Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια.. Ολα καλά στον γιατρό... Έτοιμο να σκάσει το ωοθυλακιο.. Το πολυ έως αύριο.. Είμαι σε ωορρηξία!!! Οπότε πάμε για ξεζούμισμα ☺️☺️ μου πρότεινε σαλπιγγογραφια με αφρό στο ιατρείο το κάνει ο γιατρός μου... Να δούμε τις σάλπιγγες.. Την νέα μέθοδο με αφρό.. Ανώδυνη τελείως μου λέει!!! 

Μου έδωσε ορμονολογικο έλεγχο και άλλες εξετάσεις αίματος... Και προχωράμε... 

Θα το αφήσω έως καλοκαίρι.. Και αν δεν μας κάτσει έως τότε θα την κάνω την σαλπιγγογραφια στο ιατρείο.. 

Αυτά 

. Φιλιάααα 

Τελειαααα❤️❤️❤️❤️❤️ πήγαινε να το κάψεις σήμερα αύριο μεθαύριο παραμεθαυριο❤️❤️❤️❤️❤️καλή επιτυχιαααααα🙏🙏🙏

και εγώ αυτή με τον αφρο θα κανωωωωωωωωωωω🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια.. Ολα καλά στον γιατρό... Έτοιμο να σκάσει το ωοθυλακιο.. Το πολυ έως αύριο.. Είμαι σε ωορρηξία!!! Οπότε πάμε για ξεζούμισμα ☺️☺️ μου πρότεινε σαλπιγγογραφια με αφρό στο ιατρείο το κάνει ο γιατρός μου... Να δούμε τις σάλπιγγες.. Την νέα μέθοδο με αφρό.. Ανώδυνη τελείως μου λέει!!! 

Μου έδωσε ορμονολογικο έλεγχο και άλλες εξετάσεις αίματος... Και προχωράμε... 

Θα το αφήσω έως καλοκαίρι.. Και αν δεν μας κάτσει έως τότε θα την κάνω την σαλπιγγογραφια στο ιατρείο.. 

Αυτά 

. Φιλιάααα 

Και εγώ αυτήν έχω κάνει κοριτσάκι μου!!! Πράγματι δεν πονάει καθόλου!!! Ούτε κατά τη διάρκεια ούτε μετά πόνουσα!!!! Θα την ξαναέκανα!! 
Τι εξετασεις σ έσωσε;; Ποσό καιρό προσπαθείτε;; Εμένα η αιματολόγος μ έχει δώσει από τώρα ν παίρνω Σαλοσπίρ προληπτικά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Ωραία λίγες μέρες έμειναν! Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι 😛 (το ξέρω δεν παίζει). 

Εγώ είμαι έγκυος και μπαίνω στον 7ο τώρα. Προσπαθούσαμε 5-6 μήνες μέχρι να μείνω έγκυος, οπότε κι εσύ μην αγχωθεις αν δεν έρθει αμέσως 😅

Αχ τι όμορφα .. με το καλό να έρθει το νινακι σου ❤️

Το να μην το σκέφτομαι είναι μια κουβέντα .. το λέω κ εγώ στον εαυτό μ συνέχεια αλλά δεν τα καταφέρνω .. 

Εσυ τι συμπτώματα είχες πριν την καθυστέρηση ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Σήμερα έχει τέλεια μέρα για βόλτα.. εγώ βέβαια θα πάω για δουλειά αλλά δεν πειράζει!! Τι κάνετε? @marinamanoulitsa υπέροχα νέα. Είσαι σε ωορρηξία επιβεβαιωμένα και αν δεν κάτσει αυτόν τον μήνα υπάρχει πρόγραμμα που κατά την γνώμη μου είναι ότι καλύτερο όταν ξέρεις τις επόμενες κινήσεις σου!

