Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Τι εννοείς ο θεός κ η ψυχή τους; Τα έχεις κατάψυξη; ή δεν ήταν καλής ποιότητας; Πάντως σίγουρα αξίζει να δοκιμάσεις την αλλαγή!

Στη @Μπεμπελουκαμάλλον πηγαίνει η ερώτηση 😁αν θυμάμαι καλά το ένα δεν άντεξε την απόψυξη και είχε μεταφέρει μόνο το ένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?? 

Μπήκα να σας γράψω τα νεα μου, γέννησα έναν μπομπιρα στρουμπουλο, τον κοιτάω και τρέχουν δάκρυα ακόμα.. και ας με αφήνει αυπνη τόσες μέρες και ας πονάω όταν τον παίρνω αγκαλιά λόγο καισαρικής, χαλάλι του! Τώρα ξέρω ποια ηταν η πιο ευτυχισμένη μερα της ζωής μου,  οταν άκουσα το κλαμα του και έπειτα τον είδα τον αγκάλιασα! Χαλάλι κορίτσια μου όλα!! 

Για ολες μας έχει ο θεος, μην τα παραταται κορίτσια μου και θα έρθει η μεγάλη μερα! Εύχομαι να είστε όλες καλά τα φιλιά μου στη καθε μια ξεχωριστά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Επίσης γράφει 21η μέρα κύκλου ξεκινάω averkap ποια είναι η 21η μέρα ??άραγε??από την 1η μέρα που αδιάθετω η από τον προηγούμενο μήνα??

 

Επίσης γράφει ότι υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί κύστη?και να είναι αυξημένη η ε2????

Θα σου πει και ο γιατρός σου, αλλά 21η του προηγούμενου θα ξεκινήσεις την arvekap. Θέμα με κύστη δεν είχα, απλά η περίοδός μου τον μήνα της διέγερσης είχε καθυστερήσει 3-4 μέρες, ήθελα να πάρω τα φάρμακα απο ΕΟΠΥΥ και είχα μια χοριακή στο 9..Οπότε η διαδικασία ξεκίνησε με άγχος, όμως τελικά αδιαθέτησα και πήγαν όλα καλά. Δεν παρατήρησα διαφορές ανάμεσα σε βραχύ και μακρύ, πέρα από το ότι με το μακρύ διαρκούν περισσότερες μέρες οι ενέσεις. Και δεν ξέρω αν και οι γιατροί μπορούν να απαντήσουν αν είναι θέμα πρωτοκόλλου ή ωαρίων το πότε μια προσπάθεια θα πάει καλύτερα. Πάντως μετά το μακρύ, ετοιμαζόμουν για ΕΤ σε 2 κύκλους μετά την ωοληψία και προέκυψε φυσική σύλληψη. Τώρα είμαι στον 7ο και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? 

Μπήκα να σας γράψω τα νεα μου, γέννησα έναν μπομπιρα στρουμπουλο, τον κοιτάω και τρέχουν δάκρυα ακόμα.. και ας με αφήνει αυπνη τόσες μέρες και ας πονάω όταν τον παίρνω αγκαλιά λόγο καισαρικής, χαλάλι του! Τώρα ξέρω ποια ηταν η πιο ευτυχισμένη μερα της ζωής μου,  οταν άκουσα το κλαμα του και έπειτα τον είδα τον αγκάλιασα! Χαλάλι κορίτσια μου όλα!! 

Για ολες μας έχει ο θεος, μην τα παραταται κορίτσια μου και θα έρθει η μεγάλη μερα! Εύχομαι να είστε όλες καλά τα φιλιά μου στη καθε μια ξεχωριστά!

