Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

Κορίτσια μου κι εμένα πάντα ο γυναικολόγος λέει ότι στις πολυκυστικές βοηθάει να χάσεις λίγο βάρος! Εμένα σήμερα σα να ξεκίνησε να ανεβαίνει πάλι λίγο η lh! Πιστεύω μέχρι το Σκ να κάνω κι εγώ ωορρηξια! 

Αλήθεια τι διατροφή κάνετε; 

Εγώ έχω εντάξει αβοκάντο μύρτιλο και σπόρους! Γενικά φρούτα και λαχανικά και πίνω νεράκι! Έχω περιορίσει τα γλυκά σε δυο τρεις φορές την εβδομάδα!😁Ήμουν γλυκατζού! Χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσια μου κι εμένα πάντα ο γυναικολόγος λέει ότι στις πολυκυστικές βοηθάει να χάσεις λίγο βάρος! Εμένα σήμερα σα να ξεκίνησε να ανεβαίνει πάλι λίγο η lh! Πιστεύω μέχρι το Σκ να κάνω κι εγώ ωορρηξια! 

Αλήθεια τι διατροφή κάνετε; 

Εγώ έχω εντάξει αβοκάντο μύρτιλο και σπόρους! Γενικά φρούτα και λαχανικά και πίνω νεράκι! Έχω περιορίσει τα γλυκά σε δυο τρεις φορές την εβδομάδα!😁Ήμουν γλυκατζού! Χεχε

Τελεια κορίτσι μου ❤️❤️❤️ είμαστε κοντά και οι τρεις❤️ εγώ αυστηρή μου έχει μειώσει το λάδι δλδ στη σαλάτα βάζω μόνο 1 κουταλάκι του γλυκού😬 από γλυκά μου έχει λίγο σοκολάτα μαύρη ! Ζυγίζω ότι τρώω και μου έχει κοτόπουλο μοσχάρι μοσχαρίσιο συκωτι ψάρι ψαρονέφρι , φρούτα γιαούρτι σαλάτες λαχανικά αυγα γιαούρτι ξηρούς καρπους και γαλακτοκομικά αλλά ολααα τα ζυγίζω 🙁 σήμερα έχω κλείσει μια εβδομάδα και έχω χάσει 1 κιλό 😀 την άλλη Δευτέρα θα πάω για ζύγισμα και καινούργια διατροφή ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα κι σήμερα τεστακι πάλι αρνητικό ήταν οπότε νομίζω ότι δεν θα έχει γίνει δουλιτσα αυτόν τον μήνα!Ο γυναικολογος μου είχε πει ότι ίσως είναι ανωορρηκτικοι οι 2 πρώτοι κύκλοι μετά την αποξεση..θα κάνω όμως κι αύριο ελπίζω να μην φταίνε τα τεστ που πηρα🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Κορίτσια έκανα κι σήμερα τεστακι πάλι αρνητικό ήταν οπότε νομίζω ότι δεν θα έχει γίνει δουλιτσα αυτόν τον μήνα!Ο γυναικολογος μου είχε πει ότι ίσως είναι ανωορρηκτικοι οι 2 πρώτοι κύκλοι μετά την αποξεση..θα κάνω όμως κι αύριο ελπίζω να μην φταίνε τα τεστ που πηρα🤣

Κορίτσι μου εύχομαι να είσαι🙏 αν όμως ισχύει αυτό που είπε ο γιατρός δεν το βάζουμε κατω και προχωράμε για να πιάσουμε το σπορακι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι να είσαι🙏 αν όμως ισχύει αυτό που είπε ο γιατρός δεν το βάζουμε κατω και προχωράμε για να πιάσουμε το σπορακι❤️

Μακαρι κορίτσι μουυυυ🙏🙏🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Κορίτσια έκανα κι σήμερα τεστακι πάλι αρνητικό ήταν οπότε νομίζω ότι δεν θα έχει γίνει δουλιτσα αυτόν τον μήνα!Ο γυναικολογος μου είχε πει ότι ίσως είναι ανωορρηκτικοι οι 2 πρώτοι κύκλοι μετά την αποξεση..θα κάνω όμως κι αύριο ελπίζω να μην φταίνε τα τεστ που πηρα🤣

Αλήθεια? Σου είπε έτσι? Μπορεί δλδ συμβεί μετά την απόξεση? Ουφ εμένα δεν μου λέει τίποτα ο γιατρός... Μόνο ότι όλα είναι καλά κ ότι θα μείνω έγκυος σύντομα... Θα περιμένουμε το αυριανό τεστακι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τελεια κορίτσι μου ❤️❤️❤️ είμαστε κοντά και οι τρεις❤️ εγώ αυστηρή μου έχει μειώσει το λάδι δλδ στη σαλάτα βάζω μόνο 1 κουταλάκι του γλυκού😬 από γλυκά μου έχει λίγο σοκολάτα μαύρη ! Ζυγίζω ότι τρώω και μου έχει κοτόπουλο μοσχάρι μοσχαρίσιο συκωτι ψάρι ψαρονέφρι , φρούτα γιαούρτι σαλάτες λαχανικά αυγα γιαούρτι ξηρούς καρπους και γαλακτοκομικά αλλά ολααα τα ζυγίζω 🙁 σήμερα έχω κλείσει μια εβδομάδα και έχω χάσει 1 κιλό 😀 την άλλη Δευτέρα θα πάω για ζύγισμα και καινούργια διατροφή ! 

