Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

@efakiiκαι @Mpourmpoulo με ψήσατε θα κάνω αύριο το πρωί!!!

από αυτά τα ελαττωματικά έχω κι εγώ μάλλον 😁  😁

 

Αντε με το καλό 🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 

9D6F06D8-0B8A-4B24-B6E9-8422C36624AB.png

Κορίτσι μου εγώ δεν εμπιστεύομαι πολύ την θερμομετρηση.. σε 3 κύκλους δοκίμασα και μου έβγαζε ότι να ναι κάθε φορά!!! Φυσικά πλέον ούτε τα τεστ εγκυμοσύνης δεν εμπιστεύομαι με αυτά που έχουμε πάθει όλες εδώ μέσα!! Όπως και να έχει αν έρθει η περίοδος αύριο που εύχομαι να μην έρθει θα πας για σαλπιγγογραφια και θα σου φύγει το άγχος με τις σάλπιγγες και θα είσαι και πιο γόνιμη για 3 μήνες 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε άλλα νέα εγώ κορίτσια μου ψάχνω θετικό τεστ ωορρηξίας αλλά όπως πάντα οι γραμμές μου κάνουν νάζια!! Σήμερα η γραμμή είναι θετική αλλά δεν είναι στο πικ της!! Λέτε να κάνω και το βράδυ μπας και την τσακωσω??

IMG20230424160821.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εγώ δεν εμπιστεύομαι πολύ την θερμομετρηση.. σε 3 κύκλους δοκίμασα και μου έβγαζε ότι να ναι κάθε φορά!!! Φυσικά πλέον ούτε τα τεστ εγκυμοσύνης δεν εμπιστεύομαι με αυτά που έχουμε πάθει όλες εδώ μέσα!! Όπως και να έχει αν έρθει η περίοδος αύριο που εύχομαι να μην έρθει θα πας για σαλπιγγογραφια και θα σου φύγει το άγχος με τις σάλπιγγες και θα είσαι και πιο γόνιμη για 3 μήνες 🥰🥰🥰🥰

Έχεις δίκιο την ξαναμέτρησα μετά από λίγο και έπεσε στο 36,7 και μετά την ξαναμέτρησα πάλι και πήγε πάλι 36,9 ! Εν ολίγης ότι να ναι 😂😂😂 απλά τον Φεβρουάριο που μετρούσα θερμοκρασία δυο μέρες πριν αδιαθετησω έπεσε στο 36,6 ενώ τώρα δεν πεφτει και αφού είναι να αδιαθετησω αύριο!  Ας έρθει η ρουφιανα να τελειώνουμε 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Σε άλλα νέα εγώ κορίτσια μου ψάχνω θετικό τεστ ωορρηξίας αλλά όπως πάντα οι γραμμές μου κάνουν νάζια!! Σήμερα η γραμμή είναι θετική αλλά δεν είναι στο πικ της!! Λέτε να κάνω και το βράδυ μπας και την τσακωσω??

IMG20230424160821.jpg

Κάνε ένα και το βραδακιιιι❤️ πιστεύω μέχρι αύριο θα δεις θετικοοοοο❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Σε άλλα νέα εγώ κορίτσια μου ψάχνω θετικό τεστ ωορρηξίας αλλά όπως πάντα οι γραμμές μου κάνουν νάζια!! Σήμερα η γραμμή είναι θετική αλλά δεν είναι στο πικ της!! Λέτε να κάνω και το βράδυ μπας και την τσακωσω??

