Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κοριτσιααα μουυυ❤️❤️❤️❤️ ευχαριστώ παραααα πολυυυυ κα εσυ γρηγορα το δεύτερο μπεμπακι σου❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ τπτ ολόλευκο και το σημερινό τεστακι δεν μου κάνε την χάρη να έρθει το δώρο γενεθλίων μου! 

Δε πειράζει κορίτσι μου γλυκό! Τότε σήμερα με ήσυχη συνείδηση πιες τις ποταρες σου και ευχαριστησου τα γενέθλιά σου! Γιατί είναι τα τελευταία που περνάς ανέμελη !! Του χρόνου θα τα περνάς αγκαλιά με το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα όλη μέρα σκέφτομαι αν θέλω η δε θέλω να γράψω για κάποια συμπτώματα..αν είναι όντως σύμπτωμα η αν είναι συμπτώματα προ περιόδου...είχα πειστει ότι αυτόν τον μήνα δε θα γίνει τίποτα με αυτό που έτυχε . Έχω όμως πολύ κούραση βρε κορίτσια. Κοιμάμαι κάθε μεσημέρι σαν να μου έριξε κάποιος υπνωτικό. Από την άλλη δεν είναι περίεργο για μένα να θέλω να χαλαρώσω το μεσημέρι αλλά η αλήθεια είναι ότι σπάνια θα κοιμηθώ...μόνο αν έχω ξενυχτισει πολύ κλπ.  Χθες το απέδωσα στο ότι φόρτωσα τόσο στη δουλειά που έφυγα ράκος δε μπορούσα σχεδόν να οδηγήσω από την κούραση πήγαινα με 70 στον δρόμο ! Κοιμήθηκα μεσημέρι και ξυονησα με το ζόρι. Σήμερα πήγαμε βόλτα σε ένα δασάκι,πήγαμε πήραμε κάτι φυτά γλαστρες κλπ και περίμενα ποτέ θα μπω σπίτι για να κοιμηθώ . Δεν έχω σημειώσει ιδιαίτερη κουραση τους προηγούμενους μήνες σαν σύμπτωμα. Δε ξέρω αν είναι τώρα τυχαίο η ;ν όντως συμβαίνει κάτι. Έκανα τώρα που σηκώθηκα ένα τεστ είναι ξεκάθαρα αρνητικό. Λέω αν όντως είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης θα είχε δείξει κάτι εφόσον είναι έτσι σίγουρα δύο μέρες! ..πφφφ πάνω που είπα αυτόν τον μήνα δε θα με απασχολήσει να που με απασχολεί τελικά... Το στήθος πρησμένο και πονάει,πλαγια και κατω, ειδικά το δεξί και ειδικά όταν ξυπνάω. Αυτά! Δεν άντεχα να τα κρατάω μέσα μου! Έπρεπε να τα πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Σήμερα όλη μέρα σκέφτομαι αν θέλω η δε θέλω να γράψω για κάποια συμπτώματα..αν είναι όντως σύμπτωμα η αν είναι συμπτώματα προ περιόδου...είχα πειστει ότι αυτόν τον μήνα δε θα γίνει τίποτα με αυτό που έτυχε . Έχω όμως πολύ κούραση βρε κορίτσια. Κοιμάμαι κάθε μεσημέρι σαν να μου έριξε κάποιος υπνωτικό. Από την άλλη δεν είναι περίεργο για μένα να θέλω να χαλαρώσω το μεσημέρι αλλά η αλήθεια είναι ότι σπάνια θα κοιμηθώ...μόνο αν έχω ξενυχτισει πολύ κλπ.  Χθες το απέδωσα στο ότι φόρτωσα τόσο στη δουλειά που έφυγα ράκος δε μπορούσα σχεδόν να οδηγήσω από την κούραση πήγαινα με 70 στον δρόμο ! Κοιμήθηκα μεσημέρι και ξυονησα με το ζόρι. Σήμερα πήγαμε βόλτα σε ένα δασάκι,πήγαμε πήραμε κάτι φυτά γλαστρες κλπ και περίμενα ποτέ θα μπω σπίτι για να κοιμηθώ . Δεν έχω σημειώσει ιδιαίτερη κουραση τους προηγούμενους μήνες σαν σύμπτωμα. Δε ξέρω αν είναι τώρα τυχαίο η ;ν όντως συμβαίνει κάτι. Έκανα τώρα που σηκώθηκα ένα τεστ είναι ξεκάθαρα αρνητικό. Λέω αν όντως είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης θα είχε δείξει κάτι εφόσον είναι έτσι σίγουρα δύο μέρες! ..πφφφ πάνω που είπα αυτόν τον μήνα δε θα με απασχολήσει να που με απασχολεί τελικά... Το στήθος πρησμένο και πονάει,πλαγια και κατω, ειδικά το δεξί και ειδικά όταν ξυπνάω. Αυτά! Δεν άντεχα να τα κρατάω μέσα μου! Έπρεπε να τα πω!

