Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

 

Αν έρθει την τρίτη τότε θα είναι εκεί  για τις γόνιμες μέρες 🥰🥰🥰 τι ωραία!!! Άντε κορίτσι μου θα στρώσει ο κύκλος σιγά σιγά μην στεναχωριέσαι.. καλά έκανες πάντως και ενημερωσες τον γιατρο σου!!

Ναι είχα απογοητευτεί ότι πάει αυτός ο μήνας αλλά τα κατάφερε να πάρει άδεια!!!! Είμαι θετική προς το παρόν ότι όλα θα πάνε καλά!! Θα εσκαγα αν δεν ρωτούσα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Dimitra24 είπε:

Μόλις γύρισα από το μικροβιολογικό !!  Τελικά έκανα και την προλακτινη γιατί μου είπε και η κοπέλα εκεί Ότι ότι μου ειπε ο γιατρός να κάνω .. τα αποτελέσματα θα μου έρθουμε με email κατά τις 8 .. μέχρι τότε αγωνία 😬😬

Καλα αποτέλεσματα... Αντε να δούμε... Και ένα θετικό αποτέλεσμα!!!! 😁Μακάρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Καλημερααααα!!!! Κανονικά όχι αλλά σήμερα τρίτη μέρα κάτι προσπαθεί να κάνει 😂 είχα σταγόνες κ σήμερα σηκώθηκα κ αισθάνθηκα ροή κ απόρησα κιόλας!!!! Πάμε βουρ για τις επόμενες γόνιμες 🥰🥰🥰🥰 νιώθω ότι θα πάει καλά ο μήνας που έρχεται σε όλες μας!!!

Αχ κάπως έτσι είμαι κι εγώ.. αυτόν τον μήνα έχω πολλές μέρες καφέ και μόνο μια μέρα είχα κάμποση ροή.. όχι όση άλλες φορές..

Ο γιατρός βέβαια που με εξέτασε με υπέρηχο μου λέει εγώ μια χαρά αίμα βλέπω και λεπτό ενδομήτριο λόγω περιόδου..

Εσένα τι σου είπανε???

❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Αχ κάπως έτσι είμαι κι εγώ.. αυτόν τον μήνα έχω πολλές μέρες καφέ και μόνο μια μέρα είχα κάμποση ροή.. όχι όση άλλες φορές..

Ο γιατρός βέβαια που με εξέτασε με υπέρηχο μου λέει εγώ μια χαρά αίμα βλέπω και λεπτό ενδομήτριο λόγω περιόδου..

Εσένα τι σου είπανε???

❤️❤️❤️

Εγώ πήγα μετά την απόξεση κ μου είπε ότι τα βλέπει όλα τέλεια αλλά η πρώτη περίοδος ήταν σταγόνες μου είπαν φυσιολογικό η δεύτερη το ίδιο...κ τώρα η τρίτη περίοδος είναι λίγο καλύτερη, έχω παραπάνω ροή από τις προηγούμενες ... Οπότε δεν σου είπαν κάτι όλα καλά? Άρα είναι φυσιολογικό!!! Μακάρι να είναι κ εμένα γιατί όλο σκέφτομαι τα χειρότερα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημεραααααα!!!☀️☀️☀️

Κορίτσια μου γλυκά! Πρωί πρωί ήρθε η φιλενάδα μου! Κόκκινη και ζωηρή! Το γκρουπακι παράνοια Απριλίου μόλις έκλεισε! Σειρά τώρα έχει το επόμενο γκρούπ! Πάντως έστω και μια μια το μήνα να βγάζει θετικό τεστ ,κάτι είναι και αυτό !!! 

 

Κορίτσι μου πάμε δυναμικα για τον επόμενο κύκλο 🙏 μόλις μπεις στο λοβ ζοουν δώστου να καταλαβει με περισσότερες επαφουλες ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Άντε πάμε για τον επόμενο μήνα τώρα δυνατά!! Ακόμα νομίζω υπάρχει μια μικρή ελπίδα για την @Dimitra24 μπας και δούμε ένα θετικό!! Πάντως για μένα η παράνοια ξεκίνησε.. 2 μέρα μετά την ωορρηξία 😁😁 έχω ακόμα 12 μέρες μέχρι την περίοδο!!

