Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

Κορίτσια μουυυυυυ!!!! Τι κάνετε?! Σήμερα ήμουν όλη μέρα έξω και ήρθα και είδα ένα σωρό μνμ! Δε τα διάβασα και έκατσα και έψαξα κάτι από τα πάλια στο φόρουμ μας....και κατέληξα σε ένα συμπέρασμα! 📢📢Παρακαλούνται όλες οι έγκυουλες μας να μας στείλουν ΕΓΚΥΟΣΚΟΝΗ και όχι μπεμπεδοσκονη γιατί όπως είδα μόνο η ΕΓΚΥΟΣΚΟΝΗ κάνει δουλειά...οι άλλες σκόνες μόνο λερώνουν! Χαχαχαχ

@Natasha24 αν μπορούσα θα ξεκινούσα σήμερα τα τεστ!!!! Χαχαχαχαχαχ όχι απλά σε νιώθω ,επαυξάνω κιόλας! Αλλά μανιτσα μου πως το έκανες αυτό το λάθος??! Αλλά είναι τα τυχερά τεστακια!!! Όπως και να έχει περιμένουμε να ακούσουμε τα θετικααααα

@marinaP  κορίτσι μου γλυκό όλα με το καλό να έρθουν! Πόσα πολλά!!! Θα βγάλετε έναν μεγάλο αριθμό είμαι σίγουρη αλλά δε θα χρειαστεί τίποτα παραπάνω από ένα! Είμαι τόσο αισιόδοξη για σένα! Ξεκουράσου γλυκιά μου και με το καλό θα γίνουν όλα!!!!❤️

@cat12 μην αγχώνεσαι κορίτσι μου ,είναι ένα κοινό αντιμετωπισιμο θέμα. Ψυχραιμία και θα εξαλειφθεί. Εύχομαι να σε προλάβει το μωράκι σου 🤗

@Dimitra24 λυπάμαι τόσο πολύ....λυπαμαι που χρειάστηκε να ξαναμπείς σε διαδικασία να έχεις μια ελπίδα και μετά να το ξαναπεράσεις αυτό τον ίδιο μήνα ..αλλά συνάμα χαίρομαι που το σώμα σε προστατεύει και λειτουργεί τέλεια .  Κουράγιο κορίτσι μου,πάρε ανάσα και ο επόμενος κύκλος ανοίγεται μπροστά σου. Έχε πίστη

@Mpourmpoulo μου ,τι ωραία νέα είναι αυτά!!!!!!! Τι ωραίες διαστάσεις ακούω! Βουρρρ κορίτσι μου να το εκμεταλλευτούμε αυτόν τον μήνα ε?! Και αν δεν πάει τελικά ακόμη καλύτερα!! Πόσο χαίρομαι για σένα! Πιστεύω θα πάει τέλεια αυτόν τον μήνα! 

Εγώ κορίτσια μου χθες το έπνιξα το κουνέλι ! Χαχαχχα σιγά μη το άφηνα!!! 

Υγ. Μη ξεχάσετε την εγκυοσκονη κορίτσια μου. Λουστε μας λιγακιιιιιι💮

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@cat12 κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα! Τον προηγούμενο μήνα είχα μια βδομάδα πριν την περίοδο καφέ για τρεις ημέρες και μετά μικρή ροή στην περίοδο. Ο γιατρός ωστόσο που με είδε είπε ότι εκείνος έβλεπε μια χαρά αίμα. Θα δω και αυτόν τον μήνα πώς θα είναι και βλέπουμε!

Αφού όμως όπως είπαν και τα κορίτσια υπάρχουν λύσεις αν υπάρχει όντως κάτι, τότε κανένα πρόβλημα!! ❤️❤️

Εγώ αναμένω ωορρηξια, πάω να κάνω τεστάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Μακάρι να με προλάβει ένα μωράκι!!! Αν κ έχω πέσει γιατί θα μπορούσα να κάνω εξετάσεις νωρίτερα κ να μην προσπαθώ τσάμπα...

