Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Αν υποθέσουμε ότι η ωορρηξία έγινε την επόμενη ή την μεθεπόμενη από αύριο μπορείς να δεις θετικό τεστ! Άρα περιμένουμε 🤞 Μέχρι το αίμα έχουμε ελπίδες εξάλλου!

Εντωμεταξύ τώρα βλέπω στο ημερολόγιο μου ότι 9η μέρα μετά την ωορρηξία μου είχα πόνους περιόδου από το μεσημέρι μέχρι το βράδυ και μετά τίποτα και το θετικό τεστ ήταν 3-4 μέρες μετά, άρα μάλλον τότε έγινε η εμφύτευση και αν θυμάμαι καλά η ορμόνη της Β χοριακης ανιχνεύεται 3-4 μέρες μετά την εμφύτευση.

Εμένα ξεκίνησαν τα πονάκια ελαφρά 7 μέρες μετά το θετικο τεστ ωορρηξιας και το στήθος μου ελαφρά  επειτα άρχισε να με ποναει πιο έντονα χθες προς το απόγευμα σταμάτησε να με ποναει και μετά απο κιγες ώρες ξεκίνησε να με ποναει πάλι εντονα  ! 10η μέρα όταν φτερνίστηκα ένιωσα μια κράμπα στην κοιλιά και την 11η χθες όταν σηκώθηκα από τον καναπέ έπαθα κράμπα με πολύ πονο για δευτερόλεπτα ! Πάντως έντονους πόνους ωορρηξιας είχα την επόμενη μέρα από το θετικο δλδ 10 του μηνα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εμένα ξεκίνησαν τα πονάκια ελαφρά 7 μέρες μετά το θετικο τεστ ωορρηξιας και το στήθος μου ελαφρά  επειτα άρχισε να με ποναει πιο έντονα χθες προς το απόγευμα σταμάτησε να με ποναει και μετά απο κιγες ώρες ξεκίνησε να με ποναει πάλι εντονα  ! 10η μέρα όταν φτερνίστηκα ένιωσα μια κράμπα στην κοιλιά και την 11η χθες όταν σηκώθηκα από τον καναπέ έπαθα κράμπα με πολύ πονο για δευτερόλεπτα ! Πάντως έντονους πόνους ωορρηξιας είχα την επόμενη μέρα από το θετικο δλδ 10 του μηνα !

Πάντως αν θέλει 3-4 μέρες να ανιχνεύσει την ορμόνη το τεστ ,αύριο ίσως να μη δείξει κάτι αν τα πονακια αυτά που είχες χθες προχθές ήταν εμφύτευσης! Αν ήταν η εμφύτευση θα αρχίσει να φαίνεται από την Κυριακή/Δευτέρα! 

Εγώ το μόνο που είχα 7-8η μέρα ήταν όχι ακριβώς κράμπες,δε μπορώ να τις πω έτσι ..ήταν σαν μούδιασμα. Πώς είναι όταν ξυπνάς και περιμένεις περίοδο αλλά δεν έχεις σηκωθεί ακόμη ώστε να αρχίσεις να πονάς αλλά ξέρεις ότι θα σου έρθει και έχεις ένα σαν μούδιασμα? Αυτό είχα. Μόνο εκείνες τις δύο μέρες.  Τη δεύτερη μισό κλικ πιο έντονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Πάντως αν θέλει 3-4 μέρες να ανιχνεύσει την ορμόνη το τεστ ,αύριο ίσως να μη δείξει κάτι αν τα πονακια αυτά που είχες χθες προχθές ήταν εμφύτευσης! Αν ήταν η εμφύτευση θα αρχίσει να φαίνεται από την Κυριακή/Δευτέρα! 

Εγώ το μόνο που είχα 7-8η μέρα ήταν όχι ακριβώς κράμπες,δε μπορώ να τις πω έτσι ..ήταν σαν μούδιασμα. Πώς είναι όταν ξυπνάς και περιμένεις περίοδο αλλά δεν έχεις σηκωθεί ακόμη ώστε να αρχίσεις να πονάς αλλά ξέρεις ότι θα σου έρθει και έχεις ένα σαν μούδιασμα? Αυτό είχα. Μόνο εκείνες τις δύο μέρες.  Τη δεύτερη μισό κλικ πιο έντονο.

