Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Να ρωτήσω κάτι τα ψηφιακά συγκρίνουν το προηγούμενο και αν δουν αύξηση το βγάζουν ως θετικό; Ή από μια τιμή και πάνω βγάζουν χαμόγελο; 

Νομίζω πάνω απο μια τιμή βγάζουν το χαμόγελο ! Έτσι νομίζω δλδ γτ δεν τα έχω χρησιμοποιήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου νομίζω ότι θα τρελαθώ πραγματικά .. δεν μου είχε έρθει η περίοδος και επειδή έχω πολύ πρήξιμο λέω κάτσε να πάρω ένα τεστ να δω τουλάχιστον ότι γίνεται ακόμη πιο άχνη η γραμμή .. πάω παίρνω και με το που πάω να το κάνω βλέπω λίγο αίμα αλλά λέω μιας και το πήρα ας το κάνω να δω ότι είναι αρνητικό .. και βγαίνει έτσι … πολύ πιο έντονη από την προηγούμενη φορά που είχα κάνει .. δε ξέρω τι γίνεται πραγματικά ..πόνους περιόδου εντομεταξυ δεν έχω καθόλου .. 

763490BB-2472-4F02-AA23-1D465C659B6F.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσια μου νομίζω ότι θα τρελαθώ πραγματικά .. δεν μου είχε έρθει η περίοδος και επειδή έχω πολύ πρήξιμο λέω κάτσε να πάρω ένα τεστ να δω τουλάχιστον ότι γίνεται ακόμη πιο άχνη η γραμμή .. πάω παίρνω και με το που πάω να το κάνω βλέπω λίγο αίμα αλλά λέω μιας και το πήρα ας το κάνω να δω ότι είναι αρνητικό .. και βγαίνει έτσι … πολύ πιο έντονη από την προηγούμενη φορά που είχα κάνει .. δε ξέρω τι γίνεται πραγματικά ..πόνους περιόδου εντομεταξυ δεν έχω καθόλου .. 

763490BB-2472-4F02-AA23-1D465C659B6F.jpeg

Κορίτσι μου μήπως να πας να κανεις άλλη μια χοριακη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσια μου νομίζω ότι θα τρελαθώ πραγματικά .. δεν μου είχε έρθει η περίοδος και επειδή έχω πολύ πρήξιμο λέω κάτσε να πάρω ένα τεστ να δω τουλάχιστον ότι γίνεται ακόμη πιο άχνη η γραμμή .. πάω παίρνω και με το που πάω να το κάνω βλέπω λίγο αίμα αλλά λέω μιας και το πήρα ας το κάνω να δω ότι είναι αρνητικό .. και βγαίνει έτσι … πολύ πιο έντονη από την προηγούμενη φορά που είχα κάνει .. δε ξέρω τι γίνεται πραγματικά ..πόνους περιόδου εντομεταξυ δεν έχω καθόλου .. 

763490BB-2472-4F02-AA23-1D465C659B6F.jpeg

Κορίτσι μου όπως λέει και το μπουρμπουλακι μας πήγαινε κάνε μια χοριακη. Μόνο αυτή θα μας λύσει τις απορίες...άσε που γενικά κακώς δε σου συνέστησε ο γιατρός σου να κάνεις ώστε να δειςμοτι όντως πέφτει η ορμόνη...το τρελό θα είναι να έχει ανέβει φουλ και να δω μετά τι θα πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου μήπως να πας να κανεις άλλη μια χοριακη;;;

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσι μου όπως λέει και το μπουρμπουλακι μας πήγαινε κάνε μια χοριακη. Μόνο αυτή θα μας λύσει τις απορίες...άσε που γενικά κακώς δε σου συνέστησε ο γιατρός σου να κάνεις ώστε να δειςμοτι όντως πέφτει η ορμόνη...το τρελό θα είναι να έχει ανέβει φουλ και να δω μετά τι θα πει!