Συγκεντρώσου στο τωραααα🥰 τώρα είσαι στην αναμονη έτσι δεν είναι;;;; Αν η ακατανομαστη έρθει που το απεύχομαι θα κανεις προγεστερονη και υπερηχο και εκεί θα φανεί αν όντως ισχύουν όλα αυτά ! Τώρα είναι υποθέσεις όλα αυτά! Μπορεί να μην ισχύει τίποτα ! Σίγουρα θα έπρεπε να είχαν γίνει αυτές οι εξετάσεις γτ υπάρχει το ενδεχόμενο αλλά όμως τώρα πρέπει να εστιάσεις στην αναμονη για το σπορακι σου ! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μουυυυυυ!!!! Τι κάνετε?! Σήμερα ήμουν όλη μέρα έξω και ήρθα και είδα ένα σωρό μνμ! Δε τα διάβασα και έκατσα και έψαξα κάτι από τα πάλια στο φόρουμ μας....και κατέληξα σε ένα συμπέρασμα! 📢📢Παρακαλούνται όλες οι έγκυουλες μας να μας στείλουν ΕΓΚΥΟΣΚΟΝΗ και όχι μπεμπεδοσκονη γιατί όπως είδα μόνο η ΕΓΚΥΟΣΚΟΝΗ κάνει δουλειά...οι άλλες σκόνες μόνο λερώνουν! Χαχαχαχ

@Natasha24 αν μπορούσα θα ξεκινούσα σήμερα τα τεστ!!!! Χαχαχαχαχαχ όχι απλά σε νιώθω ,επαυξάνω κιόλας! Αλλά μανιτσα μου πως το έκανες αυτό το λάθος??! Αλλά είναι τα τυχερά τεστακια!!! Όπως και να έχει περιμένουμε να ακούσουμε τα θετικααααα

@marinaP  κορίτσι μου γλυκό όλα με το καλό να έρθουν! Πόσα πολλά!!! Θα βγάλετε έναν μεγάλο αριθμό είμαι σίγουρη αλλά δε θα χρειαστεί τίποτα παραπάνω από ένα! Είμαι τόσο αισιόδοξη για σένα! Ξεκουράσου γλυκιά μου και με το καλό θα γίνουν όλα!!!!❤️

@cat12 μην αγχώνεσαι κορίτσι μου ,είναι ένα κοινό αντιμετωπισιμο θέμα. Ψυχραιμία και θα εξαλειφθεί. Εύχομαι να σε προλάβει το μωράκι σου 🤗

@Dimitra24 λυπάμαι τόσο πολύ....λυπαμαι που χρειάστηκε να ξαναμπείς σε διαδικασία να έχεις μια ελπίδα και μετά να το ξαναπεράσεις αυτό τον ίδιο μήνα ..αλλά συνάμα χαίρομαι που το σώμα σε προστατεύει και λειτουργεί τέλεια .  Κουράγιο κορίτσι μου,πάρε ανάσα και ο επόμενος κύκλος ανοίγεται μπροστά σου. Έχε πίστη

@Mpourmpoulo μου ,τι ωραία νέα είναι αυτά!!!!!!! Τι ωραίες διαστάσεις ακούω! Βουρρρ κορίτσι μου να το εκμεταλλευτούμε αυτόν τον μήνα ε?! Και αν δεν πάει τελικά ακόμη καλύτερα!! Πόσο χαίρομαι για σένα! Πιστεύω θα πάει τέλεια αυτόν τον μήνα! 

Εγώ κορίτσια μου χθες το έπνιξα το κουνέλι ! Χαχαχχα σιγά μη το άφηνα!!! 

Υγ. Μη ξεχάσετε την εγκυοσκονη κορίτσια μου. Λουστε μας λιγακιιιιιι💮

 

Ναιιιι θ το εκμεταλευτωωωω❤️❤️❤️❤️ μακάρι να γίνει το θαυματακι !❤️ εσυ συνέχισε να κανεις τρελίτσες 💕😛💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

@cat12 κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα! Τον προηγούμενο μήνα είχα μια βδομάδα πριν την περίοδο καφέ για τρεις ημέρες και μετά μικρή ροή στην περίοδο. Ο γιατρός ωστόσο που με είδε είπε ότι εκείνος έβλεπε μια χαρά αίμα. Θα δω και αυτόν τον μήνα πώς θα είναι και βλέπουμε!

