Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Αν πάρουμε τοτε ως πιθανότητα τη περίπτωση πως  ο γιατρός έκανε λάθος την 18η ημέρα και η ωορηξια Σου έλαβε μέρος την 41η ημέρα κύκλου ,θα αδιάθετησεις σε 12-16ημερες. Θυμάμαι θηλάζεις  σωστα;; Παίζει σιγουρα ρόλο και αυτο στον κύκλο σου. Εχεις επαναλάβει τεστ εγκυμοσύνης ;; 

Ναι σωστά θηλάζω 

και εγω κάπου τότε πιστεύω ότι θα έρθει στις 50 μερες και κάτι 

Ειχα κάνει τεστ εγκυμοσυνης πριν 5 μερες μαζί με το ωορρηξιας

τώρα θα ξανά κάνω σε καμία 10 μερες (αν δεν έρθει μέχρι τοτε) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα τίποτα. Βέβαια δεν κοιτούσα τίποτα τότε ,είχα εντελώς άλλου στραμμένη την προσοχή μου οπότε μπορεί να μου διέφυγαν κάποια πράματα...θυμάμαι τα παρακάτω όμως.

Α) ενώ μέχρι να μείνω έγκυος το στήθος μου πρηζοταν μια βδομάδα πριν την περίοδο ακριβώς,εκείνο τον μήνα είχε πρηστεί νωρίτερα και μια βδομάδα πριν ξεπρηστηκε εντελώς. Ούτε πόνο ούτε πρήξιμο μέχρι τον 8ο μήνα!

Β) κούραση έντονη δεν είχα ποτέ. Κουραζομουν φυσιολογικά και η μόνη μέρα που ένιωσα αφόρητη κουρςση ήταν η μέρα της εγχείρησης του άντρα μου που ξυονησα στις 5 το πρωί και γύρισα σπίτι στις 10 το βραδυ. Και θυμάμαι έκλαιγα από την κούραση .

Γ) πείνα δεν ένιωθα ιδιαίτερη και τη μέρα της εγχείρησης είχα φάει δίπλα από την κλινική ένα τοστ και θυμάμαι δε μου έφτασε! Μέχρι τότε τίποτα που να μου κινήσει την προσοχή (βέβαια μετά μου είπε η πεθερά μου ότι της είχε κάνει εντύπωση πόσο γρήγορα έφαγα ένα τόσο μεγάλο τοστ και ότι έλεγα ότι πεινάω ακόμη)

Δ) δεν είχα ποτέ κηλίδα ροζ ,δεν είχα καθόλου πόνο περιόδου μέχρι τη μέρα της εγχείρησης του άντρα μου που το πρωί όταν σηκώθηκα νόμιζα θα μου έρθει και έτσι έβαλα σερβιετα και πήρα στην τσάντα μου παναντολ γιατί περίμενα ότι αργότερα θα πονούσα πολύ (τότε πονούσα αρκετά στην περίοδο)

Οπότε θα συμφωνήσω ότι κάθε μία έχει εντελώς διαφορετικά συμπτώματα και ακόμη μπορεί στο ίδιο άτομο η μία με την άλλη εγκυμοσύνη να έχει διαφορά!

Να σημειωθεί ότι τα παραπάνω συμπτώματα τα είχα με πολλές μέρες καθυστέρηση (που δεν είχα ιδέα ότι έχω) και με τεράστια χοριακη μια μέρα μετά με νούμερο 1041.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και επειδή με έπιασε η παρλαπιπα μου παραπάνω ξαναγράφω νέο μνμ για να σας πω τα τωρινά! Χαχααχχα

Τώρα είμαι στην 4η μέρα μετά το δεύτερο θετικό τεστ ωορηξιας. Είχα δύο συνεχόμενες μέρες με μικρή διαφορά στο χρώμα του τεστ. Δεν έχω απολύτως τίποτα εκτός από βαρύ κεφάλι (αλλά στο χωριό ήμουν εκεί οι γλώσσες πάνε ροδάνι οπότε μπορεί να είναι και από αυτό) και από χθες έχω λίγα υγρά διάφανα και ασπροκιτρινα . Αλλά μικρή ποσότητα. Τίποτα άλλο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι σωστά θηλάζω 

