Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

Τι γίνεται κορίτσια????? Μας πείθετε να κάνουμε όλοι υγιεινή διατροφή!!!!! Εγώ γενικά έχω κόψει ψωμί κ ζυμαρικά κ αυτό με βοηθάει να διατηρηθω... Όταν ξεκινάω μακαρόνια γιατί είμαι πολύ μακαρινου εκεί αρχίζω κ παίρνω κιλακια!!! Έχω ένα τζιν σταθερό το οποίο αν το φορέσω κ με στενεύει ξέρω ότι πήρα 🤪 κ αρχίζω πάλι να προσέχω!!! Κ τελικά νομίζω το πιο βασικό να τρώμε το βράδυ κάτι πολύ ελαφρύ... Κ περπάτημα αρκετό. Εγώ δουλεύω μέχρι τις 4 κουβαλώντας συνέχεια πράγματα κ πολύ περπάτημα... Διάλειμμα κάνω όταν είναι να πάω σε άλλο σούπερ μάρκετ... @Girly επειδή αν θυμάμαι καλά δουλεύεις σε αυτόν τον τομέα φαντάσου σηκώνω πάνω από 10 κιβώτια εβαπορε την ημέρα!! 20 κιλα το κιβωτιο. Κ αντίστοιχα σε ψυγείο αλλά αυτά είναι πούπουλο μπροστά στα εβαπορε!! Αυτή είναι η γυμναστική μου😂 κ μετά μου λέει ο άντρας μου γιατί δεν συνεχίζω γυμναστική!!! Γυρνάω πτώμα από τη δουλειά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Τι γίνεται κορίτσια????? Μας πείθετε να κάνουμε όλοι υγιεινή διατροφή!!!!! Εγώ γενικά έχω κόψει ψωμί κ ζυμαρικά κ αυτό με βοηθάει να διατηρηθω... Όταν ξεκινάω μακαρόνια γιατί είμαι πολύ μακαρινου εκεί αρχίζω κ παίρνω κιλακια!!! Έχω ένα τζιν σταθερό το οποίο αν το φορέσω κ με στενεύει ξέρω ότι πήρα 🤪 κ αρχίζω πάλι να προσέχω!!! Κ τελικά νομίζω το πιο βασικό να τρώμε το βράδυ κάτι πολύ ελαφρύ... Κ περπάτημα αρκετό. Εγώ δουλεύω μέχρι τις 4 κουβαλώντας συνέχεια πράγματα κ πολύ περπάτημα... Διάλειμμα κάνω όταν είναι να πάω σε άλλο σούπερ μάρκετ... @Girly επειδή αν θυμάμαι καλά δουλεύεις σε αυτόν τον τομέα φαντάσου σηκώνω πάνω από 10 κιβώτια εβαπορε την ημέρα!! 20 κιλα το κιβωτιο. Κ αντίστοιχα σε ψυγείο αλλά αυτά είναι πούπουλο μπροστά στα εβαπορε!! Αυτή είναι η γυμναστική μου😂 κ μετά μου λέει ο άντρας μου γιατί δεν συνεχίζω γυμναστική!!! Γυρνάω πτώμα από τη δουλειά!!!!

