Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούνιος ο Θεριστής ήρθε και γεμίζει χαρά τις γυναίκες που ονειρεύονται μωράκια στην αγκαλιά! Με ελπίδα και αγάπη η κοιλιά θα φουσκώσει γλυκά, και όμορφα μωράκια μέσα θα μεγαλώνουν τρυφερά ​ ​❤️🤰🍼


Elli13

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εμένα μου κάνει ακόμα κόλπα η περίοδος... Δεν έχει έρθει ακόμα... Τεστ είχα κάνει 13η μέρα κ ήταν αρνητικό... Ο μεγάλος πόνος που είχα έχουν γίνει ήπιοι πόνοι κ ενώ νιώθω ότι θα μου έρθει δεν έρχεται... Κ έχω κ το ραντεβού την Τρίτη κ ήθελα να είμαι καθαρή από περίοδο... Θερμοκρασία από χθες που είχα 37 σήμερα είχα 36,8. Πέφτει μάλλον σιγά σιγά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια τώρα θορυβήθηκα κι εγώ! Πόσο πρέπει να είναι η μορφολογία;; Σκέφτομαι μήπως τελικά κι εμείς προσπαθούμε αδίκως με το 6%.. γενικά ήταν λίγο στο όριο το σπέρμα, αλλά επειδή είχε άρρωστησει πιο πριν πιθανότατα με κοβιντ, είπαμε να το ξαναδούμε μετά το καλοκαίρι..

Κορίτσι μου πρέπει να είναι πάνω από 4%.. για το 6% δεν ξέρω να σου απαντήσω αν είναι οκ και το βασικό είναι να έγινε η εξέταση σε εξειδικευμένο κέντρο και όχι σε απλό μικροβιολογικό!! Και καλό θα είναι τα αποτελέσματα του συντρόφου σου να τα βλέπει ουρολόγος-αντρολογος και όχι η γυναικολόγος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Μετά από πυρετό είχε χάλια αριθμό κινητικότητα μορφολογία! Όλα δηλαδή 😂 10 μήνες στο σύνολο συστηματικά! Πάντως, αν και οι φ.τ. διαφέρουν ανάλογα τα εργαστήρια, στο δικό μας πχ το όριο ήταν το 4%, οπότε αν και σε εσάς ισχύει αυτό είστε μια χαρά! Και φίλη μου με χάλια σπερμοδιαγραμμα ο άντρας της, τον επόμενο μήνα των αποτελεσμάτων έμεινε έγκυος. Ίσως τελικά χαλαρώνεις όταν το δεις αυτό και έρχεται… τι να πω! 

Ναι, 4% ήταν το όριο στη μορφολογία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια οι φυσιολογικές τιμές από κεντρο σε κεντρο αλλάζουν δλδ είναι διαφορετικές! Εμάς η μορφολογία ήταν 4% και δίπλα έλεγε φυσιολογική  και ο γιατρός μας είπε ότι είναι μια χαρα και δεν χρειάζεται ούτε να πάρει κάτι ούτε να κάνει ! Μη σας πιανει πανικός με τις τιμές γτ διαφέρουν από κεντρο σε κεντρο❤️

Φχιουυυ 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εμένα μου κάνει ακόμα κόλπα η περίοδος... Δεν έχει έρθει ακόμα... Τεστ είχα κάνει 13η μέρα κ ήταν αρνητικό... Ο μεγάλος πόνος που είχα έχουν γίνει ήπιοι πόνοι κ ενώ νιώθω ότι θα μου έρθει δεν έρχεται... Κ έχω κ το ραντεβού την Τρίτη κ ήθελα να είμαι καθαρή από περίοδο... Θερμοκρασία από χθες που είχα 37 σήμερα είχα 36,8. Πέφτει μάλλον σιγά σιγά...

