Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !! Σας παρακολουθώ καιρό αλλά τώρα θα ήθελα την γνώμη σας .. Αρχικα να σας πω ότι έχω ήδη ένα παιδάκι 2 ετών και είχαμε πει σιγά σιγά με το σύζυγο να ξεκινήσουμε προσπάθειες για το δεύτερο .. επειδή προγραμματίσαμε όμως ένα ταξιδι είπαμε να το πάμε λίγο παραπίσω .. παρόλο αυτά όμως αυτό το μήνα είχαμε δυο ελεύθερες επαφές σε μέρες που πίστευα ότι δεν είναι ιδιαίτερα γόνιμες .. έχω κύκλο 25 ημερών και επαφές είχαμε τη 14η και τη 18η .. εμένα το στήθος μου πάντα μια εβδομάδα μπορεί και περισσότερο πριν την περίοδο με πονάει  παρα πολύ αλλά τώρα είμαι υποτίθεται 2 μέρες πριν την περίοδο και απλά έχει πρηστεί και δεν με πονάει .. σήμερα είχα ραντεβού στον γυναικολόγο μου για τεστ παπ και του τα ανέφερα και καθώς μου έκανε υπερυχο μου είπε ότι το ενδομήτριο μου είναι παχύ και μου εγραψε να κάνω μια χοριακη  .. εγω πιστεύω ότι ίσως είναι νωρίς και δεν δείξει .. έχω και ένα τεστ στο σπίτι .. τι μου προτείνεται να κάνω ;; 
Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας και συγνώμη για το σεντόνι 😂

Καλησπερα κορίτσι μου😀 2 μέρες πριν την περίοδο και παχύ ενδομητριο = εγκυμοσυνη! Κάνε αύριο μια χοριακουλααα ! Σου εύχομαι να είναι θετική 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κατ αρχήν ,ποιο σεντόνι καλέ! Έχεις δει καθόλου τι κατεβατα γράφω??!χαχαα 

Τώρα στο θέμα μας! Κορίτσι μου παχύ ενδομήτριο τέτοιες μέρες μόνο ένα πράγμα σημαίνει... εγκυμοσύνη! Νωρίς δεν είναι εφόσον σε χωρίζουν μόνο 2 μέρες από την ημέρα έλευσης περιόδου. Εγώ φυσικά και θα έκανα την χοριακη γιατί με τα τεστ εδώ μέσα έχουν δει πολλά τα μάτια μας...η χοριακη είναι η μόνη αξιόπιστη μέθοδος ακόμη και για τόσο αρχή! Αν δλδ σου βγει παραπάνω από 5 θα την επαναλάβεις για αν δεις ότι ανεβαίνει, ενώ το τεστ ακόμη και το πρώιμης θέλει τουλάχιστον 10 για να δείξει και αυτό παίζεται....οπότε κάνε μια χοριακη να είσαι σίγουρη! Εγώ θα ευχηθώ να γίνει το καλύτερο για σένα! Καλά αποτελέσματα ,αν θέλεις ενημέρωσε μας!!

 

 

 

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Να κάνεις χοριακη εννοείται.. Εφόσον στο είπε και ο γυναικολόγος... Με το καλό το αδελφάκι του μικρού σου 😁 και εγώ όταν έμεινα έγκυος στο δεύτερο μου ήταν 2 ετών ο μεγάλος μου.. Έσβησε την τούρτα και μετά από 1 εβδομάδα έμαθα ότι είμαι έγκυος 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ παρα πολύ για τις απαντήσεις σας !! Μακάρι να είναι εγκυμοσύνη θα χαρώ παρα πολύ !! Αυτό που σκέφτομαι να κάνω είναι να κάνω αύριο πρωί το τεστακι που έχω και αν δω κάτι να πάω για χοριακη αν δεν δω θα πάω την Παρασκευή για χοριακη για να ξέρω σίγουρα .. εννοείται ότι θα σας στείλω το τεστακι να το δούμε μαζί !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου😀 2 μέρες πριν την περίοδο και παχύ ενδομητριο = εγκυμοσυνη! Κάνε αύριο μια χοριακουλααα ! Σου εύχομαι να είναι θετική 🤞🤞🤞

