Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούνιος ο Θεριστής ήρθε και γεμίζει χαρά τις γυναίκες που ονειρεύονται μωράκια στην αγκαλιά! Με ελπίδα και αγάπη η κοιλιά θα φουσκώσει γλυκά, και όμορφα μωράκια μέσα θα μεγαλώνουν τρυφερά ​ ​❤️🤰🍼


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Κι έλεγα που είναι αυτό το κορίτσι!! Όπως είπαν και τα κορίτσια πιστεύω ότι βοηθάει τον κύκλο σου το χάπι και δεν εμποδίζει σε καμία περίπτωση τη σύλληψη!! Πότε περιμένεις;; Θα κάνεις τεστ;; Η θα περίμενεις καθυστέρηση;; Αχ εγώ έχω πολύ αναμονή ακόμη..9 μέρες..

Σας διάβαζα αλλά ήμουν λίγο χαμένη στις σκέψεις μου κ είχα τρέξιμο στη δουλειά... Σε ευχαριστώ κορίτσι μου που με σκέφτηκες 🥰 εγώ λογικά από Τρίτη περιμένω περίοδο δεν έχω κάνει κάποιο τεστακι ακόμα γιατί πιστεύω ότι δεν έχει γίνει κάτι... Αν κ το ελπίζω πάρα πολύ να βγω λάθος κ να είμαι έγκυος.... Θα περάσουν οι μερες γρήγορα κ θα περιμένω να δω το δικό σου τεστακι κ εύχομαι να είναι θετικότατο 🥰 εγώ λογικά θα κάνω την Τρίτη τεστακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μία ερώτηση παρακαλώ προς όλες. Παίρνετε καθόλου προβιοτικά (από το στόμα όχι κοπλικά) και αν ναι ποια; Διάβασα ένα άρθρο (κλασικά) και έλεγε ένας γυναικολόγος για συγκεκριμένο στέλεχος που βοηθάει την αντλία ασβεστίου στις ωοθήκες (τώρα αυτό πολύ επιστημονικό αν θέλετε να σας το εξηγήσω) και ψάχνω τώρα περισσότερες πληροφορίες. Σας έχουν προτείνει οι γυναικολόγοι σας κάποιο προβιοτικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 11η μέρα από ωορηξια κ έχω ήπιους πόνους περιόδου... Για κάποιο λόγο το έχω πάρει ήρεμα γιατί διάβασα ότι με την θεραπεία που παίρνω συνήθως οι γιατροί δίνουν μόνο τα λευκά χάπια για σύλληψη κ ο γιατρός μου είπε να τα πάρω όλα για ρύθμιση του κύκλου... Δλδ με το που τελειώσω το τελευταίο χάπι μετά από 5 μέρες κ ύστερα θα έρθει η περίοδος... Οπότε το έχω πάρει απόφαση ότι μάλλον Δεν... Αν βέβαια γίνει κάποιο θαύμα κ τα καταφέραμε θα τρελαθώ από την χαρά μου αλλά προσπαθώ να μην ελπίζω πολύ εφόσον έχω πάρει όλο το πακέτο cyclacur... Κ δεν καταλαβαίνω γιατί ο γιατρός μου είπε να τα πάρω όλα ενώ συνήθως δίνουν μόνο τα μισά για σύλληψη... Τέλος πάντων θα δείξει... Τουλάχιστον αν έρθει ας είναι φυσιολογική περίοδος... Έχω κλείσει κ με μια γυναικολόγο στο ικα να πάρω κ μια δεύτερη γνώμη μου είπαν ότι είναι καλή... 