Τι να πω δεν ξερωωωω αντε να δουμεε!!! Και πριν λίγο είχα έντονα πονάκια περιόδου λες και θα αδιαθετησω σήμερα και πήγα τουαλέτα και είχα πολλα λευκά υγρα ! 
ναι κατάλαβα τι λες εγώ αυτό το έπαθα σήμερα στην μέση πριν σηκωθώ από το κρεβάτι! Κορίτσι μου ίσως είναι εμφυτευσησσσσσς❤️❤️❤️🙏🙏🙏🙏🙏 ποτε περιμενεις ειπαμε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ααααα @Kate1992 επίσης μου είπε ότι μετά τη σαλπιγγογραφια ανοίγουν  πιο πολύ οι σάλπιγγες  αν είναι ανοιχτές από την φύση τους ήδη και μενεις έγκυος αμέσως. Έως και 5 μήνες μετά μου λέει οι πιο πολλές μένουν έγκυες.. Εσύ πόσο καιρό έχει που το έκανες;; επίσης αυτή η μέθοδος την κάνεις ας πούμε 10η ημέρα και απευθείας την 14η που έχεις ωορρηξία προσπαθείς γιατί ο αφρός φεύγει άμεσα από τον οργανισμό.
 

τωρα μπήκα από το πρωί!!! Μια  ενόχληση νιώθεις εκείνη την ώρα που σ βάζει το υγρό , σαν ν έχεις εν βάρος στη κοιλιά τίποτα παραπάνω!!! Και ναι το βλέπεις σε πραγματικό χρόνο ότι περνάει το υγρό!!! Εγώ στο γένεσις στη Θεσσαλονίκη π τ είχα κάνει είχα πληρώσει 170 ευρώ!!! Όλα καλά θ είναι κορίτσι μου , αφού είχες σύλληψη  από τι να βούλωσαν τώρα; 

Εμάς μας είχε πει για τρίμηνο απλα εμείς σν το εκμεταλλευτήκαμε καθόλου εκείνο το διάστημα γιατί είχε βγει και το σπερμοδιαγραμμα τ συζύγου και δν ήμασταν κι στην καλύτερη ψυχολογική κατάσταση !!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά !!! 🧿🤞

εγω κορίτσια δν έχω καθόλου καλη ψυχολογία!!!τα βλέπω όλα μαύρα και απαισιόδοξα!! Ότι δν θα καταφέρω ποτέ να γίνω μαμά !!! 😩😢 είμαι πολύ χάλια σήμερα !! 
σε αλλά νέα φυσικά ελπίζουμε σε @mpourmpoulo που καίνε οι θηλές της !!! 😜😍🙏❤️🥰

@efakii εσένα ακόμα δν σ ρθε η περίοδος και τ τεστ είναι ολόλευκα;; Δν πας για χοριακη ;;; Εμένα ήταν τ τεστ ολόλευκα αλλά ήρθε η καταραμένη!!! Εσένα ακόμα; Πόσες μέρες καθυστέρηση είσαι;;; 
 

cat και mpourmpoulo κάντε ένα ντου αύριο και γεμίστε με θετικά τεστακια το θεματάκι γιατί πολύ πέσαμε!!! 
 

@Girly και γώ σήμερα πολύ φόρτωμα πάλι και έφτιαξα αυριανά στο bake of 😩😩 εσυ μήπως ν μην σηκώνεις τόσο βάρος που είσαι στην αναμονή; Λέω εγώ τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εμένα ξεκίνησαν τα πονάκια ελαφρά 7 μέρες μετά το θετικο τεστ ωορρηξιας και το στήθος μου ελαφρά  επειτα άρχισε να με ποναει πιο έντονα χθες προς το απόγευμα σταμάτησε να με ποναει και μετά απο κιγες ώρες ξεκίνησε να με ποναει πάλι εντονα  ! 10η μέρα όταν φτερνίστηκα ένιωσα μια κράμπα στην κοιλιά και την 11η χθες όταν σηκώθηκα από τον καναπέ έπαθα κράμπα με πολύ πονο για δευτερόλεπτα ! Πάντως έντονους πόνους ωορρηξιας είχα την επόμενη μέρα από το θετικο δλδ 10 του μηνα !