@Kate1992 και εγώ θέλω σκυλάκι. Θεωρώ ότι θα με βοηθήσει πολύ να χαλαρώσω λίγο και να ξεχαστω αλλά ο άντρας μου δεν θέλει με τίποτα!! Επειδή μεγάλωσε σε χωριό και είχαν σκύλο 12 χρόνια και μετά πέθανε λέει ότι δεν θέλει να ξαναπάρει.. αλλά που θα πάει!!! Θα τον ψήσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... Εχθες δεν σηκώθηκα καθόλου μετά την επαφή...λεω κάτσε έτσι.. Γιατί την τελευταία φορά που έμεινα έγκυος έτσι είχα κάνει.. Πήρα ένα πακετο μωρομαντηλα και σκουπιζομουν ξαπλωμένη.. Γιατί φοβάμαι και την ουρολοιμωξη😂 

@Mpourmpoulo πότε θα την κάνεις εσύ;;;;

@Kate1992 ναι το θυμάμαι που μου είχες πει ότι έκανες.. Ωραία αφού το λες εσύ ότι δεν πονάει τέλεια! Και είδατε ότι είναι ανοιχτές και οι 2 σάλπιγγες;;; αυτός λέει θα το βλέπουμε εκείνη την ώρα στην οθόνη... Και για πες τι νιώθεις όταν σου βάζει τον αφρό;;; μου λέει υπάρχουν γυναίκες που τις βλέπω βουλώμενες και τις 2..εκει λέει όσο και να προσπαθείς δεν γίνεται τίποτα.. Μετά πάμε για εξωσωματική λέει.. Δεν υπάρχει άλλη ελπίδα... Μπορεί λέει να έχεις μια ανοιχτή σάλπιγγα και εκεί να σου δώσω χαπάκια για πρόκληση ωορρηξίας και έτσι να αυξήσουμε την πιθανότητα... Πόσο σου στοιχισε εσένα;;; εμένα 200 μου είπε θελει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα @Kate1992 επίσης μου είπε ότι μετά τη σαλπιγγογραφια ανοίγουν  πιο πολύ οι σάλπιγγες  αν είναι ανοιχτές από την φύση τους ήδη και μενεις έγκυος αμέσως. Έως και 5 μήνες μετά μου λέει οι πιο πολλές μένουν έγκυες.. Εσύ πόσο καιρό έχει που το έκανες;; επίσης αυτή η μέθοδος την κάνεις ας πούμε 10η ημέρα και απευθείας την 14η που έχεις ωορρηξία προσπαθείς γιατί ο αφρός φεύγει άμεσα από τον οργανισμό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Εχθες δεν σηκώθηκα καθόλου μετά την επαφή...λεω κάτσε έτσι.. Γιατί την τελευταία φορά που έμεινα έγκυος έτσι είχα κάνει.. Πήρα ένα πακετο μωρομαντηλα και σκουπιζομουν ξαπλωμένη.. Γιατί φοβάμαι και την ουρολοιμωξη😂 

@Mpourmpoulo πότε θα την κάνεις εσύ;;;;

@Kate1992 ναι το θυμάμαι που μου είχες πει ότι έκανες.. Ωραία αφού το λες εσύ ότι δεν πονάει τέλεια! Και είδατε ότι είναι ανοιχτές και οι 2 σάλπιγγες;;; αυτός λέει θα το βλέπουμε εκείνη την ώρα στην οθόνη... Και για πες τι νιώθεις όταν σου βάζει τον αφρό;;; μου λέει υπάρχουν γυναίκες που τις βλέπω βουλώμενες και τις 2..εκει λέει όσο και να προσπαθείς δεν γίνεται τίποτα.. Μετά πάμε για εξωσωματική λέει.. Δεν υπάρχει άλλη ελπίδα... Μπορεί λέει να έχεις μια ανοιχτή σάλπιγγα και εκεί να σου δώσω χαπάκια για πρόκληση ωορρηξίας και έτσι να αυξήσουμε την πιθανότητα... Πόσο σου στοιχισε εσένα;;; εμένα 200 μου είπε θελει