Αχχχ μπήκες την παρανοιαααα ΕΕ; Υπομονηηηηηηη και σου εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μηνας κοριτσάκι μου❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

7 ημέρες πριν ναι!!! Ε δεν ξαναμιλάω για συμπτώματα αλήθεια.. Μας δουλεύει η περίοδος μου φαίνεται... Όλες λέμε για συμπτώματα και μετά τίποτα... Απλά περιμένω καθυστέρηση.. Αυτή τη φορά είπα θα περιμένω την 1η ημέρα καθυστέρησης και τότε θα κάνω τεστ... Ευχομαι να το καταφέρω 😜😜😜

Υπομονή κορίτσι μουυυυ μια εβδομάδα εμεινεεεε🙏🙏🙏 σου εύχομαι να δεις θετικο τεστακιιιιιι❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Dimitra24 είπε:

Μόλις γύρισα από το μικροβιολογικό !!  Τελικά έκανα και την προλακτινη γιατί μου είπε και η κοπέλα εκεί Ότι ότι μου ειπε ο γιατρός να κάνω .. τα αποτελέσματα θα μου έρθουμε με email κατά τις 8 .. μέχρι τότε αγωνία 😬😬

Καλά αποτελέσματα να εχεις, και εύχομαι ολόψυχα να μας πεις ευχάριστα νέα πριν κλείσει ο μηνας με εγκυμοσυνη ❤️

Εγώ κορίτσια μου είχα χτες ραντεβού. Με είδε η βοηθός του γιατρου και μου είπε " Αααα πετάχτηκε λιγό η κοιλίτσα!!" Φάίνεται πλέον και δεν το πιστεύω!! Το μπεμπάκι μας χαιρετούσε στον υπέρηχο 🥰 Ο καημένος ο άντρας μου σπάνια καταλαβαίνει τι βλέπουμε στον υπέρηχο εκτός και αν το μωρό έχει καλή θε΄ση και δεν κινείται 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

@annitakianna @marinamanoulitsa έτσι κορίτσια μου.. δυναμικά για τον άλλο μήνα!!εγώ περιμένω να περάσει λίγο η ώρα να πάρω τη γιατρό να μου γράψει γενικές εξετάσεις..προφανώς ο σίδηρος κλπ είναι πεσμένα και θα χρειαστώ συμπληρώματα.

@Dimitra24 καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Αναμένουμε αποτελέσματα!! 

 @Kate1992 μας έλειψες ! Αντε έρχεται ο καιρός σου! Πιασε δουλειά!!!!

 @Mpourmpoulo με το καλό η σαλπιγγογραφια! Να ξεβουλωνουν τα συστήματα να είναι έτοιμα!!!!

Να κανεις κορίτσι μου και να παρεις τις βιταμινούλες σου για να στρώσεις ❤️❤️❤️ ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι να πανε όλα καλά🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dimitra24 είπε:

Καλημέρααα !! 
 

@Girlyμου δε πειράζει .. πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα ..και θα συμφωνήσω με την @marinamanoulitsaοτι η άνοιξη είναι πολύ γόνιμη περίοδος !! 
Εγω ετοιμάζομαι να πάω για χοριακη .. δεν έχω πολυ καλή ψυχολογία η αλήθεια είναι πιστεύω θα είναι αρνητική αλλά μακάρι να πέφτω έξω .. το στήθος μου από χθες έχει γίνει τούμπανο και άρχισε να με πονάει και λίγο .. σε λίγες ώρες ελπίζω να ξέρω .. 

