Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

Κορίτσια μου γεια σας! 

Δε πρόλαβα να διαβάσω τίποτα ,ειχα πολλά...κάτι αρχήν αυτό τονμ το ξεκίνησα χθες βράδυ αλλά δε το ολοκλήρωσα ποτέ...

Κάναμε το πάρτι χθες του μικρού όλα καλά περάσαμε πολύ ωραία. Βγήκε η καλλιέργεια η καινούργια και έδειξε ρε κορίτσια αλλά 'νταλλον...δεν έδειξε Πρωτέα αλλά e coli.. επίσης έδειξε λεύκωμα! Στο λεύκωμα στην γενική ούρων έχει ένα +. Και πυοσφαιρια 3-5. Εχτές κατά τη διάρκεια του πάρτι μιλούσα με τον γυναικολο και κου είπε να ξεκινήσω αντιβίωση. Σήμερα θα μου τη γραψει. Μετά αργά είδα ότι δε του έστειλα την γενική ούρων που δείχνει το λεύκωμα και την εστειλα τοτε. Δε μου απάντησε σε αυτό. Μίλησα σήμερα με την μαία του και κου είπε μέχρι το απόγευμα θα με πάρει σίγουρα αυτός αλλά είναι ενήμερη και η ίδια οπότε θα του το ξαναθυμησει..

Μέσα σε όλο αυτό το χάος που έχω τώρα στο μυαλό μου, δλδ να καταλάβω ποια καλλιέργεια είναι σωστή,ποια όχι, ποια αντιβίωση να πάρω? Για τον Πρωτέα? Για e coli?και έχω λευκωμα??? Η οχι?? Να κάνω και 3η καλλιέργεια?!?! , Μέσα σε όλα λοιπόν τα χαράματα ξυονησε ο μικρός με πόνο στο αφτί. Του έδωσα αλγκοφρεν στις 5 το πρωί και στις 7 ξαναξυπνησε πάλι με πόνο...οπότε πήγαμε νοσοκομείο. Έχει ωτίτιδα. Τον είχαμε στο αμάξι να κλαίει από τον πόνο και να ψάχνουμε σαν τρελοί να βρούμε αντιβίωση μιας και υπάρχουν πολύ σοβαρές ελλείψεις...με τα χίλια ζόρια σταθήκαμε τυχεροί και βρήκαμε και τώρα είμαστε σπίτι. Πήρε και πάλι ντεπον για τον πόνο και νιώθει καλύτερα ευτυχώς ...

Όλα καλά✌️😵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Εμένα η ενδοκρινολόγος μου είπε 3η μέρα της περιόδου να κάνω τις ορμονικές! Οπότε θα πάω το Σάββατο το πρωί μιας και μου ήρθε χθες μετά τις 9 το βράδυ..

Θα ηρεμήσεις κορίτσι μου.. Λίγο υπομονή μέχρι να κάνεις τις εξετάσεις σου! Θύμησέ μου πότε περιμένεις!!!

Και μην ξεχνάς να φροντίζεις τον εαυτό σου και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν!!❤️

Τώρα είμαι υποτίθεται στην 4η μέρα περιόδου... Πάλι δεν έχω ροή μόνο πολύ πόνο κ λίγο ροζ τις πρώτες δύο μέρες... Για αυτό έλεγα στην μαία να πήγαινα νωρίτερα αλλά μου είπε να αδιαθετησω πρώτα για να με δουν... Την επόμενη περίοδο θα την έχω στις 17 Ιουνίου οπότε λογικά κ εγώ τότε θα τις κάνω... Προσπαθώ να ξεχνιέμαι... Όσο είμαι στη δουλειά κάτι γίνεται... Με το που μένω μόνη πέφτω... Αυτόν τον μήνα με έπιασε γερά η κατηφόρα κ δεν μπορώ να το διαχειριστώ πλέον. Βλέπω τα πάντα αρνητικά ενώ δεν πρέπει... Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις συμβουλές σου!!! Προσπαθώ να είμαι καλά αλλά το άγχος μου τα περιορίζει όλα τα καλά αυτή τη στιγμή... Ηρεμώ λιγάκι όταν πάω τον σκύλο μου βόλτα πάνω στο βουνό... Έχει τόσο ησυχία εκεί που ηρεμώ λιγάκι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Βγήκε σε καλό που το έψαξες 🙂 ναι αυτό το περίμενε ένα εξάμηνο κ εάν δεν το βλέπουμε... Εγώ δεν ξέρω πως να αντιδράσω γιατί η ηρεμία μου έχει εξαφανιστεί 😜😂