....δυστυχώς σε καταλαβαίνω απόλυτα...ναι καλά θυμάσαι σε σούπερ μάρκετ δουλεύω και εγώ ..στο μαγαζί που δουλεύω προς το παρόν είμαι η μόνη που δεν έχω κάνει ακόμη κάποια επέμβαση σε ώμους,γόνατα ,κλπ ..οι υπόλοιποι έχουν κάνει ΟΛΟΙ..μέση φυσικά όλοι πάμε με ζώνη στη δουλειά και ο καθένας έχει τα αξεσουάρ του...πιστεύω για αυτό έχουμε τα ντουλαπάκια μας ..για να βάζουμε μέσα τα αξεσουάρ μας ..για καρπούς για αγκώνες ,ζώνες μέσης ,επιγονατίδες κλπ ..εμένα το χειρότερο μου είναι να μπαίνω στον τομέα του φούρνου και να έχω να ξεφορτωσω 5-6 παλέτες με κατεψυγμένα ψωμιά..ειδικά κάτι σύμμεικτα κάτι πολυδπορα που είναι όταν ψήνονται ένα κιλό ,φαντάζεσαι πόσο είναι κατεψυγμένα...και το κάθε κιβώτιο έχει 20 μέσα ..και για κλείσιμο όλα αυτά δε πολύ περιορισμένο χώρο(που πολλές φορές χρειάζεται να τα σηκώσω πάνω από το κεφάλι μου και να περπατήσω )στους υπέροχους -23 βαθμούς ... Ποιο γυμναστήριο λέμε μετά??!? Βρε μήπως να πάμε καμία άρση βαρών? Νομίζω το 'χουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σήμερα έχω τρομερή ζαλάδα 🙄 όταν κοιτάζω κάπου ψηλά γυρνάνε όλα! Τι σκατα να έχω παθει; Λέτε να είναι από το glucophage που παιρνω; Πρώτη φορά στη ζωή μου το παθαίνω αυτό 🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Girly είπε:

Ααα ναι ε?  Το εύχομαι. Αυτή τη στιγμή έχω στο πηγούνι 4 μεγάλα σπυράκια. Γενικά δεν βγάζω σπυράκια και άντε άμα τύχει να βγάλω κανένα πριν την περίοδο αλλά αυτό που έχω τώρα δε μου έχει ξανατυχει.. για τα ούρα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα,εύχομαι όπως λες να είναι κάτι απλό και να φεύγει με απλή θεραπεία..

Εσύ τι κάνεις κορίτσι μου?

4?? Καλέ αυτό δεν είναι τίποτα!! Εγώ από 1 που βγάζω αυτόν τον μήνα έβγαλα 7! Εσωτερικές κύστες που πονάνε! Άσε!! Πάει το προσωπάκι μου..😢 Πιθανολογω ότι είναι από τις βιταμίνες με dhea.. και πάλι ξαναλέω @Mpourmpoulo ίσως εσένα δε σε επηρεάσουν καθόλου στην ακμή! 

Τώρα για την ουρολοίμωξη..

Εγώ μετά την επαφή κάθομαι ξάπλα μισή ώρα και μετά πλένομαι! Αν δεν πλύθω 100% θα πάθω ουρολοίμωξη..

Επίσης, κορίτσια προσέξτε τώρα που έρχεται το καλοκαίρι με μαγιό και θάλασσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Λοιπόν εγώ επειδή είμαι πολυυυ επιρρεπής στην ουρολοίμωξη, θα σου προτείνω μέχρι να πας στον γιατρό, να πίνεις άφθονα νερά και αυτό που εμένα με έχει γλιτώσει πολλές φορές στο Τσακ, είναι οι αναβραζουσες βιταμίνες κράνμπερι! Όχι χάπια, αναβραζουσες! Τα χάπια θέλουν περισσότερο χρόνο. Μπορείς να ρωτήσεις το φαρμακείο ή τηλεφωνικά τον γιατρό σου πρώτου πας, ώστε να τις πάρεις! Επίσης, να αποφεύγεις το κρασί όταν νιώθεις έτσι. Εμένα με χειροτέρευε πάντα..

Πολύ χρήσιμη πληροφορία για τις βιταμίνες!!! Θα τις πάρω κι εγώ να έχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ πολύ για την βοήθεια! Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πάθει ποτέ ουρολοίμωξη κ δεν ξέρω τα συμπτώματα της. Προς το παρόν αυτές τις μέρες που έχω την μυρωδιά δεν έχω κάποια ενόχληση. Και η μυρωδιά είναι μόνο το πρωί στα πρώτα πρωινά. Μίλησα με την μαία της γυναικολόγου μου και μου έγραψε να κάνω αύριο πρωί με τα πρωινά μια καλλιέργεια ούρων. Της φάνηκε περίεργο που δεν έχω ενόχληση η τσούξιμο και που η μυρωδιά είναι μόνο το πρωί ,δεν το έχει ξανασυναντήσει μου είπε. Εκεί αγχώθηκα λιγάκι ...πφφ ψυχραιμία και θα περιμένω αύριο πρωί να κάνω την εξέταση και θα ζητήσω να μου τα βγάλουν σαν επείγον ώστε να ξέρω αύριο απόγευμα τι είναι τελικα

