Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιος με μπανάκια, κοκτέιλ, βουτιές στα βαθιά,ηλιοθεραπεία ,μπρατσακια , κουβαδάκια και στις κοιλίτσες μας καταφθάνουν γλυκά μωράκια 🩷


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε Ευχαριστώ  πολύ κορίτσι μου!
 

Ήρθε όταν δε το περιμέναμε… προσπαθούσαμε 1.5 χρόνο περίπου, τον μήνα που έμεινα εγκυος δε το περίμενα καθόλου τον είχα αποκλείσει γιατί μας συνέβηκε κάτι κ σταματήσαμε τις επαφές πιστευα χάσαμε τις ημερες αλλά τελικά μας έκανε έκπληξη! 
 

εγω είχα προλακτινη ψηλή κ πήρα αγωγή! Μέσα Ιανουαρίου την αρχισα μαρτη έμεινα εγκυος! 

Αχ στις περισσότερες εκεί που δεν το περιμένουν! Ας γίνει κάτι και σε μένα να μου αποσπάσει την προσοχή!! 😁😁

Πόσο είχες προλακτίνη; Πάνω από 20?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Αχ στις περισσότερες εκεί που δεν το περιμένουν! Ας γίνει κάτι και σε μένα να μου αποσπάσει την προσοχή!! 😁😁

Πόσο είχες προλακτίνη; Πάνω από 20?

Να ρωτήσω κάτι χαζό. Επειδή ό,τι ακούω νομίζω ότι το έχω κι εγώ και γι' αυτό δεν πιάνω παιδί 😅 έχει κάποια συμπτώματα η προλακτίνη πάνω από τα όρια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Να ρωτήσω κάτι χαζό. Επειδή ό,τι ακούω νομίζω ότι το έχω κι εγώ και γι' αυτό δεν πιάνω παιδί 😅 έχει κάποια συμπτώματα η προλακτίνη πάνω από τα όρια; 

Καλέ ρωτά ότι σου ρχεται! 😁Νομίζω έκκριμα από τη θηλή..δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να εντοπιστεί!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Καλέ ρωτά ότι σου ρχεται! 😁Νομίζω έκκριμα από τη θηλή..δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να εντοπιστεί!! 

Α εντάξει δεν ε΄χω κάτι τέτοιο. Όχι τίποτα, φαντάζεσαι να είναι από αυτό και να ταλαιπωρούμαι κάθε μήνα τζάμπα; 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Α εντάξει δεν ε΄χω κάτι τέτοιο. Όχι τίποτα, φαντάζεσαι να είναι από αυτό και να ταλαιπωρούμαι κάθε μήνα τζάμπα; 😛

Καλημέρα! Καλέ δεν έχεις κάνει εξετάσεις ορμονικές να ξέρεις τι έχεις κ δεν έχεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοοο μήνα κορίτσια....δεν μπήκε καλά ο μήνας από εχθές...με πονόλαιμο και συνάχι είμαι....χάλια ....εύχομαι έως Σάββατο που φεύγουμε διακοπες με τα παιδιά να γίνω καλά γιατί διακοπές άρρωστη και με τα παιδιά... δύσκολο έως ακατόρθωτο....🥴

@marinaP άνοιξε εσύ το θέμα του Αυγούστου..γιατί θα είσαι έγκυος...έχω προαίσθημα...άντε δύο ημέρες έμειναν για να μάθουμε τα ευχάριστα....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary_piggy είπε:

Μαρίνα μου καλημέρα! Εγώ είχα τη χειρότερη εμπειρία αυτό το μήνα. Όπως σου είχα πει την 4η ημέρα μετά τη γόνιμη είχα έντομα τσιμπήματα χαμηλά 2-3 μέρες. Μετά σταμάτησαν. 

5 ημέρες μετά από τα τσιμπήματα είχαμε επαφή με τον άντρα μου (καλοκαιράκι... καταλαβαίνεις)

 😅 και όταν τελειώσαμε είδαμε ότι είχα λίγο αιματάκι (εδώ να σημειώσω ότι δεν ήταν αυτό το ροζ/καφέ που έχω πάντα πριν την περίοδο, αυτό ήταν κανονικές σταγόνες αίμα και δεν μου έχει τύχει ποτέ ξανά). Κοιταχτήκαμε πονηρά και λέμε να τη η εμφύτευση 😏 

Μετά για 2 ημέρες δεν είχα τίποτα, ούτε ροζ ούτε καφέ. Εχθές το πρωί (4 ημέρες περίπου πριν την περίοδο) είπα να κάνω το τεστ πρώιμης ανίχνευσης και μόλις πήγα τουαλέτα είδα ροζ... Το έκανα βέβαια και φυσικά βγήκε αρνητικό. Ε μετά εννοείται ακολούθησαν κλάματα. Τώρα περιμένω να μου έρθει η περίοδος μιας και συνεχίζονται τα ροζ και αυξάνονται. 

