Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια εγώ μόλις είδα μια σταγόνα καφέ!!! Άρα όπου ν ναι έρχεται κ η περίοδος!!! Πφφφφ 

Κοριτσάρα μου μη πέφτεις! Άντε να έρθει να φύγει και μετά βουρρρ για τον επόμενο κύκλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Αχα! Να και τα καφέ... Είμαι πολύ αισιόδοξη!!! Μόνο αυτό θα πω!🤐

Σε ευχαριστω παρα πολυ !!!! Αλλα κρατάω μικρό καλάθι … πιστεύω πως σε 2-3 μέρες θα ξέρω… θα επαναλάβω τοτε ενα τεστ …. 
εσυ τι κανεις πως εισαι;; Εισαι μετα την ωορηξια σου σωστα;; Πως νιώθεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ !!!! Αλλα κρατάω μικρό καλάθι … πιστεύω πως σε 2-3 μέρες θα ξέρω… θα επαναλάβω τοτε ενα τεστ …. 
εσυ τι κανεις πως εισαι;; Εισαι μετα την ωορηξια σου σωστα;; Πως νιώθεις;;;

Εγώ τίποτα..κάτι λίγα υγρά έχω που και που αλλά κλαιν..πονακια διάσπαρτα και αυτα που και που...τίποτα μεμπτό! Αυτά κλασικά τα εχω μετά την ωορρηξία οπότε δε τα δίνω σημασία..είμαι 6-7 μέρα μετά την ωορρηξία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η efakii είπε:

😂😂😂😂  σε καταλαβα μην σκας!!! 
εχεις τσεκάρει καθολου lh?? Που κυμαίνεσαι μετα την ωορηξια σου; 
δεν ξέρω αν το εχετε καταλάβει αλλα εχω κολλήσει με αυτα τα ξένα βίντεο στο τικ τοκ που βλεπω ,όπου όλες πριν το θετικό εγκυμοσύνης έχουν ενα καραθετικο ωορηξιας 

Όχι τπτ δεν έχω κάνει τπτ από τεστ😂  και γενικότερα ποτέ δεν έχω κοιτάξει με τεστ μετά την ωορρηξια πως βγαίνουν τα τεστακια ! Ναι ναι τα έχω δει και εγώ στο τικ τοκ 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

😂😂😂😂  σε καταλαβα μην σκας!!! 
εχεις τσεκάρει καθολου lh?? Που κυμαίνεσαι μετα την ωορηξια σου; 
δεν ξέρω αν το εχετε καταλάβει αλλα εχω κολλήσει με αυτα τα ξένα βίντεο στο τικ τοκ που βλεπω ,όπου όλες πριν το θετικό εγκυμοσύνης έχουν ενα καραθετικο ωορηξιας 

Αλήθεια τώρα;;;;; μα γιατί ρε;;; δεν το καταλαβαίνω.. Άλλη ορμόνη είναι η lh άλλη η Β χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αλήθεια τώρα;;;;; μα γιατί ρε;;; δεν το καταλαβαίνω.. Άλλη ορμόνη είναι η lh άλλη η Β χοριακη 

Σε αυτα τα βίντεο δείχνουν πως η lh ειναι στα ύψη και παράλληλα έχουν και θετικό τεστακι εγκυμοσύνης . Προσπάθησα να το ψάξω στο διαδίκτυο αλλα δεν βρήκα κατι που να λεει σε περίπτωση εγκυμοσύνης τι γινεται με την συγκεκριμένη ορμόνη. Αν ξέρει κάποια κοπέλα να μας πει 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

😂😂😂😂  σε καταλαβα μην σκας!!! 
εχεις τσεκάρει καθολου lh?? Που κυμαίνεσαι μετα την ωορηξια σου; 
δεν ξέρω αν το εχετε καταλάβει αλλα εχω κολλήσει με αυτα τα ξένα βίντεο στο τικ τοκ που βλεπω ,όπου όλες πριν το θετικό εγκυμοσύνης έχουν ενα καραθετικο ωορηξιας 