και εγω κάπου τότε πιστεύω ότι θα έρθει στις 50 μερες και κάτι 

Ειχα κάνει τεστ εγκυμοσυνης πριν 5 μερες μαζί με το ωορρηξιας

τώρα θα ξανά κάνω σε καμία 10 μερες (αν δεν έρθει μέχρι τοτε) 

Ειναι μπερδεμένη η περίπτωση σου γιατί θηλάζεις κιόλας και αυτό μας μπερδεύει. Σε διαφορετική περίπτωση θα σου έλεγα ότι είσαι έγκυος ότι και να λες και εσύ και τα τεστ!! Αλλά ακόμη δε μπορώ να; Το πω γιατί μπαίνω και ο θηλασμός στη μεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ναι σωστά θηλάζω 

και εγω κάπου τότε πιστεύω ότι θα έρθει στις 50 μερες και κάτι 

Ειχα κάνει τεστ εγκυμοσυνης πριν 5 μερες μαζί με το ωορρηξιας

τώρα θα ξανά κάνω σε καμία 10 μερες (αν δεν έρθει μέχρι τοτε) 

Ναι ναι συμφωνώ με το @efakii μακάρι να μην έρθει κορίτσι μου❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

https://vm.tiktok.com/ZGJa33omY/ Να το το κοριτσι εδω !!! Κανενα σύμπτωμα 😉😉

Μακάρι και εμείς να είμαστε και να μην εχουμε συμπτώματα❤️ βέβαια νομίζω είναι νωρίς καθώς είμαστε 7 μέρες μετά το θετικο τεστ 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσι μου εγώ δεν είχα ούτε πόνο-πρήξιμο στο στήθος, ούτε τίποτα πέρα από λαχάνιασμα, ταχυκαρδία και ίλιγγο 4-5 μέρες πριν. Κάθε φορά πριν την περίοδο είχα οοολα τα συμπτώματα εγκυμοσύνης, ενώ όταν τελικά υπήρχε δεν είχα σχεδόν τίποτα ιδιαίτερο πέρα από τα όσα προανέφερα. Γενικά, εγώ ούτε τώρα που κλείνω την 7η εβδομάδα δεν έχω σχεδόν τίποτα και γενικά πιστεύω κάθε γυναίκα είναι εντελώς διαφορετική και το σώμα σου μπορεί να σε εκπλήξει 😉😊

Δλδ από την 9η μέρα και μετά❤️ άρα ίσως είναι νωρίς ακόμη ! Μακαριιιι να με εκπλήξει❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλα η κάθε κοπέλα ειναι διαφορετική πχ εγω δεν είχα στηθος πρησμένο ενω αλλες κοπελεσ το έχουν αλλες πάλι δεν έχουν καθόλου συμπτώματα

 Ναι θετικό τεστ ωορρηξιας και είχα μια επαφή εκείνη την μέρα μετά ηρθα στο πατρικο μου όποτε δεν μπορούσα να έχω άλλη 

Σίγουρα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός! Κορίτσι μου και αυτή η επαφή αρκεί🥰 στο ευχομαιιιιιι να έρθει και το δεύτερο μπεμπακι σου γρηγορα❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μακάρι και εμείς να είμαστε και να μην εχουμε συμπτώματα❤️ βέβαια νομίζω είναι νωρίς καθώς είμαστε 7 μέρες μετά το θετικο τεστ 🙏

Ναι κοριτσι μου !!!! Ειναι ακομα νωρίς ! Απλα για μένα το σύμπτωμα πρήξιμο στήθους 10 μέρες πριν τη περίοδο ειναι απ τα πολυ στάνταρ ! Οποτε ξέρω πως θα μου ερθει κανονικα!! 
εντωμεταξυ εγω 2-3 μέρες με το που φάω κατι μετα με πιάνει μια μικρή περίεργη αίσθηση στο στομάχι μου. Αλλα πιστεύω ειναι απ το πολυ φαι λόγω των ημερών 🤣🤣🤣🤣 

ξεκάθαρα!!!! 
στους 3 τελευταίους κύκλους σημειωνω κάθε μερα τα συμπτώματα μου στο ημερολόγιο που εχω για να μην πέφτω καθε φορά στα ιδια λάθη ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Ναι κοριτσι μου !!!! Ειναι ακομα νωρίς ! Απλα για μένα το σύμπτωμα πρήξιμο στήθους 10 μέρες πριν τη περίοδο ειναι απ τα πολυ στάνταρ ! Οποτε ξέρω πως θα μου ερθει κανονικα!! 
εντωμεταξυ εγω 2-3 μέρες με το που φάω κατι μετα με πιάνει μια μικρή περίεργη αίσθηση στο στομάχι μου. Αλλα πιστεύω ειναι απ το πολυ φαι λόγω των ημερών 🤣🤣🤣🤣 

ξεκάθαρα!!!! 
στους 3 τελευταίους κύκλους σημειωνω κάθε μερα τα συμπτώματα μου στο ημερολόγιο που εχω για να μην πέφτω καθε φορά στα ιδια λάθη ! 

