Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Η γραμμή φάντασμα είναι γραμμή εξάτμισης η γραμμή indent. Το τέστ είναι αρνητικό φυσικά απλά αυτή η γραμμή φάντασμα όπως την ονόμασε η @Girly υπάρχει στο τέστ και από κοντά φαίνεται. Απλά το δείχνω για να ξέρουμε πόσο συχνά βγαίνει!! Σχεδόν συνέχεια δηλαδή!! 

Μια γυναίκα σαν εμένα και πολλές άλλες εδώ στο φόρουμ που προσπαθούν για σύλληψη χρονιά (2 σχεδόν) δεν είναι εύκολο να κρατηθεί και να μην κάνει τέστ!! Γιατί δεν είναι οι 14 μέρες για την αναμονή των αποτελεσμάτων αλλά είναι όλες οι 14 μέρες στα 2 χρόνια!! Εγώ προσωπικά καμία απογοήτευση δεν παίρνω όταν βλέπω το αρνητικό αποτέλεσμα στο τεστ γιατί Ξεκινάω με απογοήτευση όλη την διαδικασία από την 1η μέρα περιόδου μέχρι και την επόμενη κατά βάθος μόνο η απογοήτευση υπάρχει και τίποτα άλλο! Τόσο πολύ που +1 ακόμα αρνητικό τέστ δεν κάνει καμία διαφορά! Το αρνητικό τέστ είναι το δεδομένο πλέον για τις γυναίκες που προσπαθούν χρόνια! Τουλάχιστον για μένα!!!

 

Νομίζω καμία κοπέλα που προσπαθεί τοσο καιρό ,όπως και γω 2 χρόνια σφραγισμένα,πως δεν μπαίνει στα διαδικασία να κανει τεστ νωρίτερα. Που τελικα αποδεικνύεται ιδιατερα ψυχοφθόρο. Δεν φτάνουν όλα τα αλλα θελουμε να ταλαιπωρούμε Εξτρα τη ψυχούλα μας! 
οντως στο δικό σου τεστακι γραμμή με χρωμα δεν βλεπω. Και γω ετσι τη πάτησα το προηγούμενο μήνα με τα τεστακια αυτα. Οποτε ειπα ,όσο αντέξω δεν βάζω και το χέρι μου στο ευαγγέλιο, πως τεστ αν δεν εχω καθυστέρηση δεν πρόκειται να ξανακάνω. 
η λαχτάρα μας φταίει για όλα ,λογικό ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε ; Εγώ βγήκα για ποτακι και πριν βγω κατά της 9 έκανα πάλι ένα τεστακι ωορρηξιας και ήταν πιο σκουρο από το μεσημερι όποτε η ορμόνη ανεβαίνει 😋 μετά θα γίνει δουλιτσα 😜😜😜

Σε ακούω ….. ειμαι όλη αυτιά ……. Κάναμε δουλιτσα χθες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου γεια σας 

Ειλικρινά σε προλαβαίνω να διαβάσω σχεδόν τίποτα. Είχαμε κάτι αναρωωτικες στη δουλειά και τρέχω όλη μέρα. Να πω συλλυπητήρια στη @marinamanoulitsa και σας εύχομαι να είστε πάντα γέροι και ευτυχισμένοι και να κάνετε κορίτσι τη γαμοβαφτιση όπως την επιθυμείτε!