Τότε κλείσε ένα ραντεβού για αρχή σε ενδοκρινολόγο να πας να σου γράψει εξετάσεις ορμονικές να πας να τα κανείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου γεια σας! 

Δε πρόλαβα να διαβάσω τίποτα ,ειχα πολλά...κάτι αρχήν αυτό τονμ το ξεκίνησα χθες βράδυ αλλά δε το ολοκλήρωσα ποτέ...

Κάναμε το πάρτι χθες του μικρού όλα καλά περάσαμε πολύ ωραία. Βγήκε η καλλιέργεια η καινούργια και έδειξε ρε κορίτσια αλλά 'νταλλον...δεν έδειξε Πρωτέα αλλά e coli.. επίσης έδειξε λεύκωμα! Στο λεύκωμα στην γενική ούρων έχει ένα +. Και πυοσφαιρια 3-5. Εχτές κατά τη διάρκεια του πάρτι μιλούσα με τον γυναικολο και κου είπε να ξεκινήσω αντιβίωση. Σήμερα θα μου τη γραψει. Μετά αργά είδα ότι δε του έστειλα την γενική ούρων που δείχνει το λεύκωμα και την εστειλα τοτε. Δε μου απάντησε σε αυτό. Μίλησα σήμερα με την μαία του και κου είπε μέχρι το απόγευμα θα με πάρει σίγουρα αυτός αλλά είναι ενήμερη και η ίδια οπότε θα του το ξαναθυμησει..

Μέσα σε όλο αυτό το χάος που έχω τώρα στο μυαλό μου, δλδ να καταλάβω ποια καλλιέργεια είναι σωστή,ποια όχι, ποια αντιβίωση να πάρω? Για τον Πρωτέα? Για e coli?και έχω λευκωμα??? Η οχι?? Να κάνω και 3η καλλιέργεια?!?! , Μέσα σε όλα λοιπόν τα χαράματα ξυονησε ο μικρός με πόνο στο αφτί. Του έδωσα αλγκοφρεν στις 5 το πρωί και στις 7 ξαναξυπνησε πάλι με πόνο...οπότε πήγαμε νοσοκομείο. Έχει ωτίτιδα. Τον είχαμε στο αμάξι να κλαίει από τον πόνο και να ψάχνουμε σαν τρελοί να βρούμε αντιβίωση μιας και υπάρχουν πολύ σοβαρές ελλείψεις...με τα χίλια ζόρια σταθήκαμε τυχεροί και βρήκαμε και τώρα είμαστε σπίτι. Πήρε και πάλι ντεπον για τον πόνο και νιώθει καλύτερα ευτυχώς ...

Όλα καλά✌️😵

Μπέρδεμα τώρα με την εξέταση μίλησες  με τον ουρολόγο ;

μηπως να κλεισεις ένα ραντεβού να πας να τα πειτε από κοντά με τον  γυναικολόγο ;Γιατί με το τηλέφωνο και τα email δεν γίνετε δουλειά μου φαίνεται και με απορίες μένεις και χρόνο χανεις 😕

περαστικα στο αγορακι σου να περάσει γρήγορα να μην ταλαιπωρηθεί άλλο 

@marinamanoulitsa ένα ξεμάτιασμα θέλει η φίλη μας 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Τότε κλείσε ένα ραντεβού για αρχή σε ενδοκρινολόγο να πας να σου γράψει εξετάσεις ορμονικές να πας να τα κανείς