Τι να πωωωω μακαριιιι να είμαστε εεγκυουλεσσσς❤️❤️❤️ εγω δυστυχώς δεν σημειώνω συμπτώματα 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

Ναι κοριτσι μου !!!! Ειναι ακομα νωρίς ! Απλα για μένα το σύμπτωμα πρήξιμο στήθους 10 μέρες πριν τη περίοδο ειναι απ τα πολυ στάνταρ ! Οποτε ξέρω πως θα μου ερθει κανονικα!! 
εντωμεταξυ εγω 2-3 μέρες με το που φάω κατι μετα με πιάνει μια μικρή περίεργη αίσθηση στο στομάχι μου. Αλλα πιστεύω ειναι απ το πολυ φαι λόγω των ημερών 🤣🤣🤣🤣 

ξεκάθαρα!!!! 
στους 3 τελευταίους κύκλους σημειωνω κάθε μερα τα συμπτώματα μου στο ημερολόγιο που εχω για να μην πέφτω καθε φορά στα ιδια λάθη ! 

Και γω σημειώνω. Αυτό το μήνα βέβαια όχι τόσο όσο τους προηγούμενους..

Για το στήθος μη το σκέφτεσαι ακόμη! Μπορεί να πρήστηκε κανονικά αλλά για άλλο λόγο ..😉 και το στομάχι ναι μπορεί να είναι και λόγω των ημερών ,όπως είπε και το @Mpourmpoulo παλινδρόμηση, αλλά μπορεί και όχι!! Μέχρι να δούμε αίμα είμαστε αισιόδοξοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/4/2023 at 7:48 ΜΜ, ο/η Elli13 είπε:

Σήμερα κλείνω την 13η και ήδη έχω μια μικρή κοιλίτσα που πετάει αν φορέσω κάτι στενό ειδικα 😍😍. Φαντάζομαι η δική σου η κοιλίτσα τώρα θα είναι τούμπανο ε;; 🙏🙏🌻🌻🤰🤰  Να περάσετε και εσείς τέλεια ο,τι κ αν κάνετε και καλή Ανάσταση ❣️❣️

Ναι και έχει αρχίσει ήδη να με κουράζει μερικές φορές 🤣 Που να φτάσω και στον 9ο! 🤣 Χριστός Ανέστη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Για πείτε εγκυουλες τι συμπτωματακια είχατε πριν μάθετε την εγκυμοσυνη και ποτε ξεκινησαν;;;;;;;; Κάντε ένα refresh γτ εγώ είμαι  7 μέρες μετά το θετικο ωορρηξιας και δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα εκτός από ελαφρά πονάκια περιόδου μέσα στη μέρα αλλα σε πολύ μικρή συχνότητα ! Και κάποιες καούρες όμως οι καούρες πρέπει να είναι από τη Γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση που έχω αν και είχε να με πιάσει πάνω από έναν χρόνο!

1)Εγώ 6 περίπου μέρες μετά την ωορρηξία είχα για λίγο κάποια πονακια στη μήτρα (για μισή ώρα πχ) και θυμάμαι τότε σκέφτηκα "λες να είναι η εμφύτευση;!". Μετά τίποτα ιδιαίτερο και απλά ένιωθα ότι θα αδιαθετισω.

2) Έκανα τεστ 3, μέρες πριν την περίοδο και βγήκε θετικό και είχα φουλ την αίσθηση ότι θα κατέβει αίμα, αφού πήγαινα κάθε τόσο στην τουαλέτα και περίμενα να δω αίμα. 

3) Εγώ πάντα 1-2 μέρες πριν την περίοδο έχω φουλ ενέργεια να κάνω πράγματα (καμιά φορά και νεύρα). Τότε δεν είχα καθόλου ενέργεια. Και γενικά τις πρώτες εβδομάδες ήμουν φουλ κουρασμένη και κοιμόμουν αρκετά. 

