Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αααααααα τελειααα❤️❤️❤️ η ωορρηξια είναι προ των πυλών💕 κάνε επαφουλες σήμερα αύριο και μεθαυριοο καλή επιτυχια κορίτσι μουυυ🙏🙏🙏 μακάρι κορίτσι μου να έρθει νωρίτερα🙏 

Μακαριιιιιι κ στις δύο μας να πάει καλά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Και εγώ με τα υγρά αυτά της ωορρηξίας ανέκαθεν ήμουν μπερδεμένη. Είχα και σε άκυρες μέρες, ή δεν είχα καθόλου στην ωορρηξία. Μην ανησυχείς!! Ξέρεις τι βοηθάει το σπέρμα να φτάσει στις ωοθήκες; Ο οργασμός!! Οπότε κοίτα να το απολαύσεις 🤞🤞😉😉

Αυτό άκυρες στιγμές έχω υγρά....αχ ναι ρε κορίτσι μου .. αυτό είναι άλλο θέμα το οποίο πλέον επειδή έχω περάσει όλα αυτά αγχώνομαι μερικές φορές κ εκείνη τη στιγμή το χάνω... Ναι μεν το απολαμβανω οοοληηη την ώρα μετά κάτι θα σκεφτώ να αγχωθω... Κ είναι σχεδον προγραμματισμένο πλέον λόγω ωορηξιας... Δεν ξέρω αν το έχεις πάθει...  Βέβαια από ορέξεις φουλ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Αυτό άκυρες στιγμές έχω υγρά....αχ ναι ρε κορίτσι μου .. αυτό είναι άλλο θέμα το οποίο πλέον επειδή έχω περάσει όλα αυτά αγχώνομαι μερικές φορές κ εκείνη τη στιγμή το χάνω... Ναι μεν το απολαμβανω οοοληηη την ώρα μετά κάτι θα σκεφτώ να αγχωθω... Κ είναι σχεδον προγραμματισμένο πλέον λόγω ωορηξιας... Δεν ξέρω αν το έχεις πάθει...  Βέβαια από ορέξεις φουλ!!!

Κορίτσι μου και εγώ το έχω παθει πολλές φορές γτ σκέφτομαι ότι έχει να κάνει γύρω από το μπεμπε! Δυστυχώς στις προγραμματισμένες επαφές αυτά γίνονται😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου και εγώ το έχω παθει πολλές φορές γτ σκέφτομαι ότι έχει να κάνει γύρω από το μπεμπε! Δυστυχώς στις προγραμματισμένες επαφές αυτά γίνονται😳

Αυτό σκέφτεσαι α σήμερα κ αύριο πρέπει κ έχουμε χάσει το απλά κάνουμε επειδή μας βγήκε εκείνη τη στιγμή...😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Αυτό σκέφτεσαι α σήμερα κ αύριο πρέπει κ έχουμε χάσει το απλά κάνουμε επειδή μας βγήκε εκείνη τη στιγμή...😞

Ακριβώς αυτοοοο🙄 δεν πειράζει κορίτσι μου θα το παλεψουμεεε❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου έκανε πριν περίπου 1 ωρα τεστ ωορρηξιας και είναι πιο σκουρο από τις άλλες μέρες! Βέβαια αρνητικο αλλά πιο σκουρο ! Έχω και πονάκια από χθες το βράδυ δεξια στην κοιλιά! Λέτε να πλησιάζει η ωορρηξια πιο νωρίς ;;; Για δείτε την φωτό 👇

IMG_7011.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Girly είπε:

@Dimitra24 επανέλαβες τη χοριακη σου σήμερα?

Ναι κορίτσι μου και δυστυχώς δεν βγήκε καλή .. είχε ανεβεί μόνο 3 μονάδες .. όποτε απλά τώρα μαζεύω τα κομμάτια μου περιμένω να έρθει η περίοδος ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dimitra24 είπε:

Ναι κορίτσι μου και δυστυχώς δεν βγήκε καλή .. είχε ανεβεί μόνο 3 μονάδες .. όποτε απλά τώρα μαζεύω τα κομμάτια μου περιμένω να έρθει η περίοδος ..