Καλημερα κορίτσι μου! Μη σε παίρνει από κατω ! Ο γιατρός σου γνωρίζει ότι προσπαθείς για μπεμπε όποτε θα σου έλεγε να μη παρεις και τα καφέ αν επηρέαζαν κάπου ! Και εγώ είχα πάρει μια φορά σικλακουρ τα άσπρα όμως αλλά υποθέτω επειδη μου είχε δώσει να περνώ και προγεστερονη γ αυτό και μου είπε να μη παρω τα καφέ ! Βέβαια δεν τον είχα ρωτήσει για να σου είμαι ειλικρινής όποτε δεν θέλω να είμαι παραπληροφόρηση ! Μακάρι η σκέψη που έχεις τώρα ότι δεν… να κάνει μπούμεραγκ και να σου κάνει την έκπληξη την Τρίτη κοριτσάκι μου με θετικο τεστ! Αν όμως όχι παίρνουμε δυνάμεις και συνεχίζουμε να βαδίζουμε τον δρόμο προς το μπεμπε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου μόλις είδα φατσουλα επιτέλους! 

IMG_7077.jpeg

IMG_7078.jpeg

Ποποπο τελειαααααααα πάμε δυνατά!!!!ακριβώς στην ώρα της...για να δούμε και εγώ σήμερα θα δω φατσούλα;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! 

Εγώ έκανα το καθιερωμένο τεστακι αλλά ήταν και αυτό λευκό! Ολόλευκο! Δεν πτοουμαστε όμως! Έχω ακόμη λίγες μέρες παράνοιας! Χαχαχαχ εσείς τι κάνετε?

Καλημερα κορίτσι μουυυ❤️ ειπαμε το τεστακι θα ξεκινήσει να δείχνει από αυριοοοοο🙏 όποτε εχουμε ελπίδες ακόμη🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Και μένα μου λείπετε πολύ στη καθημερινότητα μου, σας διαβάζω όμως αλλά η ψυχολογία μου δεν είναι και πολύ καλή τελευταία για να μπω στις συζητήσεις σας κορίτσια μου. Είμαι λίγες μέρες πρίν τη περίοδο και με εχει τρελανει το άγχος. Έχουν πέσει όλα μαζι τελευταία. Και δεν μπορώ να το διαχειριστω και η ψυχολογία πρέπει να είναι καλή για να μπω σε διαδικασία εμβρυομεταφορας. Εχω κλείσει ραντεβού τη Δευτέρα με την ψυχολόγο της κλινικής ( παρέχουν ψυχολογική βοήθεια σε ζευγάρια εξωσωματικής δωρεάν, πολύ χρήσιμο). Ελπίζω να με βοηθήσει για να προχωρήσω σε αυτό τον κύκλο. Αλλιώς θα αφήσω την έμβρυο μεταφορά για Αυγούστο.

Είναι απόλυτα φυσιολογικό να σε έχει κυριεύσει το άγχος κοριτσάκι μου! Σύμφωνω πως πρέπει να είσαι όσο μπορείς ήρεμη για την διαδικασία αυτή και έκανες πολύ καλά που θα επισκεφτείς ειδικό για υποστήριξη ! Θα σου κάνεί πολύ καλό θα σε ηρεμήσει και θα είσαι έτοιμη για το πολυπόθητο που είμαι σιγουρη ότι θα έρθει! Αν χρειαστείς λίγο παραπάνω χρόνο και δεν προλάβεις σε αυτόν τον κύκλο να σκέφτεσαι ότι ο χρόνος αυτός θα είναι για καλό! Πλέον φτάνεις στον προορισμό σου και είναι πολύ κοντα και ο Αύγουστος ! Σκέψου ότι ο Ιούνιος τελειώνει σε λίγες μέρες ! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

@Girly μου μας ανέβασες πολύ!!! Τι ωραία ενέργεια είναι αυτή!! Ειναι και Παρασκευούλα σήμερα!! 😁😁😁

Τι θα κάνετε ΣΚ; Εγώ αύριο έχω κανονίσει ποτάκι!!! Ή μάλλον ποταρες κοριτσοπαρεα που έχουμε άπειρο καιρό να βγούμε!!