Αλλιώς μήπως να δεις μην τυχόν είναι από κολπικά υγρά;; Εγώ έχω πάθει κολπιτιδα χωρίς συμπτώματα..ένα garderella κάπως έτσι λεγόταν..δεν κάνεις και μια καλλιέργεια κολπικού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μπραβο κορίτσι μου καλά έκανες ! Το αλεύρι και η ζάχαρη είναι ότι χειρότερο ! Όμως μπορείς να τα αντικαταστήσεις με αλευρι ολικής και αντί για ζάχαρη στέβια 😀

Κι εγώ κορίτσια με αλεύρι ολικής παίρνω ψωμάκι! 

Το πρωί έκοψα τα κοινά δημητριακά και ξεκίνησα βρώμη με λιναρόσπορο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Girly είπε:

....δυστυχώς σε καταλαβαίνω απόλυτα...ναι καλά θυμάσαι σε σούπερ μάρκετ δουλεύω και εγώ ..στο μαγαζί που δουλεύω προς το παρόν είμαι η μόνη που δεν έχω κάνει ακόμη κάποια επέμβαση σε ώμους,γόνατα ,κλπ ..οι υπόλοιποι έχουν κάνει ΟΛΟΙ..μέση φυσικά όλοι πάμε με ζώνη στη δουλειά και ο καθένας έχει τα αξεσουάρ του...πιστεύω για αυτό έχουμε τα ντουλαπάκια μας ..για να βάζουμε μέσα τα αξεσουάρ μας ..για καρπούς για αγκώνες ,ζώνες μέσης ,επιγονατίδες κλπ ..εμένα το χειρότερο μου είναι να μπαίνω στον τομέα του φούρνου και να έχω να ξεφορτωσω 5-6 παλέτες με κατεψυγμένα ψωμιά..ειδικά κάτι σύμμεικτα κάτι πολυδπορα που είναι όταν ψήνονται ένα κιλό ,φαντάζεσαι πόσο είναι κατεψυγμένα...και το κάθε κιβώτιο έχει 20 μέσα ..και για κλείσιμο όλα αυτά δε πολύ περιορισμένο χώρο(που πολλές φορές χρειάζεται να τα σηκώσω πάνω από το κεφάλι μου και να περπατήσω )στους υπέροχους -23 βαθμούς ... Ποιο γυμναστήριο λέμε μετά??!? Βρε μήπως να πάμε καμία άρση βαρών? Νομίζω το 'χουμε!

Σε θαυμάζω να ξέρεις κορίτσι μου! Εγώ δυστυχώς έχω να κάνω με τον καπνό των τσιγάρων.. ευτυχώς έχω δικό μου γραφείο και όταν γίνεται πανικός κλείνω την πόρτα μου και δε βγαίνω! 😀 Δεν καταλαβαίνουν ότι και να τους πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Σε θαυμάζω να ξέρεις κορίτσι μου! Εγώ δυστυχώς έχω να κάνω με τον καπνό των τσιγάρων.. ευτυχώς έχω δικό μου γραφείο και όταν γίνεται πανικός κλείνω την πόρτα μου και δε βγαίνω! 😀 Δεν καταλαβαίνουν ότι και να τους πω..

..όσο καιρό κάπνιζα δεν καταλάβαινα καθόλου ποσο μυρίζει...όταν το έκοψα για την εγκυμοσύνη και για τα επόμενα 4 χρόνια ειλικρινά δεν μπορούσα να ανεχτώ τον καπνό με τίποτα. Όχι να καπνίζουν μπροστά μου απλά, δυσανασχετουσα ακόμη και όταν μιλούσα με κάποιον που είχε καπνίσει! Δυστυχώς δεν θα καταλάβουν..στο λέω εκ πείρας! Ευτυχώς που έχεις δικό σου γραφείο αν και καταλαβαίνω πόσο μπορεί να σε ενοχλεί να περπατάς στους διαδρόμους και να μυρίζει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Αλλιώς μήπως να δεις μην τυχόν είναι από κολπικά υγρά;; Εγώ έχω πάθει κολπιτιδα χωρίς συμπτώματα..ένα garderella κάπως έτσι λεγόταν..δεν κάνεις και μια καλλιέργεια κολπικού;