Αφού όμως όπως είπαν και τα κορίτσια υπάρχουν λύσεις αν υπάρχει όντως κάτι, τότε κανένα πρόβλημα!! ❤️❤️

Εγώ αναμένω ωορρηξια, πάω να κάνω τεστάκι!

Αντε κορίτσι μουυυ περιμενουμε το τεστακι σου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά! Δεν έχω διαβάσει καθόλου θα σας διαβασω σιγά σιγά 

Σήμερα είχα την ωοληψια. Όλα πήγαν τέλεια,πηραμε 19 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 ο γιατρός περίμενε πιο λίγα, είναι πολύ αισιόδοξος. Εγώ χρειάστηκε να μείνω 3-4 ώρες περισσότερο στη κλινική γιατί είχα αφορητους πόνους όταν ξύπνησα. Και όταν ήρθα στο σπίτι ένιωσα μια αδιαθεσία. Τώρα καλά,θα μείνω ξαπλωμένη και αύριο θα μας ενημερώσουν πόσα πήγαν καλά 🙏🏻 με ενημέρωσαν οτι θα τα αφήσουν να γίνουν βλαστοκυστες 6 ημερών, άρα την τρίτη θα μάθουμε πόσα προχώρησαν επιτυχώς. 

Αυτά από μένα ελπίζω να είστε όλες καλά♥️♥️♥️♥️

Μπράβο κορίτσι μουυυυυ μπράβο!!!!!! ❤️❤️ Με το καλοοοοοο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια ♥️♥️♥️♥️♥️, τώρα σηκώθηκα. όλο κοιμάμαι. 😴😴 Και αύριο στη δουλειά δεν ξερω πως θα είμαι, ελπίζω καλύτερα, γιατί τους είπα οτι μια απλή εξέταση θα κάνω, δεν θέλω να καταλάβουν κάτι και ήδη μου κάνουν λίγα θεματακια που έλειπα ολη μέρα σήμερα. Ο γιατρός μου είπε να παρω άδεια και αύριο. Αλλά χλωμό το βλέπω,θα πάω και ελπίζω να είμαι πολύ καλύτερα 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά! Δεν έχω διαβάσει καθόλου θα σας διαβασω σιγά σιγά 

Σήμερα είχα την ωοληψια. Όλα πήγαν τέλεια,πηραμε 19 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 ο γιατρός περίμενε πιο λίγα, είναι πολύ αισιόδοξος. Εγώ χρειάστηκε να μείνω 3-4 ώρες περισσότερο στη κλινική γιατί είχα αφορητους πόνους όταν ξύπνησα. Και όταν ήρθα στο σπίτι ένιωσα μια αδιαθεσία. Τώρα καλά,θα μείνω ξαπλωμένη και αύριο θα μας ενημερώσουν πόσα πήγαν καλά 🙏🏻 με ενημέρωσαν οτι θα τα αφήσουν να γίνουν βλαστοκυστες 6 ημερών, άρα την τρίτη θα μάθουμε πόσα προχώρησαν επιτυχώς. 

Αυτά από μένα ελπίζω να είστε όλες καλά♥️♥️♥️♥️

Μαρινακι Μπραβο αυτα ειναι υπέροχα νέα!!!! Ελπίζω όλα να πάνε τεεεεελεια!!! Ειμαι τοσο σίγουρη για σενα !!! 👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼❤️❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

@cat12 κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα! Τον προηγούμενο μήνα είχα μια βδομάδα πριν την περίοδο καφέ για τρεις ημέρες και μετά μικρή ροή στην περίοδο. Ο γιατρός ωστόσο που με είδε είπε ότι εκείνος έβλεπε μια χαρά αίμα. Θα δω και αυτόν τον μήνα πώς θα είναι και βλέπουμε!

Αφού όμως όπως είπαν και τα κορίτσια υπάρχουν λύσεις αν υπάρχει όντως κάτι, τότε κανένα πρόβλημα!! ❤️❤️

Εγώ αναμένω ωορρηξια, πάω να κάνω τεστάκι!