Ναι σίγουρα θα το κανωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Τώρα είμαι υποτίθεται στην 4η μέρα περιόδου... Πάλι δεν έχω ροή μόνο πολύ πόνο κ λίγο ροζ τις πρώτες δύο μέρες... Για αυτό έλεγα στην μαία να πήγαινα νωρίτερα αλλά μου είπε να αδιαθετησω πρώτα για να με δουν... Την επόμενη περίοδο θα την έχω στις 17 Ιουνίου οπότε λογικά κ εγώ τότε θα τις κάνω... Προσπαθώ να ξεχνιέμαι... Όσο είμαι στη δουλειά κάτι γίνεται... Με το που μένω μόνη πέφτω... Αυτόν τον μήνα με έπιασε γερά η κατηφόρα κ δεν μπορώ να το διαχειριστώ πλέον. Βλέπω τα πάντα αρνητικά ενώ δεν πρέπει... Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις συμβουλές σου!!! Προσπαθώ να είμαι καλά αλλά το άγχος μου τα περιορίζει όλα τα καλά αυτή τη στιγμή... Ηρεμώ λιγάκι όταν πάω τον σκύλο μου βόλτα πάνω στο βουνό... Έχει τόσο ησυχία εκεί που ηρεμώ λιγάκι... 

Πότε θα πας στον γυναικολόγο δηλαδή? Εχεις κλείσει ραντεβού? Εμείς αύριο θα κάνει ο σύντροφός μου τις αιματολογικές, εγώ Σάββατο ορμονικές και μετά θα πάω στην ενδοκρινολόγο! Αχού τι σκυλάκι έχεις??? Είχα κι εγώ παλιά ένα αγαπάκι αλλά από όταν το αποχωρίστηκα δεν τολμώ να πάρω άλλο..😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk έχεις δίκιο θέλει πολύ ξεμάτιασμα η φίλη μας 😉

*****τώρα θα αρχίσω γενικά τα ξεμάτιασματα γιατί βλέπω περιοδους που έρχονται φουλ αντί για θετικά τεστακια και δεν μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ 🥴

🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧄🧿🧄🧿🧄🧿🧄🧿🧄🧄🧿🧄🧿🧿🧄🧄🧿🧄🧿🧄🧿🧄🧿🧿🧿🧿🧄🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄

@Girly Περαστικά στο αγοράκι σας..αλγκοφρεν για ωτίτιδα πιάνει κατευθείαν στον πόνο... Και φυσικά να πάρει την αντιβίωση του το παιδί και θα γίνει καλά!!! Τώρα όσο αφορά την καλλιέργεια ούρων το ecoli είναι το πιο συχνό φαινόμενο ουρολοιμωξης και με μια απλή αντιβιωση περναει...ειναι απλό οπότε εύχομαι να είναι αυτό!! Αλλά δεν καταλαβαίνω το Πρωτεα που το βρήκε το άλλο εργαστήριο;;;;πρώτη φορά το ακούω αυτό να αλλάζει το μικρόβιο. Πρέπει να έκανε λάθος ένα από τα δύο.. εγώ θα σου έλεγα να πας και σε τρίτο εργαστήριο να ξανακάνεις.. Οχι στα ίδια!!! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσουδια ήρθαν τα onestep.. Το έκανα και βλέπω μια γραμμούλα αλλά ίσα που διακρίνεται... Κάπως γκρι... Είναι κάτι;;; ή εξάτμισης; αυτά βγάζουν εξάτμισης;;; @Girly για βοήθησε που ξέρεις από αυτά...

8 μέρες μετά την ωορρηξία σήμερα... 

 

IMG_20230525_154524.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κοριτσουδια ήρθαν τα onestep.. Το έκανα και βλέπω μια γραμμούλα αλλά ίσα που διακρίνεται... Κάπως γκρι... Είναι κάτι;;; ή εξάτμισης; αυτά βγάζουν εξάτμισης;;; @Girly για βοήθησε που ξέρεις από αυτά...

8 μέρες μετά την ωορρηξία σήμερα... 