Καλημερα κοριτσάκι μου ❤️ καλά έκανες και έμεινες ξάπλα! Για να μη παιθαινεις ουρολοιμώξεις γτ παλια πάθαινα και εγώ συνέχεια θα πλένεστε και οι δυο λίγο πριν την επαφή εμένα αυτό με βοήθησε παρά πολύ και από τοτε δεν ξαναεπαθα! Αν δεν έχω μείνει έγκυος θα παρω τηλ μόλις αδιαθετησω να κλείσω ραντεβού στην κλινικη!  Μπήκα στο ιντερνετ στην κλινική αυτή που θα πάω και έλεγε μέσα ότι κοστίζει 190€ τώρα δεν ξερω κατά ποσό ισχύει και αν δεν έχουν ενημερώσει το σάιτ τους και είναι παλια η τιμή!Μακάρι να μη ποναει όπως λέει και η @Kate1992🫶 και εμένα ο γιατρός έτσι μου είπε ότι αν είναι βουλωμένες πάμε για εξωσωματικη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ααααα @Kate1992 επίσης μου είπε ότι μετά τη σαλπιγγογραφια ανοίγουν  πιο πολύ οι σάλπιγγες  αν είναι ανοιχτές από την φύση τους ήδη και μενεις έγκυος αμέσως. Έως και 5 μήνες μετά μου λέει οι πιο πολλές μένουν έγκυες.. Εσύ πόσο καιρό έχει που το έκανες;; επίσης αυτή η μέθοδος την κάνεις ας πούμε 10η ημέρα και απευθείας την 14η που έχεις ωορρηξία προσπαθείς γιατί ο αφρός φεύγει άμεσα από τον οργανισμό. 

Κορίτσι μου και μενα έτσι μου είπε η γιατρός ότι φεύγει κατευθείαν ο αφρός από μέσα επίσης είναι φιλικός προς τον οργανισμό όχι όπως η απλή σαλπιγγογραφια που έχει ακτινοβολία!! Εγώ μετά είχα μια ελάχιστη αιμορραγία για 3 μέρες περίπου αλλά αυτή ήταν η μοναδική παρενέργεια!! Δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου μόνο λίγο προς το τέλος ένιωσα ελάχιστους πόνους περιόδου!! Αλλά εσύ γιατί να κάνεις σαλπιγγογραφια? Με 2 παιδιά είναι σίγουρο ότι οι σάλπιγγες σου είναι καλές!! Υπάρχει πιθανότητα να "κλείσουν" με την πάροδο του χρόνου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ααααα @Kate1992 επίσης μου είπε ότι μετά τη σαλπιγγογραφια ανοίγουν  πιο πολύ οι σάλπιγγες  αν είναι ανοιχτές από την φύση τους ήδη και μενεις έγκυος αμέσως. Έως και 5 μήνες μετά μου λέει οι πιο πολλές μένουν έγκυες.. Εσύ πόσο καιρό έχει που το έκανες;; επίσης αυτή η μέθοδος την κάνεις ας πούμε 10η ημέρα και απευθείας την 14η που έχεις ωορρηξία προσπαθείς γιατί ο αφρός φεύγει άμεσα από τον οργανισμό. 

Διάβασα και εγώ το ίδιο και επίσης επειδη με το αφρο δεν κανεις ακτινογραφίες και κανεις με 3d υπερυχο δεν παίρνεις ακτινοβολία και μπορείς να έχεις επαφές στις γόνιμες αυτού του μηνα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα κοριτσια μουυυυυ❤️ εγώ σε αλλά νέα πάλι είδα κάτι όνειρα αλλόκοτα που δεν τα θυμαμαι τώρα αλλά έκανα πολύ ανήσυχο ύπνο! Επίσης πριν σηκωθώ από το κρεβάτι πονούσε η μέση μου ξέρετε αυτοί οι πόνοι της περιόδου που χτυπάν στην μέση! Και το στήθος ακόμη πολύς πόνος! Χθες εβαλα πάλι θερμόμετρο γτ ξεκίνησα να μετράω θερμοκρασία προχθές το απόγευμα (κανονικά θέλει πρωί το ξερω) απλά επειδη ξεκίνησα απόγευμα είπα να την ελέγχω απόγευμα να δω που κυμαίνεται και ειχε πάλι 37.1 όπως προχθές! Αυταααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα!!

@Mpourmpoulo κάτι μου λέει ότι θα ανοίξεις εσύ το επόμενο θεματακι!! 🤞

Εγώ έκανα το τεστακι μου το ολόλευκο και είμαι έτοιμη να πάω για δουλειά!! Το στήθος μου και σήμερα πονάει πολύ και οι θηλές. Αλλά στο ημερολόγιο και τον προηγούμενο μήνα είχα την ίδια μέρα τα ίδια 💁 από την 11η μέρα ξεπρηστηκε. Οπότε θα δω πως θα είναι και δε δύο μέρες! 

