Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούνιος ο Θεριστής ήρθε και γεμίζει χαρά τις γυναίκες που ονειρεύονται μωράκια στην αγκαλιά! Με ελπίδα και αγάπη η κοιλιά θα φουσκώσει γλυκά, και όμορφα μωράκια μέσα θα μεγαλώνουν τρυφερά ​ ​❤️🤰🍼


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια το σαλοσπιρ έχει την ίδια δραστική ουσία με την ασπιρίνη; Είναι δηλαδή παρόμοια; Εγώ νομίζω δεν μπορώ να πάρω αν χρειαστεί γτ έχω μερική έλλειψη ενζύμου!

Ναι ναι τις ίδιες ουσίες έχει! Εγώ είχα κάνει εξέταση και δεν έχω έλλειψη ενζύμου! Αν εσυ έχεις δεν κάνει να το παρεις ! Όμως γτ να το παρεις σου είπε κάτι ο γιατρό σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η singing in the rain είπε:

Φοβάμαι να ελπίσω! Είναι μέρα απαισιοδοξίας σήμερα! Λέω μπα πάλι θα έχω διαταραχή περιόδου! Ευχαριστώ που το πιστεύεις ως θετικό πάντως, γλυκαινεις λίγο τη μαυρίλα μου 💋💋💋

Λιγες μερες υπομονή, θα μάθεις και εκεί που τα βλέπεις όλα μαύρα θα δεις 2 όμορφες ροζ γραμμές από εκεί που δεν το περιμένεις και θα σου διώξει αυτήν την μαυρίλα στην στιγμή 😊

Πάντως οι μερες είναι καλές για εμφύτευση αυτό κρατησε εσυ 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου η εμφυτευση γινετε 6η με 12η μερααα όποτε γτ δεν ελπίζεις; Όμως μπερδεύτηκα πως δεν περιμενεις την ακατανομαστη το Σάββατο;;;; 14 μέρες μετά την ωορρηξια ερχετε η ακατανομαστη και αν εσυ είσαι στη 12η με 13η μέρα μετά την ωορρηξια η περίοδος σου είναι να έρθει σε 2-3 μέρες ! Δεν έχεις καθόλου τεστ εγκυμοσύνης να έκανες ένα;;;;;; 

Βασικά αυτή ήταν πάντα η απορία μου και δεν το έχω καταλάβει..ισχύει πάντα ότι 14 μέρες μετά έρχεται η περίοδος;στο ημερολόγιο, για κύκλο 30 ημερών λέει το Σάββατο. Όμως θετικό τεστ ωορρηξίας είχα στις 6 του μήνα. Άρα όταν ω μη γένοιτο μου έρθει θα μετρήσω 14 μέρες πριν για να βρω την ωορρηξία κι έτσι θα ξέρω και πόσες μέρες μετά το θετικό τεστ κάνω ωορρηξία; Όχι δεν έχω κανένα τεστ ούτε καν ωορρηξίας δυστυχώς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι ναι τις ίδιες ουσίες έχει! Εγώ είχα κάνει εξέταση και δεν έχω έλλειψη ενζύμου! Αν εσυ έχεις δεν κάνει να το παρεις ! Όμως γτ να το παρεις σου είπε κάτι ο γιατρό σου;

Όχι όχι δε μου είπε τίποτα, έτσι από επιστημονικό ενδιαφέρον ρώτησα! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Λιγες μερες υπομονή, θα μάθεις και εκεί που τα βλέπεις όλα μαύρα θα δεις 2 όμορφες ροζ γραμμές από εκεί που δεν το περιμένεις και θα σου διώξει αυτήν την μαυρίλα στην στιγμή 😊

Πάντως οι μερες είναι καλές για εμφύτευση αυτό κρατησε εσυ 💕

Αχχχχ μακάρι!!! Μακάρι να γίνει το θαύμα τόσο σύντομα γιατί με βλέπω με αγχολυτικά στο τέλος!! 

