Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Kate1992 είπε:

Ναι ναι !!! Για να δούμε!!!

Όποτε η περιμενεις να δεις τι θα γίνει με την ακατανομαστη ή αύριο κανεις ένα πρώιμης ανίχνευσης! Από συμπτώματα πως πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Μια χαρά τότε οι επαφές! Μακάρι να είναι ο τυχερός σου μήνας! Αλλά και να μην είναι μην απογοητευτεις, είναι νωρίς ακόμα. Τώρα πότε περιμένεις να Μην σου έρθει;

Ναι ήταν πολύ κοντά στην ωορρηξία οι επαφές . Βέβαια αν είχα και ακόμα μια τουλάχιστον την μέρα που είχα το θετικό τεστ θα ένιωθα μεγαλύτερη ασφάλεια αλλά με τέτοιους πόνους ήταν αδύνατον ! 
μακαρι να είναι ο τυχαιρος μήνας για όλες μας ! Και για τις υπόλοιπες που αδιαθέτησαν εύχομαι σύντομα να τα καταφέρουν 🙏🙏❤️

τωρα σε 10 μέρες περιμένω .. και εύχομαι να μην έρθει ! Εσυ σε τι φάση είσαι ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Μιλώντας για συμπτώματα εμείς που περιμένουμε:

Το στήθος και η κοιλιά μου έχουν ξεπρηστεί σχεδόν, έχω μόνο μερικά πονάκια - τραβήγματα και στα δύο και άρχισα να έχω και λίγα υγρά..

Αα! Μιας και λέτε για τα τεστ ωορρηξίας ότι μπορεί να δείξουν εγκυμοσύνη, από λάθος βέβαια, αλλά δείχνουν, έκανα κι εγώ ένα τώρα και βγήκε σχεδόν άσπρο..

Μάλλον δε θα 'μαι έγκυος αυτό τον μήνα..😔😭

Καλα και γω μην φανταστείς … έκανα και σημερα ωορηξιας.  Μου το βγάζει 0.18 η εφαρμογή … και;;;; Δεν σημαίνει κατι αυτο κοριτσι μου !!! 
ο γιατρός μου ειναι στο δημόσιο Οποτε δεν εχω ιδιατερες πελατειακές σχέσεις …. Τωρα θελω να παρω να κλείσω ομως ενα ραντεβού για να τα πούμε σιγα σιγα και να προετοιμαστώ για την εξωσωματική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakii μαζί είμαστε εμείς στη παράνοια!!! Έχω κάνει φουλ τεστ αυτή τη φορά και όλα λευκά σαν το χιόνι!!! Αλλά κ αυτή δν μας κάνει την τιμή να ρθει να κάτσει λίγο και να φύγει πάλι !!! Έλεος όλο με αυτή θα ασχολούμαστε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Όποτε η περιμενεις να δεις τι θα γίνει με την ακατανομαστη ή αύριο κανεις ένα πρώιμης ανίχνευσης! Από συμπτώματα πως πας;

Τα συμπτώματα ακάθεκτα όπως τ είχα !!! Τίποτα παιδιά κανένα σημάδι γ περίοδο κανένα σημάδι για εγκυμοσύνη!!! Όλα μαζί κ τίποτα ταυτόχρονα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kate1992 είπε:

@efakii μαζί είμαστε εμείς στη παράνοια!!! Έχω κάνει φουλ τεστ αυτή τη φορά και όλα λευκά σαν το χιόνι!!! Αλλά κ αυτή δν μας κάνει την τιμή να ρθει να κάτσει λίγο και να φύγει πάλι !!! Έλεος όλο με αυτή θα ασχολούμαστε!! 