Κι εμένα κολπακια μου κάνει! Χθες είχα λίγες σταγόνες και σήμερα το πρωί.. πιστεύω να έρθει το μεσημέρι..πάντως έκανα τεστ εγκυμοσύνης σήμερα και βγήκε αρνητικότατο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου πρέπει να είναι πάνω από 4%.. για το 6% δεν ξέρω να σου απαντήσω αν είναι οκ και το βασικό είναι να έγινε η εξέταση σε εξειδικευμένο κέντρο και όχι σε απλό μικροβιολογικό!! Και καλό θα είναι τα αποτελέσματα του συντρόφου σου να τα βλέπει ουρολόγος-αντρολογος και όχι η γυναικολόγος 

Ναι, λέμε το Σεπτέμβρη να κάνουμε στο Υγεία ivf! Εκεί μας είπε ο γυναικολόγος μου! Και μετά να δούμε πού θα το δείξουμε! 😁 Έχει κάνει καμία εκεί ο άντρας της;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου ομορφαααα!!!!

Πω πω μπήκα και βρήκα 3 σελίδες μνμ!!! Ξεσαλωσατε!!! Χαχαχχα 

Λοιπόν όσο αφορά το σπέρμα να σας πω τα εξής. Το σπέρμα επειρεαζεται παρά πολύ συνολικά (ταχύτητα,μορφολογία ,αριθμός σπερματοζωαρίων) από : πυρετό το τελευταίο τουλάχιστον 2μηνο, αντιβίωση και μικρόβια. Ότι από αυτα τυχαίνει να υπάρχει τον τελευταίο καιρό στην ζωή ενός άνδρα,επειρεαζει το σπέρμα του. Με αρνητικό τρόπο πάντα. Βέβαια μετά από λίγο καιρό επανέρχεται στα φυσιολογικά του όσο αφορά τον πυρετό και την αντιβίωση. Αν υπάρχει μικρόβιο αφού καταπολεμηθεί και αφού περάσει λίγος χρόνος από την αντιβίωση,και εκεί επανέρχεται!

Έχουμε τρανά παραδείγματα της @Rena92 και της @Παρασκευαιδου που ενώ το σπερμοδιαγραμμα είχε τιμές που δεν ήταν καλές,  επιτεύχθηκε εγκυμοσύνη και στις δύο περιπτώσεις φυσιολογικά! Οπότε όλα είναι θέμα τύχης! 

@singing in the rain ...πιστεύω δε θα χρειαστεί !! Αυτά τα συμπτώματα παραπέμπουν αλλού και όσο για το τεστ ,μια καθυστερημένη σύλληψη είναι νωρίς να δείξει ακόμη αποτέλεσμα! Σε 3 μερουλες όμως το βλέπω το θετικό!!!!!

@cat12, γλυκιά μου κάπου εδώ νομίζω θα πω ότι το χέρι που σου κρατούσα σε αυτό τον κύκλο πρέπει να το αφήσω και να σε αποχωριστώ....μάλλον κάποιος άλλος σου κρατάει το χέρι τώρα....κάνε σε παρακαλώ ένα τεστ ότι ώρα θέλεις γιατί η ημερομηνία έλευσης περιόδου παρήλθε και εσύ πιστεύω έχεις κάτι να μας παρουσιάσεις όταν και όποτε αποφασίσεις να κάνεις το τεστακι σου!!!

 Αααααα όσο για την θερμοκρασία εγώ ΜΕ ΠΕΡΊΟΔΟ κανονικά αυτή την στιγμή μετρήθηκα το πρωί και είχα 36.9! Όπως είχε και πει και το @Mpourmpoulo δεν βλέπω να παίζει κάποιο ρόλο.... τουλάχιστον δεν έπαιξε σε μένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εμένα μου κάνει ακόμα κόλπα η περίοδος... Δεν έχει έρθει ακόμα... Τεστ είχα κάνει 13η μέρα κ ήταν αρνητικό... Ο μεγάλος πόνος που είχα έχουν γίνει ήπιοι πόνοι κ ενώ νιώθω ότι θα μου έρθει δεν έρχεται... Κ έχω κ το ραντεβού την Τρίτη κ ήθελα να είμαι καθαρή από περίοδο... Θερμοκρασία από χθες που είχα 37 σήμερα είχα 36,8. Πέφτει μάλλον σιγά σιγά...

