Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Έδωσα αίμα για χοριακή...έως τις 8 θα ξέρω.. 

Καλημέρα κοριτσι μου!!!!! Περιμένουμε νέα σου!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά 🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημεραα σε ολεςςς!!

Εγώ κορίτσια μου χθες επιτέλους είχα την πρώτη επαφή του μήνα!! Τεστακι δεν πρόλαβα να κάνω ξανά χθες. Θα κάνω ένα σήμερα όμως. Το αρνητικό είναι ότι αύριο φεύγει ο άντρας μου με τον μικρό στο χωριό για το Πάσχα και εγω επειδή θα δουλεύω και Μ.Σαββατο θα πάω μετά τη δουλειά. Οπότε ότι και να δείξει το τεστ σήμερα θα είναι η τελευταία επαφή μέσα στις μέρες ωορηξιας...αλλά δε πειράζει! Είπαμε ! Αν είναι να γίνει μπορεί να γίνει και με μια μόνο επαφή! Δεν θέλω να του πω καθόλου ότι είμαι σε γόνιμες και να μείνει έχοντας αυτό στο νου. Εγώ θα πάω όταν σχολασω το Μ. Σάββατο αλλά εκτός του ότι θα έχουν περάσει οι μέρες ,δεν μπορεί να γίνει τίποτα εκεί γιατί κοιμόμαστε στο ίδιο δωμάτιο με τον μικρό και είναι κομματάκι δύσκολο! 

 

Άντε μωρή τρέλα μπήκες στο love zone κ εσυ!!!!! Έλα ελαααα δν πέφτουμε!!! Άλλωστε αυτό το μήνα είχαμε περιστατικο που το θετικό  ήρθε με μια επαφή 🥰🥰 όποτε εσυ 
don’t worry!!!! Ο,τι είναι να γίνει θα γίνει αγάπη !!!!! ❤️🙏

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημεραα σε ολεςςς!!

Εγώ κορίτσια μου χθες επιτέλους είχα την πρώτη επαφή του μήνα!! Τεστακι δεν πρόλαβα να κάνω ξανά χθες. Θα κάνω ένα σήμερα όμως. Το αρνητικό είναι ότι αύριο φεύγει ο άντρας μου με τον μικρό στο χωριό για το Πάσχα και εγω επειδή θα δουλεύω και Μ.Σαββατο θα πάω μετά τη δουλειά. Οπότε ότι και να δείξει το τεστ σήμερα θα είναι η τελευταία επαφή μέσα στις μέρες ωορηξιας...αλλά δε πειράζει! Είπαμε ! Αν είναι να γίνει μπορεί να γίνει και με μια μόνο επαφή! Δεν θέλω να του πω καθόλου ότι είμαι σε γόνιμες και να μείνει έχοντας αυτό στο νου. Εγώ θα πάω όταν σχολασω το Μ. Σάββατο αλλά εκτός του ότι θα έχουν περάσει οι μέρες ,δεν μπορεί να γίνει τίποτα εκεί γιατί κοιμόμαστε στο ίδιο δωμάτιο με τον μικρό και είναι κομματάκι δύσκολο! 

 

Κάνε εσυ τη προσπάθεια Σου και ποτε δεν παει χαμένο λιγο ευχάριστο σεξ!!!! 😋😋😋 και που ξερεις ,μπορει και αυτές οι λίγες όπως λες και εσυ επαφουλες να ειναι και οι κατάλληλες για να καρπωθείς το σποράκι σου !!! 😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια χθες ,16η ημέρα κύκλου με ωορηξια λογικά 14η , χθες είχα πόνο χαμηλά δεξιά … και λεω λες;;;;; Οποτε χθες το βραδυ επειδή είχαμε βγει … λεω ευκαιρία .. Οποτε όταν γυρίσαμε … 😋😋

@Mpourmpoulo εχω feeling για σενα αυτη τη φορά να ξερεις …. Πως στο γενέθλιο σου θα εχεις το καλύτερο δωρακι !!! 🎁🎁 ποτε ξεκινάς τεστακια;

εγω αυτα που παρηγγειλα τη Δευτέρα μου ήρθαν μολις …… 😋😋🥰 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 