Και κάπου εδώ σταματάνε οι προσπάθειες για εμάς, τουλάχιστον για μερικούς μήνες. Δεν θέλω άλλο, μου έλειψε η παλιά μου ζωή πριν τις προσπάθειες που ζούσα ανέμελα και ξέγνοιαστα. Κουράστηκα να μετράω μέρες, να φοβάμαι μην μου έρθει η περίοδος, να λέω μην κάνουμε επαφή γιατί πλησιάζουν οι γόνιμες και πρέπει να μην ''χαλάσουμε'' το σπέρμα. Και το κυριότερο κουράστηκα να προσπαθώ να βρω έναν τρόπο να πω κάθε μήνα στον άντρα μου ότι αποτύχαμε, είναι υπέροχος σύζυγος δεν του αξίζει να τον στεναχωρώ. 

Βέβαια θα βλέπω εδώ τα νέα σας και θα χαρώ πολύ να μάθω ότι εσύ τα κατάφερες για 3η φορά ❤️

Καλημέρα κορίτσι! Καταρχάς αν δεν δούμε κόκκινο αίμα και ροή δεν απογοητευομαστε. Αν κουραστηκατε, φυσικά να χαλαρώσετε και να μαζέψετε δυνάμεις. Είναι και καλοκαιράκι και η χαλάρωση επιβάλεται!

Σου γράφω πιο πολύ γιατί με ανησύχησε αυτό που έγραψες για τις επαφές σας. Κορίτσι μου δεν χαλάει το σπέρμα με τις συχνές επαφές, αντίθετα γίνεται καλύτερο! Και θέλουμε πολλές επαφές τον μήνα ασχέτως αν είναι γόνιμες ή όχι. Οπότε χαλαρώστε, άσε στην άκρη τα τέστ ωορρηξίας αν χρησιμοποιείς, και χαρείτε σεξακι με τον άντρα σου!! Πολύ και συχνά παρακαλώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια! 

Αχ κι εγώ την @marinaP σκεφτόμουν να ανοίξει νέο θεματακι! Αγωνιούμε όλες για την χοριακη σου κορίτσι! Κι εγώ έχω πολύ καλό προαίσθημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary_piggy είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τη δύναμη που μου δίνεις! Ο γιατρός σου, σου είπε τίποτα για αυτά τα ροζ; Γιατί εμένα όταν του το είπα δεν έδωσε σημασία, είπε ότι μερικές κοπέλες τα έχουν και είναι φυσιολογικό. 

Κοριτσι μου καλημερα!!! καλο μηνα ευχομαι σε ολα τα κοριτσια!!! 🥰🏊‍♂️🍹🍧🍉🏖️

διαβασα το μηνυμα σου πιο κατω και στεναχωρεθηκα γιατι σε νιωθω πολυ.. κι εγω 2 χρονια τωρα εχω περασει απο πολλα σταδια ψυχολογιας...

και δυστυχως κι εγω θα σου πω οτι η ψυχολογια ειναι ο σημαντικοτερος παραγοντας σε ολα!!! γι αυτο μην χανεις την ελπιδα σου!! βγες με τον αντρα σου, περνα καλα, ασε πισω γονιμες μερες και ωορρηξια και απο φθινοπωρο με το καλο θα κανεις ολες τις εξετασεις σου και θα δεις που εισαι... αν και δινω πολλες πιθανοτητες στο μεσοδιαστημα που θα χαραλωσεις να ερθει το κουκουνι σας!!! (το ευχομαι ειλικρινα 🙏❤️)

εγω δεν ειχα ροζ αλλα καφε καθε μηνα (το σημειωνω γτ καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη). ειδα 3 διαφορετικους γυναικολογους σε διαστημα 1 ετους και κανενας δεν ασχοληθηκε με αυτα.. ολοι μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο. οταν πηγαμε σε ουρολογο για τον αντρα μου (επειδη ο συγκεκριμενος ασχολειται με υπογονιμοτητα και βλεπει τις εξετασεις και της γυναικας) μου ειπε να κανω 3 καλλιεργιες (ουρων, κολπου και ουρηθρικου) και βρηκαμε 40-42 πυοσφαιρια στην καλλιεργεια του κολπου.. (τα πυοσφαιρια ειναι αμυνα και δειχνουν οτι υπαρχει μια φλεγμονη) και το ψαξαμε και ειχα χλαμυδια (αλλα οχι απο την οικογενεια των ΣΜΝ γτ κι εγω και ο αντρας μου βγαιναμε αρνητικοί). να μην στα πολυλεω, εκανα 2 αγωγες 12 ημερων με 2πλη αντιβιωση και κολπικη κρεμα και τα πυοσφαιρια εφτασαν τα 5. μετα απο 2 μηνες εμεινα εγκυος και μαλιστα με 1 επαφη και ακυρη μερα... δλδ συνηθως εχω 12η μερα ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας και η επαφη ηταν την 11η μερα.. εκεινο το μηνα δεν το περιμεναμε καθολου και ουτε το σκεφτομασταν και ηρθε απο το πουθενα..