**Σήμερα τσιτωσαν λίγο τα βυζάκια χεχε

Να περάσεις τελειαααα κορίτσι μουυυ❤️❤️❤️ τσιταααα ακουωωωωω και χαιρομαιιιιιιιιιιι❤️ Αντε αντεεεε κοριτσια να δούμε τα θετικα σας πριν βγει ο μηνας ! Πρέπει να αναλάβετε και το θεματάκι του Καινούργιου μηνα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! εγώ έχω πόνους περιόδου σήμερα..δεν πάμε καθόλου καλά ..πέρασαν τα τσιμπήματα χαααχχαχαχχα  Εντωμεταξυ ή θα γίνει αργά η ωορρηξία ή έγινε πολύ νωρίς και παίζει να είμαι έγκυος και να σκουραίνει η γραμμή...γιατί ξέρετε κάτι;;;12η ημέρα που έκανα τεστ ωορρηξίας η γραμμή ήταν σκούρη σαν εχθές...βέβαια δεν είχε βγάλει φατσούλα..αλλά για αυτό σας έλεγα θα κάνω νωρίς ωορρηξία...γιατί έλεγα το πολύ αύριο μεθαύριο θα δω Φατσούλα..μετά άρχισε να γίνεται πιο άχνη και από εχθές πιο σκούρη... Εντωμεταξυ είχα τσιμπήματα 9η 10η και 11η ημέρα...και είχαμε 3 επαφές τοτε...αχ μακάρι να έγινε χωρίς να το ξέρουμε...

Συνεχίζω τεστακια και βλέπουμε....αλλά τώρα που το σκέφτομαι είναι λίγο κουλή αυτή η εξέλιξη της γραμμής 

Λες να έκανες ωορρηξια τοτεεεε;;; Αχ μακαριιιιι κορίτσι μουυυυυυ!❤️ αν έκανες τοτε τώρα είσαι περίπου μια εβδομάδα μετά;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ποποπο τελειαααααααα πάμε δυνατά!!!!ακριβώς στην ώρα της...για να δούμε και εγώ σήμερα θα δω φατσούλα;;;;;;

Στην ωρα της η φατσουλα! Ελπιζω όμως η ωορρηξια να γίνει μέχρι αύριο και όχι την Κυριακή που θα φύγει ο σύντροφος μου🙄 διάβασα στις οδηγίες ότι το τεστ δείχνει τις δυο πιο γόνιμες μέρες δλδ την μέρα πριν την ωορρηξια και την ημέρα της ωορρηξιας! Ισχύει αυτό;;;; Εγώ πρώτη φορά τα χρησιμοποιώ και δεν γνωρίζω ! Κορίτσι μου σου εύχομαι να έκανες ωορρηξια τοτε που λες! Βέβαια και έτσι να μην έγινε πιστεύω αυτές τις μέρες θα την δεις και εσυ την φατσουλα σου ❤️ εσενα δεν σε βιάζει και ο χρόνος καθώς έχεις τον αντρουλη σου💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μου! Μη σε παίρνει από κατω ! Ο γιατρός σου γνωρίζει ότι προσπαθείς για μπεμπε όποτε θα σου έλεγε να μη παρεις και τα καφέ αν επηρέαζαν κάπου ! Και εγώ είχα πάρει μια φορά σικλακουρ τα άσπρα όμως αλλά υποθέτω επειδη μου είχε δώσει να περνώ και προγεστερονη γ αυτό και μου είπε να μη παρω τα καφέ ! Βέβαια δεν τον είχα ρωτήσει για να σου είμαι ειλικρινής όποτε δεν θέλω να είμαι παραπληροφόρηση ! Μακάρι η σκέψη που έχεις τώρα ότι δεν… να κάνει μπούμεραγκ και να σου κάνει την έκπληξη την Τρίτη κοριτσάκι μου με θετικο τεστ! Αν όμως όχι παίρνουμε δυνάμεις και συνεχίζουμε να βαδίζουμε τον δρόμο προς το μπεμπε! 