4) Το στήθος πιστεύω ήταν πρισμενο όπως κάθε φορά και απλά δεν ξεπριστηκε ποτέ σχεδόν 😅 Η κολλητή μου πάντως όταν έμεινε έγκυος το υποψιάστηκε από το στήθος γιατί πάντα τις ξεπριζοταν 1-2 μέρες πριν την περίοδο.

Αλλά γενικά δεν υπάρχει καραμπινατο σύμπτωμα δυστυχώς... Όλα μπορεί να συμβούν απλά σε ένα κύκλο. Οπότε μην ζαλίζεις το μυαλουδακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/4/2023 at 12:57 ΜΜ, ο/η Evg93 είπε:

Γεια σας κορίτσια .. καλή ανάσταση ν έχουμε σήμερα ..σας είχα ξανά γράψει τον Μάρτιο όμως δεν γράφω συχνά γιατί είμαι νέο μέλος κ τα μηνύματα μου αργούν παρά πλ να εμφανιστούν και μετά κάπου χάνονται .. σας διαβάζω όμως που κ που .. εύχομαι στις κοπέλες που τα κατάφεραν μια καλή εγκυμοσύνη και στις υπόλοιπες που προσπαθούν να έχουν σύντομα χαρμόσυνα νέα .. 

εγω είχα εχθές ένα θετικό τεστ ωορρηξιας και προχθες και σήμερα επαφή .. δυστυχώς εχθές δεν καταφέραμε να έχουμε επαφή .. λέτε έχω καλές πιθανότητες με τις δυο αυτές επαφές ;

Γειά σου κορίτσι! Προσπάθησε να γράφεις περισσότερο για να φτάσεις τα 20 και να δημοσιεύονται αμέσως. 

Σίγουρα οι πιο πολλές επαφές είναι καλύτερες αλλά και 1 φτάνει αν είναι η τυχερή 😉 Πόσο καιρό προσπαθείτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Χριστός ανεστη κορίτσια χρόνια πολλά!

εγω τα συπτωματα που είχα πριν το τεστ  που βγήκε θετικό 32 μέρα του κύκλου μια βδομαδα πριν περίπου 

1: πολλά νευρα 

2: ένα βαρος κάτω στην κοιλιά μου (αυτό δεν το ξανά είχα πριν από περίοδο ) και τσιμπήματα 

3: ρίγος κρύωνα παρά πολύ σαν να ανεβάζω πυρετο χωρίς να έχω πυρετο αυτό με έπιανε μέσα στην μέρα μερικές φορές απότομα που συνεχίστηκε και μερικές βδομαδες 

4: πόνο στην πλάτη (όχι στη μέση )

5: μια μέρα πριν το θετικό τεστ μαγείρευα και μου μύρισε άσχημα το πιπερι βρωμουσε κάπως περίεργα και αυτο μου κρατησε για αρκετό καιρό αλλα μόνο με το πιπερι ειχα θέμα 

6: αυτο δεν είναι σύμπτωμα αλλα θα το γράψω το πρωί πριν κάνω το τεστ ειχα δει όνειρο ότι ήταν θετικό που δεν ειχα ξανά δει τέτοιο όνειρο 

Στο σήμερα ακόμα δεν μου έχει έρθει η περιοδος 45 μερες και περιμένω.. περιμένω.. αντε να δουμε βαρέθηκα.. 

έχω το 1 το 2 το 3 το 4 !!! Ξαναέκανα τεστ κ σήμερα και ήταν κ αυτί αρνητικό!!! Δν ξέρω θ δείξει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

1)Εγώ 6 περίπου μέρες μετά την ωορρηξία είχα για λίγο κάποια πονακια στη μήτρα (για μισή ώρα πχ) και θυμάμαι τότε σκέφτηκα "λες να είναι η εμφύτευση;!". Μετά τίποτα ιδιαίτερο και απλά ένιωθα ότι θα αδιαθετισω.

2) Έκανα τεστ 3, μέρες πριν την περίοδο και βγήκε θετικό και είχα φουλ την αίσθηση ότι θα κατέβει αίμα, αφού πήγαινα κάθε τόσο στην τουαλέτα και περίμενα να δω αίμα. 