Πολύ θετικά συμπτώματα και συμφωνώ με @Girly ότι μπορεί να δείξει Κυριακή ή Δευτέρα, οπότε δεν απογοητευομαστε 🤞 🤞🤞

@Girly ομοίως έχεις θετικά συμπτώματα! 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Εμάς μας είχε πει για τρίμηνο απλα εμείς σν το εκμεταλλευτήκαμε καθόλου εκείνο το διάστημα γιατί είχε βγει και το σπερμοδιαγραμμα τ συζύγου και δν ήμασταν κι στην καλύτερη ψυχολογική κατάσταση !!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά !!! 🧿🤞

εγω κορίτσια δν έχω καθόλου καλη ψυχολογία!!!τα βλέπω όλα μαύρα και απαισιόδοξα!! Ότι δν θα καταφέρω ποτέ να γίνω μαμά !!! 😩😢 είμαι πολύ χάλια σήμερα !! 
σε αλλά νέα φυσικά ελπίζουμε σε @mpourmpoulo που καίνε οι θηλές της !!! 😜😍🙏❤️🥰

@efakii εσένα ακόμα δν σ ρθε η περίοδος και τ τεστ είναι ολόλευκα;; Δν πας για χοριακη ;;; Εμένα ήταν τ τεστ ολόλευκα αλλά ήρθε η καταραμένη!!! Εσένα ακόμα; Πόσες μέρες καθυστέρηση είσαι;;; 
 

cat και mpourmpoulo κάντε ένα ντου αύριο και γεμίστε με θετικά τεστακια το θεματάκι γιατί πολύ πέσαμε!!! 
 

@Girly και γώ σήμερα πολύ φόρτωμα πάλι και έφτιαξα αυριανά στο bake of 😩😩 εσυ μήπως ν μην σηκώνεις τόσο βάρος που είσαι στην αναμονή; Λέω εγώ τώρα 

Τιιιι?? Μαυρίλα???? Εβγαλα κιόλας την παντόφλα! Λοιπόν δε ξέρω τι κουμπί θα πατήσεις η τι αφτί θα τραβήξω αλλά κοίτα να μου κάνεις έστω ένα ψεύτικο χαμόγελο!  

Λοιπόν ανακεφαλαίωση! 

Δόξα τω Θεώ και την Παναγία έχουμε περίοδο και αυτό συνεπάγεται ότι θα έχουμε και την ευκαιρία να γίνουμε μανουλες! Αλή σε κάποιες κοπέλες που πρέπει εκτός των άλλων να παίρνουν και χάπια μόνο και μόνο για να τους έρχεται περίοδος.

Επίσης, εκτός από περίοδο έχουμε και ορμόνες οι οποίες μας αρέσει δε μας αρέσει μας κάνουν ότι θέλουν και μας χορεύουν στο ταψί. Αλλά εγώ επειδή είμαι και αντιδραστική μόλις κάνουν να με ρίξουν ψυχολογικά λέω οοοχιιιιι και κουνάω και δάχτυλο! Οπότε μόνο για αυτό σε συγχωρώ που στεναψωρεθηκες και θεωρώ τερτιπια της περιόδου σου κάτι χαζά τύπου δε θα γίνω μαμά κλπ....θα γίνεις και τότε θα έρθουν και οι μέρες που θα πετάς και κανένα " να βράσω τη μάνα σας" ..  