Μακάρι κορίτσι μου να μου κάνει την έκπληξη κ να τα καταφέρουμε... Άντε κ φατσούλα σήμερα χαμογελαστή προλαβαίνεις την ωορηξια 🥰🥰🥰 μια χαρά κορίτσι μου ακριβώς στις μέρες που πρέπει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitrapth είπε:

Μία ερώτηση παρακαλώ προς όλες. Παίρνετε καθόλου προβιοτικά (από το στόμα όχι κοπλικά) και αν ναι ποια; Διάβασα ένα άρθρο (κλασικά) και έλεγε ένας γυναικολόγος για συγκεκριμένο στέλεχος που βοηθάει την αντλία ασβεστίου στις ωοθήκες (τώρα αυτό πολύ επιστημονικό αν θέλετε να σας το εξηγήσω) και ψάχνω τώρα περισσότερες πληροφορίες. Σας έχουν προτείνει οι γυναικολόγοι σας κάποιο προβιοτικό; 

Κορίτσι μου εμένα δεν μου έχει δώσει προβιοτικά και ούτε γνωρίζω για αυτοοο! Πάντως τα προβιοτικά κακό δεν κάνουν ούτε επηρεάζουν σε τυχόν συληψη καθώς δεν είναι φάρμακο αλλά στην ουσία είναι σαν βιταμίνες ! Προβιοτικά έχω πάρει μόνο όταν περνώ αντιβίωση αλλά και για ένα διάστημα για το έντερο μου που με είχαν βοηθήσει πολύ! Να ρωτήσεις τον γιατρό σου γ αυτό ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η cat12 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να μου κάνει την έκπληξη κ να τα καταφέρουμε... Άντε κ φατσούλα σήμερα χαμογελαστή προλαβαίνεις την ωορηξια 🥰🥰🥰 μια χαρά κορίτσι μου ακριβώς στις μέρες που πρέπει!!! 

Στο εύχομαι κορίτσι μου❤️ αλλιώς τον άλλο μηνα στην άδεια σου εύχομαι να μπορεί και ο αντρουλης σου και να πας να τον βρεις και να κάνετε ζουζουνιες! Ελπιζω να γίνει μέχρι αύριο η ωορρηξια και να την προλάβουμε 🙏🙏🙏 

εντωμεταξυ μου λέει ο γιατρός το καλοκαιρι θα το πάμε έτσι με φυσικές επαφές και από Σεπτέμβρη θα δούμε μήπως πάμε για σπερματεγχυνση και του λέμε γιατρέ το καλοκαιρι δεν θα είναι εδώ ο σύντροφος όποτε θα είναι τελευταία ευκαιρία τώρα! Και μου λέει γτ δεν πας να το βρεις εκεί που θα είναι ; Γτ λέω δεν μπορώ να τον δω και να πάω ! 🥲 σκέψου ότι εσυ έχεις και αυτή την δυνατότητα κοριτσάκι μου όποτε μη σε παίρνει από κατω 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια μου το @efakii δεν έχει εμφανιστεί καθόλου και ανησυχώ! Μήπως έχει μιλήσει καμία από εσάς μαζί της; 
 @Kate1992 εσυ που βρίσκεσαι; Πες μας τα νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με έχει πιάσει λογοδιάρροια τώρα😂 αλλά ήθελα την γνώμη σας αν έχετε διαβάσει τα βιβλία (το σπίτι δίπλα στο ποτάμι , Λένα Μαντα) και το (Δεν μπορεί … θα στρώσει , Λένα μαντα) 

