Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Δωστου και θα με θυμηθεις!!! 😎

καθε γιατρος και μια αποψη... χασιμο χρονου, αντοχης και χρηματων φσκ... ελπιζω ολες αυτες οι δοκιμες να μας βοηθησουν και να φερουν τα κουκουνια μας!!!

επισης ρε κοριτσια, αμα δε ρωτησεις το γιατρο, ισως να μην αναφερθουν σημαντικα πραγματα... και γιατι το λεω... τον ρωτησα σε περιπτωση που καναμε τη διεγερση, ποσες μερες αποχη πρεπει να εχει ο αντρας μου.. και μου ειπε οτι καλο ειναι να εχει ανα 2 μερες εκσπερματηση σε ολο το διαστημα της διεγερσης και οταν κανω την οβιτρελ, καλο ειναι να εχουμε παλι επαφη ωστε το σπερμα να ειναι οσο το δυνατον πιο φρεσκο....

και λεω αν δε ρωτουσα, λογικα δεν θα μου το ελεγε.... ποσα πραγματα πρεπει να ρωταμε πια;;

Έεις πολύ δίκιο. Δευτέρα πάμε για ωοληψία και ξέχασε να μας πει για την τελευταία εκσπερμάτιση. Βέβαια ξέρουμε, αλλά δεν έχει σημασία, πρέπει να τα λένε πάντα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

Έεις πολύ δίκιο. Δευτέρα πάμε για ωοληψία και ξέχασε να μας πει για την τελευταία εκσπερμάτιση. Βέβαια ξέρουμε, αλλά δεν έχει σημασία, πρέπει να τα λένε πάντα..

ναι ρε παιδι μου... κι εμεις δεν ειχαμε ιδεα... και δεν θα ρωτουσα γτ σκεφτηκα οτι λογικα θα μας πουν μεταξυ 2 και 4 ημερων οπως λενε για το σπερμοδιαγραμμα....

και πηρα ενα κεντρο στο μαρουσι (andromed λεγεται νομιζω) να ρωτησω μηπως ξαναεκανε κατακερματισμο ο αντρας μου και η κοπελα μου εξηγησε πολλα πραγματα και μεσα σε ολα μου ειπε κι αυτο. 

και λεω κατσε να ρωτησω και το γυναικολογο και μου το επιβεβαιωσε... αλλα αν δε ρωτουσα λογικα δεν θα το ανεφερε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ναι ρε παιδι μου... κι εμεις δεν ειχαμε ιδεα... και δεν θα ρωτουσα γτ σκεφτηκα οτι λογικα θα μας πουν μεταξυ 2 και 4 ημερων οπως λενε για το σπερμοδιαγραμμα....

και πηρα ενα κεντρο στο μαρουσι (andromed λεγεται νομιζω) να ρωτησω μηπως ξαναεκανε κατακερματισμο ο αντρας μου και η κοπελα μου εξηγησε πολλα πραγματα και μεσα σε ολα μου ειπε κι αυτο. 

και λεω κατσε να ρωτησω και το γυναικολογο και μου το επιβεβαιωσε... αλλα αν δε ρωτουσα λογικα δεν θα το ανεφερε...

Ναι ναι και έχω καταλάβει γιατί συμβαίνει. Επιβεβαιώνεται για άλλη μια φορά πως ελάχιστη σημασία δίνουν στο σπέρμα. Πιστεύω πως ό,τι θέματα και να έχει το σπέρμα, θα βρουν σίγουρα καλά σπερματοζωάρια να γονιμοποιήσουν. Μάθαμε αυτή τη φορά πως υπάρχουν διάφοροι τρόποι διαχωρισμού σπερματοζ. για τη διαδικασία γονιμοποίησης. Και φυσικά πληρώνεις έξτρα για κάποιους. μας έλεγε κάτι για μαγνήτη, ότι κρατάει μόνο τα καλά, κάτι τέτοια. Τους είπαμε, κάντε ό,τι πιστεύετε ότι θα είναι το καλύτερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

@cat12 Καλή επιτυχία για σήμερα κορίτσι μου!!! Εύχομαι να γίνει το όνειρό σου πραγματικότητα!!!!

Ευχαριστώ πολύ Ελισάβετ μου!!!!🥰 Όλα πήγαν καλά μπήκαν τα μωρακιααααα

στις πριν 8 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Αλιμονο Λιλη μου!! γι αυτο ειμαστε εδω!!!🥰🤗 ολα θα πανε καλα!!! ενας μηνας ακομη και μετα θα ερθει η καλυτερη μερα!!!