Ναι υπάρχουν λύσεις αλλά είμαι ανυπόμονη 😂 θέλω να κάνω εξετάσεις να δω!!!  Περιμένουμε το τεστακι σου κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Συγκεντρώσου στο τωραααα🥰 τώρα είσαι στην αναμονη έτσι δεν είναι;;;; Αν η ακατανομαστη έρθει που το απεύχομαι θα κανεις προγεστερονη και υπερηχο και εκεί θα φανεί αν όντως ισχύουν όλα αυτά ! Τώρα είναι υποθέσεις όλα αυτά! Μπορεί να μην ισχύει τίποτα ! Σίγουρα θα έπρεπε να είχαν γίνει αυτές οι εξετάσεις γτ υπάρχει το ενδεχόμενο αλλά όμως τώρα πρέπει να εστιάσεις στην αναμονη για το σπορακι σου ! ❤️❤️❤️

Αχ μακάρι να με προλάβει το σπορακιιιιι!!!! Εγώ αν μου έλεγε πήγαινε σήμερα θα έτρεχα να τα κάνω όλα!!! Δεν έχω υπομονή 😂😂 προσπαθώ να σκέφτομαι το τώρα απλά περνάω κ άλλη φάση άγχους!!! Θα μου περάσει κ θα μετράω μέρες για την περίοδο!!! Εν τω μεταξύ μετά την ωορρηξία έχω υγρά μέχρι σήμερα.... 3 μέρα από την ωορηξια σήμερα 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ @Girly μου!!! Αν είναι κάτι από αυτά βιάζομαι να τα φτιάξω 🤪🤪🤪 γιατί όπως λες επνιξες το κουνέλι εγώ πως δεν τον έδεσα τον άντρα μου που είχαμε 5 μέρες συνεχόμενα επαφές 😂😂😂 μέχρι κ εγώ τα παιξα!!!! Κ λέω τσάμπα προσπάθησα???? Αλλά έχω άλλες 11 μέρες για να ξεκινήσω τα τεστακια εγκυμοσύνης 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η cat12 είπε:

Ευχαριστώ @Girly μου!!! Αν είναι κάτι από αυτά βιάζομαι να τα φτιάξω 🤪🤪🤪 γιατί όπως λες επνιξες το κουνέλι εγώ πως δεν τον έδεσα τον άντρα μου που είχαμε 5 μέρες συνεχόμενα επαφές 😂😂😂 μέχρι κ εγώ τα παιξα!!!! Κ λέω τσάμπα προσπάθησα???? Αλλά έχω άλλες 11 μέρες για να ξεκινήσω τα τεστακια εγκυμοσύνης 🥰🥰🥰🥰

Αυτή την παράνοια θα την περάσουμε μαζί!!! Είμαστε πολύ κοντά!!! Τον πέθανες τον άνθρωπο χαχαχαχαχα αλλά δε πειράζει! Έτσι πρέπει!! Πάντως το ότι έχεις υγρά είναι πααααρα πολύ κάλοοο!! Εγώ τίποτα. Ούτε υγρά ούτε τίποτα. Έρημος! Ειλικρινά δε ξέρω τι έγινε αυτόν τον μήνα με την ωορηξια μου. Και δε ξέρω πότε κάνω. .υγρά παρατήρησα ότι έχω πριν το τεστ βγει θετικό. Αυτό βγάζει νόημα? Δεν υποτίθεται ότι εκτός από τις συσπάσεις οργασμού και αυτά τα υγρά είναι για να βοηθάνε την κατάσταση? Ε εγώ τα είχα πριν το τεστ βγει θετικό! Όταν βγήκε θετικό δεν είχα. Ούτε τις επόμενες μέρες εχω. Ούτε ασπράδια ούτε τίποτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια 10η ημέρα και με έπιασε έντονος πόνος... Και έχω και υγρα.. Παίζει να είναι τόσο νωρίς ωορρηξία;;;;;; 🙄 τον προηγούμενο μήνα έκανα 25αρη κύκλο αλλά έτυχε... Συνήθως έχω 30αρι...δεν έχω τεστ ωορρηξίας.. Τα παρήγγειλα... Και θα τα πάρω Παρασκευή ή Σάββατο... Γαμωτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Ναι υπάρχουν λύσεις αλλά είμαι ανυπόμονη 😂 θέλω να κάνω εξετάσεις να δω!!!  Περιμένουμε το τεστακι σου κορίτσι μου!!!