Κορίτσι μου η υπνηλία είναι ένα από τα καραμπαμ συμπτώματα εγκυμοσύνης! Το ότι εκδήλωσες υπνηλία δεν σημαίνει ότι τεστ θα έδειχνε γτ μπορεί να είναι νωρίς ακόμη! Αντε να δουμε το θετικο σου τεστακιιιιιι❤️❤️❤️❤️❤️

και εγώ ακόμη έχω πρισμενο στήθος και με ποναει και το Νοιώθω να καίει !  Επίσης εβαλα θερμόμετρο πριν και έχω 37 ενώ τις άλλες μέρες 37.1! Έπεσε μια μοναδα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου η υπνηλία είναι ένα από τα καραμπαμ συμπτώματα εγκυμοσύνης! Το ότι εκδήλωσες υπνηλία δεν σημαίνει ότι τεστ θα έδειχνε γτ μπορεί να είναι νωρίς ακόμη! Αντε να δουμε το θετικο σου τεστακιιιιιι❤️❤️❤️❤️❤️

και εγώ ακόμη έχω πρισμενο στήθος και με ποναει και το Νοιώθω να καίει !  Επίσης εβαλα θερμόμετρο πριν και έχω 37 ενώ τις άλλες μέρες 37.1! Έπεσε μια μοναδα ! 

Ξέρεις τι με απασχολεί όμως? Ότι δεν νυστάζω έτσι το βράδυ!!,Μόνο το μεσημέρι! Έχω επιλεκτική υπνηλία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ξέρεις τι με απασχολεί όμως? Ότι δεν νυστάζω έτσι το βράδυ!!,Μόνο το μεσημέρι! Έχω επιλεκτική υπνηλία!

Έχω διαβάσει σε φόρουμ ότι κοπέλες που ήταν έγκυος την ημέρα κοιμόντουσαν πολύ και το βράδυ το μάτι γαριδααα😂 αχ κορίτσι μου στο ευχομαιιιιιιιιι❤️❤️❤️ αντε να χαρούμε λιγακιιιι❤️ εγώ σκέφτομαι την σαλπιγγογραφια και χαίρομαι λιγάκι😂 βέβαια από την άλλη αγχώνομαι μην έχω βουλωμένες σάλπιγγες 😞 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έχω διαβάσει σε φόρουμ ότι κοπέλες που ήταν έγκυος την ημέρα κοιμόντουσαν πολύ και το βράδυ το μάτι γαριδααα😂 αχ κορίτσι μου στο ευχομαιιιιιιιιι❤️❤️❤️ αντε να χαρούμε λιγακιιιι❤️ εγώ σκέφτομαι την σαλπιγγογραφια και χαίρομαι λιγάκι😂 βέβαια από την άλλη αγχώνομαι μην έχω βουλωμένες σάλπιγγες 😞 

Τι να πω το εύχομαι ..