3) Εγώ πάντα 1-2 μέρες πριν την περίοδο έχω φουλ ενέργεια να κάνω πράγματα (καμιά φορά και νεύρα). Τότε δεν είχα καθόλου ενέργεια. Και γενικά τις πρώτες εβδομάδες ήμουν φουλ κουρασμένη και κοιμόμουν αρκετά. 

4) Το στήθος πιστεύω ήταν πρισμενο όπως κάθε φορά και απλά δεν ξεπριστηκε ποτέ σχεδόν 😅 Η κολλητή μου πάντως όταν έμεινε έγκυος το υποψιάστηκε από το στήθος γιατί πάντα τις ξεπριζοταν 1-2 μέρες πριν την περίοδο.

Αλλά γενικά δεν υπάρχει καραμπινατο σύμπτωμα δυστυχώς... Όλα μπορεί να συμβούν απλά σε ένα κύκλο. Οπότε μην ζαλίζεις το μυαλουδακι σου.

Ναι οκάθε οργανισμός όπως και καθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική ! Να περάσουν οι μέρες παράνοιας να ησυχάσω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

έχω το 1 το 2 το 3 το 4 !!! Ξαναέκανα τεστ κ σήμερα και ήταν κ αυτί αρνητικό!!! Δν ξέρω θ δείξει!!!

Καλημεραααααα

Αύριο ΔΕΝ περιμένεις? Μια φίλη μου εδώ πάντως (που ξεκινούσε και αυτή τα τεστακια δύο μήνες πριν 😅 σαν εμένα) είδε πολύ αχνη γραμμουλα την αναμενόμενη μέρα περιόδου! Τώρα κοντεύει στις μέρες της 🍀...just saying....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

έχω το 1 το 2 το 3 το 4 !!! Ξαναέκανα τεστ κ σήμερα και ήταν κ αυτί αρνητικό!!! Δν ξέρω θ δείξει!!!

Εγω τότε που ήμουν εγκυος είχα κάνει τεστ 26 μέρα του κύκλου 28 και 30 ήταν αρνητικά 

32 μέρα ήταν αχνό θετικό με χοριακη 157 

κανε ένα αύριο που περιμένεις περίοδο 

@Girly ναι μωρέ πιστεύω όσο θηλάζω θα με μπερδεύει τον κύκλο δεν πρόκειται να στρώσει αλλά δεν λέει και η δικιά μου να το κόψει λίγο το βυζι το μείωσε αλλά όχι όσο θα ηθελα μου είχε πει η παιδιατρος 8ο μήνα στόχος είναι να τρώει μόνο πρωί βράδυ αλλά μπα.. δύσκολο..  τωρα είναι 7,5ο μηνών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημεραααααα

Αύριο ΔΕΝ περιμένεις? Μια φίλη μου εδώ πάντως (που ξεκινούσε και αυτή τα τεστακια δύο μήνες πριν 😅 σαν εμένα) είδε πολύ αχνη γραμμουλα την αναμενόμενη μέρα περιόδου! Τώρα κοντεύει στις μέρες της 🍀...just saying....

Καλημέρα κορίτσια. !! Ναι αύριο περιμένω!!! Εκανα πάλι πριν λίγο πάλι αρνητικο! Θα φανεί…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω τότε που ήμουν εγκυος είχα κάνει τεστ 26 μέρα του κύκλου 28 και 30 ήταν αρνητικά 

32 μέρα ήταν αχνό θετικό με χοριακη 157 

κανε ένα αύριο που περιμένεις περίοδο 

@Girly ναι μωρέ πιστεύω όσο θηλάζω θα με μπερδεύει τον κύκλο δεν πρόκειται να στρώσει αλλά δεν λέει και η δικιά μου να το κόψει λίγο το βυζι το μείωσε αλλά όχι όσο θα ηθελα μου είχε πει η παιδιατρος 8ο μήνα στόχος είναι να τρώει μόνο πρωί βράδυ αλλά μπα.. δύσκολο..  τωρα είναι 7,5ο μηνών 

Χμ..το έχω ακούσει ότι είναι λίγο δύσκολο όταν κόβεις τον θηλασμό στα δύο γεύματα μόνο..το παιδί το έχει σαν χαλάρωση εκτός από φαγητό οπότε του έρχεται κάπως ..είναι σαν να κόβεις την πιπίλα.. εγώ δεν θήλασα πολύ μόνο καμία 15 μέρες μιας και μετά το γάλα μου κόπηκε εντελώς γιατί είχα υπερκόπωση και απλά σταμάτησε από μόνο του...με το μπουκάλι ήταν πολύ πιο εύκολο εννοείται να ξεκινήσει τα γεύματα κλπ αλλά την πιπίλα αργότερα κάναμε μεγάλη προσπάθεια ώστε να την σταματήσουμε...