Αστειεύομαι φυσικά..😜και το ντεπον με μεγάλη προσοχή το παίρνω πια τώρα που προσπαθούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσιααα...μάλλον θα αδιαθετήσω νωρίτερα φαίνεται.. σήμερα το μεσημέρι είχα λίγο αίμα με βλέννη..τώρα όμως είμαι θεοστεγνη..δεν ελπίζω σε αιμορραγία εμφύτευσης γτ έχουν περάσει 12 με 13 ημέρες από την ωορρηξία..εχω πονάκια περιόδου και σήμερα.. κανονικά ΔΕΝ περιμένω το Σάββατο.. αλλά να ήρθε τόσο νωρίτερα; Αχ γτ με βασανίζει έτσι η καταραμένη..η διάθεσή μου δεν είναι και στα καλύτερά της..όντας Δευτέρα..χίλια πράγματα συνέβησαν πάλι στη δουλειά..αύριο απόγευμα θα πάω να πάρω τα δύο τεστ εγκυμοσύνης που παρήγγειλα από το φαρμακείο και αν δεν...μέχρι αύριο, Τετάρτη θα κάνω ένα!

Ελπίζω να είναι εμφύτευσης...💓🙏🩷🌟 Να μας πεις τα νέα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@singing in the rain κορίτσι μου!!! Τι ευχάριστα είναι αυτά που ακούω!!!! Αυτό είναι πολύ καλό σημάδι!! Εγώ δε θα σκεφτόμουν σε καμία περίπτωση περίοδο κλπ! Μόνο σε εμφύτευση πάει ο νους μου!!! Εύχομαι να βγω αληθινή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo μας να περάσεις όμορφα και ξέγνοιαστα! Περιμένουμε με το καλό να μάθουμε όμορφα νέα από σένα! 

@marinamanoulitsa έκανες άλλο τεστ? Τι γίνεται??????

 Εγώ κορίτσια να σας πω τα ευχάριστα!  Βγήκε η καλλιέργεια μου αρνητική!! Χάρηκα πολύ, ευτυχώς εξολοθρευσαμε το μικρόβιο!!! Κατά τα άλλα περιμένω αύριο περίοδο. Ήδη άρχισε να βαραίνει το κεφάλι μου. Αλλά θέλω να σας ρωτήσω δύο πράγματα. Πρώτον αν σας συμβαίνει τόσο κοντά στην περίοδο να έχετε πονακια σας ωορηξιας έντονα από τη μια μόνο πλευρά στην μήτρα και δεύτερον γιατί έχω ακόμη θερμοκρασία/37. Γιατί δε πέφτει? Για να άρχισε το κεφάλι μου κ να άρχισα να έχω κόμμαρα σήμερα αύριο θα μου ρθει λογικά. Παίζει μήπως ρόλο στην θερμοκρασία ότι τηνμετρησα τώρα? Κ δεν κρατάω κάθε πρωί κλπ? Ξέρω ότι πρέπει να το κάνω πρωί και από την αρχή του κύκλου αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ. Απλά τώρα μετρήθηκα γιατί το έχω δίπλα μου και μετριέται οπότε θυμαμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@Mpourmpoulo μας να περάσεις όμορφα και ξέγνοιαστα! Περιμένουμε με το καλό να μάθουμε όμορφα νέα από σένα! 

@marinamanoulitsa έκανες άλλο τεστ? Τι γίνεται??????

 Εγώ κορίτσια να σας πω τα ευχάριστα!  Βγήκε η καλλιέργεια μου αρνητική!! Χάρηκα πολύ, ευτυχώς εξολοθρευσαμε το μικρόβιο!!! Κατά τα άλλα περιμένω αύριο περίοδο. Ήδη άρχισε να βαραίνει το κεφάλι μου. Αλλά θέλω να σας ρωτήσω δύο πράγματα. Πρώτον αν σας συμβαίνει τόσο κοντά στην περίοδο να έχετε πονακια σας ωορηξιας έντονα από τη μια μόνο πλευρά στην μήτρα και δεύτερον γιατί έχω ακόμη θερμοκρασία/37. Γιατί δε πέφτει? Για να άρχισε το κεφάλι μου κ να άρχισα να έχω κόμμαρα σήμερα αύριο θα μου ρθει λογικά. Παίζει μήπως ρόλο στην θερμοκρασία ότι τηνμετρησα τώρα? Κ δεν κρατάω κάθε πρωί κλπ? Ξέρω ότι πρέπει να το κάνω πρωί και από την αρχή του κύκλου αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ. Απλά τώρα μετρήθηκα γιατί το έχω δίπλα μου και μετριέται οπότε θυμαμαι

