Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναι ε;;; για να δούμε.. Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ οπότε ήμουν έγκυος ήταν ξεκάθαρη η γραμμή αλλά πάντα έκανα με καθυστέρηση.. Ποτέ 5 ημέρες πριν όπως εδώ η κολλητή μου ας πούμε 

Ε πολύ νωρίς τα έκανε, ας περιμένει την ημέρα που είναι να αδιαθετησει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου για πείτε λιγάκι.. τεστακι χθες θετικό αλλά όχι πικ, τεστακι σήμερα ακόμη πιο αχνό...άρα η ωορηξια μου ξεκίνησε να γίνεται? Σήμερα έτσι και αλλιώς έχουμε "love night" γιατί θα είμαστε και χαλαροί και είπαμε να το εκμεταλλευτούμε..χθες είχαμε λίγο πονοκέφαλο και δεν πιέσαμε καταστάσεις μιας και είπαμε αυτόν τον μήνα θα πάμε βάσει "ορεξεων"...

 

IMG_20230509_170141.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dimitra24 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου !! Πηγα για χοριακη και αναμένω το απόγευμα τα αποτελέσματα .. μακάρι να έχει γίνει ένα θαύμα αλλά δε νομίζω γιατί σήμερα έχω αρκετό αίμα .. 

Οσο για τα τεστ της φίλης σου τι στο καλό όλα θα έβγαζαν γραμμή εξάτμισης ; Εγώ πιστεύω ότι κάτι γίνεται αλλά με τη χοριακη θα είναι σίγουρη μόνο ..

Με το καλό αναμένουμε τα αποτελέσματα σου! Τσεκαρε τα μέιλ σου μήπως είχαμε καμία εξέλιξη!! Περιμένουμε νομίζω όλες με μεγάλη αγωνία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

 

Κορίτσια μου είμαι στο μαγαζί και θα φύγω κατά της 2 από δω να πάω σπίτι και θα βάλω φωτο αλλά αύριο περιμένω περίοδο και αν ήταν γραμμή εγκυμοσύνης θα έπρεπε να φαίνεται ροζ και ξεκάθαρα! Είναι indent.. έχω έχω την τιμητική μου με της indent γραμμές! Μάλλον δεν θα δω ποτέ ροζ τουλάχιστον βλέπω την γκρί 🤣🤣🤣🤣

Που είστε κυρία μου?? Αναμένουμε κάτι φωτό εδώ! Είμαστε με φακούς ανά χείρας και περιμένουμε να εξετάσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου για πείτε λιγάκι.. τεστακι χθες θετικό αλλά όχι πικ, τεστακι σήμερα ακόμη πιο αχνό...άρα η ωορηξια μου ξεκίνησε να γίνεται? Σήμερα έτσι και αλλιώς έχουμε "love night" γιατί θα είμαστε και χαλαροί και είπαμε να το εκμεταλλευτούμε..χθες είχαμε λίγο πονοκέφαλο και δεν πιέσαμε καταστάσεις μιας και είπαμε αυτόν τον μήνα θα πάμε βάσει "ορεξεων"...

 

IMG_20230509_170141.jpg

Καραθετικοτατο❤️ γινετε η ωορρηξια κορίτσι μου όποτε βουρρρρρ σημερααααα❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Δεν έκανα κορίτσι μου ! Θα κάνω κατά της 5 ! Είμαι 15η μέρα σήμερα! Θετικο τους τελευταίους μήνες έχω 18η όποτε γ αυτό λέω ότι δεν νομίζω να κάνω νωρίτερα ωορρηξια! Επαφουλες ειπαμε για 17η 18η το πρωι πριν φύγει και μετά 20η το βράδυ που θα γυρίσει! Και ότι γίνει! 

