Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Δεν είχα κάποιο ξεκάθαρο σύμπτωμα, όπως οι περισσότερες, οπότε αν μπορείς μην πέσεις στην παγίδα να κοιτάς συμπτώματα πριν (ναι το ξέρω δύσκολο, κι εγώ αυτό έκανα 🤣)

Ένιωσα κάτι περίεργα τσιμπήματα στη μήτρα περίπου 6-7 ημέρες μετά την ωορρηξία που πιστεύω ήταν η εμφύτευση.

Κατά τα άλλα ένιωθα ότι θα αδιαθετισω. Έκανα ένα τεστ πρώιμης ανίχνευσης 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και βγήκε αχνό θετικό (η χοριακη βγήκε 20) και μέχρι την αναμενόμενη περίοδο ένιωθα συνέχεια ότι από στιγμή σε στιγμή θα δω αίμα και αυτό το αίσθημα κράτησε περίπου μία εβδομάδα. Και ένιωθα κάθε τόσο τσιμπήματα δεξιά και αριστερά στη μήτρα.

Κάποια στιγμή ξεκίνησε και μπούκωμα στη μύτη αλλά δεν θυμάμαι πότε και κράτησε όλο το πρώτο τρίμηνο.  Και το στήθος μου ήταν πρισμενο όπως πάντα. 

Το μόνο διαφορετικο θα έλεγα ήταν το ότι εγώ πάντα πριν την περίοδο για 1-2 μέρες έχω φοβερή ενέργεια, η οποία πέφτει κατακόρυφα όταν αδιαθετισω, ενώ αυτή τη φορά ήμουν αρκετά κουρασμένη και ήθελα να κοιμάμαι.

Αυτά. Μεταξύ μας αν δεν είχα κάνει νωρίτερα το τετσ και επειδή δεν έχω σταθερό κύκλο, άνετα δεν θα το έπαιρνα χαμπάρι ότι είμαι έγκυος. Ζαλάδες και ανακατωσουρες ξεκίνησαν μετά την 7-8η εβδομάδα.

Η χοριακη που σου βγήκε 20 ποτέ την έκανες 3μερες πριν την αναμενόμενη  όταν δλδ έκανες το τεστακι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Οι θηλές με έχουν πεθάνει το υπόλοιπο έτσι και έτσι! Όταν τις πατάω για να δω αν πονάνε έντονα με πεθαίνουν😂

Εμένα που με πονάει μόνο το αριστερό στήθος???😂😂😂 Μου έχει σπάσει τα νεύρα 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η cat12 είπε:

Εμένα που με πονάει μόνο το αριστερό στήθος???😂😂😂 Μου έχει σπάσει τα νεύρα 😂😂😂😂

😂😂😂 Νομίζω και το ένα στήθος είναι συμπτωμααα έτσι δεν είναι κοριτσια;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλέ θα ανεβάσει καμία τεστακια;;;; αντεεεε πολύ πέσαμε 

Πάμε να μας ξεμάτιασω λίγο.. Να φέρω και τα σκόρδα.. Κάναν δουλειά την προηγούμενη φορά 😜😉

🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧿🧄🧄🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧄🧄🧄🧄🧄🧿🧄🧄🧄🧄🧿🧄🧄🧿🧿🧿🧄🧄🧿🧄🧿🧄🧿

Εμένα είναι ολόλευκο όποτε δεν έχει νόημα 😂 μπραβο ρίξε κανένα σκόρδο και ξεματιασεεε μπααα και δούμε κανένα θετικο😂❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η efakii είπε:

Ειναι τα κλασσικά προεόρτια καφέ πριν τη περίοδο… Τωρα απλα τη περιμένω πως κ πως να τελειώνω … 

η @Kate1992 που ειναι καλε;;;

Παρόλα αυτά έκανες κανένα τεστακι σήμερα; 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Η χοριακη που σου βγήκε 20 ποτέ την έκανες 3μερες πριν την αναμενόμενη  όταν δλδ έκανες το τεστακι; 

Ναι ναι. Με το που είδα αχνό θετικό πήγα για χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

😂😂😂 Νομίζω και το ένα στήθος είναι συμπτωμααα έτσι δεν είναι κοριτσια;;;;; 

Κοίταξε αν ξεκινήσει κ το άλλο να πονάει κάτι θα υποψιαστώ ότι μπορεί να συμβαίνει 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Παρόλα αυτά έκανες κανένα τεστακι σήμερα; 😛

Κατάλευκο σαν την ελληνική σημαία !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Ναι ναι. Με το που είδα αχνό θετικό πήγα για χοριακη.