Να κάνουμε παρέα κορίτσι μου να ανυπομονούμε μαζί!!😁😁

Λοιπόν έχω νέα! Μόλις γύρισα από ενδοκρινολόγο όπου πήγα κυρίως για να δει τον υπέρηχο θυρεοειδούς που είχα κάνει και αιματολογικές εξετάσεις! Όλα καλά με υπέρηχο και αιματολογικές πλην χαμηλής D για την οποία μου έγραψε τρίμηνη αγωγή και πιστεύει ότι θα ανέβει και το καλοκαίρι! Γενικά μου είπε θεωρεί πολύ σημαντικό θυρεοειδή και D για τη σύλληψη! 

Της είπα και για την περίοδο του προηγούμενου μήνα όπου είχα τα καφέ και λίγο αίμα και μου είπε ότι ίσως ήταν ανωορρηκτικος κύκλος και ότι συμβαίνει, μάλιστα μπορεί να είναι και δύο και τρεις φορές συνεχόμενα! Θα κάνω εξέταση προγεστερόνης την 21η μέρα του κύκλου, σε λίγες μέρες δηλαδή!!

Όσον αφορά το τεστ ωορρηξίας κατάλευκο, σαν τα αρνητικά τεστ εγκυμοσύνης 😁 δεν ξέρω τι γίνεται πχια με αυτή την ωορρηξία!

@Mpourmpoulo έκανες τεστάκι σήμερα;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια 10η ημέρα και με έπιασε έντονος πόνος... Και έχω και υγρα.. Παίζει να είναι τόσο νωρίς ωορρηξία;;;;;; 🙄 τον προηγούμενο μήνα έκανα 25αρη κύκλο αλλά έτυχε... Συνήθως έχω 30αρι...δεν έχω τεστ ωορρηξίας.. Τα παρήγγειλα... Και θα τα πάρω Παρασκευή ή Σάββατο... Γαμωτο 

Ίσως να αλλαζει ο κύκλος σου! Πολύ πιθανό να γίνεται η ωορηξια σου! Και εγώ 28αρη είχα με 29 αλλά άλλαξε και έγινε 26αρης.. εσύ ξεκινά επαφές μη χάνεις χρόνο! Τουλάχιστον εσένα υγρά και πόνος είναι συγχρονισμένα! Πολύ καλό αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Να κάνουμε παρέα κορίτσι μου να ανυπομονούμε μαζί!!😁😁

Λοιπόν έχω νέα! Μόλις γύρισα από ενδοκρινολόγο όπου πήγα κυρίως για να δει τον υπέρηχο θυρεοειδούς που είχα κάνει και αιματολογικές εξετάσεις! Όλα καλά με υπέρηχο και αιματολογικές πλην χαμηλής D για την οποία μου έγραψε τρίμηνη αγωγή και πιστεύει ότι θα ανέβει και το καλοκαίρι! Γενικά μου είπε θεωρεί πολύ σημαντικό θυρεοειδή και D για τη σύλληψη! 

Της είπα και για την περίοδο του προηγούμενου μήνα όπου είχα τα καφέ και λίγο αίμα και μου είπε ότι ίσως ήταν ανωορρηκτικος κύκλος και ότι συμβαίνει, μάλιστα μπορεί να είναι και δύο και τρεις φορές συνεχόμενα! Θα κάνω εξέταση προγεστερόνης την 21η μέρα του κύκλου, σε λίγες μέρες δηλαδή!!

Όσον αφορά το τεστ ωορρηξίας κατάλευκο, σαν τα αρνητικά τεστ εγκυμοσύνης 😁 δεν ξέρω τι γίνεται πχια με αυτή την ωορρηξία!

@Mpourmpoulo έκανες τεστάκι σήμερα;;;

 

Θύμησε μου σε ποια μέρα είσαι?? 