@Elli13 μπράβο κορίτσι μου υπέροχα τα νέα σου πέρασε και η αυχενική ήρθε η ώρα να χαρεις με την εγκυμοσύνη σου και να ανακοινώσεις στους δικούς σου χωρίς φόβο.. εγω θα κάνω μια πρόβλεψη για το φύλο του μωρού και θα πω πως είναι κοριτσάκι 💕 

@marinamanoulitsaπεριμένουμε την χοριακη εύχομαι ένα μεγάλο νούμερο κορίτσι μου.. 😊

@Cat96 άλλαξε επείγοντος γιατρό η μαία αυτήν δεν κάνει για εσενα καλώς ή κακος θα συναναστρέφεστε μαζί όποτε δεν είναι ότι καλύτερο.. συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη και περιμένουμε χοριακη 😊

@Rena92@Tinasardin8689 περιμένουμε νέα από τους γιατρού σας κορίτσια 

@Girly εμείς περίμενα με σχεδόν μαζί περίοδο.. εσενα σου ήρθε μπήκες και love zone και εγω ακόμα περιμένω να έρθει 41 μερες σήμερα και έχω ακόμα δρόμο από ότι βλέπω ☹️

IMG_3420.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

@Elli13 μπράβο κορίτσι μου υπέροχα τα νέα σου πέρασε και η αυχενική ήρθε η ώρα να χαρεις με την εγκυμοσύνη σου και να ανακοινώσεις στους δικούς σου χωρίς φόβο.. εγω θα κάνω μια πρόβλεψη για το φύλο του μωρού και θα πω πως είναι κοριτσάκι 💕 

@marinamanoulitsaπεριμένουμε την χοριακη εύχομαι ένα μεγάλο νούμερο κορίτσι μου.. 😊

@Cat96 άλλαξε επείγοντος γιατρό η μαία αυτήν δεν κάνει για εσενα καλώς ή κακος θα συναναστρέφεστε μαζί όποτε δεν είναι ότι καλύτερο.. συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη και περιμένουμε χοριακη 😊

@Rena92@Tinasardin8689 περιμένουμε νέα από τους γιατρού σας κορίτσια 

@Girly εμείς περίμενα με σχεδόν μαζί περίοδο.. εσενα σου ήρθε μπήκες και love zone και εγω ακόμα περιμένω να έρθει 41 μερες σήμερα και έχω ακόμα δρόμο από ότι βλέπω ☹️

IMG_3420.jpeg

Περιμένεις ν ρθει η περίοδος ;;;; Κορίτσι μου μήπως είναι έγκυος;;; Με τόσο θετικό τεστ lh σίγουρα κατι από γίνεται ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Αχχχχ ναι , το πατρικό μου είναι Κερατσίνι!!! Στείλε μου σε προσωπικό μήνυμα το τηλέφωνο του κορίτσι μου ❤️

Ναι αμέ, είχα όπως και τον προηγούμενο μήνα μετά την ωορρηξία την 5 με 6 μέρα μέχρι και σήμερα πονακια σαν κράμπες στο κέντρο χαμηλά, ξύπναγα πάλι με στεγνό στόμα και όλη μέρα ήθελα νερό, μετραω καο την θερμοκρασία μου η οποία μετά την 6 μέρα κυμαίνεται στους 36.6 ή 36.7. Φουσκωματα στο στομάχι, ρεψιματα και συχνοουρια. Νομίζω τα έχω πει ολαα...αααα και κάτι σαν τσιμπιες στο στήθος, σαν να με χτύπαγε στιγμιαία ηλεκτρικό ρεύμα! 

Προσπαθώ να τα καταγράφω κιολας για να ξέρω τι μου γίνεται αλλά δεν είναι πάντα εύκολο 

Λοιπόν θα σου πω ότι έχω εγώ ένα προαίσθημα για εσένα αυτόν τον μήνα. Δεν ξέρω τι είναι αλλά νιώθω ότι έχεις μπει σε αυτό τον κύκλο με άλλη διάθεση και μου βγάζεις ένα πολύ θετικό feeling!!! Νομίζω είμαστε πολύ κοντά στο να σε ταράξουμε στις ευχές για μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ❤️

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Παρηγγειλα τα home test εγώ και ωορρηξιας και εγκυμοσυνης!!! Όχι;;;; 
λες μωρέ κορίτσι μου;;; Για πες τι αλλά συμπτώματα έχεις; Εγώ όλη μέρα διάσπαρτα τσιμπήματα κράμπες τραβήγματα ποτέ το ένα ποτέ το άλλο, χθες πονουσα δεξια στην ωοθηκη! Έχω ρεψίματα και εγώ και λίγο πιάνει το στήθος όταν το ακουμπάω!!! Δν είναι βέβαια πρισμενο!!! 