Εσυ πουλάκι μου γιατι δεν πας για μια χοριακη;;; Να μην ταλαιπωρεισαι κιολας!!! Ο κύκλος σου ειναι σταθερός γενικα;;; 
Μενεις στην επαρχία; Θυμησε μου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τοτε καλά λέω είναι νωρις❤️❤️❤️ και εσυ κάνε ένα τεστακι αν θέλεις το ΣΚ 🙏🙏🙏 αντε να βλέπουμε θετικα τεστακια σιγά σιγά στο θεματάκι image.png.f20e1ad04f1c8213b302d7d73069c39c.png

χεχεχεχε τέλεια η φωτό!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Τα συμπτώματα ακάθεκτα όπως τ είχα !!! Τίποτα παιδιά κανένα σημάδι γ περίοδο κανένα σημάδι για εγκυμοσύνη!!! Όλα μαζί κ τίποτα ταυτόχρονα!!! 

Εχεις μετρήσει θερμοκρασία;;;; 
παμε τωρα με τις πιθανότητες ! Το καταλαβαίνεις που καταντήσαμε ;;;!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έτσι είμαστε όλες πιστευωωω😂😂😂😂 αχ κορίτσι μου εσυ είχες και καφέ υγρα την 6η μέρα αν θυμαμαι καλά έτσι δεν είναι;;;;

9η-10η ημέρα μετα την ημέρα ωορηξιας ( πιθανά να εχω κανει 9/4)  αλλα μονο το πρωι όταν σηκωνόμουν στο χαρτί  

ο κύκλος μου ειναι 27ημερες κατα κύριο λογο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η efakii είπε:

9η-10η ημέρα μετα την ημέρα ωορηξιας ( πιθανά να εχω κανει 9/4)  αλλα μονο το πρωι όταν σηκωνόμουν στο χαρτί  

ο κύκλος μου ειναι 27ημερες κατα κύριο λογο.  

Σήμερα είσαι 10η μέρα αν έκανες 9 του μηνα ωορρηξια ! Καφε ποιες μέρες του κύκλου είχες χθες και σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η efakii είπε:

9η-10η ημέρα μετα την ημέρα ωορηξιας ( πιθανά να εχω κανει 9/4)  αλλα μονο το πρωι όταν σηκωνόμουν στο χαρτί  

ο κύκλος μου ειναι 27ημερες κατα κύριο λογο.  

Εγώ πιστεύω είναι εμφυτευσης πάντως🙏🙏🙏🙏🙏 όποτε 12η με 13η μέρα το τεστακι θα δειξειιιιιιιιιιι❤️ 3 μέρες μετα την εμφυτευση εκκρίνεται η χοριακη 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Τα συμπτώματα ακάθεκτα όπως τ είχα !!! Τίποτα παιδιά κανένα σημάδι γ περίοδο κανένα σημάδι για εγκυμοσύνη!!! Όλα μαζί κ τίποτα ταυτόχρονα!!! 

Καλό είναι αυτοοοοο❤️ για μέτρα και θερμοκρασία γτ χθες είχες 37 . Αν έχει πέσει σημαίνει ότι θα σου ερθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εγώ πιστεύω είναι εμφυτευσης πάντως🙏🙏🙏🙏🙏 όποτε 12η με 13η μέρα το τεστακι θα δειξειιιιιιιιιιι❤️ 3 μέρες μετα την εμφυτευση εκκρίνεται η χοριακη 💕

Η κοιλιά μου πρηστηκε φουλ σημερα… εχω κανονικα όλα τα συμπτώματα πριν τη περίοδο μου !! Δεν διατηρώ ελπίδες πια ! Δεν με πειραζει… ειναι αυτο που λες μετα απο τόσα αρνητικά τεστ το εχω εμπεδώσει!! 
δινω όλη μου τη θετική ενέργεια ομως σε εσας κορίτσια μου που είστε αν αναμονή !!! Και περιμένω πως και πως τα θετικά σας τεστακια !!κοντευετε και εσεις!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου βγήκε η χοριακή, 1623 από την προηγούμενη Τετάρτη που ήταν 66!!

Πήρα πάλι την αντιπαθέστατη, είπα να δώσω κυριολεκτικά μια ευκαιρία ακόμα στον γιατρό μου, αν δεν έφυγα!