Να σου ζήσει ο μπεμπούλης! Να 'ναι γερός, να μεγαλώνει εύκολα, να τον καμαρώνετε και να σας δίνει μόνο χαρές από δω και πέρα! Καλή ανάρρωση και σε σένα αν γέννησες πρόσφατα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κι εγώ το αναρωτιέμαι, εκ των υστέρων, έστω και σαν περιέργεια απλή.. Έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις γυναικών που με μακρύ πρωτόκολλο είχαν πολύ περισσότερα ωαρια σε σχέση με το βραχυ. Σίγουρα θα το δοκίμαζα αν δεν έβλεπα μέλλον με το βραχυ. Κ σίγουρα, όπως λες, πρέπει να πετύχεις και τον καλό τον κύκλο. Ο οποίος δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την ποσότητα όσο με την ποιότητα! 

Έχεις δίκιο, η ποιότητα είναι το θέμα, η σύλληψη... Κι εμένα όλο με βραχύ με πάει. Και τροποποιημένο έχω κάνει και τώρα πάλι με βραχύ θα πάω. Αλλά έχω κουραστεί να μαζεύουμε λίγα λίγα, ξέρεις πώς πάει τώρα όταν έχεις λιγότερα από δέκα ωάρια. Όταν τον ρώτησα για μακρύ μου είπε ότι δεν έχει σημασία, ακολουθούμε αυτό που έχει αποδώσει σε μένα ως τώρα, δλδ βραχύ με ανταγωνιστές.

Μια φίλη που έκανε και τα δύο πριν λίγους μήνες είχε σχεδόν άριστη απόδοση στο βραχύ, 6 βλαστοκύστες στα 7 ή 8, και στο μακρύ που έκανε αργότερα πέτυχε 2 βλαστοκ στα 6 ωάρια. Και κουράστηκε και πρήστηκε και χειρότερα της πήγε. Δεν ξέρω πραγματικά τι είναι το πιο συμφέρον για καθεμιά. Νομίζω ότι είναι και θέμα τύχης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εγώ έκανα τρεις διεγερσεις φουλ με βραχυ πρωτόκολλο και τρεις τροποποιημενους με μισή δόση. Πέτυχα με τη δεύτερη εμβρυομεταφορα κι είμαι στον πέμπτο. Ένας κύκλος από αυτούς ήταν κι ο τυχερός 😍

Με το καλό το μωράκι σου!!! Αφού πέτυχες, τα πρωτόκολλα δεν έχουν σημασία!😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Με το καλό το μωράκι σου!!! Αφού πέτυχες, τα πρωτόκολλα δεν έχουν σημασία!😜

Ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ με καταβολές κάθε φορά έξι επτά ωοθυλακια, κατέληγα με ένα έμβρυο.. Ενώ σε έναν κύκλο που είχα τέσσερα, πήρα τρία γονιμοποιημενα και τρεις βλαστοκυστες! Ήμουν τυχερή που έκανα τότε διέγερση. Χαλάλι όλα τα πρωτόκολλα, κι όλη η ταλαιπωρία, κι οι επεμβάσεις κτλ κτλ αρκεί να έρθει το αποτέλεσμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η pixel22 είπε:

Να σου ζήσει ο μπεμπούλης! Να 'ναι γερός, να μεγαλώνει εύκολα, να τον καμαρώνετε και να σας δίνει μόνο χαρές από δω και πέρα! Καλή ανάρρωση και σε σένα αν γέννησες πρόσφατα.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, να είσαι καλά, σας στέλνει τα φιλιά του ο μπέμπης!! 

Δεν ξέρω σε τι φάση είσαι,  καθώς δεν έμπαινα συχνά στην ομάδα αρκετό καιρό τώρα,  πάντως εύχομαι αυτό που ποθείς στην αγκαλιά σου σύντομα να το βρεις και αν το έχεις να καμαρώνεις και να χαίρεσαι με υγεία!!! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? 

Μπήκα να σας γράψω τα νεα μου, γέννησα έναν μπομπιρα στρουμπουλο, τον κοιτάω και τρέχουν δάκρυα ακόμα.. και ας με αφήνει αυπνη τόσες μέρες και ας πονάω όταν τον παίρνω αγκαλιά λόγο καισαρικής, χαλάλι του! Τώρα ξέρω ποια ηταν η πιο ευτυχισμένη μερα της ζωής μου,  οταν άκουσα το κλαμα του και έπειτα τον είδα τον αγκάλιασα! Χαλάλι κορίτσια μου όλα!! 