Επίσης στα γρήγορα θα σας πω ότι οι εξετάσεις του άντρα μου όντως ήταν μια χαρά σε φυσιολογικά επίπεδα όλα αλλά ο γιατρός του είπε ότι πάντα παίρνει βελτίωση η υπόθεση οπότε αν θέλει να ξεκινήσει βασιλικό πολτό και χυμούς που περιέχουν ρόδι γιατί δυναμώνουν έξτρα το σπέρμα. Οι δικές μου εξετάσεις βγήκαν χθες το μεσημέρι και έχω ςκνευριστει αφάνταστα γιατί τις έστειλα στην γιατρό μου ,πήρα δύο φορές τηλέφωνο χθες και σήμερα και δεν μου έχει απαντήσει καν. Από ότι είδα χωρίς να έχω καμία ιδέα νομίζω είναι όλα μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια εκτός όμως από βιταμίνη d που είναι οι φυσιολογικές τιμές από 30-100 και η ανεπάρκεια από 21-29.. εγώ έχω μόλις 15.5 . Γενικά πραγματικά έχω θυμώσει πολύ που δεν έχει ασχοληθεί καν να μου πει οτιδήποτε για τις εξετάσεις. Και λυπάμαι πολύ γιατί είχα επενδύσει σε αυτή τη γιατρό και πίστεψα ότι θα είναι άνθρωπος που ενδιαφέρεται...μάλλον έκανα λάθος γιατί δε μπορώ να δεχτώ ότι δεν είχε 5 λεπτά καιρό να δει τις εξετάσεις και να μου απαντήσει...μάλλον θα πρέπει να αναζητήσω νέο γιατρό πράγμα που μου προκαλεί πάντα ιδιαίτερο άγχος. Κάθε πρόταση κορίτσια της Θεσσαλονίκης,δεκτή.

Πάμε στο σήμερα. Σήμερα λοιπόν ο άντρας μου από το πρωί δεν αισθανόταν πολύ καλά , έφυγε με τα χίλια παρακάλια που του έκανα από τη δουλειά και όταν ήρθε σπίτι ήταν με πυρετό 37.7. μέσα σε μία ώρα και αφού είχε πιει ήδη δυο παναντολ έξτρα ανέβασε 38μισο. Πόνουσε και ο λαιμός του. Εγώ έπρεπε να φύγω δουλειά. Πήρα στον άρον τον μικρό και τον πήγα στη μαμά μου για να; Ξεκουραστεί. Τον παρακάλεσα να κάνει τεστ κοβιντ και στρεπτόκοκκου μιας και γίνεται χαμός με στρεπτόκοκκο. Τελικά βγήκε θετικό. Αυτό κολλάει πολύ οπότε πήγα στο σχολασμα πριν λίγο και πήρα τον μικρό από την μαμά μου που αύριο πρωί έχει κανονίσει να φύγει και ήρθα να μείνω μόνη με τον μικρό στο σπίτι των πεθερικών μου που λείπουν στο χωριό. Μόλις κοιμησα τον μικρό (ενώ κοιμάται κανονικά 9 το πολύ) και έκατσα να κάνω ένα τσιγάρο. Αύριο περιμένω κατά τις 7 να γυρίσουν τα πεθερικά μου για να κρατήσουν τον μικρό και εγώ να φύγω δουλειά ...οπότε ούτε τρελιτσες ούτε τίποτα δεν έκανα...έτρεχα και δεν έφτανα! Για τις επόμενες 2-3 μερςς λογικά θα μείνω με τα πεθερικά μου η την Κυριακή που επιστρέφει η μαμά μου ,εκεί.  Αυτααααα 

 

Περαστικά κοριτσάκι μου στον αντρουλη σου 😊 κάνε λίγο υπομονή να περάσουν οι μέρες και να γυρίσεις με το καλό στο σπιτάκι σου! Τον Ιανουάριο είχε η αδερφη μου στρεπτόκοκκο και κόλλησε και η Μπέμπα και η πεθερά της αδερφής μου και ο γαμπρος μου και πήραν αντιβίωση για 10 μερες! Πρέπει να πάρει  αντιβίωση ο άντρας σου και την Τρίτη μέρα από την αντιβίωση δεν το κολλάει να ξερεις! Έτσι είπε ο γιατρός στην αδερφη μου μέχρι και στην Μπέμπα έδωσε αντιβίωση γτ άλλως είναι επίφοβο για τα παιδιά! Πάρτε τηλ ενα παθολόγο να σας δωσει οδηγίες!