να πω επισης οτι ο αντρας μου ενω εχει τελεια ποσοτητα και ποιοτητα σπερματος με κινηση στα λιγο πιο πανω απο τα ορια και dfi 29% (εκανε επεμβαση 07/2022 για κιρσοκηλη οποτε βοηθησε κι αυτο) και ισως επαιξε κι αυτο ρολο που ηρθε η συλληψη το φλεβαρη (επισης οκτωβρη 2022 περασαμε και κοβιντ πρωτη φορα που χαλαει πολυ το σπερμα οπως μας ειπε ο ουρολογος) οποτε καταλαβαινεις οτι μας κυνηγαει απο παντου η ατυχια 😅😅

Αν θες τη γνωμη μου, προσπαθησε (δεν ειναι ευκολο) ν αφησεις πισω γονιμες μερες και περνα καλα με τον αντρα σου!! σε περιπτωση που δεν ερθει το νινι μεχρι σεπτεμβρη-οκτωβρη θα κανεις τις εξετασεις σου και ολα θα πανε καλα!! και θυμισου, τα πιο ωραια πραγματα ερχονται απο εκει που δεν τα περιμενεις και γινονται τα θαυματα οταν παψεις να επιμενεις.... εμενα αυτοι οι στιχοι με γεμιζουν με αισιοδοξια!! στελνω θετικη ενεργεια!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα! Καλέ δεν έχεις κάνει εξετάσεις ορμονικές να ξέρεις τι έχεις κ δεν έχεις;;

Εννοώ ότι δεν έχω αυτό το σύμπτωμα 😛 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου καλημερα!!! καλο μηνα ευχομαι σε ολα τα κοριτσια!!! 🥰🏊‍♂️🍹🍧🍉🏖️

διαβασα το μηνυμα σου πιο κατω και στεναχωρεθηκα γιατι σε νιωθω πολυ.. κι εγω 2 χρονια τωρα εχω περασει απο πολλα σταδια ψυχολογιας...

και δυστυχως κι εγω θα σου πω οτι η ψυχολογια ειναι ο σημαντικοτερος παραγοντας σε ολα!!! γι αυτο μην χανεις την ελπιδα σου!! βγες με τον αντρα σου, περνα καλα, ασε πισω γονιμες μερες και ωορρηξια και απο φθινοπωρο με το καλο θα κανεις ολες τις εξετασεις σου και θα δεις που εισαι... αν και δινω πολλες πιθανοτητες στο μεσοδιαστημα που θα χαραλωσεις να ερθει το κουκουνι σας!!! (το ευχομαι ειλικρινα 🙏❤️)

εγω δεν ειχα ροζ αλλα καφε καθε μηνα (το σημειωνω γτ καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη). ειδα 3 διαφορετικους γυναικολογους σε διαστημα 1 ετους και κανενας δεν ασχοληθηκε με αυτα.. ολοι μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο. οταν πηγαμε σε ουρολογο για τον αντρα μου (επειδη ο συγκεκριμενος ασχολειται με υπογονιμοτητα και βλεπει τις εξετασεις και της γυναικας) μου ειπε να κανω 3 καλλιεργιες (ουρων, κολπου και ουρηθρικου) και βρηκαμε 40-42 πυοσφαιρια στην καλλιεργεια του κολπου.. (τα πυοσφαιρια ειναι αμυνα και δειχνουν οτι υπαρχει μια φλεγμονη) και το ψαξαμε και ειχα χλαμυδια (αλλα οχι απο την οικογενεια των ΣΜΝ γτ κι εγω και ο αντρας μου βγαιναμε αρνητικοί). να μην στα πολυλεω, εκανα 2 αγωγες 12 ημερων με 2πλη αντιβιωση και κολπικη κρεμα και τα πυοσφαιρια εφτασαν τα 5. μετα απο 2 μηνες εμεινα εγκυος και μαλιστα με 1 επαφη και ακυρη μερα... δλδ συνηθως εχω 12η μερα ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας και η επαφη ηταν την 11η μερα.. εκεινο το μηνα δεν το περιμεναμε καθολου και ουτε το σκεφτομασταν και ηρθε απο το πουθενα..

