Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω έχω ένα κοριτσάκι 9 μηνών και είναι ας πουμε ο πρώτος μου μήνας που ξεκίνησα προσπάθεια για το δεύτερο παιδάκι αλλά επειδή θηλάζω ακόμα δεν έχω πολλές πιθανότητες..

περιμένω να χρονίσει ώστε να μπορέσουμε να κόψουμε τον θηλασμο  για πιο σωστές προσπάθειες γιατί τώρα δεν έχω πολλές ελπίδες να τα καταφέρω 

Αα να σου ζήσει!! Εμένα είναι 21 μηνών.  Ποτέ δεν ξέρεις. Σίγουρα λόγω αυξημένης προλακτινης εφόσον θηλάζεις  θα ηυαν πιο δύσκολο ενδεχομένως.  Αλλά αυτό δεν αποκλειει  και τίποτα!! Σου εύχομαι  με το καλό οπότε αποφασίσεις!! Σύντομα την πήρες και εσύ την απόφαση!!😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Αα να σου ζήσει!! Εμένα είναι 21 μηνών.  Ποτέ δεν ξέρεις. Σίγουρα λόγω αυξημένης προλακτινης εφόσον θηλάζεις  θα ηυαν πιο δύσκολο ενδεχομένως.  Αλλά αυτό δεν αποκλειει  και τίποτα!! Σου εύχομαι  με το καλό οπότε αποφασίσεις!! Σύντομα την πήρες και εσύ την απόφαση!!😀

Καλημέρα κορίτσια

Ναι σύντομα την πηραμε γιατί για το πρώτο παιδάκι μου πήρε 1,5 χρόνο να μεινω εγκυος επειδή είχα την προλακτινη ανεβασμένη και εκανα ένα χρόνο προσπάθεια μονοι μας (βλακεία ) έκανα εξετάσεις και το βρήκα πήρα χάπι και έμεινα εγκυος 

Και λέω εδώ με προλακτινη 32 δεν εμένα εγκυος, όχι τώρα που θα έχει πάει 200 😅 

και επειδή λένε ότι μετά από μια γεννά είσαι πιο γονιμη θέλω να το εκμεταλλευτώ μην φαω πάλι κανένα χρόνο  

Άσε που αντρας μου θέλει και τρίτο🍼... εγω για τρίτο δεν ξερω, αλλά για δεύτερο θέλω σίγουρα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.... 

Δείτε την φώτο... 🥴 Δεν ξέρω τι έγινε εχθές και φάνηκε πιο ξεκάθαρη η γραμμή... Σήμερα μόνο μια σκιά το λες.. Ή αρνητικό... Δεν μπορώ να καταλάβω... Εγώ θα τα συνεχίσω βέβαια τα τεστ... Τι λέτε;;;;; είμαι να σκάσω 

IMG_20230527_093845_edit_346178363535717.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Πρώτη φορά γράφω στην ομάδα  σας!! Αλλά σήμερα έκανα κ εγώ χοριακη2 μετά από εξωσωματική  και βγήκε θετική!!! Έκανα και ένα τεστ στο ενδιάμεσο όσο περίμενα  τα αποτελέσματα  ,γιατί με είχε φάει η αγωνία. Θετικό και αυτό!!  Δε σας έχω παρακολουθήσει  .. 

Τελευταία  περίοδος δική μου 28 Απριλίου!! Δεν ξέρω πως να υπολογίσω  τις εβδομάδες  μου βέβαια  λόγω εξωσωματικής.  Να πω ότι έχω ήδη ένα παιδάκι  από προηγούμενη  εξωσωματική  πριν από 2 χρόνια σχεδόν.  Δευτέρα  θα πάω για επανάληψη  χοριακης.  

Με το καλό κορίτσι μου ❤️🙏 Καλωσηρθες στην παρέα μας 😉😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... 