Από πότε μετράω βρε κορίτσια τις μέρες? Από το πρώτο θετικό τεστ ωορρηξίας η το δεύτερο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου και μενα έτσι μου είπε η γιατρός ότι φεύγει κατευθείαν ο αφρός από μέσα επίσης είναι φιλικός προς τον οργανισμό όχι όπως η απλή σαλπιγγογραφια που έχει ακτινοβολία!! Εγώ μετά είχα μια ελάχιστη αιμορραγία για 3 μέρες περίπου αλλά αυτή ήταν η μοναδική παρενέργεια!! Δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου μόνο λίγο προς το τέλος ένιωσα ελάχιστους πόνους περιόδου!! Αλλά εσύ γιατί να κάνεις σαλπιγγογραφια? Με 2 παιδιά είναι σίγουρο ότι οι σάλπιγγες σου είναι καλές!! Υπάρχει πιθανότητα να "κλείσουν" με την πάροδο του χρόνου??

Ναι υπάρχει αυτή η περίπτωση να κλείσουν και ειδικά μετά από τις αποξεσεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερααα κοριτσια μουυυυυ❤️ εγώ σε αλλά νέα πάλι είδα κάτι όνειρα αλλόκοτα που δεν τα θυμαμαι τώρα αλλά έκανα πολύ ανήσυχο ύπνο! Επίσης πριν σηκωθώ από το κρεβάτι πονούσε η μέση μου ξέρετε αυτοί οι πόνοι της περιόδου που χτυπάν στην μέση! Και το στήθος ακόμη πολύς πόνος! Χθες εβαλα πάλι θερμόμετρο γτ ξεκίνησα να μετράω θερμοκρασία προχθές το απόγευμα (κανονικά θέλει πρωί το ξερω) απλά επειδη ξεκίνησα απόγευμα είπα να την ελέγχω απόγευμα να δω που κυμαίνεται και ειχε πάλι 37.1 όπως προχθές! Αυταααα

Οοο ρε συ είναι πολύ καλή η θερμοκρασία... Πότε περιμένεις περίοδο;;; γιατί πέφτει μια ημέρα πριν σου έρθει νομίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημεραααααα!!

@Mpourmpoulo κάτι μου λέει ότι θα ανοίξεις εσύ το επόμενο θεματακι!! 🤞

Εγώ έκανα το τεστακι μου το ολόλευκο και είμαι έτοιμη να πάω για δουλειά!! Το στήθος μου και σήμερα πονάει πολύ και οι θηλές. Αλλά στο ημερολόγιο και τον προηγούμενο μήνα είχα την ίδια μέρα τα ίδια 💁 από την 11η μέρα ξεπρηστηκε. Οπότε θα δω πως θα είναι και δε δύο μέρες! 

Από πότε μετράω βρε κορίτσια τις μέρες? Από το πρώτο θετικό τεστ ωορρηξίας η το δεύτερο??

 Καλημερααα!!Μακάρι κορίτσι μου αν και έκανα και εγώ τεστ πριν και είναι ολόλευκο 😩 σου εύχομαι να μη ξεπριστειιιι🐥 αχ αντε ντεεε. Εσυ μέτρα καλύτερα από το δεύτερο θετικοοοο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Οοο ρε συ είναι πολύ καλή η θερμοκρασία... Πότε περιμένεις περίοδο;;; γιατί πέφτει μια ημέρα πριν σου έρθει νομίζω 