Το Σάββατο το πρωί θα πάμε για τον πρώτο υπέρηχο, δεν μπορώ να το πιστέψω, έχω μεγάλη ανυπομονησία αλλά και φόβο μαζί…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια μου βγήκε η χοριακή, 1623 από την προηγούμενη Τετάρτη που ήταν 66!!

Πήρα πάλι την αντιπαθέστατη, είπα να δώσω κυριολεκτικά μια ευκαιρία ακόμα στον γιατρό μου, αν δεν έφυγα!

Το Σάββατο το πρωί θα πάμε για τον πρώτο υπέρηχο, δεν μπορώ να το πιστέψω, έχω μεγάλη ανυπομονησία αλλά και φόβο μαζί…

Συγχαρητήρια κοριτσι μουυυυυυυυυ!!!!!! Μπραβο μπραβο !!!!! ❤️❤️❤️

Με το καλο το μωράκι σας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Εγώ @efakii θα σου πω ένα πράγμα, που θεωρώ εγώ ότι συμβαίνει και επειδή είμαι ένας αγχώδης άνθρωπος που έχω κουραστεί να ακούω «έλα, μην αγχώνεσαι». Εγώ με πολύ, μα πάρα πολύ άγχος, έπιασα με την πρώτη και στην περίπτωση της βιοχημικής και τώρα (που προσεύχομαι καθημερινώς όλα να πάνε καλά) και όπως εγώ υπάρχουν άλλες τόσες χιλιάδες γυναίκες που επίσης πιάνουν αμέσως, επομένως το άγχος στην περίπτωση μας, όσον αφορά την σύλληψη δεν φαίνεται ότι την επηρεάζει!

Από την άλλη η ιστορία μας έχει δείξει πως κάποιες γυναίκες όντως το άγχος τους παίζει κατασταλακτό παράγοντα και με το που το απέβαλαν, είτε γιατί εγκατέλειψαν τις προσπάθειες είτε γιατί κάποιος γιατρός τους είπε ότι είναι δύσκολο αν όχι αδύνατον (έχω άπειρα παραδείγματα στην προσωπική μου ζωή) το έβγαλα από το μυαλό τους και ως δια μαγείας έπιασαν αμέσως.

Εφόσον, έχεις τέλειες εξετάσεις μάλλον ανήκεις στην δεύτερη κατηγορία, δεν μπορώ να σου πω πώς να αποβάλεις το άγχος σου, δεν έχω μαγικό τρόπο, αν είχα θα το έλεγα και σε εμένα αλλά πρέπει να το βρεις και νομίζω πως από εκεί και πέρα είναι θέμα χρόνου.

Για εμένα μην τα παρατάς και μην εγκαταλείπεις το όνειρο, κάνε ότι περνάει από το χέρι σου, κάνε εξετάσεις, άλλαξε γιατρό κάντα όλα δες ότι είσαι τέλεια και μην φοβάσαι. Εγώ αυτό που κατάλαβα στην μέχρι τώρα πορεία μου το να πιάσεις το μωράκι είναι ένα θέμα, το να το κρατήσεις και να φτάσεις να το δεις στον υπέρηχο ένα άλλο και μέχρι να περάσουν οι 9 μήνες ένα ακόμα μεγαλύτερο θέμα, ησυχία δεν θα βρεις σε κανένα στάδιο πάντως.

Σου στέλνω όλη μου την αγάπη και είμαι σίγουρη για εσένα και για όλες μας, ευτυχισμένα μωράκια περιμένουν να γνωρίσουν τις ποιο απίστευτες και θεάρες μαμάδες τους ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Η κοιλιά μου πρηστηκε φουλ σημερα… εχω κανονικα όλα τα συμπτώματα πριν τη περίοδο μου !! Δεν διατηρώ ελπίδες πια ! Δεν με πειραζει… ειναι αυτο που λες μετα απο τόσα αρνητικά τεστ το εχω εμπεδώσει!! 
δινω όλη μου τη θετική ενέργεια ομως σε εσας κορίτσια μου που είστε αν αναμονή !!! Και περιμένω πως και πως τα θετικά σας τεστακια !!κοντευετε και εσεις!! 
 