Κορίτσι μου γλυκοοοοο έλα να σε κάνω μια αγκαλιάααααα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Πολύ θετικά συμπτώματα και συμφωνώ με @Girly ότι μπορεί να δείξει Κυριακή ή Δευτέρα, οπότε δεν απογοητευομαστε 🤞 🤞🤞

@Girly ομοίως έχεις θετικά συμπτώματα! 🤞🤞🤞

Από συμπτώματα εγώ δεν έχω πολλά να πω την αλήθεια. Αλλά και να είχα στην πράξη να δούμε τι γίνεται όπως λέει και το μπουρμπουλακι! 

Όσο για το φόρτωμα @Kate1992 σήμερα και φόρτωσα και έστησα αυριανα...τι να λέμε...το μόνο που με σώζει είναι να φανεί νωρίς το τεστ ! Ώστε να σταματήσω την ίδια στιγμή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Τιιιι?? Μαυρίλα???? Εβγαλα κιόλας την παντόφλα! Λοιπόν δε ξέρω τι κουμπί θα πατήσεις η τι αφτί θα τραβήξω αλλά κοίτα να μου κάνεις έστω ένα ψεύτικο χαμόγελο!  

Λοιπόν ανακεφαλαίωση! 

Δόξα τω Θεώ και την Παναγία έχουμε περίοδο και αυτό συνεπάγεται ότι θα έχουμε και την ευκαιρία να γίνουμε μανουλες! Αλή σε κάποιες κοπέλες που πρέπει εκτός των άλλων να παίρνουν και χάπια μόνο και μόνο για να τους έρχεται περίοδος.

Επίσης, εκτός από περίοδο έχουμε και ορμόνες οι οποίες μας αρέσει δε μας αρέσει μας κάνουν ότι θέλουν και μας χορεύουν στο ταψί. Αλλά εγώ επειδή είμαι και αντιδραστική μόλις κάνουν να με ρίξουν ψυχολογικά λέω οοοχιιιιι και κουνάω και δάχτυλο! Οπότε μόνο για αυτό σε συγχωρώ που στεναψωρεθηκες και θεωρώ τερτιπια της περιόδου σου κάτι χαζά τύπου δε θα γίνω μαμά κλπ....θα γίνεις και τότε θα έρθουν και οι μέρες που θα πετάς και κανένα " να βράσω τη μάνα σας" ..  

Κορίτσι μου γλυκοοοοο έλα να σε κάνω μια αγκαλιάααααα. 

Δν ξέρω αν είναι τερτίπια της περιόδου αλλά νιώθω πως επιστρέφω στην ψυχολογία προ μηνών τότε που και πάλι τα έβλεπα όλα μαύρα !!! Δν ξέρω ρε κορίτσια!!! Με έχει κυριεύσει η απογοήτευση  γιατί κοντεύουμε 2 χρόνια κ μείς ! Και όταν βλέπεις μαθαίνεις πως γνωστές σου είναι έγκυες η γεννάνε σου κακοφαίνεται και λες εγώ γιατί!!! Πφφφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Από συμπτώματα εγώ δεν έχω πολλά να πω την αλήθεια. Αλλά και να είχα στην πράξη να δούμε τι γίνεται όπως λέει και το μπουρμπουλακι! 

Όσο για το φόρτωμα @Kate1992 σήμερα και φόρτωσα και έστησα αυριανα...τι να λέμε...το μόνο που με σώζει είναι να φανεί νωρίς το τεστ ! Ώστε να σταματήσω την ίδια στιγμή! 

Στο εύχομαι αγάπη μου μέσα από την ψυχή μου !!! Να είσαι και να σταματήσεις επιτόπου τη δουλειά!!! 🥰

κ γώ αυτό εύχομαι αλλά κάθε μήνα εκει είμαι στη δουλεια παρέα με την ακατανόμαστη 😩😩😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Στο εύχομαι αγάπη μου μέσα από την ψυχή μου !!! Να είσαι και να σταματήσεις επιτόπου τη δουλειά!!! 🥰

κ γώ αυτό εύχομαι αλλά κάθε μήνα εκει είμαι στη δουλεια παρέα με την ακατανόμαστη 😩😩😩

Χαχαχα τα ίδια και εγώ!! Εκεί εκεί! Παρέα με την κατάψυξη τον φούρνο και το ταμείο!! 