Κατι άσχετο .. ο γυναικολόγος μου έγραψε και προλακτινη να κάνω γιατί τρέχει το στήθος μου μερικές φορές γαλα και μου είπε να τις κάνω μαζί τώρα  .. χθες που πήρα να ρωτήσω στο μικροβιολογικό μου είπαν ότι γίνεται μόνο την 1η μέχρι την 4η μέρα του κύκλου .. εσείς τι ξέρετε ;; 

Καλημερα κορίτσι μουυυυ σου εύχομαι η χοριακουλα σου να είναι καραθετικη❤️❤️❤️και εγώ από ότι γνωρίζω οι ορμονολογικές γίνονται 3η με 4η μέρα του κύκλου ! Όμως η προλακτινη μπορεί να γινετε και τώρα κορίτσι μου για να σου είπε ο γιατρός να την κανεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Η αλήθεια είναι ότι εγώ ποτέ δεν έχω συμπτώματα! Πάντα είναι σαν τις περιόδου!! Αν μείνω έγκυος πάντως το μόνο που θα με προβληματίσει είναι το πρήξιμο στο στήθος μιας και το δικό μου δεν με πονάει ΠΟΤΕ και δεν φουσκώνει ΠΟΤΕ ούτε καν πριν την περίοδο!! Εκεί μια ζωή νούμερο 0 τα σουτιέν μου!! 

Έτσι ακριβώς και εγώ μια ζωή. Στην πρώτη εγκυμοσύνη από το στήθος το κατάλαβα, αλλά τώρα στη δευτερη άργησε να με πονέσει και να πρηστεί. Είχα δηλαδή ήδη θετικό τεστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Άντε να μπούμε στον Μάιο με καλά νέα κ με καινούριο κύκλο παράνοιας!!!!! Εμένα μου έκανε την χάρη σημερα να έρθει λίγο πιο παραπάνω ροή ... Αν είχα πάλι σταγόνες θα τρελαινομουν.. πήρα την μαία κ την ρώτησα κ απόρησε που έχω ακόμα σταγόνες κ γενικά μικρή ροή αλλά θα μιλήσει με τον γιατρό κ θα με πάρει να μου πει... Το μόνο καλό είναι λέει ότι αφού έχω λίγο παραπάνω είναι καλό... Κ ο άντρας μου θα καταφέρει να έρθει Τρίτη βράδυ οπότε πιάνουμε τις γόνιμες μέρες 🥳🥳🥳🥳... Θα κάτσει μια εβδομάδα κ θα φύγει πάλι!!! Του λέω κανόνισε κ τον επόμενο μήνα στις γόνιμες άδεια αν δεν μας έρθει το απορακι 😂😂😂

Αα μπραβο κορίτσι μου ! Αφού ήρθε λίγο παραπάνω ροη σίγουρα είναι θετικο! Περιμενουμε νέα σου και από τον γιατρό🙏 αααα τι καλαααα θα είναι εδώ στις γόνιμες μπραβοοοοο!!! Αν μπορεί να παίρνει άδεια να παίρνει στις γόνιμες 😜😜😜 εμένα οι γόνιμες πέφτουν το μεθεπόμενο πσκ και ελπιζω να μη λείπει ο Δικος μου 😩 βέβαια το ιδανικό θα ήταν να δράσει το φάρμακο που παιρνω πιο νωρίς και να μικρύνει λίγο ο κύκλος μου αυτόν τον μηνα μπας και προλάβουμε τις γόνιμες 🥲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλά αποτελέσματα να εχεις, και εύχομαι ολόψυχα να μας πεις ευχάριστα νέα πριν κλείσει ο μηνας με εγκυμοσυνη ❤️

Εγώ κορίτσια μου είχα χτες ραντεβού. Με είδε η βοηθός του γιατρου και μου είπε " Αααα πετάχτηκε λιγό η κοιλίτσα!!" Φάίνεται πλέον και δεν το πιστεύω!! Το μπεμπάκι μας χαιρετούσε στον υπέρηχο 🥰 Ο καημένος ο άντρας μου σπάνια καταλαβαίνει τι βλέπουμε στον υπέρηχο εκτός και αν το μωρό έχει καλή θε΄ση και δεν κινείται 😂