Κορίτσι μου εχουμε πει ότι τα συμπτώματα εγκυμοσύνης είναι σαν της περιόδου❤️ μην απελπίζεσαι σε λίγες μερούλες θα ξέρουμε ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια μου βγήκε η χοριακή, 1623 από την προηγούμενη Τετάρτη που ήταν 66!!

Πήρα πάλι την αντιπαθέστατη, είπα να δώσω κυριολεκτικά μια ευκαιρία ακόμα στον γιατρό μου, αν δεν έφυγα!

Το Σάββατο το πρωί θα πάμε για τον πρώτο υπέρηχο, δεν μπορώ να το πιστέψω, έχω μεγάλη ανυπομονησία αλλά και φόβο μαζί…

Γιουπιιιιιιιιιι τελειααααααααα μπραβο κοριτσάκι μουυυ❤️❤️❤️❤️ όταν πας από κοντά πες της άλλη φορά να μη τρομοκράτει μια γυναίκα που προσπαθεί να μείνει έγκυος με διάφορους τρόπους και πασχίζει γ αυτό ! Το ζώον 🤬

ολαααααα θα είναι τελειααααααααα❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια μου βγήκε η χοριακή, 1623 από την προηγούμενη Τετάρτη που ήταν 66!!

Πήρα πάλι την αντιπαθέστατη, είπα να δώσω κυριολεκτικά μια ευκαιρία ακόμα στον γιατρό μου, αν δεν έφυγα!

Το Σάββατο το πρωί θα πάμε για τον πρώτο υπέρηχο, δεν μπορώ να το πιστέψω, έχω μεγάλη ανυπομονησία αλλά και φόβο μαζί…

Συγχαρητήρια κορίτσι μου τέλεια η αύξηση! Θα δεις θα πάνε όλα υπέροχα!! Δεν έχω καμία αμφιβολία 💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakii, @Mpourmpoulo & @Rena92 

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ αγαπημένες μου !! εύχομαι για το καλύτερο!!

Με ξεκίνησε και salospir μαζί με το φιλικό και το utrogestan, είναι πολλά αλλά δεν με πειράζει καθόλου, οτιδήποτε αρκεί να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μουυυ!!! Τι ωραία νέα βλέπω?? @Cat96 κορίτσι μου με το καλό! Με το καλό όλα! Οι υπέρηχοι, οι μήνες που έρχονται και κυρίως η γέννηση! Η ευτυχία κρύβεται εκεί ,μέσα σου! Και θέλω να πω κάτι που δεν ακούω συχνά αλλά να που πρέπει να λέγεται...για όλα τα κορίτσια εδώ που δεν έχουν γίνει ακόμη μαμάδες η περιμένουν το πρώτο τους μωράκι ..κορίτσια μου γλυκά η στιγμή της γέννησης είναι και μια στιγμή γέννησης και για εσάς. Από δω και κάτω θα είστε διαφορετικοί άνθρωποι,θα έχετε υπερδυνάμεις! Αλλά θέλω να σας πω ,πως η ευτυχία δεν βρίσκεται ακριβώς στη μέρα της γέννας,αλλά έρχεται αργότερα...η αγάπη υπάρχει στην αρχή αλλά είναι εξαντλητική, μπορεί να νιώσετε ότι σας πέφτουν πολλά,η κούραση είναι απερίγραπτη οι ορμόνες είναι στα χαμένα τους ...θέλω να ξέρετε ότι η ευτυχία όσο δύσκολη και να φαίνεται τον πρώτο καιρό είναι εκεί! Μέρα με τη μέρα,μήνα με το μήνα και χρόνο με τον χρόνο δημιουργείται κάτι τεράστιο και μαγικό. Δεν χωράει ανθρώπινος νους την αγάπη της μαμάς για το παιδί της...είναι όμως κάτι που επέρχεται με τον καιρό και χτίζεται κάθε μέρα και ώρα! Μη το ξεχάσετε ποτέ αυτό! Είναι η πιο καθαρή και ανιδιοτελής αγάπη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

@efakii, @Mpourmpoulo & @Rena92 

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ αγαπημένες μου !! εύχομαι για το καλύτερο!!