Μου έγραψε ήδη την καλλιέργεια και δε νομίζω να βρω χρόνο σήμερα να πάω από το ιατρείο να μου πάρει δείγμα. Θα δω σε πρώτη φάση αν είναι κάτι στα ούρα και αν όχι είπε ξαναμιλαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

4?? Καλέ αυτό δεν είναι τίποτα!! Εγώ από 1 που βγάζω αυτόν τον μήνα έβγαλα 7! Εσωτερικές κύστες που πονάνε! Άσε!! Πάει το προσωπάκι μου..😢 Πιθανολογω ότι είναι από τις βιταμίνες με dhea.. και πάλι ξαναλέω @Mpourmpoulo ίσως εσένα δε σε επηρεάσουν καθόλου στην ακμή! 

Τώρα για την ουρολοίμωξη..

Εγώ μετά την επαφή κάθομαι ξάπλα μισή ώρα και μετά πλένομαι! Αν δεν πλύθω 100% θα πάθω ουρολοίμωξη..

Επίσης, κορίτσια προσέξτε τώρα που έρχεται το καλοκαίρι με μαγιό και θάλασσα! 

Εγώ ούτε βιταμίνες ούτε τίποτα... διάβασα πριν ότι ίσως οφείλεται σε μεγάλη παραγωγή οιστρογόνων..τι να πω δε ξέρω!  Όσο για το μαγιό θυμάμαι πάντα μια παλιά γυναικολόγο που έλεγε ότι οι μύκητες λατρεύουν δύο πράγματα. Ζέστη υγρασία και ζάχαρη! Μου έλεγε φαντάσου τι πάρτι κάνουν όταν βγαίνεις από τη θάλασσα και κάθεσαι βρεγμένη με μια κόκα κόλα στο χέρι! Πάντα αυτήν σκέφτομαι το καλοκαίρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

....δυστυχώς σε καταλαβαίνω απόλυτα...ναι καλά θυμάσαι σε σούπερ μάρκετ δουλεύω και εγώ ..στο μαγαζί που δουλεύω προς το παρόν είμαι η μόνη που δεν έχω κάνει ακόμη κάποια επέμβαση σε ώμους,γόνατα ,κλπ ..οι υπόλοιποι έχουν κάνει ΟΛΟΙ..μέση φυσικά όλοι πάμε με ζώνη στη δουλειά και ο καθένας έχει τα αξεσουάρ του...πιστεύω για αυτό έχουμε τα ντουλαπάκια μας ..για να βάζουμε μέσα τα αξεσουάρ μας ..για καρπούς για αγκώνες ,ζώνες μέσης ,επιγονατίδες κλπ ..εμένα το χειρότερο μου είναι να μπαίνω στον τομέα του φούρνου και να έχω να ξεφορτωσω 5-6 παλέτες με κατεψυγμένα ψωμιά..ειδικά κάτι σύμμεικτα κάτι πολυδπορα που είναι όταν ψήνονται ένα κιλό ,φαντάζεσαι πόσο είναι κατεψυγμένα...και το κάθε κιβώτιο έχει 20 μέσα ..και για κλείσιμο όλα αυτά δε πολύ περιορισμένο χώρο(που πολλές φορές χρειάζεται να τα σηκώσω πάνω από το κεφάλι μου και να περπατήσω )στους υπέροχους -23 βαθμούς ... Ποιο γυμναστήριο λέμε μετά??!? Βρε μήπως να πάμε καμία άρση βαρών? Νομίζω το 'χουμε!