@Kate1992 σου επισυναψα το μήνυμα όπου λέω αναλυτικά τα συμπτωματακια μου. Εγώ πάντως αυτή την φορά έχω κομα πονακια που στην βιοχημικη σταμάτησαν σχετικά νωρίς, εγώ το παίρνω ως καλό σημάδι. Κάνε γρήγορα τεστ δεν αντέχουμε άλλο αναμονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

@Elli13 μπράβο κορίτσι μου υπέροχα τα νέα σου πέρασε και η αυχενική ήρθε η ώρα να χαρεις με την εγκυμοσύνη σου και να ανακοινώσεις στους δικούς σου χωρίς φόβο.. εγω θα κάνω μια πρόβλεψη για το φύλο του μωρού και θα πω πως είναι κοριτσάκι 💕 

@marinamanoulitsaπεριμένουμε την χοριακη εύχομαι ένα μεγάλο νούμερο κορίτσι μου.. 😊

@Cat96 άλλαξε επείγοντος γιατρό η μαία αυτήν δεν κάνει για εσενα καλώς ή κακος θα συναναστρέφεστε μαζί όποτε δεν είναι ότι καλύτερο.. συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη και περιμένουμε χοριακη 😊

@Rena92@Tinasardin8689 περιμένουμε νέα από τους γιατρού σας κορίτσια 

@Girly εμείς περίμενα με σχεδόν μαζί περίοδο.. εσενα σου ήρθε μπήκες και love zone και εγω ακόμα περιμένω να έρθει 41 μερες σήμερα και έχω ακόμα δρόμο από ότι βλέπω ☹️

IMG_3420.jpeg

Τεστακι εγκυμοσύνης εχεις στο σπίτι ;;;;;

τι κύκλο εχεις συνήθως;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αγάπες μου γλυκες όχι όχι δεν πήρα άλλο τεστακι.. Έδωσα αίμα και θα μάθω σε λίγες ώρες....εχω ακόμα καφέ αίμα και πόνο... Θα δείξει.. Ότι και να γίνει μαζί εδώ θα τα λέμε όλα... Σας αγαπώ για την τεράστια στήριξη σας σε όλα 🙏😘 και εγώ είμαι εδώ για όλες!!! Έχουμε δεθεί τρελά και πραγματικά πιστεύω ότι όλες μια μέρα θα καταφέρουμε να κρατήσουμε το πολυπόθητο μωράκι μας αγκαλια!!! 

@Girly εντάξει 2 επαφές μέσα σε γονιμες είναι σούπερ.. Αν είναι να γίνει θα γίνει... Αυτό να σκέφτεσαι... 

Εγώ είμαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε υπέροχα. Ίσως είχες μια μικρή αποκόλληση και γιναυτο το αίμα. Με τα.  Utrogestan  θα φύγει και το αίμα και όλα θα πάνε τέλεια. Έπαιρνα και εγώ γιατί στην αρχή είχα και εγώ λίγο αιματακι και όλα κύλησαν υπέροχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Άντε μωρή τρέλα μπήκες στο love zone κ εσυ!!!!! Έλα ελαααα δν πέφτουμε!!! Άλλωστε αυτό το μήνα είχαμε περιστατικο που το θετικό  ήρθε με μια επαφή 🥰🥰 όποτε εσυ 
don’t worry!!!! Ο,τι είναι να γίνει θα γίνει αγάπη !!!!! ❤️🙏

 

 

Ετσιιιι!! Επιτέλους μπήκα και γω!! Από εκεί που δεν κρατιόμασταν αυτόν τον μήνα ...είχαμε τόσες μέρες αποχή!! Αλλά δε πειράζει!! Οολα για καλό!!!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Κάνε εσυ τη προσπάθεια Σου και ποτε δεν παει χαμένο λιγο ευχάριστο σεξ!!!! 😋😋😋 και που ξερεις ,μπορει και αυτές οι λίγες όπως λες και εσυ επαφουλες να ειναι και οι κατάλληλες για να καρπωθείς το σποράκι σου !!! 😉😉😉