Τι ωραιααα νεαααα ❤️👶🏻 να χαρείς το κοιλουμπιδι σου τωρααα κορίτσι μουυυ❤️❤️❤️ χαχχαχα αχ αυτοί οι άντρες είναι μπουνταλάδες 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αα μπραβο κορίτσι μου ! Αφού ήρθε λίγο παραπάνω ροη σίγουρα είναι θετικο! Περιμενουμε νέα σου και από τον γιατρό🙏 αααα τι καλαααα θα είναι εδώ στις γόνιμες μπραβοοοοο!!! Αν μπορεί να παίρνει άδεια να παίρνει στις γόνιμες 😜😜😜 εμένα οι γόνιμες πέφτουν το μεθεπόμενο πσκ και ελπιζω να μη λείπει ο Δικος μου 😩 βέβαια το ιδανικό θα ήταν να δράσει το φάρμακο που παιρνω πιο νωρίς και να μικρύνει λίγο ο κύκλος μου αυτόν τον μηνα μπας και προλάβουμε τις γόνιμες 🥲

Μακάρι να είναι στις γόνιμες σου κορίτσι μουυυ!!!! Εμένα ο κύκλος μου μίκρυνε σταθερά τώρα δύο φορές στις 26 μέρες... Δλδ είχα περίοδο δύο φορές αυτόν τον μήνα 🤪🤪 αρχές κ τώρα τέλος Απριλίου... Τώρα θα δείξει θα είναι πάλι μικρός ο κύκλος? Κ εγώ υπολογίζω με βάση τα προηγούμενα... Θα αρχίσω πάλι τεστ από νωρίς 8η μέρα κ βλέπουμε... Ελπίζω μην μου αργήσει η ωορρηξία κ πέσουμε έξω στις μερες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13μου να σε ρωτήσω! Αν θυμαμαι καλά είχες πάρει για ένα διάστημα το glucophage ! Είχες δει διαφορά στον κύκλο σου; Είχε μικρύνει καθόλου ας πούμε ; Και αν ναι από τον πρώτο κύκλο ή μπα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Μακάρι να είναι στις γόνιμες σου κορίτσι μουυυ!!!! Εμένα ο κύκλος μου μίκρυνε σταθερά τώρα δύο φορές στις 26 μέρες... Δλδ είχα περίοδο δύο φορές αυτόν τον μήνα 🤪🤪 αρχές κ τώρα τέλος Απριλίου... Τώρα θα δείξει θα είναι πάλι μικρός ο κύκλος? Κ εγώ υπολογίζω με βάση τα προηγούμενα... Θα αρχίσω πάλι τεστ από νωρίς 8η μέρα κ βλέπουμε... Ελπίζω μην μου αργήσει η ωορρηξία κ πέσουμε έξω στις μερες 

Πριν από αυτούς τους κύκλους που ήταν μικροί ποσό κρατούσε ο κύκλος σου γενικα; Αλλά αν κάτσει μια εβδομάδα ο αντρουλης σου πιστεύω όπως και να χει θα τις πετύχετε τις μέρες🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Μακάρι να είναι στις γόνιμες σου κορίτσι μουυυ!!!! Εμένα ο κύκλος μου μίκρυνε σταθερά τώρα δύο φορές στις 26 μέρες... Δλδ είχα περίοδο δύο φορές αυτόν τον μήνα 🤪🤪 αρχές κ τώρα τέλος Απριλίου... Τώρα θα δείξει θα είναι πάλι μικρός ο κύκλος? Κ εγώ υπολογίζω με βάση τα προηγούμενα... Θα αρχίσω πάλι τεστ από νωρίς 8η μέρα κ βλέπουμε... Ελπίζω μην μου αργήσει η ωορρηξία κ πέσουμε έξω στις μερες 