Ναι ναι πεφτει μια μέρα πριν γτ την είχα μετρήσει πάλι σε έναν κύκλο και όντως την προηγούμενη είχε πέσει στα κανονικά ! Βέβαια έκανα τεστ πριν και είναι καρααρνητικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Ξεκινήσατε τα τεστακια??? Κ λευκό να είναι έχουμε ελπίδες μέχρι να δούμε αίμα!!! Εγώ σήμερα είμαι 10 μέρες από το θετικό τεστ ωορρηξίας!!! Λέω σε δύο μέρες να κάνω τεστακι... Αν κρατηθώ κ δεν κάνω νωρίτερα 😜 Απο συμπτώματα τίποτα απολύτως μόνο τους ήπιους πόνους περιόδου κ τον πόνο στο ένα στήθος που το έχω αρκετές μέρες... Δεν μπορώ να το μετρήσω σαν συμπτώμα γιατί είναι σίγουρα δύο εβδομάδες αυτός ο πόνος... Αν αδιαθετησω πάλι κ έχω σταγόνες αίμα θα πάρω τον γιατρό να τον ρωτήσω γιατί έχω ακόμα τόσο ελάχιστη περίοδο κ για τον πόνο στο στήθος... Φοβάμαι μην παίζει κάτι άλλο κ πρέπει να κάνω εξετάσεις... Δεν γίνεται να έχω σταγόνες για περίοδο... Τώρα αν μου πει πάλι ότι είναι φυσιολογικό μετά την αποβολή τι να πω.... Εμένα δεν μου πάει καλά όλη αυτή η κατάσταση κ ανησυχώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Ξεκινήσατε τα τεστακια??? Κ λευκό να είναι έχουμε ελπίδες μέχρι να δούμε αίμα!!! Εγώ σήμερα είμαι 10 μέρες από το θετικό τεστ ωορρηξίας!!! Λέω σε δύο μέρες να κάνω τεστακι... Αν κρατηθώ κ δεν κάνω νωρίτερα 😜 Απο συμπτώματα τίποτα απολύτως μόνο τους ήπιους πόνους περιόδου κ τον πόνο στο ένα στήθος που το έχω αρκετές μέρες... Δεν μπορώ να το μετρήσω σαν συμπτώμα γιατί είναι σίγουρα δύο εβδομάδες αυτός ο πόνος... Αν αδιαθετησω πάλι κ έχω σταγόνες αίμα θα πάρω τον γιατρό να τον ρωτήσω γιατί έχω ακόμα τόσο ελάχιστη περίοδο κ για τον πόνο στο στήθος... Φοβάμαι μην παίζει κάτι άλλο κ πρέπει να κάνω εξετάσεις... Δεν γίνεται να έχω σταγόνες για περίοδο... Τώρα αν μου πει πάλι ότι είναι φυσιολογικό μετά την αποβολή τι να πω.... Εμένα δεν μου πάει καλά όλη αυτή η κατάσταση κ ανησυχώ.

Κορίτσι μου καλά θα κάνεις να του πεις ότι θες έναν ορμονικό έλεγχο αν έχεις πάλι ελάχιστο αίμα!! Πιθανόν να μην είναι τίποτα και να όντως να είναι φυσιολογικό αλλα για καλό και για κακό να το κοιτάξεις!! Δεν χάνεις κάτι!! Αν και εύχομαι να μην χρειαστούν όλα αυτά και να είσαι έγκυος 🤰🤰🤰♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 Καλημερααα!!Μακάρι κορίτσι μου αν και έκανα και εγώ τεστ πριν και είναι ολόλευκο 😩 σου εύχομαι να μη ξεπριστειιιι🐥 αχ αντε ντεεε. Εσυ μέτρα καλύτερα από το δεύτερο θετικοοοο 😂

Καλέ πότε είναι να σου έρθει η περίοδος?? Ποτέ σου είπε ο γιατρός ότι έκανες ωορρηξία?? Και αν θυμάμαι καλά αυτόν τον μήνα είχες και πολύ έντονο τέστ ωορρηξίας σωστά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλέ πότε είναι να σου έρθει η περίοδος?? Ποτέ σου είπε ο γιατρός ότι έκανες ωορρηξία?? Και αν θυμάμαι καλά αυτόν τον μήνα είχες και πολύ έντονο τέστ ωορρηξίας σωστά??

Το ημερολόγιο λέει Τρίτη 25 του μηνα! Ο γιατρός μου είχε πει ότι θα κάνω ωορρηξια 17η-19η μερα (8-10 του μηνα)! Θετικο τεστ ωορρηξιας είχα 9 του μηνα και ήταν το πιο θετικο που έχω δει μέχρι τώρα 😀 