Αχχ ναιιι, ευχάριστο και ανέμελο μπορώ να πω! Και ας ήξερα! Δε με απασχολεί τόσο ότι θα φύγουν και δε θα έχω επαφές,όσο ότι θα φύγουν και δε θα τους βλέπω! Αλλά ο μικρός θα περάσει όμορφα εκεί,θα τρέχει θα παίζει στον κήπο ,οπότε ας πάνε με το καλό και όσο αφορά την σύλληψη αν είναι να έρθει για καλό ,ξέρει πότε θα γίνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

@Elli13 μπράβο κορίτσι μου υπέροχα τα νέα σου πέρασε και η αυχενική ήρθε η ώρα να χαρεις με την εγκυμοσύνη σου και να ανακοινώσεις στους δικούς σου χωρίς φόβο.. εγω θα κάνω μια πρόβλεψη για το φύλο του μωρού και θα πω πως είναι κοριτσάκι 💕 

@marinamanoulitsaπεριμένουμε την χοριακη εύχομαι ένα μεγάλο νούμερο κορίτσι μου.. 😊

@Cat96 άλλαξε επείγοντος γιατρό η μαία αυτήν δεν κάνει για εσενα καλώς ή κακος θα συναναστρέφεστε μαζί όποτε δεν είναι ότι καλύτερο.. συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη και περιμένουμε χοριακη 😊

@Rena92@Tinasardin8689 περιμένουμε νέα από τους γιατρού σας κορίτσια 

@Girly εμείς περίμενα με σχεδόν μαζί περίοδο.. εσενα σου ήρθε μπήκες και love zone και εγω ακόμα περιμένω να έρθει 41 μερες σήμερα και έχω ακόμα δρόμο από ότι βλέπω ☹️

IMG_3420.jpeg

Μαρηηηη! Μαρή τι είναι αυτό??!! Τι θετικό καραμπαμ τεστ είναι αυτό??! Τέτοιες μέρες και δεν έχεις κάνει ήδη 26538163617 τεστ εγκυμοσύνης??!?! άσε κινητα, άσε δουλειές,άσε ότι κανείς και τρέχα τώρα πάρε ένα τεστ εγκυμοσύνης!!

Καλεεε δε σας προλβαινουμε πιαααα!! Ρε @Rena92  τι θέμα έχεις ανοίξει???!?!?!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρήκα 2 ξεχασμένα εγκυμοσυνης είχαν μπερδευτεί με τα ωορρηξιας νόμιζα δεν είχα άλλα

αρνητικό είναι το εγκυμοσυνης  

@efakii δεν είχα σταθερό κύκλο πριν τωρα μετά την γεννά δεν ξέρω 2 φορές είχα περίοδο όλο και όλο τωρα προσπαθω να μάθω ξανά από την αρχή τον κύκλο μου 

αλλά βλέπω αν δεν κοπεί ο θηλασμός να παρω ξανά χάπι για την προλακτινη θετικό τεστ δύσκολα να δω με τέτοια που μου κάνουν οι ορμόνες μου 😕

IMG_3421.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Καλεεεε ΤΙ ΟΜΟΡΦΑ ΝΕΑ διάβασα???? Γεμίσαμε γεμάτες κοιλίτσες και όμορφα νέα από τα κορίτσια που είναι ήδη εγκυούλες 😍

@marinamanoulitsa Εύχομαι μια τεράστια χοριακή. Αυτά κι αν είναι νέα!!!!!!!

@Girly αφού είχατε επαφές στην ωορρηξία τότε αν είναι να έρθει το σποράκι θα έρθει 🥰

@Kate1992 από ότι βλέπω έχουμε και ίδια ηλικία 😋 Έχεις πάρα πολλά θετικά συμπτώματα. Πότε δεν περιμένεις? Ανυπομονώ να δω θετικό τεστάκι σου.