Ωπααα! Ποτέ ειπαμε ότι περίμενες γτ ξεχναωωωω! Μήπως να κανεις άλλο ένα τεστακι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Κι εμένα κολπακια μου κάνει! Χθες είχα λίγες σταγόνες και σήμερα το πρωί.. πιστεύω να έρθει το μεσημέρι..πάντως έκανα τεστ εγκυμοσύνης σήμερα και βγήκε αρνητικότατο..

Ωραία ακουγονταιιιιι! Κάνε λίγο υπομονή να δούμε και αύριο μεθαύριο τι θα γινειιιιι🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημερα κορίτσια μου ομορφαααα!!!!

Πω πω μπήκα και βρήκα 3 σελίδες μνμ!!! Ξεσαλωσατε!!! Χαχαχχα 

Λοιπόν όσο αφορά το σπέρμα να σας πω τα εξής. Το σπέρμα επειρεαζεται παρά πολύ συνολικά (ταχύτητα,μορφολογία ,αριθμός σπερματοζωαρίων) από : πυρετό το τελευταίο τουλάχιστον 2μηνο, αντιβίωση και μικρόβια. Ότι από αυτα τυχαίνει να υπάρχει τον τελευταίο καιρό στην ζωή ενός άνδρα,επειρεαζει το σπέρμα του. Με αρνητικό τρόπο πάντα. Βέβαια μετά από λίγο καιρό επανέρχεται στα φυσιολογικά του όσο αφορά τον πυρετό και την αντιβίωση. Αν υπάρχει μικρόβιο αφού καταπολεμηθεί και αφού περάσει λίγος χρόνος από την αντιβίωση,και εκεί επανέρχεται!

Έχουμε τρανά παραδείγματα της @Rena92 και της @Παρασκευαιδου που ενώ το σπερμοδιαγραμμα είχε τιμές που δεν ήταν καλές,  επιτεύχθηκε εγκυμοσύνη και στις δύο περιπτώσεις φυσιολογικά! Οπότε όλα είναι θέμα τύχης! 

@singing in the rain ...πιστεύω δε θα χρειαστεί !! Αυτά τα συμπτώματα παραπέμπουν αλλού και όσο για το τεστ ,μια καθυστερημένη σύλληψη είναι νωρίς να δείξει ακόμη αποτέλεσμα! Σε 3 μερουλες όμως το βλέπω το θετικό!!!!!

@cat12, γλυκιά μου κάπου εδώ νομίζω θα πω ότι το χέρι που σου κρατούσα σε αυτό τον κύκλο πρέπει να το αφήσω και να σε αποχωριστώ....μάλλον κάποιος άλλος σου κρατάει το χέρι τώρα....κάνε σε παρακαλώ ένα τεστ ότι ώρα θέλεις γιατί η ημερομηνία έλευσης περιόδου παρήλθε και εσύ πιστεύω έχεις κάτι να μας παρουσιάσεις όταν και όποτε αποφασίσεις να κάνεις το τεστακι σου!!!

 Αααααα όσο για την θερμοκρασία εγώ ΜΕ ΠΕΡΊΟΔΟ κανονικά αυτή την στιγμή μετρήθηκα το πρωί και είχα 36.9! Όπως είχε και πει και το @Mpourmpoulo δεν βλέπω να παίζει κάποιο ρόλο.... τουλάχιστον δεν έπαιξε σε μένα!

Χαχαχα πήραμε φόρα!! 

Αχχχχ να το δω και να μην το πιστεύω!! 