IMG20230424160821.jpg

Nα κάνεις οπωσδήποτε και στο ενδιάμεσο της ημέρας! Εγώ με τρία τεστ τη μέρα έπιασα το ενδιάμεσο το εντονότερο! εσένα βέβαια μπορεί να γίνει θετικό και αύριο... αλλά αν δεν έχεις εικόνα του κύκλου σου θα έλεγα να κάνεις κι άλλο σήμερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έχεις δίκιο την ξαναμέτρησα μετά από λίγο και έπεσε στο 36,7 και μετά την ξαναμέτρησα πάλι και πήγε πάλι 36,9 ! Εν ολίγης ότι να ναι 😂😂😂 απλά τον Φεβρουάριο που μετρούσα θερμοκρασία δυο μέρες πριν αδιαθετησω έπεσε στο 36,6 ενώ τώρα δεν πεφτει και αφού είναι να αδιαθετησω αύριο!  Ας έρθει η ρουφιανα να τελειώνουμε 🤪

κι εγώ θα πάω για σαλπιγγογραφία αν μου έρθει η περίοδος.. σκέφτομαι για Ιασώ.. εσύ? κι επίσης με αφρό θα κάνεις?

7η με 10η ημέρα μετά την περίοδο ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εγώ δεν εμπιστεύομαι πολύ την θερμομετρηση.. σε 3 κύκλους δοκίμασα και μου έβγαζε ότι να ναι κάθε φορά!!! Φυσικά πλέον ούτε τα τεστ εγκυμοσύνης δεν εμπιστεύομαι με αυτά που έχουμε πάθει όλες εδώ μέσα!! Όπως και να έχει αν έρθει η περίοδος αύριο που εύχομαι να μην έρθει θα πας για σαλπιγγογραφια και θα σου φύγει το άγχος με τις σάλπιγγες και θα είσαι και πιο γόνιμη για 3 μήνες 🥰🥰🥰🥰

Εγώ συμφωνώ... Κράτησα θερμοδιάγραμμα τον Ιανουάριο, κάθε πρωί κιόλας, πριν σηκωθώ από το κρεβάτι. Βάσει θερμοκρασιών δεν θα έπρεπε να είχα κανει καν ωορρηξία!! Κ όμως έμεινα έγκυος. Κ για μένα αυτός ο τρόπος δεν λειτούργησε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Σε άλλα νέα εγώ κορίτσια μου ψάχνω θετικό τεστ ωορρηξίας αλλά όπως πάντα οι γραμμές μου κάνουν νάζια!! Σήμερα η γραμμή είναι θετική αλλά δεν είναι στο πικ της!! Λέτε να κάνω και το βράδυ μπας και την τσακωσω??

IMG20230424160821.jpg

Το απόγευμα προς βράδυ να ξέρεις θα είναι θετικό.. Ξανακάνε... Λένε μετά τις 8 όχι τεστ ωορρηξίας.. Το Είχα διαβάσει. Να ξέρεις.. Οπότε έως τις 8 ξανακανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

κι εγώ θα πάω για σαλπιγγογραφία αν μου έρθει η περίοδος.. σκέφτομαι για Ιασώ.. εσύ? κι επίσης με αφρό θα κάνεις?

7η με 10η ημέρα μετά την περίοδο ε?

Και εγώ Ιασώ θα πάω! Όταν αδιαθετησω θα παρω τηλ να κλείσω ραντεβού! Θα μας πούνε αυτοί φαντάζομαι τις μέρες που μπορούμε να την κάνουμε αλλά έχω διαβάσει ότι γινετε τις μέρες που ανέφερες! Ναι ναι με αφρο μου πρότεινε ο γυναικολόγος μου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 διάβασα τα νέα σου... Χάρηκα που όλα είναι καλά.. Γιατί αγχώθηκα λίγο που δεν σε έβλεπα... Φαντάζομαι τώρα φούσκωσε η κοιλίτσα σίγουρα ε;; εμένα μετά την 11η άρχιζε να πετάγεται.. Έχω φωτογραφιες κάθε εβδομάδα που άλλαζα στα παιδιά μου ... Φαντάζομαι τραβάτε και εσείς τέτοιες φώτο ε; 😁❤️κάθε εβδομάδα που κλείνω τραβούσα φώτο...

