Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούνιος ο Θεριστής ήρθε και γεμίζει χαρά τις γυναίκες που ονειρεύονται μωράκια στην αγκαλιά! Με ελπίδα και αγάπη η κοιλιά θα φουσκώσει γλυκά, και όμορφα μωράκια μέσα θα μεγαλώνουν τρυφερά ​ ​❤️🤰🍼


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitrapth είπε:

Δεν μου έχει πει ποτέ τίποτα ο γυναικολόγος, σε κάθε εξέταση ακούω τα ίδια "Τέλεια θέση, πολύ καλό ενδομήτριο" ε να το βράσω γιατρέ μου όταν το έμβρυο προτιμάει τις σάλπιγγες αντί για το ενδομήτριο 😒

Η αλήθεια είναι πως είστε ψυχοθεραπεία εδώ μέσα και πραγματικά μπορεί να μην μιλάω πολύ αλλά σας διαβάζω και ηρεμεί το μέσα μου. Είστε οι μόνες που μπορείτε να καταλάβετε όλα αυτά τα συναισθήματα. ❤️ 

Χθες δυσανασχέτησα και εγώ και όταν είδαμε το αυγουλακι στον υπερηχο λέω φωναχτά επιτέλους γτ μας έχει βγάλει την πιστη όλη η διαδικασία και μου λέει: ‘ τύχη είναι να ξεκινήσει κάτι καλά και να τελειώσει καλά και ας αργησει και οχι να ξεκινήσει κάτι καλά γρηγορα και μετά να σταματήσει !’  Για όλες μας θα έρθει η στιγμή που θα δούμε θετικο και θα κρατήσουμε το μωρακι μας αγκαλια κορίτσι μου, απλά σε κάποιες μανούλες ερχετε γρηγορα το μωρακι τους χωρίς καμία δυσκολία και σε κάποιες αργεί! Υπομονή επιμονή και δύναμη και θα έρθει το μωρακι μας σε όλες μας! Όλες εδώ είμαστε για τον ίδιο σκοπο και καταλαβαίνουμε η μια την άλλη όσο κανένας άλλος ! Δεν λένε ότι αν δεν έχεις βιώσει το ίδιο δεν μπορείς να καταλάβεις τον άλλο; ΕΕ αυτό ισχύει 100%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Χθες δυσανασχέτησα και εγώ και όταν είδαμε το αυγουλακι στον υπερηχο λέω φωναχτά επιτέλους γτ μας έχει βγάλει την πιστη όλη η διαδικασία και μου λέει: ‘ τύχη είναι να ξεκινήσει κάτι καλά και να τελειώσει καλά και ας αργησει και οχι να ξεκινήσει κάτι καλά γρηγορα και μετά να σταματήσει !’  Για όλες μας θα έρθει η στιγμή που θα δούμε θετικο και θα κρατήσουμε το μωρακι μας αγκαλια κορίτσι μου, απλά σε κάποιες μανούλες ερχετε γρηγορα το μωρακι τους χωρίς καμία δυσκολία και σε κάποιες αργεί! Υπομονή επιμονή και δύναμη και θα έρθει το μωρακι μας σε όλες μας! Όλες εδώ είμαστε για τον ίδιο σκοπο και καταλαβαίνουμε η μια την άλλη όσο κανένας άλλος ! Δεν λένε ότι αν δεν έχεις βιώσει το ίδιο δεν μπορείς να καταλάβεις τον άλλο; ΕΕ αυτό ισχύει 100%

Πόσο δίκιο έχει!!! Έτσι πρέπει να σκεφτόμαστε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια δε μου έχουν περάσει οι μυκητες ακόμη..έχω βάλει ένα υπόθετο lomexin αυτό που λέει ένα άπαξ δόση και κρέμα lomexin εξωτερικά συν πλύσεις χαμομήλι γιαούρτι.. αναρωτιέμαι γιατί έτσι αυτή την φορά..την προηγούμενη με ένα υπόθετο είχα καθαρίσει..παίζει λέτε να έχει ερεθιστεί το δέρμα και να με φαγουρίζει; Να μην είναι δηλαδή από μύκητες;