οσο για την d σχεδόν όλος ο κόσμος έχει έλλειψη μη σε ανησυχεί αυτό θα σου δώσει να παρεις ❤️ περιμενουμε νέα σου κορίτσι μου🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα σας..  ελπίζω να είστε όλες καλά.. σήμερα το πρωί είπα να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης να ξεχάσω με τα υπόλοιπα προβλήματα!! Ξέρετε τι λένε έτσι? Αν θες να ξεχάσεις ένα πρόβλημα, βρες ένα άλλο!! 

Είναι 3-4 μέρες πριν την αναμενόμενη και νομίζω ότι βγήκε γραμμή φάντασμα εδώ.

Με τόσα μαθήματα που μας έκανε η @Girly πλέον ξέρουμε να τα ξεχωρίζουμε 

IMG20230408081009.jpg

Κορίτσι μου κάνε υπομονή μέχρι την αναμενόμενη 🙏 δυστυχώς αυτές οι γραμμές είναι μουφα! Εδώ την πατήσαμε με την @marinamanoulitsaπου ήταν και ροζ ! Σου εύχομαι να είναι θετικο κορίτσι μου❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Σε αυτό στηρίζομαι μήπως μείνει μέσα κάνα ζωντανό!!! 😜 Χθες δεν μπόρεσα με τίποτα είχα τρελό πονοκέφαλο ο οποίος συνεχίζει κ σήμερα κ ανακατωσουρες... Είμαι λίγο χάλια... Κ στεναχωρήθηκα που χάσαμε το χθεσινό... Έχουμε μόνο το σήμερα..  αν αντέξω για δυο επαφες να συμπληρώσω το χθεσινό 🫣... Αύριο φεύγει πάρα πολύ νωρίς οπότε δεν το βλέπω δυστυχώς... Ότι γίνει σήμερα κ αν γίνει κάνα θαύματακι... Ουφφφφ πως έτυχε έτσι....🥺

Κοριτσάκι μου ελάτε σήμερα σε επαφουλα και μην πιέζεται για δυο φορές αν δεν μπορείς γτ μόνο μια αρκεί❤️ σου εύχομαι να είναι η τυχερής ου μέρα και να πιάσεις το σπορακι σου❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια καλημέρα…διαβάζω τα νέα σας αλλά να σας πω την αλήθεια δεν έχω πολλή διάθεση να γράφω…αυτές οι ορμόνες δεν ξέρω τι κάνουν εκεί μέσα..και νομίζω μέχρι να νιώσεις το μωρό πάντα αναρωτιέσαι, άραγε είναι εκεί;τι γίνεται εκεί μέσα;..Εγώ ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει, περνάνε οι μέρες και σε μια εβδομάδα περίπου κλείνω κ τον τέταρτο αλλά λέω κάτσε κάτσε είναι νωρίς..Επίσης επειδή έχω μια ενδοκρινολόγο πολύ καλή αλλά αυστηρή…Με έχει βάλει να μετράω για ένα πενθήμερο το ζάχαρο τέσσερις φορές τη μέρα γτ οι μετρήσεις δεν της αρέσουν..δεν πλησιάζουν το όριο αλλά είναι σταθερά 95-100 και δικαίως προβληματίζεται…μόνο με το γάλα παρατήρησα ότι  δεν ανεβαίνει και προσέχω αρκετά γενικά….Αυτά τα νέα μου..Σχετικά με τις γραμμές φάντασμα να σας πω ότι εγώ σε κανένα τεστ δεν είδα γραμμή από αυτά που στέλνατε τις τελευταίες εβδομάδες…Εκτός από ένα…Αφήστε την καθυστέρηση να έρθει γιατί όλα αυτά παραπλανούν…Εγώ περίμενα τουλάχιστον τη μέρα της αναμενόμενης εννοείται σε αναμμένα κάρβουνα και θεωρώ την περίοδο των 14 η έργων μέχρι να έρθει η περίοδος την πιο ψυχοφθόρα αλλά μην κάνετε..προσπαθήστε να περιμένετε…Μακάρι ωστόσο @annitakianna να μην τη βλέπω εγώ και να τη δουν τα αλλά κορίτσια και φυσικά να είσαι….Σε όλες εύχομαι τα καλύτερα γιατί ακόμα και δικοί μας άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν τα άγχη μας…