@Mpourmpoulo πολύ μ' αρέσει να διαβάζω τα μηνύματα σου. Ελπίζω να είναι ο τυχερός σου μήνας γιατί από ότι είδα έδωσες γούρι σε πολλά κορίτσια και ήρθε η σειρά σου τώρα 🥰

Εμένα Δευτέρα πρωί πρωί μου ήρθε η κακούργα. Στην ώρα της. Έτσι χωρίς φόβο και πάθος. 

Όμως η αλήθεια είναι ότι πλέον κατάλαβα πόσο το θέλω και από ότι είδα σύμφωνα με την εφαρμογή που έχω στο κινητό και πέφτει ακριβώς μέσα, ότι την άλλη Παρασκευή έχω ωορρηξία και λέω μήπως...έτσι μήπως να γίνει ελεύθερα η επαφή. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

 

@Kate1992 σου επισυναψα το μήνυμα όπου λέω αναλυτικά τα συμπτωματακια μου. Εγώ πάντως αυτή την φορά έχω κομα πονακια που στην βιοχημικη σταμάτησαν σχετικά νωρίς, εγώ το παίρνω ως καλό σημάδι. Κάνε γρήγορα τεστ δεν αντέχουμε άλλο αναμονή 

Νωρίς δν είναι γ τεστ;;; Είμαι 6 μέρα πριν την περίοδο!! Κ απ όταν ξεκίνησαν τα πονάκια ήμουν 10 μέρες πριν … κ δν έχω και της one step που είναι πρώιμης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Βρήκα 2 ξεχασμένα εγκυμοσυνης είχαν μπερδευτεί με τα ωορρηξιας νόμιζα δεν είχα άλλα

αρνητικό είναι το εγκυμοσυνης  

@efakii δεν είχα σταθερό κύκλο πριν τωρα μετά την γεννά δεν ξέρω 2 φορές είχα περίοδο όλο και όλο τωρα προσπαθω να μάθω ξανά από την αρχή τον κύκλο μου 

αλλά βλέπω αν δεν κοπεί ο θηλασμός να παρω ξανά χάπι για την προλακτινη θετικό τεστ δύσκολα να δω με τέτοια που μου κάνουν οι ορμόνες μου 😕

IMG_3421.jpeg

Με τον γιατρό σου εχεις επικοινωνήσει;;; Μια σειρά απο ορμονολογικές θα ήταν απαραίτητες !! 
κριμας 😖😖😖 εγω ειδα το ωορηξιας τούμπανο και λεω νααααα ορίστε το επόμενο σποράκι !! 
δεν πειραζει ! Προέχει να φτιάξεις τον κύκλο σου πρώτα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Νωρίς δν είναι γ τεστ;;; Είμαι 6 μέρα πριν την περίοδο!! Κ απ όταν ξεκίνησαν τα πονάκια ήμουν 10 μέρες πριν … κ δν έχω και της one step που είναι πρώιμης! 

Αν μπορεις να κρατηθείς ακομα 2 μερουλες !!! Ειναι 2 μερουλες ;;; Θα βάψουμε αυγά ,κανα τσουρέκι …. Τσουυυυυπ περασαν και ούτε που θα το καταλάβεις ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@rena @Cat96 @marinamanoulitsa για ρίχτε λίγη μπεμπεδοσκονη σας παρακαλώ …. Πλησιάζουν οι μέρες για τα τεστ πρωινής ανίχνευσης …..🤰🤰🤰👶🏼🍼 

να παίρνουμε σειρά και οι επόμενες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Έδωσα αίμα για χοριακή...έως τις 8 θα ξέρω.. 

Στέλνω άπειρη θετική ενέργεια για μια μεγάλη χοριακή!!! Θα αναμένουμε τα νεα σου με αγωνία και παράλληλα θα σου πω για φίλη μου που είχε αίμα σαν περιοδο για 2 μήνες σε τέτοιο βαθμό που νομιζε ότι ειχε κανονικά περίοδο καθώς οι μέρες συνέπεφταν με τις αναμενόμενες. Έφτασε 2 μηνων για να καταλαβει οτι ειναι εγκυος και αυτό το υποψιάστηκε από πόνο στις θηλές. Τώρα ο γιος της ειναι 15 χρονων!!! Ολα καλά θα πάνε κορίτσι μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Βρήκα 2 ξεχασμένα εγκυμοσυνης είχαν μπερδευτεί με τα ωορρηξιας νόμιζα δεν είχα άλλα