να πω επισης οτι ο αντρας μου ενω εχει τελεια ποσοτητα και ποιοτητα σπερματος με κινηση στα λιγο πιο πανω απο τα ορια και dfi 29% (εκανε επεμβαση 07/2022 για κιρσοκηλη οποτε βοηθησε κι αυτο) και ισως επαιξε κι αυτο ρολο που ηρθε η συλληψη το φλεβαρη (επισης οκτωβρη 2022 περασαμε και κοβιντ πρωτη φορα που χαλαει πολυ το σπερμα οπως μας ειπε ο ουρολογος) οποτε καταλαβαινεις οτι μας κυνηγαει απο παντου η ατυχια 😅😅

Αν θες τη γνωμη μου, προσπαθησε (δεν ειναι ευκολο) ν αφησεις πισω γονιμες μερες και περνα καλα με τον αντρα σου!! σε περιπτωση που δεν ερθει το νινι μεχρι σεπτεμβρη-οκτωβρη θα κανεις τις εξετασεις σου και ολα θα πανε καλα!! και θυμισου, τα πιο ωραια πραγματα ερχονται απο εκει που δεν τα περιμενεις και γινονται τα θαυματα οταν παψεις να επιμενεις.... εμενα αυτοι οι στιχοι με γεμιζουν με αισιοδοξια!! στελνω θετικη ενεργεια!!!❤️

Ευχαριστώ για την απάντηση! 

Σχετικά με αυτό με τα ροζ κι εγώ μερικές φορές σκέφτομαι ότι κάτι τα δημιουργεί. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, εμείς με τον άντρα μου δεν είχαμε επαφή με κάποιον άλλο ήμασταν ο πρώτος σύντροφος και οι 2. Γι' αυτό δεν πήγαινε το μυαλό μου σε μικρόβιο και τα τεστ ΠΑΠ μου βγάινουν καλά (που μπορεί και να μην έχει σημασία με το ιστορικό συντρόφων βέβαια, δεν γνωρίζω).

Σχετικά με τις πολλές επαφές έχω ακούσει ότι όταν κάνει ο άντρας σπεροδιάγραμμα δεν του λένε να απέχει για 5 ημέρες; Άρα εφόσον η ποιότητα φαίνεται μετά από αποχή έτσι πρέπει να γίνει και για την προσπάθεια. Αλλά όπως είπα ''άκουσα'', ο καθένας λέει ότι νομίζει δεν ξέρω αν όντως ισχύουν όλα αυτά. Δεν έχει σημασία έτσι κι αλλιώς δεν θα ξαναασχοληθώ με όλα αυτά, έχουμε όρεξη; Ε τότε θα κάνουμε επαφή, είναι πολύ απλό! 😛

Αλήθεια ευχαριστώ πολύ που απάντησες, δεν έχω με ποιον να τα συζητήσω, οι φίλοι μου (που οι περισσότεροι κάνανε παιδί) ακόμα ρωτάνε άντε τι περιμένετε; Τι να συζητήσω μαζί τους; Να τους εξηγήσω τι περιμένω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Αχ στις περισσότερες εκεί που δεν το περιμένουν! Ας γίνει κάτι και σε μένα να μου αποσπάσει την προσοχή!! 😁😁

Πόσο είχες προλακτίνη; Πάνω από 20?

Δεν ήταν πολύ ψηλή ήταν κάπου 45-50. Δεν είχα απολύτως κανένα σύμπτωμα! Έβαλα κάποια κιλά κ πήγα να εξεταστω γιατί πιστευα ειχα αντίσταση στην ινσουλίνη. Η ενδοκρινολόγος μου είπε ότι σχετίζεται η ορμόνη με την αύξηση βάρους κ ότι με το ντοστινεξ θα χάσω τα κιλά μου κ ισως βοηθήσει να μείνω κ έγκυος αν ήταν αυτό μόνο το πρόβλημα! Ε έμεινα εγκυος κ έχασα κ τα παραπανίσια κιλά μου 😂 μετά τα έβαλα βέβαια αλλά δε βαριέσαι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση! 

Σχετικά με αυτό με τα ροζ κι εγώ μερικές φορές σκέφτομαι ότι κάτι τα δημιουργεί. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, εμείς με τον άντρα μου δεν είχαμε επαφή με κάποιον άλλο ήμασταν ο πρώτος σύντροφος και οι 2. Γι' αυτό δεν πήγαινε το μυαλό μου σε μικρόβιο και τα τεστ ΠΑΠ μου βγάινουν καλά (που μπορεί και να μην έχει σημασία με το ιστορικό συντρόφων βέβαια, δεν γνωρίζω).