Δείτε την φώτο... 🥴 Δεν ξέρω τι έγινε εχθές και φάνηκε πιο ξεκάθαρη η γραμμή... Σήμερα μόνο μια σκιά το λες.. Ή αρνητικό... Δεν μπορώ να καταλάβω... Εγώ θα τα συνεχίσω βέβαια τα τεστ... Τι λέτε;;;;; είμαι να σκάσω 

IMG_20230527_093845_edit_346178363535717.jpg

Μονό στο μεσαίο κάτι φαίνεται.. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι ροζ ή εξάτμισης.. Έχεις ακόμα μέρες οπότε μη δίνεις ακόμα σημασία στα τεστ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μονό στο μεσαίο κάτι φαίνεται.. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι ροζ ή εξάτμισης.. Έχεις ακόμα μέρες οπότε μη δίνεις ακόμα σημασία στα τεστ. 

Ροζ είναι και αυτό είναι που με έδωσε ελπίδες.. Από κοντά φαίνεται ροζ όχι γκρι... Νευρίασα τόσο πολύ...να δίνουν ελπίδες τζάμπα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... 

Δείτε την φώτο... 🥴 Δεν ξέρω τι έγινε εχθές και φάνηκε πιο ξεκάθαρη η γραμμή... Σήμερα μόνο μια σκιά το λες.. Ή αρνητικό... Δεν μπορώ να καταλάβω... Εγώ θα τα συνεχίσω βέβαια τα τεστ... Τι λέτε;;;;; είμαι να σκάσω 

IMG_20230527_093845_edit_346178363535717.jpg

Αντε πάλι με τα τεστ! Θα μας τρελάνουν;;; Ελπιζω να μην είναι εξάτμισης κορίτσι μου 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... 

Δείτε την φώτο... 🥴 Δεν ξέρω τι έγινε εχθές και φάνηκε πιο ξεκάθαρη η γραμμή... Σήμερα μόνο μια σκιά το λες.. Ή αρνητικό... Δεν μπορώ να καταλάβω... Εγώ θα τα συνεχίσω βέβαια τα τεστ... Τι λέτε;;;;; είμαι να σκάσω 

IMG_20230527_093845_edit_346178363535717.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου.

Στο μεσαίο φαίνεται ξεκάθαρα η γραμμή. Εμένα όταν είχα κάνει 3 πριν 2 μήνες ήταν ξεκάθαρα αρνητικά. Δεν νομίζω να φημίζονται για γραμμή εξάτμισης αυτά τα τεστ.

Το χτεσινό τεστ το έκανες πρωί ή αργότερα; Γιατί σε κάποιες κοπέλες (δεν ξέρω γιατί) τα τεστ δείχνουν καλύτερα μετά τα πρώτα πρωινά ουρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου... Μόλις γύρισα από τον γιατρό μου έδωσε εξετάσεις για θυρεοειδή κ γενικά προλακτίνη κ τα άλλα. Με δική μου πίεση βέβαια.. το ενδομήτριο το είδε πάρα πολύ καλό κ τις ωοθήκες κ το αστείο είναι ότι μου λέει βλέπω δεν έχεις αδιαθετησει. Κ του λέω από Δευτέρα έχω περίοδο αλλά δεν έχω ροή καθόλου... Η απάντηση του σε αυτό είναι ότι το στρες μου το κάνει όλο αυτό για εσωτερικά ειναι όλα καλά κ δεν φαίνεται κάτι. Κ ότι σύντομα θα έρθει το μωράκι αρκεί να χαλαρώσω. Τώρα θα πάω κ σε ενδοκρινολόγο να πάρω γνώμη κ από εκεί. Κ Δευτέρα θα πάρω κ τις απαντήσεις από τις εξετάσεις... Πήγα κ τις έκανα κατευθείαν μόλις έφυγα από τον γιατρό. Δλδ εγώ να δεχτώ ότι από το στρες δεν έχω κανονικη περίοδο βρε κορίτσια? Μου έδωσε μονο να πάρω cyclapur. Δεν το ξέρω τι είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... Μόλις γύρισα από τον γιατρό μου έδωσε εξετάσεις για θυρεοειδή κ γενικά προλακτίνη κ τα άλλα. Με δική μου πίεση βέβαια.. το ενδομήτριο το είδε πάρα πολύ καλό κ τις ωοθήκες κ το αστείο είναι ότι μου λέει βλέπω δεν έχεις αδιαθετησει. Κ του λέω από Δευτέρα έχω περίοδο αλλά δεν έχω ροή καθόλου... Η απάντηση του σε αυτό είναι ότι το στρες μου το κάνει όλο αυτό για εσωτερικά ειναι όλα καλά κ δεν φαίνεται κάτι. Κ ότι σύντομα θα έρθει το μωράκι αρκεί να χαλαρώσω. Τώρα θα πάω κ σε ενδοκρινολόγο να πάρω γνώμη κ από εκεί. Κ Δευτέρα θα πάρω κ τις απαντήσεις από τις εξετάσεις... Πήγα κ τις έκανα κατευθείαν μόλις έφυγα από τον γιατρό. Δλδ εγώ να δεχτώ ότι από το στρες δεν έχω κανονικη περίοδο βρε κορίτσια? Μου έδωσε μονο να πάρω cyclapur. Δεν το ξέρω τι είναι...

