Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούνιος ο Θεριστής ήρθε και γεμίζει χαρά τις γυναίκες που ονειρεύονται μωράκια στην αγκαλιά! Με ελπίδα και αγάπη η κοιλιά θα φουσκώσει γλυκά, και όμορφα μωράκια μέσα θα μεγαλώνουν τρυφερά ​ ​❤️🤰🍼


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Σου βγήκε όμως ομοίως σκούρο με της φατσούλας; Ή λιγότερο; Το έχεις να το δούμε ή το πέταξες;

Παρόμοιο με την φατσουλα για δείτε!

IMG_7078.jpeg

IMG_7079.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ εύχομαι να έχεις για παρέα τις κλωτσιές του μωρού μέχρι να έρθει 🩷💓💘

Αχ μακαριιιιιιιιιιιιι🙏🙏🙏🙏🙏 σκέφτομαι ότι ίσως μείνω έγκυος αυτόν τον μηνα και μου γλυκαίνει τη στεναχώρια🥰💕💕💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitrapth είπε:

Θα περάσει γρήγορα ο καιρός και σου εύχομαι να περάσει παρέα με ένα σποράκι που θα σου κρατάει συντροφιά μέχρι να γυρίσει ο καλός σου ❤️ 

Μακάρι γλυκιά μου μακαριιιιιιιι❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ και μόνο στη σκέψη γλυκαίνει η στεναχώρια❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αρνητικό κορίτσια..

Σαν το χθεσινό η γραμμή.....

Δεν πάμε καλα...θα κάνω αρκετά μεγάλο κύκλο παλι

Μάλλον θα αργησει λιγακι η ωορρηξια σου ή έχει γίνει τοτεεε που λεσσσσς🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞 έχεις ξανακάνει μεγάλο κύκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μάλλον θα αργησει λιγακι η ωορρηξια σου ή έχει γίνει τοτεεε που λεσσσσς🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞 έχεις ξανακάνει μεγάλο κύκλο;

Έχει πάει έως 36αρης..αλλά σπάνια...θα πάρω κι άλλα τέστ τι να κάνω...ξεπαραδιασμα πια αυτή η ωορρηξία...χαχαχαχ θα κάνω ένα το μεσημέρι και αν βγει αρνητικό αναγκαστικά θα πάρω κι άλλα γιατί αύριο είναι το τελευταίο μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Έχει πάει έως 36αρης..αλλά σπάνια...θα πάρω κι άλλα τέστ τι να κάνω...ξεπαραδιασμα πια αυτή η ωορρηξία...χαχαχαχ θα κάνω ένα το μεσημέρι και αν βγει αρνητικό αναγκαστικά θα πάρω κι άλλα γιατί αύριο είναι το τελευταίο μου 

Ίσως να είναι από τους μεγάλους σου κύκλους αυτός ! Εύχομαι αύριο να βγει θετικο και να μη χρειαστεί να δώσεις κιαλλα χρήματα! Και είναι ακριβά πολύ ρε γαμωτο αυτά ! Εγώ τα πήρα 27,80 γτ μου έκανε και έκπτωση 20% η φαρμακοποιός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Παρόμοιο με την φατσουλα για δείτε!

IMG_7078.jpeg

IMG_7079.jpeg

Σαν να είναι λιιιιιγο πιο αχνό το κάτω.. αλλά μήπως έχουν διαφορετική ευαισθησία τα τεστ σκέφτομαι..νομίζω αν δούμε και τα σημερινά θα έχουμε ξεκάθαρη εικόνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα κορίτσια μου!!!!