Μακαριιιι να δούμε και εμείς ένα αχνοοοο❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κοίταξε αν ξεκινήσει κ το άλλο να πονάει κάτι θα υποψιαστώ ότι μπορεί να συμβαίνει 😂😂😂

Γτ σε ποναει πάντα πριν την περίοδο το ένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η efakii είπε:

Τωρα που το σκέφτομαι βέβαια η σημαία εχει και γραμμουλες … εμενα παραμένει στη μια το κακιασμένο !

Και εμένα το ίδιοοοοο🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Κατάλευκο σαν την ελληνική σημαία !!!!

Κρίμα και είχα πολύ καλό προαίσθημα για σένα. Θα ελπίζω μέχρι να δεις αίμα κανονικό!

@Mpourmpoulo για σένα το έχω σίγουρο ότι είσαι, απλά είναι νωρίς ακόμα για να δείξουν τα τέστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Έχω διαβάσει ότι ξαναβγαίνουν αλλά αυτό φαντάζομαι είναι διαφορετικό σε κάθε οργανισμό...  Εμένα δυστυχώς με τον πολύποδα είχα αίμα όλον τον μήνα σταγόνες βέβαια αλλά ήταν σπαστικό κ τον έβγαλα κυρίως για την σύλληψη αλλά κ να μην ταλαιπωρούμαι συνέχεια με αίμα.

Εγώ δεν είχα εντελώς τιποτα από συμπτώματα. Ο γιατρός μου είχε δει στην σαλπιγγογραφια κάτι σκιές και είπαμε θα κάνουμε υστεροσκοπιση να δούμε τι είναι. Και τελικά ήταν πολύποδακια και τα βγάλαμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eliza Kats είπε:

Κρίμα και είχα πολύ καλό προαίσθημα για σένα. Θα ελπίζω μέχρι να δεις αίμα κανονικό!

@Mpourmpoulo για σένα το έχω σίγουρο ότι είσαι, απλά είναι νωρίς ακόμα για να δείξουν τα τέστ.

Σιγουροοοοοο;;;;; Πες μου τετοιαααα 😂😂😂 πάντως τα τεστακια που κάνω ειναι πρωιμης ανίχνευσης δεν θα έδειχνε τπτ ;;;;; Παρεπιπτόντως ας προσθέσω ένα ακόμη συμπτωμα Νοιώθω ότι με καινε οι θηλές έχω αυτήν την αίσθηση ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Γτ σε ποναει πάντα πριν την περίοδο το ένα;

Όχι ποτέ, αυτόν τον μήνα μου ξεκίνησε... Γενικά δεν έχω τόσο πόνο στο στήθος πριν αδιαθετησω... Μόνο στην εγκυμοσύνη με πονούσαν πολυ κ στα δύο... Τώρα δεν ξέρω τι έχει παιχτεί... Αλλά πραγματικά πονάει πολύ...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η cat12 είπε:

Όχι ποτέ, αυτόν τον μήνα μου ξεκίνησε... Γενικά δεν έχω τόσο πόνο στο στήθος πριν αδιαθετησω... Μόνο στην εγκυμοσύνη με πονούσαν πολυ κ στα δύο... Τώρα δεν ξέρω τι έχει παιχτεί... Αλλά πραγματικά πονάει πολύ...  