Κορίτσι μου πρέπει να αλλάξεις γιατρό!! Εγώ αυτό θα έκανα στην θέση σου! Δεν ξέρω πόσο καιρό τον έχεις και αν το εμπιστεύεσαι αλλά από αυτά που ακούω το να αλλάξεις γιατρό είναι μονόδρομος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... 

Δείτε την φώτο... 🥴 Δεν ξέρω τι έγινε εχθές και φάνηκε πιο ξεκάθαρη η γραμμή... Σήμερα μόνο μια σκιά το λες.. Ή αρνητικό... Δεν μπορώ να καταλάβω... Εγώ θα τα συνεχίσω βέβαια τα τεστ... Τι λέτε;;;;; είμαι να σκάσω 

IMG_20230527_093845_edit_346178363535717.jpg

Εγώ και στο σημερινό σου τέστ βλέπω γραμμή αλλά όχι ροζ! Η αλήθεια είναι ότι τα συγκεκριμένα βγάζουν πολύ συχνά γραμμή εξάτμισης. Εμένα τουλάχιστον 4 στα 5 έχουν γραμμή εξάτμισης!! Αλλά το χθεσινό σου έχει ροζ γραμμή φαίνεται πεντακάθαρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... Μόλις γύρισα από τον γιατρό μου έδωσε εξετάσεις για θυρεοειδή κ γενικά προλακτίνη κ τα άλλα. Με δική μου πίεση βέβαια.. το ενδομήτριο το είδε πάρα πολύ καλό κ τις ωοθήκες κ το αστείο είναι ότι μου λέει βλέπω δεν έχεις αδιαθετησει. Κ του λέω από Δευτέρα έχω περίοδο αλλά δεν έχω ροή καθόλου... Η απάντηση του σε αυτό είναι ότι το στρες μου το κάνει όλο αυτό για εσωτερικά ειναι όλα καλά κ δεν φαίνεται κάτι. Κ ότι σύντομα θα έρθει το μωράκι αρκεί να χαλαρώσω. Τώρα θα πάω κ σε ενδοκρινολόγο να πάρω γνώμη κ από εκεί. Κ Δευτέρα θα πάρω κ τις απαντήσεις από τις εξετάσεις... Πήγα κ τις έκανα κατευθείαν μόλις έφυγα από τον γιατρό. Δλδ εγώ να δεχτώ ότι από το στρες δεν έχω κανονικη περίοδο βρε κορίτσια? Μου έδωσε μονο να πάρω cyclapur. Δεν το ξέρω τι είναι...

Κορίτσι μου τα σικλακουρ είναι για ενίσχυση του ενδομητρίου! Μου τα είχε δώσει και εμένα αλλά μόνο τα άσπρα χάπια γτ μέσα έχει και καφέ! Αν στο έδωσε όλο το κουτί τοτε είναι μάλλον για να στρώσει ο κύκλος σου! Καλύτερα να παρεις και μια δεύτερη γνώμη γτ από στρες δεν ξερω αν επηρεάζετε η ροη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... 

Δείτε την φώτο... 🥴 Δεν ξέρω τι έγινε εχθές και φάνηκε πιο ξεκάθαρη η γραμμή... Σήμερα μόνο μια σκιά το λες.. Ή αρνητικό... Δεν μπορώ να καταλάβω... Εγώ θα τα συνεχίσω βέβαια τα τεστ... Τι λέτε;;;;; είμαι να σκάσω 

IMG_20230527_093845_edit_346178363535717.jpg

...εγώ θα πω ότι βλέπω ξεκάθαρα την γραμμή στο χθεσινό η οποία φαίνεται ότι δεν είναι εξατμισης.. με τόσα εξάτμισης που έχω δει καταλαβαίνω αμέσως πως πρόκειται για κανονική γραμμή .