και η @cat12 μας εκανε τοοοοση υπομονη και σμρ ειναι η μερα της!!!! ολη η σκεψη μας ειναι μαζι της!!!😍

@cat12ολα να πανε τελεια σμρ και να φωλιασουν τα εμβρυακια σας στην κοιλια σου για 9 μηνες!!!🙏❤️😍🧿

Αντωνία μου σε ευχαριστώ πολύ!!!❤️ Πολύ υπομονή όντως!!!! Κ ακόμα δεν το πιστεύω ότι τα έχω μέσα αυτήν την στιγμή ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου έδωσαν κ τις φωτογραφίες τους κ τι ποιότητα είναι ❤️ έχω κ μια που είναι μέσα στο ενδομήτριο 🥰 το ένα είναι 4ΑΑ Κ το άλλο 2ΑΒ.. Ο γιατρός έτσι όπως με είδε είναι πολύ θετικός ότι όλα θα πάνε καλά... Από εκεί κ πέρα ο θεός ότι αποφασίσει 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Μου έδωσαν κ τις φωτογραφίες τους κ τι ποιότητα είναι ❤️ έχω κ μια που είναι μέσα στο ενδομήτριο 🥰 το ένα είναι 4ΑΑ Κ το άλλο 2ΑΒ.. Ο γιατρός έτσι όπως με είδε είναι πολύ θετικός ότι όλα θα πάνε καλά... Από εκεί κ πέρα ο θεός ότι αποφασίσει 🙏

Καλά αποτελέσματα cat μου!!! Οι ευχές μας είναι μαζί σου!🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Καλά αποτελέσματα cat μου!!! Οι ευχές μας είναι μαζί σου!🙏🥰

Να σαι καλά ραμ μου σε ευχαριστώ πολύ! Κ σε σένα ότι καλύτερο εύχομαι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Μου έδωσαν κ τις φωτογραφίες τους κ τι ποιότητα είναι ❤️ έχω κ μια που είναι μέσα στο ενδομήτριο 🥰 το ένα είναι 4ΑΑ Κ το άλλο 2ΑΒ.. Ο γιατρός έτσι όπως με είδε είναι πολύ θετικός ότι όλα θα πάνε καλά... Από εκεί κ πέρα ο θεός ότι αποφασίσει 🙏

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Εύχομαι σε λίγες μέρες να γιορτάζουμε ένα θετικό αποτέλεσμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η lilly1984 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Εύχομαι σε λίγες μέρες να γιορτάζουμε ένα θετικό αποτέλεσμα!!!

Μακάρι 🙏♥️ σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Μου έδωσαν κ τις φωτογραφίες τους κ τι ποιότητα είναι ❤️ έχω κ μια που είναι μέσα στο ενδομήτριο 🥰 το ένα είναι 4ΑΑ Κ το άλλο 2ΑΒ.. Ο γιατρός έτσι όπως με είδε είναι πολύ θετικός ότι όλα θα πάνε καλά... Από εκεί κ πέρα ο θεός ότι αποφασίσει 🙏

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Περιμένουμε πως και πως το θετικό σου τεστ! Ξεκουράσου κ θετική σκέψη!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MayiaKa είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Περιμένουμε πως και πως το θετικό σου τεστ! Ξεκουράσου κ θετική σκέψη!! 🥰🥰

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Ναι φουλ ξεκούραση τώρα 🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε.

Έκανα έμβρυομεταφορά τις 29/02 τριων ημερών κατεψυγμένα και έκανα ένα τέστ σήμερα να δω αν βγάλει κάτι και μου βγήκε αρνητικο.τι λέτε ?το έκανα νωρίς η αυτά θα είναι τα αποτελέσματα μου που θα πάρω την Δευτέρα που έχω χοριακη να κάνω.???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η renata1986 είπε:

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε.

Έκανα έμβρυομεταφορά τις 29/02 τριων ημερών κατεψυγμένα και έκανα ένα τέστ σήμερα να δω αν βγάλει κάτι και μου βγήκε αρνητικο.τι λέτε ?το έκανα νωρίς η αυτά θα είναι τα αποτελέσματα μου που θα πάρω την Δευτέρα που έχω χοριακη να κάνω.???