ειχα διαβάσει παλια δυο βιβλία της και μου άρεσαν παρά πολύ (το όσο αντέχει η ψυχή και το με λένε Ντατα) τα προτείνω πάντως!   Είπα να παραγγείλω αυτά που σας είπα μπας και περάσει λίγο ο χρόνος πιο εύκολα και πιο ευχαριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου εμένα δεν μου έχει δώσει προβιοτικά και ούτε γνωρίζω για αυτοοο! Πάντως τα προβιοτικά κακό δεν κάνουν ούτε επηρεάζουν σε τυχόν συληψη καθώς δεν είναι φάρμακο αλλά στην ουσία είναι σαν βιταμίνες ! Προβιοτικά έχω πάρει μόνο όταν περνώ αντιβίωση αλλά και για ένα διάστημα για το έντερο μου που με είχαν βοηθήσει πολύ! Να ρωτήσεις τον γιατρό σου γ αυτό ❤️

Παίρνω προβιοτικά μου έχει συστήσει και μάρκα αλλά είναι πολύ ακριβά και παίρνω κάποια άλλα μετά από συζήτηση, απλά ήθελα καμιά γνώμη και από άλλες κοπέλες μήπως αλλάξω γιατί υποτίθεται πρέπει να τα αλλάζεις κατά διαστήματα. Βασικά για να καταλάβεις παίρνω προβιοτικά, βιταμίνες και φολικό, παίρνει ο σύζυγος βιταμίνες, παίρνω χάπι για τον θυροειδή ενώ δεν έχω και παίρνω και τα glucophage (νομίζω ανέφερες κάποια στιγμή που τα πήρες κι εσύ).  Γενικά παίρνω τα πάντα μπας και δούμε άσπρη μέρα, μέχρι και ειδική διατροφή ακολουθώ 😔. Αλλά κυρίως τα κάνουμε όλα αυτά για να είναι όλα ρυθμισμένα γιατί σκεφτόμαστε από Σεπτέμβρη να ξεκινήσουμε διαδικασίες εξωσωματικής. Δεν βλέπω φως στο τούνελ αλλιώς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Παίρνω προβιοτικά μου έχει συστήσει και μάρκα αλλά είναι πολύ ακριβά και παίρνω κάποια άλλα μετά από συζήτηση, απλά ήθελα καμιά γνώμη και από άλλες κοπέλες μήπως αλλάξω γιατί υποτίθεται πρέπει να τα αλλάζεις κατά διαστήματα. Βασικά για να καταλάβεις παίρνω προβιοτικά, βιταμίνες και φολικό, παίρνει ο σύζυγος βιταμίνες, παίρνω χάπι για τον θυροειδή ενώ δεν έχω και παίρνω και τα glucophage (νομίζω ανέφερες κάποια στιγμή που τα πήρες κι εσύ).  Γενικά παίρνω τα πάντα μπας και δούμε άσπρη μέρα, μέχρι και ειδική διατροφή ακολουθώ 😔. Αλλά κυρίως τα κάνουμε όλα αυτά για να είναι όλα ρυθμισμένα γιατί σκεφτόμαστε από Σεπτέμβρη να ξεκινήσουμε διαδικασίες εξωσωματικής. Δεν βλέπω φως στο τούνελ αλλιώς... 

ναι κατάλαβα ! Ναι παιρνω και εγω γλουκοφαζ 1500mg την ημέρα γτ είμαι στο όριο για υπερινσουλιναιμια και  βιταμίνες παιρνω τις Fertilimax οι οποίες έχουν μέσα βιταμίνη d, b , φολικο οξύ και άλλες  ! Επίσης κάνω και εγώ διατροφή και έχω χάσει ήδη 3μιση κιλά σε ένα μηνα! Κάνουμε ότι περνάει από το χέρια μας κορίτσι μου και είμαι σιγουρη ότι θα ανταμειφτούμε ! Σου εύχομαι να σε προλάβει το σπορακι πριν μπεις στην διαδικασία εξωσωματικής🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Με έχει πιάσει λογοδιάρροια τώρα😂 αλλά ήθελα την γνώμη σας αν έχετε διαβάσει τα βιβλία (το σπίτι δίπλα στο ποτάμι , Λένα Μαντα) και το (Δεν μπορεί … θα στρώσει , Λένα μαντα) 

ειχα διαβάσει παλια δυο βιβλία της και μου άρεσαν παρά πολύ (το όσο αντέχει η ψυχή και το με λένε Ντατα) τα προτείνω πάντως!   Είπα να παραγγείλω αυτά που σας είπα μπας και περάσει λίγο ο χρόνος πιο εύκολα και πιο ευχαριστα!