Η γραμμή εξάτμισης θα ήταν πιο παχιά ,και θα φαινόταν γκρι-κιτρινο χρώμα. Επίσης αν πάρεις το τεστ και το δεις από το πλάι θα δεις στα εξάτμισης ότι φαίνεται ουσιαστικά το "αυλάκι" που θα έπρεπε να χρωματιστεί. 

Πιστεύω ότι το χθεσινό τεστ ήταν αξιόπιστο και έδειξε εγκυμοσύνη αγαπημένη μου. Το σημερινό δε το εμπιστεύομαι τόσο. Θα σου έλεγα να κάνεις άλλο ένα το βράδυ . Μη πιεις υγρά για ένα 3ωρο και μη κατουρήσεις. Θα δεις ότι θα την ξαναδούμε την γραμμή. Τώρα ότι ώρα και να κάνεις απλά αυξάνεται η χοριακη και θα φαίνεται καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για πείτε λίγο...σήμερα 4η μέρα περιόδου και η περίοδος μου τελείωσε! Πρώτη φορά στα χρονικά μου συμβαίνει αυτό. Δε μου έχει ξανατυχει ποτέ. Υπάρχει περίπτωση να επειρεαστηκε από την αντιβίωση που ξεκίνησα χθες? Δε ξέρω τι να υποθεσω! Από το e coli??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Πρώτη φορά γράφω στην ομάδα  σας!! Αλλά σήμερα έκανα κ εγώ χοριακη2 μετά από εξωσωματική  και βγήκε θετική!!! Έκανα και ένα τεστ στο ενδιάμεσο όσο περίμενα  τα αποτελέσματα  ,γιατί με είχε φάει η αγωνία. Θετικό και αυτό!!  Δε σας έχω παρακολουθήσει  .. 

Τελευταία  περίοδος δική μου 28 Απριλίου!! Δεν ξέρω πως να υπολογίσω  τις εβδομάδες  μου βέβαια  λόγω εξωσωματικής.  Να πω ότι έχω ήδη ένα παιδάκι  από προηγούμενη  εξωσωματική  πριν από 2 χρόνια σχεδόν.  Δευτέρα  θα πάω για επανάληψη  χοριακης.  

Καλώς ήρθες και από δω! Συγχαρητήρια! Εύχομαι μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️ 

Τώρα περιμένεις για την 2η χοριακη ή να πας για υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... 

Δείτε την φώτο... 🥴 Δεν ξέρω τι έγινε εχθές και φάνηκε πιο ξεκάθαρη η γραμμή... Σήμερα μόνο μια σκιά το λες.. Ή αρνητικό... Δεν μπορώ να καταλάβω... Εγώ θα τα συνεχίσω βέβαια τα τεστ... Τι λέτε;;;;; είμαι να σκάσω 

IMG_20230527_093845_edit_346178363535717.jpg

Περίεργα πράγματα... Μήπως δεν είναι καλό το σημερινό τεστακι; Τι να πω... Κάνε και αύριο 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια για πείτε λίγο...σήμερα 4η μέρα περιόδου και η περίοδος μου τελείωσε! Πρώτη φορά στα χρονικά μου συμβαίνει αυτό. Δε μου έχει ξανατυχει ποτέ. Υπάρχει περίπτωση να επειρεαστηκε από την αντιβίωση που ξεκίνησα χθες? Δε ξέρω τι να υποθεσω! Από το e coli??

Συμβαίνει κορίτσι μου και εγώ το έπαθα πριν καιρο 2 φορές ! Είχα αίμα για 3 μέρες και έπειτα μια μέρα καφέ και τελος ! Δεν είναι κάτι μην σε ανησυχεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Πρώτη φορά γράφω στην ομάδα  σας!! Αλλά σήμερα έκανα κ εγώ χοριακη2 μετά από εξωσωματική  και βγήκε θετική!!! Έκανα και ένα τεστ στο ενδιάμεσο όσο περίμενα  τα αποτελέσματα  ,γιατί με είχε φάει η αγωνία. Θετικό και αυτό!!  Δε σας έχω παρακολουθήσει  .. 