αρνητικό είναι το εγκυμοσυνης  

@efakii δεν είχα σταθερό κύκλο πριν τωρα μετά την γεννά δεν ξέρω 2 φορές είχα περίοδο όλο και όλο τωρα προσπαθω να μάθω ξανά από την αρχή τον κύκλο μου 

αλλά βλέπω αν δεν κοπεί ο θηλασμός να παρω ξανά χάπι για την προλακτινη θετικό τεστ δύσκολα να δω με τέτοια που μου κάνουν οι ορμόνες μου 😕

IMG_3421.jpeg

Θα συμφωνήσω με το @efakii μας ότι καλό θα είναι να επικοινωνήσεις με τον γιατρό για να σε κατευθύνει να κάνεις ορμονικές.. και εγώ μόλις είδα το ωορηξιας που βγάζει μάτι έπαθα σοκ! Θα κρατήσω μια μικρή πισινή όμως για σένα. Μίλησε μαζί του σήμερα κιόλας πριν κλείσει και αυτός και τα πάντα για το Πάσχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Νωρίς δν είναι γ τεστ;;; Είμαι 6 μέρα πριν την περίοδο!! Κ απ όταν ξεκίνησαν τα πονάκια ήμουν 10 μέρες πριν … κ δν έχω και της one step που είναι πρώιμης! 

Πότε έκανες ωορρηξία ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Νωρίς δν είναι γ τεστ;;; Είμαι 6 μέρα πριν την περίοδο!! Κ απ όταν ξεκίνησαν τα πονάκια ήμουν 10 μέρες πριν … κ δν έχω και της one step που είναι πρώιμης! 

Αν δεν έχεις πρώιμης εννοείται ότι είναι νωρίς. Κανένα άλλο δε θα δείξει.. για άλλη μια φορά θα συμφωνήσω με το εφακι μας και θα σου πω και εγώ να περιμένεις λίγο ..λίγο τα αβγά λίγο τα τσουρέκια...θα φτιάχνεις και θα λες...εεε για να δούμε...1μισι κιλό αλεύρι...4 αβγά...1 τεστ εγκυμοσύνης...εεχμμμ 1 πορτοκάλι ήθελα να πω...χαχαα και κάπως έτσι θα περάσουν οι μέρες!! Λίγες έμειναν! Και νομίζω το πασχαλινό δώρο;κι σου ε ε έρχεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η efakii είπε:

@rena @Cat96 @marinamanoulitsa για ρίχτε λίγη μπεμπεδοσκονη σας παρακαλώ …. Πλησιάζουν οι μέρες για τα τεστ πρωινής ανίχνευσης …..🤰🤰🤰👶🏼🍼 

να παίρνουμε σειρά και οι επόμενες 

σου στέλνω άπειρη μπεμπεδόσκονη...φουυυ φουυυυ να πάει παντού σε όλες μας και να έρθουν πολλά μωράκια που θα μείνουν και στι κοιλίτσες μας ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Βρήκα 2 ξεχασμένα εγκυμοσυνης είχαν μπερδευτεί με τα ωορρηξιας νόμιζα δεν είχα άλλα

αρνητικό είναι το εγκυμοσυνης  

@efakii δεν είχα σταθερό κύκλο πριν τωρα μετά την γεννά δεν ξέρω 2 φορές είχα περίοδο όλο και όλο τωρα προσπαθω να μάθω ξανά από την αρχή τον κύκλο μου 

αλλά βλέπω αν δεν κοπεί ο θηλασμός να παρω ξανά χάπι για την προλακτινη θετικό τεστ δύσκολα να δω με τέτοια που μου κάνουν οι ορμόνες μου 😕

IMG_3421.jpeg

Νομίζω είναι μικρό ακόμα το μωράκι σου και είναι λογικό η περίοδος να είναι ακόμα άστατη. Ειδικά αν θηλάζεις κι όλας τότε είναι απόλυτα φυσιολογικό. Εμένα μου είχε έρθει μετά την γέννα στους 6-7 μήνες και μετά πάλι στους 9 και γενικά κάθε 2-3 μήνες ερχόταν. 