Όσο για την σαλπιγγογραφια ήταν το άγχος μου αν έχω βουκωνενες σάλπιγγες αλλά όπως το 99% όσων κάνουν,δεν ήταν!! Βέβαια νομίζω ακόμη δε πρέπει να τη σκέφτεσαι γιατί ακόμη περίοδο δεν έχεις!!οπότε κρατάμε ψηλά το ηθικό και αναμένουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/4/2023 at 2:11 ΜΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια και εγώ αυτό πιστεύω ότι θα έχω θετικό τεστ αυτό τον μήνα... Γιατί έχω συμπτώματα που θυμίζουν την τελευταία φορά που έμεινα έγκυος... Αλλά μέχρι να δω θετικό τεστ δεν είμαι σίγουρη.. Το ημερολόγιο περιόδου γράφει "ακόμα 6 ημέρες για περίοδο" 

Από εχθές το βράδυ και όταν κοιμόμουν μιλάμε τρελό πόνο στο στήθος... ✔️Πρησμένο και πονάει στο άγγιγμα πολύ...✔️ Επίσης δεν έχω βγάλει τα σπυριά με πυον ακόμα όπως βγάζω πριν την περίοδο και ✔️εχθές με πέθανε στο πόνο κάτω χαμηλά.. Με έριξε και σουβλιες μπόλικες.. ✔️Και ζάλη.... Πολύ ζάλη εχθές το απόγευμα..

Καλα πάμε νομίζω 😍😍

@efakii καλά έκανες και έκανες χοριακη εφόσον θα έκανες εξέταση με ακτινοβολία!! 

 

Καλησπέρα,  δεν νομίζω πώς είμαι η ειδική αλλά επειδή ήθελα πολύ ένα μωράκι και πάντα έβλεπα συμπτώματα,  που τελικά ήταν αυτά που υποδηλώνουν την περίοδο. Τελικά, έμεινα έγκυος και μέχρι την 7η εβδομάδα δεν είχα κανένα συμπτώματα πέρα από λίγο πρησμένο στήθος 😅 ελπίζω όλες να αποκτήσετε σύντομα μωράκια 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Τι να πω το εύχομαι ..

Όσο για την σαλπιγγογραφια ήταν το άγχος μου αν έχω βουκωνενες σάλπιγγες αλλά όπως το 99% όσων κάνουν,δεν ήταν!! Βέβαια νομίζω ακόμη δε πρέπει να τη σκέφτεσαι γιατί ακόμη περίοδο δεν έχεις!!οπότε κρατάμε ψηλά το ηθικό και αναμένουμε!

Αναμένουμε και βλέπουμε! Μακάρι να δούμε θετικοοοο❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κοριτσιααα μουυυ❤️❤️❤️❤️ ευχαριστώ παραααα πολυυυυ κα εσυ γρηγορα το δεύτερο μπεμπακι σου❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ τπτ ολόλευκο και το σημερινό τεστακι δεν μου κάνε την χάρη να έρθει το δώρο γενεθλίων μου! 

Χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία ♥️♥️ 

Σου στέλνω για να σου υπενθυμίσω ότι ακόμα είναι πολύ νωρίς. Έχω ακόμα πολύ θετική σκέψη για εσενα !!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η lilbern είπε:

Χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία ♥️♥️ 

Σου στέλνω για να σου υπενθυμίσω ότι ακόμα είναι πολύ νωρίς. Έχω ακόμα πολύ θετική σκέψη για εσενα !!!🙏

Ευχαριστώ πολυυυυ κοριτσακιιιι μουυυυ ❤️❤️❤️ υγεια αγαπη και χαρα εύχομαι και σε σένα! 
Αχ μακαριιιιιι να ναι νωρίς και αυτές τις μέρες να βγει θετικοοο❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Girly είπε:

Σήμερα όλη μέρα σκέφτομαι αν θέλω η δε θέλω να γράψω για κάποια συμπτώματα..αν είναι όντως σύμπτωμα η αν είναι συμπτώματα προ περιόδου...είχα πειστει ότι αυτόν τον μήνα δε θα γίνει τίποτα με αυτό που έτυχε . Έχω όμως πολύ κούραση βρε κορίτσια. Κοιμάμαι κάθε μεσημέρι σαν να μου έριξε κάποιος υπνωτικό. Από την άλλη δεν είναι περίεργο για μένα να θέλω να χαλαρώσω το μεσημέρι αλλά η αλήθεια είναι ότι σπάνια θα κοιμηθώ...μόνο αν έχω ξενυχτισει πολύ κλπ.  Χθες το απέδωσα στο ότι φόρτωσα τόσο στη δουλειά που έφυγα ράκος δε μπορούσα σχεδόν να οδηγήσω από την κούραση πήγαινα με 70 στον δρόμο ! Κοιμήθηκα μεσημέρι και ξυονησα με το ζόρι. Σήμερα πήγαμε βόλτα σε ένα δασάκι,πήγαμε πήραμε κάτι φυτά γλαστρες κλπ και περίμενα ποτέ θα μπω σπίτι για να κοιμηθώ . Δεν έχω σημειώσει ιδιαίτερη κουραση τους προηγούμενους μήνες σαν σύμπτωμα. Δε ξέρω αν είναι τώρα τυχαίο η ;ν όντως συμβαίνει κάτι. Έκανα τώρα που σηκώθηκα ένα τεστ είναι ξεκάθαρα αρνητικό. Λέω αν όντως είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης θα είχε δείξει κάτι εφόσον είναι έτσι σίγουρα δύο μέρες! ..πφφφ πάνω που είπα αυτόν τον μήνα δε θα με απασχολήσει να που με απασχολεί τελικά... Το στήθος πρησμένο και πονάει,πλαγια και κατω, ειδικά το δεξί και ειδικά όταν ξυπνάω. Αυτά! Δεν άντεχα να τα κρατάω μέσα μου! Έπρεπε να τα πω!

Και για μένα η κούραση σου είναι καραμπινάτο σύμπτωμα!! Χωρίς να ξέρω, θεωρώ πως λίγο ή πολύ πάντα το ίδιο κουράζεσαι..για να το εκλαμβάνεις τώρα διαφορετικά κάτι σημαίνει 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλέ που είστε όλες χαμένες? Ελπίζω να διασκεδάζετε κάπου!πολύ ησυχία στο θεματακι 

Πίνουμε κρασάκι εδώ σπίτι!!! Και ετοιμαζόμαστε για  ξεζουμισμα😂😂😂 με βλέπει και αλλάζει γωνία... Αλλά θέλει δεν θέλει θα μου κάτσει πάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Και για μένα η κούραση σου είναι καραμπινάτο σύμπτωμα!! Χωρίς να ξέρω, θεωρώ πως λίγο ή πολύ πάντα το ίδιο κουράζεσαι..για να το εκλαμβάνεις τώρα διαφορετικά κάτι σημαίνει 😉

Αμήν 🙏.. από τη μια λέω μπορεί από την άλλη λέω μα τέτοια τύχη?? Τέλος πάντων Κοντος ψαλμός...θα μάθουμε σύντομα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρεςς μουυ, εγώ σήμερα δεν ήμουν καθόλου καλά ψυχολογικά όλο κλαμα τίποτα άλλο..οι ορμόνες μου δεν ησυχάζουν με τπτ. Ήρθε και η περίοδος και γίναμε. Όλα μαζί

Όπως και η @Girly πήγαμε πήραμε πολλά φυτά, εγώ δεν είμαι των καταστημάτων με ρούχα(ντροπή των γυναικών είμαι αλλαααα τυχερός ο άντρας μου 🤣), δωσε μου φυτά και πάρε μου τη ζωή 🤣 μου πέρασε το ψυχολογικό στο πι κ φι 🌺🌺🌺🌺 γέμισα το σπίτι κι άλλα φυτά, Αμαζόνιος γίναμε εδώ μέσα. Αλλά το χρειαζομουνα κορίτσια. Το μονο που σκέφτομαι και αντέχω είναι το νινακι μου που θελω τόσο πολύ να έρθει. 