Κοριτσάκι μου πολύ στεναχωρέθηκα😞 όμως ερχετε ένας νέος κύκλος κορίτσι μου🙏 εύχομαι να είναι ο τυχερός σου 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας διαβάζω εδώ και κανά δυο μέρες δεν έχω προλάβει να απαντήσω σε αυτά που έχω δει!

Θα μιλήσω όσον αφορά τα υγρά που λέτε εδώ για την ωορηξια. εμένα πρώτη φορά μου συνέβη το εξής χθες άλλαξα δύο φορές εσώρουχο γιατί ήταν σαν να είχα κάνει πιπί μου. 
Ήταν πραγματικά το κάτι άλλο! Εύχομαι στα κορίτσια που είναι κοντά στις ημέρες ωορρηξίας να αρπάξουν το σποράκι να κάνω τις ωραίες τους Επάφουλες και να έχουμε σύντομα θετικά τεστάκια!!!

@annitakianna εισαι 3 μέρες πριν τη περίοδο;;;; Εκανες κανενα τεστακι σημερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσάκια μου έκανε πριν περίπου 1 ωρα τεστ ωορρηξιας και είναι πιο σκουρο από τις άλλες μέρες! Βέβαια αρνητικο αλλά πιο σκουρο ! Έχω και πονάκια από χθες το βράδυ δεξια στην κοιλιά! Λέτε να πλησιάζει η ωορρηξια πιο νωρίς ;;; Για δείτε την φωτό 👇

IMG_7011.jpeg

Μοιάζει να ανεβαίνει... Λογικά πιστεύω μέχρι μεθαύριο θα γίνει θετικό 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dimitra24 είπε:

Ναι κορίτσι μου και δυστυχώς δεν βγήκε καλή .. είχε ανεβεί μόνο 3 μονάδες .. όποτε απλά τώρα μαζεύω τα κομμάτια μου περιμένω να έρθει η περίοδος ..

Κορίτσι μου....είναι δύσκολο το ξέρουμε... Να σκέφτεσαι ότι το σώμα μας φροντίζει για ότι είναι καλύτερο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εμένα ο γιατρός μου έστειλε τον δικό μου για σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο κέντρο που κάνει και εξωσωματικές σπερματεγχυνσεις κτλ .. επειδη μένεις Αθήνα αν θέλεις πες μου να σου πω! Το κόστος ήταν 80€ και αν θέλει την κάνει εκεί την εξέταση γτ έχουν ειδικό δωματιάκι εκεί με τηλεόραση κτλ !

Ναι ναι πες μου μπουρμπουλακι! Και δωμάτιο με τηλεόραση;! Αυτά είναι! 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Dimitra24 είπε:

Ναι κορίτσι μου και δυστυχώς δεν βγήκε καλή .. είχε ανεβεί μόνο 3 μονάδες .. όποτε απλά τώρα μαζεύω τα κομμάτια μου περιμένω να έρθει η περίοδος ..

Να μη στενοχωριέσαι κορίτσι μου! Πρώτον απ'ότι έχω καταλάβει μόλις που ξεκινήσατε ελεύθερες επαφές και δεύτερον επιβεβαίωσες ότι μπορείς να συλλάβεις!!! Όλα θα πάνε τέλεια, σύντομα θα έρθει το σποράκι σου!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσάκια μου έκανε πριν περίπου 1 ωρα τεστ ωορρηξιας και είναι πιο σκουρο από τις άλλες μέρες! Βέβαια αρνητικο αλλά πιο σκουρο ! Έχω και πονάκια από χθες το βράδυ δεξια στην κοιλιά! Λέτε να πλησιάζει η ωορρηξια πιο νωρίς ;;; Για δείτε την φωτό 👇

IMG_7011.jpeg

Μμ μου φαίνεται θα έρθει νωρίτερα η ωορρηξία σου! Κανε εντατικά τεστακια, γιατί μπορεί να άλλαξε ο κύκλος σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Μοιάζει να ανεβαίνει... Λογικά πιστεύω μέχρι μεθαύριο θα γίνει θετικό 🥰🥰🥰🥰

Αχ μακαριιιιιι🙏🙏🙏🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η singing in the rain είπε:

Μμ μου φαίνεται θα έρθει νωρίτερα η ωορρηξία σου! Κανε εντατικά τεστακια, γιατί μπορεί να άλλαξε ο κύκλος σου!!