Εγώ βλέππντας τις γραμμουλες σου αυτές τις μέρες πιστεύω θα κάνεις νωρίτερα ωορηξια. Έκανες το τεστακι που έλεγες??? Περιμενουμεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καραθετικοτατο❤️ γινετε η ωορρηξια κορίτσι μου όποτε βουρρρρρ σημερααααα❤️❤️❤️❤️

Γίνεται λες γλυκάκι μου? Γιατί είχα την εντύπωση ότι μόλις ξεκινήσει η ωορηξια η ορμόνη πέφτει εντελώς...

Όπως και να έχει εμείς σήμερα θα έχουμε επαφή είτε έχω είτε δεν έχω κάνει ακόμη! Και βλέπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Του την είχα στείλει κοριτσάκι μου με μειλ και μου απάντησε ότι είναι μια χαραα ! Απλά μου είπε να πάω και από κοντά να μιλήσουμε και λογικα και να με δει❤️ όποτε σίγουρα θα μου πει ποτέ θα κάνω ωορρηξια ! Αν και πιστεύω τις ημέρες που κάνω τους τελευταίους μήνες ! Αν με ρωτάς έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα καλύτερα να κάνω μετά το σκ για να έχω περισσότερες πιθανότητες και να έρθω σε επαφουλες πιο πολλές φορές! Θα δειξει το βράδυ !

Αναμένουμε τα νέα σου από τον γυναικολόγο κορίτσι μου! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου συγνώμη για την καθυστέρηση 🤣🤣 είχα κάτι δουλειές!! @Girly το χθεσινό τέστ μου φαίνεται θετικό και ας βγάζει η εφαρμογή 0.77!! @Mpourmpoulo ζητά από τον γιατρό να σου κάνει υπέροχο οπωσδήποτε για να ξέρεις αν θα κάνεις ωορρηξία νωρίτερα!! Κορίτσια αυτό είναι το σημερινό τέστ αρνητικό φουλ αλλά υπάρχει πάλι γραμμή indent !! Αν το κάνω επεξεργασία φαίνεται πιο καθαρά αλλά βαριέμαι να ασχοληθώ με αρνητικά τέστ τώρα έχω να κάνω παστίτσιο της παρηγοριάς 🤣🤣

IMG20230508083544.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κοριτσαρες μου συγνώμη για την καθυστέρηση 🤣🤣 είχα κάτι δουλειές!! @Girly το χθεσινό τέστ μου φαίνεται θετικό και ας βγάζει η εφαρμογή 0.77!! @Mpourmpoulo ζητά από τον γιατρό να σου κάνει υπέροχο οπωσδήποτε για να ξέρεις αν θα κάνεις ωορρηξία νωρίτερα!! Κορίτσια αυτό είναι το σημερινό τέστ αρνητικό φουλ αλλά υπάρχει πάλι γραμμή indent !! Αν το κάνω επεξεργασία φαίνεται πιο καθαρά αλλά βαριέμαι να ασχοληθώ με αρνητικά τέστ τώρα έχω να κάνω παστίτσιο της παρηγοριάς 🤣🤣

IMG20230508083544.jpg

🥺 Δε βλέπω τίποτα..🥺

Κάνε το παστίτσιο της παρηγοριάς και τσακιστε το. Θα ευχηθώ να σου έρθει στην ώρα της και τον επόμενο κύκλο να κάνεις το παστίτσιο του νικητή 🤞ή ακόμη καλύτερα να μην σου έρθει καθόλου και να δείξει θετικό σε αύριο μεθαύριο και να μας τρίψεις το παστίτσιο στα μουτρακια 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου για πείτε λιγάκι.. τεστακι χθες θετικό αλλά όχι πικ, τεστακι σήμερα ακόμη πιο αχνό...άρα η ωορηξια μου ξεκίνησε να γίνεται? Σήμερα έτσι και αλλιώς έχουμε "love night" γιατί θα είμαστε και χαλαροί και είπαμε να το εκμεταλλευτούμε..χθες είχαμε λίγο πονοκέφαλο και δεν πιέσαμε καταστάσεις μιας και είπαμε αυτόν τον μήνα θα πάμε βάσει "ορεξεων"...