Ξέρω το συναίσθημα που νιώθεις και η αλήθεια είναι ότι μιλάω εκ του ασφαλούς λιγάκι...αν θυμηθώ πως ήμουν πριν μείνω έγκυος ...έκλαιγα στα κρυφά...όταν με πήρε η κολλητή μου να μου πει ότι είναι έγκυος έκλαιγα από χαρά και μετά που το κλείσαμε από λυπη για μενα...έλεγα εγώ πότε?? Μην χάνεις την ελπίδα σου,πέσε ,κλάψε και πάρε δύναμη να ξανασηκωθείς! Θα έρθει,είναι το μόνο σίγουρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Χαχαχα τα ίδια και εγώ!! Εκεί εκεί! Παρέα με την κατάψυξη τον φούρνο και το ταμείο!! 

Ξέρω το συναίσθημα που νιώθεις και η αλήθεια είναι ότι μιλάω εκ του ασφαλούς λιγάκι...αν θυμηθώ πως ήμουν πριν μείνω έγκυος ...έκλαιγα στα κρυφά...όταν με πήρε η κολλητή μου να μου πει ότι είναι έγκυος έκλαιγα από χαρά και μετά που το κλείσαμε από λυπη για μενα...έλεγα εγώ πότε?? Μην χάνεις την ελπίδα σου,πέσε ,κλάψε και πάρε δύναμη να ξανασηκωθείς! Θα έρθει,είναι το μόνο σίγουρο!

Έτσι ακριβώς κ γώ!!! Μια από τα ίδια!!! Θ κλείσω να πάω στο γιατρό αυτή τη βδομάδα που έχω άδεια !!! Να δούμε πως θ συνεχίσουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ελπιζω να δω καμία άχνη γραμμή αύριο γτ έχω νευριάσει 😂😂😂

Θα δεις 🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧄🧄🧄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Κρίμα και είχα πολύ καλό προαίσθημα για σένα. Θα ελπίζω μέχρι να δεις αίμα κανονικό!

@Mpourmpoulo για σένα το έχω σίγουρο ότι είσαι, απλά είναι νωρίς ακόμα για να δείξουν τα τέστ.

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! Κ γω αυτο το μήνα το είχα πιστέψει πολυ …. Γιατι λεω ΕΦΗ πρέπει να το πιστέψεις  και ενα μήνα μπάς κ γινει το καλο…. Αλλα μπα!!!

εδω τα κορίτσια μας @Girly @Mpourmpoulo μας έχουν τρελάνει στα συμπτώματα ! Και περιμένω πως και πως να δω αυτα τα θετικά τεστακια να χαρώ Παναγία μουυυυυυυ 🥰🥰🥰🥰 

@Kate1992 έλα μαναρακι να κρατηθούμε χέρι χέρι… εγω απο χθες με το παραμικρό βάζω τα κλάμματα… δεν τη παλευω πολυ… ειπα τελος οι προγραμματισμένες επαφές… οτι λαχει εμεις οι βλάχοι … Αφου με το προγραμμα δεν έρχεται … θα το αφήσω στη τύχη του… έκλεισα ραντεβού και με τον γιατρο της εξωσωματικής για Ιούνιο να τα πούμε… και βλέπουμε … 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! Κ γω αυτο το μήνα το είχα πιστέψει πολυ …. Γιατι λεω ΕΦΗ πρέπει να το πιστέψεις  και ενα μήνα μπάς κ γινει το καλο…. Αλλα μπα!!!