Πω πω σε έπιασε για τα καλά μου φαίνεται...μήπως πρέπει να σου αλλάξει την αγωγή? Επικοινώνησε μαζί του μωρέ,μην ταλαιπωρείσαι άδικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Που είστε καλέ οι υπόλοιπες?? Γιατί μιακω μόκο εγώ για συμπτώματα??? Άντε πείτε και εσείς τίποτα να μην νιώθω μόνο εγώ κατά φαντασίαν ασθενής! Χαχαχχαχα

Λοιπόν εγώ σήμερα έχω ακόμη βαρύ στήθος,πρησμένο αλλά όχι τέρμα. Αλλά το νιώθω γεμάτο.Ενεργοποιηθηκε και το αριστερό στήθος πια! Δε ποναει βέβαια! Έχω άπειρα νεύρα ( καλά αυτά τα έχω κάθε μέρα χαχαχα) και που και που έχω μια αίσθηση από πονακια περιόδου. Σε καμία περίπτωση πόνο. Σαν μια ανεπαίσθητη κράμπα . Τίποτα σπουδαίο όμως. Φυσικά και έκανα τεστακι ,φυσικά και είναι ΟΛΟΛΕΥΚΟ. Σαν τον αφρό της θάλασσας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Που είστε καλέ οι υπόλοιπες?? Γιατί μιακω μόκο εγώ για συμπτώματα??? Άντε πείτε και εσείς τίποτα να μην νιώθω μόνο εγώ κατά φαντασίαν ασθενής! Χαχαχχαχα

Λοιπόν εγώ σήμερα έχω ακόμη βαρύ στήθος,πρησμένο αλλά όχι τέρμα. Αλλά το νιώθω γεμάτο.Ενεργοποιηθηκε και το αριστερό στήθος πια! Δε ποναει βέβαια! Έχω άπειρα νεύρα ( καλά αυτά τα έχω κάθε μέρα χαχαχα) και που και που έχω μια αίσθηση από πονακια περιόδου. Σε καμία περίπτωση πόνο. Σαν μια ανεπαίσθητη κράμπα . Τίποτα σπουδαίο όμως. Φυσικά και έκανα τεστακι ,φυσικά και είναι ΟΛΟΛΕΥΚΟ. Σαν τον αφρό της θάλασσας! 

Υγ. Βρήκα την κατάλληλη λέξη ! Δεν είναι πονακια. Είναι σαν το μούδιασμα που έχεις χαμηλά στη μήτρα πριν την περίοδο.αλλα σε χαμηλό βαθμό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια νιώθω έντονο πόνο αριστερά...έκανα τεστ το βγάζει αρνητικό αλλά η γραμμή είναι αρκετά πιο έντονη από εχθές..λέτε να ξανακάνω ένα βράδυ;;;;;για δείτε φωτό ..το πάνω είναι το σημερινό οι γραμμουλες και το κάτω το χθεσινό 

IMG20230615150920.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια νιώθω έντονο πόνο αριστερά...έκανα τεστ το βγάζει αρνητικό αλλά η γραμμή είναι αρκετά πιο έντονη από εχθές..λέτε να ξανακάνω ένα βράδυ;;;;;για δείτε φωτό ..το πάνω είναι το σημερινό οι γραμμουλες και το κάτω το χθεσινό 

IMG20230615150920.jpg

Αυτα τα ηλεκτρονικά μήπως ανιχνεύουν μόνο το πικ??  Εγώ όπως τη βλέπω τη γραμμουλα πιστεύω αύριο θα είναι θετικό το μεσημέρι και το βράδυ θα βγει και η φατσούλα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Αυτα τα ηλεκτρονικά μήπως ανιχνεύουν μόνο το πικ??  Εγώ όπως τη βλέπω τη γραμμουλα πιστεύω αύριο θα είναι θετικό το μεσημέρι και το βράδυ θα βγει και η φατσούλα!  

Άρα να κάνω και το βράδυ σήμερα ε;;;γιατί νιώθω τσιμπήματα έντονα...μην το αφήσω για αύριο και χάσω το πικ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα κορίτσια είναι  15 Ιουνίου - Παγκόσμια Ημέρα Γονιμότητας🌱 διάβασα αυτό στο fb και θέλω να σας το ποστάρω..