Εσείς βλέπω τα τεστακια σας. 🙏🏻 Άντε μέχρι να έρθει η περίοδος δεν πέφτουμε ε;!  Συνεχίζουμε και ελπίζουμε στο επόμενο θετικό ♥️♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πίνουμε κρασάκι εδώ σπίτι!!! Και ετοιμαζόμαστε για  ξεζουμισμα😂😂😂 με βλέπει και αλλάζει γωνία... Αλλά θέλει δεν θέλει θα μου κάτσει πάλι 

Να ξέρεις σας έχω κάνει εικόνα και γελάω μόνη μου...χαχααχα βαλτον κάτω Μαρινάκι έτσι και αλλιώς το θέλει αλλά δε το ξέρει! Χαχαχαχ 

Με τις ευχές μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρεςς μουυ, εγώ σήμερα δεν ήμουν καθόλου καλά ψυχολογικά όλο κλαμα τίποτα άλλο..οι ορμόνες μου δεν ησυχάζουν με τπτ. Ήρθε και η περίοδος και γίναμε. Όλα μαζί

Όπως και η @Girly πήγαμε πήραμε πολλά φυτά, εγώ δεν είμαι των καταστημάτων με ρούχα(ντροπή των γυναικών είμαι αλλαααα τυχερός ο άντρας μου 🤣), δωσε μου φυτά και πάρε μου τη ζωή 🤣 μου πέρασε το ψυχολογικό στο πι κ φι 🌺🌺🌺🌺 γέμισα το σπίτι κι άλλα φυτά, Αμαζόνιος γίναμε εδώ μέσα. Αλλά το χρειαζομουνα κορίτσια. Το μονο που σκέφτομαι και αντέχω είναι το νινακι μου που θελω τόσο πολύ να έρθει. 

Εσείς βλέπω τα τεστακια σας. 🙏🏻 Άντε μέχρι να έρθει η περίοδος δεν πέφτουμε ε;!  Συνεχίζουμε και ελπίζουμε στο επόμενο θετικό ♥️♥️ 

Αχ και εμένα μου αρέσουν πολύ αλλά τα ρούχα περισσότερο! Αχχαχα εμένα πάλι ο άντρας μου τρελλαινεται. Δως του φυτά και άφησε τον. Τι φυτά τι ζαρζαβατικά έχω στο μπαλκόνι άλλο πράμα!!! 

Καλά έκανε και ήρθε ! Να έρθει να την δεις να σε δει γιατί δε λίγο καιρό θα της λείψεις πολύ! Όλα για καλό γίνονται ! Η σκέψη σου στο μωράκι σας! Κάπου τώρα ένας πελαργός περιμένει το σήμα σου για να ξεκινήσει σε λίγο καιρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρεςς μουυ, εγώ σήμερα δεν ήμουν καθόλου καλά ψυχολογικά όλο κλαμα τίποτα άλλο..οι ορμόνες μου δεν ησυχάζουν με τπτ. Ήρθε και η περίοδος και γίναμε. Όλα μαζί

Όπως και η @Girly πήγαμε πήραμε πολλά φυτά, εγώ δεν είμαι των καταστημάτων με ρούχα(ντροπή των γυναικών είμαι αλλαααα τυχερός ο άντρας μου 🤣), δωσε μου φυτά και πάρε μου τη ζωή 🤣 μου πέρασε το ψυχολογικό στο πι κ φι 🌺🌺🌺🌺 γέμισα το σπίτι κι άλλα φυτά, Αμαζόνιος γίναμε εδώ μέσα. Αλλά το χρειαζομουνα κορίτσια. Το μονο που σκέφτομαι και αντέχω είναι το νινακι μου που θελω τόσο πολύ να έρθει. 