Τέλεια νέα...ωραία πάει το μικρόβιο οπότε τώρα είσαι έτοιμη να έρθει το σπορακι σου💞 πολύ καλό που είναι η θερμοκρασία 37...  Άρα μπορείς να ελπίζεις ακομα...μην απογοητεύεσαι...να κάνεις τεστ μέχρι να δεις αίμα...μεχρι να δεις αιμα..ελπιζεις...Όχι δεν έκανα ακόμα κάτι...θα περιμένω λίγες ημέρες ακόμα...και αν δεν έρθει θα ξανακάνω τεστ...αυτό τον μήνα τρια ενδεχόμενα υπάρχουν.. ή έκανα νωρίς ωορρηξία όντως ή ήταν κύκλος χωρίς ωορρηξία..... ή έγινε αργά η ωορρηξία...θα το διελευκανουμε σε λίγες ημέρες 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τέλεια νέα...ωραία πάει το μικρόβιο οπότε τώρα είσαι έτοιμη να έρθει το σπορακι σου💞 πολύ καλό που είναι η θερμοκρασία 37...  Άρα μπορείς να ελπίζεις ακομα...μην απογοητεύεσαι...να κάνεις τεστ μέχρι να δεις αίμα...μεχρι να δεις αιμα..ελπιζεις...Όχι δεν έκανα ακόμα κάτι...θα περιμένω λίγες ημέρες ακόμα...και αν δεν έρθει θα ξανακάνω τεστ...αυτό τον μήνα τρια ενδεχόμενα υπάρχουν.. ή έκανα νωρίς ωορρηξία όντως ή ήταν κύκλος χωρίς ωορρηξία..... ή έγινε αργά η ωορρηξία...θα το διελευκανουμε σε λίγες ημέρες 😉

Μπααα το κεφάλι λέει ότι αύριο θα έρθει περίοδος. Είναι στανταρακι μου! Απλά δε ξέρω γιατί βγαίνει έτσι η θερμοκρασία. Ίσως κρυωσα με τον χαζοκαιρο βέβαια. Αλλο τεστ δε κανω. Αίμα θα δω αύριο άντε μεθαύριο το πολύ. 

Εσύ κορίτσι μου θέλω να πιστεύω ότι τα τεστ μίλησαν ! Μέχρι πότε θα περιμένεις να ξανακάνεις? Θέλω να ελπίζω ότι είσαι εγκυουλα . Και διάβασα σε ένα φόρουμ ότι στην αρχή δεν σκουραίνει η γραμμή σε όλες γρήγορα. Σε κάποιες ανεβαίνει ξαφνικά ! Εύχομαι να ανήκεις σε αυτήν την κατηγορία. Βασικά εύχομαι οοοολα να είναι για καλό. Και να έρθουν όταν είναι η πιο σωστή ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

@Mpourmpoulo μας να περάσεις όμορφα και ξέγνοιαστα! Περιμένουμε με το καλό να μάθουμε όμορφα νέα από σένα! 

@marinamanoulitsa έκανες άλλο τεστ? Τι γίνεται??????

 Εγώ κορίτσια να σας πω τα ευχάριστα!  Βγήκε η καλλιέργεια μου αρνητική!! Χάρηκα πολύ, ευτυχώς εξολοθρευσαμε το μικρόβιο!!! Κατά τα άλλα περιμένω αύριο περίοδο. Ήδη άρχισε να βαραίνει το κεφάλι μου. Αλλά θέλω να σας ρωτήσω δύο πράγματα. Πρώτον αν σας συμβαίνει τόσο κοντά στην περίοδο να έχετε πονακια σας ωορηξιας έντονα από τη μια μόνο πλευρά στην μήτρα και δεύτερον γιατί έχω ακόμη θερμοκρασία/37. Γιατί δε πέφτει? Για να άρχισε το κεφάλι μου κ να άρχισα να έχω κόμμαρα σήμερα αύριο θα μου ρθει λογικά. Παίζει μήπως ρόλο στην θερμοκρασία ότι τηνμετρησα τώρα? Κ δεν κρατάω κάθε πρωί κλπ? Ξέρω ότι πρέπει να το κάνω πρωί και από την αρχή του κύκλου αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ. Απλά τώρα μετρήθηκα γιατί το έχω δίπλα μου και μετριέται οπότε θυμαμαι