😂😂😂 Ακριβώς έτσι μια μέση μια χέρι μια γόνατο... Κάθε εβδομάδα άλλο έτσι για να μην βαριομαστε... Τόσες παλέτες? Πω πω... Εγώ συγκεκριμένα πράγματα παίρνω από παλέτες κ κουράζομαι ... Είναι πολύ πράγμα τόσες παλέτες κ ψυγείο κ όλα αυτά... Φαντάσου κάποιες φορές δεν αντέχω το ψυγείο κ φοράω γάντια.... 😂Εγώ δεν έχω καθόλου κατάψυξη αλλά ξέρω είναι πολύ δύσκολο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

..όσο καιρό κάπνιζα δεν καταλάβαινα καθόλου ποσο μυρίζει...όταν το έκοψα για την εγκυμοσύνη και για τα επόμενα 4 χρόνια ειλικρινά δεν μπορούσα να ανεχτώ τον καπνό με τίποτα. Όχι να καπνίζουν μπροστά μου απλά, δυσανασχετουσα ακόμη και όταν μιλούσα με κάποιον που είχε καπνίσει! Δυστυχώς δεν θα καταλάβουν..στο λέω εκ πείρας! Ευτυχώς που έχεις δικό σου γραφείο αν και καταλαβαίνω πόσο μπορεί να σε ενοχλεί να περπατάς στους διαδρόμους και να μυρίζει ..

Ακριβώς έτσι κι εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια σήμερα έχω τρομερή ζαλάδα 🙄 όταν κοιτάζω κάπου ψηλά γυρνάνε όλα! Τι σκατα να έχω παθει; Λέτε να είναι από το glucophage που παιρνω; Πρώτη φορά στη ζωή μου το παθαίνω αυτό 🙁

Γιατί έτσι κουκλάκι μου? Μήπως κοιμήθηκες στραβά και είναι από τον αυχένα? Εγώ όταν με ενοχλεί ο αυχένας μου το παθαίνω αυτό.. για τα φάρμακα που λες δε ξέρω καθόλου να σου πω...αν δεις ότι συνεχίζει και το σκ μίλησε από Δευτέρα με έναν ορθοπεδικό να δείτε λόγο τον αυχένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, διαβάζω μήνες τα μηνύματά σας αλλά ποτέ δεν έγραψα στο φόρουμ. Το δικό μου ιστορικό είναι λίγο βεβαρυμένο. Αν και μικρή σχετικά ηλικιακά έχω 3 αποβολές. 2 βιοχημικές και μια εξωμήτρια κύηση με αφαίρεση σάλπιγγας. Ξεκινήσαμε προσπαθειες  πάλι τον Ιανουάριο δίχως θετικό αποτέλεσμα προς το παρόν. Το άγχος μου είναι τεράστιο καθώς έχω πλέον μόνο μια σάλπιγγα.  Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις εκτός από υστεροσκοπηση και σαλπιγγογραφια. Καλή δύναμη σε όλες μας και ελπίζω να έχουμε θετικά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Κι εγώ κορίτσια με αλεύρι ολικής παίρνω ψωμάκι! 

Το πρωί έκοψα τα κοινά δημητριακά και ξεκίνησα βρώμη με λιναρόσπορο! 

Εγώ που διαβάζω τα μυνήματα σας περί διατροφής τρώγοντας πατατάκια 😂😂 Κάνω περίπου 5 χρόνια διατροφή (όλα ζυγισμένα αυστηρά) και τώρα χαλάρωσα τελείως με την εγκυμοσύνη. Προσπαθώ εννοείται να μην πάρω πολλά κιλά, και να τρώω υγιεινά για το μωράκι, αλλά θα φάω και την βλακεία μου. Μάλλον από τα πολλά χρόνια στέρησης ξέσπασα τώρα με αφορμή την εγκυμοσύνη, δεν εξηγείται αλλιώς.