Εγώ θυμάμαι Παρασκευή περίμενα. Περίοδο (14 Φεβρουαρίου το μακρινό 2020) Πέμπτη είχα ρεπό κ μιλάγαμε καλή ώρα εδώ με τα κορίτσια για το ίδιο θέμα κ πάω κ κάνω ένα ωορρηξίας καταθετικό. Την επόμενη ήμουν κ για δουλειά δεν ήρθε ποτέ η περίοδος Σάββατο μέσα στη νύχτα σηκώθηκα για τουαλέτα κ τρώω φλασια ότι αυτά είναι τα πρώτα ουρά κ έκανα εγκυμοσύνης κ ήταν θετικό. Κ τώρα 3χω μια μπουμπούκια 2μιση χρόνων σχεδόν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Εγώ θυμάμαι Παρασκευή περίμενα. Περίοδο (14 Φεβρουαρίου το μακρινό 2020) Πέμπτη είχα ρεπό κ μιλάγαμε καλή ώρα εδώ με τα κορίτσια για το ίδιο θέμα κ πάω κ κάνω ένα ωορρηξίας καταθετικό. Την επόμενη ήμουν κ για δουλειά δεν ήρθε ποτέ η περίοδος Σάββατο μέσα στη νύχτα σηκώθηκα για τουαλέτα κ τρώω φλασια ότι αυτά είναι τα πρώτα ουρά κ έκανα εγκυμοσύνης κ ήταν θετικό. Κ τώρα 3χω μια μπουμπούκια 2μιση χρόνων σχεδόν 

Να την χαιρεσαι !!!!!! Σε ευχαριστούμε πολυ για τη πολύτιμη προσωπική εμπειρία σου !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η efakii είπε:

Να την χαιρεσαι !!!!!! Σε ευχαριστούμε πολυ για τη πολύτιμη προσωπική εμπειρία σου !!!! 

Τίποτα καλε, απλά εγώ για πλάκα εντελώς το είχα κάνει το ωορηξιασ κ όταν βγήκε λέω μπα βλακείες, κ όταν βρήκα το θετικό εγκυμοσύνης λέω ότι γίνεται εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Είναι βολικό από αυτήν την άποψη αλλα έχει και αρκετά μειονέκτηματα.. εγώ εβαζα ξυπνητήρι 40 λεπτά πριν ξυπνήσει το μωρό δλδ ζήτημα να κοιμόμουν 40 λεπτά ;ναμεσα στα γεύματα, για να σηκωθώ να βράσω νερό στο μπρίκι γιατί δεν κάνει σε βραστηρα και να κρυώσει μετά το νερό αρκετά ώστε να βάλω τη σκόνη αλλά όχι και παρά  πολύ για να μην είναι πολύ κρύο μετα κλπ κλπ...όλο αυτό γινόταν γιατί αν ξυπνούσε και δεν είχε έτοιμο γάλα ούρλιαζε τόσο δυνατά (το κλάμα της πείνας) και ξυπνούσε όλη η γειτονιά! Ενώ με το στήθος ξυπνάει και εσύ ενώ κοιμάσαι ακόμη το θηλάζεις και μετά ξανακοιμασαι...σε αντίθεση με το ξένο που μετά θέλεις και ένα 20 λεπτό να ρευτει οπωσδήποτε....και κάπως έτσι αποχαιρετάς τον ύπνο ...γιατί σε ένα δίωρο θα ξαναπεινασει ...μια πάνα να αλλάξεις αμέσως μετά το φαγητό συν το ρέψιμο ..καταλαβαίνεις ....

Όταν πρώτα ο Θεός μείνω έγκυος ελπίζω να είναι όλα πιο βολικα από την πρώτη φορά και να μπορέσω να θηλάσω παραπάνω...

Εδω είμαι να σε βοηθήσω 😉 ο θηλασμός έχει θετικά έχει και αρνητικά αλλά ο βραδινός ήταν άλλο πράγμα.  Όσο θήλαζα κοιμόμουν κιόλας. 🤫 από εκεί και πέρα και για το μπουκάλι έχει κάτι γκατζετιστικα πράγματα όλα θα στα πω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εδω είμαι να σε βοηθήσω 😉 ο θηλασμός έχει θετικά έχει και αρνητικά αλλά ο βραδινός ήταν άλλο πράγμα.  Όσο θήλαζα κοιμόμουν κιόλας. 🤫 από εκεί και πέρα και για το μπουκάλι έχει κάτι γκατζετιστικα πράγματα όλα θα στα πω. 