 

 

Girls ποια περιμένει Μάιο περίοδο;;; και πόσο του μηνός;;; εγώ 5 Μαΐου ΔΕΝ περιμένω!!!!! @annitakianna εσύ πόσο του μηνός;; λίγο μετά από μένα αφού τώρα είσαι κοντά στην ωορρηξία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ συμφωνώ... Κράτησα θερμοδιάγραμμα τον Ιανουάριο, κάθε πρωί κιόλας, πριν σηκωθώ από το κρεβάτι. Βάσει θερμοκρασιών δεν θα έπρεπε να είχα κανει καν ωορρηξία!! Κ όμως έμεινα έγκυος. Κ για μένα αυτός ο τρόπος δεν λειτούργησε..

Καταλαβααα😂 αντε να δω και αυριο αν θα έρθει η ακατανομαστη 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Elli13 διάβασα τα νέα σου... Χάρηκα που όλα είναι καλά.. Γιατί αγχώθηκα λίγο που δεν σε έβλεπα... Φαντάζομαι τώρα φούσκωσε η κοιλίτσα σίγουρα ε;; εμένα μετά την 11η άρχιζε να πετάγεται.. Έχω φωτογραφιες κάθε εβδομάδα που άλλαζα στα παιδιά μου ... Φαντάζομαι τραβάτε και εσείς τέτοιες φώτο ε; 😁❤️κάθε εβδομάδα που κλείνω τραβούσα φώτο...

 

 

Girls ποια περιμένει Μάιο περίοδο;;; και πόσο του μηνός;;; εγώ 5 Μαΐου ΔΕΝ περιμένω!!!!! @annitakianna εσύ πόσο του μηνός;; λίγο μετά από μένα αφού τώρα είσαι κοντά στην ωορρηξία 

Η κοιλίτσα ναι φούσκωσε λίγο ❤️ από την 10η εβδομάδα αρχισα να διακρίνω κατι... Φωτογραφίες δεν τολμάω να τραβήξω... Είχα βγάλει την πρώτη στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και από τότε φοβάμαι. Κακώς το ξέρω αλλά δεν νιώθω έτοιμη. Εδώ ούτε στους δικούς μου δεν το έχω πει ακόμα. Μου φαίνεται θα με δουν ξαφνικά με κιλουμπα και θα παθουν σοκ σε μερικές εβδομάδες, έτσι όπως το πάω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η OnceUpon.a.Fairy είπε:

Καλή εβδομάδα κορίτσια!

Ο κύκλος μου είναι 29-30 ημέρες γι'αυτό στην 30η έκανε τεστ το οποίο βγήκε αρνητικό. Σήμερα είμαι στην 32η όπου έχω κλασσικά πονάκια περιόδου και πρησμένο στήθος όχι όμως ΄΄΄οσο άλλες φορές. Θα ξανακάνω σήμερα ένα τεστάκι όταν επιστρέψω σπίτι αν και δεν πιστεύω ότι είμαι. Τα πονάκια είναι έντονα και σαν να νιώθω κάτι, όλο λεω τώρα ήρθε η άτιμη και τίποτα. Η αλήθεια είναι ότι δυσκολεύομαι να αποφασίσω εαν την δεύτερη σπερματέγχυση θα την κάνουμε στο Αλεξάνδρας όπως αυτή ή αν θα πάμε ιδιωτικά.

Καλά αποτελεσμάτακια σε όσες περιμένουν αυτές τις μέρες!!

 

Αυτό ακριβώς το σύμπτωμα είχα όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου πάντως. Πραγματικά σου εύχομαι ένα θετικό τεστ 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Elli13 διάβασα τα νέα σου... Χάρηκα που όλα είναι καλά.. Γιατί αγχώθηκα λίγο που δεν σε έβλεπα... Φαντάζομαι τώρα φούσκωσε η κοιλίτσα σίγουρα ε;; εμένα μετά την 11η άρχιζε να πετάγεται.. Έχω φωτογραφιες κάθε εβδομάδα που άλλαζα στα παιδιά μου ... Φαντάζομαι τραβάτε και εσείς τέτοιες φώτο ε; 😁❤️κάθε εβδομάδα που κλείνω τραβούσα φώτο...