απο το θετικο έχουν περάσει 12 μέρες! Κάτι δεν θα έδειχνε σήμερα; Εκτός αν έκανα ωορρηξια (19η ή 20η μερα δλδ 10 ή 11 του μηνός τι να πω δεν ξερω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Ξεκινήσατε τα τεστακια??? Κ λευκό να είναι έχουμε ελπίδες μέχρι να δούμε αίμα!!! Εγώ σήμερα είμαι 10 μέρες από το θετικό τεστ ωορρηξίας!!! Λέω σε δύο μέρες να κάνω τεστακι... Αν κρατηθώ κ δεν κάνω νωρίτερα 😜 Απο συμπτώματα τίποτα απολύτως μόνο τους ήπιους πόνους περιόδου κ τον πόνο στο ένα στήθος που το έχω αρκετές μέρες... Δεν μπορώ να το μετρήσω σαν συμπτώμα γιατί είναι σίγουρα δύο εβδομάδες αυτός ο πόνος... Αν αδιαθετησω πάλι κ έχω σταγόνες αίμα θα πάρω τον γιατρό να τον ρωτήσω γιατί έχω ακόμα τόσο ελάχιστη περίοδο κ για τον πόνο στο στήθος... Φοβάμαι μην παίζει κάτι άλλο κ πρέπει να κάνω εξετάσεις... Δεν γίνεται να έχω σταγόνες για περίοδο... Τώρα αν μου πει πάλι ότι είναι φυσιολογικό μετά την αποβολή τι να πω.... Εμένα δεν μου πάει καλά όλη αυτή η κατάσταση κ ανησυχώ.

Εγώ ξεκίνησα από προχθές αλλά τπτ καταλευκο!🤪 ναι να κανεις την Κυριακή κορίτσι μου❤️ αν όντως έρθει η ρουφιανα και έχεις πάλι χαμηλή ροη εννοειται να τον παρεις τηλ μήπως κανεις καμία ορμονολογικη για να είσαι σιγουρη ! Αν και σου εύχομαι φυσικά να μη χρειαστεί τπτ από αυτά και να έρθει το μπεμπινακι σου🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Αν είναι ανώδυνη η σαλπιγγογραφία με αφρό σκέφτομαι γιατί όχι να την κάνω κι εγώ, μη χάνω χρόνο αν υπάρχει κάτι!

Επίσης, ήθελα να ρωτήσω επειδή έχω μπερδευτεί, τι είναι η υστεροσκόπηση? Και γίνεται ταυτόχρονα με τη σαλπιγγογραφία?

Εχετε να προτείνετε σε Αθήνα σαλπιγγογραφία με αφρό???

🌺🌺

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η singing in the rain είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Αν είναι ανώδυνη η σαλπιγγογραφία με αφρό σκέφτομαι γιατί όχι να την κάνω κι εγώ, μη χάνω χρόνο αν υπάρχει κάτι!

Επίσης, ήθελα να ρωτήσω επειδή έχω μπερδευτεί, τι είναι η υστεροσκόπηση? Και γίνεται ταυτόχρονα με τη σαλπιγγογραφία?

Εχετε να προτείνετε σε Αθήνα σαλπιγγογραφία με αφρό???

🌺🌺

 

Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη... Θα σου πρότεινα τον γιατρό μου αν ήσουν εδώ. Οχι όχι άλλο είναι η υστεροσκοπηση.. Πρώτα ξεκινάς από σαλπιγγογραφια και μετά πας υστεροσκοπηση.. Γιατί αν είναι βουλωμένες οι σάλπιγγες μου λέει τι να την κάνουμε την υστεροσκοπηση;;; βήμα βήμα μου λέει... Να αποκλείουμε ένα ένα ενδεχόμενο.... Από τη μια λέω... Μαρίνα έχεις δύο παιδακια.. Άστο και ότι γίνει.. Από την άλλη λέω.. Γιατί να μην κάνεις ότι περνάει από το χερι σου;;; μικρή η ζωη κορίτσια για να αφήνουμε τα όνειρα μας να πάνε χαμένα... Έτσι λέω.. Ισως αργότερα να λέω... Γιατί δεν το έκανες;;; ή μάνα μου είναι εντελώς αντίθετη... Εφόσον λέει δεν στο φέρνει ο Θεός και σου έφερε δύο παιδάκια.. Άστο.. Μην το ψάχνεις... Και δεν της λέω τίποτα.. Δεν ξέρει τίποτα βασικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Ξεκινήσατε τα τεστακια??? Κ λευκό να είναι έχουμε ελπίδες μέχρι να δούμε αίμα!!! Εγώ σήμερα είμαι 10 μέρες από το θετικό τεστ ωορρηξίας!!! Λέω σε δύο μέρες να κάνω τεστακι... Αν κρατηθώ κ δεν κάνω νωρίτερα 😜 Απο συμπτώματα τίποτα απολύτως μόνο τους ήπιους πόνους περιόδου κ τον πόνο στο ένα στήθος που το έχω αρκετές μέρες... Δεν μπορώ να το μετρήσω σαν συμπτώμα γιατί είναι σίγουρα δύο εβδομάδες αυτός ο πόνος... Αν αδιαθετησω πάλι κ έχω σταγόνες αίμα θα πάρω τον γιατρό να τον ρωτήσω γιατί έχω ακόμα τόσο ελάχιστη περίοδο κ για τον πόνο στο στήθος... Φοβάμαι μην παίζει κάτι άλλο κ πρέπει να κάνω εξετάσεις... Δεν γίνεται να έχω σταγόνες για περίοδο... Τώρα αν μου πει πάλι ότι είναι φυσιολογικό μετά την αποβολή τι να πω.... Εμένα δεν μου πάει καλά όλη αυτή η κατάσταση κ ανησυχώ.