Άλλο ένα αρνητικό τεστ προστέθηκε στην συλλογή μου! Ευτυχώς δε στεναχωρέθηκα αλλά πια με ψύχραιμο ματι μπορώ να δω ότι δε γίνεται να έχουμε διαφορετικο αποτέλεσμα τις επόμενες μέρες..θα φαινόταν σήμερα! Σήμερα είμαι μεν 11η μέρα αλλά έχει 3 μέρες που ένιωσα τα τσιμπήματα οπότε σήμερα θα έδειχνε. Κρατάω ένα 1% πιθανότητα βέβαια για το τυπικό ! Χαχαχα 

Εσείς τι κάνετε? @marinamanoulitsa βρες μπας και έγινε τότε η ωορηξια ??? Μήπως αντί για ωορηξιας να αρχίσεις κανένα εγκυμοσύνης??? @Mpourmpoulo εγώ πιστεύω ότι μια χαρά είναι το τεστακι! Μπορεί να κορυφώθηκε πχ τα χαράματα! Επαφές όσες αγαπάτε και ελπίζω να έχεις παρεούλα οσο λείπει ο σύζυγος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!! Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια τυχαίνει πριν την περίοδο να μουδιάζουν τα πόδια... Ξύπνησα σήμερα κ έχω μούδιασμα από την λεκάνη κ κάτω κ στα δύο πόδια... Συμπτώμα δύσκολο εγκυμοσύνης δεν το έχω ακούσει... Κ μου έχει τύχει κ παλιότερα πριν την περίοδο.... Σας έχει συμβεί εσάς??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!! Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια τυχαίνει πριν την περίοδο να μουδιάζουν τα πόδια... Ξύπνησα σήμερα κ έχω μούδιασμα από την λεκάνη κ κάτω κ στα δύο πόδια... Συμπτώμα δύσκολο εγκυμοσύνης δεν το έχω ακούσει... Κ μου έχει τύχει κ παλιότερα πριν την περίοδο.... Σας έχει συμβεί εσάς??

Καλημέρα κορίτσι μου! Όχι εγώ ούτε το έχω πάθει ούτε το έχω ξανακοουσει!!! Μήπως πρέπει να μιλήσεις με κάποιον παθολόγο για μια εξέταση αίματος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Όχι εγώ ούτε το έχω πάθει ούτε το έχω ξανακοουσει!!! Μήπως πρέπει να μιλήσεις με κάποιον παθολόγο για μια εξέταση αίματος?

Καλημέρα κοριτσι μου!!! Δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω... όλοι μου λένε ότι όλα είναι καλά κ αγχώνομαι χωρίς λόγο... με έχει κουράσει να μου το λένε συνέχεια... εγω απλά ακούω το σώμα μου κ ψάχνω γιατί έχω κάποια πράγματα που δεν είχα πρίν...Θα ρωτήσω κ την καινούρια γυναικολόγο μήπως μου πει κ εκείνη κάτι... Το έψαξα στο διαδίκτυο κ γράφει παντού ότι είναι σύμπτωμα ενδομητριωσης αλλά ο γυναικολόγος δεν είδε τίποτα στον υπέρηχο ούτε μου είπε να κάνω εξετάσεις... Μόνο ότι τα βλέπει όλα τέλεια 🤷... Έχω στις 26 του μήνα ραντεβού να πάρω γενικά κ δεύτερη γνώμη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου!!! Δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω... όλοι μου λένε ότι όλα είναι καλά κ αγχώνομαι χωρίς λόγο... με έχει κουράσει να μου το λένε συνέχεια... εγω απλά ακούω το σώμα μου κ ψάχνω γιατί έχω κάποια πράγματα που δεν είχα πρίν...Θα ρωτήσω κ την καινούρια γυναικολόγο μήπως μου πει κ εκείνη κάτι... Το έψαξα στο διαδίκτυο κ γράφει παντού ότι είναι σύμπτωμα ενδομητριωσης αλλά ο γυναικολόγος δεν είδε τίποτα στον υπέρηχο ούτε μου είπε να κάνω εξετάσεις... Μόνο ότι τα βλέπει όλα τέλεια 🤷... Έχω στις 26 του μήνα ραντεβού να πάρω γενικά κ δεύτερη γνώμη... 