Αχ μακάρι σε ευχαριστώ παρα πολύ !! Θα κάνω αύριο το πρωί το τεστακι μου σίγουρα και ελπίζω να δω έστω κάτι αχνό για να τρέξω για χοριακη !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Dimitra24 είπε:

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ παρα πολύ για τις απαντήσεις σας !! Μακάρι να είναι εγκυμοσύνη θα χαρώ παρα πολύ !! Αυτό που σκέφτομαι να κάνω είναι να κάνω αύριο πρωί το τεστακι που έχω και αν δω κάτι να πάω για χοριακη αν δεν δω θα πάω την Παρασκευή για χοριακη για να ξέρω σίγουρα .. εννοείται ότι θα σας στείλω το τεστακι να το δούμε μαζί !!! 

Αχ μακάρι κορίτσι μου να είσαι ( που είσαι σίγουρα) να δούμε ένα θετικό τεστ πριν κλείσει το θέμα!! 🥰🥰🥰🥰 Περιμένουμε νέα σου πρωί πρωί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ το απόγευμα είχα αρκετές έντονες ενοχλήσεις στην ωοθήκη χαμηλά!! Ήταν σίγουρα η ωορρηξία μου.. και εκεί που πήγα για ύπνο πριν κάνα 2 Ώρο τσουυυπ ήρθε και ο άντρα μου με ορεξουλες!!! Ενώ δεν του είπα τίποτα για τους πόνους λες και το ήξερε!! 😁😁🥰🥰 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι κάποιες κλινικές ζητάνε καλλιέργεια κολπικού υγρού για να μη μολυνθείς πιο μέσα αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο στο κολπο και άλλες δίνουν αντιβίωση όπως είπαν σε εμένα ! Αντε κοριτσάκι μου με το καλοοοο ❤️ όλα θα πανε τελεια❤️ για ποτέ έκλεισες;

έκλεισα για την ερχόμενη Τρίτη αλλά αν δεν έχει βγει η καλλιέργεια θα το μεταφέρω!! Πιστεύω και για τις δύο μας ότι θα βγουν πολύ καλές!! Προαίσθημα 🤗🤗

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ το Νοέμβριο που την έκανα στο Μ...ερα δεν μου ζήτησαν καλλιέργεια, αλλά πήρα προληπτικά μετά αντιβίωση. 

Εμένα ζήτησαν και καλλιέργεια και αντιβίωση!! Υπερβολές είπε ο γιατρός μου κι ότι με την αντιβίωση δε χρειαζόταν και καλλιέργεια!!

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Έτσι το πη΄γα και εγώ μεθοδευμένα. Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας και δεν το είπα στον αντρα μου. Αγχωνόταν ο καημένος όταν ΕΠΡΕΠΕ να γίνει η πραξη. Απλά τον ξελόγιασα την ώρα που κοιμόταν, και τώρα είμαι 14,5 εβδομάδων έγκυος 🥰

 

Ψωμί ψωμάκι δεν λες τίποτα... ξεραίλα, δεν κινείται φύλλο πια. Ε΄χω καταλήξει να βλέπω μονιμως ονειρα ερωτικού περιεχομένου (νομίζω παθαίνω και ονείρωξη πρώτη φορά στη ζωή μου, αλλά εχω διαβασει συμβαινει αυτό στην εγκυμοσύνη). Οπότε κοιτάξτε να το χαρείτε όσο μπορείτε!!

Με το καλό κορίτσι μου!!! ❤️❤️Προσπαθώ κι εγώ να ξεαγχωθώ, κάνω πολλή προσπάθεια για αυτό 😁!!