‘Μην αγχώνεσαι καλέ, και τότε θα έρθει από μόνο του!’ ‘Έτσι που κάνεις, πού να πιάσεις παιδί, κάτσε και λίγο στα αυγά σου!’ ‘Ε, το αφήσατε και εσείς πολύ αργά, στα έλεγα εγώ βάλτε μπρος τώρα που είστε νέοι…’ ‘Τι περιμένετε; Η αδερφή σου ήδη έχει δύο!’ 
Εγώ και οι άλλοι. Η μάλλον οι άλλοι με μένα, σε μένα, για μένα. Λες και ξέρουν καλύτερα…λες και ξέρουν. Και εγώ στη μέση: με τις σκέψεις, τα συναισθήματα, την αγωνία, την ελπίδα, τις τύψεις, αγώνας ατέλειωτος. Και δεν μιλώ, δεν μιλώ σε κανέναν. Φαντάσου τί θα μου έλεγαν αν μιλούσα κιόλας. Μόνη μου, με την μοναξιά μου για παρέα.
Το νιώθεις; To έχεις ζήσει; Το έχεις φορέσει το ρούχο-ασπίδα της μοναξιάς και του ‘δεν μιλώ’; Βαρύ δεν είναι; Ασήκωτο.'
Αν μπορούσαμε να συνειδητοποιήσουμε ότι ένα υπογόνιμο ζευγάρι επενδύει χρήματα, χρόνο, συναισθήματα και ψυχολογικά αποθέματα σε ποσοστά στατιστικών και σε πιθανότητες τότε δε θα ξεστομίζαμε τόσο εύκολα το «απλά, χαλαρώστε και θα έρθει» που συνηθίζουμε να χρησιμοποιούμε και δεν έχει βοηθήσει ποτέ κανένα.
Προβαίνουν στη προσπάθεια χωρίς κανένας να τους έχει πει ότι το αποτέλεσμα θα έχει επιτυχία και θα πάνε στο σπίτι με παιδί. Είναι μια επιλογή ανάμεσα σε πιθανότητες που έχουν η οποία είναι και η μοναδική.
Αν δεν μπορούμε να κατανοήσουμε όλες τις διαδικασίες που περνάει ένα ζευγάρι για να αποκτήσει ένα παιδί επειδή είναι πολύπλοκα ή δυσνόητα ή ξένα, είναι απόλυτα φυσιολογικό.
Φυσιολογικό δεν είναι να το κρίνουμε ειδικά όταν δεν γνωρίζουμε.
Φυσιολογικό επίσης δεν είναι να χρησιμοποιούμε τα κοινωνικά στερεότυπα που έχουμε μάθει από την κοινωνία που έχουμε μεγαλώσει απέναντι σε ένα ζευγάρι που κολυμπάει σε αχαρτογράφητα νερά με μοναδική τους ελπίδα την επιστήμη.

Δεν ωφελεί κανένα πλέον στις μέρες μας τέτοιου είδους πρακτικές που πηγάζουν από την δική μας άγνοια ή ημιμάθεια πάνω σε τέτοια ευαίσθητα θέματα και εξηγεί και τη παντελώς έλλειψη ενσυναίσθησης.

Και πως να το γνωρίζεις όταν δεν το έχεις διδαχθεί ποτέ ούτε από τους γονείς σου, ούτε από το σχολείο σου;
Για αυτό και εσύ που την επόμενη φορά που θα βρεθείς σε κοινή παρέα με ένα ζευγάρι χωρίς παιδιά αντί να ρωτήσεις «πότε με το καλό;» ή να πεις «χαλαρώστε και θα έρθει» καλύτερα μην πεις τίποτα.

Εύχομαι όλα τα ζευγάρια που περνανε από αυτήν την δύσκολη και επίπονη κατάσταση να αποκτήσουν ένα μικρό θαυματακι που θα αξιζει κάθε στιγμή πόνου, αγωνίας, κλαματος, απογοητεύσης.♥️♥️IMG_4198.thumb.jpeg.679f3051b0faf121f7149cb6be07df0c.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Σήμερα κορίτσια είναι  15 Ιουνίου - Παγκόσμια Ημέρα Γονιμότητας🌱 διάβασα αυτό στο fb και θέλω να σας το ποστάρω και εγω γιατί εμένα με άγγιξε 