Πάντως αυτό που μου έλεγε ο προηγούμενος γυναικολόγος μου είναι να προσέχω να μην πάρω κιλά γιατί όλα τα θέματα τα ορμονικά μου θα γινόντουσαν πολύ χειρότερα! Κ εν τέλει πιστεύω ότι η διατροφή και η γυμναστική με βοήθησαν πολύ να τα έχω σε ισορροπία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ που διαβάζω τα μυνήματα σας περί διατροφής τρώγοντας πατατάκια 😂😂 Κάνω περίπου 5 χρόνια διατροφή (όλα ζυγισμένα αυστηρά) και τώρα χαλάρωσα τελείως με την εγκυμοσύνη. Προσπαθώ εννοείται να μην πάρω πολλά κιλά, και να τρώω υγιεινά για το μωράκι, αλλά θα φάω και την βλακεία μου. Μάλλον από τα πολλά χρόνια στέρησης ξέσπασα τώρα με αφορμή την εγκυμοσύνη, δεν εξηγείται αλλιώς.

Πάντως αυτό που μου έλεγε ο προηγούμενος γυναικολόγος μου είναι να προσέχω να μην πάρω κιλά γιατί όλα τα θέματα τα ορμονικά μου θα γινόντουσαν πολύ χειρότερα! Κ εν τέλει πιστεύω ότι η διατροφή και η γυμναστική με βοήθησαν πολύ να τα έχω σε ισορροπία! 

Καλά έκανες και χαλαρωσες! Ήρθε ο καιρός σου! Δε λέω να τρως ασταμάτητα αλλά όταν έτσι σου κολλήσει κατι ,φατο. Τα κιλά θα χαθούν εύκολα μετά πίστεψέ με!! Ευχαριστησου το!!!!

Κορίτσια για πείτε λίγο,ξέρω ότι σας επρηξα με αυτό αλλά δε βρίσκω τη γιατρό μου... Εγώ επαφή μπορώ να έχω τώρα? Άντε σήμερα οκ που αύριο θα κάνω την καλλιέργεια,φαντάζομαι δεν κάνει να έχω.. αύριο ασχέτως αποτελέσματος μπορώ να έχω επαφή? Και αν τελικά έχω μικρόβιο πρέπει να πάρει και ο άντρας μου αγωγή? Γιατί από προχθές που είχαμε την επαφή και έγινε αυτό δεν ξαναειχαμε επαφή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ που διαβάζω τα μυνήματα σας περί διατροφής τρώγοντας πατατάκια 😂😂 Κάνω περίπου 5 χρόνια διατροφή (όλα ζυγισμένα αυστηρά) και τώρα χαλάρωσα τελείως με την εγκυμοσύνη. Προσπαθώ εννοείται να μην πάρω πολλά κιλά, και να τρώω υγιεινά για το μωράκι, αλλά θα φάω και την βλακεία μου. Μάλλον από τα πολλά χρόνια στέρησης ξέσπασα τώρα με αφορμή την εγκυμοσύνη, δεν εξηγείται αλλιώς.

Πάντως αυτό που μου έλεγε ο προηγούμενος γυναικολόγος μου είναι να προσέχω να μην πάρω κιλά γιατί όλα τα θέματα τα ορμονικά μου θα γινόντουσαν πολύ χειρότερα! Κ εν τέλει πιστεύω ότι η διατροφή και η γυμναστική με βοήθησαν πολύ να τα έχω σε ισορροπία! 

Πατατάκια!!! 😮😮😮Μου τρέχουν τα σάλια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλά έκανες και χαλαρωσες! Ήρθε ο καιρός σου! Δε λέω να τρως ασταμάτητα αλλά όταν έτσι σου κολλήσει κατι ,φατο. Τα κιλά θα χαθούν εύκολα μετά πίστεψέ με!! Ευχαριστησου το!!!!

Κορίτσια για πείτε λίγο,ξέρω ότι σας επρηξα με αυτό αλλά δε βρίσκω τη γιατρό μου... Εγώ επαφή μπορώ να έχω τώρα? Άντε σήμερα οκ που αύριο θα κάνω την καλλιέργεια,φαντάζομαι δεν κάνει να έχω.. αύριο ασχέτως αποτελέσματος μπορώ να έχω επαφή? Και αν τελικά έχω μικρόβιο πρέπει να πάρει και ο άντρας μου αγωγή? Γιατί από προχθές που είχαμε την επαφή και έγινε αυτό δεν ξαναειχαμε επαφή..