Έχω στείλει μήνυμα στο γιατρό και περιμένω να μου απαντήσει ..θα πάω σίγουρα να κάνω μια χοριακη η αύριο η την Τετάρτη ..μακαρι να έχει ανεβεί πολύ και να έχει γίνει κάποιο θαύμα τι να πω .. ελπίζω μόνο να μην είναι τίποτα άλλο κακό .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dimitra24 είπε:

 

Έχω στείλει μήνυμα στο γιατρό και περιμένω να μου απαντήσει ..θα πάω σίγουρα να κάνω μια χοριακη η αύριο η την Τετάρτη ..μακαρι να έχει ανεβεί πολύ και να έχει γίνει κάποιο θαύμα τι να πω .. ελπίζω μόνο να μην είναι τίποτα άλλο κακό .. 

Εγώ θα έλεγα να πας να κάνεις σήμερα και να μη το αφήσεις τόσο. Δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο και μου κάνει εντύπωση. Πέρασαν τόσες μέρες και λογικά θα έπρεπε να έχει πέσει. Αυτό είναι από τη μια πολύ πιο έντονο από το προηγούμενο αλλά δεν ξέρω αν είναι τόσο έντονο ώστε να προμηνύει ότι έχει ανέβει πολυ.

Ας μας πουν και τα κορίτσια αν έχουν εμπειρία από κάτι τέτοιο και αν έχει κάνει καμία τέτοιο τεστ αν θυμάται με τέτοια γραμμή σε τι χοριακή ήταν...

Πάντως μη ταλαιπωρείς τον εαυτό σου αναμένοντας...πήγαινε τώρα κιόλας και κάνε μια χοριακή. Έτσι και αλλιώς το πιο πιθανό είναι και ο γιατρός να σε στείλει να κάνεις. Αλλά αν εγώ τώρα έχω σκάσει, φαντάζομαι πως μπορεί να είσαι εσύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

 

Φαίνεται γιατί το έκανα επεξεργασία βρε κορίτσια!! Πάρτε το πρότυπο να μην δείτε τίποτα 🤣

IMG_20230508_084623.jpg

1)Τι μάρκα είναι το τέστ? 2) Πρέπει να το δεις με φως από πίσω. Έμενα μόνο έτσι φαινόταν το πρώτο θετικό μου 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eliza Kats είπε:

1)Τι μάρκα είναι το τέστ? 2) Πρέπει να το δεις με φως από πίσω. Έμενα μόνο έτσι φαινόταν το πρώτο θετικό μου 😅

Είναι one step κορίτσι μου τα τεστακια αυτά!! Από πίσω να είναι το φώς αν κατάλαβα καλά? Εγώ απλά πιστεύω ότι είναι indent γιατί την κάνω επεξεργασία και φαίνεται πιο έντονα! Ειδικά σε ασπρόμαυρη ακόμα πιο πολύ! 

IMG_20230508_140245.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσια μου νομίζω ότι θα τρελαθώ πραγματικά .. δεν μου είχε έρθει η περίοδος και επειδή έχω πολύ πρήξιμο λέω κάτσε να πάρω ένα τεστ να δω τουλάχιστον ότι γίνεται ακόμη πιο άχνη η γραμμή .. πάω παίρνω και με το που πάω να το κάνω βλέπω λίγο αίμα αλλά λέω μιας και το πήρα ας το κάνω να δω ότι είναι αρνητικό .. και βγαίνει έτσι … πολύ πιο έντονη από την προηγούμενη φορά που είχα κάνει .. δε ξέρω τι γίνεται πραγματικά ..πόνους περιόδου εντομεταξυ δεν έχω καθόλου .. 

763490BB-2472-4F02-AA23-1D465C659B6F.jpeg

Αχ κορίτσι μου μακάρι να έγινε το θαύμα!!!  Να πας για χοριακή οποιαδήποτε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Είναι one step κορίτσι μου τα τεστακια αυτά!! Από πίσω να είναι το φώς αν κατάλαβα καλά? Εγώ απλά πιστεύω ότι είναι indent γιατί την κάνω επεξεργασία και φαίνεται πιο έντονα! Ειδικά σε ασπρόμαυρη ακόμα πιο πολύ! 

IMG_20230508_140245.jpg

Ναι σωστά από πίσω να είναι το φως. Κι εδώ φαίνεται γραμμή. Όπως και να χει περιμένουμε το αυριανό σου! 🤞🤞🤞 Θα είναι πιο έγκυρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Εγώ θα έλεγα να πας να κάνεις σήμερα και να μη το αφήσεις τόσο. Δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο και μου κάνει εντύπωση. Πέρασαν τόσες μέρες και λογικά θα έπρεπε να έχει πέσει. Αυτό είναι από τη μια πολύ πιο έντονο από το προηγούμενο αλλά δεν ξέρω αν είναι τόσο έντονο ώστε να προμηνύει ότι έχει ανέβει πολυ.