‘Μην αγχώνεσαι καλέ, και τότε θα έρθει από μόνο του!’ ‘Έτσι που κάνεις, πού να πιάσεις παιδί, κάτσε και λίγο στα αυγά σου!’ ‘Ε, το αφήσατε και εσείς πολύ αργά, στα έλεγα εγώ βάλτε μπρος τώρα που είστε νέοι…’ ‘Τι περιμένετε; Η αδερφή σου ήδη έχει δύο!’ 
Εγώ και οι άλλοι. Η μάλλον οι άλλοι με μένα, σε μένα, για μένα. Λες και ξέρουν καλύτερα…λες και ξέρουν. Και εγώ στη μέση: με τις σκέψεις, τα συναισθήματα, την αγωνία, την ελπίδα, τις τύψεις, αγώνας ατέλειωτος. Και δεν μιλώ, δεν μιλώ σε κανέναν. Φαντάσου τί θα μου έλεγαν αν μιλούσα κιόλας. Μόνη μου, με την μοναξιά μου για παρέα.
Το νιώθεις; To έχεις ζήσει; Το έχεις φορέσει το ρούχο-ασπίδα της μοναξιάς και του ‘δεν μιλώ’; Βαρύ δεν είναι; Ασήκωτο.'
Αν μπορούσαμε να συνειδητοποιήσουμε ότι ένα υπογόνιμο ζευγάρι επενδύει χρήματα, χρόνο, συναισθήματα και ψυχολογικά αποθέματα σε ποσοστά στατιστικών και σε πιθανότητες τότε δε θα ξεστομίζαμε τόσο εύκολα το «απλά, χαλαρώστε και θα έρθει» που συνηθίζουμε να χρησιμοποιούμε και δεν έχει βοηθήσει ποτέ κανένα.
Προβαίνουν στη προσπάθεια χωρίς κανένας να τους έχει πει ότι το αποτέλεσμα θα έχει επιτυχία και θα πάνε στο σπίτι με παιδί. Είναι μια επιλογή ανάμεσα σε πιθανότητες που έχουν η οποία είναι και η μοναδική.
Αν δεν μπορούμε να κατανοήσουμε όλες τις διαδικασίες που περνάει ένα ζευγάρι για να αποκτήσει ένα παιδί επειδή είναι πολύπλοκα ή δυσνόητα ή ξένα, είναι απόλυτα φυσιολογικό.
Φυσιολογικό δεν είναι να το κρίνουμε ειδικά όταν δεν γνωρίζουμε.
Φυσιολογικό επίσης δεν είναι να χρησιμοποιούμε τα κοινωνικά στερεότυπα που έχουμε μάθει από την κοινωνία που έχουμε μεγαλώσει απέναντι σε ένα ζευγάρι που κολυμπάει σε αχαρτογράφητα νερά με μοναδική τους ελπίδα την επιστήμη.

Δεν ωφελεί κανένα πλέον στις μέρες μας τέτοιου είδους πρακτικές που πηγάζουν από την δική μας άγνοια ή ημιμάθεια πάνω σε τέτοια ευαίσθητα θέματα και εξηγεί και τη παντελώς έλλειψη ενσυναίσθησης.

Και πως να το γνωρίζεις όταν δεν το έχεις διδαχθεί ποτέ ούτε από τους γονείς σου, ούτε από το σχολείο σου;
Για αυτό και εσύ που την επόμενη φορά που θα βρεθείς σε κοινή παρέα με ένα ζευγάρι χωρίς παιδιά αντί να ρωτήσεις «πότε με το καλό;» ή να πεις «χαλαρώστε και θα έρθει» καλύτερα μην πεις τίποτα.

Εύχομαι όλα τα ζευγάρια που περνανε από αυτήν την δύσκολη και επίπονη κατάσταση να αποκτήσουν ένα μικρό θαυματακι που θα αξιζει κάθε στιγμή πόνου, αγωνίας, κλαματος, απογοητεύσης.♥️♥️IMG_4198.thumb.jpeg.679f3051b0faf121f7149cb6be07df0c.jpeg

Τελειοοοοο! Τα λέει όλα αυτό το κείμενο💕 κοριτσια πιστη δύναμη επιμονή και υπομονή! Το θαυματακι μας θα έρθει🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Άρα να κάνω και το βράδυ σήμερα ε;;;γιατί νιώθω τσιμπήματα έντονα...μην το αφήσω για αύριο και χάσω το πικ!!