αχ τι καλααααααα! Μήπως ερχετε το σπορακιιιιιιιι;;;;;;; Κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική και στην ίδια γυναίκα ❤️ αν ποτέ πριν την περίοδο δεν είχες δον πονο αυτό στο ένα τοτε κάτι γινετεεεεεεε❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Σιγουροοοοοο;;;;; Πες μου τετοιαααα 😂😂😂 πάντως τα τεστακια που κάνω ειναι πρωιμης ανίχνευσης δεν θα έδειχνε τπτ ;;;;; Παρεπιπτόντως ας προσθέσω ένα ακόμη συμπτωμα Νοιώθω ότι με καινε οι θηλές έχω αυτήν την αίσθηση ! 

Να ξέρες πως περιμένω στο αυριανο σου τεστακιιιιι!!!🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Όχι ποτέ, αυτόν τον μήνα μου ξεκίνησε... Γενικά δεν έχω τόσο πόνο στο στήθος πριν αδιαθετησω... Μόνο στην εγκυμοσύνη με πονούσαν πολυ κ στα δύο... Τώρα δεν ξέρω τι έχει παιχτεί... Αλλά πραγματικά πονάει πολύ...  

...εγώ τώρα γιατί έχω μπερδευτεί έτσι?! Μήπως γιατί διαβάζω τα μνμ στα κλεφτα και έχω ξεκουτιανει ?? Η μήπως κάτι ξέρω που δεν ξέρεις??? 

Ειλικρινά είχα την εντύπωση ότι είσαι έγκυος! Δε ξέρω γιατί! Ελπίζω να είναι προαίσθημα πάντως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Να ξέρες πως περιμένω στο αυριανο σου τεστακιιιιι!!!🤞

Ελπιζω να δω καμία άχνη γραμμή αύριο γτ έχω νευριάσει 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

αχ τι καλααααααα! Μήπως ερχετε το σπορακιιιιιιιι;;;;;;; Κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική και στην ίδια γυναίκα ❤️ αν ποτέ πριν την περίοδο δεν είχες δον πονο αυτό στο ένα τοτε κάτι γινετεεεεεεε❤️❤️❤️❤️

Λεεεες???? Για να δούμε!!!🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Σιγουροοοοοο;;;;; Πες μου τετοιαααα 😂😂😂 πάντως τα τεστακια που κάνω ειναι πρωιμης ανίχνευσης δεν θα έδειχνε τπτ ;;;;; Παρεπιπτόντως ας προσθέσω ένα ακόμη συμπτωμα Νοιώθω ότι με καινε οι θηλές έχω αυτήν την αίσθηση ! 

Τρίτη δεν περιμένεις; Ή έχω μπερδευτεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Τρίτη δεν περιμένεις; Ή έχω μπερδευτεί;

Έτσι λέει το ημερολόγιο μου! 9 του μηνός είχα θετικο τεστ ωορρηξιας αλλά δεν ξερω αν η ωορρηξια έγινε εκείνη την ημέρα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Λεεεες???? Για να δούμε!!!🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️

Αν δεν είχες τέτοιο συμπτωμα άλλες φορές γτ να το έχεις τώρα;;; Κοριτσάκι στο ευχομαιιιιι❤️❤️❤️🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έτσι λέει το ημερολόγιο μου! 9 του μηνός είχα θετικο τεστ ωορρηξιας αλλά δεν ξερω αν η ωορρηξια έγινε εκείνη την ημέρα !

Αν υποθέσουμε ότι η ωορρηξία έγινε την επόμενη ή την μεθεπόμενη από αύριο μπορείς να δεις θετικό τεστ! Άρα περιμένουμε 🤞 Μέχρι το αίμα έχουμε ελπίδες εξάλλου!

Εντωμεταξύ τώρα βλέπω στο ημερολόγιο μου ότι 9η μέρα μετά την ωορρηξία μου είχα πόνους περιόδου από το μεσημέρι μέχρι το βράδυ και μετά τίποτα και το θετικό τεστ ήταν 3-4 μέρες μετά, άρα μάλλον τότε έγινε η εμφύτευση και αν θυμάμαι καλά η ορμόνη της Β χοριακης ανιχνεύεται 3-4 μέρες μετά την εμφύτευση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...