Ας μας πουν και τα κορίτσια αν έχουν εμπειρία από κάτι τέτοιο και αν έχει κάνει καμία τέτοιο τεστ αν θυμάται με τέτοια γραμμή σε τι χοριακή ήταν...

Πάντως μη ταλαιπωρείς τον εαυτό σου αναμένοντας...πήγαινε τώρα κιόλας και κάνε μια χοριακή. Έτσι και αλλιώς το πιο πιθανό είναι και ο γιατρός να σε στείλει να κάνεις. Αλλά αν εγώ τώρα έχω σκάσει, φαντάζομαι πως μπορεί να είσαι εσύ!

Έκανα το πρωτο τεστ (μαύρο φόντο) και το ίδιο πρωί η χοριακη μου ήταν 150 αν ψάχνουμε τέτοια τεστ για σύγκριση. Μετά από 4 μέρες έκανα το δεύτερο τεστ που πια η γραμμή ελέγχου είχε αρχίσει να γίνεται αχνή γιατί της έκλεβε το χρώμα η γραμμή του ναι και από περιέργεια έκανα χοριακη και είχα 1200. 

IMG_20211105_093336.jpg

IMG_20211109_084448.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσια μου νομίζω ότι θα τρελαθώ πραγματικά .. δεν μου είχε έρθει η περίοδος και επειδή έχω πολύ πρήξιμο λέω κάτσε να πάρω ένα τεστ να δω τουλάχιστον ότι γίνεται ακόμη πιο άχνη η γραμμή .. πάω παίρνω και με το που πάω να το κάνω βλέπω λίγο αίμα αλλά λέω μιας και το πήρα ας το κάνω να δω ότι είναι αρνητικό .. και βγαίνει έτσι … πολύ πιο έντονη από την προηγούμενη φορά που είχα κάνει .. δε ξέρω τι γίνεται πραγματικά ..πόνους περιόδου εντομεταξυ δεν έχω καθόλου .. 

763490BB-2472-4F02-AA23-1D465C659B6F.jpeg

Έχεις αίμα τώρα; κατάλαβα καλά;;;εγώ θα έλεγα να πας ξανά για χοριακή γιατί έχει διαφορά με το προηγούμενο τεστ σου... Αυτό σημαίνει ότι ίσως θέλει υποστήριξη από προγεστερονη... Και να είσαι ξαπλα.. Ο γιατρός σου δεν μου φαίνεται πολύ υποστηρικτικος... Δεν παίρνεις μια δεύτερη γνώμη;;; εγώ πάντα πήγαινα και σε δεύτερο για μια δεύτερη γνώμη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Είναι one step κορίτσι μου τα τεστακια αυτά!! Από πίσω να είναι το φώς αν κατάλαβα καλά? Εγώ απλά πιστεύω ότι είναι indent γιατί την κάνω επεξεργασία και φαίνεται πιο έντονα! Ειδικά σε ασπρόμαυρη ακόμα πιο πολύ! 

IMG_20230508_140245.jpg

Λοιπόν τι έμαθα εγώ από τις indent lines.. έχει χρώμα μπεζ και αν την βάλεις στο φως και κοιτάξεις από πολύ κοντά πλαγιαζοντας το τεστ ,θα δεις το αυλάκι που θα έπρεπε να έχει χρωματιστεί. Αυτό βλέπουμε ουσιαστικά...το αυλάκι σε αυτές τις γραμμές. 

Κοίταξε το δικό σου όπως σου λέω .αν δεν δεις το αυλάκι τότε μάλλον πρόκειται για κανονική γραμμή αλλά πολύ πολύ άχνη ...σε αρνητικό φόντο φαίνεται? Έχω σβήσει την εφαρμογή και δε μπορώ να βάλω τη φωτό σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@Dimitra24 τι γίνεται??? Σκαωωωωω

Ακολουθώ κι εγώ!! Και συμφωνώ να κάνουμε πάντα ό,τι μπορούμε για να φεύγει το άγχος! Άρα βουρ για χοριακη!!