Αχ αν δεν είχα και σένα τι θα εκαναααα!❤️❤️❤️ Εσύ άσε μας εμάς τώρα και κοίτα να αρχίσεις να βλέπεις βιντεακια ανώδυνου τοκετού! Ανάσα και σπρώξιμο! Άντε και κοντεύει η μέρα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

Σε αυτα τα βίντεο δείχνουν πως η lh ειναι στα ύψη και παράλληλα έχουν και θετικό τεστακι εγκυμοσύνης . Προσπάθησα να το ψάξω στο διαδίκτυο αλλα δεν βρήκα κατι που να λεει σε περίπτωση εγκυμοσύνης τι γινεται με την συγκεκριμένη ορμόνη. Αν ξέρει κάποια κοπέλα να μας πει 🥰🥰

Δεν είναι η lh στα ύψη. Αυτη φυσιολογικά ανεβαίνει μόνο πριν την ωορρηξία. Έχει παρόμοια δομή με την hcg και επειδή τα τεστ ωορρηξιας δεν είναι τόσο ακριβή όσο τα εγκυμοσύνης θετικοποιουνται και από την υψηλή hcg. Εγώ είχα θετικά τεστ ωορρηξιας πριν της εγκυμοσύνης αλλά όταν έκανα εγκυμοσύνης ήταν κι αυτό εντελώς θετικό στα πρώτα δευτερόλεπτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Δεν είναι η lh στα ύψη. Αυτη φυσιολογικά ανεβαίνει μόνο πριν την ωορρηξία. Έχει παρόμοια δομή με την hcg και επειδή τα τεστ ωορρηξιας δεν είναι τόσο ακριβή όσο τα εγκυμοσύνης θετικοποιουνται και από την υψηλή hcg. Εγώ είχα θετικά τεστ ωορρηξιας πριν της εγκυμοσύνης αλλά όταν έκανα εγκυμοσύνης ήταν κι αυτό εντελώς θετικό στα πρώτα δευτερόλεπτα. 

Σε ευχαριστω πολυ , πραγματικά ειναι πολυ χρήσιμη πληροφορία !!! Γιατι τωρα διάβαζα πως η lh ουσιαστικά πέφτει με τον ερχομό της εγκυμοσύνης. 
αρα @Kate1992 μήπως κ σε σενα ανιχνεύει το σποράκι ;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Ευχαριστώ πολύ καλή μου!!! Εύχομαι και σε σένα το ίδιο μέσα από την καρδιά μου!! ❤️❤️

Χρόνια σου πολλά και καλά κορίτσι μου!! Να είσαι γερή και σύντομα να ανακοινώνεις ευχάριστα νέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kate1992 πως είσαι? Έχεις ακόμη καφέ η σου σταμάτησαν? @efakii εσύ?

Οι υπόλοιπες τι κάνετε μωρέ? Χαθήκαμε όλες! @Mpourmpoulo εσένα πως πάνε τα συμπτώματα?? συνεχίζουν ακάθεκτα?? @Elli13 πως είσαι κορίτσι μου γλυκό? Είσαι καλύτερα?@annitakianna? @marinamanoulitsa? @Cat96? @Elk? @Tinasardin8689? @cat12? @Rena92?

 Αχ σίγουρα ξεχνάω κάποιες ,σχωρατε με όλη μέρα τρέχω, έχω και μια ηλικία 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@Kate1992 πως είσαι? Έχεις ακόμη καφέ η σου σταμάτησαν? @efakii εσύ?

Οι υπόλοιπες τι κάνετε μωρέ? Χαθήκαμε όλες! @Mpourmpoulo εσένα πως πάνε τα συμπτώματα?? συνεχίζουν ακάθεκτα?? @Elli13 πως είσαι κορίτσι μου γλυκό? Είσαι καλύτερα?@annitakianna? @marinamanoulitsa? @Cat96? @Elk? @Tinasardin8689? @cat12? @Rena92?

