα δε μ ενοχλούσαν οι ενέσεις. Καλή ενυδάτωση του δέρματος και να σκέφτεσαι το στόχο γλυκιά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αγαπημένα, ενόψει της ΕΤ μου τη Δευτέρα ξεκίνησα από σήμερα προγεστερόνη χάπι + κολπικό υπόθετο 3 φορές τη μέρα...!🌷 Όπως τα έχω μοιράσει σε 8ωρα, το πρωί και το βράδυ θα είμαι σπίτι μου, οπότε με το υπόθετο θα τα καταφέρω. Έχω αγχωθεί με το μεσημεριανό που αναγκαστικά θα βρίσκομαι στη δουλειά μου🤯. Έχω διαβάσει ότι καλό είναι να μένεις ξαπλωμένη για 20-30 λεπτά ώστε να απορροφηθεί, αλλά αυτό δεν είναι εφικτό μπορώ μόνο να το βάλω στην τουαλέτα και έπειτα να καθίσω. Εσείς πώς το αντιμετωπίζετε αυτό???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Δεν είναι απαραίτητο, εγώ με κατεψυγμένα είχα κάνει ετ και μου έδωσε prolutex.. Εμένα δε μ ενοχλούσαν οι ενέσεις. Καλή ενυδάτωση του δέρματος και να σκέφτεσαι το στόχο γλυκιά μου!!!

Annie μου σε ευχαριστώ... Σκέφτομαι τον στόχο κ ελπίζω να τον πετύχω 🙏♥️ εσύ πως είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Ισχύει αυτό που λες στην προηγούμενη ήμουν ζαβλακωμενη όλη μέρα έκανα βήμα κ πήγαινα πλάγια 😂  μπορεί να ήταν πιο άσχημα πριν... Τώρα κάνω κ μια δουλίτσα όταν συνέλθω λίγο... Μου έχει δώσει κολπικά πρωί βράδυ.... Μπορεί να μου δώσει κ άλλα κολπικά? Εν τω μεταξύ μου έχουν δώσει τα cyclogest κ έχουν έλλειψη γενικά κ μου έχουν μείνει για μια εβδομάδα ακόμα πρέπει να ψάξω πάλι.. 

Εμένα κορίτσια τι να πω, όλα αυτά τα φάρμακα που παίρνω δεν με πειράζουν έτσι, δλδ να με ζαλίζουν ή να νυστάζω... Το μόνο που με είχε χαλάσει τις προηγούμενες φορές και το φοβάμαι τώρα είναι η προγεστερόνη ως πρός την ψυχολογία μου. Ενώ είμαι πάρα πολύ της λογικής και της επιστήμης κλπ. είναι σα να μου κάνουν αλλαγή στη σκέψη και το συναίσθημά μου. Μιλάμε για μεταμόσχευση εγκεφάλου!!! Γίνομαι πολύ drama queen και δεν το αντέχω. Θα προσπαθήσω αυτή τη φορά να το κοντρολάρω από νωρίς, ειδικά μετά την ετ και όσο περιμένω το αποτέλεσμα🙏🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...