Σίγουρα καμία φορά το σώμα επειρεαζεται από την ψυχολογία αλλά όπως και να έχει το σώμα σου το κουβαλάς εσύ και μόνο. Εσύ ξέρεις καλύτερα από οποιονδήποτε. Φυσικά και να ρωτήσεις την νέα σου γιατρό και επειδή εγώ είμαι και άνθρωπος που δεν μπορώ να περιμένω γενικά και ειδικά σε θέματα υγείας ,θα σου έλεγα να της κάνεις ένα τηλεφώνημα στο κινητό της τώρα που νιώθεις ακριβώς την αίσθηση αυτή. Ίσως σε ρωτήσει κάτι που να μην μπορείς να ανακαλέσειε στη μνήμη σου άλλη μέρα αν σου περάσει. Είναι ακόμη Σάββατο πρωί και όσο και να μην της έχεις θάρρος επειδή είναι καινούργια για σένα ,θα σε συμβουλευα να πάρεις το θάρρος και να το κάνεις. Αν είναι ενδομητριωση ,που απευχομαι, πρέπει να αντιμετωπιστεί το συντομότερο δυνατόν . Μπορεί να είναι πχ έλλειψη ασβεστίου η μαγνησίου η σιδήρου και να σου συστήσει κάτι. Μη το αφησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Σίγουρα καμία φορά το σώμα επειρεαζεται από την ψυχολογία αλλά όπως και να έχει το σώμα σου το κουβαλάς εσύ και μόνο. Εσύ ξέρεις καλύτερα από οποιονδήποτε. Φυσικά και να ρωτήσεις την νέα σου γιατρό και επειδή εγώ είμαι και άνθρωπος που δεν μπορώ να περιμένω γενικά και ειδικά σε θέματα υγείας ,θα σου έλεγα να της κάνεις ένα τηλεφώνημα στο κινητό της τώρα που νιώθεις ακριβώς την αίσθηση αυτή. Ίσως σε ρωτήσει κάτι που να μην μπορείς να ανακαλέσειε στη μνήμη σου άλλη μέρα αν σου περάσει. Είναι ακόμη Σάββατο πρωί και όσο και να μην της έχεις θάρρος επειδή είναι καινούργια για σένα ,θα σε συμβουλευα να πάρεις το θάρρος και να το κάνεις. Αν είναι ενδομητριωση ,που απευχομαι, πρέπει να αντιμετωπιστεί το συντομότερο δυνατόν . Μπορεί να είναι πχ έλλειψη ασβεστίου η μαγνησίου η σιδήρου και να σου συστήσει κάτι. Μη το αφησεις

Απλά με επιβεβαίωσε ο γιατρός ότι ούτε κύστη έχω αλλά ούτε βλέπει ενδομητριωση... Αλλά το σώμα αλλά μου λέει.... Δυστυχώς δεν έχω τηλέφωνο της γιατί έκλεισα στο δημόσιο που μου έχουν πει ότι είναι καλή αυτή κ να μην χρειαστεί να πληρώσω πάλι... Γιατί οικονομικά είμαι λίγο στριμωγμένη αυτόν τον καιρό... Ποιος ξέρει μπορεί να είναι καλή αυτή κ να μου βρει κάποια λύση... Κ νομίζω θα καταλάβει λίγο καλύτερα σαν γυναίκα αν της εξηγήσω τι συμβαίνει.... Όπως ότι δεν έχω περίοδο κανονική κ γενικά όλα... Θα δείξει θα σκέφτομαι όσο μπορώ θετικά 🙏🙏🙏 κ να περιμένω αυτό το σπορακι να έρθει... Δεν μπορεί θα μας έρθει το μωράκι μας σε όλες μας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Απλά με επιβεβαίωσε ο γιατρός ότι ούτε κύστη έχω αλλά ούτε βλέπει ενδομητριωση... Αλλά το σώμα αλλά μου λέει.... Δυστυχώς δεν έχω τηλέφωνο της γιατί έκλεισα στο δημόσιο που μου έχουν πει ότι είναι καλή αυτή κ να μην χρειαστεί να πληρώσω πάλι... Γιατί οικονομικά είμαι λίγο στριμωγμένη αυτόν τον καιρό... Ποιος ξέρει μπορεί να είναι καλή αυτή κ να μου βρει κάποια λύση... Κ νομίζω θα καταλάβει λίγο καλύτερα σαν γυναίκα αν της εξηγήσω τι συμβαίνει.... Όπως ότι δεν έχω περίοδο κανονική κ γενικά όλα... Θα δείξει θα σκέφτομαι όσο μπορώ θετικά 🙏🙏🙏 κ να περιμένω αυτό το σπορακι να έρθει... Δεν μπορεί θα μας έρθει το μωράκι μας σε όλες μας 🥰