Σκέφτομαι στις επόμενες γόνιμές μου μήπως πάρω κανένα διήμερο αδειουλα και πάμε καμια εκδρομή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Αχ μακάρι κορίτσι μου να είσαι ( που είσαι σίγουρα) να δούμε ένα θετικό τεστ πριν κλείσει το θέμα!! 🥰🥰🥰🥰 Περιμένουμε νέα σου πρωί πρωί 

Συμφωνώ!! Έτσι πρέπει να κλείσει το θεματακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra24 είπε:

Αχ μακάρι σε ευχαριστώ παρα πολύ !! Θα κάνω αύριο το πρωί το τεστακι μου σίγουρα και ελπίζω να δω έστω κάτι αχνό για να τρέξω για χοριακη !! 

Περιμενουμε τα νέα σου πρωί πρωιιιι❤️🐥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου εγώ το απόγευμα είχα αρκετές έντονες ενοχλήσεις στην ωοθήκη χαμηλά!! Ήταν σίγουρα η ωορρηξία μου.. και εκεί που πήγα για ύπνο πριν κάνα 2 Ώρο τσουυυπ ήρθε και ο άντρα μου με ορεξουλες!!! Ενώ δεν του είπα τίποτα για τους πόνους λες και το ήξερε!! 😁😁🥰🥰 

 

Να τοοοοοο!!! Καλή επιτυχια και καλό βόλι😂😂🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

έκλεισα για την ερχόμενη Τρίτη αλλά αν δεν έχει βγει η καλλιέργεια θα το μεταφέρω!! Πιστεύω και για τις δύο μας ότι θα βγουν πολύ καλές!! Προαίσθημα 🤗🤗

Εμένα ζήτησαν και καλλιέργεια και αντιβίωση!! Υπερβολές είπε ο γιατρός μου κι ότι με την αντιβίωση δε χρειαζόταν και καλλιέργεια!!

Με το καλό κορίτσι μου!!! ❤️❤️Προσπαθώ κι εγώ να ξεαγχωθώ, κάνω πολλή προσπάθεια για αυτό 😁!!

Σκέφτομαι στις επόμενες γόνιμές μου μήπως πάρω κανένα διήμερο αδειουλα και πάμε καμια εκδρομή!!

Κάτι άσχετο! Ενώ έχεις περίοδο πως πήρε δείγμα κολπικού υγρού;; Γινετε;; Μακάρι κοριτσάκι μου να βγουν καθαρές και στις δυο μας!🙏 όντως υπερβολή αλλά η κάθε κλινική λειτουργεί διαφορετικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κάτι άσχετο! Ενώ έχεις περίοδο πως πήρε δείγμα κολπικού υγρού;; Γινετε;; Μακάρι κοριτσάκι μου να βγουν καθαρές και στις δυο μας!🙏 όντως υπερβολή αλλά η κάθε κλινική λειτουργεί διαφορετικά! 

Μου είπαν ότι γίνεται!! Και το ίδιο μου είχαν πει και σε δύο μικροβιολογικά εργαστήρια!! Ήταν λίγο άβολο βέβαια γιατί έτυχε εκείνη τη στιγμή να στάζω σα βρύση.. αλλά δε βαριέσαι τόσα έχουν δει οι γιατροί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά!!! Τι κάνετε?? @Girly που είσαι καλέ?? Είμαι σίγουρη ότι δεν ήρθε η περίοδος... @Dimitra24 περιμένουμε το τέστ σου κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

έκλεισα για την ερχόμενη Τρίτη αλλά αν δεν έχει βγει η καλλιέργεια θα το μεταφέρω!! Πιστεύω και για τις δύο μας ότι θα βγουν πολύ καλές!! Προαίσθημα 🤗🤗

Εμένα ζήτησαν και καλλιέργεια και αντιβίωση!! Υπερβολές είπε ο γιατρός μου κι ότι με την αντιβίωση δε χρειαζόταν και καλλιέργεια!!

Με το καλό κορίτσι μου!!! ❤️❤️Προσπαθώ κι εγώ να ξεαγχωθώ, κάνω πολλή προσπάθεια για αυτό 😁!!