Μακάρι μακάρι μακαριιιιιιιιι🙏🙏🙏θα κάνω και το απογεύμα και θα προσπαθήσω να μη πιω νερό 😂 πάντως έχω που και που πονάκια χαμηλά ! Έκανα και την επαφουλα μου σήμερα ! Είχαμε ορεξουλες!🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakii όχι κορίτσι μου είμαι 4 μέρες πριν την περίοδο σήμερα! Αύριο θα κάνω τέστ.. @Mpourmpoulo πόσο σου δείχνει το τέστ? Έχει ανέβει αρκετά η ορμόνη!! Θα γίνει πιο σύντομα η ωορρηξία 🥰🤰🤰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Dimitra24 είπε:

Ναι κορίτσι μου και δυστυχώς δεν βγήκε καλή .. είχε ανεβεί μόνο 3 μονάδες .. όποτε απλά τώρα μαζεύω τα κομμάτια μου περιμένω να έρθει η περίοδος ..

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου..  είναι πολύ συχνό φαινόμενο η βιοχημική δυστυχώς!!  Δώσε χρόνο στον εαυτό σου και όποτε νιώσεις έτοιμη ξεκινά καινούριες προσπάθειες!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Έχουμε κάνει κορίτσι μου πολλές φορές. Είχαμε κ οι 2 ουρεοπλασμα και κάναμε θεραπεία 3 μήνες για αν φύγει γιατί δεν έφευγε με τίποτα! Και πριν 3 μήνες που είχε αιματουρία ξανά έκανε καλλιέργεια και πάλι είχε ουρεοπλασμα! Η γυναικολόγος μου επιμένει ότι το ουρεοπλασμα το γιατρεύουμε μόνο μια φορά και αν ξανά βρεθεί το αφήνουμε έτσι! Και η γιατρός που μου έκανε την σαλπιγγογραφια το ίδιο ακριβώς μου είπε! Ο ουρολόγος όμως λέει να ξανά κάνουμε θεραπεία! 

Πιο παλιά είχα κι εγώ ουρεοπλασμα αλλά δε μου έχει ξαναεμφανιστεί και κάνω τακτικά καλλιέργεια γτ είμαι πολύ ευαίσθητη εκεί κάτω..

Τώρα εγώ φοβάμαι μήπως μου εμφανιστούν μύκητες..μετά τη σαλπιγγογραφία μου είπε ο γιατρός να πάρω 5 μέρες αντιβίωση και σα να αρχίζει να με πιάνει φαγούρα..ή μπορεί να είναι και ιδέα μου γτ αγχώθηκα λίγο..παίρνω βέβαια προβιοτικα..φφ 

Εσείς πόσες μέρες πήρατε αντιβίωση μετά τη σαλπιγγογραφία;

Μήπως να τη σταματήσω; Σήμερα είναι τρίτη μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

@efakii όχι κορίτσι μου είμαι 4 μέρες πριν την περίοδο σήμερα! Αύριο θα κάνω τέστ.. @Mpourmpoulo πόσο σου δείχνει το τέστ? Έχει ανέβει αρκετά η ορμόνη!! Θα γίνει πιο σύντομα η ωορρηξία 🥰🤰🤰

 

0,15 μου το έβγαλε σήμερα ! Χθες 0,11 και προχθές 0,13! Μακαριιιιιιιιιιι🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Dimitra24 είπε:

Ναι κορίτσι μου και δυστυχώς δεν βγήκε καλή .. είχε ανεβεί μόνο 3 μονάδες .. όποτε απλά τώρα μαζεύω τα κομμάτια μου περιμένω να έρθει η περίοδος ..

...δεν περίμενα να ακούσω κάτι τέτοιο ...λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Πάρε τον χρόνο σου, μάζεψε τα κομμάτια σου και ησύχασε.. το σώμα προνοεί για όλα. Θα σταθώ στο θετικό της υπόθεσης,γιατί πάντα υπάρχουν θετικά σε όλα, πως αφού έγινε μια φορά και έμεινες έγκυος,θα ξαναγίνει σίγουρα και σύντομα. Μέχρι τότε πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι για να επανέλθεις . Και όταν θέλεις να μιλήσεις εμείς εδώ είμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η singing in the rain είπε:

Πιο παλιά είχα κι εγώ ουρεοπλασμα αλλά δε μου έχει ξαναεμφανιστεί και κάνω τακτικά καλλιέργεια γτ είμαι πολύ ευαίσθητη εκεί κάτω..