Μακάρι Παναγίτσα μου!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ωραία ακουγονταιιιιι! Κάνε λίγο υπομονή να δούμε και αύριο μεθαύριο τι θα γινειιιιι🙏🙏🙏🙏

Προσπαθώ να κάνω υπομονή κορίτσι μου.. έχω πολύ άγχος.. συν του ότι σκέφτομαι ότι είναι τόσο δύσκολο να μείνεις έγκυος τελικά..να ναι καλό το σπέρμα, να βγει το ωάριο, να ναι καλό, να καταφέρει να γαντζωθει, να συνεχίσει..φφφ ..χίλια πράγματα..βουνό μου φαίνεται.. μετριάζεται το άγχος με τους μήνες άραγε ή αύξανεται; Θέλω να πω επειδή είναι λίγοι οι μήνες που προσπαθώ και προσπαθώ να διαχειριστώ όλες αυτές τις πληροφορίες μήπως κάποιες φορές πελαγώνω..ενώ σιγά σιγά αν τα βάλω σε σειρά ξεαγχωθώ.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...δείτε πως έκαναν το predictor early..τελείως χάλια ..δεν μου άρεσε.....το παλιό ήταν πολύ ωραίο....δείτε και πείτε μου ...φαίνεται κάτι πολύ αμυδρα... 

IMG20230621115551.jpg

IMG_20230621_115416.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...δείτε πως έκαναν το predictor early..τελείως χάλια ..δεν μου άρεσε.....το παλιό ήταν πολύ ωραίο....δείτε και πείτε μου ...φαίνεται κάτι πολύ αμυδρα... 

IMG20230621115551.jpg

IMG_20230621_115416.jpg

Κορίτσι μου δεν βλέπω κάτι ! Εσυ από κοντα έχεις καλύτερη οπτική! Βλέπεις γραμμουλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Προσπαθώ να κάνω υπομονή κορίτσι μου.. έχω πολύ άγχος.. συν του ότι σκέφτομαι ότι είναι τόσο δύσκολο να μείνεις έγκυος τελικά..να ναι καλό το σπέρμα, να βγει το ωάριο, να ναι καλό, να καταφέρει να γαντζωθει, να συνεχίσει..φφφ ..χίλια πράγματα..βουνό μου φαίνεται.. μετριάζεται το άγχος με τους μήνες άραγε ή αύξανεται; Θέλω να πω επειδή είναι λίγοι οι μήνες που προσπαθώ και προσπαθώ να διαχειριστώ όλες αυτές τις πληροφορίες μήπως κάποιες φορές πελαγώνω..ενώ σιγά σιγά αν τα βάλω σε σειρά ξεαγχωθώ.. 

 

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εμείς προσπαθούμε από τον Οκτώβριο συστηματικά με παρακολούθηση ωορρηξιας κτλ! Περίπου 9 μήνες δλδ! Τους πρώτους μήνες ήμουν παρά πολύ αγχωμένη και μου είχε γίνει εμμονή ! Σιγά σιγά κάνοντας και τις εξετάσεις που έπρεπε άρχιζα και το συνήθιζα και δεν έχω τόσο άγχος και αγωνία όσο είχα! Ελπιζω και εσυ σιγά σιγά να μην αγχώνεσαι τόσο ! Κάποια στιγμή το μπεμπακι θα ερθει! Εχουμε χαρακτηριστικό παράδειγμα την @Rena92 όπου τις είχαν πει ότι δεν υπάρχει πιθανότητα για φυσική συλληψη γτ το σπερμοδιαγραμμα δεν ηταν καλό! Εσείς ποσό καιρο προσπαθείτε θύμισε μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Ιούνιος είναι ο 4ος μήνας που θεωρητικά είχαμε επαφές στις γόνιμες μέρες..Παίζει να χάσαμε και τον Μάρτιο..

Πιο πριν είχαμε ελεύθερες μία στις δέκα στα μεγάλα κέφια απλά και μόνο για την ευχαρίστηση..😁να πω κάνα δυο μήνες..