Σκέφτομαι στις επόμενες γόνιμές μου μήπως πάρω κανένα διήμερο αδειουλα και πάμε καμια εκδρομή!!

Κορίτσι μου εμένα η καλλιέργεια έκανε 1 βδομάδα να βγει επειδή την έκανα στο νοσοκομείο που όλοι ξέρουμε πόσο αργούν!! Εσύ την έκανες σε εξωτερικό μικροβιολογικό? Γιατί νομίζω ότι σε κάνα 2 μέρες θα είναι έτοιμη αν την έκανες έξω!! Και εγώ Τρίτη είχα κάνει την σαλπιγγογραφια μου 😁😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά!!! Τι κάνετε?? @Girly που είσαι καλέ?? Είμαι σίγουρη ότι δεν ήρθε η περίοδος... @Dimitra24 περιμένουμε το τέστ σου κορίτσι μου!!! 

Καλημεραααααααα ☀️☀️☀️

Η περίοδος δεν ήρθε...ακόμη! Και λέω ακόμη γιατί με πονάει η μέση σήμερα και έχω πολλά υγρά κιτρινωπά που σημαίνουν ότι έρχεται ...προφανώς ψιλοχρωματιζονται από την περίοδο. Μάλλον μέχρι το βράδυ η αύριο θα μου έρθει...μόλις με πιάσει πονοκέφαλος θα ερθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου .. δυστυχώς άλλο ένα ολόλευκο τεστ και από εμένα .. δεν ξέρω τι να κάνω .. σήμερα δεν πάω σίγουρα για χοριακη .. ίσως πάω αύριο αλλιώς Τρίτη αν δεν έχει έρθει ακόμη .. 

7E7A07B1-1E22-490A-9586-705E2CE8E724.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimitra24 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου .. δυστυχώς άλλο ένα ολόλευκο τεστ και από εμένα .. δεν ξέρω τι να κάνω .. σήμερα δεν πάω σίγουρα για χοριακη .. ίσως πάω αύριο αλλιώς Τρίτη αν δεν έχει έρθει ακόμη .. 

7E7A07B1-1E22-490A-9586-705E2CE8E724.jpeg

Κορίτσι μου καλημέρα! Το συγκεκριμένο δε θα εδειχνε τόσο νωρίς. Μη χάνεις την ελπίδα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα! Το συγκεκριμένο δε θα εδειχνε τόσο νωρίς. Μη χάνεις την ελπίδα σου!! 

Αα ναι δεν είναι πρώιμης αυτό ; Γιατί από ότι διάβασα ανιχνεύει από 10 και πάνω .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra24 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου .. δυστυχώς άλλο ένα ολόλευκο τεστ και από εμένα .. δεν ξέρω τι να κάνω .. σήμερα δεν πάω σίγουρα για χοριακη .. ίσως πάω αύριο αλλιώς Τρίτη αν δεν έχει έρθει ακόμη .. 

7E7A07B1-1E22-490A-9586-705E2CE8E724.jpeg

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα! Το συγκεκριμένο δε θα εδειχνε τόσο νωρίς. Μη χάνεις την ελπίδα σου!! 

Έχω την αίσθηση ότι αυτό είναι το τέστ που έκανε η @marinamanoulitsa και της έβγαλε ψευδώς αποτέλεσμα θετικό!! Εγώ δεν τα έχω χρησιμοποιήσει να σου πω την αλήθεια αλλά αν δεν έχεις καθυστέρηση τότε πρέπει να πάρεις τεστ πρώιμης ανίχνευσης για να δείξει έστω και αχνή γραμμή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra24 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου .. δυστυχώς άλλο ένα ολόλευκο τεστ και από εμένα .. δεν ξέρω τι να κάνω .. σήμερα δεν πάω σίγουρα για χοριακη .. ίσως πάω αύριο αλλιώς Τρίτη αν δεν έχει έρθει ακόμη .. 