Για ολες μας έχει ο θεος, μην τα παραταται κορίτσια μου και θα έρθει η μεγάλη μερα! Εύχομαι να είστε όλες καλά τα φιλιά μου στη καθε μια ξεχωριστά!

Κατερινααακιιιιι να σας ζήσει!!!!

 

 

Σιδερένια και εσύ και ο μπόμπιρας!!!καλά ξενύχτια όμορφα τρυφερά!!🎈🎈🎈🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎀🎀🎀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η pixel22 είπε:

Θα σου πει και ο γιατρός σου, αλλά 21η του προηγούμενου θα ξεκινήσεις την arvekap. Θέμα με κύστη δεν είχα, απλά η περίοδός μου τον μήνα της διέγερσης είχε καθυστερήσει 3-4 μέρες, ήθελα να πάρω τα φάρμακα απο ΕΟΠΥΥ και είχα μια χοριακή στο 9..Οπότε η διαδικασία ξεκίνησε με άγχος, όμως τελικά αδιαθέτησα και πήγαν όλα καλά. Δεν παρατήρησα διαφορές ανάμεσα σε βραχύ και μακρύ, πέρα από το ότι με το μακρύ διαρκούν περισσότερες μέρες οι ενέσεις. Και δεν ξέρω αν και οι γιατροί μπορούν να απαντήσουν αν είναι θέμα πρωτοκόλλου ή ωαρίων το πότε μια προσπάθεια θα πάει καλύτερα. Πάντως μετά το μακρύ, ετοιμαζόμουν για ΕΤ σε 2 κύκλους μετά την ωοληψία και προέκυψε φυσική σύλληψη. Τώρα είμαι στον 7ο και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλος. 

Όλα καλά θα πάνεεε θα δεις .....με το καλό το μωράκι σου να πάρεις αγκαλιά!!!!🎀🎀🎀🎀ευχαριστώ για τις πληροφορίες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/8/2023 at 7:06 ΜΜ, ο/η Zenia 2121 είπε:

@Μπεμπελουκα σε ευχαριστω την πρώτη χοριακη την έκανα 11/8 με 25 μονάδες (31/7 έγινε η εμβρυομεταφορα) μετά 14/8 δεύτερη χοριακη 73,65 κ τώρα ξανα αύριο θα πάω ….πάει αργά αλλά ανεβαίνει …το παλεύει …εσυ τι λες κ από αλλά κορίτσια που ξέρεις;έχω ελπιδα η θα δω άδειο σάκο;;;🥺

Νομίζω ότι θ πάνε όλα καλά Ζενια ααα μην τα παρατάς...και απογοητευεσαι !!!!εσύ θέλεις διπλασιασμό.....μόλις μαζευτούν οι μονάδες θα πάτε για υπέρηχο και θα ακούσετε καρδούλα με το καλό όλα κορίτσι μου !!!!🎈🎈🎈🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/8/2023 at 3:22 ΜΜ, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα😁 ευχαριστώ πολύ.Θεσσαλονικη μένω..Ναι είναι η πρώτη φορά ...τώρα ξεκινάμε !

Τότε όλες τις εξετάσεις που σου έχει δώσει το κέντρο σου θα πας στην επιτροπή!!

Σπερμοδιαγραμμα

 

Σαλπιγγογραφια 

 

Εξετάσεις για μεταδιδομενα 

 

Χοριακη 

 

Tsh όλες με σφραγίδα και υπογραφή εοπυ ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Στη @Μπεμπελουκαμάλλον πηγαίνει η ερώτηση 😁αν θυμάμαι καλά το ένα δεν άντεξε την απόψυξη και είχε μεταφέρει μόνο το ένα. 