Όλα θα είναι καλύτερα αύριο, μη μου στενοχωριέσαι!! @Dimitra24 Αναμένουμε μαζί σου! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ ξανάκανα το μεσημέρι τεστ ωορρηξίας και βγήκε σχεδόν άσπρο, δεν έχει καν νόημα να το ανεβάσω! Θα κάνω μέχρι Παρασκευή που υποτίθεται περιμένω ωορρηξία αλλιώς πάει έγινε πιο πριν η ωορρηξία την έχασα η την πρόλαβα στο τσακ🥴 .. @Mpourmpoulo σου ανέβηκε εσένα κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Έχεις αίμα τώρα; κατάλαβα καλά;;;εγώ θα έλεγα να πας ξανά για χοριακή γιατί έχει διαφορά με το προηγούμενο τεστ σου... Αυτό σημαίνει ότι ίσως θέλει υποστήριξη από προγεστερονη... Και να είσαι ξαπλα.. Ο γιατρός σου δεν μου φαίνεται πολύ υποστηρικτικος... Δεν παίρνεις μια δεύτερη γνώμη;;; εγώ πάντα πήγαινα και σε δεύτερο για μια δεύτερη γνώμη... 

Κορίτσι μου έχω αίμα ναι όχι παρα πολύ αλλά έχω .. μίλησα με το γιατρό και μου είπε να πάω αύριο για χοριακη .. τον ρώτησα για να πάρω κάτι αλλά νου είπε όχι .. η αλήθεια είναι ότι επειδή είμαι επαρχία δεν έχω και πολλές επιλογές εδώ .. δεν είχα παράπονο είναι η αλήθεια στην πρώτη μου εγκυμοσύνη αλλά και εγώ τωρα νομίζω ότι ισως μπορούσαμε να το βοηθήσουνε ακόμη και αν ΔΕΗ γινόταν κάτι ..θα κάνω υπομονή μέχρι αύριο να δω και τη χοριακη και βλέπουμε .. 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@Dimitra24 τι γίνεται??? Σκαωωωωω

Τίποτα ακόμη .. έχω σκάσει και εγώ σήμερα πάνω που το είχα πάρει απόφαση ..περιμένω μέχρι αύριο να παω να κάνω χοριακη γιατί εδώ που μένω μόνο πρωί κάνουν αιμοληψίες .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσι μου έχω αίμα ναι όχι παρα πολύ αλλά έχω .. μίλησα με το γιατρό και μου είπε να πάω αύριο για χοριακη .. τον ρώτησα για να πάρω κάτι αλλά νου είπε όχι .. η αλήθεια είναι ότι επειδή είμαι επαρχία δεν έχω και πολλές επιλογές εδώ .. δεν είχα παράπονο είναι η αλήθεια στην πρώτη μου εγκυμοσύνη αλλά και εγώ τωρα νομίζω ότι ισως μπορούσαμε να το βοηθήσουνε ακόμη και αν ΔΕΗ γινόταν κάτι ..θα κάνω υπομονή μέχρι αύριο να δω και τη χοριακη και βλέπουμε .. 

Τίποτα ακόμη .. έχω σκάσει και εγώ σήμερα πάνω που το είχα πάρει απόφαση ..περιμένω μέχρι αύριο να παω να κάνω χοριακη γιατί εδώ που μένω μόνο πρωί κάνουν αιμοληψίες .. 

υπομονή κορίτσι μου και κάτσε όσο μπορείς ξαπλωμένη ! Σου εύχομαι αύριο να δεις μεγάλη χοριακη και να πανε όλα κατευχην 🙏🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Να! Σας δείχνω τα τεστακια μου!

IMG_20230508_193757.jpg

Ίσως ακόμη δεν έχει γίνει ωορρηξια κορίτσι μου ! Τι κύκλο έχεις; Και εμένα 12η μέρα πάντως ήταν το πιο σκουρο μου αλλά δεν έχω κάνει ακόμη ωορρηξια ! Να και τα δικά μου μέχρι τώρα! 👇

IMG_7024.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμητρα κορίτσι μου αν το τεστ σου είναι predictor early, έτσι ήταν εμένα με χοριακη 42 μονάδες. Εμένα στη βιοχημική, ο γιατρός με έβαλε να ξανακάνω χοριακη για να σιγουρευτούμε ότι μηδενισε και μετά ζήτησε να με εξετάσει κιόλας για να σιγουρευτούμε. Οπωσδήποτε κάνε χοριακη άμεσα, και εύχομαι ο,τι καλύτερο ειλικρινά!!