 Να κάνεις και το απογευματάκι κορίτσι μου🙏 εγώ έκανα μόλις και ταινία και βγήκε πιο σκουρο από τις προηγούμενες μέρες ενώ το πρωί το clear blue μου έδειξε άχνη γραμμή ! Το απόγευμα θα κάνω άλλο ένα clearblue  να δω τι θα δειξει! Νομίζω όμως πως αυτά δειχνουν φατσουλα όταν είναι στο πικ η ορμονη ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Που είστε καλέ οι υπόλοιπες?? Γιατί μιακω μόκο εγώ για συμπτώματα??? Άντε πείτε και εσείς τίποτα να μην νιώθω μόνο εγώ κατά φαντασίαν ασθενής! Χαχαχχαχα

Λοιπόν εγώ σήμερα έχω ακόμη βαρύ στήθος,πρησμένο αλλά όχι τέρμα. Αλλά το νιώθω γεμάτο.Ενεργοποιηθηκε και το αριστερό στήθος πια! Δε ποναει βέβαια! Έχω άπειρα νεύρα ( καλά αυτά τα έχω κάθε μέρα χαχαχα) και που και που έχω μια αίσθηση από πονακια περιόδου. Σε καμία περίπτωση πόνο. Σαν μια ανεπαίσθητη κράμπα . Τίποτα σπουδαίο όμως. Φυσικά και έκανα τεστακι ,φυσικά και είναι ΟΛΟΛΕΥΚΟ. Σαν τον αφρό της θάλασσας! 

Ωπ ενεργοποιήθηκε και το άλλο στήθος διαβαζω 🤗 ενώ κανονικα θα έπρεπε να ξεπριζονται και να μη πονάνε αυτές τις μέρες αν σου ερχόταν η περίοδος ! Από Αύριο είναι η μέρα που θα δειξει το τεστακι κορίτσι μου! Περιμενουμε με αγωνιααααααα🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια νιώθω έντονο πόνο αριστερά...έκανα τεστ το βγάζει αρνητικό αλλά η γραμμή είναι αρκετά πιο έντονη από εχθές..λέτε να ξανακάνω ένα βράδυ;;;;;για δείτε φωτό ..το πάνω είναι το σημερινό οι γραμμουλες και το κάτω το χθεσινό 

IMG20230615150920.jpg

Το σημερινο είναι πιο σκουρο πιστεύω μέχρι αυτιο θα δεις φατσουλα κορίτσι μου🙏 κάνε και ένα το απόγευμα βράδυ! Εμένα το πρωί που έκανα ήταν σαν το χθεσινό σου και τώρα έκανα μια ταινία και είναι έτσι 👇   Θα κάνω και εγώ το απόγευμα βράδυ να δω πως θα βγει! 

image.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Άρα να κάνω και το βράδυ σήμερα ε;;;γιατί νιώθω τσιμπήματα έντονα...μην το αφήσω για αύριο και χάσω το πικ!!

Επίσης και εγώ από χθες έχω πόνους ωορρηξιας και φαντάσου μετά την επαφή πέθανα στον πονο αριστερα! Αριστερα είδαμε χθες το ωάριο που θα σπάσει με τον γιατρό! Και εσυ αριστερα έχεις τσιμπήματα όποτε μαζί από αριστερα θα κάνουμε🙏 μακάρι να είναι το τυχερό ωάριακι μας🫶🫶🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Το σημερινο είναι πιο σκουρο πιστεύω μέχρι αυτιο θα δεις φατσουλα κορίτσι μου🙏 κάνε και ένα το απόγευμα βράδυ! Εμένα το πρωί που έκανα ήταν σαν το χθεσινό σου και τώρα έκανα μια ταινία και είναι έτσι 👇   Θα κάνω και εγώ το απόγευμα βράδυ να δω πως θα βγει! 

image.jpg

Τι γίνεται πια αυτό τον μήνα;;;;μας έσκασε...εσύ έως πότε έχεις περιθώριο;;;πότε φεύγει ο άντρας σου;;;εγώ θα ξανακάνω στις 11 το βράδυ..εκείνη την ώρα που θα κοιμηθούν τα μικρά και θα μπορούμε να κάτσουμε...μπας και πιάσω το πικ...17η είμαι σήμερα...θα αργήσει η περίοδος αυτό τον μήνα μάλλον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Άρα να κάνω και το βράδυ σήμερα ε;;;γιατί νιώθω τσιμπήματα έντονα...μην το αφήσω για αύριο και χάσω το πικ!!