Κορίτσι μου η θερμοκρασία έχει σημασία να μετριέται πάντα την ίδια ώρα μέσα στην ημέρα και κυρίως πρωί πριν σηκωθείς και φας, γιατί αλλάζει ανάλογα με το αν έχεις κινηθεί, φάει ή και απλά με την ώρα. Το απόγευμα - νωρίς το βραδάκι η φυσιολογική θερμοκρασία είναι ψηλότερη από ο, τι όταν ξυπνάς. Όσο περνάει η ώρα θεωρητικά πέφτει για να επανέλθει στα χαμηλά της το πρωί. Είναι που είναι η θερμοκρασία αναξιόπιστη μέθοδος από μόνη της, θέλει και πολλή συνέπεια για να πεις ότι έστω κάτι παρακολουθείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε? Πολύ τρέξιμο αυτές τις μέρες επιτέλους από σήμερα θα είναι πιο χαλαρά τα πράγματα!! @Girly δεν πιστεύω να ήρθε η περίοδος?? @marinamanoulitsa τι Γολγοθάς είναι αυτός κάθε μήνα με τα τεστ κορίτσι μου. Ειναι απίστευτο που σου κάνουν τέτοια κόλπα! Εγώ πάντως περιμένω με αγωνία τις επόμενες μέρες να δείξει ξεκάθαρα θετικό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου...είδα κάτι εφιάλτες εχθές..χάλια ..αλλά έκλαιγα έκλαιγα παρά πολύ.....αυτό είναι χαρά λένε...για να δούμε....

Λοιπόν πέσαμε πολύ...ώρα να σας ξεμάτιασω χαχαχχαχα 🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🪤🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🌟🌟🌟🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🤰🏼🤰🤰🏼😉😉🧄🤰🏼😉🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿😉😉😉🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Βασικά αυτή ήταν πάντα η απορία μου και δεν το έχω καταλάβει..ισχύει πάντα ότι 14 μέρες μετά έρχεται η περίοδος;στο ημερολόγιο, για κύκλο 30 ημερών λέει το Σάββατο. Όμως θετικό τεστ ωορρηξίας είχα στις 6 του μήνα. Άρα όταν ω μη γένοιτο μου έρθει θα μετρήσω 14 μέρες πριν για να βρω την ωορρηξία κι έτσι θα ξέρω και πόσες μέρες μετά το θετικό τεστ κάνω ωορρηξία; Όχι δεν έχω κανένα τεστ ούτε καν ωορρηξίας δυστυχώς!!

Καλημέρα κορίτσια 😊

Συνηθως είναι 14 με 16 μερες πίσω απο την πρώτη μέρα που ερθει η περιοδος μέτρα και βρίσκεις την μέρα ωορρηξιας 

Εγω παράδειγμα οταν εχω θετικό τεστ ωορρηξιας, μετα απο 14 μερες μου έρχεται περιοδος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Girly είπε:

@Mpourmpoulo μας να περάσεις όμορφα και ξέγνοιαστα! Περιμένουμε με το καλό να μάθουμε όμορφα νέα από σένα! 

@marinamanoulitsa έκανες άλλο τεστ? Τι γίνεται??????

 Εγώ κορίτσια να σας πω τα ευχάριστα!  Βγήκε η καλλιέργεια μου αρνητική!! Χάρηκα πολύ, ευτυχώς εξολοθρευσαμε το μικρόβιο!!! Κατά τα άλλα περιμένω αύριο περίοδο. Ήδη άρχισε να βαραίνει το κεφάλι μου. Αλλά θέλω να σας ρωτήσω δύο πράγματα. Πρώτον αν σας συμβαίνει τόσο κοντά στην περίοδο να έχετε πονακια σας ωορηξιας έντονα από τη μια μόνο πλευρά στην μήτρα και δεύτερον γιατί έχω ακόμη θερμοκρασία/37. Γιατί δε πέφτει? Για να άρχισε το κεφάλι μου κ να άρχισα να έχω κόμμαρα σήμερα αύριο θα μου ρθει λογικά. Παίζει μήπως ρόλο στην θερμοκρασία ότι τηνμετρησα τώρα? Κ δεν κρατάω κάθε πρωί κλπ? Ξέρω ότι πρέπει να το κάνω πρωί και από την αρχή του κύκλου αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ. Απλά τώρα μετρήθηκα γιατί το έχω δίπλα μου και μετριέται οπότε θυμαμαι