 

 

Girls ποια περιμένει Μάιο περίοδο;;; και πόσο του μηνός;;; εγώ 5 Μαΐου ΔΕΝ περιμένω!!!!! @annitakianna εσύ πόσο του μηνός;; λίγο μετά από μένα αφού τώρα είσαι κοντά στην ωορρηξία 

Ναι κορίτσι μου εμείς πηγαίνουμε λίγο πολύ μαζί.. μαζί είχαμε φάει την φρίκη με τα ελαττωματικά τέστ!!! Αν κάνω αύριο ωορρηξία όπως υπολογίζω και με βάση το τέστ μάλλον αύριο θα κάνω τότε περιμένω 8-9 μαϊου!! Η μάλλον δεν περιμένω 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ λέω δε πάμε να κάνουμε την ανατροπή και να μην περιμένει καμία τον Μάιο περίοδο???? Νομίζω βγαίνει!! Πάμε ένα ντου όλες μαζί?? Εεε τι λέτε εεε?? Και ο άγιος φοβερά θέλει που λένε! 

Λέω να κάψουμε τις σερβιετες μας σε ένδειξη διαμαρτυρίας. στρεχει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

κι εγώ θα πάω για σαλπιγγογραφία αν μου έρθει η περίοδος.. σκέφτομαι για Ιασώ.. εσύ? κι επίσης με αφρό θα κάνεις?

7η με 10η ημέρα μετά την περίοδο ε?

Κορίτσι μου εγώ πριν 1 μήνα σχεδόν έκανα σαλπιγγογραφια με αφρό.. πήγα Θεσσαλονίκη σε ιδιωτικό ιατρείο και η οδηγία ήταν ότι με το που τελειώσει η περίοδος πρέπει να την κάνεις δηλαδή αν σου κρατάει η περίοδος 7 μέρες η σαλπιγγογραφια πρέπει να γίνει 8-9η μέρα!! Κάπως έτσι!! Με αφρό δεν πόνεσε καθόλου μόνο λίγους πόνους περιόδου ένιωσα προς το τέλος της εξέτασης!! Αλλά το σημαντικό είναι ότι ο αφρός είναι φιλικός προς τον οργανισμό σε αντίθεση με την κλασσική σαλπιγγογραφια που έχει ακτινοβολία! Για 3 μέρες εγώ είχα ελάχιστες σταγόνες αίμα μέσα στην μέρα και τίποτα άλλο από παρενέργεια η οτιδήποτε άλλο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Η κοιλίτσα ναι φούσκωσε λίγο ❤️ από την 10η εβδομάδα αρχισα να διακρίνω κατι... Φωτογραφίες δεν τολμάω να τραβήξω... Είχα βγάλει την πρώτη στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και από τότε φοβάμαι. Κακώς το ξέρω αλλά δεν νιώθω έτοιμη. Εδώ ούτε στους δικούς μου δεν το έχω πει ακόμα. Μου φαίνεται θα με δουν ξαφνικά με κιλουμπα και θα παθουν σοκ σε μερικές εβδομάδες, έτσι όπως το πάω 😂

🥰🥰🥰 Τι ωραιααα!!! Ποτέ λες να το ανακοινώσετε? Πάντως μπράβο που κρατηθηκες τόσο! Με τα τεστ δεν είχες την ίδια εγκράτεια 🤣🤣.

Καλέ κρατά να έχεις αρχείο. Εγώ βλέπω τις τότε αρχές εγκυμοσύνης και σκέφτομαι ααα ρεεεε πίστευα ότι έχω και κοιλιά! Συγκρίνοντας με τη κοιλιά μου τώρα ε!! Εγώ λέω αφού είναι οοολα καλά να αρχίσεις δειλά δειλά να το χαίρεσαι! Μη χάνεις τις στιγμές αυτές..πλέον η κατάσταση είναι μη αναστρέψιμη! Πίστεψέ το γλυκάκι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Elli13 διάβασα τα νέα σου... Χάρηκα που όλα είναι καλά.. Γιατί αγχώθηκα λίγο που δεν σε έβλεπα... Φαντάζομαι τώρα φούσκωσε η κοιλίτσα σίγουρα ε;; εμένα μετά την 11η άρχιζε να πετάγεται.. Έχω φωτογραφιες κάθε εβδομάδα που άλλαζα στα παιδιά μου ... Φαντάζομαι τραβάτε και εσείς τέτοιες φώτο ε; 😁❤️κάθε εβδομάδα που κλείνω τραβούσα φώτο...