Σχετικά με τις πολλές επαφές έχω ακούσει ότι όταν κάνει ο άντρας σπεροδιάγραμμα δεν του λένε να απέχει για 5 ημέρες; Άρα εφόσον η ποιότητα φαίνεται μετά από αποχή έτσι πρέπει να γίνει και για την προσπάθεια. Αλλά όπως είπα ''άκουσα'', ο καθένας λέει ότι νομίζει δεν ξέρω αν όντως ισχύουν όλα αυτά. Δεν έχει σημασία έτσι κι αλλιώς δεν θα ξαναασχοληθώ με όλα αυτά, έχουμε όρεξη; Ε τότε θα κάνουμε επαφή, είναι πολύ απλό! 😛

Αλήθεια ευχαριστώ πολύ που απάντησες, δεν έχω με ποιον να τα συζητήσω, οι φίλοι μου (που οι περισσότεροι κάνανε παιδί) ακόμα ρωτάνε άντε τι περιμένετε; Τι να συζητήσω μαζί τους; Να τους εξηγήσω τι περιμένω;

Αυτό με τους φίλους και τους γνωστούς τι να πω ..είναι θέμα παιδείας που απ' ότι βλέπω δεν έχουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mary_piggy είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση! 

Σχετικά με αυτό με τα ροζ κι εγώ μερικές φορές σκέφτομαι ότι κάτι τα δημιουργεί. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, εμείς με τον άντρα μου δεν είχαμε επαφή με κάποιον άλλο ήμασταν ο πρώτος σύντροφος και οι 2. Γι' αυτό δεν πήγαινε το μυαλό μου σε μικρόβιο και τα τεστ ΠΑΠ μου βγάινουν καλά (που μπορεί και να μην έχει σημασία με το ιστορικό συντρόφων βέβαια, δεν γνωρίζω).

Σχετικά με τις πολλές επαφές έχω ακούσει ότι όταν κάνει ο άντρας σπεροδιάγραμμα δεν του λένε να απέχει για 5 ημέρες; Άρα εφόσον η ποιότητα φαίνεται μετά από αποχή έτσι πρέπει να γίνει και για την προσπάθεια. Αλλά όπως είπα ''άκουσα'', ο καθένας λέει ότι νομίζει δεν ξέρω αν όντως ισχύουν όλα αυτά. Δεν έχει σημασία έτσι κι αλλιώς δεν θα ξαναασχοληθώ με όλα αυτά, έχουμε όρεξη; Ε τότε θα κάνουμε επαφή, είναι πολύ απλό! 😛

Αλήθεια ευχαριστώ πολύ που απάντησες, δεν έχω με ποιον να τα συζητήσω, οι φίλοι μου (που οι περισσότεροι κάνανε παιδί) ακόμα ρωτάνε άντε τι περιμένετε; Τι να συζητήσω μαζί τους; Να τους εξηγήσω τι περιμένω;

κοριτσι μου επειδη το εχω συζητησει πολυ το θεμα υπαρχουν οντως κοριτσια που τα ροζ και τα καφε πριν την περιοδο δε σημαιναν κατι... εξαλλου 3 γιατροι μου ειπαν οτι ειναι οκ... οποτε αυτοι εχουν δει πολλες γυναικες που τα προεορτια δεν εδειχναν φλεγμονη ή τλχ δεν τις εμποδισαν να μεινουν εγκυες... και οι 2 απο τους 3 γιατρους δεν εκαναν εξωσωματικη ωστε να πεις οτι ειχαν "σκοπιμοτητα" να προσωρησω σε εξωσωματικη..

ενας γυναικολογος που πηγα μετα την αποξεση γτ παλι ειχα πολλα πυοσφαιρια (μου τον προτειναν απ το τμημα αποβολων του Ελενα αλλα ειναι ιδιωτης ο ιδιος) μου ειπε να κανω υστεροσκοπηση για να δουμε τι γινεται με τα πυοσφαιρια...

αποφασισα να χαλαρωσω λιγο και απο φθινοπωρο θα παω για υστεροσκοπηση..

παντως τα μικροβια δεν σχετιζονται παντα με τους συντροφους.. δλδ μπορει απο τα χερια η στην τουαλετα να κολλησεις κατι..