Άντε ωραία απαλλάχτηκες από το μικρόβιο τέλεια 😊 όλα καλά 

για την θερμοκρασία δεν ξέρω πολλά δεν μετρούσα ποτέ αλλά είχα διαβάσει ότι θέλει την ίδια ώρα μόλις ξυπνάς να μην σηκωθείς από το κρεβάτι να την δεις τότε 

αλλα θα θέλει φαντάζομαι από την αρχή του κύκλου να την βλέπεις κάθε μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μουυυυυ!!! Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! Μέτρησα και σήμερα πριν σηκωθώ από το κρεβάτι,μόλις άνοιξα τα μάτια μου. 37.  Περίοδος ακόμη άφαντη αλλά τεστ καρααρνητικο! Οπότε είναι καθ' οδόν και μάλλον θα μου ρθει η πιο αργά μέσα στη μέρα η αύριο. 

Εμένα από το θετικό τεστ κάνει συνήθως 15 μέρες να έρθει η 16 οπότε έχω περιθώριο μέχρι την Πέμπτη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μουυυυυ!!! Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! Μέτρησα και σήμερα πριν σηκωθώ από το κρεβάτι,μόλις άνοιξα τα μάτια μου. 37.  Περίοδος ακόμη άφαντη αλλά τεστ καρααρνητικο! Οπότε είναι καθ' οδόν και μάλλον θα μου ρθει η πιο αργά μέσα στη μέρα η αύριο. 

Εμένα από το θετικό τεστ κάνει συνήθως 15 μέρες να έρθει η 16 οπότε έχω περιθώριο μέχρι την Πέμπτη. 

Μακάρι μακάρι να μην έρθει!! Συνήθως λένε πέφτει η θερμοκρασία πριν την περίοδο! Άρα έχεις καταλάβει αν κάνεις ωορρηξία τη μέρα του θετικού τεστ; Κάνεις μήπως μια η δυο μέρες μετά το θετικό για να έρθει η περίοδος 14 μέρες μετά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μουυυυυ!!! Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! Μέτρησα και σήμερα πριν σηκωθώ από το κρεβάτι,μόλις άνοιξα τα μάτια μου. 37.  Περίοδος ακόμη άφαντη αλλά τεστ καρααρνητικο! Οπότε είναι καθ' οδόν και μάλλον θα μου ρθει η πιο αργά μέσα στη μέρα η αύριο. 

Εμένα από το θετικό τεστ κάνει συνήθως 15 μέρες να έρθει η 16 οπότε έχω περιθώριο μέχρι την Πέμπτη. 

Συνήθως πέφτει η θερμοκρασία όταν περιμένεις να έρθει.. λένε ανεβαίνει στην ωορρηξία και μετά ξανά πέφτει εκτος αν είσαι εγκυος τότε δεν πέφτει  

αλλά δεν είχες αρχίσει να μετράς απο την αρχή του κύκλου για να έχεις ολοκληρωμένη εικόνα 🤔

Εύχομαι να μην έρθει και να δειξει σε 2 μερούλες θετικό 😊

τα one step κανείς ; Ή τα home test ;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Συνήθως πέφτει η θερμοκρασία όταν περιμένεις να έρθει.. λένε ανεβαίνει στην ωορρηξία και μετά ξανά πέφτει εκτος αν είσαι εγκυος τότε δεν πέφτει  

αλλά δεν είχες αρχίσει να μετράς απο την αρχή του κύκλου για να έχεις ολοκληρωμένη εικόνα 🤔

Εύχομαι να μην έρθει και να δειξει σε 2 μερούλες θετικό 😊

τα one step κανείς ; Ή τα home test ;  

Όχι δεν έχω αρχίσει να μετράω συστηματικά. Οπότε να ναι μετρούσα. 