 

IMG_20230525_154524.jpg

Κορίτσι μου δεν τα χρησημοποιησα ποτέ αυτά, αλλά και εγώ διακρίνω μια γραμμή γκρι🤗🤗🤗🤗 κανε ένα κάθε πρωί να δούμε αν φανεί πιο έντονα. Σου εύχομαι να είναι θετικό και να μην είναι πάλι εξάτμισης 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου σας διαβάζω καθημερινά. Περιμένω πως και πως να δω τα θετικά σας τεστακια να ανέβουν να χαρώ🙏🏻🤗🤗🤗

Εμενα ήρθε η πρώτη περίοδος μετά την ωοληψια,με πολλούς πόνους και αίμα μπόλικο. Είμαι στην 4η μερα🫢🫢 τώρα περιμένουμε να δούμε πότε θα έρθει η επόμενη που είναι και η τελευταία πριν την έμβρυο μεταφορά 🤞 οτι θα μετρούσα τις μέρες να φύγει η περίοδος για να έρθει η επόμενη 🤣 δεν το περίμενα ποτέ 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου δεν τα χρησημοποιησα ποτέ αυτά, αλλά και εγώ διακρίνω μια γραμμή γκρι🤗🤗🤗🤗 κανε ένα κάθε πρωί να δούμε αν φανεί πιο έντονα. Σου εύχομαι να είναι θετικό και να μην είναι πάλι εξάτμισης 🤞🤞🤞

Αχ σε ευχαριστώ πολύ μακάρι Παναγία μου!! Ναι θα κάνω και αύριο να δω αν θα φαίνεται κάτι πάλι... Αχ με το καλό και σε εσένα... Σε 2 μήνες θα είσαι φουσκωτούλα🌹❤️❤️💓💓💓 θετική σκέψη και όλα θα πάνε σούπερ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ μακάρι Παναγία μου!! Ναι θα κάνω και αύριο να δω αν θα φαίνεται κάτι πάλι... Αχ με το καλό και σε εσένα... Σε 2 μήνες θα είσαι φουσκωτούλα🌹❤️❤️💓💓💓 θετική σκέψη και όλα θα πάνε σούπερ 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι όλες μας να έχουμε θετικά τεστακια και φουσκωμένες κοιλιτσες το καλοκαίρι♥️♥️

Περιμένουμε και αύριο το τεστ σου 🤞🤞🤞 πάντως από οτι ξερω και που λένε και τα κορίτσια αυτά δεν έχουν γραμμή εξάτμισης, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις. Είναι και λίγο νωρίς 8η μέρα, ίσως μέχρι το Σαββατοκύριακο να δείχνει πιο ξεκάθαρα που θα είσαι 10-11η μέρα 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/5/2023 at 8:29 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Ααα νωρίς δηλαδή εγω είχα μείνει 18-20 η μέρα του κύκλου πιο αργά και επειδή θυμάμαι δεν είχες σταθερό κύκλο και εσυ για αυτό ρώτησα περίπου σε πια μέρα ήσουν 

Θα έχεις πόνους περιόδου για αρκετό καιρό κορίτσι μου έτσι όπως σου είπε ο γιατρός σου είναι.. υγρα καφέ δεν είχα καθόλου αλλα μου είχε πει μπορεί να δω δεν ειδα.. και το στήθος μια θα πρήζετε μια όχι..  από την 8 εβδομάδα και μετά άρχισε το πανηγύρι με τους εμετούς και κρατησε μέχρι της 16 εβδομάδα που εύχομαι να μην έχεις γιατί είναι δύσκολο 😅

αφού σε είπε ο γιατρός οκ και νιώθεις και εσυ καλα να πας.. εγω να πω την αλήθεια δεν θα πήγαινα αλλα εγω φοβομουν λιγο περισσότερο από αυτό που θα έπρεπε 😊