@Tokyo από την 1η προσπάθεια μου έβαλαν 2 έμβρυα εκ των οποίων γεννήθηκε η μπέμπα μου ...

 

Είχε μείνει ένα λοιπόν ακόμα που δήθεν μου το είχαν πει για καλή βλαστοκυστη 5 ημερών το οποίο εν τέλει κατά την απόψυξη πέρυσι τον Μάιο δε τα κατάφερε...

 

Και τώρα το Μάρτη που μας πέρασε έιχα χαμηλή ανταπόκριση όπου από 4 ωάρια  γονιμοποιηθηκαν τα 2 και τελικά δεν φτάσαμε καν στην ε.τ γιατί μου είπαν πως δεν είναι δυνατό και δεν αξίζει να το κόπο να το μεταφέρουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nikona είπε:

@peacockμπορείς να δεις τα μηνύματά σου; 

Νικονακιιιι τι κάνεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ με καταβολές κάθε φορά έξι επτά ωοθυλακια, κατέληγα με ένα έμβρυο.. Ενώ σε έναν κύκλο που είχα τέσσερα, πήρα τρία γονιμοποιημενα και τρεις βλαστοκυστες! Ήμουν τυχερή που έκανα τότε διέγερση. Χαλάλι όλα τα πρωτόκολλα, κι όλη η ταλαιπωρία, κι οι επεμβάσεις κτλ κτλ αρκεί να έρθει το αποτέλεσμα! 

Με το καλό το μωράκι Γιάννα!!!καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!🎈🎈🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τότε όλες τις εξετάσεις που σου έχει δώσει το κέντρο σου θα πας στην επιτροπή!!

Σπερμοδιαγραμμα

 

Σαλπιγγογραφια 

 

Εξετάσεις για μεταδιδομενα 

 

Χοριακη 

 

Tsh όλες με σφραγίδα και υπογραφή εοπυ ...

 

Εχουμε κάνει την διαδικασία των εξετάσεων για την επιτροπή και έχουμε εγκριθεί.Απο Δευτέρα θα πάρω τα φάρμακα και ξεκιναω πρώτη μέρα περιόδου.💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κατερινααακιιιιι να σας ζήσει!!!!

 

 

Σιδερένια και εσύ και ο μπόμπιρας!!!καλά ξενύχτια όμορφα τρυφερά!!🎈🎈🎈🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎀🎀🎀

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά να χαίρεσαι την κούκλα σου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να ανακοινώσεις τα ευχάριστα,  από ότι κατάλαβα προσπαθείς για 2ο μωράκι,  αν κάνω λάθος με συγχωρείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/8/2023 at 3:10 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ομαδουλαααα πως είστε??? Θα ήθελα να μου γράψετε εμπειρίες από μακρύ πρωτόκολλο και συγκεκριμένα gonal ενέσεις.....ευχαριστώ!!!🎈

Ήταν το πρώτο πρωτόκολλο που κάναμε, στην πρώτη μας δηλαδή προσπάθεια. 5 βλαστοκύστες. 

Θα ξεκινήσεις τώρα μπεμπελουκα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Εχουμε κάνει την διαδικασία των εξετάσεων για την επιτροπή και έχουμε εγκριθεί.Απο Δευτέρα θα πάρω τα φάρμακα και ξεκιναω πρώτη μέρα περιόδου.💪💪

Καλή επιτυχία εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Tokyo από την 1η προσπάθεια μου έβαλαν 2 έμβρυα εκ των οποίων γεννήθηκε η μπέμπα μου ...

 

Είχε μείνει ένα λοιπόν ακόμα που δήθεν μου το είχαν πει για καλή βλαστοκυστη 5 ημερών το οποίο εν τέλει κατά την απόψυξη πέρυσι τον Μάιο δε τα κατάφερε...

 

Και τώρα το Μάρτη που μας πέρασε έιχα χαμηλή ανταπόκριση όπου από 4 ωάρια  γονιμοποιηθηκαν τα 2 και τελικά δεν φτάσαμε καν στην ε.τ γιατί μου είπαν πως δεν είναι δυνατό και δεν αξίζει να το κόπο να το μεταφέρουν...