Όλα γίνονται όμως..υπομονή και επιμονή και θα γίνει. Έχω μια γνωστή που το παιδί της είναι στα 5 και θηλάζει ακόμη...τρώει τα πιτογυρα και μετά στήθος 🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. !! Ναι αύριο περιμένω!!! Εκανα πάλι πριν λίγο πάλι αρνητικο! Θα φανεί…

Καλημερουδια στην αγαπημένη μου κοινότητα !!! Απ οτι θυμάμαι εχεις πάρει hometest τα οποία έχουν δείκτη 0.25iu. Που σημαίνει ειναι δυσκολο να δείξουν πριν τη καθυστέρηση! Οχι ομως και απίθανο ,γιατι στη @Rena92 της έδειξε πριν τη καθυστέρηση (ελπίζω να θυμάμαι καλα 😋😋). 
Σου εχει μείνει μια μερα ακομα !!!!κρατα γερά !!! Αν θες ετσι για τη περιέργεια κάνε ενα ωορηξιας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι οκάθε οργανισμός όπως και καθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική ! Να περάσουν οι μέρες παράνοιας να ησυχάσω 😂

Κοριτσι μου μαζι βαδίζουμε στο μονοπάτι της τρέλας!! Το ημερολόγιο μου βγάζει κυριακη περίοδο… όπου ειναι πιθανό μα μου ρθουν Σάββατο μεσημεράκι !! Και ρωτώ εγώ ,τεστακι κανουμε νωρίτερα ;;;;; 😖😖🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Καλημερουδια στην αγαπημένη μου κοινότητα !!! Απ οτι θυμάμαι εχεις πάρει hometest τα οποία έχουν δείκτη 0.25iu. Που σημαίνει ειναι δυσκολο να δείξουν πριν τη καθυστέρηση! Οχι ομως και απίθανο ,γιατι στη @Rena92 της έδειξε πριν τη καθυστέρηση (ελπίζω να θυμάμαι καλα 😋😋). 
Σου εχει μείνει μια μερα ακομα !!!!κρατα γερά !!! Αν θες ετσι για τη περιέργεια κάνε ενα ωορηξιας 

Καλημέρα κορίτσια!! 
Εγώ τα one step είχα αγάπη, που είναι πιο ευαίσθητα! Για τα hometest έχω ακούσει ότι δεν δείχνουν πολύ νωρίς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 
Εγώ τα one step είχα αγάπη, που είναι πιο ευαίσθητα! Για τα hometest έχω ακούσει ότι δεν δείχνουν πολύ νωρίς! 

Και γώ σ αυτό ελπίζω !! Άντε να δούμε τι θα γίνει 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

Κοριτσι μου μαζι βαδίζουμε στο μονοπάτι της τρέλας!! Το ημερολόγιο μου βγάζει κυριακη περίοδο… όπου ειναι πιθανό μα μου ρθουν Σάββατο μεσημεράκι !! Και ρωτώ εγώ ,τεστακι κανουμε νωρίτερα ;;;;; 😖😖🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Κορίτσια μου που περιμένουμε σχεδόν μαζί!

Τα συμπτώματα συνεχίζονται ως εξής:

Ενοχλήσεις σε κοιλιά και στήθος

Πρησμένο στήθος

Στιγμιαίες ζαλάδες (αλλά ίσως να είναι και ίλιγγος γτ έχω πάθει στο παραλθόν δυο τρεις φορές ή κούραση)

Κι εχθές  ένιωσα ένα στιγμιαίο έντονο πόνο σε σημείο στην κοιλιά μου (βέβαια ίσως κι αυτό να οφειλόταν σε απότομη κίνηση)

Οπότε είμαι κι εγώ στο σκοτάδι!!

φφφφ.. ποιος περιμένει μέχρι την επόμενη βδομάδα???????😭😭😭

😁😁😁

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...