Και εγώ θα αρχίσω από την 10η μέρα να κάνω τεστακια ωορρηξιας μήπως γίνει νωρίτερα λόγω των χαπιών για να είμαι σιγουρη! Αν και δεν νομίζω αλλά κρατάω μια ελπιδα! Αν ο Δικος μου φύγει εκείνο το πσκ που πιστεύω ότι θα κάνω ωορρηξια θα ερθουμε σε επαφή την ημέρα του θετικου το πρωί πριν φύγει και μάλλον και την δεύτερη ημέρα από το θετικο το βράδυ όποτε ελάχιστες πιθανότητες για μπεμπε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Πριν από αυτούς τους κύκλους που ήταν μικροί ποσό κρατούσε ο κύκλος σου γενικα; Αλλά αν κάτσει μια εβδομάδα ο αντρουλης σου πιστεύω όπως και να χει θα τις πετύχετε τις μέρες🙏

Ήταν από 26 έως 31 μέρες... Πότε ίδιος κύκλος κ προσπαθούσαμε έναν χρόνο χωρίς τεστ ωορρηξίας οπότε πηγαίναμε σχετικά τυφλά δλδ ότι μου έλεγε το app... Με τα τεστ σώθηκα, ξέρω τι μου γίνεται...Δλδ το μόνο καλό σε όλο αυτό που μου συνεβη ότι μάλλον σταθεροποιήθηκε επιτέλους..Κ εγώ ελπίζω να πέσουμε έστω κοντά στην ωορρηξία... Εσένα είναι σταθερός ο κύκλος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Και εγώ θα αρχίσω από την 10η μέρα να κάνω τεστακια ωορρηξιας μήπως γίνει νωρίτερα λόγω των χαπιών για να είμαι σιγουρη! Αν και δεν νομίζω αλλά κρατάω μια ελπιδα! Αν ο Δικος μου φύγει εκείνο το πσκ που πιστεύω ότι θα κάνω ωορρηξια θα ερθουμε σε επαφή την ημέρα του θετικου το πρωί πριν φύγει και μάλλον και την δεύτερη ημέρα από το θετικο το βράδυ όποτε ελάχιστες πιθανότητες για μπεμπε! 

Κοίταξε αυτό που έχω καταλάβει με το θετικό είναι ότι όταν το δεις μπορείς να κάνεις επαφές μέχρι να πέσει η ορμόνη κ μετά... Δλδ αν κάνεις το πρωί κ είναι θετικό κ μετά το απόγευμα πάλι θετικό σημαίνει ότι δεν έχει πεταχτεί ακόμα το ωάριο... Αν έχει βγει το ωάριο ζει από 12 έως 24 ώρες οπότε υπάρχουν πιθανότητες αρκετές!!! Εχω στραβωθει να διαβάζω στο ίντερνετ περί όλου αυτού 😂😂 αν κ σίγουρα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός... Αν μπορείς να κάνεις συχνά τεστ την ημέρα που δεις το θετικό θα δεις κ πότε θα πέσει η ορμόνη... Τουλάχιστον εγώ αυτό θα προσπαθήσω να κάνω αυτές τις μέρες γιατί θέλω να δω δω πότε θα πέσει η ορμόνη να υπολογίσω περίπου τουλάχιστον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η cat12 είπε:

Ήταν από 26 έως 31 μέρες... Πότε ίδιος κύκλος κ προσπαθούσαμε έναν χρόνο χωρίς τεστ ωορρηξίας οπότε πηγαίναμε σχετικά τυφλά δλδ ότι μου έλεγε το app... Με τα τεστ σώθηκα, ξέρω τι μου γίνεται...Δλδ το μόνο καλό σε όλο αυτό που μου συνεβη ότι μάλλον σταθεροποιήθηκε επιτέλους..Κ εγώ ελπίζω να πέσουμε έστω κοντά στην ωορρηξία... Εσένα είναι σταθερός ο κύκλος?