Όντως συμβαίνει να έχουμε τέτοιους κύκλους... Να έγινε πιθανολογεί δλδ κατι τέτοιο και αυτόν τον μήνα?εγώ δε ξέρω αν όταν έχουμε τέτοιους κύκλους μας βγάζει το τεστ κανονικά γραμμή ορμόνης η όχι... Αν ξέρει κάποια ας μου πει! Όσο για την βιταμίνη d βλέπω όλες με έλλειψη είμαστε...αν και δε πτοουμαστε γιατί η Έλλη μας με χαμηλή d χαϊδεύει τώρα την κοιλίτσα της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Θύμησε μου σε ποια μέρα είσαι?? 

Όντως συμβαίνει να έχουμε τέτοιους κύκλους... Να έγινε πιθανολογεί δλδ κατι τέτοιο και αυτόν τον μήνα?εγώ δε ξέρω αν όταν έχουμε τέτοιους κύκλους μας βγάζει το τεστ κανονικά γραμμή ορμόνης η όχι... Αν ξέρει κάποια ας μου πει! Όσο για την βιταμίνη d βλέπω όλες με έλλειψη είμαστε...αν και δε πτοουμαστε γιατί η Έλλη μας με χαμηλή d χαϊδεύει τώρα την κοιλίτσα της!

Υποτίθεται την Παρασκευή θα κάνω ωορρηξια αλλά δεν το βλέπω.. Φοβάμαι μήπως έγινε πιο πριν γιατί πριν από λίγες μέρες είχα ένα αρκετά έντονο τεστ 0,41..🥴Είχα και τότε μια επαφή ευτυχώς..

Εννοείται δεν πτοούμαστε με τίποτα!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ίσως να αλλαζει ο κύκλος σου! Πολύ πιθανό να γίνεται η ωορηξια σου! Και εγώ 28αρη είχα με 29 αλλά άλλαξε και έγινε 26αρης.. εσύ ξεκινά επαφές μη χάνεις χρόνο! Τουλάχιστον εσένα υγρά και πόνος είναι συγχρονισμένα! Πολύ καλό αυτό!

Λες ε; μπορεί... Θα κάνουμε σεξ σήμερα αν και νυστάζω πολύ... 😂😂😂 Αλλά να σου πω έχουμε και 2 εβδομάδες να κάνουμε σεξ... Οπότε ευκαιρία είναι 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Αχ μακάρι να με προλάβει το σπορακιιιιι!!!! Εγώ αν μου έλεγε πήγαινε σήμερα θα έτρεχα να τα κάνω όλα!!! Δεν έχω υπομονή 😂😂 προσπαθώ να σκέφτομαι το τώρα απλά περνάω κ άλλη φάση άγχους!!! Θα μου περάσει κ θα μετράω μέρες για την περίοδο!!! Εν τω μεταξύ μετά την ωορρηξία έχω υγρά μέχρι σήμερα.... 3 μέρα από την ωορηξια σήμερα 🤪

Σε νιώθω απόλυτα !!! Ισως ημέρα ωορηξιας πεμπτη με Παρασκευή που περασε και γω μεχρι σημερα εχω απίστευτες υγρα.. και κορίτσια εχω κατι φουντωματα σαν να ανεβάζω πυρετό ενα πραμα ! Τι συμβαινει άραγε ;;;;;!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Αυτή την παράνοια θα την περάσουμε μαζί!!! Είμαστε πολύ κοντά!!! Τον πέθανες τον άνθρωπο χαχαχαχαχα αλλά δε πειράζει! Έτσι πρέπει!! Πάντως το ότι έχεις υγρά είναι πααααρα πολύ κάλοοο!! Εγώ τίποτα. Ούτε υγρά ούτε τίποτα. Έρημος! Ειλικρινά δε ξέρω τι έγινε αυτόν τον μήνα με την ωορηξια μου. Και δε ξέρω πότε κάνω. .υγρά παρατήρησα ότι έχω πριν το τεστ βγει θετικό. Αυτό βγάζει νόημα? Δεν υποτίθεται ότι εκτός από τις συσπάσεις οργασμού και αυτά τα υγρά είναι για να βοηθάνε την κατάσταση? Ε εγώ τα είχα πριν το τεστ βγει θετικό! Όταν βγήκε θετικό δεν είχα. Ούτε τις επόμενες μέρες εχω. Ούτε ασπράδια ούτε τίποτα! 