Εγώ ήρθα τελικά, προσπαθώ να το ευχαριστηθώ να το απολαύσω όσο μπορώ γιατί συνεχώς νυστάζω. Μιλάμε εκεί π κάθομαι στα καλά του καθουμενου με παίρνει ο ύπνος.. καφέ υγρά προς το παρόν δεν είχα κ συνέχεια ελέγχω (με έχει πιάσει καινουρια τρελα η μια ήταν να κατουράω τα τεστ τώρα να κατεβάζω τ βρακι μ να βλέπω 😂😂🙈) γιατί κουβαλούσα λίγο βαριά τσάντα πλάτης με το λαπτοπ κ χειραποσκευή Οποτε ανησυχώ λίγο. Επίσης σήμερα μπαίνω 7η εβδομάδα απ ότι λέει ο ιατρός και απ ότι λέει η εφαρμογή κ τρεις μέρες τώρα έχω αναγούλες εμετό όμως όχι ακόμα ευτυχώς. Απλά μόλις σταματάει κάποιο σύμπτωμα με πιάνει παράνοια λέω πάει το έχασα 🫣🫣

 

Ενώ είμαι ένας πολύ αισιόδοξος άνθρωπος μετά από τόσα αρνητικά τεστ έχω κακές σκέψεις η ίσως οι ορμόνες να τα έχουν παίξει δν ξέρω. Πάντως ανυπομωνω να γυρίσω σπίτι ποιος εγώ η ταξιδιαρα π δεν καθίζω ποτε ποπό κάτω ….

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/5/2023 at 9:15 ΠΜ, ο/η eva96 είπε:

καλημερα.. στην εγκυμοσύνη μου ειχα από την αρχη πονους περιοδου και μάλιστα δυνατους σε σημειο να περνω παυσιπονο χωρις φυσικα να ξερω οτι ειμαι εγκυος και απλα ελεγα οτι περιμενω να αδιαθετησω. τελικα δεν αδιαθετησα ποτε εννια μηνες μετα πηρα αγκαλια τον γιο μου. με το καλο ευχομαι και να δεις που ολα θα πανε καλα.

🙏🏼❤️🙏🏼❤️🙏🏼❤️🙏🏼❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Εγώ ήρθα τελικά, προσπαθώ να το ευχαριστηθώ να το απολαύσω όσο μπορώ γιατί συνεχώς νυστάζω. Μιλάμε εκεί π κάθομαι στα καλά του καθουμενου με παίρνει ο ύπνος.. καφέ υγρά προς το παρόν δεν είχα κ συνέχεια ελέγχω (με έχει πιάσει καινουρια τρελα η μια ήταν να κατουράω τα τεστ τώρα να κατεβάζω τ βρακι μ να βλέπω 😂😂🙈) γιατί κουβαλούσα λίγο βαριά τσάντα πλάτης με το λαπτοπ κ χειραποσκευή Οποτε ανησυχώ λίγο. Επίσης σήμερα μπαίνω 7η εβδομάδα απ ότι λέει ο ιατρός και απ ότι λέει η εφαρμογή κ τρεις μέρες τώρα έχω αναγούλες εμετό όμως όχι ακόμα ευτυχώς. Απλά μόλις σταματάει κάποιο σύμπτωμα με πιάνει παράνοια λέω πάει το έχασα 🫣🫣

 

Ενώ είμαι ένας πολύ αισιόδοξος άνθρωπος μετά από τόσα αρνητικά τεστ έχω κακές σκέψεις η ίσως οι ορμόνες να τα έχουν παίξει δν ξέρω. Πάντως ανυπομωνω να γυρίσω σπίτι ποιος εγώ η ταξιδιαρα π δεν καθίζω ποτε ποπό κάτω ….

 

 

 

Εγω υπνηλία δεν είχα πρέπει να είναι ενοχλητικό να νυστάζεις σε αυτό τον βαθμό  😂

εύχομαι να μην σε πιάσουν εμετοί γιατί δεν υποφέρονται 

τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν μην τα δίνεις και πολύ σημασία εσυ μόνο να προσεχείς λίγο χωρίς υπερβολές εννοεται και να απολαύσεις το ταξίδι της Εγκυμοσυνης όσο πιο πολύ μπορείς 

καλα να περάσεις 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετεεεε;; Σας διαβαζω αλλά να απαντήσω ούτε λογος η μικρή κάνει χαμοοοο! Η αδερφη μου δουλεύει όποτε την κρατάω εγώ ! 
@Girly περαστικά στο αγοράκι σου κορίτσι μου❤️ και εγώ σήμερα ξύπνησα με πονο στο αυτί αλλά όχι δυνατό και δεν πήγα να κοιτά τη περιμενω μήπως περάσει και πρώτη φορά το παθαινω! Όσο αναφορά το μικρόβιο που σου βγήκε είναι απλό και φεύγει με αντιβίωση γρηγορα απλά γτ στην αρχή βγήκε πρώτεας🧐 νομίζω ότι πρέπει να την επαναλάβεις για να σιγουρευτείς! 
 