Εσείς βλέπω τα τεστακια σας. 🙏🏻 Άντε μέχρι να έρθει η περίοδος δεν πέφτουμε ε;!  Συνεχίζουμε και ελπίζουμε στο επόμενο θετικό ♥️♥️ 

Κορίτσι μου από τα χάπια είναι όλα αυτά τα συναισθηματικά σκαμπανεβάσματα και αν ήρθε κ η περίοδος τότε έχουν πάρτυ οι ορμόνες!! Εγώ πάλι δεν τα μπορώ τα φυτά γιατί μαζεύουν ζουζούνια και έχω μεγάλη φοβία στα ζουζούνια!! Ούτε τα ρούχα μπορώ γιατί βαριέμαι να τα δοκιμάζω 🤣🤣 εγώ χαλαρώνω πολύ αν πάω για κανένα ουζακι σε κανένα κιουτουκι γειτονικό!! Κάθε βράδυ μπορώ να είμαι έξω να αραζω σε ένα ταβερνάκι αρκεί να μην έχει κρύο!! 

Κορίτσι μου είμαι τόσο σίγουρη ότι θα μείνεις με την πρώτη έγκυος!! Και όλα αυτά θα φαίνονται σαν κακό όνειρο όταν θα δεις το πρώτο σου θετικό τέστ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Girly είπε:

Σήμερα όλη μέρα σκέφτομαι αν θέλω η δε θέλω να γράψω για κάποια συμπτώματα..αν είναι όντως σύμπτωμα η αν είναι συμπτώματα προ περιόδου...είχα πειστει ότι αυτόν τον μήνα δε θα γίνει τίποτα με αυτό που έτυχε . Έχω όμως πολύ κούραση βρε κορίτσια. Κοιμάμαι κάθε μεσημέρι σαν να μου έριξε κάποιος υπνωτικό. Από την άλλη δεν είναι περίεργο για μένα να θέλω να χαλαρώσω το μεσημέρι αλλά η αλήθεια είναι ότι σπάνια θα κοιμηθώ...μόνο αν έχω ξενυχτισει πολύ κλπ.  Χθες το απέδωσα στο ότι φόρτωσα τόσο στη δουλειά που έφυγα ράκος δε μπορούσα σχεδόν να οδηγήσω από την κούραση πήγαινα με 70 στον δρόμο ! Κοιμήθηκα μεσημέρι και ξυονησα με το ζόρι. Σήμερα πήγαμε βόλτα σε ένα δασάκι,πήγαμε πήραμε κάτι φυτά γλαστρες κλπ και περίμενα ποτέ θα μπω σπίτι για να κοιμηθώ . Δεν έχω σημειώσει ιδιαίτερη κουραση τους προηγούμενους μήνες σαν σύμπτωμα. Δε ξέρω αν είναι τώρα τυχαίο η ;ν όντως συμβαίνει κάτι. Έκανα τώρα που σηκώθηκα ένα τεστ είναι ξεκάθαρα αρνητικό. Λέω αν όντως είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης θα είχε δείξει κάτι εφόσον είναι έτσι σίγουρα δύο μέρες! ..πφφφ πάνω που είπα αυτόν τον μήνα δε θα με απασχολήσει να που με απασχολεί τελικά... Το στήθος πρησμένο και πονάει,πλαγια και κατω, ειδικά το δεξί και ειδικά όταν ξυπνάω. Αυτά! Δεν άντεχα να τα κρατάω μέσα μου! Έπρεπε να τα πω!