Οπότε μην αγχώνεσαι. Το κάνει το σώμα για να προφυλάξει από τυχόν νέα εγκυμοσύνη, άσχετα που τελικά πολλές μένουν έγκυες αρκέτα νωρίς γιατί λογω μη περιόδου δεν ξέρουν πότε θα κάνουν ωορρηξία.

Αφού είχες θετικό τεστ ωορρηξίας σημαίνει ότι σήμερα είναι ημέρα πάντως 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον αυτα ειναι τα φτηνά τεστακια που σας έλεγα. Το πανω εχει 0.89 με δείκτη 0.10iu … και λεει πως μπορεις με ούρα ή όρο (αίμα) … Οχι Οχι ηρεμήστε δεν θα αρχίσω να τρυπιέμαι 😂😂😂

και τα κατω έχουν 1.10 !! Για να δουμε …

4D9583FA-EF49-4C11-842A-D9CA16E17961.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα και καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! Εγώ έχω μία άλλη περίπτωση συγγενούς ανωμαλίας, έχω δίκερο μήτρα που είναι χωρισμένη σε 2 κοιλότητες. Όσους γυναικολόγους είχα επισκεφθεί μου έλεγαν ναι θα κάνεις παιδί αλλά θα έχεις 2-3 αποβολές μέχρι να ανοίξει λίγο η μήτρα! Ταλαιπωρη΄θηκα αρκετά και άλλαξα 4 γιατρούς μέχρι να καταλήξω στον τωρινό. Στο μεταξύ είχα 4 αποβολές και ανακαλύψαμε και μία αδυναμία στο σπέρμα. Εν τέλει έχω τώρα την κόρη μου, 15 μηνων, με φυσική σύλληψη! Είμαι τώρα 40 ετών, ελπίζω να σου έδωσα θάρρος!!!
    • Καλησπέρα @AGAPOULLA1993! Το αντιμετώπισα κ εγώ αυτό με την μικρή μου. Διήρκησε λιγο παραπανω απο χρονο , μετα σταδιακά τα προσθέσαμε κ τώρα στα 2.5 έτη τρώει τα πάντα.  Ως προς τον θηλασμό ναι , δεν έτρωγα τίποτα που να περιέχει έστω κ ίχνη. Είναι λίγο δύσκολο στην αρχή αλλά μετά είναι μια συνήθεια. Εμείς θηλασαμε μέχρι τα 2 έτη,  οπότε όπως καταλαβαίνεις το περάσαμε μαζί!! Σου στέλνω μπόλικη δύναμη και υπομονή!! 
    • Άντε ωραία ξεκινήσατε και εγω τώρα λέω αύριο να κάτσω να τα ξεδιαλέξω να βγάλω αυτά που θα χρειαστώ για τους πρωτους μηνες γιατί τα έχω λίγο μπερδεμένα όλα μαζί καλοκαιρινά χειμωνιάτικα δεν τα έχω χωρίσει 
    • Και εγω δεν έχω πάρει μπιμπιλινα καθόλου και μερικά αλλά πραγματακια που θα χρειαστώ  γιατι αγχώνεσαι μήπως τελικά δεν σου τα στείλει καθόλου και ψάχνεσαι τελευταία στιγμή ; Γιατί αν σου τα στείλει και αργότερα δεν σε πειράζει ένα καθάρισμα θα θέλουν μόνο  αλλα να πω την αλήθεια και εμένα μου έστειλε η ξαδέρφη  μερικά πράγματα πληρωσα μεταφορική να έρθουν στο χωριό και τελικά ήταν άχρηστα πχ το κάθισμα του αυτοκινήτου ήταν για πέταμα αγόρασα άλλο τελικά και μερικά ακόμα που μου έστειλε τα πέταξα έκλαψα τα λεφτά που έδωσα στην μεταφορική 😕
    • Εγω γενικα κοιμάμαι το βράδυ λίγο όταν αλλαζω πλευρό ζορίζομαι και η ζεστη με ενοχλεί αρκετα αλλά γενικα κοιμάμαι ακόμα  εγω καμία φορά πονάω ανάμεσα από τα πόδια στους προσαγωγούς με πιάνουν κάτι απότομα για λίγο και με αφηνει  Και τα πόδια μου πρήζονται αρκετά αλλά γενικα δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα  ακόμα τουλάχιστον 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...