εδω τα κορίτσια μας @Girly @Mpourmpoulo μας έχουν τρελάνει στα συμπτώματα ! Και περιμένω πως και πως να δω αυτα τα θετικά τεστακια να χαρώ Παναγία μουυυυυυυ 🥰🥰🥰🥰 

@Kate1992 έλα μαναρακι να κρατηθούμε χέρι χέρι… εγω απο χθες με το παραμικρό βάζω τα κλάμματα… δεν τη παλευω πολυ… ειπα τελος οι προγραμματισμένες επαφές… οτι λαχει εμεις οι βλάχοι … Αφου με το προγραμμα δεν έρχεται … θα το αφήσω στη τύχη του… έκλεισα ραντεβού και με τον γιατρο της εξωσωματικής για Ιούνιο να τα πούμε… και βλέπουμε … 

Εσύ γλυκάκι μου δε μας είπες σου ήρθε τελικά η εμεινες στα καφέ???

Όσο για συμπτώματα δικά μου ,εμένα για μένα δεν ιδρώνει το αφτί μου...αναμένω με αγωνία το τεστακι από το @Mpourmpoulo αύριο η μεθαύριο! Έχω διάφορα άλλα ειλικρινά νομίζω ότι είναι σύμπτωματα που είχα και άλλες φορές και ότι δεν είχα μπορεί να είναι συμπτωματικά τώρα. Κάνω τα τεστακια μου και γω κανονικά και θέλω πολύ να ελπίζω αλλά μου είναι λίγο out of space να πιστέψω ότι όντως αυτόν τον μήνα μπορεί να έχει γίνει το θαύμα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Εσύ γλυκάκι μου δε μας είπες σου ήρθε τελικά η εμεινες στα καφέ???

Όσο για συμπτώματα δικά μου ,εμένα για μένα δεν ιδρώνει το αφτί μου...αναμένω με αγωνία το τεστακι από το @Mpourmpoulo αύριο η μεθαύριο! Έχω διάφορα άλλα ειλικρινά νομίζω ότι είναι σύμπτωματα που είχα και άλλες φορές και ότι δεν είχα μπορεί να είναι συμπτωματικά τώρα. Κάνω τα τεστακια μου και γω κανονικά και θέλω πολύ να ελπίζω αλλά μου είναι λίγο out of space να πιστέψω ότι όντως αυτόν τον μήνα μπορεί να έχει γίνει το θαύμα! 

 

Σας ομιλώ απο το καθισμα της τουαλέτας μου … ναι ναι αμεεεε…. Μολις έκανε την εμφάνιση της …. Πολυ φίλες … δεν θελει να με αποχωριστεί με τιποτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Σας ομιλώ απο το καθισμα της τουαλέτας μου … ναι ναι αμεεεε…. Μολις έκανε την εμφάνιση της …. Πολυ φίλες … δεν θελει να με αποχωριστεί με τιποτα! 

Πφφφφφφφ ήρθε ε?? Μη χάσει! Ωραία λοιπόν αφού ήρθε ξέρεις τα γνωστά...καλωσόρισε την ,βαλτην να κάτσει σε βρεγμένο καναπέ, ρίξε αλάτι, αναποδογύρισε την σκουπα κλπ κλπ..ελπίζω να το σκεφτεί αν θα ξανάρθει μετά...ίσως σε πει λίγο αφιλόξενη αλλά δε βαριέσαι .. δουλίτσα να γίνει...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Πφφφφφφφ ήρθε ε?? Μη χάσει! Ωραία λοιπόν αφού ήρθε ξέρεις τα γνωστά...καλωσόρισε την ,βαλτην να κάτσει σε βρεγμένο καναπέ, ρίξε αλάτι, αναποδογύρισε την σκουπα κλπ κλπ..ελπίζω να το σκεφτεί αν θα ξανάρθει μετά...ίσως σε πει λίγο αφιλόξενη αλλά δε βαριέσαι .. δουλίτσα να γίνει...

 

2 μέρες νωρίτερα Μαλιστα …. Δεν αντέχει μακριά μου σου λεω…. Της τα πα ενα χεράκι πρώτα και μετα ξεθύμανα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η efakii είπε:

2 μέρες νωρίτερα Μαλιστα …. Δεν αντέχει μακριά μου σου λεω…. Της τα πα ενα χεράκι πρώτα και μετα ξεθύμανα!!!