Καλέ έχω διαβάσει στο ίντερνετ ότι σε μια έρευνα που έγινε λέει τα τεστ που δείχνουν θετικό αποτέλεσμα πριν την περίοδο είναι πολύ λίγα σε ποσοστό!! Δηλαδή αν έχουμε 10 έγκυες γυναίκες που θα κάνουν τέστ 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο τότε μόνο το 1 τέστ θα δείξει θετικό ενώ θα είναι όλες έγκυες!! Στις 4 μέρες θα δείξουν 2 τέστ κτλ.. κάπως έτσι πάνε τα ποσοστά!! Άρα εσύ και @Mpourmpoulo έχετε ελπίδες κανονικά και με τον νόμο ειδικά όταν έχετε τέτοια συμπτώματα!! Εγω πάντως κορίτσια μου δεν έχω ποτέ σύμπτωμα διαφορετικό από τις περιόδου και πάντα το τέστ είναι αρνητικό!! Άρα αν ποτέ νιώσω κάτι διαφορετικό θα το καταλάβω ότι είμαι έγκυος 🥰🥰🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpouloοσο δεν βλέπουμε αίμα ελπίζουμε ! Πιες απόψε τις ποταρες σου ! Γιόρτασε φίνα ! Και αυριο επαναλαμβάνεις τεστακι! 
@marinamanoulitsa βάλτου καλε λιγο παραπάνω να πιει να χαλαρώσει ο άνθρωπος να μην ξέρει απο που του ήρθε!!! 
@Girly ποντάρω σε σενα ,κανω all in!! Πιστεύω σε σενα δυνατά !!! 
@marinaP φρόντισε τα λουλουδάκια σου και ταυχρονα θα γαληνέψει και το μεσα σου!! Ειναι απόλυτα λογικό να περνας απο ψυχολογικά σκαμπανευασματα ! Παίρνεις τόσες ορμόνες ! Αλλααααααα η 10 Μαΐου ειναι τοοοοοοσο κοντα ,και θα ανταμειφθείς τοσο ποοοοολυ αγαπημένη μου που μετα θα τα ξεχάσεις όλα ! 
@demy1995μου αρεσει το σύμπτωμα μη σύμπτωμα ! Με ιντριγκάρει πολυ !!!! Με το καλο το μωράκι σου! Ευχομαι μια υπέροχη υγιής και τελειομηνη εγκυμοσύνη ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η efakii είπε:

@Mpourmpouloοσο δεν βλέπουμε αίμα ελπίζουμε ! Πιες απόψε τις ποταρες σου ! Γιόρτασε φίνα ! Και αυριο επαναλαμβάνεις τεστακι! 
@marinamanoulitsa βάλτου καλε λιγο παραπάνω να πιει να χαλαρώσει ο άνθρωπος να μην ξέρει απο που του ήρθε!!! 
@Girly ποντάρω σε σενα ,κανω all in!! Πιστεύω σε σενα δυνατά !!! 
@marinaP φρόντισε τα λουλουδάκια σου και ταυχρονα θα γαληνέψει και το μεσα σου!! Ειναι απόλυτα λογικό να περνας απο ψυχολογικά σκαμπανευασματα ! Παίρνεις τόσες ορμόνες ! Αλλααααααα η 10 Μαΐου ειναι τοοοοοοσο κοντα ,και θα ανταμειφθείς τοσο ποοοοολυ αγαπημένη μου που μετα θα τα ξεχάσεις όλα ! 
@demy1995μου αρεσει το σύμπτωμα μη σύμπτωμα ! Με ιντριγκάρει πολυ !!!! Με το καλο το μωράκι σου! Ευχομαι μια υπέροχη υγιής και τελειομηνη εγκυμοσύνη ! 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ 