Κι εγώ συμφωνώ να κάνεις και σήμερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ περιμένω περίοδο σε περίπου 10 μέρες.. από την ωορρηξία και έπειτα σχεδόν είχα πολύ πολύ ελαφριούς πόνους περιόδου..χθες και σήμερα ίσως λιιιίγο πιο έντονους.. αυτή τη φορά σε αντίθεση με τις προηγούμενες περιόδους καθόλου πόνο ή πρήξιμο στο στήθος μέχρι τώρα.. δεν περνάνε οι μέρες.. 

Έκανα ένα τεστάκι ωορρηξίας ετσι για να δω τι θα δείξει και έβγαλε φατσούλα που τρεμόπαιζει.. αλλά όταν τρεμόπαιζει νομίζω είναι που διαπιστώνει αύξηση στα οιστρογόνα..και μάλλον αυτά αυξάνονται μέχρι την περίοδο;

Αχ θα σκάσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια δε μου έχουν περάσει οι μυκητες ακόμη..έχω βάλει ένα υπόθετο lomexin αυτό που λέει ένα άπαξ δόση και κρέμα lomexin εξωτερικά συν πλύσεις χαμομήλι γιαούρτι.. αναρωτιέμαι γιατί έτσι αυτή την φορά..την προηγούμενη με ένα υπόθετο είχα καθαρίσει..παίζει λέτε να έχει ερεθιστεί το δέρμα και να με φαγουρίζει; Να μην είναι δηλαδή από μύκητες;

Στον γιατρό σου δεν πήγες να σε δει να σου δώσει συγκεκριμένη αγωγή; 

Εγώ επειδή παλιά είχα ταλαιπωρηθει πολύ από μύκητες, θυμάμαι μου έδινε μια κρέμα που έβαζα κολπικά για 15ημερες και μερικές φορές και χάπια! Γενικά είναι δύσκολοι η μύκητες. Να πας σίγουρα να σε δει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η gallidoula είπε:

Καλησπέρα,

έχουμε άλλη εγκυούλα εδώ στην παρέα? Εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό 1η φορά, είδαμε τον σάκο. Σε 2 βδομάδες πάλι μου είπε....

Υπάρχουν ναι αρκετές, αλλά δεν γράφουμε πια εδώ τόσο συχνά 😛 Αν θες υπάρχει ειδική ενότητα για έγκυες στο φόρουμ!

Αχ οι πιο δύσκολες εβδομάδες είναι αυτές! Γέμισε το πρόγραμμα σου για να περάσουν γρήγορα 😛 Με το καλό να ακούσετε και την καρδούλα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Χθες δυσανασχέτησα και εγώ και όταν είδαμε το αυγουλακι στον υπερηχο λέω φωναχτά επιτέλους γτ μας έχει βγάλει την πιστη όλη η διαδικασία και μου λέει: ‘ τύχη είναι να ξεκινήσει κάτι καλά και να τελειώσει καλά και ας αργησει και οχι να ξεκινήσει κάτι καλά γρηγορα και μετά να σταματήσει !’  Για όλες μας θα έρθει η στιγμή που θα δούμε θετικο και θα κρατήσουμε το μωρακι μας αγκαλια κορίτσι μου, απλά σε κάποιες μανούλες ερχετε γρηγορα το μωρακι τους χωρίς καμία δυσκολία και σε κάποιες αργεί! Υπομονή επιμονή και δύναμη και θα έρθει το μωρακι μας σε όλες μας! Όλες εδώ είμαστε για τον ίδιο σκοπο και καταλαβαίνουμε η μια την άλλη όσο κανένας άλλος ! Δεν λένε ότι αν δεν έχεις βιώσει το ίδιο δεν μπορείς να καταλάβεις τον άλλο; ΕΕ αυτό ισχύει 100%

Αυτό ακριβώς αν δεν το βιώσεις δεν θα το καταλάβεις. Έχω πάψει πλέον να μιλάω στους άλλους δεν θέλω άλλη συμπόνια κι άλλο ένα  "χαλαρώστε και θα έρθει". Εύχομαι κορίτσι μου να είναι η τυχερή σου αυτή τη φορά πραγματικά! Υπομονή και κουράγιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω στα κορίτσια που περιμένουν την ωορρηξία να μην αγχώνονται και να κάνουν τις επαφές τους έτσι κι αλλιώς! Μην περιμένετε μόνο την φατσούλα για να κάνετε σεχ 😛