 

IMG_20230509_170141.jpg

Κάρα πικ του πικ χθες το βραδάκι !!!!! 
Βρίσκεσαι στο απόλυτο love zone απο χθες ! Κάνε τα κουμάντα σου !!! Ειμαι σίγουρη για σενα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Γίνεται λες γλυκάκι μου? Γιατί είχα την εντύπωση ότι μόλις ξεκινήσει η ωορηξια η ορμόνη πέφτει εντελώς...

Όπως και να έχει εμείς σήμερα θα έχουμε επαφή είτε έχω είτε δεν έχω κάνει ακόμη! Και βλέπουμε!

Το σίγουρο είναι ότι σήμερα είναι η φουλ γόνιμη 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Κάρα πικ του πικ χθες το βραδάκι !!!!! 
Βρίσκεσαι στο απόλυτο love zone απο χθες ! Κάνε τα κουμάντα σου !!! Ειμαι σίγουρη για σενα !!!

Χαχαχαχχα είσαι θεά! Καρά πικ του πικ??? Χαχαχχαχα 

Πάω να καθαρίσω κουζίνα και μετά θα απλώσω τα δίχτυα μου..έτοιμη είμαι να γράψω τι ψάρια θελω να πιάσω ( η Μενεγάκη είχε κάτι απορίες για κάτι τέτοια ψάρια κάποτε) αλλά θα ακουστεί πολύ πιπεράτο και μη μου κλείσουν κανένα προφίλ... Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Το σίγουρο είναι ότι σήμερα είναι η φουλ γόνιμη 🥰🥰🥰

Βάζω κρασί στο ψυγείο κορίτσια..γυρνάνε από δραστήριοτητα ο μικρός και ο άντρας μου,μπάνιο χαλάρωση ύπνο ο μικρός και μετά lets get the party started 🥳. Έχω πρόγραμμα αλλά θα το κάνω να φανεί "με συγχωρείτε ήταν τυχαίο" ..😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Κοριτσαρες μου συγνώμη για την καθυστέρηση 🤣🤣 είχα κάτι δουλειές!! @Girly το χθεσινό τέστ μου φαίνεται θετικό και ας βγάζει η εφαρμογή 0.77!! @Mpourmpoulo ζητά από τον γιατρό να σου κάνει υπέροχο οπωσδήποτε για να ξέρεις αν θα κάνεις ωορρηξία νωρίτερα!! Κορίτσια αυτό είναι το σημερινό τέστ αρνητικό φουλ αλλά υπάρχει πάλι γραμμή indent !! Αν το κάνω επεξεργασία φαίνεται πιο καθαρά αλλά βαριέμαι να ασχοληθώ με αρνητικά τέστ τώρα έχω να κάνω παστίτσιο της παρηγοριάς 🤣🤣

IMG20230508083544.jpg

Εγω γραμμή βλεπω … αλλα η ρουφιανα δεν μας κανει τη χάρη να βγάλει και λιγο χρωματακι !!!! 
αααααχ με έσκασες με το παστίτσιο Τωρα κ συ!!!! 
οσο δεν βλέπουμε αίμα ελπίζουμε … ετσι εχει πει και η ψυχούλα @Girly ! Απο συμπτώματα νιώθουμε τιποτα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Χαχαχαχχα είσαι θεά! Καρά πικ του πικ??? Χαχαχχαχα 

Πάω να καθαρίσω κουζίνα και μετά θα απλώσω τα δίχτυα μου..έτοιμη είμαι να γράψω τι ψάρια θελω να πιάσω ( η Μενεγάκη είχε κάτι απορίες για κάτι τέτοια ψάρια κάποτε) αλλά θα ακουστεί πολύ πιπεράτο και μη μου κλείσουν κανένα προφίλ... Χαχαχα