εσενα ο αντρας σου εχει κανει ολες τις εξετασεις σε εξιδικευμενο διαγνωστικο κεντρο; (το λεω γτ εμενα ειχε κανει καλλιεργεια και πληρες σπερμοδιαγραμμα και οταν καναμε οξειδωτικο στρες και κατατμηση dna βρηκαμε το θεμα μας στο dfi)

οσο για τους φιλους δεν ξερω τι να πω.. κι εγω στεναχωριεμαι οταν μου λενε ετσι αλλα καποιοι το λενε οντως απο νοιαξιμο και χαρα.. δεν μπορουν να καταλαβουν οτι καποιοι ανθρωποι δυσκολευονται γτ σε ορισμενα ζευγαρια ερχεται τοσο αβιαστα αυτο το θαυμα κι εμεις περναμε 40 κυματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου επειδη το εχω συζητησει πολυ το θεμα υπαρχουν οντως κοριτσια που τα ροζ και τα καφε πριν την περιοδο δε σημαιναν κατι... εξαλλου 3 γιατροι μου ειπαν οτι ειναι οκ... οποτε αυτοι εχουν δει πολλες γυναικες που τα προεορτια δεν εδειχναν φλεγμονη ή τλχ δεν τις εμποδισαν να μεινουν εγκυες... και οι 2 απο τους 3 γιατρους δεν εκαναν εξωσωματικη ωστε να πεις οτι ειχαν "σκοπιμοτητα" να προσωρησω σε εξωσωματικη..

ενας γυναικολογος που πηγα μετα την αποξεση γτ παλι ειχα πολλα πυοασφαιρια (μου τον προτειναν απ το τμημα αποβολων του Ελενα αλλα ειναι ιδιωτης ο ιδιος) μου ειπε να κανω υστεροσκοπηση για να δουμε τι γινεται με τα πυοσφαιρια...

αποφασισα να χαλαρωσω λιγο και απο φθινοπωρο θα παω για υστεροσκοπηση..

παντως τα μικροβια δεν σχετιζονται παντα με τους συντροφους.. δλδ μπορει απο τα χερια η στην τουαλετα να κολλησεις κατι..

εσενα ο αντρας σου εχει κανει ολες τις εξετασεις σε εξιδικευμενο διαγνωστικο κεντρο; (το λεω γτ εμενα ειχε κανει καλλιεργεια και πληρες σπερμοδιαγραμμα και οταν καναμε οξειδωτικο στρες και κατατμηση dna βρηκαμε το θεμα μας στο dfi)

οσο για τους φιλους δεν ξερω τι να πω.. κι εγω στεναχωριεμαι οταν μου λενε ετσι αλλα καποιοι το λενε οντως απο νοιαξιμο και χαρα.. δεν μπορουν να καταλαβουν οτι καποιοι ανθρωποι δυσκολευονται γτ σε ορισμενα ζευγαρια ερχεται τοσο αβιαστα αυτο το θαυμα κι εμεις περναμε 40 κυματα...

Μόνο σπεροδιάγραμμα (που δείχνει κινητικότητα κλπ) έχει κάνει και βγήκε τέλειο. Δεν μας έχουν βάλει άλλες εξετάσεις. Εγώ 30 χρονών, εκείνος 34 και 10 μήνες προσπάθειας. Θ δούμε τι να πω. Λίγους μήνες ξεκούραση και μετά βλέπουμε 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Μόνο σπεροδιάγραμμα (που δείχνει κινητικότητα κλπ) έχει κάνει και βγήκε τέλειο. Δεν μας έχουν βάλει άλλες εξετάσεις. Εγώ 30 χρονών, εκείνος 34 και 10 μήνες προσπάθειας. Θ δούμε τι να πω. Λίγους μήνες ξεκούραση και μετά βλέπουμε 🤷‍♀️

απλα δεν ξερω αν το σπερμοδιαγραμμα απο μονο του δειχνει ολη την εικονα... ναι δειχνει εννοειται βασικες παραμετρους αλλα δεν ειναι μονο αυτες που θα λαβουμε υποψιν..

προς το χειμωνα δειτε το με καποιο ουρολογο που να ειδικευεται σε περιπτωσεις υπογονιμοτητας (εμενα του ζητησε και καλλιεργεια και τριπλεξ οσχεου -  γτ στην ψηλαφιση επιασε μια μικρη κιρσοκηλη η οποια ομως δεν χαλασε ποσοτητα.. ειχε 115 εκ σπερματοζωαρια και με πολυ καλη μορφολογια.. του επηρεασε ομως την κατατμηση dna) και φαντασου τις εξετασεις τις εκανε ολες στο Λυμπεροπουλο. ακριβος μεν αλλα ξερεις οτι ειναι εγκυρες οι μετρησεις γτ δε γινονται απο μηχανημα...

