Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Zaxaroulamak είπε:

Θα μπορουσα να ρωτησω αν επιτρεπεται πως πηρες την αδεια; εννοω ειπες στον ορθοπεδικο τον πραγματικο λογο που την χρειαζεσαι και εκεινος σου την εγραψε; με ενδιαφερει και μενα γιατι οποτε προχωρησω σε εμβρυομεταφορα θα χρειαστω σιγουρα παραπανω απο τις 7 μερες που δικαιουμαστε.

Σου έστειλα προσωπικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/9/2023 at 11:54 ΠΜ, ο/η xeniakara είπε:

καλησπερα σε ολα τα κοριτσια εχω κανει εμβρυομεταφορά   2  βλαστοκυστεων 5 ημερων πρωτης ποιοτητας στις 05/09/2023 και περιμενω  να ερθει το Σαββατο να κανω την β χοριακη ....ειναι η πρωτη προσπαθεια και με εχει τρελανει η αναμονη...ξερει καποια κοπελανα μου πει αν υπαρχουν καποια συμπτωματα που δειχνουν  επιτυχια

Κορίτσι έκανες χοριακη; ελπίζω να έχεις ένα τεράστιο νούμερο! Περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι έκανες χοριακη; ελπίζω να έχεις ένα τεράστιο νούμερο! Περιμένουμε νέα σου!

καλησπερα εκανα χοριακη και περιμενω να με ενημερωσουν μεχρι τις 15.00 το μεσημερι εχω αγωνια...τι να πω ...οτι θελει ο Θεος...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Zaxaroulamak είπε:

Θα μπορουσα να ρωτησω αν επιτρεπεται πως πηρες την αδεια; εννοω ειπες στον ορθοπεδικο τον πραγματικο λογο που την χρειαζεσαι και εκεινος σου την εγραψε; με ενδιαφερει και μενα γιατι οποτε προχωρησω σε εμβρυομεταφορα θα χρειαστω σιγουρα παραπανω απο τις 7 μερες που δικαιουμαστε.

Εμένα μου έγραψε αναρρωτική ο γιατρός μου! Με αιτιολογία εξωσωματική (συγκεκριμένα εμβρυομεταφορα). Δεν θα πάρω δλδ τις 7 μέρες, που αν δεν κάνω λάθος είναι με αποδοχές κανονικά, αλλά όσες χρειαστεί. Απλά θα είναι αναρρωτική. Το έκανα έτσι κ την προηγούμενη φορά κ με το καλό το ίδιο θα κάνω κ τώρα. Εσένα σου είπε ότι δε γίνεται; σε ρωτάω επειδή λες για ορθοπεδικό! Με το καλό!

Κάνω επεξεργασία για Να συμπληρώσω ότι τον Ιούλιο που είχα σκοπό να κάνω ετ πήρα τηλ στο HR της δουλειάς μου κ μου είπαν ότι ναι υπάρχουν οι 7 μέρες με αποδοχές αλλά αν θέλω φέρνω απλά χαρτί από το γιατρό κ παίρνω αναρρωτική τις μέρες που θέλω. Μπήκα να το συμπληρώσω αυτό για να ξέρεις ότι έχω ρωτήσει κιόλας... τσεκαρε το κ συ φυσικά  αλλά το ίδιο έκανε κ η @Γιάννα 36


@Lacostaki εσένα σου αρνήθηκαν δλδ; γιατί χρεαστηκε ο ορθοπεδικός; καλό είναι να γράφουμε αν πχ το έκανες επειδή ήθελες εσύ να μην πεις τι κάνεις για να μην μπερδεύονται οι κοπέλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Αρχικά σε ευχαριστώ πολύ!!! Βρήκα άκρη να πάρω αναρρωτικη από ορθοπεδικο και αφού τα είχα κανονίσει όλα και αφού μίλησα στη δουλειά παίρνω τηλέφωνο σήμερα στο νοσοκομείο όπως μου είχαν πει για να μου γράψουν τα φάρμακα και μου λένε ότι έχουν κάποιο θέμα και θα προχωρήσουμε μετά τις 10 Οκτωβρίου

Ο λόγος που δεν σε ξεκινάνε πάλι? Έτσι αόριστα σου είπαν έλα Οκτώβρη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ο λόγος που δεν σε ξεκινάνε πάλι? Έτσι αόριστα σου είπαν έλα Οκτώβρη? 