Δεν είναι πολύ ξέρω.. αλλά με πιάνει το παράπονο..και σκέφτομαι και το ότι είμαι 37..ελπίζω να ξεαγχωθώ σιγά σιγά..

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Ο Ιούνιος είναι ο 4ος μήνας που θεωρητικά είχαμε επαφές στις γόνιμες μέρες..Παίζει να χάσαμε και τον Μάρτιο..

Πιο πριν είχαμε ελεύθερες μία στις δέκα στα μεγάλα κέφια απλά και μόνο για την ευχαρίστηση..😁να πω κάνα δυο μήνες..

Δεν είναι πολύ ξέρω.. αλλά με πιάνει το παράπονο..και σκέφτομαι και το ότι είμαι 37..ελπίζω να ξεαγχωθώ σιγά σιγά..

❤️

Καλεεε είναι λίγος ο καιρός ! Δεν σε πηραν τα χρόνια και δεν σημαίνει ότι δεν έχεις ελπίδες για εγκυμοσυνη ! Και εμείς είχαμε πριν ξεκινήσουμε συστηματικά ελεύθερες επαφές πάνω από δυο μήνες αλλά χωρίς να κάνω τεστ ωορρηξιας κτλ αλλά κοιτούσα το ημερολόγιο την εφαρμογη που έχω και φυσικά η εφαρμογη δεν είναι αξιόπιστη! Για ηλικίες πάνω από 35 πρέπει να ψάχνονται για εξετάσει κτλ αν προσπαθούν πάνω από 6 μήνες και δεν έχει συμβεί εγκυμοσυνη! Είναι πολύ νωρίς κορίτσι μου θα έρθει το μπεμπακι σου❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo @singing in the rain τώρα αν μου έρθει περίοδος θα τον πω να κάνουμε πρόκληση ωορρηξίας...απλά αυτός μου είχε πει να κάνουμε πρώτα σαλπιγγογραφια αλλά δεν θέλω να μπω σε αυτή τη διαδικασία...λέτε να μου αρνηθεί την πρόκληση;;;;αλλά αν θέλω εγώ να το κάνω έτσι...δικαίωμα μου δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Ο Ιούνιος είναι ο 4ος μήνας που θεωρητικά είχαμε επαφές στις γόνιμες μέρες..Παίζει να χάσαμε και τον Μάρτιο..

Πιο πριν είχαμε ελεύθερες μία στις δέκα στα μεγάλα κέφια απλά και μόνο για την ευχαρίστηση..😁να πω κάνα δυο μήνες..

Δεν είναι πολύ ξέρω.. αλλά με πιάνει το παράπονο..και σκέφτομαι και το ότι είμαι 37..ελπίζω να ξεαγχωθώ σιγά σιγά..

❤️

Εντάξει ρε κορίτσι μου σιγά...εδώ εμείς προσπαθούμε 2 Χρόνια κοντά οι πιο πολλές...θα έρθει.. συνήθως στο εξάμηνο έρχεται αν είναι όλα καλά...βαριά ένα χρόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Mpourmpoulo @singing in the rain τώρα αν μου έρθει περίοδος θα τον πω να κάνουμε πρόκληση ωορρηξίας...απλά αυτός μου είχε πει να κάνουμε πρώτα σαλπιγγογραφια αλλά δεν θέλω να μπω σε αυτή τη διαδικασία...λέτε να μου αρνηθεί την πρόκληση;;;;αλλά αν θέλω εγώ να το κάνω έτσι...δικαίωμα μου δεν είναι;