Κοριτσι μου Καλημερα ακομα δεν εχεις αδιαθετησει ε; 
Φυσικά και να του πεις να κανεις εξετάσεις αίματος ,και να πας να σε δει κιολας … ένας υπέρηχος ποτέ δεν έβλαψε κανέναν ! Και εφόσον εχεις απορίες μην διστάζεις να του τα λες ! 
@Mpourmpoulo  εναποθετω ελπίδες σε σενα και στην @Girly…. 
εγω σημερα πήρα τηλέφωνο στον γιατρό που μου είχες κανει την σπερματέγχυση να παω να μιλησουμε .. ζυγίζω μεσα μου αν θα κανω και άλλη μια πριν την εξωσωματική. 
μια ερώτηση αν ξέρει κάποια κοπέλα. Ποσο στοιχίζει μια σπερματέγχυση σε ιδιωτικό ; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Αν είναι ανώδυνη η σαλπιγγογραφία με αφρό σκέφτομαι γιατί όχι να την κάνω κι εγώ, μη χάνω χρόνο αν υπάρχει κάτι!

Επίσης, ήθελα να ρωτήσω επειδή έχω μπερδευτεί, τι είναι η υστεροσκόπηση? Και γίνεται ταυτόχρονα με τη σαλπιγγογραφία?

Εχετε να προτείνετε σε Αθήνα σαλπιγγογραφία με αφρό???

🌺🌺

 

Υστεροσκοπηση είναι μια εξέταση η οποία μπαίνει μέσα με κάμερα και ελέγχουν την μητρα αν έχεις συμφύσεις πολύποδες και το σχήμα της μήτρας και επίσης μπορει ταυτόχρονα να γίνει και επεμβατική και εκείνη την στιγμή αν υπάρχει πχ ένας πολύποδας στον βγάζουν! Η σαλλπιγγογραφια ελέγχει αν οι σάλπιγγες είναι διαβάτες ! Εγώ θα κάνω στο Ιασω Αθήνα ! Και είδα στο σάιτ ότι η τιμή είναι αυτή που έγραψα πιο πάνω! Η σαλπιγγογραφια είναι από τις πρώτες εξετάσεις που κάνουμε μετά τον ορμονολογικο έλεγχο , υπερυχο τεστ παπ κτλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Κοριτσι μου Καλημερα ακομα δεν εχεις αδιαθετησει ε; 
Φυσικά και να του πεις να κανεις εξετάσεις αίματος ,και να πας να σε δει κιολας … ένας υπέρηχος ποτέ δεν έβλαψε κανέναν ! Και εφόσον εχεις απορίες μην διστάζεις να του τα λες ! 
@Mpourmpoulo  εναποθετω ελπίδες σε σενα και στην @Girly…. 
εγω σημερα πήρα τηλέφωνο στον γιατρό που μου είχες κανει την σπερματέγχυση να παω να μιλησουμε .. ζυγίζω μεσα μου αν θα κανω και άλλη μια πριν την εξωσωματική. 
μια ερώτηση αν ξέρει κάποια κοπέλα. Ποσο στοιχίζει μια σπερματέγχυση σε ιδιωτικό ; 
 

Καλημέρα κορίτσια!! 
@efakii είχα διαβάσει από μια κοπέλα στο φόρουμ ότι είχε δώσει συνολικά 300€ γιατρός και κλινική, σε κλινική της Θεσσαλονίκης όμως! Αλλά πιστεύω πάνω κάτω τόσο θα είναι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...