@Girly κι εγώ είχα νιώσει τσιμπηματακια στη μήτρα όταν έμεινα έγκυος αλλά τα ένιωσα αρκετά νωρίς και θετικό βγήκε μια εβδομάδα μετά. Δεν ξέρω αν όντως ήταν εμφύτευσης ή τυχαία, αλλά θυμάμαι που μου έκαναν εντύπωση και αναρωτιομουν αν ήταν εμφύτευση. Όπως και να χει κάνε υπομονή άλλες 2 μέρες πριν ξεκινήσεις τα τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια νιώθω έντονο πόνο αριστερά...έκανα τεστ το βγάζει αρνητικό αλλά η γραμμή είναι αρκετά πιο έντονη από εχθές..λέτε να ξανακάνω ένα βράδυ;;;;;για δείτε φωτό ..το πάνω είναι το σημερινό οι γραμμουλες και το κάτω το χθεσινό 

IMG20230615150920.jpg

Έτσι όπως βλέπω τις γραμμές σε βλέπω για αύριο αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις το ιδανικό είναι να κάνεις και σήμερα ένα τεστ. Εγώ στην θέση σου δεν θα χαλάλιζα ευκαιρία θα τον είχα λιώσει τον άντρα μου 🤣 να είμαστε σίγουροι χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Υγ. Βρήκα την κατάλληλη λέξη ! Δεν είναι πονακια. Είναι σαν το μούδιασμα που έχεις χαμηλά στη μήτρα πριν την περίοδο.αλλα σε χαμηλό βαθμό 

Πάντως αυτό με το μούδιασμα το λένε μέχρι και γιατροί ως σύμπτωμα, δεν θέλω να σου φουσκώσω τα μυαλά απλά εύχομαι ότι κι εσύ ❤️ υπομονή μερικές ημέρες και μακάρι να μας πεις ευχάριστα νέα, το έχουμε ανάγκη όλες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια δε μου έχουν περάσει οι μυκητες ακόμη..έχω βάλει ένα υπόθετο lomexin αυτό που λέει ένα άπαξ δόση και κρέμα lomexin εξωτερικά συν πλύσεις χαμομήλι γιαούρτι.. αναρωτιέμαι γιατί έτσι αυτή την φορά..την προηγούμενη με ένα υπόθετο είχα καθαρίσει..παίζει λέτε να έχει ερεθιστεί το δέρμα και να με φαγουρίζει; Να μην είναι δηλαδή από μύκητες;

Η κουμπάρα μου όταν έμεινε έγκυος έπαθε ουρολοίμωξη κι εγώ την προηγούμενη φορά που έμεινα έγκυος είχα μύκητες. Πότε περιμένεις την ακατανόμαστη; Μήπως να αποφεύγεις λίγο τα φάρμακα; Μήπως να πάρεις ένα τηλέφωνο τον γιατρό σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τι γίνεται πια αυτό τον μήνα;;;;μας έσκασε...εσύ έως πότε έχεις περιθώριο;;;πότε φεύγει ο άντρας σου;;;εγώ θα ξανακάνω στις 11 το βράδυ..εκείνη την ώρα που θα κοιμηθούν τα μικρά και θα μπορούμε να κάτσουμε...μπας και πιάσω το πικ...17η είμαι σήμερα...θα αργήσει η περίοδος αυτό τον μήνα μάλλον...

Εμένα ο γιατρός μου είπε μέχρι Σάββατο θα γίνει η ωορρηξια και την Κυριακή φεύγει ο σύντροφος μου🥲 και εγω σήμερα είμαι στην 17η μέρα ! Ελπιζω να πετύχουμε τις μέρες γτ όταν μου βγαίνει θετικο αδιαθετώ 16 μέρες μετά όποτε η ωορρηξια μου γινετε δυο μέρες μετά το θετικο! Θα ξανακάνω και εγω τεστ αργότερα να δούμε!  Κάνε και εσυ το βραδακι κορίτσι μου και πιστεύω μέχρι αύριο θα δεις θετικο🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...