Αντε καλό βόλι ❤️❤️❤️😍😍😜😜😜 εγώ δεν ξέρω γιατί δεν έχω όρεξη καθόλου για σεξ ακόμη.. Τι έχω πάθει δεν ξέρω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Βάζω κρασί στο ψυγείο κορίτσια..γυρνάνε από δραστήριοτητα ο μικρός και ο άντρας μου,μπάνιο χαλάρωση ύπνο ο μικρός και μετά lets get the party started 🥳. Έχω πρόγραμμα αλλά θα το κάνω να φανεί "με συγχωρείτε ήταν τυχαίο" ..😜

Ετσιιιιιιιιιιι!!!!! The party is here!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αντε καλό βόλι ❤️❤️❤️😍😍😜😜😜 εγώ δεν ξέρω γιατί δεν έχω όρεξη καθόλου για σεξ ακόμη.. Τι έχω πάθει δεν ξέρω.. 

Καλεεεε. τρώγοντας έρχεται η όρεξη δε λένε?!  Βάλε εσύ τα μεζεδάκια και θα κόψει γλυκό στο τέλος...😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@Mpourmpoulo τι γίνεται? Έκανες τεστ??

@Dimitra24 είχες κανέναν νέο κορίτσι μου/?????

Έλα κορίτσι μουυ έκανα το απόγευμα αλλά τπτ έπεσε στα τάρταρα η ορμονη ! Πολύ άχνη 😞 10η ωρα έχω ραντεβού στον γυναικολόγο ! Θα δούμε τι θα μου πει κ αυτός αν και νομίζω θα κάνω ωορρηξια όπως κάνω πάντα ! Εσυ σήμερα δωσε πονοοοοοοοοοοοο❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έλα κορίτσι μουυ έκανα το απόγευμα αλλά τπτ έπεσε στα τάρταρα η ορμονη ! Πολύ άχνη 😞 10η ωρα έχω ραντεβού στον γυναικολόγο ! Θα δούμε τι θα μου πει κ αυτός αν και νομίζω θα κάνω ωορρηξια όπως κάνω πάντα ! Εσυ σήμερα δωσε πονοοοοοοοοοοοο❤️

Λες να έγινε ήδη η ωορηξια σου??? Απλά να μη πέτυχες το πικ? 

Θα δώσωωωωωω🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Λες να έγινε ήδη η ωορηξια σου??? Απλά να μη πέτυχες το πικ? 

Θα δώσωωωωωω🥰

Μπα δεν νομιζω γτ έκανα κάθε μέρα τεστ  και κάποιες μέρες και δυο φορές την ημέρα! Θα λυθεί το μυστήριο σήμερα με τον γιατρό😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dimitra24 Στειλε μας τα νεα σου... Ευχομαι να ειναι μονο ευχαριστα!!!

Κοριτσια μου μπηκα να σας διαβασω στα γρηγορα γιατι καιγομαι με τις εργασιες του μεταπτυχιακου. Εχω απιστευτη δουλεια στο γραφειο, και μετα ερχομαι και χωνομαι στο λαπτοπ :( Εχω και ημικρανια τις τελευταιες 3-4 μερες.. ολα τα κακα μαζι!

Θα ηθελα να ρωτησω τις ηδη μανουλες αν θυμουνται... Αρχικα, ειμαι 16+3 σημερα και ηδη εχω κοιλιτσα, με εχουν παρει χαμπαρι στο γραφειο πλεον, ακομα και ατομα που λεμε ενα γεια. Και να φανταστειτε οτι φοραω φαρδια πλεον. Από κιλα εχω παρει περιπου 2 στο συνολο, που στο καλο βρεθηκε αυτη η κοιλια απο τωρα; Εννοειται μου αρεσει, αλλα δεν το περιμενα να πω την αληθεια, δεδομενου οτι ειμαι και ψηλη.