 Αχ σίγουρα ξεχνάω κάποιες ,σχωρατε με όλη μέρα τρέχω, έχω και μια ηλικία 😅

Κορίτσια μου πράγματι χαθήκαμε αυτές τις μέρες! Ελπίζω να περάσατε όλες καλά! Εμείς ήσυχα, κατά βάση σπίτι και ξεκούραση, γιατί έχω πονάκια όταν κουράζομαι! Σήμερα αρρώστησε και ο άντρας μου με πυρετούς κλπ (μάλλον κάποιο μικρόβιο στον λαιμό) και έχουμε φοβηθεί πολύ μην κολλήσω και εγώ! Εσύ @Girly μου;; Σε τι φάση είσαι;; 
Και το κορίτσι μας @marinaP να μας πει πως πάει, αν θέλει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια μου πράγματι χαθήκαμε αυτές τις μέρες! Ελπίζω να περάσατε όλες καλά! Εμείς ήσυχα, κατά βάση σπίτι και ξεκούραση, γιατί έχω πονάκια όταν κουράζομαι! Σήμερα αρρώστησε και ο άντρας μου με πυρετούς κλπ (μάλλον κάποιο μικρόβιο στον λαιμό) και έχουμε φοβηθεί πολύ μην κολλήσω και εγώ! Εσύ @Girly μου;; Σε τι φάση είσαι;; 
Και το κορίτσι μας @marinaP να μας πει πως πάει, αν θέλει 😊

Ωχ,τρέχατε να πάρετε στρεπ τεστ (στρεπτοκοκου) οπωσδήποτε..

Εγώ είμαι μια χαρά,ξεκουραστηκα από καθόλου έως ελάχιστα,δούλευα μέχρι και Μ.Σαββατο.. σήμερα είμαι στην 6ή7η μέρα (αν μετρήσουμε από το πρώτο θετικό τεστ ,στην 7η) .μέχρι τώρα δεν είχα τίποτα εκτός από υγρά λίγα και τώρα άρχισα να έχω λίγα πονακια χαμηλα πολύ ελαφριές κράμπες αλλά αναιπαισθητες σχεδόν και κάτι διάσπαρτα πονακια τσιμπηματακια...αλλά όλα αυτά τα ξαναειχα κάπου κάπου τους προηγούμενους μήνες οπότε δε μπορώ να δώσω σημασία σε αυτά...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@Kate1992 πως είσαι? Έχεις ακόμη καφέ η σου σταμάτησαν? @efakii εσύ?

Οι υπόλοιπες τι κάνετε μωρέ? Χαθήκαμε όλες! @Mpourmpoulo εσένα πως πάνε τα συμπτώματα?? συνεχίζουν ακάθεκτα?? @Elli13 πως είσαι κορίτσι μου γλυκό? Είσαι καλύτερα?@annitakianna? @marinamanoulitsa? @Cat96? @Elk? @Tinasardin8689? @cat12? @Rena92?

 Αχ σίγουρα ξεχνάω κάποιες ,σχωρατε με όλη μέρα τρέχω, έχω και μια ηλικία 😅

Χαθηκαμεεε ήταν οι μέρες τέτοιες ❤️ εγώ σήμερα έχω πολύ πονο στο στήθος και κυρίως στις θηλές που τα είχα και τον μηνα που επερνα τα οιστρογονα και την προγεστερονη ενώ άλλους μήνες δεν είχα τόσο πονο  από οσο θυμαμαι και ελαφρά πονάκια περιόδου !  Πριν λίγο που κοιτούσα το ημερολόγιο σήμερα είμαι 9 μέρες μετά το θετικο τεστ ωορρηξιας! Εσυ κορίτσι μου πως πανε τα συμπτωματακια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ωχ,τρέχατε να πάρετε στρεπ τεστ (στρεπτοκοκου) οπωσδήποτε..