Μπράβο, θα είσαι κορμάρα με κοιλίτσα!! 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Αλήθεια? Σου είπε έτσι? Μπορεί δλδ συμβεί μετά την απόξεση? Ουφ εμένα δεν μου λέει τίποτα ο γιατρός... Μόνο ότι όλα είναι καλά κ ότι θα μείνω έγκυος σύντομα... Θα περιμένουμε το αυριανό τεστακι 🥰

Ούτε εμένα μου είπε κάτι τέτοιο. Ίσα ίσα παντού διάβασα ότι μετά την αποξεση οι επόμενοι 3 μήνες έχουν μεγαλύτερα ποσοστά εγκυμοσύνης. Και εγώ κατευθείαν έμεινα, μετά την πρώτη περίοδο πάντως.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Μπράβο, θα είσαι κορμάρα με κοιλίτσα!! 🤗🤗

 Χαχαχα ας έχω κοιλιτσα και ας μην έχω κορμάρα 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Αλήθεια? Σου είπε έτσι? Μπορεί δλδ συμβεί μετά την απόξεση? Ουφ εμένα δεν μου λέει τίποτα ο γιατρός... Μόνο ότι όλα είναι καλά κ ότι θα μείνω έγκυος σύντομα... Θα περιμένουμε το αυριανό τεστακι 🥰

Ναιιι ναιι μου το είπε..μου είπε όχι σονι και ντε αλλά είναι πιθανόν να συμβεί!!!Εννοείται ότι όλα θα είναι καλά και θα ξανά μείνουμε ειδικά εφόσον έχουμε ξανά μείνει!!!Αχ μακαρι να είναι αυτό που μ είπατε με το τεστ ότι δεν δείχνει πριν την καθυστέρηση και να ειμαι🫣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Ναιιι ναιι μου το είπε..μου είπε όχι σονι και ντε αλλά είναι πιθανόν να συμβεί!!!Εννοείται ότι όλα θα είναι καλά και θα ξανά μείνουμε ειδικά εφόσον έχουμε ξανά μείνει!!!Αχ μακαρι να είναι αυτό που μ είπατε με το τεστ ότι δεν δείχνει πριν την καθυστέρηση και να ειμαι🫣

Αυτά τα τεστ δεν δείχνουν πριν την καθυστέρηση! Πφφφ φαντάζομαι είσαι να σκάσεις!!!! Και εμείς μαζί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια εγώ έχω γεμίσει σπυράκια. Με το που είδα θετικό τεστ έβγαλα κάτι σπυράκια στο πρόσωπο. Δεν έχω ξαναβγάλει. Και ακόμη και σήμερα εχω..δεν φεύγουν! Είχε καμία άλλη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Ούτε εμένα μου είπε κάτι τέτοιο. Ίσα ίσα παντού διάβασα ότι μετά την αποξεση οι επόμενοι 3 μήνες έχουν μεγαλύτερα ποσοστά εγκυμοσύνης. Και εγώ κατευθείαν έμεινα, μετά την πρώτη περίοδο πάντως.. 

Κ εγώ έτσι έχω ακούσει ότι είναι πιο εύκολο να μείνεις έγκυος απλά επειδή κ εκείνη είχε ελάχιστο αίμα για περίοδο όπως εγώ μήπως της το είπε για αυτό...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Ναιιι ναιι μου το είπε..μου είπε όχι σονι και ντε αλλά είναι πιθανόν να συμβεί!!!Εννοείται ότι όλα θα είναι καλά και θα ξανά μείνουμε ειδικά εφόσον έχουμε ξανά μείνει!!!Αχ μακαρι να είναι αυτό που μ είπατε με το τεστ ότι δεν δείχνει πριν την καθυστέρηση και να ειμαι🫣

Ναι εφόσον πιάσαμε το σπορακι θα ξαναγίνει 🙏🌈 μακάρι κορίτσι μου θα είναι θετικό το επόμενο τεστακι 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Βρε κορίτσια εγώ έχω γεμίσει σπυράκια. Με το που είδα θετικό τεστ έβγαλα κάτι σπυράκια στο πρόσωπο. Δεν έχω ξαναβγάλει. Και ακόμη και σήμερα εχω..δεν φεύγουν! Είχε καμία άλλη? 