Με ξεκίνησε και salospir μαζί με το φιλικό και το utrogestan, είναι πολλά αλλά δεν με πειράζει καθόλου, οτιδήποτε αρκεί να πάνε όλα καλά!!

Δεν είναι τίποτα αυτά κορίτσι μου μπροστά στο θαυματακι σου❤️ 

και εμένα με ξεκίνησε φιλικό από τώρα και glucophage  ! Εγώ ήδη έχω πάρει ποσά χάπια όλους αυτούς τους μήνες ! Όλα αυτά θα τα ξεχάσεις μετά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μουυυ!!! Τι ωραία νέα βλέπω?? @Cat96 κορίτσι μου με το καλό! Με το καλό όλα! Οι υπέρηχοι, οι μήνες που έρχονται και κυρίως η γέννηση! Η ευτυχία κρύβεται εκεί ,μέσα σου! Και θέλω να πω κάτι που δεν ακούω συχνά αλλά να που πρέπει να λέγεται...για όλα τα κορίτσια εδώ που δεν έχουν γίνει ακόμη μαμάδες η περιμένουν το πρώτο τους μωράκι ..κορίτσια μου γλυκά η στιγμή της γέννησης είναι και μια στιγμή γέννησης και για εσάς. Από δω και κάτω θα είστε διαφορετικοί άνθρωποι,θα έχετε υπερδυνάμεις! Αλλά θέλω να σας πω ,πως η ευτυχία δεν βρίσκεται ακριβώς στη μέρα της γέννας,αλλά έρχεται αργότερα...η αγάπη υπάρχει στην αρχή αλλά είναι εξαντλητική, μπορεί να νιώσετε ότι σας πέφτουν πολλά,η κούραση είναι απερίγραπτη οι ορμόνες είναι στα χαμένα τους ...θέλω να ξέρετε ότι η ευτυχία όσο δύσκολη και να φαίνεται τον πρώτο καιρό είναι εκεί! Μέρα με τη μέρα,μήνα με το μήνα και χρόνο με τον χρόνο δημιουργείται κάτι τεράστιο και μαγικό. Δεν χωράει ανθρώπινος νους την αγάπη της μαμάς για το παιδί της...είναι όμως κάτι που επέρχεται με τον καιρό και χτίζεται κάθε μέρα και ώρα! Μη το ξεχάσετε ποτέ αυτό! Είναι η πιο καθαρή και ανιδιοτελής αγάπη! 

Τι ωραία λογιαααα 💕💕💕💕μακάρι να τα ζήσουμε και εμείς που προσπαθούμε για το πρώτο μπεμπινι ❤️❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakii και @Kate1992 αναμένουμε τεστακια . Είστε οι επόμενες τώρα στα κοντά γιατί όπως φαίνεται ο Απρίλης γέμισε πολλές κοιλιτσες! 

Εγώ κορίτσια μου άρχισα να έχω τα γνωστά..άρχισα να πονάω ελαφρώς στο στήθος στα πλάγια, και έχω ελαφριές κραμπουλες και τράβηγμα στη μέση . Υγρά δε σταμάτησα να έχω καθόλου αυτόν τον μήνα αλλά είναι λίγα. Σε σχέση με τη βαθιά ξηρασία των προηγούμενων μηνών έχω διάφορα σιγουρα. Τώρα το απόγευμα έφαγα λίγη πατατοσαλάτα και μου ανέβηκε όλη πάνω,έχω καούρες. Βέβαια είναι βαριά η πατατοσαλάτα και ειδικά όταν την τρως 8 το απόγευμα ενώ έχεις να φας από τις 2! Αυτά τα λίγα! Κατά τη αλλά οολα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...