Εγώ είμαι μια χαρά,ξεκουραστηκα από καθόλου έως ελάχιστα,δούλευα μέχρι και Μ.Σαββατο.. σήμερα είμαι στην 6ή7η μέρα (αν μετρήσουμε από το πρώτο θετικό τεστ ,στην 7η) .μέχρι τώρα δεν είχα τίποτα εκτός από υγρά λίγα και τώρα άρχισα να έχω λίγα πονακια χαμηλα πολύ ελαφριές κράμπες αλλά αναιπαισθητες σχεδόν και κάτι διάσπαρτα πονακια τσιμπηματακια...αλλά όλα αυτά τα ξαναειχα κάπου κάπου τους προηγούμενους μήνες οπότε δε μπορώ να δώσω σημασία σε αυτά...

 

Πήραμε ήδη και έκανε το πρωί, ήταν αρνητικό αλλά φοβάμαι μήπως ήταν νωρίς για να δείξει. Τώρα με την αντιβίωση τουλάχιστον δε θα μεταδίδει σε 1-2 μέρες. 
Χμμμ αυτόν τον μήνα σε βλέπω πολύ χαλαρή και κάτι μου λέει πως θα είναι ο τυχερός μήνας! Θα κάνεις από νωρίς τεστακια ή θα το αφήσεις για την καθυστέρηση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια μου πράγματι χαθήκαμε αυτές τις μέρες! Ελπίζω να περάσατε όλες καλά! Εμείς ήσυχα, κατά βάση σπίτι και ξεκούραση, γιατί έχω πονάκια όταν κουράζομαι! Σήμερα αρρώστησε και ο άντρας μου με πυρετούς κλπ (μάλλον κάποιο μικρόβιο στον λαιμό) και έχουμε φοβηθεί πολύ μην κολλήσω και εγώ! Εσύ @Girly μου;; Σε τι φάση είσαι;; 
Και το κορίτσι μας @marinaP να μας πει πως πάει, αν θέλει 😊

Θέλει προσοχή κορίτσι μου! Καλό θα ήταν να μην κάθεστε κοντά και να αερίζεται το σπίτι! Επίσης να πάει να κάνει τεστ στρεπ και το διπλό γριπης και κοβιντ! Περαστικά κοριτσάκι μου! Και εμένα ο Δικος μου έχει μπούκωμα και ατονία και έκανε το απόγευμα το διπλό τεστ γριπης και κοβιντ αλλά ευτυχώς ήταν αρνητικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Πήραμε ήδη και έκανε το πρωί, ήταν αρνητικό αλλά φοβάμαι μήπως ήταν νωρίς για να δείξει. Τώρα με την αντιβίωση τουλάχιστον δε θα μεταδίδει σε 1-2 μέρες. 
Χμμμ αυτόν τον μήνα σε βλέπω πολύ χαλαρή και κάτι μου λέει πως θα είναι ο τυχερός μήνας! Θα κάνεις από νωρίς τεστακια ή θα το αφήσεις για την καθυστέρηση; 

Αφού βγήκε αρνητικο ουτος η άλλος δεν μεταδίδει μέχρι να βγει θετικός ( που δεν το εύχομαι φυσικά) και αφού ξεκίνησε και αντιβίωση είστε μια χαρα❤️ αέρισε εσυ και το σπίτι όταν μπορείς και φυσικά όταν το κανεις να βάζεις ζακετουλα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Πήραμε ήδη και έκανε το πρωί, ήταν αρνητικό αλλά φοβάμαι μήπως ήταν νωρίς για να δείξει. Τώρα με την αντιβίωση τουλάχιστον δε θα μεταδίδει σε 1-2 μέρες. 
Χμμμ αυτόν τον μήνα σε βλέπω πολύ χαλαρή και κάτι μου λέει πως θα είναι ο τυχερός μήνας! Θα κάνεις από νωρίς τεστακια ή θα το αφήσεις για την καθυστέρηση; 

Δεν έχω μεγάλες προσδοκίες για αυτόν τον μηνα και δεν έχω και κανένα σύμπτωμα επίσης!μάλλον αυτά τα δύο πάνε μαζί!!!χαχαχα 