IMG_20221004_183446.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Δήμητρα κορίτσι μου αν το τεστ σου είναι predictor early, έτσι ήταν εμένα με χοριακη 42 μονάδες. Εμένα στη βιοχημική, ο γιατρός με έβαλε να ξανακάνω χοριακη για να σιγουρευτούμε ότι μηδενισε και μετά ζήτησε να με εξετάσει κιόλας για να σιγουρευτούμε. Οπωσδήποτε κάνε χοριακη άμεσα, και εύχομαι ο,τι καλύτερο ειλικρινά!!

IMG_20221004_183446.jpg

Ναι το predictor early έκανα και εγώ .. και εμένα στο πρώτο ήταν έτσι περίπου που ήταν 30 .. τώρα είναι αρκετά έντονη η γραμμή .. θα πάω αύριο το πρωί να κάνω χοριακη και μέχρι το απόγευμα ελπίζω να ξέρω .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσια μου νομίζω ότι θα τρελαθώ πραγματικά .. δεν μου είχε έρθει η περίοδος και επειδή έχω πολύ πρήξιμο λέω κάτσε να πάρω ένα τεστ να δω τουλάχιστον ότι γίνεται ακόμη πιο άχνη η γραμμή .. πάω παίρνω και με το που πάω να το κάνω βλέπω λίγο αίμα αλλά λέω μιας και το πήρα ας το κάνω να δω ότι είναι αρνητικό .. και βγαίνει έτσι … πολύ πιο έντονη από την προηγούμενη φορά που είχα κάνει .. δε ξέρω τι γίνεται πραγματικά ..πόνους περιόδου εντομεταξυ δεν έχω καθόλου .. 

763490BB-2472-4F02-AA23-1D465C659B6F.jpegαυτο πάντως θετικό το λες ! Κι ελπίζω κι εύχομαι να έχεις καλά νέα αύριο 🙏🏻❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ίσως ακόμη δεν έχει γίνει ωορρηξια κορίτσι μου ! Τι κύκλο έχεις; Και εμένα 12η μέρα πάντως ήταν το πιο σκουρο μου αλλά δεν έχω κάνει ακόμη ωορρηξια ! Να και τα δικά μου μέχρι τώρα! 👇

IMG_7024.jpeg

30 μέρες, αλλά όχι ρολόι!! Για να δούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

30 μέρες, αλλά όχι ρολόι!! Για να δούμε!!

Άρα πιστεύω σε τρεις μερούλες περίπου θα κανεις ωορρηξια ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω.  Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.
    • Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!
    • Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.
    • Σ'ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση!!! Δεν το περίμενα πως στη 4η εγκυμοσύνη μου θα ειχα τόσο άγχος. Σε ολες ειχα ειναι η αλήθεια, απλά επειδή στις προηγούμενες ειχα πολυ έντονα συμπτώματα (μετα τις 5μιση προς 6 βδομάδες βέβαια) ίσως αυτο με ανακούφιζε οτι όλα πάνε καλα.  Απλα με θυμάμαι στις αλλες που ειχα τόσο έντονα το αίσθημα πως θα αδιαθετησω , παρ'ολο που ηξερα ότι ειμαι έγκυος , που πηγαινα κάθε λιγο στο μπάνιο να τσεκαρω αν έχω αίμα. Τώρα τίποτα. Και απο συμπτώματα , αυτα τα λιγα που εχω, μια έρχονται μια φεύγουν. Το μεσημέρι για παράδειγμα ειχα λιγο το στομάχι κάπως... Μετά έφυγε. Τωρα πηγα τα παιδια στις κουνιες και μονο λιγη ζαλη ένιωθα που και που. Αλλα ειμαι μολις 5+1 Πφφφφ οπότε μακαρι να ερθουν οι αναγουλες μπας και ηρεμήσω γιατι έχω αρχίσει να μην με αντέχω χαχαχα
    • Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!     εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...