Αναλόγως το μικρόβιο!! Στην κολπιτιδα εμένα μου είχε πει ότι δε χρειάζεται να πάρει και ο σύντροφος αγωγή και να αποφύγουμε την επαφή.. εμείς όμως είχαμε κάνει μία..🤐🤐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Πατατάκια!!! 😮😮😮Μου τρέχουν τα σάλια!! 

Το παράξενο είναι ότι ημουν πάντα του γλυκού. Σε σημείο που μπορούσα να τρώω μονο γλυκά. Τώρα δεν θέλω ούτε να τα βλέπω, μόνο ορισμένες φορές το παγωτό μου αρέσει και αυτό όχι πάντα. Η σοκολάτα δε που την λάτρευα, μου προκαλεί ναυτία. Αντιθέτως οτιδήποτε αλμυρό με τραβάει σαν μαγνήτης. Ψύχωση με τα πατατάκια για πρώτη φορά στη ζωή μου!! 

Αλλά σας υπόσχομαι να μην μιλήσω ξανά γι αυτό, κάνετε και διατροφή, μην σας λέω τις γουρουνιες μου 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Το παράξενο είναι ότι ημουν πάντα του γλυκού. Σε σημείο που μπορούσα να τρώω μονο γλυκά. Τώρα δεν θέλω ούτε να τα βλέπω, μόνο ορισμένες φορές το παγωτό μου αρέσει και αυτό όχι πάντα. Η σοκολάτα δε που την λάτρευα, μου προκαλεί ναυτία. Αντιθέτως οτιδήποτε αλμυρό με τραβάει σαν μαγνήτης. Ψύχωση με τα πατατάκια για πρώτη φορά στη ζωή μου!! 

Αλλά σας υπόσχομαι να μην μιλήσω ξανά γι αυτό, κάνετε και διατροφή, μην σας λέω τις γουρουνιες μου 😂😂

Εγώ στην εγκυμοσύνη τρελλαθηκα να τρώω μανταρίνια. Έπαιρνα τη σακούλα και έτρωγα! Επίσης ενώ και εγώ είμαι φαν της σοκολάτας μέχρι να μάθω ότι έχω ζάχαρο και να κοπούν όλα μαχαίρι , έτρωγα μόνο άσπρα γλυκά τα οποία απεχθανομουν! Σοκολάτα καθόλου! Και ελιές! Γενικά και εγώ πολύ αλμυρό....εδώ κάπου να ξαναπώ ότι αγόρι είναι εκεί μέσα η θα γίνω γραφική?!?! Και αν και ξέρω ότι ήθελες κορίτσι , σου επιφυλάσσω τεράστια έκπληξη όταν γεννηθεί και μεγαλώσει λιγάκι....ΕΡΩΤΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ που διαβάζω τα μυνήματα σας περί διατροφής τρώγοντας πατατάκια 😂😂 Κάνω περίπου 5 χρόνια διατροφή (όλα ζυγισμένα αυστηρά) και τώρα χαλάρωσα τελείως με την εγκυμοσύνη. Προσπαθώ εννοείται να μην πάρω πολλά κιλά, και να τρώω υγιεινά για το μωράκι, αλλά θα φάω και την βλακεία μου. Μάλλον από τα πολλά χρόνια στέρησης ξέσπασα τώρα με αφορμή την εγκυμοσύνη, δεν εξηγείται αλλιώς.

Πάντως αυτό που μου έλεγε ο προηγούμενος γυναικολόγος μου είναι να προσέχω να μην πάρω κιλά γιατί όλα τα θέματα τα ορμονικά μου θα γινόντουσαν πολύ χειρότερα! Κ εν τέλει πιστεύω ότι η διατροφή και η γυμναστική με βοήθησαν πολύ να τα έχω σε ισορροπία! 