Ευχομαι απο καρδιας σ εσενα και σε ολα τα κοριτσια ο μηνας της Παναγιας να ειναι ο τυχερος σας/μας!!! 🙏🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mary_piggy είπε:

Α εντάξει δεν ε΄χω κάτι τέτοιο. Όχι τίποτα, φαντάζεσαι να είναι από αυτό και να ταλαιπωρούμαι κάθε μήνα τζάμπα; 😛

Να κάνεις εξέταση σύμφωνα με τις οδηγίες ενδοκρινολόγου η γυναικολόγου γτ νομίζω παίζει ρόλο και ώρα που θα την κάνεις αν θυμάμαι καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Να κάνεις εξέταση σύμφωνα με τις οδηγίες ενδοκρινολόγου η γυναικολόγου γτ νομίζω παίζει ρόλο και ώρα που θα την κάνεις αν θυμάμαι καλά!!

ναι ισχυει αυτο που γραφεις.. πρεπει να εχουν περασει 2 ωρες απο την ωρα που θα ξυπνησεις ωστε ο οργανισμος να ειναι ηρεμος. μου ειπε ο γιατρος ειναι πολυ ευαισθητη αυτη η ορμονη και δειχνει ψευδως αυξημενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλοοο μήνα κορίτσια....δεν μπήκε καλά ο μήνας από εχθές...με πονόλαιμο και συνάχι είμαι....χάλια ....εύχομαι έως Σάββατο που φεύγουμε διακοπες με τα παιδιά να γίνω καλά γιατί διακοπές άρρωστη και με τα παιδιά... δύσκολο έως ακατόρθωτο....🥴

@marinaP άνοιξε εσύ το θέμα του Αυγούστου..γιατί θα είσαι έγκυος...έχω προαίσθημα...άντε δύο ημέρες έμειναν για να μάθουμε τα ευχάριστα....

 

Περαστικά κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

@Elkκοριτσι μου πως είστε;;; Πως είναι η ζουζουνα σου κλείσατε ενός;; 

Καλά είμαι κορίτσι μου εσυ τι κανείς πως είναι ο μικρός σου; 
 

τελος Αυγούστου γίνεται ενός.. προ χτες είχαμε την βάφτιση της ήρθαμε στο πατρικο 

τωρα θέλω να κόψω τον θηλασμό και έχω ξεκινήσει χαλαρά προσπάθεια για το δεύτερο 

Εσυ ξεκίνησες την δουλειά ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κο

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@marinaP θα ανοίξεις το θεματακι Αυγούστου;;;;;;;

Αχ κορίτσι μου τώρα το είδα!!! Δεν είμαι καλή εγώ σε τέτοια 😁😁 ας το ανοίξει κάποια άλλη και εγώ απλά θα σας στείλω μάλλον μπεμπεδοσκονη 🫢 ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλά είμαι κορίτσι μου εσυ τι κανείς πως είναι ο μικρός σου; 
 

τελος Αυγούστου γίνεται ενός.. προ χτες είχαμε την βάφτιση της ήρθαμε στο πατρικο 

τωρα θέλω να κόψω τον θηλασμό και έχω ξεκινήσει χαλαρά προσπάθεια για το δεύτερο 

Εσυ ξεκίνησες την δουλειά ;

Ααα τώρα έγινε η βάφτιση; Πως ήταν;; Έκλαιγε; Τρώει φαγητακι; Άρχισε  κομμάτια ή ακόμη; Περπάτησε; 
 

ο μικρος καλά ευτυχισμένος τη ζωή τους να κάναμε 😂 

αααα αρχισατε δειλά δειλά για δεύτερο;;;; Μπράβο άντε με το καλό εύχομαι σύντομα να έρθει!!!! Προσπαθείτε καιρό; Ή τώρα;

εγω επέστρεψα μετά το Πάσχα! Είναι πολύ κουραστικό κ δουλεια κ μωρό κ σπίτι! Αλλά εντάξει έτσι είναι η ζωή μας δε μπορούμε αλλιώς! Έχουμε κ το γάμο μας τελος Αυγούστου κ τρεχω για για αυτό τώρα! Ευτυχως θα αρχίσουν κ οι αδειες μας να ξεκουραστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

απλα δεν ξερω αν το σπερμοδιαγραμμα απο μονο του δειχνει ολη την εικονα... ναι δειχνει εννοειται βασικες παραμετρους αλλα δεν ειναι μονο αυτες που θα λαβουμε υποψιν..