Το σπορακι είναι εκεί και μεγαλωνειιιι ❤️ προσπάθησε να διώχνεις αυτές τις σκέψεις και ξεκινά να απολαμβάνεις την εγκυμοσυνη σου 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Σε ακούω ….. ειμαι όλη αυτιά ……. Κάναμε δουλιτσα χθες;;;

Έγινε η δουλιτσαααααα❤️❤️❤️ πριν βγούμε έκανα ένα ακόμη τεστακι ωορρηξιας και ήταν πιο σκουρο από τα προηγούμενα όποτε η ορμόνη ανεβαίνει ! Θα κάνω και ένα σήμερα μετά το μεσημερι προς το απόγευμα να δούμε τι θα δειξει ! Πιστεύω μέχρι αύριο θα βγει θετικο❤️❤️❤️ εσυυυυυ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έγινε η δουλιτσαααααα❤️❤️❤️ πριν βγούμε έκανα ένα ακόμη τεστακι ωορρηξιας και ήταν πιο σκουρο από τα προηγούμενα όποτε η ορμόνη ανεβαίνει ! Θα κάνω και ένα σήμερα μετά το μεσημερι προς το απόγευμα να δούμε τι θα δειξει ! Πιστεύω μέχρι αύριο θα βγει θετικο❤️❤️❤️ εσυυυυυ;;;;

Αααααααυυτα ειναι!!! Μπραβο !!! 
εγω σημερα ειμαι 13η ημέρα … αυριο ειναι η ημέρα ωορηξιας μου δηλαδή… χθες είχαμε 2 φορες επαφουλα ,όπου μετα δεν σηκώθηκα καθολου απ το κρεβατι ώσπου με πηρε ο ύπνος …  και λεω παλι αυριο να κανω μια επαφουλα …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Αααααααυυτα ειναι!!! Μπραβο !!! 
εγω σημερα ειμαι 13η ημέρα … αυριο ειναι η ημέρα ωορηξιας μου δηλαδή… χθες είχαμε 2 φορες επαφουλα ,όπου μετα δεν σηκώθηκα καθολου απ το κρεβατι ώσπου με πηρε ο ύπνος …  και λεω παλι αυριο να κανω μια επαφουλα …

Καλεεε είμαστε μάλλον ακριβώς τις ίδιες μέρες🙏❤️ αν έχετε διάθεση να έρθετε και σήμερα σε επαφή😊 και μετά και αύριο και μεθαύριο και παρά μεθαύριο😛 αν βγει θετικο αύριο εγώ θα έρθω σε επαφή μέχρι την Τρίτη ! Αν βγει μεθαύριο θα έρθω σε επαφή μέχρι την Τετάρτη δλδ να Καλυψώ τις δυο μέρες μετά το θετικο 😂 μακάρι να είναι ο τυχερός μας μηνας κορίτσι μουυυυ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλεεε είμαστε μάλλον ακριβώς τις ίδιες μέρες🙏❤️ αν έχετε διάθεση να έρθετε και σήμερα σε επαφή😊 και μετά και αύριο και μεθαύριο και παρά μεθαύριο😛 αν βγει θετικο αύριο εγώ θα έρθω σε επαφή μέχρι την Τρίτη ! Αν βγει μεθαύριο θα έρθω σε επαφή μέχρι την Τετάρτη δλδ να Καλυψώ τις δυο μέρες μετά το θετικο 😂 μακάρι να είναι ο τυχερός μας μηνας κορίτσι μουυυυ❤️ 