Αααα κατάλαβα. Καλά έκανες και στο νοσοκομείο σίγουρα θα σου κάνουν και εξετάσεις αν χρειαστεί. Με το καλό τη Δευτέρα πάρε τηλέφωνο και μίλησε έστω τηλεφωνικά μαζί της να δεις πως θα σε κατευθύνει. Φυσικά και θα έρθει σε όλες μας!!!! Μειώνεται το θεματακι μας σιγά σιγά από τις εγκυμοσύνες! Θα έρθει και η σειρά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ..δείτε τι χαρτί κουζίνας μου πήραν τα παιδάκια μου τυχαία χαχαχαχ... τυχαίο;;;;

IMG20230617123031.jpg

Τυχαίο??? Δε νομίζω !!!!!! Ξεκινά τα τεστ εγκυμοσύνης καλού κακού!! Το σύμπαν στέλνει σήματα σου λεωωωωω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!! Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια τυχαίνει πριν την περίοδο να μουδιάζουν τα πόδια... Ξύπνησα σήμερα κ έχω μούδιασμα από την λεκάνη κ κάτω κ στα δύο πόδια... Συμπτώμα δύσκολο εγκυμοσύνης δεν το έχω ακούσει... Κ μου έχει τύχει κ παλιότερα πριν την περίοδο.... Σας έχει συμβεί εσάς??

Παίζει να είναι από κούραση....το παθαίνω καμία φορά....αλλά δες αν θα σου περάσει...αλλιώς να πας σε γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ..δείτε τι χαρτί κουζίνας μου πήραν τα παιδάκια μου τυχαία χαχαχαχ... τυχαίο;;;;

IMG20230617123031.jpg

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Παίζει να είναι από κούραση....το παθαίνω καμία φορά....αλλά δες αν θα σου περάσει...αλλιώς να πας σε γιατρό 

 

Αχ τι όμορφο!!!!!! Κάτι σημαίνει αυτό 🥰 ναι θα δω κ η γιατρός τι θα μου πει... Δεν ξέρω κ εάν είναι ανησυχητικο να το ψάξω παραπάνω σε άλλον γιατρό γιατί αυτό το παθαίνω πριν την περίοδο... Απλά παλιά δεν με ένοιαζε που το πάθαινα... Τώρα που προσπαθούμε τα ψάχνω όλα 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω τι παίζει αλήθεια....3η ημέρα στην ίδια ένταση η γραμμή και δεν βγαίνει φατσούλα...

@Mpourmpoulo τι λες να γίνεται;;;;πρώτη φορά το παθαίνω αυτό 

IMG_20230617_155726.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ..δείτε τι χαρτί κουζίνας μου πήραν τα παιδάκια μου τυχαία χαχαχαχ... τυχαίο;;;;

IMG20230617123031.jpg

Ααααα τέλειο!!! Προφητικό θα έλεγα!! 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!! Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια τυχαίνει πριν την περίοδο να μουδιάζουν τα πόδια... Ξύπνησα σήμερα κ έχω μούδιασμα από την λεκάνη κ κάτω κ στα δύο πόδια... Συμπτώμα δύσκολο εγκυμοσύνης δεν το έχω ακούσει... Κ μου έχει τύχει κ παλιότερα πριν την περίοδο.... Σας έχει συμβεί εσάς??