Κ εγώ είχα δύο μέρες πριν την ωορρηξία κ μετά τίποτα... Κ τώρα δύο μέρες έχω πάλι υγρά... Τι να πω μπέρδεμα 🤪 άλλες φορές δεν έχω μετά την ωορρηξία υγρά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Να κάνουμε παρέα κορίτσι μου να ανυπομονούμε μαζί!!😁😁

Λοιπόν έχω νέα! Μόλις γύρισα από ενδοκρινολόγο όπου πήγα κυρίως για να δει τον υπέρηχο θυρεοειδούς που είχα κάνει και αιματολογικές εξετάσεις! Όλα καλά με υπέρηχο και αιματολογικές πλην χαμηλής D για την οποία μου έγραψε τρίμηνη αγωγή και πιστεύει ότι θα ανέβει και το καλοκαίρι! Γενικά μου είπε θεωρεί πολύ σημαντικό θυρεοειδή και D για τη σύλληψη! 

Της είπα και για την περίοδο του προηγούμενου μήνα όπου είχα τα καφέ και λίγο αίμα και μου είπε ότι ίσως ήταν ανωορρηκτικος κύκλος και ότι συμβαίνει, μάλιστα μπορεί να είναι και δύο και τρεις φορές συνεχόμενα! Θα κάνω εξέταση προγεστερόνης την 21η μέρα του κύκλου, σε λίγες μέρες δηλαδή!!

Όσον αφορά το τεστ ωορρηξίας κατάλευκο, σαν τα αρνητικά τεστ εγκυμοσύνης 😁 δεν ξέρω τι γίνεται πχια με αυτή την ωορρηξία!

@Mpourmpoulo έκανες τεστάκι σήμερα;;;

 

Αχ κ εγώ χαμηλή d είχα πριν μείνω έγκυος έπαιρνα βιταμίνες αλλά δεν πρόκειται πρόλαβα να δω αν είχαν ανέβει η τιμές... Καλά θυμόμουν ότι γίνεται τότε η εξέταση προγεστερόνης για αυτό έλεγα στον γιατρό να κάνω μήπως προλάβω κ εγώ τις μέρες... Αλλά προτίμησε με τον καινούριο κύκλο να με δει αμέσως μετά την περίοδο... Σε ποια μέρα είσαι κ είναι ακόμα λευκά τα τέστ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

Σε νιώθω απόλυτα !!! Ισως ημέρα ωορηξιας πεμπτη με Παρασκευή που περασε και γω μεχρι σημερα εχω απίστευτες υγρα.. και κορίτσια εχω κατι φουντωματα σαν να ανεβάζω πυρετό ενα πραμα ! Τι συμβαινει άραγε ;;;;;!!!

Κ εγώ το έχω μια φορά την ημέρα!!! Κ όπως λες σαν να είναι πυρετός!!! Κ το βράδυ ιδρώνω πολύ ενώ δεν ιδρωνα... Κ με πιάνει κ πονοκέφαλος.. Έχω αρχίσει να μετράω κ την θερμοκρασία μου να δω τι παίζει... Την μετράω με το που ξυπνήσω κ είμαι συνέχεια στο 36,8... Το απόγευμα 36,9... Μας έχουν τρελάνει οι ορμόνες μας 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Θύμησε μου σε ποια μέρα είσαι?? 

Όντως συμβαίνει να έχουμε τέτοιους κύκλους... Να έγινε πιθανολογεί δλδ κατι τέτοιο και αυτόν τον μήνα?εγώ δε ξέρω αν όταν έχουμε τέτοιους κύκλους μας βγάζει το τεστ κανονικά γραμμή ορμόνης η όχι... Αν ξέρει κάποια ας μου πει! Όσο για την βιταμίνη d βλέπω όλες με έλλειψη είμαστε...αν και δε πτοουμαστε γιατί η Έλλη μας με χαμηλή d χαϊδεύει τώρα την κοιλίτσα της!