ΠΈΘΑΝΑΑΑΑΑ χαχαχαχαχ γελούσα μόνη μου ξαφνικά στο σαλόνι και τρόμαξα τον άντρα μου! Αγάπη κρατά τα καλύτερα και άμα είναι τίποτα θα σου κλείσω το μάτι να ποντάρεις και σπίτια! Όχι τίποτα άλλο έκανα πριν ένα τεστακι και ήταν αρνητικοτατο! Και τεστ ωορηξιας μπας και δω εκεί γραμμουλα και βγήκε μια αχνη δεύτερη που τη βλέπεις μόνο με κυαλια. Κουβά και τα δυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🙏🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧄🧄🧿🧄🧿🧄🧿🧿🙏🙏🙏🧄🧄🧄🙏🧿🧿🙏🧄🧄🧄🧿🧄🧄🙏🧄🧄🧄🧿🧿🧄🙏🧄🧿🧿🧄🧄🙏🙏🧄🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🙏🧄🧄🧿🧿🙏🙏🧄🧄🧿🧿🧄🧿🧄🙏🧄🧿🧄🙏🧄🧄🧿🧄🙏🙏🧄🧄🧿🧄🙏🙏🧄🧿🧿🧄🙏🙏🧄🧿🧄🙏🧄🧄🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧄🙏🧄🧿🧿🧿🧄🙏🧄🧿🧿🧿🧄🧄🧿🧿🧿🧄🙏

Καληνύχτα αγάπες μου!!! 

Αύριο πρωί Μαρη τεστ.@Girly... Τι κάνεις τώρα;;; θες να με τρελάνεις??? 

Λοιπόν έχει πάρει τα σπόρια και μασουλάει εδώ στο σαλόνι και βλέπει ταινία... Θα του τα κοπανισω στο κεφάλι 😂 κάνει τον αδιάφορο και νομίζει θα την γλιτώσει... Χαχαχαχαχαχα τώρα πάω να του κολλήσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν αντέχει λέει άλλο... 

Και μου λέει.. "καλά ο γιατρός σου είπε έως αύριο (Παρασκευή δηλαδή θα σκάσει το ωαριο), άσε με σήμερα δεν μπορώ" 

Και του λέω"καλα θα έσκασε όμως;;; ή μήπως σκάσει σήμερα;;;" 

 

Και μου λεει

"γκαραντι, 100% έσκασε" 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Δεν περιγράφω άλλο!!!! 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα 

Τι κάνετε κορίτσια μου?? Έκανα το καθιερωμένο τεστακι και Τζιφος! Θα δω αν θα με πιάσει μεσημέρι η σιεστα σήμερα και βλέπουμε! Χθες πάντως που είπα στον άντρα μου το βράδυ "βρε λες" μου είπε "με τον κρίνο??" Και μετά συμπλήρωσε "και του γείτονα να είναι πάντως εγώ θα το αγαπάω αρκεί να είναι όμορφος ο γείτονας!" Χαχαχα τόσο πολύ πιστεύει και αυτός σε αυτόν τον κύκλο! Χαχαχαχ. 

@marinamanoulitsa τι έγινε τελικά? Τον κατάφερες η "βγήκε για τσιγάρα" τελικά ????

@Mpourmpoulo σε περιμένουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεεεεεεε είστε τρελοκομειααα δν σας προλαβαίνω!!!! Μαρη @marinamanoulitsa μαρινομανουλω τα παιδιά ήθελα ν ήξερα που τα είχες ;; Καλά έκλαψα με τον άντρα σου !!! 😂😂 ο δόλιος τελικά τ έκανε; 😜😜

@Girly κοιτά μην βγει τεστ θετικό και μετα ψαχνεστε ποιον κρινο μυρίσατε!!!😂😂😂

@Mpourmpouloπου είσαι ;;;;

επισης δν θυμάμαι ποιο κορίτσι έγραψε ότι δν έχει συμπτώματα καθόλου!!! Εεεε αυτό το κορίτσι θ έχει θετικό τεστακι!!! Γιατί κ μείς με τα καργα τα συμπτώματα τα είδαμε τα χαΐρια μας !! 
 

κοριτσια χρόνια πολλά μ χαίρεστε τους Γιώργηδες τις γεωργίες τους Θωμάδες και τις Θωμαΐδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...