Όποτε όπως και να έχει θα κανεις ωορρηξια από 12η έως 17η αν τα λέω καλά! Εσυ την Τρίτη που θα έρθει ο άντρας σου σε ποια μέρα θα είσαι; Εμένα τους τελευταίους τρεις κύκλους είναι σταθερά στις 33 μέρες ! έχω μεγάλο κύκλο γενικα 😞  όμως ξεκίνησα στις 18 Απριλίου glucophage και λένε ότι με αυτά τα χάπια μικραίνει ο κύκλος και γινετε πιο ποιοτική η ωορρηξια αλλά δεν ξερω ποσό γρηγορα μπορεί να δράσει γτ μου τα ξεκίνησε με χαμηλή δόση για να μη με πειράξουν γτ κάνουν παρενέργεια τα χάπια αυτά! Όποτε πήρα για δέκα μέρες μισό χάπι των 1000mg και από σήμερα για δέκα μέρες θα παιρνω μισό πρωί και μισό βράδυ και έπειτα μισό το πρωί και ένα το βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η cat12 είπε:

Κοίταξε αυτό που έχω καταλάβει με το θετικό είναι ότι όταν το δεις μπορείς να κάνεις επαφές μέχρι να πέσει η ορμόνη κ μετά... Δλδ αν κάνεις το πρωί κ είναι θετικό κ μετά το απόγευμα πάλι θετικό σημαίνει ότι δεν έχει πεταχτεί ακόμα το ωάριο... Αν έχει βγει το ωάριο ζει από 12 έως 24 ώρες οπότε υπάρχουν πιθανότητες αρκετές!!! Εχω στραβωθει να διαβάζω στο ίντερνετ περί όλου αυτού 😂😂 αν κ σίγουρα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός... Αν μπορείς να κάνεις συχνά τεστ την ημέρα που δεις το θετικό θα δεις κ πότε θα πέσει η ορμόνη... Τουλάχιστον εγώ αυτό θα προσπαθήσω να κάνω αυτές τις μέρες γιατί θέλω να δω δω πότε θα πέσει η ορμόνη να υπολογίσω περίπου τουλάχιστον...

Εμένα τους τελευταίους δυο κύκλους κράτησε δυο μέρες το θετικο ! Την πρώτη μέρα βγήκε πολύ έντονο και την επόμενη λίγο πιο αχνό αλλά πάλι θετικο! Μακάρι να γίνει και σε αυτόν τον κύκλο και να πέσει η ορμονη την Κυριακή που θα είναι εδώ αν έχει φύγει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Όποτε όπως και να έχει θα κανεις ωορρηξια από 12η έως 17η αν τα λέω καλά! Εσυ την Τρίτη που θα έρθει ο άντρας σου σε ποια μέρα θα είσαι; Εμένα τους τελευταίους τρεις κύκλους είναι σταθερά στις 33 μέρες ! έχω μεγάλο κύκλο γενικα 😞  όμως ξεκίνησα στις 18 Απριλίου glucophage και λένε ότι με αυτά τα χάπια μικραίνει ο κύκλος και γινετε πιο ποιοτική η ωορρηξια αλλά δεν ξερω ποσό γρηγορα μπορεί να δράσει γτ μου τα ξεκίνησε με χαμηλή δόση για να μη με πειράξουν γτ κάνουν παρενέργεια τα χάπια αυτά! Όποτε πήρα για δέκα μέρες μισό χάπι των 1000mg και από σήμερα για δέκα μέρες θα παιρνω μισό πρωί και μισό βράδυ και έπειτα μισό το πρωί και ένα το βράδυ!