Εμένα έναν μηνα μου έδωσε κλομιφαινη για πρόκληση ωορρηξιας πριν κάνω την σαλπιγγογραφια! Εμένα δεν με έπιασε η κλομιφαινη βέβαια και έπειτα έκανα σαλπιγγογραφια ήταν όλα οκ και μετά μου έδωσε πάλι να παρω κλομιφαινη μήπως και με πιάσει αλλά τελικά πάλι δε με έπιασε!  Ρώτησε τον μήπως να δοκιμάζατε σε ένα κύκλο χάπια διέγερσης ! Κανονικά σου λένε πρώτα να κανεις σαλπιγγογραφια γτ αν τύχω είναι βουλωμένες οι σάλπιγγες θα παρεις τζάμπα τα χάπια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εμένα έναν μηνα μου έδωσε κλομιφαινη για πρόκληση ωορρηξιας πριν κάνω την σαλπιγγογραφια! Εμένα δεν με έπιασε η κλομιφαινη βέβαια και έπειτα έκανα σαλπιγγογραφια ήταν όλα οκ και μετά μου έδωσε πάλι να παρω κλομιφαινη μήπως και με πιάσει αλλά τελικά πάλι δε με έπιασε!  Ρώτησε τον μήπως να δοκιμάζατε σε ένα κύκλο χάπια διέγερσης ! Κανονικά σου λένε πρώτα να κανεις σαλπιγγογραφια γτ αν τύχω είναι βουλωμένες οι σάλπιγγες θα παρεις τζάμπα τα χάπια! 

Μια φορά που είχα κάνει πρόκληση είχα κάνει πολλά ωάρια..αλλά μόνο σε έναν κύκλο το δοκίμασα...

Ναι αλλά συνήθως δεν υπάρχει λόγος...είδες και από εσένα...δεν έχεις θέμα..έχω και ήδη δύο παιδιά οπότε δεν νομίζω να γίνεται κάτι τέτοιο.....έτσι λέω...λέω ας δοκιμάσω με πρόκληση...πόσους κύκλους μπορείς να πάρεις χάπια πρόκλησης;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Μια φορά που είχα κάνει πρόκληση είχα κάνει πολλά ωάρια..αλλά μόνο σε έναν κύκλο το δοκίμασα...

Ναι αλλά συνήθως δεν υπάρχει λόγος...είδες και από εσένα...δεν έχεις θέμα..έχω και ήδη δύο παιδιά οπότε δεν νομίζω να γίνεται κάτι τέτοιο.....έτσι λέω...λέω ας δοκιμάσω με πρόκληση...πόσους κύκλους μπορείς να πάρεις χάπια πρόκλησης;;

Ναι ναι εσυ που έχεις κάνει δυο παιδάκια δύσκολο να συμβαίνει κάτι🤗 έχω διαβάσει  3 μέχρι 6 μήνες μάξιμουμ! Άμα είχες κάνει πάνω από ένα ωαριακη σημαίνει ότι είχες ανταπόκριση όποτε αυτό είναι πολυυυυ καλό🙏 για εμένα δοκιμάσετο ! Συζητήσετε με τον γιατρό σου να δεις τι θα σου πει🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εμένα έναν μηνα μου έδωσε κλομιφαινη για πρόκληση ωορρηξιας πριν κάνω την σαλπιγγογραφια! Εμένα δεν με έπιασε η κλομιφαινη βέβαια και έπειτα έκανα σαλπιγγογραφια ήταν όλα οκ και μετά μου έδωσε πάλι να παρω κλομιφαινη μήπως και με πιάσει αλλά τελικά πάλι δε με έπιασε!  Ρώτησε τον μήπως να δοκιμάζατε σε ένα κύκλο χάπια διέγερσης ! Κανονικά σου λένε πρώτα να κανεις σαλπιγγογραφια γτ αν τύχω είναι βουλωμένες οι σάλπιγγες θα παρεις τζάμπα τα χάπια! 

Πολύ καλά τα λέει το μπουρμπουλακι! Έχεις δικαίωμα να δοκιμάσεις τα πάντα, εφόσον δε συντρέχει κάποιος κίνδυνος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Μια φορά που είχα κάνει πρόκληση είχα κάνει πολλά ωάρια..αλλά μόνο σε έναν κύκλο το δοκίμασα...