Στις πόσες μέρες μετά την ωορρηξία δλδ? Άκριβως στις 14?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! Κ γω αυτο το μήνα το είχα πιστέψει πολυ …. Γιατι λεω ΕΦΗ πρέπει να το πιστέψεις  και ενα μήνα μπάς κ γινει το καλο…. Αλλα μπα!!!

εδω τα κορίτσια μας @Girly @Mpourmpoulo μας έχουν τρελάνει στα συμπτώματα ! Και περιμένω πως και πως να δω αυτα τα θετικά τεστακια να χαρώ Παναγία μουυυυυυυ 🥰🥰🥰🥰 

@Kate1992 έλα μαναρακι να κρατηθούμε χέρι χέρι… εγω απο χθες με το παραμικρό βάζω τα κλάμματα… δεν τη παλευω πολυ… ειπα τελος οι προγραμματισμένες επαφές… οτι λαχει εμεις οι βλάχοι … Αφου με το προγραμμα δεν έρχεται … θα το αφήσω στη τύχη του… έκλεισα ραντεβού και με τον γιατρο της εξωσωματικής για Ιούνιο να τα πούμε… και βλέπουμε … 

Αχ εφακι μου έτσι είμαι κ γώ!!! Με παίρνει το παραπονο εκει που κάθομαι!!! Σε καταλαβαίνω!!!! Έχουμε τόσα κοινά εμείς που όταν σε διαβάζω ειναι λες και διαβάζω εμένα!!!! 😢

Αλίμονο σιγά μην δν ερχόταν η άτιμη!!! 
μια μιλήσεις με εξωσωματικό; Έχεις κάνει πρόκληση η σπερματέγχυση;; Εγώ δν ξέρω δν νιώθω ακόμα έτοιμη !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Σας ομιλώ απο το καθισμα της τουαλέτας μου … ναι ναι αμεεεε…. Μολις έκανε την εμφάνιση της …. Πολυ φίλες … δεν θελει να με αποχωριστεί με τιποτα! 

, 😢😢😢😢😢😢😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Εμάς μας είχε πει για τρίμηνο απλα εμείς σν το εκμεταλλευτήκαμε καθόλου εκείνο το διάστημα γιατί είχε βγει και το σπερμοδιαγραμμα τ συζύγου και δν ήμασταν κι στην καλύτερη ψυχολογική κατάσταση !!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά !!! 🧿🤞

εγω κορίτσια δν έχω καθόλου καλη ψυχολογία!!!τα βλέπω όλα μαύρα και απαισιόδοξα!! Ότι δν θα καταφέρω ποτέ να γίνω μαμά !!! 😩😢 είμαι πολύ χάλια σήμερα !! 
σε αλλά νέα φυσικά ελπίζουμε σε @mpourmpoulo που καίνε οι θηλές της !!! 😜😍🙏❤️🥰

@efakii εσένα ακόμα δν σ ρθε η περίοδος και τ τεστ είναι ολόλευκα;; Δν πας για χοριακη ;;; Εμένα ήταν τ τεστ ολόλευκα αλλά ήρθε η καταραμένη!!! Εσένα ακόμα; Πόσες μέρες καθυστέρηση είσαι;;; 
 

cat και mpourmpoulo κάντε ένα ντου αύριο και γεμίστε με θετικά τεστακια το θεματάκι γιατί πολύ πέσαμε!!! 
 

@Girly και γώ σήμερα πολύ φόρτωμα πάλι και έφτιαξα αυριανά στο bake of 😩😩 εσυ μήπως ν μην σηκώνεις τόσο βάρος που είσαι στην αναμονή; Λέω εγώ τώρα 

Φυσικά και θα τα καταφέρεις ! Όλες θα τα καταφερουμεεε ολεσσς! Όλες στεναχωριόμαστε όταν ερχετε η ακατανομαστη μιας πιάνει θλίψη απελπισία άγχος! Όμως θα έρθει η ωρα μας και τα συναισθήματα αυτά θα αντιστραφούν και θα έρθει η χαραααα και η ευτυχια ! Δεν μπορώ να σου πω να μη στεναχωριεσαι γτ το ξερω ότι δεν γινετε ! Θα σου πω όμως να έχεις πίστη και θα έρθει το μωρακι ❤️ όλα γίνονται για κάποιο λόγο και την κατάλληλη στιγμή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

Σας ομιλώ απο το καθισμα της τουαλέτας μου … ναι ναι αμεεεε…. Μολις έκανε την εμφάνιση της …. Πολυ φίλες … δεν θελει να με αποχωριστεί με τιποτα! 