Τελευταία  περίοδος δική μου 28 Απριλίου!! Δεν ξέρω πως να υπολογίσω  τις εβδομάδες  μου βέβαια  λόγω εξωσωματικής.  Να πω ότι έχω ήδη ένα παιδάκι  από προηγούμενη  εξωσωματική  πριν από 2 χρόνια σχεδόν.  Δευτέρα  θα πάω για επανάληψη  χοριακης.  

Καλώς ήρθες κορίτσι μπυ και συγχαρητηριαα για την εγκυμοσυνη σου❤️ να σου ζήσει το παιδάκι σου και με τη καλό να έρθει και το νέο μέλος 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εγώ την Τρίτη όπως ξέρετε περιμενω περίοδο και το στήθος δεν με ποναει καθόλου και δεν είναι πρισμενο λες και δεν θα έρθει η περίοδος ! Τι γινετε; Λέτε να μη μου έρθει τώρα και να αργησει; Όμως έχω δει θετικο τεστ ωορρηξιας και είχα και πονάκια ωορρηξιας 14 μαιου! Το μόνο που έχω είναι κάπου κάπου πονάκια χαμηλά στην κοιλιά αλλά όχι κάτι τρελό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... Μόλις γύρισα από τον γιατρό μου έδωσε εξετάσεις για θυρεοειδή κ γενικά προλακτίνη κ τα άλλα. Με δική μου πίεση βέβαια.. το ενδομήτριο το είδε πάρα πολύ καλό κ τις ωοθήκες κ το αστείο είναι ότι μου λέει βλέπω δεν έχεις αδιαθετησει. Κ του λέω από Δευτέρα έχω περίοδο αλλά δεν έχω ροή καθόλου... Η απάντηση του σε αυτό είναι ότι το στρες μου το κάνει όλο αυτό για εσωτερικά ειναι όλα καλά κ δεν φαίνεται κάτι. Κ ότι σύντομα θα έρθει το μωράκι αρκεί να χαλαρώσω. Τώρα θα πάω κ σε ενδοκρινολόγο να πάρω γνώμη κ από εκεί. Κ Δευτέρα θα πάρω κ τις απαντήσεις από τις εξετάσεις... Πήγα κ τις έκανα κατευθείαν μόλις έφυγα από τον γιατρό. Δλδ εγώ να δεχτώ ότι από το στρες δεν έχω κανονικη περίοδο βρε κορίτσια? Μου έδωσε μονο να πάρω cyclapur. Δεν το ξέρω τι είναι...

Νομίζω πως πρέπει να πάρεις και άλλη γνωμη ίσως και να αλλάξεις γιατρό όπως λέει και η @annitakianna 

μα καλά τόσο δύσκολο πια να σου δώσει εξετάσεις ορμονικές; 

θέλω θα πω κάτι που πιστεύω (όχι για την δίκη σου περίπτωση το λέω γενικά )

το άγχος δεν εμποδίζει στο να μείνεις εγκυος… το χαλάρωσε και θα έρθει μου το έλεγε θεία μου και η μανα μου ( που δεν είναι γιατροί)  δεν το δέχομαι απο τον γιατρό να μου το λέει τέτοια κουβέντα… ότι το άγχος από μόνο του εμποδίζει και άντε εμποδίζει τον πρώτο μήνα, άντε τον δεύτερο, άντε τον τρίτο εεε πόσους μήνες πια εμποδίζει αυτό το άγχος;
όταν έμεινα εγκυος και άγχος είχα και πεσμένη ψυχολογία είχα και το σκεφτόμουν όλη μερα και στεναχωριόμουν και εκλεγα αλλά έγκυος εμεινα..

Και σου λένε μετά αυτήν την κουβέντα «χαλάρωσε και θα έρθει» και ολα τα αρνητικά συναισθήματα που νιωθεις  προσπαθείς να τα καταπιέσεις με αποτέλεσμα επειδή δεν μπορείς, να σε δημιουργούν και τύψεις ότι εσυ φταις που δεν έρχεται επειδή δεν μπορείς να διαχειριστείς το άγχος σου..