Έλα ντε! Έτσι όπως το πάνε θα τους βρει το 2030!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/9/2023 at 11:54 ΠΜ, ο/η xeniakara είπε:

καλησπερα σε ολα τα κοριτσια εχω κανει εμβρυομεταφορά   2  βλαστοκυστεων 5 ημερων πρωτης ποιοτητας στις 05/09/2023 και περιμενω  να ερθει το Σαββατο να κανω την β χοριακη ....ειναι η πρωτη προσπαθεια και με εχει τρελανει η αναμονη...ξερει καποια κοπελανα μου πει αν υπαρχουν καποια συμπτωματα που δειχνουν  επιτυχια

Καλή επιτυχία @xeniaka!!!! Εύχομαι να έχεις το καλύτερο αποτέλεσμα! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια! :-)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου είπα να σας γράψω τα νέα μου! Αποφάσισα τελικά να αλλάξω γιατρό και χτες έκανα την υστεροσκόπηση μαζί του. Βρέθηκε τελικά ότι έχω ενδομητρίτιδα και μάλιστα είχαν δημιουργηθεί συμφήσεις, οι οποίες διορθώθηκαν... Θα πάρω αντιβιώσεις για αρκετό καιρό και μετά πάμε για τη νέα μας προσπάθεια!

Μακάρι να είχε γίνει η εξέταση αυτή νωρίτερα και να μην είχαμε χάσει 5 εμβρυάκια, που ακόμα σκέφτομαι κάθε μέρα... Τώρα είμαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά! Δεν πρέπει να επαναπαυόμαστε τελικά, πρέπει να ψαχνόμαστε για όλα! Και μια δεύτερη και τρίτη ακόμα γνώμη μόνο καλό κάνει!

Εύχομαι καλή δύναμη σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι έκανες χοριακη; ελπίζω να έχεις ένα τεράστιο νούμερο! Περιμένουμε νέα σου!

κοριτσι μου εκανα χοριακη 448 ειμαι εγκυος ...ευχομαι να συνεχισουμε και ολα να πανε καλά μεχρι τον υπερηχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ο λόγος που δεν σε ξεκινάνε πάλι? Έτσι αόριστα σου είπαν έλα Οκτώβρη? 

Μου είπαν έχουμε κάποιο θέμα εδώ δικό μας και θα ξεκινήσουμε μετά τις 10 Οκτωβρίου πάρτε μας τηλέφωνο να σας ενημερώσουμε βέβαια κι εγώ δεν ρώτησα πως και γιατί να αλλάξω κέντρο τώρα στο τέλος δεν υπάρχει περίπτωση οπότε το γιατί δεν με ενδιαφέρει εμένα με ενδιαφέρει το ότι είχα προετοιμάστει ψυχολογικά μέχρι και τη ζάχαρη ελλατωσα επειδή μου είπαν ότι όταν ξεκινήσω τις ενεσεις η ζάχαρη απαγορεύεται εγώ που έβαζα 3 με 4 κουταλιές ζάχαρη στον καφέ πλέον βάζω μιση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Εμένα μου έγραψε αναρρωτική ο γιατρός μου! Με αιτιολογία εξωσωματική (συγκεκριμένα εμβρυομεταφορα). Δεν θα πάρω δλδ τις 7 μέρες, που αν δεν κάνω λάθος είναι με αποδοχές κανονικά, αλλά όσες χρειαστεί. Απλά θα είναι αναρρωτική. Το έκανα έτσι κ την προηγούμενη φορά κ με το καλό το ίδιο θα κάνω κ τώρα. Εσένα σου είπε ότι δε γίνεται; σε ρωτάω επειδή λες για ορθοπεδικό! Με το καλό!

Κάνω επεξεργασία για Να συμπληρώσω ότι τον Ιούλιο που είχα σκοπό να κάνω ετ πήρα τηλ στο HR της δουλειάς μου κ μου είπαν ότι ναι υπάρχουν οι 7 μέρες με αποδοχές αλλά αν θέλω φέρνω απλά χαρτί από το γιατρό κ παίρνω αναρρωτική τις μέρες που θέλω. Μπήκα να το συμπληρώσω αυτό για να ξέρεις ότι έχω ρωτήσει κιόλας... τσεκαρε το κ συ φυσικά  αλλά το ίδιο έκανε κ η @Γιάννα 36


@Lacostaki εσένα σου αρνήθηκαν δλδ; γιατί χρεαστηκε ο ορθοπεδικός; καλό είναι να γράφουμε αν πχ το έκανες επειδή ήθελες εσύ να μην πεις τι κάνεις για να μην μπερδεύονται οι κοπέλες...