7E7A07B1-1E22-490A-9586-705E2CE8E724.jpeg

Όχι ρε γαμωτο και ήμουν σίγουρη ότι είσαι έγκυος.. Δεν πειράζει κορίτσι μου.. Τον επόμενο μήνα.. Είσαι κοντά στη γεννα και θα μείνεις εύκολα έγκυος.... Πόσο καιρό προσπαθεις για δεύτερο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

 

Έχω την αίσθηση ότι αυτό είναι το τέστ που έκανε η @marinamanoulitsa και της έβγαλε ψευδώς αποτέλεσμα θετικό!! Εγώ δεν τα έχω χρησιμοποιήσει να σου πω την αλήθεια αλλά αν δεν έχεις καθυστέρηση τότε πρέπει να πάρεις τεστ πρώιμης ανίχνευσης για να δείξει έστω και αχνή γραμμή!! 

Εγώ αυτό είχα κάνει όταν ήμουν έγκυος γ αυτό πήρα πάλι αυτά μήπως είναι τα τυχερά μου χαχα !! Λέω να πάω αύριο για τη χοριακη αφού μου την έγραψε κιόλας ο γιατρός .. έτσι κ αλλιώς μου έγραψε να κάνω και προλακτινη όποτε θέλω να πάω έτσι κ αλλιώς .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Όχι ρε γαμωτο και ήμουν σίγουρη ότι είσαι έγκυος.. Δεν πειράζει κορίτσι μου.. Τον επόμενο μήνα.. Είσαι κοντά στη γεννα και θα μείνεις εύκολα έγκυος.... Πόσο καιρό προσπαθεις για δεύτερο; 

Η αλήθεια είναι ότι δε προσπαθούμε ακριβως απλά από το Δεκέμβριο μπορεί να κάνουμε ελεύθερα μια φορά μέσα στις γόνιμες .. τώρα καναμε δυο φορές αλλά υποτίθεται με βάση την εφαρμογή που έχω  ότι έκανα ωορρηξία τη 12η και εμείς καναμε τη 14η και τη 18η .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra24 είπε:

Αα ναι δεν είναι πρώιμης αυτό ; Γιατί από ότι διάβασα ανιχνεύει από 10 και πάνω .. 

 Εγώ λίγο τα αντιπαθώ γιατι ακούω ότι δεν είναι αξιόπιστα..παρόλα αυτά αφού σου την έγραψε ο γυναικολόγος σου την χοριακη εγωπιστευω ότι και αυτός δε μπορεί να προσπεράσει το ότι είδε! Και γενικά οι γυναικολόγοι νομίζω δε θα μπουν σε διαδικασία να σε βάλουν να κάνεις χοριακη αν δεν πιστεύουν ότι κάτι υπάρχει! Ειδικά λίγο πριν την περίοδο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly εμένα ο γυναικολόγος όμως μου έχει πει ότι το ενδομήτριο είναι ούτως ή άλλως παχυ... Είτε είσαι έγκυος είτε θα σου έρθει περίοδος.. Ουσιαστικά αυτό είναι που πέφτει και έρχεται αίμα..και γι αυτό δεν μπορούμε να καταλάβουμε εγκυμοσύνη τόσο νωρίς. Άρα αυτό που της είπε ο γιατρός δεν ισχύει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Dimitra24 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δε προσπαθούμε ακριβως απλά από το Δεκέμβριο μπορεί να κάνουμε ελεύθερα μια φορά μέσα στις γόνιμες .. τώρα καναμε δυο φορές αλλά υποτίθεται με βάση την εφαρμογή που έχω  ότι έκανα ωορρηξία τη 12η και εμείς καναμε τη 14η και τη 18η .. 

όσο δεν βλέπεις αίμα ελπίζεις γλυκιά μου !!!! Οποτε μπορει το τεστ να ήταν αρνητικό αλλα ενα ευχάριστο νέο να ειναι ήδη καθοδον !!! Ειμαστε στην αναμονή μαζι σου !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...