Ήρθε η ρουφιανα 🥲 να φύγει γρηγορα πεστης και να μπεις γρηγορα στο love zone! Βαθιά ανάσα και πάμε δυναμικαααααααααααα🙏❤️ σου εύχομαι να μη προλάβεις να πας καν στο γιατρό να συζητήσετε για εξωσωματικη😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Θα δεις 🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧄🧄🧄

Μακαριιι μακαριιιι❤️😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakii μου μη στενοχωριέσαι!!!❤️ κάθε μέρα που περνάει είσαι όλο και πιο κοντά στο όνειρό σου!!

@Mpourmpoulo εσύ κορίτσι μου έχεις πολλές ελπίδες αυτόν τον μήνα έχοντας λευκά υγρά πιστεύω!!🙏🙏

αναμένουμε με πολλή θετική σκέψη το αυριανό σου τεστάκι!!!

εγώ είμαι πολύ αναστατωμένη και τρομαγμένη.. φοβάμαι ότι κάτι έπαθε η περίοδός μου..μόλις πήγα στην τουαλέτα και τι να δω?? υγρό πολύ περίεργου χρώματος.. πολύ ανοιχτό μπεζ καφέ σα νερό με λίγο σκούρο καφέ στη μέση..

Μακάρι να μπορούσα να σας το δείξω αλλά θα αηδιάσετε..μπλιαξ

Μου έχει καρφωθεί ότι ίσως δεν κάνω καλή ωορρηξία και άρα διαταράχτηκε και η περίοδος.. για αυτό και δεν βγήκε πολύ σκούρο το τεστ ωορρηξίας..

έβγαλα φωτογραφία τη σερβιέτα για να τη δείξω στον γιατρό μου..

τώρα που το σκέφτομαι θα πάω σίγουρα τον επόμενο μήνα και θα κάνω και σαλπιγγογραφία και υστεροσκόπηση..όλα θα τα κάνω..

φοβάμαι μήπως δεν προλάβω..😔

συγνώμη αν σας αναστατώνω βραδιάτικα.. αλλά δεν έχω κάπου αλλού να τα πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Ξεκινήσατε τα τεστακια??? Κ λευκό να είναι έχουμε ελπίδες μέχρι να δούμε αίμα!!! Εγώ σήμερα είμαι 10 μέρες από το θετικό τεστ ωορρηξίας!!! Λέω σε δύο μέρες να κάνω τεστακι... Αν κρατηθώ κ δεν κάνω νωρίτερα 😜 Απο συμπτώματα τίποτα απολύτως μόνο τους ήπιους πόνους περιόδου κ τον πόνο στο ένα στήθος που το έχω αρκετές μέρες... Δεν μπορώ να το μετρήσω σαν συμπτώμα γιατί είναι σίγουρα δύο εβδομάδες αυτός ο πόνος... Αν αδιαθετησω πάλι κ έχω σταγόνες αίμα θα πάρω τον γιατρό να τον ρωτήσω γιατί έχω ακόμα τόσο ελάχιστη περίοδο κ για τον πόνο στο στήθος... Φοβάμαι μην παίζει κάτι άλλο κ πρέπει να κάνω εξετάσεις... Δεν γίνεται να έχω σταγόνες για περίοδο... Τώρα αν μου πει πάλι ότι είναι φυσιολογικό μετά την αποβολή τι να πω.... Εμένα δεν μου πάει καλά όλη αυτή η κατάσταση κ ανησυχώ.

Κορίτσι μου το χρώμα του πώς είναι? κόκκινο ή καφέ? ανοιχτό ή σκούρο?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...