Εγω διαβάσει το με λένε ντατα που μου άρεσε πολύ και εμένα αυτό! 
και το σπίτι δίπλα στο ποτάμι και αυτό μου άρεσε τα αλλά δεν τα έχω διαβάσει δεν ξέρω να σου πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω διαβάσει το με λένε ντατα που μου άρεσε πολύ και εμένα αυτό! 
και το σπίτι δίπλα στο ποτάμι και αυτό μου άρεσε τα αλλά δεν τα έχω διαβάσει δεν ξέρω να σου πω 

Μου προτείνεις να το παρω το σπίτι δίπλα στο ποταμι δλδ; Το όσο αντέχει η ψυχή είναι στην ουσία το μετά από το με λένε ντατα να ξερεις  και ας βγήκε μετά και είναι παρά πολύ ωραίο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου μόλις είδα φατσουλα επιτέλους! 

IMG_7077.jpeg

IMG_7078.jpeg

Ε ναιιιι!!! Η πύλη άνοιξε! Ώρα για διασκεδασηηηηηη 🥳🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ποποπο τελειαααααααα πάμε δυνατά!!!!ακριβώς στην ώρα της...για να δούμε και εγώ σήμερα θα δω φατσούλα;;;;;;

Εσύ θα δεις το βραδακι πιστεύω!!! 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Στην ωρα της η φατσουλα! Ελπιζω όμως η ωορρηξια να γίνει μέχρι αύριο και όχι την Κυριακή που θα φύγει ο σύντροφος μου🙄 διάβασα στις οδηγίες ότι το τεστ δείχνει τις δυο πιο γόνιμες μέρες δλδ την μέρα πριν την ωορρηξια και την ημέρα της ωορρηξιας! Ισχύει αυτό;;;; Εγώ πρώτη φορά τα χρησιμοποιώ και δεν γνωρίζω ! Κορίτσι μου σου εύχομαι να έκανες ωορρηξια τοτε που λες! Βέβαια και έτσι να μην έγινε πιστεύω αυτές τις μέρες θα την δεις και εσυ την φατσουλα σου ❤️ εσενα δεν σε βιάζει και ο χρόνος καθώς έχεις τον αντρουλη σου💕

Ναι αγάπη μου έτσι ακριβώς...σε εμένα η ημέρα της φατσουλας πάντα είναι ημέρα ωορρηξίας....και εγώ για τρίτο κύκλο τα χρησιμοποιώ...και οι δύο κύκλοι έτσι ήταν...θετικό τεστ =ωορρηξία...άρα άκου το ιδανικό είναι...σήμερα το απόγευμα...αύριο το πρωί και αύριο το βράδυ ξανά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Ε ναιιιι!!! Η πύλη άνοιξε! Ώρα για διασκεδασηηηηηη 🥳🥳🥳

Ανοιξεεεε και ελπιζω να κλείσει αύριο χαχαχχαχα το έλεγα πριν στο σύντροφο ότι συνήθως κάνω ωορρηξια δυο μέρες μετά το θετικο και εσυ θα φύγεις ! Δεν πειράζει λέει την Κυριακή το πρωί πριν φύγω θα ρίξουμε έναν γύρο για εκμεταλλευτούμε και αυτή τη μέρα😂 τι τραβάνε και αυτοί μαζί μας😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ανοιξεεεε και ελπιζω να κλείσει αύριο χαχαχχαχα το έλεγα πριν στο σύντροφο ότι συνήθως κάνω ωορρηξια δυο μέρες μετά το θετικο και εσυ θα φύγεις ! Δεν πειράζει λέει την Κυριακή το πρωί πριν φύγω θα ρίξουμε έναν γύρο για εκμεταλλευτούμε και αυτή τη μέρα😂 τι τραβάνε και αυτοί μαζί μας😂