Κάνω τα one step  που είναι πολύ ευαίσθητα και καθώς βγαίνουν τελείως αρνητικά δεν έχω καμία δεύτερη σκέψη πια! Άσε που είναι εντελώς απίθανο να θετικοποοηθει από δω και πέρα. Δε πειράζει όμως! Είπαμε όταν είναι ευλογημένο να έρθει! Όταν είναι για καλό! Λογικά θα αδιθετησω μέχρι την Πέμπτη. Συνήθως έτσι γίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Μακάρι μακάρι να μην έρθει!! Συνήθως λένε πέφτει η θερμοκρασία πριν την περίοδο! Άρα έχεις καταλάβει αν κάνεις ωορρηξία τη μέρα του θετικού τεστ; Κάνεις μήπως μια η δυο μέρες μετά το θετικό για να έρθει η περίοδος 14 μέρες μετά;;

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι κάνω προφανώς ωορηξια μια με δύο μέρες μετά το θετικό τεστ. Γιατί μετρώντας αντίστροφα από την ημέρα που κου έρχεται βρίσκω ότι 14 μέρες από την μέρα περιόδου είναι 2 μέρες μετά το θετικό τεστ. Και 4 ( ! ) Μετά τα υγρά ωορηξιας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι κάνω προφανώς ωορηξια μια με δύο μέρες μετά το θετικό τεστ. Γιατί μετρώντας αντίστροφα από την ημέρα που κου έρχεται βρίσκω ότι 14 μέρες από την μέρα περιόδου είναι 2 μέρες μετά το θετικό τεστ. Και 4 ( ! ) Μετά τα υγρά ωορηξιας!!!

Επιτέλους κατάλαβα τι συμβαίνει! Για να δούμε, αυτό τον μήνα θα βγουν τα συμπεράσματα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Επιτέλους κατάλαβα τι συμβαίνει! Για να δούμε, αυτό τον μήνα θα βγουν τα συμπεράσματα 😁

Κορίτσι μου εσύ πάντως πρέπει να είσαι πολύ θετική αφού είδες αίμα χθες!! Εκτός και αν συμβαίνει συχνά αυτό! Πάντως για εμφύτευση μου φαίνεται 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Βασικά αυτή ήταν πάντα η απορία μου και δεν το έχω καταλάβει..ισχύει πάντα ότι 14 μέρες μετά έρχεται η περίοδος;στο ημερολόγιο, για κύκλο 30 ημερών λέει το Σάββατο. Όμως θετικό τεστ ωορρηξίας είχα στις 6 του μήνα. Άρα όταν ω μη γένοιτο μου έρθει θα μετρήσω 14 μέρες πριν για να βρω την ωορρηξία κι έτσι θα ξέρω και πόσες μέρες μετά το θετικό τεστ κάνω ωορρηξία; Όχι δεν έχω κανένα τεστ ούτε καν ωορρηξίας δυστυχώς!!

Κορίτσι μου η ωορρηξια γινετε 14 με 16 μέρες μετά το θετικο τεστ ωορρηξιας! Στη δικιά μου περίπτωση μέχρι των προηγούμενο κύκλο  γινοταν 16 μέρες μετά το θετικο τεστ ωορρηξιας που σημαίνει ότι έκανα ωορρηξια δυο μέρες μετά το θετικο! Σε αυτόν το κύκλο θα δούμε! Κανονικά για να βρεις ποτέ έκανες ωορρηξια πρέπει να μετρήσεις 14 μέρες από όταν ήρθε η περιοδος! Θετικο σημάδι το αιματακι που είχες χθες 🙏🙏🙏🙏🙏 Αντε να ακούσουμε τα χαρμοσυνα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μουυυυυ!!! Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! Μέτρησα και σήμερα πριν σηκωθώ από το κρεβάτι,μόλις άνοιξα τα μάτια μου. 37.  Περίοδος ακόμη άφαντη αλλά τεστ καρααρνητικο! Οπότε είναι καθ' οδόν και μάλλον θα μου ρθει η πιο αργά μέσα στη μέρα η αύριο. 

Εμένα από το θετικό τεστ κάνει συνήθως 15 μέρες να έρθει η 16 οπότε έχω περιθώριο μέχρι την Πέμπτη. 