@cat12κοριτσακι μου να κανεις ορμονολογικές να δεις τι γινετε γτ μπορεί κάποια ορμονη να ξερυθμιστικε και να θέλει κάποια αγωγή κτλ!

@marinamanoulitsaκοριτσακι μουυυυ εύχομαι από αύριο να βλέπεις γραμμουλα όλο και πιο σκουρααααααα❤️❤️❤️❤️

 

εγω σε αλλά νεα σήμερα ανα διάστημα έχω κάτι πονάκια και τραβήγματα στο κεντρο στην κοιλιά αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο! Είμαι στην 11η μέρα μετά το θετικο ωορρηξιας και 9 από την υποτιθέμενη ωορρηξια ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinaP κοριτσακιιιιι πλησιάζει η ωρααααα για το μπεμπακι σου❤️ όλα θα πανε τελεια και σε λίγο καιρο η κοιλιτσα θα είναι μπαλονάκι🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Εγώ ήρθα τελικά, προσπαθώ να το ευχαριστηθώ να το απολαύσω όσο μπορώ γιατί συνεχώς νυστάζω. Μιλάμε εκεί π κάθομαι στα καλά του καθουμενου με παίρνει ο ύπνος.. καφέ υγρά προς το παρόν δεν είχα κ συνέχεια ελέγχω (με έχει πιάσει καινουρια τρελα η μια ήταν να κατουράω τα τεστ τώρα να κατεβάζω τ βρακι μ να βλέπω 😂😂🙈) γιατί κουβαλούσα λίγο βαριά τσάντα πλάτης με το λαπτοπ κ χειραποσκευή Οποτε ανησυχώ λίγο. Επίσης σήμερα μπαίνω 7η εβδομάδα απ ότι λέει ο ιατρός και απ ότι λέει η εφαρμογή κ τρεις μέρες τώρα έχω αναγούλες εμετό όμως όχι ακόμα ευτυχώς. Απλά μόλις σταματάει κάποιο σύμπτωμα με πιάνει παράνοια λέω πάει το έχασα 🫣🫣

 

Ενώ είμαι ένας πολύ αισιόδοξος άνθρωπος μετά από τόσα αρνητικά τεστ έχω κακές σκέψεις η ίσως οι ορμόνες να τα έχουν παίξει δν ξέρω. Πάντως ανυπομωνω να γυρίσω σπίτι ποιος εγώ η ταξιδιαρα π δεν καθίζω ποτε ποπό κάτω ….

 

 

 

απο άγχος αλλο τιποτα στην εγκυμοσύνη μου. φοβόμουν με το παραμικρο οτι θα έχανα το σπορακι μου. λιγο να σταματαγαν τα συμπτωματα ανησυχουσα. ευτυχως ο γιατρος μου εχει υπομονη και απαντουσε σε ολες της ερωτησεις μου σταθηκε πολυ καθως ηξερε ποσο πολυτιμη ηταν η εγκυμοσυνη αυτη μετα την αποβολη που ειχα. εν τελει ολα πηγαν καλα και πλεον το μωρακι μου είναι 10 μηνων. την επομενη μου εγκυμοσύνη ελπιζω να την απολαυσω περισσοτερο χωρις φοβο και αγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαααα καλημερααααα

Θα τρελαθώ ω έβγαλε ροζ γραμμουλα... Ενώ εχθές δεν είχε χρώμα..για δείτε και πείτε μου... Πετάω από την χαρά μου 

IMG_20230526_074206_edit_313155555520444.jpg

IMG_20230526_074240.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσιαααα καλημερααααα

Θα τρελαθώ ω έβγαλε ροζ γραμμουλα... Ενώ εχθές δεν είχε χρώμα..για δείτε και πείτε μου... Πετάω από την χαρά μου 