Καλησπέρα! Αν θυμάμαι καλά στα έμβρυα τριών ημερών θέλει 12-14 μέρες για να δείξει το τεστ κύησης. Εγώ και στις εξωσωματικές που έβαλα πέντε ημερών με έστελνε για χοριακή 12 με 14 μέρες μετά. Στην πρώτη εξωσωματική θυμάμαι που έκανα τεστ από την 7η μέρα και κάθε μέρα μέχρι τη χοριακή γιατί δεν κρατιόμουν μου έδειξε αχνό θετικό την 11η. Σου εύχομαι καλή επιτυχία με μια τεράστια χοριακή ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Μου έδωσαν κ τις φωτογραφίες τους κ τι ποιότητα είναι ❤️ έχω κ μια που είναι μέσα στο ενδομήτριο 🥰 το ένα είναι 4ΑΑ Κ το άλλο 2ΑΒ.. Ο γιατρός έτσι όπως με είδε είναι πολύ θετικός ότι όλα θα πάνε καλά... Από εκεί κ πέρα ο θεός ότι αποφασίσει 🙏

Καλή επιτυχία cat μου!!! Τώρα ξεκούραση ζεστά ποδαρακια σουπιτσες καλή διατροφουλα, Αβοκαντο, ανανανες δοκίμασε τα όλα!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η renata1986 είπε:

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε.

Έκανα έμβρυομεταφορά τις 29/02 τριων ημερών κατεψυγμένα και έκανα ένα τέστ σήμερα να δω αν βγάλει κάτι και μου βγήκε αρνητικο.τι λέτε ?το έκανα νωρίς η αυτά θα είναι τα αποτελέσματα μου που θα πάρω την Δευτέρα που έχω χοριακη να κάνω.???

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο από γιατρο σε γιατρο σε 14 μέρες λένε αν ειναι έμβρυα 3η μέρας! Καλή επιτυχία λοιπόν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Zenia z είπε:

Καλή επιτυχία cat μου!!! Τώρα ξεκούραση ζεστά ποδαρακια σουπιτσες καλή διατροφουλα, Αβοκαντο, ανανανες δοκίμασε τα όλα!!❤

Σε ευχαριστώ πολύ zenia μου!🥰 Αβοκάντο κ ανανά?? Για πεεεες! Δεν το ξέρω αυτό!!! Βοηθάει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zenia z είπε:

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο από γιατρο σε γιατρο σε 14 μέρες λένε αν ειναι έμβρυα 3η μέρας! Καλή επιτυχία λοιπόν!!!

Ευχαριστώ πολύ να σαι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vickypucca είπε:

Καλησπέρα! Αν θυμάμαι καλά στα έμβρυα τριών ημερών θέλει 12-14 μέρες για να δείξει το τεστ κύησης. Εγώ και στις εξωσωματικές που έβαλα πέντε ημερών με έστελνε για χοριακή 12 με 14 μέρες μετά. Στην πρώτη εξωσωματική θυμάμαι που έκανα τεστ από την 7η μέρα και κάθε μέρα μέχρι τη χοριακή γιατί δεν κρατιόμουν μου έδειξε αχνό θετικό την 11η. Σου εύχομαι καλή επιτυχία με μια τεράστια χοριακή ✌️

Ευχαριστώ πολύ να σαι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Ετοιμαζόμαστε κ εμείς σιγά σιγά για την ετ, αν είναι όλα καλά!! Έχουμε 2 βλαστοκυστες! 
ειμαστε ανάμεσα στο να βάλουμε 1 ή 2…θα ήθελα την άποψη σας και την εμπειρία σας ❤️ αυξάνονται οι πιθανότητες ανά βάλουμε κ τις 2;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η stalitsa stal είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Ετοιμαζόμαστε κ εμείς σιγά σιγά για την ετ, αν είναι όλα καλά!! Έχουμε 2 βλαστοκυστες! 
ειμαστε ανάμεσα στο να βάλουμε 1 ή 2…θα ήθελα την άποψη σας και την εμπειρία σας ❤️ αυξάνονται οι πιθανότητες ανά βάλουμε κ τις 2;

Εμένα μου είχαν πει ότι αυξάνονται οι πιθανότητες κατά 10%, όμως πρέπει να σκεφτείς κυρίως αν όντως θέλεις δίδυμη κύηση. Έχει λένε οι γιατροί περισσότερες πιθανότητες να υπάρξουν επιπλοκές, κ θα έχεις 2 μωράκια, οπότε πρέπει να το δείτε με τον σύζυγο. Παίζει ρόλο και η ηλικία, σε μεγαλύτερες ηλικίες που έχουν κ παρελθόν με αποβολές η αποτυχία εμφύτευσης προχωρούν συχνότερα με περισσότερα από 1 έμβρυα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η stalitsa stal είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Ετοιμαζόμαστε κ εμείς σιγά σιγά για την ετ, αν είναι όλα καλά!! Έχουμε 2 βλαστοκυστες! 
ειμαστε ανάμεσα στο να βάλουμε 1 ή 2…θα ήθελα την άποψη σας και την εμπειρία σας ❤️ αυξάνονται οι πιθανότητες ανά βάλουμε κ τις 2;

Καλησπέρα! Καλή επιτυχία!! Φυσικά αυξάνονται οι πιθανοτητες αν βάλεις δύο. Αλλα υπάρχει πάντα η πιθανότητα για δίδυμα. 