Επίσης, ξερω οτι για πρώτη εγκυμοσύνη θα αργησω να νιωσω το μωρο (εχω και προσθιο πλακουντα). Αλλα τις τελευταιες μερες που και που νιωθω ενα πρωτογνωρο γαργαλητο για ελαχιστα δευτερολεπτα. Μια δυο φορες τη μερα, οχι παραπανω. Δεν το εχω νιωσει ποτε ξανα και σκεφτομουν.. ειναι το μωρακι ή ουτε καν;

Υ.Γ ΚΑΝΤΕ ΣΕΞ, ΠΟΛΥ ΣΕΞ (και για εμας που εχουμε ξεχασει τι σημαινει 😂)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσια μπράβο που έχετε ετοιμάσει τόσα πράγματα κ την τσάντα μαιευτηριου. Εμένα μου φαίνεται πάρα πολύ νωρίς ακόμα, σήμερα είμαι 31 εβδομάδες ακριβώς. Ίσως είναι που κ την πρώτη την γέννησα 40+2. Εγώ προς το παρόν σκέφτομαι μόνο την τσάντα διακοπών🤣, όταν με το καλό γυρισω θα σκεφτώ και την μαιευτηριου🤣 Προς το παρόν έχω πλυνει μόνο τα πράγματα που είχα από την πρώτη, σίδερο μετά τις διακοπές κ αυτο😁
    • Σ' υπερευχαριστώ κορίτσι! Μακάρι! Θα σας ενημερώνω με τις εξελίξεις εάν έρθουν χαχαχα και σας διαβάζω καθημερινά!
    • Χαχαχαχαχα κι εμάς έβαζε το δάχτυλο στο στόμα κάτι που το έκανε κι ο σύντροφός μου μέχρι και που ήταν 5 χρόνων και είπαμε ότι ήδη ξέρουμε από πού πήρε το παιδί 🤣🤣🤣 Τι καλά που είδες κι εσύ το μωράκι σου καλή μου! Πότε είναι η αυχενική τώρα;  Εδώ που λες η οδηγία είναι να κάνουμε αυτές τις εξετάσεις στη 10η εβδομάδα. Βέβαια εγώ με βάση τον τελευταίο υπέρηχο πήγα με το νου μου 10+2 αλλά τελικά ήμουν 11+2 αφού αποδείχτηκε προχθές ότι το μωράκι είχε μεγαλώσει. Δε ξέρω, τι να σου πω, ίσως είναι διαφορετικά πρωτόκολλα από Ελλάδα. Πάντως και στο ξένο μαμαδογκρουπ όλες την ίδια οδηγία με μένα έχουν 😅
    • Κορίτσι μου καλημέρα! Αρχικά συγχαρητήρια για την προαγωγή...όσον αφορά στο ψυχολογικό κομμάτι, πάρε το χρόνο σου..καλοκαιράκι τώρα..βγείτε πιείτε τα ποτά σας,μπανάκια..χαμός..και που ξέρεις; Μπορεί τώρα χωρίς πρόγραμμα να έρθει από εκεί που δεν το περιμένεις..
    • Πετρώνει με τον ίδιο τρόπο κάθε φορά απ' ότι καταλαβαίνω! Όλη η μήτρα πετρώνει, όχι σε κάποια συγκεκριμένη μεριά, απλά από δεξιά φτάνει μέχρι πιο ψηλά λόγω σχήματος μήτρας!  Ελάχιστες φορές μπορεί να καταλάβαινα ότι έχει βάλει κεφάλι ή ποπό σε μια μεριά γιατί ήταν πιο φουσκωμένη η κοιλιά αλλά όχι την ώρα που κάνω σύσπαση,σε άσχετη στιγμή! Αλλά πλέον όσο μεγαλώνει το καταλαβαίνω λιγότερο γιατί πλέον πιάνει όλο τον χώρο οπότε όταν γυρνάει δεν ξέρω σε τι θέση ήταν και σε τι θέση βρέθηκε!  Μην το προδικαζεις πάντως! . Νομίζω και χθες διάβαζα που έλεγε ένα από τα κορίτσια ότι πήγε για Doppler και το μωρό ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά ο γιατρός της είπε ότι δεν σημαίνει κάτι ακόμα γιατί μπορεί να αλλάξει θέση το μωρό.      
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...