εεε όχι δεν φταις ΕΣΥ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου εγώ την Τρίτη όπως ξέρετε περιμενω περίοδο και το στήθος δεν με ποναει καθόλου και δεν είναι πρισμενο λες και δεν θα έρθει η περίοδος ! Τι γινετε; Λέτε να μη μου έρθει τώρα και να αργησει; Όμως έχω δει θετικο τεστ ωορρηξιας και είχα και πονάκια ωορρηξιας 14 μαιου! Το μόνο που έχω είναι κάπου κάπου πονάκια χαμηλά στην κοιλιά αλλά όχι κάτι τρελό!

Αρα είναι κάτι διαφορετικό από τις άλλες φορές.. αυτό δεν είναι κακο που δεν σε ενοχλεί παρτο για καλό 😊 

ποτε θα κανείς το πρώτο τεστ ; Αύριο ; Περιμένουμε με αγωνία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αρα είναι κάτι διαφορετικό από τις άλλες φορές.. αυτό δεν είναι κακο που δεν σε ενοχλεί παρτο για καλό 😊 

ποτε θα κανείς το πρώτο τεστ ; Αύριο ; Περιμένουμε με αγωνία 

Ναι είναι διαφορετικό γτ πάντα με ποναει 6-7 μέρες πριν την περίοδο! Η αλήθεια είναι ότι έκανα τώρα η χαζή και δεν το βούτηξα σε ποτηράκι και ούρησα πάνω του και μου έβγαλε άσπρη γραμμή😂 έχω τις ταινίες one step! Θα κάνω αύριο με τα πρωινα και θα το βούτηξω σε ποτηράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι είναι διαφορετικό γτ πάντα με ποναει 6-7 μέρες πριν την περίοδο! Η αλήθεια είναι ότι έκανα τώρα η χαζή και δεν το βούτηξα σε ποτηράκι και ούρησα πάνω του και μου έβγαλε άσπρη γραμμή😂 έχω τις ταινίες one step! Θα κάνω αύριο με τα πρωινα και θα το βούτηξω σε ποτηράκι! 

Αυτά θέλουν μόνο με ποτηράκι δεν δείχνουν αλλιώς τα τεστ νομίζω το γραφει και στο χαρτι 🤔

αλλά να το κανείς και με πρωινά ουρά είσαι πριν από την καθυστέρηση όποτε φαντάζομαι θέλει σίγουρα πρωινά για να δείξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Αυτά θέλουν μόνο με ποτηράκι δεν δείχνουν αλλιώς τα τεστ νομίζω το γραφει και στο χαρτι 🤔

αλλά να το κανείς και με πρωινά ουρά είσαι πριν από την καθυστέρηση όποτε φαντάζομαι θέλει σίγουρα πρωινά για να δείξει 

Ναι ναι θέλουν ποτηράκι 😂 εγώ έκανα βλακειουλα 😂😂😂 είμαι 3 μέρες πριν ! Θα κάνω αύριο με τα πρωινα σε ποτηράκι 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, σας διαβάζω συχνά πυκνά τον τελευταίο καιρό αλλά γράφω πρώτη φορά. Προσπαθούμε 4 μηνες με τον σύζυγο για μωράκι, αλλά στοχευμένα μόνο τους 2 που παρακολουθώ και την ωορρηξία μου με ταινίες. Είμαστε 31 ετών και οι δύο. Ξέρω ότι δεν ειναι καθόλου πολύς καιρός αλλά σκέφτομαι αν έχει νόημα να κάνουμε κάποιες εξετάσεις για να ξέρουμε πού βαδίζουμε, να πάρω ίσως κάποιες βιταμίνες όπως τα inofert plus που διαβάζω συχνά, ή φυλλικό? Πρέπει να ρωτήσω τη γυναικολόγο ή μπορώ να τα πάρω μόνη μου? Σκέφτομαι ότι λογικά θα μου πει ότι δεν χρειάζεται, να μην αγχώνομαι και θα έρθει, είναι νωρίς. Στον τελευταίο ετήσιο γυναικολογικό έλεγχο πριν 3 μήνες ήταν όλα τέλεια, πέρα από ένα μικρό ινομυωμα εκτός μήτρας που μου είπε ότι δεν είναι καθόλου σημαντικό. Τι γνώμη έχετε? Μήπως όντως απλά να το πάρουμε πιο χαλαρά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...