IMG_20230526_074206_edit_313155555520444.jpg

IMG_20230526_074240.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου φυσικά και την βλέπω την γραμμή ξεκάθαρα ροζ είσαι έγκυος 🤰🤰🤰🤰 συγχαρητήρια επιτέλους Παναγία μου επιτέλους!!! Έκανα και αρνητικό και φαίνεται 

photofunny.net__final_3902622961304695171_.jpg

photofunny.net__final_3902610713131857821_.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσιαααα καλημερααααα

Θα τρελαθώ ω έβγαλε ροζ γραμμουλα... Ενώ εχθές δεν είχε χρώμα..για δείτε και πείτε μου... Πετάω από την χαρά μου 

IMG_20230526_074206_edit_313155555520444.jpg

IMG_20230526_074240.jpg

Καλημέρα κορίτσι μουυυυυυυ!!!♥️♥️ Η πιο όμορφη καλημέρα!😘 Επιτέλους!!! Είσαι 9η μέρα σήμερα σωστά; Νομίζω αν δείχνει το τεστ,θα δείξει σίγουρα και η χοριακη! Τρέξε κανε μια χοριακη! Τώρα που είναι πρωί να βγουν τα αποτελέσματα μέσα στη μέρα 🙏🏻

Αντε περιμένουμε 👏👏👏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

@marinaP κοριτσακιιιιι πλησιάζει η ωρααααα για το μπεμπακι σου❤️ όλα θα πανε τελεια και σε λίγο καιρο η κοιλιτσα θα είναι μπαλονάκι🥰🥰🥰

Αχ πλησιάζει και εγώ δεν κρατιεμαι. Δεν σας κρύβω οτι φοβάμαι λίγο,έχω αυτό το συναίσθημα που είχα πριν κανω τα τεστ καθε μήνα... Οτι θα  ξαναζήσω αυτή την απογοήτευση. Όσο θετικά και να προσπαθώ να σκέφτομαι πάντα έρχεται αυτό στο μυαλό μου. Σήμερα τελείωσε η περίοδος τώρα μετράω μέρες για την επόμενη 🙏🏻🤞 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Αχ πλησιάζει και εγώ δεν κρατιεμαι. Δεν σας κρύβω οτι φοβάμαι λίγο,έχω αυτό το συναίσθημα που είχα πριν κανω τα τεστ καθε μήνα... Οτι θα  ξαναζήσω αυτή την απογοήτευση. Όσο θετικά και να προσπαθώ να σκέφτομαι πάντα έρχεται αυτό στο μυαλό μου. Σήμερα τελείωσε η περίοδος τώρα μετράω μέρες για την επόμενη 🙏🏻🤞 

Είναι πολύ λογικό να νιώθεις έτσι κορίτσι μου και πάντα πρέπει να κρατάμε μικρό καλάθι αλλά αν πάμε με τις πιθανότητες είναι με το μέρος σας!!! Σε 1 μήνα και κάτι θα είσαι έγκυος 🤰🤰🤰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Είναι πολύ λογικό να νιώθεις έτσι κορίτσι μου και πάντα πρέπει να κρατάμε μικρό καλάθι αλλά αν πάμε με τις πιθανότητες είναι με το μέρος σας!!! Σε 1 μήνα και κάτι θα είσαι έγκυος 🤰🤰🤰 

Σίγουρα όλα είναι με το μέρος μας, εξετάσεις, ηλικία,η ποιότητα τους, όλα είναι υπερ μας! Απλά είναι αυτό το αρνητικό, αυτή η απογοήτευση  για ένα μισή χρόνο εχει μπει για τα καλά μέσα μου. Το έχω βιώσει τόσους μήνες που δεν λεει να φύγει. Να τώρα σας γράφω και χτυπάει η καρδιά μου και μόνο στη σκέψη 🫢 απλά θα κανω υπομονή ακόμη ένα μήνα μέχρι τότε,θα δουλέψω πολύ να φτιάξει η ψυχολογία μου, γιατί με το άγχος π έχω..... 🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...