Καλησπέρα!! Ούτε εμένα μου έχει ξανασυμβεί!! Εμένα συνήθως μουδιάζουν τα χέρια επειδή τα πλακώνω.. Θα έλεγα κι εγώ μήπως είναι από στρες, κούραση κι ίσως ο παθολόγος να ξέρει καλύτερα! Έχεις κάνει αίματος έτσι; Μήπως σου έπεσε ο αιματοκρίτης; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου μόλις έκανα τεστ ωορρηξιας και βγήκε αρνητικο όποτε μάλλον το πικ ή έγινε χαράματα ή χθες πριν βγει θετικο και απλά πέτυχα την πτώση της ορμόνης! Πάντως πικ δεν είδα ! Δείτε και τις φωτο 👇 από το σημερινο!

IMG_7091.jpeg

IMG_7094.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Καλησπέρα!! Ούτε εμένα μου έχει ξανασυμβεί!! Εμένα συνήθως μουδιάζουν τα χέρια επειδή τα πλακώνω.. Θα έλεγα κι εγώ μήπως είναι από στρες, κούραση κι ίσως ο παθολόγος να ξέρει καλύτερα! Έχεις κάνει αίματος έτσι; Μήπως σου έπεσε ο αιματοκρίτης; 

 

Μέσα στα τελευταία δύο χρόνια μου έχει ξανασυμβεί πριν την περίοδο αλλά τώρα με έχει πιάσει κ ψάχνομαι... Λογικά θα πάω κ σε παθολόγο μήπως γνωρίζει κ εκείνος κάτι... Θα ρωτήσω κ την γυναικολόγο μήπως είναι φυσιολογικό να συμβαίνει αυτό κάποιες φορές... Γενικά νιώθω κουρασμένη χωρίς να κάνω κάτι τρελό... Καλά είναι κ ο καιρός μας έχει τρελάνει... Στη δουλειά ξεκίνησα με συννεφιά μετά με φουλ ήλιο μετά με βροχή κ τώρα πάλι συννεφιά... Κ πολύ υγρασία... Στο αυτοκίνητο είχα στο φουλ το κρύο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου μόλις έκανα τεστ ωορρηξιας και βγήκε αρνητικο όποτε μάλλον το πικ ή έγινε χαράματα ή χθες πριν βγει θετικο και απλά πέτυχα την πτώση της ορμόνης! Πάντως πικ δεν είδα ! Δείτε και τις φωτο 👇 από το σημερινο!

IMG_7091.jpeg

IMG_7094.jpeg

Ναι έτσι φαίνεται όπως τα λες, χθες η χαράματα έγινε το πικ... Κάνε κ μια επαφή σήμερα αν θες για σίγουρα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Δεν ξέρω τι παίζει αλήθεια....3η ημέρα στην ίδια ένταση η γραμμή και δεν βγαίνει φατσούλα...

@Mpourmpoulo τι λες να γίνεται;;;;πρώτη φορά το παθαίνω αυτό 

IMG_20230617_155726.jpg

Κορίτσι μου αν κάνεις μεγάλο κύκλο δεν έγινε ακόμη η ωορρηξια σου ! Αν κανεις 36αρη θα κανεις 22η μέρα ωορρηξια ! Δωσε λίγο χρόνο ακόμη και δυστυχώς θα πρέπει να αγοράσεις κιαλλα τεστακια για να μη χάσεις το θετικο! Υπάρχει όμως και το ενδεχόμενο να έκανες τις ημέρες που είπες! Πήγαινε όμως να παρεις τεστακια για να είσαι σιγουρη ! Εύχομαι να έχεις κάνει τοτε που λες ωορρηξια και να μας πεις τα χαρμοσυνααααααα❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...