Εμενα αγαπη μου εχει τύχει να εχω σπυράκια στην ωορηξια ! Σπάνια μεν συμβαινει ,αλλα ναι …. Αυτο που εχω πααααααρα πολυ καιρό να δω στην ωορηξια ειναι καφέ υγρα … ούτε θυμάμαι απο πότε ! 
σε ποια μερα εισαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Κορίτσια έκανα κι σήμερα τεστακι πάλι αρνητικό ήταν οπότε νομίζω ότι δεν θα έχει γίνει δουλιτσα αυτόν τον μήνα!Ο γυναικολογος μου είχε πει ότι ίσως είναι ανωορρηκτικοι οι 2 πρώτοι κύκλοι μετά την αποξεση..θα κάνω όμως κι αύριο ελπίζω να μην φταίνε τα τεστ που πηρα🤣

Αν εχεις πάρει hometest ,να ξες δεν υπαρχει περίπτωση να δείξουν χωρίς καθυστέρηση! Η φίλη μου ειχε 5 μέρες και βγήκε αχνό … βέβαια ήταν εμφανές θετικό γιατι ειχε κ το χρωματακι του το ζωηρό ! Ροζ ροζ !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Αν εχεις πάρει hometest ,να ξες δεν υπαρχει περίπτωση να δείξουν χωρίς καθυστέρηση! Η φίλη μου ειχε 5 μέρες και βγήκε αχνό … βέβαια ήταν εμφανές θετικό γιατι ειχε κ το χρωματακι του το ζωηρό ! Ροζ ροζ !! 

5 μέρες καθυστέρηση...????Παναγία μου τι λάθος εκανα🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Εμενα αγαπη μου εχει τύχει να εχω σπυράκια στην ωορηξια ! Σπάνια μεν συμβαινει ,αλλα ναι …. Αυτο που εχω πααααααρα πολυ καιρό να δω στην ωορηξια ειναι καφέ υγρα … ούτε θυμάμαι απο πότε ! 
σε ποια μερα εισαι;;;

Είμαι στην 14η με θετικό τεστ την 11η.. το θέμα είναι ότι βγάζω και νέα σπυράκια!! Τι να πω!! 

Καφς υγρά δεν είχα ποτέ στην ωορρηξία. Αλλά αν δεις πέσε με τα μούτρα! Η κουμπάρα μου όταν ήθελαν δεύτερο και είδε καφέ κουκίδα έπεσε με τα μούτρα και μετά από 9 μήνες γέννησε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

5 μέρες καθυστέρηση...????Παναγία μου τι λάθος εκανα🤣🤣🤣🤣

Άσε άσε...μέγα λάθος αλλά δε πειράζει! Εύχομαι να μη χρειαστεί να πάρεις αλλά και αυτόν τον μήνα έστω και έργα να βγάλουν θετικό τα τεστακια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Είμαι έτοιμη να πάω να αγοράσω κανένα από το φαρμακείο κι εύχομαι να μην απογοητευτώ 🫣🫣🫣

.... ειλικρινά δε ξέρω τι θα έκανα στη θέση σου! Να πάρω και να βγει αρνητικό και να σιχτιριζω τα λεφτά που πέταξα? Να πάρω και να βγει θετικό και να σιχτιριζω τα τεστακια που παρήγγειλα? Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα! Ένα σιχτιρι πρέπει να πέσει όμως από ότι βλέπω! 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

@marinaP κοριτσι μου εσυ πως εισαι σημερα;;; Νιώθεις καλύτερα;; 

Καλησπέρα κορίτσια μου

@efakii μου σε ευχαριστώ, οχι καθόλου καλά δεν είμαι. Έχω πολύ φούσκωμα και πόνο και δυσκοιλιότητα, όλα μαζί. Μου είπε είναι λόγω του οτι πήραμε πολλά ωαρια. να κανω υπομονή 2 μέρες να δούμε πως θα είμαι.

Τα νέα μας είναι οτι από τα 19 γονιμοποιηθηκαν τα 16. Την τρίτη θα μάθουμε πόσα προχώρησαν σε βλαστοκυστες 6 ημερών 🙏🏻 χαλάλι ο πόνος ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις διάβασα ότι αν έχεις σπυράκια στην ωορηξια τοτε παράγεις πολλη τεστοστερόνη...η οποία με τη σειρά της δυσκολεύει πολύ μια γυναίκα να συλλάβει....πφφ μάλλον αυτός ο μήνας πάει κουβά...😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου

@efakii μου σε ευχαριστώ, οχι καθόλου καλά δεν είμαι. Έχω πολύ φούσκωμα και πόνο και δυσκοιλιότητα, όλα μαζί. Μου είπε είναι λόγω του οτι πήραμε πολλά ωαρια. να κανω υπομονή 2 μέρες να δούμε πως θα είμαι.

Τα νέα μας είναι οτι από τα 19 γονιμοποιηθηκαν τα 16. Την τρίτη θα μάθουμε πόσα προχώρησαν σε βλαστοκυστες 6 ημερών 🙏🏻 χαλάλι ο πόνος ♥️

Μπράβοοοοοο. Μπράβο κορίτσι μουυυυυυυυυυυ!!!  Είναι τόσα πολλά που θα έχετε τόσο καλά αποτελέσματα κ δε θα ξέρουν ποιο να πρωτοδιαλεξουν!!! Πολύ χαίρομαι!!! 

Λίγη υπομονή ακόμη κ σύντομα θα ανταμειφθείς κορίτσι μου γλυκό 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...