 

 

Girls ποια περιμένει Μάιο περίοδο;;; και πόσο του μηνός;;; εγώ 5 Μαΐου ΔΕΝ περιμένω!!!!! @annitakianna εσύ πόσο του μηνός;; λίγο μετά από μένα αφού τώρα είσαι κοντά στην ωορρηξία 

Το ίδιο κι εγώ 5 Μαίου. Βέβαια ακόμα εμείς δεν προσπαθούμε, θέλω αν είναι να έρθει να μας κάνει έκπληξη. Οπότε στην ωορρηξία του είπα να βάλει προφύλαξη. Είμαι ΄χαζή αφήστε με 🤣 Αλλά είχαμε επαφές την 2η ή 3η γόνιμη. Οπότε υπάρχει μια μικρή ελπίδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Elli13 διάβασα τα νέα σου... Χάρηκα που όλα είναι καλά.. Γιατί αγχώθηκα λίγο που δεν σε έβλεπα... Φαντάζομαι τώρα φούσκωσε η κοιλίτσα σίγουρα ε;; εμένα μετά την 11η άρχιζε να πετάγεται.. Έχω φωτογραφιες κάθε εβδομάδα που άλλαζα στα παιδιά μου ... Φαντάζομαι τραβάτε και εσείς τέτοιες φώτο ε; 😁❤️κάθε εβδομάδα που κλείνω τραβούσα φώτο...

 

 

Girls ποια περιμένει Μάιο περίοδο;;; και πόσο του μηνός;;; εγώ 5 Μαΐου ΔΕΝ περιμένω!!!!! @annitakianna εσύ πόσο του μηνός;; λίγο μετά από μένα αφού τώρα είσαι κοντά στην ωορρηξία 

 

Καλέ καμία δε περιμένει τον Μάιο! Έλα Θεε μου! Πώς σου ρθε ότι περιμένουμε?! Καμία καμία ,λάθος σας είπαν! Ίσως σε άλλη ομάδα να βρείτε! Εδώ πάντως καμία δε περιμένει! Κάτι μωράκια περιμένουμε μόνο 👶👶👶🧑‍🍼🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lilbern είπε:

Το ίδιο κι εγώ 5 Μαίου. Βέβαια ακόμα εμείς δεν προσπαθούμε, θέλω αν είναι να έρθει να μας κάνει έκπληξη. Οπότε στην ωορρηξία του είπα να βάλει προφύλαξη. Είμαι ΄χαζή αφήστε με 🤣 Αλλά είχαμε επαφές την 2η ή 3η γόνιμη. Οπότε υπάρχει μια μικρή ελπίδα.

Αααα να! Λοιπόν @marinamanoulitsa, εδώ ίσως είναι η παραγγελία περιόδου που έλεγες! Εμείς πάντως οοοχιιιιι. Χαχαχαχ

Κορίτσι μου ελπίζω να μη νιώσεις άσχημα με αυτό το πείραγμα! Είναι καθαρά πείραγμα,το λέω και το εννοώ! Δε σε ξέρω και καλά και ελπίζω να μη παρεξηγηθείς...όσο αφορά αυτό που λες, καθόλου χαζό δεν είναι εφόσον δεν επιθυμείτε ακόμη κάτι στα κοντά! Και εγώ πριν λίγο καιρό σκεφτόμουν δεύτερο παιδί και μου ερχόταν σαν εφιάλτης! Οπότε νιώσετε έτοιμοι η έρθει σαν εκλπηξη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Αααα να! Λοιπόν @marinamanoulitsa, εδώ ίσως είναι η παραγγελία περιόδου που έλεγες! Εμείς πάντως οοοχιιιιι. Χαχαχαχ