Τώρα είδα την δημοσίευση αυτή. 

Να χαίρεστε την μπεμπουλα σας! Εμείς πετύχαμε τον γιο μας με τη δεύτερη διέγερση, όπου πήραμε μόνο 3 ωαρια, γονιμοποιηθηκαν όλα, το ένα έφτασε μόνο μέχρι την Τρίτη ημέρα. Βάλαμε τα δύο και δόξα τω Θεώ πετύχαμε. 

Θυμάμαι πόσο είχα απογοητευτεί από τον μικρό αριθμό ωαρίων. Κι όμως. Το θαύμα έγινε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/8/2023 at 8:20 ΜΜ, ο/η RAM21 είπε:

Έχεις δίκιο, η ποιότητα είναι το θέμα, η σύλληψη... Κι εμένα όλο με βραχύ με πάει. Και τροποποιημένο έχω κάνει και τώρα πάλι με βραχύ θα πάω. Αλλά έχω κουραστεί να μαζεύουμε λίγα λίγα, ξέρεις πώς πάει τώρα όταν έχεις λιγότερα από δέκα ωάρια. Όταν τον ρώτησα για μακρύ μου είπε ότι δεν έχει σημασία, ακολουθούμε αυτό που έχει αποδώσει σε μένα ως τώρα, δλδ βραχύ με ανταγωνιστές.

Μια φίλη που έκανε και τα δύο πριν λίγους μήνες είχε σχεδόν άριστη απόδοση στο βραχύ, 6 βλαστοκύστες στα 7 ή 8, και στο μακρύ που έκανε αργότερα πέτυχε 2 βλαστοκ στα 6 ωάρια. Και κουράστηκε και πρήστηκε και χειρότερα της πήγε. Δεν ξέρω πραγματικά τι είναι το πιο συμφέρον για καθεμιά. Νομίζω ότι είναι και θέμα τύχης.

Ram21 δεν είχα καταλάβει ότι κάνεις προσπάθεια πάλι! Είχα μείνει στα μυνήματα με την εξάντληση κ τους καυγάδες χαχαχαχα

Στον ίδιο παρανομαστή κ γω, λέω λέω κ πάω τώρα για δεύτερο... Από τα κατεψυγμένα όμως, δεν την παλεύω να κάνω ξανά τπτ. Αν πετύχει έχει καλώς... Αλλιώς τέλος όλα κ δόξα τω θεώ που είμαι κ εδώ που είμαι! 

Αν κατάλαβα καλά κάνεις ξανά διέγερση; Καλά αποτελέσματα εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/8/2023 at 3:53 ΜΜ, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά να χαίρεσαι την κούκλα σου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να ανακοινώσεις τα ευχάριστα,  από ότι κατάλαβα προσπαθείς για 2ο μωράκι,  αν κάνω λάθος με συγχωρείς! 

Σωστα πάμε για 2 ο μωράκι!!🌈 να μπαίνεις να μας λες τα νέα σου με τα ξενύχτια!!!🤣🤣🤣💙💙💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/8/2023 at 11:20 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Ram21 δεν είχα καταλάβει ότι κάνεις προσπάθεια πάλι! Είχα μείνει στα μυνήματα με την εξάντληση κ τους καυγάδες χαχαχαχα

Στον ίδιο παρανομαστή κ γω, λέω λέω κ πάω τώρα για δεύτερο... Από τα κατεψυγμένα όμως, δεν την παλεύω να κάνω ξανά τπτ. Αν πετύχει έχει καλώς... Αλλιώς τέλος όλα κ δόξα τω θεώ που είμαι κ εδώ που είμαι! 

Αν κατάλαβα καλά κάνεις ξανά διέγερση; Καλά αποτελέσματα εύχομαι! 

Ποτε με το καλό Tokyo προχωρας σε ετ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...