Μπράβο κορίτσι μου! Άριστα 10, εισαι διαβασμενη 🤪 Χαμηλή D μεχρι και τον 2ο μηνα της εγκυμοσυνης ειχα (κατω απο το οριο δηλαδη) παρολο που επαιρνα αγωγή Εχω διαβασει και εγω οτι δυσκολευει τη συλληψη, αλλά τι να πω, προφανως για τον καθε οργανισμο ισχυουν διαφορετικα πραγματα.

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Αχ μακάρι να με προλάβει το σπορακιιιιι!!!! Εγώ αν μου έλεγε πήγαινε σήμερα θα έτρεχα να τα κάνω όλα!!! Δεν έχω υπομονή 😂😂 προσπαθώ να σκέφτομαι το τώρα απλά περνάω κ άλλη φάση άγχους!!! Θα μου περάσει κ θα μετράω μέρες για την περίοδο!!! Εν τω μεταξύ μετά την ωορρηξία έχω υγρά μέχρι σήμερα.... 3 μέρα από την ωορηξια σήμερα 🤪

Λοιπον εσυ μου θυμίζεις εμενα τόοοσο πολύ!! Δεν θα ξεχασω την ψυχολογια στα πατωματα μετα την τελευταια μου ωορρηξια, που εκανα θερμομετρηση, και ειχα πειστει οτι δεν εκανα καλη ωορρηξια. Η θερμοκρασια δεν ανεβαινε, παντου διαβαζα οτι αυτό δεν ειναι καλό σημαδι, ειχα πειστει ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ οτι ειχα ελλειψη προγεστερονης, τσακώθηκα με τον αντρα μου (δεν τσακωνομαστε σχεδον ποτε) γιατι τα νευρα μου ηταν κροσια.. Γενικά χαλια μαυρα. Ελεγα και ξαναελεγα οτι ηταν χαμενος μηνας! Κ τώρα όπως λεει η φίλη μας η Girly χαιδευω την κοιλια μου σαν τον Βουδα 😂

Δεν θελω να μειωσω σε καμια περιπτωση αυτο που νιωθεις, ισα ισα ημουν στη θεση σου, και μαλιστα καπακι μετα απο βιοχημικη και παλινδρομη χωρις ανασα (τα εχουμε πει εμεις εξαλλου, τα ξερεις). Μην χανεις την ελπίδα σου, ίσως να μην ειναι και τίποτα, και να ερχεται το μπεμπακι σου, οπως ηρθε και εμενα σε εκεινη την φαση παροξυσμου και αγχους! Αν οχι, τουλαχιστον θα το ψαξετε το θεμα και θα το λυσετε 1000%.

Ας μου θυμισει καποια... Ποια μου ειχε πει εκεινη την περιοδο, οτι τα μωρακια μας επιλεγουν, και αν εμεις ειμαστε με τοσο κακη ψυχολογια δεν θα μας επιλεξουν για μανουλες τους (με δικα μου λογια αυτα);;; Εμενα με βοηθουσε αυτη η σκεψη να καλμαρω λιγο την καταθλιπτικη μου διαθεση ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Υποτίθεται την Παρασκευή θα κάνω ωορρηξια αλλά δεν το βλέπω.. Φοβάμαι μήπως έγινε πιο πριν γιατί πριν από λίγες μέρες είχα ένα αρκετά έντονο τεστ 0,41..🥴Είχα και τότε μια επαφή ευτυχώς..

Εννοείται δεν πτοούμαστε με τίποτα!!! ❤️❤️

Ωραία!! Μια επαφή μας δίνει κάποια εκατομμύρια σπερματοζωάρια από τα οποία χρειάζεται μόνο ένα! Οπότε είσαι μια χαρά!!θετική σκέψη! Ετσιιιιι δε πτοουμαστε με τιποτααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ πολύ χάρηκα κορίτσι μου!! Με το καλό το μωράκι σας!! Εύχομαι μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη, που θα την χαρείτε!!
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...