Κορίτσι μου ελπίζω να μη νιώσεις άσχημα με αυτό το πείραγμα! Είναι καθαρά πείραγμα,το λέω και το εννοώ! Δε σε ξέρω και καλά και ελπίζω να μη παρεξηγηθείς...όσο αφορά αυτό που λες, καθόλου χαζό δεν είναι εφόσον δεν επιθυμείτε ακόμη κάτι στα κοντά! Και εγώ πριν λίγο καιρό σκεφτόμουν δεύτερο παιδί και μου ερχόταν σαν εφιάλτης! Οπότε νιώσετε έτοιμοι η έρθει σαν εκλπηξη! 

Σίγα μην παρεξηγηθώ βρε 🥰 Εδώ είμαστε μια παρέα και ενώ ακόμα δεν κάνω προσπάθειες στοχευμένες, μαρέσει η παρέα σας και σιγά σιγά κάθεται ακόμα πιο έντονα η ιδέα στο μυαλό μου. Λέω σε 2-3 μήνες να γίνει σωστή προσπάθεια και τότε θα είμαι εδώ και θα σας πρήζω. Προς το παρόν κάθομαι στην γωνίτσα μου και περιμένω τα νέα σας χαχα. Έχω εξοπλιστεί και μια δεκάδα τεστ σε μορφή ταινιών και θα κάνω ένα έτσι για να μπω στο κλίμα μια μέρα πριν την περίοδο 🤣

Ανυπομονώ να δω τα θετικά σας τεστακιαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Σε άλλα νέα εγώ κορίτσια μου ψάχνω θετικό τεστ ωορρηξίας αλλά όπως πάντα οι γραμμές μου κάνουν νάζια!! Σήμερα η γραμμή είναι θετική αλλά δεν είναι στο πικ της!! Λέτε να κάνω και το βράδυ μπας και την τσακωσω??

IMG20230424160821.jpg

Το βραδάκι και ιιιιιιισως αυριο πρωι να εχει θετικοποιηθει. Απο προσωπική εμπειρία θα σου πω ,πως τα ωορηξιας της one step δεν τα συμπάθησα … δεν μου έβγαιναν τοσο έντονα όσο της hometest. Και επειδή εχω σταθερό κύκλο σε γενικές γραμμές (27μερες) ξέρω πως θετικό θα δω 13η όπου γινεται μεσα σε ενα 24ωρο η δικια μου … πολυ πολυ άμεσα απ οτι αποδικνυεται με τη μερα που αδιαθετώ μετα. 
αν δεν εχεις πολλα παρήγγειλε hometest ! Ελπίζω βέβαια να μην σου χρειαστούν !!!! 🙏🙏🙏🙏 

εγω αυτο το μήνα ειπα ,σεξ Οποτε μας ερθει… Αφου στις σωστες μέρες δεν βλεπω προκοπή θα παω με διαφορετική ψυχολογία και οτι κάτσει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lilbern είπε:

Σίγα μην παρεξηγηθώ βρε 🥰 Εδώ είμαστε μια παρέα και ενώ ακόμα δεν κάνω προσπάθειες στοχευμένες, μαρέσει η παρέα σας και σιγά σιγά κάθεται ακόμα πιο έντονα η ιδέα στο μυαλό μου. Λέω σε 2-3 μήνες να γίνει σωστή προσπάθεια και τότε θα είμαι εδώ και θα σας πρήζω. Προς το παρόν κάθομαι στην γωνίτσα μου και περιμένω τα νέα σας χαχα.

Ανυπομονώ να δω τα θετικά σας τεστακιαααα!!!

Καθόλου δε μας πρηζεις! Ίσα ίσα μη σου πω χρειαζόμαστε και μια που είναι στα συγκαλα της...βλέπεις όλες είμαστε ολίγον μέσα στην παράνοια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...