Μα εγώ δεν είμαι στο στάδιο της εμβρυομεταφορας εγώ την άδεια την θέλω για την διέγερση αρχικά δεν νομίζω ότι μπορούν να μου γράψουν άδεια λόγω εξωσωματικής χωρις να χρωθει στην 7ημερη και ναι θα μπορούσα να πηγαίνω στη δουλεία χαρτί από το νοσοκομεία και να με πληρώνουν κανονικά αλλά επειδή μετά από 23 χρόνια έχω άριστες σχέσεις δεν θέλω να με πληρώνουν χωρίς καν να πηγαίνω στην τελική τόσα λεφτά μου κρατάει κάθε χρόνο το ΙΚΑ αςμε βρωσει κι αυτο μία φορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Μου είπαν έχουμε κάποιο θέμα εδώ δικό μας και θα ξεκινήσουμε μετά τις 10 Οκτωβρίου πάρτε μας τηλέφωνο να σας ενημερώσουμε βέβαια κι εγώ δεν ρώτησα πως και γιατί να αλλάξω κέντρο τώρα στο τέλος δεν υπάρχει περίπτωση οπότε το γιατί δεν με ενδιαφέρει εμένα με ενδιαφέρει το ότι είχα προετοιμάστει ψυχολογικά μέχρι και τη ζάχαρη ελλατωσα επειδή μου είπαν ότι όταν ξεκινήσω τις ενεσεις η ζάχαρη απαγορεύεται εγώ που έβαζα 3 με 4 κουταλιές ζάχαρη στον καφέ πλέον βάζω μιση

Καλά, αυτό καλό σου κάνει ούτως ή άλλως, κ συνέχισε το μέχρι τότε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η xeniakara είπε:

κοριτσι μου εκανα χοριακη 448 ειμαι εγκυος ...ευχομαι να συνεχισουμε και ολα να πανε καλά μεχρι τον υπερηχο

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Μια τέλεια εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Όλα θα πάνε τέλεια!! Σου ζητησε και δεύτερη ο γιατρός; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλά, αυτό καλό σου κάνει ούτως ή άλλως, κ συνέχισε το μέχρι τότε. 

Ναι αυτό θα κάνω βέβαια το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το τσιγάρο αλλά θα το παλέψω πιστεύω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η xeniakara είπε:

κοριτσι μου εκανα χοριακη 448 ειμαι εγκυος ...ευχομαι να συνεχισουμε και ολα να πανε καλά μεχρι τον υπερηχο

Συγχαρητήρια κοριτσι μου !!! Να εχεις μια υπέροχη ομαλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η xeniakara είπε:

κοριτσι μου εκανα χοριακη 448 ειμαι εγκυος ...ευχομαι να συνεχισουμε και ολα να πανε καλά μεχρι τον υπερηχο

Συγχαρητήρια!!! Με το καλοοοο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/9/2023 at 12:16 ΠΜ, ο/η Zaxaroulamak είπε:

Θα μπορουσα να ρωτησω αν επιτρεπεται πως πηρες την αδεια; εννοω ειπες στον ορθοπεδικο τον πραγματικο λογο που την χρειαζεσαι και εκεινος σου την εγραψε; με ενδιαφερει και μενα γιατι οποτε προχωρησω σε εμβρυομεταφορα θα χρειαστω σιγουρα παραπανω απο τις 7 μερες που δικαιουμαστε.