Ο γιατρός σου τι λεει; Εκείνον θα ακούσεις πρώτα σε συνάρτηση με την ηλικία σου βεβαια. Σε ηλικίες πάνω από 36 συνήθως βάζουν δύο. Εγω έβαλα 2 στα 38 και φοβόμουν πολύ για δίδυμα, τελικα έπιασε το ένα. Και είμαι ευγνώμων που επέμενε ο γιατρός να βαλουμε δύο. Σκέψου επίσης ότι έχεις δύο βλαστοκυστες, δεν θέλεις να ξέρεις αν είναι υγιείς με μία ετ? Αντί να μπεις σε διαδικασία δεύτερης ετ και να καθυστερησεις αν δεν πιάσει η πρωτη; Εγω, γι αυτούς τους λόγους, νομίζω θα τις έβαζα και τις δύο. 

Ο,τι κι αν αποφασίσετε,να είναι τυχερη❤️ 🍀!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/3/2024 at 1:06 ΠΜ, ο/η Εύη84 είπε:

Καλημέρα!! Για ποιον γιατρό μιλάμε? Είμαι πολύ και καινούρια στο φόρουμ και δεν έχω καταφέρει να το διαβάσω λεπτομερώς ακόμα. Για ποια περιοχή? Κι εμείς μόλις κάναμε την πρώτη μας προσπάθεια εξωσωματικής, σήμερα είχα την χοριακή και δυστυχώς δεν ήταν επιτυχής. Πάμε για την επόμενη τώρα. Η πρώτη έγινε στο Έλενα και σκεφτόμαστε να δοκιμάσουμε αλλού την δεύτερη φορά μας.  Για αυτό θα ήθελα γνώμες και προτάσεις για κάποιο κέντρο εξωσωματικής γονιμοποίησης. 

Κοριτσι μου σου εστειλα μνμ 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Gif-e είπε:

Εμένα μου είχαν πει ότι αυξάνονται οι πιθανότητες κατά 10%, όμως πρέπει να σκεφτείς κυρίως αν όντως θέλεις δίδυμη κύηση. Έχει λένε οι γιατροί περισσότερες πιθανότητες να υπάρξουν επιπλοκές, κ θα έχεις 2 μωράκια, οπότε πρέπει να το δείτε με τον σύζυγο. Παίζει ρόλο και η ηλικία, σε μεγαλύτερες ηλικίες που έχουν κ παρελθόν με αποβολές η αποτυχία εμφύτευσης προχωρούν συχνότερα με περισσότερα από 1 έμβρυα.

Σ Ευχαριστω κορίτσι μου!! Τις επιπλοκές φοβαμαι.. βέβαια να πάνε όλα καλά για αρχή.. εμάς θα είναι η 1η μας εξωσωματικη και θέλω να ελπίζω και η τελευταία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Καλησπέρα! Καλή επιτυχία!! Φυσικά αυξάνονται οι πιθανοτητες αν βάλεις δύο. Αλλα υπάρχει πάντα η πιθανότητα για δίδυμα. 

Ο γιατρός σου τι λεει; Εκείνον θα ακούσεις πρώτα σε συνάρτηση με την ηλικία σου βεβαια. Σε ηλικίες πάνω από 36 συνήθως βάζουν δύο. Εγω έβαλα 2 στα 38 και φοβόμουν πολύ για δίδυμα, τελικα έπιασε το ένα. Και είμαι ευγνώμων που επέμενε ο γιατρός να βαλουμε δύο. Σκέψου επίσης ότι έχεις δύο βλαστοκυστες, δεν θέλεις να ξέρεις αν είναι υγιείς με μία ετ? Αντί να μπεις σε διαδικασία δεύτερης ετ και να καθυστερησεις αν δεν πιάσει η πρωτη; Εγω, γι αυτούς τους λόγους, νομίζω θα τις έβαζα και τις δύο. 

Ο,τι κι αν αποφασίσετε,να είναι τυχερη❤️ 🍀!!!

32 είμαι κορίτσι μ!! Ο γιατρός στην αρχή έλεγε να βάλουμε 1.. αλλά επειδή είχα αρκετά ανώριμα ωάρια κατά την ωοληψια, μας προτείνει να βάλουμε και τις 2 βλαστοκύστες που έχουμε! Ώστε να αυξήσουμε τις πιθανότητες και να μην ταλαιπωρηθώ..Δηλαδή με 2 καλές βλαστοκυστες τι πιθανότητες υπάρχουν για εμφύτευση και των 2;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...