Τώρα εγώ φοβάμαι μήπως μου εμφανιστούν μύκητες..μετά τη σαλπιγγογραφία μου είπε ο γιατρός να πάρω 5 μέρες αντιβίωση και σα να αρχίζει να με πιάνει φαγούρα..ή μπορεί να είναι και ιδέα μου γτ αγχώθηκα λίγο..παίρνω βέβαια προβιοτικα..φφ 

Εσείς πόσες μέρες πήρατε αντιβίωση μετά τη σαλπιγγογραφία;

Μήπως να τη σταματήσω; Σήμερα είναι τρίτη μέρα 

Εγώ πήρα μόνο την ημέρα της εξέτασης δυο ώρες πριν Zithromax 250mg 2 χάπια και 24 ώρες μετά αλλά δυο χάπια ! Εγώ δεν έχω φαγούρα κτλ πάντως! Μήπως είναι η ιδέα σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσάκια μου έκανε πριν περίπου 1 ωρα τεστ ωορρηξιας και είναι πιο σκουρο από τις άλλες μέρες! Βέβαια αρνητικο αλλά πιο σκουρο ! Έχω και πονάκια από χθες το βράδυ δεξια στην κοιλιά! Λέτε να πλησιάζει η ωορρηξια πιο νωρίς ;;; Για δείτε την φωτό 👇

IMG_7011.jpeg

Ναιιιιιιι! Θα γίνει πιο νωρίς!!! Ετοιμάζεται!! ετοιμάσου και εσύ!! Ατμόσφαιρα και άστο να σας έρθει από μόνο του! Οπότε και να γίνει πιστεύω από αύριο και έπειτα ,θα είναι πετυχημένο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ναιιιιιιι! Θα γίνει πιο νωρίς!!! Ετοιμάζεται!! ετοιμάσου και εσύ!! Ατμόσφαιρα και άστο να σας έρθει από μόνο του! Οπότε και να γίνει πιστεύω από αύριο και έπειτα ,θα είναι πετυχημένο!!!

Αχχχχχ λέγετε τετοιααααα και τρελενομαιιιιιιιι🙏🙏🙏 εγώ έκανα και σήμερα την επαφουλα μου γτ είχαμε ορέξεις! Μακάρι να μη κάνει σκαμπανεβάσματα η ορμονη γτ θα την σκισωωωωωω😡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Πιο παλιά είχα κι εγώ ουρεοπλασμα αλλά δε μου έχει ξαναεμφανιστεί και κάνω τακτικά καλλιέργεια γτ είμαι πολύ ευαίσθητη εκεί κάτω..

Τώρα εγώ φοβάμαι μήπως μου εμφανιστούν μύκητες..μετά τη σαλπιγγογραφία μου είπε ο γιατρός να πάρω 5 μέρες αντιβίωση και σα να αρχίζει να με πιάνει φαγούρα..ή μπορεί να είναι και ιδέα μου γτ αγχώθηκα λίγο..παίρνω βέβαια προβιοτικα..φφ 

Εσείς πόσες μέρες πήρατε αντιβίωση μετά τη σαλπιγγογραφία;

Μήπως να τη σταματήσω; Σήμερα είναι τρίτη μέρα 

Εγώ κορίτσι μου δεν είχα ποτέ στη ζωή μου ουρολοίμωξη η φαγούρα η κάτι παρόμοιο! Είμαι πολύ τυχερή σε αυτό το θέμα..  το μόνο που είχα είναι ότι μετά την θεραπεία από το ουρεοπλασμα λόγο αντιβίωσης έκανα μύκητα και χρειάστηκε κ άλλη αντιβίωση. Αυτός είναι κ ο λόγος που δεν θέλω να ξανά κάνω θεραπεία. Όσο αφορά την σαλπιγγογραφια εγώ δεν πήρα τίποτα ούτε πριν ούτε μετά την εξέταση! Αυτές ήταν οι οδηγίες και τις ακολούθησα και προς το παρόν 2ος μήνας και δεν έχω τίποτα το περίεργο! Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να ακολουθήσεις της οδηγίες του γιατρού σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...