Ζαχαρούλα μπορεις να βρεις εναν γιατρό όπως πχ ορθοπαιδικό που να σου «αιτιολογεί» πολλές μέρες άδειας λόγω μέσης να του εξηγήσεις τη κατάσταση και εκείνος με τη σειρά του να σε εξυπηρετήσει !  Απλα ξέρω πως μετα δεν το πληρωθείς απ τη δουλειά Σου αλλα απο το ΙΚΑ. Απο ιδιώτη γιατρό δικαιούσαι έως 3 3ημερες μέρες άδειας. Μετα πρέπει να βρεις κάποιον συμβεβλημένο με εοπυυ ή σε δημόσιο φορέα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lacostaki αυτο που ανέφερες για τη ζάχαρη αφορούν τα φάρμακα για την διέγερση ;;; Και εκτος απο ζάχαρη απαγορεύεται και κατι αλλο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Μια τέλεια εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Όλα θα πάνε τέλεια!! Σου ζητησε και δεύτερη ο γιατρός; 

θα κανω αυριο  για μενα και την παρασκευη θα κανω το πρωτο υπερηχο!!!πιστευω ολα να πανε καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

@Lacostaki αυτο που ανέφερες για τη ζάχαρη αφορούν τα φάρμακα για την διέγερση ;;; Και εκτος απο ζάχαρη απαγορεύεται και κατι αλλο;;

Ναι μου είπαν ειδικά από τη στιγμή που θα ξεκινήσω τις ενεσεις κομμένα ζάχαρη αλάτι και φυσικά τσιγάρο τώρα βέβαια δεν ξέρω αν τη ζάχαρη και το αλάτι μου τα κόβουν και λόγω ηλικίας καλό είναι να ρωτήσεις τον γιατρό σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

@Lacostaki αυτο που ανέφερες για τη ζάχαρη αφορούν τα φάρμακα για την διέγερση ;;; Και εκτος απο ζάχαρη απαγορεύεται και κατι αλλο;;

Εμένα δεν μου είχαν πει τπτ σχετικό, κ έκανα δύο διεγέρσεις. Προσοχή οκ χρειάζεται γενικά αλλά όχι ότι σε πειράζουν τα φάρμακα. Πιο σημαντικό είναι στην εμβρυομεταφορα που θα παίρνεις κορτιζόνη κ εκεί πρέπει να έχεις πολύ έλεγχο σε ζάχαρη κ αλάτι, για σένα δλδ για να μην φουσκώσεις.

Με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakii @Tokyo σας ευχαριστω πολυ κοριτσια! Δεν εχω συζητησει με τον γιατρο μου για το θεμα των αδειων η αληθεια ειναι ακομα απλα το ψαχνω γιατι ειναι κατι που με αγχωνει. Δεν ειναι ευκολο να λειπω και ουτε το θελω απο την αλλη δε θελω να ρισκαρω τη διαδικασια γιατι την εχω πατησει στο παρελθον. Οποτε αν μπορεσω να παρω παραπανω μερες απο τις 7 που δικαιουμαι λεω να το κανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Εμένα δεν μου είχαν πει τπτ σχετικό, κ έκανα δύο διεγέρσεις. Προσοχή οκ χρειάζεται γενικά αλλά όχι ότι σε πειράζουν τα φάρμακα. Πιο σημαντικό είναι στην εμβρυομεταφορα που θα παίρνεις κορτιζόνη κ εκεί πρέπει να έχεις πολύ έλεγχο σε ζάχαρη κ αλάτι, για σένα δλδ για να μην φουσκώσεις.

Με το καλό 

Εμένα λογικά μου τα κόβουν λόγω ηλικίας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Εμένα δεν μου είχαν πει τπτ σχετικό, κ έκανα δύο διεγέρσεις. Προσοχή οκ χρειάζεται γενικά αλλά όχι ότι σε πειράζουν τα φάρμακα. Πιο σημαντικό είναι στην εμβρυομεταφορα που θα παίρνεις κορτιζόνη κ εκεί πρέπει να έχεις πολύ έλεγχο σε ζάχαρη κ αλάτι, για σένα δλδ για να μην φουσκώσεις.

Με το καλό 

Θα ρωτησω αυριο τον γιατρό κορίτσια !!! Δεν εχουμε συζητησει ακομα το πως θα ξεκινήσω και το ποτε. Εξαρτάται φαντάζομαι απο το ποτε θα παρω την έγκριση απο την επιτροπή. Κανονικα περιμένω περίοδο σε 15 μέρες. Δν νομίζω να προλάβω σε αυτο τον κύκλο τη διέγερση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η xeniakara είπε:

κοριτσι μου εκανα χοριακη 448 ειμαι εγκυος ...ευχομαι να συνεχισουμε και ολα να πανε καλά μεχρι τον υπερηχο

Συγχαρητήρια! Σου εύχομαι να έχεις την πιο γλυκιά και ήρεμη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...