7η μέρα θα έρθει 😊 αφού τα ξεκίνησες σίγουρα κάτι θα κάνει!!! Είναι δέκα μέρες που τα ξεκίνησες οπότε δεν μπορεί κάτι θα αλλάξει... Μακάρι κορίτσι μου να σε βοηθήσουν τα χάπια κ να πάνε όλα καλά!!!! Κ να κοιτάμε όλες μαζί τα θετικά μας 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κοίταξε αυτό που έχω καταλάβει με το θετικό είναι ότι όταν το δεις μπορείς να κάνεις επαφές μέχρι να πέσει η ορμόνη κ μετά... Δλδ αν κάνεις το πρωί κ είναι θετικό κ μετά το απόγευμα πάλι θετικό σημαίνει ότι δεν έχει πεταχτεί ακόμα το ωάριο... Αν έχει βγει το ωάριο ζει από 12 έως 24 ώρες οπότε υπάρχουν πιθανότητες αρκετές!!! Εχω στραβωθει να διαβάζω στο ίντερνετ περί όλου αυτού 😂😂 αν κ σίγουρα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός... Αν μπορείς να κάνεις συχνά τεστ την ημέρα που δεις το θετικό θα δεις κ πότε θα πέσει η ορμόνη... Τουλάχιστον εγώ αυτό θα προσπαθήσω να κάνω αυτές τις μέρες γιατί θέλω να δω δω πότε θα πέσει η ορμόνη να υπολογίσω περίπου τουλάχιστον...

Επίσης έχω παρατηρήσει ότι μου ερχετε η περίοδος 16 μερες μετα το θετικο άρα η ωορρηξια μου γινετε 2 μερες μετα το θετικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλα αποτέλεσματα... Αντε να δούμε... Και ένα θετικό αποτέλεσμα!!!! 😁Μακάρι 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου !! Μακάρι να κάνω την αρχή  και να ακολουθούσαν πολλά θετικά μετά !! 

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλά αποτελέσματα να εχεις, και εύχομαι ολόψυχα να μας πεις ευχάριστα νέα πριν κλείσει ο μηνας με εγκυμοσυνη ❤️

Εγώ κορίτσια μου είχα χτες ραντεβού. Με είδε η βοηθός του γιατρου και μου είπε " Αααα πετάχτηκε λιγό η κοιλίτσα!!" Φάίνεται πλέον και δεν το πιστεύω!! Το μπεμπάκι μας χαιρετούσε στον υπέρηχο 🥰 Ο καημένος ο άντρας μου σπάνια καταλαβαίνει τι βλέπουμε στον υπέρηχο εκτός και αν το μωρό έχει καλή θε΄ση και δεν κινείται 😂

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️!! Εννοείται θα σας πω μόλις μάθω Ότι και να είναι ( μακάρι εννοείται να είναι θετικά τα νέα ) 

Με το καλό και εσένα το μωράκι σου !! Όλα θα πάνε τελεια από εδώ και πέρα απολαυσε το γιατί είμαι μοναδική εμπειρία .. και εμένα ο άντρας μου ποτε δεν καταλάβαινε τι έβλεπε στον υπερυχο 😂😂

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μουυυυ σου εύχομαι η χοριακουλα σου να είναι καραθετικη❤️❤️❤️και εγώ από ότι γνωρίζω οι ορμονολογικές γίνονται 3η με 4η μέρα του κύκλου ! Όμως η προλακτινη μπορεί να γινετε και τώρα κορίτσι μου για να σου είπε ο γιατρός να την κανεις!

Σε ευχαριστωω παρα πολυυ μακάρι να είναι θετική !! Ναι γ αυτό την έκανα αφού τον ρώτησα αν πρέπει να πάω συγκεκριμένη μέρα και μου είπε όχι να την κάνω τώρα με τη χοριακη .. όποτε κάτι θα ξέρει .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

7η μέρα θα έρθει 😊 αφού τα ξεκίνησες σίγουρα κάτι θα κάνει!!! Είναι δέκα μέρες που τα ξεκίνησες οπότε δεν μπορεί κάτι θα αλλάξει... Μακάρι κορίτσι μου να σε βοηθήσουν τα χάπια κ να πάνε όλα καλά!!!! Κ να κοιτάμε όλες μαζί τα θετικά μας 🥰🥰🥰

Κορίτσι μου θα προλάβετε τις μέρες αφού ο κύκλος σταθεροποιήθηκε 🙏🙏🙏 μακάρι να πανε όλα κατευχην και για τις δυο μας ❤️ αισιοδοξία και πίστη🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...