Έτσι έκανα στον μεγάλο μου γιο και πήρα 36 κιλά χαχαχαχχαχψα 

Πριν ήμουν πολύ αδύνατη... Και μάντεψε.. 11 χρόνια μετά ακόμα τα κουβαλάω κάποια από αυτά 😜😜😜😜

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Εγώ στην εγκυμοσύνη τρελλαθηκα να τρώω μανταρίνια. Έπαιρνα τη σακούλα και έτρωγα! Επίσης ενώ και εγώ είμαι φαν της σοκολάτας μέχρι να μάθω ότι έχω ζάχαρο και να κοπούν όλα μαχαίρι , έτρωγα μόνο άσπρα γλυκά τα οποία απεχθανομουν! Σοκολάτα καθόλου! Και ελιές! Γενικά και εγώ πολύ αλμυρό....εδώ κάπου να ξαναπώ ότι αγόρι είναι εκεί μέσα η θα γίνω γραφική?!?! Και αν και ξέρω ότι ήθελες κορίτσι , σου επιφυλάσσω τεράστια έκπληξη όταν γεννηθεί και μεγαλώσει λιγάκι....ΕΡΩΤΑΣ

Αχχχχ σε πιστεύω για τον έρωτα με το αγοράκι σου ❤️❤️ Ας είναι γερό και σε είναι ο,τι θέλει ο Θεός, το λέω μέσα από την ψυχή μου!!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Έτσι έκανα στον μεγάλο μου γιο και πήρα 36 κιλά χαχαχαχχαχψα 

Πριν ήμουν πολύ αδύνατη... Και μάντεψε.. 11 χρόνια μετά ακόμα τα κουβαλάω κάποια από αυτά 😜😜😜😜

 

Μην μου λες τέτοια.... Μεθαύριο μπαίνω στον 5ο μήνα, και έχω πάρει 3 κιλά ήδη. Ο γιατρός μου έδωσε περιθώριο 8-12 κιλά σύνολο, ελπίζω να μην ξεφύγω πολύ γιατί αλλιώς με βλέπω να κόβω μαχαίρι όλες τις σαχλαμάρες που τρώω με τόση άνεση ως τώρα 🤐🤐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Girly είπε:

Γιατί έτσι κουκλάκι μου? Μήπως κοιμήθηκες στραβά και είναι από τον αυχένα? Εγώ όταν με ενοχλεί ο αυχένας μου το παθαίνω αυτό.. για τα φάρμακα που λες δε ξέρω καθόλου να σου πω...αν δεις ότι συνεχίζει και το σκ μίλησε από Δευτέρα με έναν ορθοπεδικό να δείτε λόγο τον αυχένα...

Πριν τρεις μέρες πήγα για μασάζ και μάλλον μου έκανε ζημιά δεν μπορώ μα το εξηγήσω αλλιώς ! Εβαλα κωλαρο όλη μέρα σήμερα και τώρα νοιωθω λίγο καλύτερα ! Θα το βάζω αυτές τις μέρες και πιστεύω να με βοηθήσει !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλά έκανες και χαλαρωσες! Ήρθε ο καιρός σου! Δε λέω να τρως ασταμάτητα αλλά όταν έτσι σου κολλήσει κατι ,φατο. Τα κιλά θα χαθούν εύκολα μετά πίστεψέ με!! Ευχαριστησου το!!!!

Κορίτσια για πείτε λίγο,ξέρω ότι σας επρηξα με αυτό αλλά δε βρίσκω τη γιατρό μου... Εγώ επαφή μπορώ να έχω τώρα? Άντε σήμερα οκ που αύριο θα κάνω την καλλιέργεια,φαντάζομαι δεν κάνει να έχω.. αύριο ασχέτως αποτελέσματος μπορώ να έχω επαφή? Και αν τελικά έχω μικρόβιο πρέπει να πάρει και ο άντρας μου αγωγή? Γιατί από προχθές που είχαμε την επαφή και έγινε αυτό δεν ξαναειχαμε επαφή..

Κοριτσι μου με την ουρολοίμωξη δεν νομίζω ότι θα έχεις θέμα να έρθεις σε επαφή! Εγώ τοτε που είχα και να ήθελα δεν μπορούςα γτ ενοιωθα χαμηλά ένα βάρος και είχα τσούξιμο ! Ρωτά τον γιατρό σου όμως για σιγουριά ! Όχι δεν χρειάζεται να περί και ο άντρας  σου αγωγή αν έχεις ουρολοίμωξη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...