Επειδή ο άντρας μου είχε πολύ πυρετό για δύο τρεις μέρες και αμέσως μετά ήταν οι γονιμες μου που είχαμε επαφή αλλά μόνο δύο φορές...για αυτό δεν έχω προσδοκίες..ξέρουμε καλά ότι το σπέρμα επειρεαζεται πολύ από τον πυρετό...φυσικά δεν είμαι με 0 ελπίδες. Κρατάω και κάνα δυο καβατζα! Αλλά ως εκεί. Και όπως είπα δεν έχω και κανένα σύμπτωμα να μου φουσκώσει λίγο τα μυαλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αφού βγήκε αρνητικο ουτος η άλλος δεν μεταδίδει μέχρι να βγει θετικός ( που δεν το εύχομαι φυσικά) και αφού ξεκίνησε και αντιβίωση είστε μια χαρα❤️ αέρισε εσυ και το σπίτι όταν μπορείς και φυσικά όταν το κανεις να βάζεις ζακετουλα 🥰

Έκανε και από αυτά είναι αρνητικά! Αερίζουμε συνέχεια και γενικά είμαστε λίγο ακραίοι με τα μέτρα προστασίας κάθε φορά και γι αυτό ελπίζω να την γλιτώσω!! Περαστικά και σε εσάς κοριτσάκι μου! Είναι τέτοιος ο καιρός τώρα που όλοι χαλαρώνουμε και την πατάμε! Ας ελπίσουμε ελαφριά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αφού βγήκε αρνητικο ουτος η άλλος δεν μεταδίδει μέχρι να βγει θετικός ( που δεν το εύχομαι φυσικά) και αφού ξεκίνησε και αντιβίωση είστε μια χαρα❤️ αέρισε εσυ και το σπίτι όταν μπορείς και φυσικά όταν το κανεις να βάζεις ζακετουλα 🥰

Συμφωνω και γω με το  @MpourmpouloΚαι με την αντιβίωση σε δύο μέρες δε θα μεταδίδει τίποτα απολύτως! Περαστικά στον αντρουλη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Δεν έχω μεγάλες προσδοκίες για αυτόν τον μηνα και δεν έχω και κανένα σύμπτωμα επίσης!μάλλον αυτά τα δύο πάνε μαζί!!!χαχαχα 

Επειδή ο άντρας μου είχε πολύ πυρετό για δύο τρεις μέρες και αμέσως μετά ήταν οι γονιμες μου που είχαμε επαφή αλλά μόνο δύο φορές...για αυτό δεν έχω προσδοκίες..ξέρουμε καλά ότι το σπέρμα επειρεαζεται πολύ από τον πυρετό...φυσικά δεν είμαι με 0 ελπίδες. Κρατάω και κάνα δυο καβατζα! Αλλά ως εκεί. Και όπως είπα δεν έχω και κανένα σύμπτωμα να μου φουσκώσει λίγο τα μυαλά!

Ας επαναλάβω την ιστορία με λίγες παραπάνω λεπτομέρειες 😛 

Δυο φορές από τον Δεκέμβριο αρρώστησε ο άντρας μου, κάνει το επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα και είχε τα πολύ κακά αποτελέσματα που σας έχω πει. Μια μέρα αφού κάνει το σπερμοδιαγραμμα αρρωσταίνει για 3η φορά με πολύ υψηλό πυρετό για μέρες. Έτσι λοιπόν πήγαμε στον ουρολόγο και εφόσον είδε τα αποτελέσματα μας λέει παιδιά δύσκολο για τώρα στα κοντά. Όταν δε, του είπαμε πως πριν λίγες μέρες και μετά το σπερμοδιαγραμμα ξανά ανέβασε υψηλό πυρετό, ο άνθρωπος γέλασε (φοβερός τύπος) και μας έκανε χιούμορ του τύπου ξεχάστε το! Εεε εκείνο τον μήνα έμεινα έγκυος! Όταν τον πήραμε κ το είπαμε φώναζε απ την χαρά του!! Ούτε αυτός το πίστευε.. Ελπίζω να μην σας κούρασα, αλλά πραγματικά πιστεύω πια πως μόνο το 1 αρκεί και θέλω να το πιστέψουμε όλες ανεξάρτητα τα αποτελέσματα ή τις κακοτυχίες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...