προς το χειμωνα δειτε το με καποιο ουρολογο που να ειδικευεται σε περιπτωσεις υπογονιμοτητας (εμενα του ζητησε και καλλιεργεια και τριπλεξ οσχεου -  γτ στην ψηλαφιση επιασε μια μικρη κιρσοκηλη η οποια ομως δεν χαλασε ποσοτητα.. ειχε 115 εκ σπερματοζωαρια και με πολυ καλη μορφολογια.. του επηρεασε ομως την κατατμηση dna) και φαντασου τις εξετασεις τις εκανε ολες στο Λυμπεροπουλο. ακριβος μεν αλλα ξερεις οτι ειναι εγκυρες οι μετρησεις γτ δε γινονται απο μηχανημα...

Ευχομαι απο καρδιας σ εσενα και σε ολα τα κοριτσια ο μηνας της Παναγιας να ειναι ο τυχερος σας/μας!!! 🙏🥰❤️

Ναι έχεις δίκιο, φυσικά δεν κάνεις ένα σπερμοδιάγραμμα και τέλος. Του είπε ότι αν δεν γίνει η σύλληψη σε μερικούς μήνες να πάει να ελέγξουν και το dna του σπέρματος. Καλά η τιμή στα ύψη άλλο κλάμα κι αυτό 🤑🤑🤑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα να φοβάσαι λόγω ιστορικού - δυστυχώς όταν σου χει συμβεί το χειρότερο είναι κάπως αναπόφευκτο να το βγάλεις απ' το μυαλό σου... Απλά θα σου πω κάτι που λέω κι εγώ στον εαυτό μου όταν πάει και γυρνάει το μυαλό στις τρομακτικές σκέψεις και εικόνες του άσχημου παρελθόντος: μέσα μου μεγαλώνει ένα νέο μωράκι και δε του αξίζει να μην το γιορτάζω κάθε μέρα που είμαι έγκυος σ αυτό ❤️ Ολα καλά θα πάνε στο ραντεβού σας, περιμένουμε νεακια 🙏 
    • Μπράβο ειλικρινά που τα καταφέρνεις μόνη σου τόσες πολλές ώρες σερί. Είσαι μάχιμη και αγωνίστρια. Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά, ούτε σωματικά, ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί οι ημερήσιοι ύπνοι - εμένα πχ κοιμάται το πολύ 2-3 ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας, που σημαίνει ότι είναι δύσκολο να προλάβω να κάνω τα πάντα σε αυτό το μικρό χρονικό παράθυρο.  Ο δικός μου άντρας λείπει από τις 9.00 και επιστρέφει στις 17.30. Δεν είναι το καλύτερό μου να μένω σπίτι τόσο πολύ και έτσι κάνω τουλάχιστον 2 βόλτες με το καρότσι στη γειτονιά και μάλιστα τη μία επιλέγω να πηγαίνω σε φούρνο ή καφετέρια, γιατί εκεί συνήθως ξοδεύουμε λίγο περισσότερο χρόνο~ @Eliza Kats @peacock Ρε παιδιά, σήμερα ξεμύτισε και το έβδομο (7ο) δοντάκι.... Επειδή με δαγκώνει αρκετά πλέον (έχει βαρεθεί όλα τα μασητικά του), σε σημείο τέτοιο που πονάω ΠΟΛΥ, θα ξεκινήσω άμεσα τα πατημένα, μήπως πάμε και σε κομματάκια πριν κλείσουμε το έτος.. Το έτος.. πόσο απίστευτο, πόσο ονειρεμένο.  Ακόμα συνέρχομαι ψυχικά, νοητικά, σωματικά από την κύηση, τον τοκετό, το νεογέννητο. Πόσο πανδύσκολο ήταν και είναι, μα και π΄όσο ανταμειφτικό. Ένας παραμυθένιος, συγκλονιστικός χρόνος... ❤️❤️❤️❤️❤️               
    • Με το καλό κορίτσι μου!! Η γλυκουλα πλέον συνήθισε ❤️❤️ ο ύπνος γιατί; Ο βραδινός; Εμείς καλά! Αρχίσαμε εδώ κ μια βδομάδα λαχανικά κ σιγά σιγά κάτι τρώει η μπουμπου μου. Είχε κ παλινδρόμηση με το γάλα κ ελπίζουμε τώρα με τις τροφές να στρώσει. Γενικά το θέμα γάλα, δεν μας πάει καλά απ την αρχή 😂 κατα τα αλλά καλά…εγώ αρχίσει κ κουράζομαι λίγο παραπάνω πλέον, γιατί βαριέται εύκολα κ θέλει συνέχεια ενασχόληση, ενώ ήταν αρκετά ανεξάρτητη. Την μέρα κάνει 3 μισαωρους ύπνους κ δεν προλαβαίνω καθόλου να ξεκουραστώ…
    • Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο  Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω. Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...