Καλημερα κοριτσάκι μου❤️ αχ δεν την εμπιστεύομαι την θερμοκρασία καθόλου γτ την έχω πατήσει νομίζω θυμασαι το σκηνικό που η θερμοκρασία μου έπεσε 2 μέρες πριν την περίοδο και μια μέρα πριν ξανά ανέβηκε στο 37 και νόμιζα ότι έγινε το θαύμα 🙄 βέβαια εύχομαι σε εσενα η θερμοκρασία να είναι από μπεμπε κοριτσάκι μου🙏🙏🙏🙏🙏 περιμενουμε με αγωνία μέχρι την Πέμπτη 🤞🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • αχ κορίτσι μου, διαβάζω το μήνυμά σου και η καρδιά μου πονάει. Πρόσφατα βίωσα αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν μπορώ καν να φανταστώ πώς είναι να χάνεις το μωρό σου στις 35 εβδομάδες.  Είναι τόσο λογικό όλο αυτό που νιώθεις.. πάρε το χρόνο σου κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς για την ψυχική σου ηρεμία και φυσικά είναι παρήγορο το ότι έχεις ήδη ένα κοριτσάκι αλλά σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το μωρό που έφυγε, το καταλαβαίνω. Ο πόνος θα μαλακώσει κάποια στιγμή, θέλει χρόνο, και είναι εντάξει να σου δώσεις αυτό τον χρόνο ενώ ταυτόχρονα φροντίζεις το παιδί σου. Τι σου είπαν οι γιατροί, γιατί μπορεί να έγινε αυτό; 
    • Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να γράψω κάπου να πω τον πόνου πριν 15 μέρες έχασα το μωρό μου ήμουν έγκυος 35 εβδομάδων είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη όλα καλά οι εξετάσεις εξαιρετικά όλες και ξαφνικα ένα βράδυ άρχισα να έχω πόνους ελαφρούς μετά από λίγο δυνατούς μαζί με αίμα στο εσώρουχο μου πήγα νοσοκομείο γρήγορα και εκεί μου λένε το μωρό σου δεν εχει παλμό είναι νεκρό με έβαλαν για καισαρική εκείνη έσβησαν όλα ....νιώθω πως έχει σταματήσει ο χρόνος με πιάνουν συνέχεια κλάματα πονάω μέσα μου έχω και ένα κοριτσάκι το πρώτο μου παιδί αυτό που παιδί που πρέπει να σταθώ δυνατή μου λένε όλοι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω το μωρό που είχα στη κοιλιά μου τόσους μήνες.. συγνώμη αν κούρασε το μνμ ήθελα να τα πω κάπου
    • Κορίτσι μου καλώς ήρθες!! Με το καλό το μωράκι σου!! Για την αποκόλληση μην στεναχωριέσαι δεν είναι τίποτα! Από ότι ξέρω το παθαίνουν αρκετές γυναίκες! Ξεκούραση και προγεστερόνη θέλει και όλα θα πάνε καλά!! Αφού έχετε ακούσει και καρδούλα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!! Είσαι ακόμα δοκιμαστικό μέλος και τα μηνύματα σου αργούν να φανούν! Αν περάσεις τις 20 δημοσιεύσεις τότε θα φαίνονται κατευθείαν! Συνέχισε να γράφεις για να βγεις από δοκιμαστικό μέλος και να μεγαλώσει η παρέα του Φεβρουαρίου 💓🥰🥰♥️♥️
    • Αν το νιώθω λέει!! Μετράω τις ώρες εγώ!! Συνέχισε να γράφεις κορίτσι μου όταν σου εγκρίνουν και τις 20 δημοσιεύσεις θα μπορείς να γράφεις κατευθείαν για να υπάρχει κανονική επικοινωνία γιατί είναι πολύ σπαστικό αυτό!!! Και εγώ κάθε μέρα προσεύχομαι πραγματικά για να πάνε όλα καλά για όλες μας!! ♥️♥️
    • Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου, χάρηκα πολύ για σένα!! Έρχεται το ουράνιο τοξο σας🌈 όλα να πάνε κατ'ευχην μέχρι τέλους, κια ανεφελη εγκυμοσύνη εύχομαι ολόψυχα❣️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...