Άλλο που δεν θέλουν !! Χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναι αγάπη μου έτσι ακριβώς...σε εμένα η ημέρα της φατσουλας πάντα είναι ημέρα ωορρηξίας....και εγώ για τρίτο κύκλο τα χρησιμοποιώ...και οι δύο κύκλοι έτσι ήταν...θετικό τεστ =ωορρηξία...άρα άκου το ιδανικό είναι...σήμερα το απόγευμα...αύριο το πρωί και αύριο το βράδυ ξανά...

Για να δούμε 🙏 θα ερθουμε και σε επαφουλα την Κυριακή πριν φύγει για να εκμεταλλευτούμε και την μέρα αυτή για σιγουρια 🙏 εσυ ποτέ θα κανεις τεστακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Είναι ακριβώς αυτό όμως, όπως το περιγράφεις.. μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι, να ήταν δηλαδή στο χέρι μου το όποιο στάδιο της εγκυμοσύνης.. δυστυχώς όμως δεν είναι και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προσεύχομαι και να πιστεύω στο σπορακι και πως "κάποιος" θα φροντίσει και για εμάς να καταφέρουμε να το πάρουμε στην αγκαλιά μας τελειόμηνο και υγιές.. Άσε κοριτσάκι μου!!! Γίνομαι έξαλλη, πιάνω από 0-100 σε 1"..!!! Ή συγκινούμαι και πάνε να με πιάσουν τα κλάματα επίσης σε δευτερόλεπτα με το πιο άσχετο.. πχ χθες είδα μια ταινία οικογενειακή ιστορική για την ανθρωπιά και τη καλοσύνη και βουρκωνα/δακρυζα κάθε τρεις και λίγο.. που είμαι άνθρωπος σκληρός και δεν συγκινούμαι καθόλου εύκολα.. by the way η ταινία λέγεται white bird.. αξίζει να τη δείτε αν σας ενδιαφέρει.. Ήθελα να σε ρωτήσω εντωμεταξυ.. και όποια άλλη κοπέλα δηλαδή που μπορεί να απαντήσει, αλλά επειδή θυμάμαι διάβασα δικό σου σχόλιο για το συμπλήρωμα σιδήρου ρωτάω εσένα.. τι ακριβώς σου είπαν οι γιατροί σου σχετικά; Σε ρωτάω γιατί ο δικός μου το απογοήτευσε στο πρώτο τρίμηνο γιατί υπάρχουν έρευνες λέει που δείχνουν ότι ο σίδηρος συνδέεται με υψηλές πιθανότητες τερατογενεσεων στο έμβρυο και υπάρχει γενική οδηγία η λήψη του να γίνεται μετά το πρώτο τρίμηνο, το έψαξα και όντως το απαγορεύουν γενικά.. τώρα διάβαζα ξεκίνησαν (το 2013) στην Δανία να δίνουν ως γενική οδηγία την έναρξη του σιδήρου στην 10η εβδομάδα αλλά ακόμα δεν έχουν καταλήξει αν είναι ασφαλές και συστήνεται να αποφεύγεται.. το ίδιο μου είπε και η αιματολογος προχθές που ρώτησα για διασταύρωση.. σκέψου ότι έχω και στίγμα μεσογειακής αναιμίας με αιματοκρίτη πάντα χαμηλό και στην εγκυμοσύνη πέρσι είχε φτάσει 32 πριν χάσω το μωράκι.. και πάλι ο γιατρός λέει όχι.. είδα εσένα στο ξεκίνησαν πολύ νωρίς.. σου το αιτιολογησαν; Ήθελα να στο πω όταν σε διάβασα αλλά δεν ήμουν έτοιμη ακόμα να γράψω..
    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...