Ναι αλλά συνήθως δεν υπάρχει λόγος...είδες και από εσένα...δεν έχεις θέμα..έχω και ήδη δύο παιδιά οπότε δεν νομίζω να γίνεται κάτι τέτοιο.....έτσι λέω...λέω ας δοκιμάσω με πρόκληση...πόσους κύκλους μπορείς να πάρεις χάπια πρόκλησης;;

Κορίτσι μου επειδή οι σάλπιγγες μπορεί να βουλωσουν από αποβολές γι'αυτό το προτείνουν ξανά οι γιατροί. Πάντως νομίζω ότι είναι δικαίωμα σου να διαλέξεις το επόμενο βήμα! Αν σου το αρνηθεί άλλαξε γιατρό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Προσπαθώ να κάνω υπομονή κορίτσι μου.. έχω πολύ άγχος.. συν του ότι σκέφτομαι ότι είναι τόσο δύσκολο να μείνεις έγκυος τελικά..να ναι καλό το σπέρμα, να βγει το ωάριο, να ναι καλό, να καταφέρει να γαντζωθει, να συνεχίσει..φφφ ..χίλια πράγματα..βουνό μου φαίνεται.. μετριάζεται το άγχος με τους μήνες άραγε ή αύξανεται; Θέλω να πω επειδή είναι λίγοι οι μήνες που προσπαθώ και προσπαθώ να διαχειριστώ όλες αυτές τις πληροφορίες μήπως κάποιες φορές πελαγώνω..ενώ σιγά σιγά αν τα βάλω σε σειρά ξεαγχωθώ.. 

 

Βγήκα διαλειμμα και θα πω στα γρήγορα μόνο αυτό : εεε ρεεεε τι άγχη τραβούσαμε κάποτε  μέχρι να μας έρθει περίοδος (ειδικά κάτι καλοκαίρια) επειδή έσπασε κανένα προφυλακτικό,επειδή δεν τραβήχτηκε ξέρω γω εγκαίρως κλπ κλπ...χαχαχχα που να ξέραμε τι διαδικασία θέλει και πόσο δύσκολα επιτυγχάνεται καμία φορααααα! 

Όσο για το τωρινό άγχος κάποια στιγμή κάνει ένα τρελό πικ νομίζω που κοντεύεις να τρελλαθεις και μετά η λες άι στο καλό βαρέθηκα και σου ρχεται ή λες άι σιχτιρ και που τρελλαινομαι έρχεται? Και σου ρχεται! Χαχαχχα 

Οοολα θα γίνουν κορίτσια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...δείτε πως έκαναν το predictor early..τελείως χάλια ..δεν μου άρεσε.....το παλιό ήταν πολύ ωραίο....δείτε και πείτε μου ...φαίνεται κάτι πολύ αμυδρα... 

IMG20230621115551.jpg

IMG_20230621_115416.jpg

Δε βλέπω ρε γαμ@#ο τίποτα. Στο κάτω σαν να αχνοφαινεται μια γραμμή αλλά δεν ξέρω αν θέλω να τη δω και τη βλέπω η αν όντως υπάρχει!

Όσο αφορά τη σαλπιγγογραφια,αν για κάποιο λόγο έχει φράξει η σάλπιγγα θα είναι εντελώς άσκοπη όλη η προσπάθεια πρόκλησης κλπ. Εγώ αν μου το συστηνε ο γιατρός θα έκανα να σου πω την αλήθεια για να ξέρω ότι αφού θα μπω στη διαδικασία να κάνω κάτι έξτρα να το κάνω εξ ολοκλήρου σωστά. Πάντως εννοείται είναι δικαίωμα σου να κάνεις οοοτι θέλεις ασχέτως τι θα πει ο γιατρός . Και με όποια σειρά θέλεις εννοείται. Αυτός προτείνει αλλά δεν έχει κανένα δικαίωμα να μην δεχτεί να κάνει κάτι. Δε τέτοια περίπτωση απλά αλλάζεις γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...