Επίσης έμεινα ξαπλωμένη και δεν σηκώθηκα και έβαλα και ένα μαξιλάρι κατω από την μέση-ποπό και μετά από μια ωρα το έβγαλα και κοιμήθηκα😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Επίσης έμεινα ξαπλωμένη και δεν σηκώθηκα και έβαλα και ένα μαξιλάρι κατω από την μέση-ποπό και μετά από μια ωρα το έβγαλα και κοιμήθηκα😜

Εγώ οπότε κοιμήθηκα χωρίς να πλυθω έπαθα ουρολοιμωξη... Είμαι και πολύ ευαίσθητη.. Παθαίνω πανεύκολα.. Οπότε δεν το ρισκάρω να μεινω όλο το βράδυ έτσι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ οπότε κοιμήθηκα χωρίς να πλυθω έπαθα ουρολοιμωξη... Είμαι και πολύ ευαίσθητη.. Παθαίνω πανεύκολα.. Οπότε δεν το ρισκάρω να μεινω όλο το βράδυ έτσι... 

αν έχεις τέτοιο θέμα να πλένεσαι μια ωρα μετά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/4/2023 at 10:57 ΠΜ, ο/η MayiaKa είπε:

Καλημέρα κορίτσια και σ' αυτό το θέμα, είμαι νέο μέλος και δυστυχώς αργούν να εμφανιστούν τα μηνύματά μου κι έτσι μέχρι να μου απαντήσετε έχω αλλάξει φάση, αλλά σας διαβάζω. 

Μετά τη δεύτερη σπερματέγχυση δυστυχώς αδιαθέτησα και δυστυχώς με πρόσφατες εξετάσεις εμφάνισα θέμα στο θυροειδή μου κι έτσι ο γιατρός μου είπε ότι θα περιμένουμε να ισορροπήσει κ μετά να ξεκινήσουμε οποιαδήποτε προσπάθεια εξωσωματικής. Αυτούς τους δύο μήνες είπαμε χαλαρά δεν κάνουμε ούτε σπερματέγχυση ούτε τεστ ωορρηξίας τίποτα, οι πιθανότητες άλλωστε είναι μικρές με ανεξήγητη υπογονιμότητα εδώ και 1,5 χρόνο προσπαθειών και τώρα με υπερθυρεοειδισμό.

Καλή επιτυχία σε όλες κι εύχομαι να ειναι ο τυχερός μήνας σας! 

Κοριτσάκι μου καλώς ήρθες στην ομάδα μας, νομίζω πως δεν χρήζει η περίπτωση σου άγχος! Ο θυρεοειδής όντως όταν είναι αρρύθμιστος δημιουργεί υπογονιμότητα αλλά είναι θεωρώ και το πιο εύκολο πράγμα να το φτιάξεις. Θα πάρεις το χαπάκι σου και με το που ρυθμιστεί θα δεις τσουπ θα μείνεις έγκυος! Σκέψου το θετικό της υπόθεσης ότι ξέρεις πιο είναι το πρόβλημα και διορθώνεται πανεύκολα 😉

Όλα θα πάνε τέλεια ! ❤️  

στις On 7/4/2023 at 11:05 ΠΜ, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια μου Καλημερουδια !!! 

Φαντάζομαι πως είναι δύσκολο να το βγάλεις απ’το μυαλό σου αυτό σαν ιδέα ότι μπορεί να συμβεί οπότε δεν θα στο πω! Αλλά θέλω να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς! Και αυτό θα βοηθήσει το σποράκι να χωθεί για τα καλά στην κοιλίτσα!!! 
Άρα σε τρεις μέρες ένα τεστάκι ωραιότατο μπορείς να το κάνεις να μας δώσεις κι εμάς μια χαρά!

Αχχ αγαπημένο μου κοριτσάκι, όντως είναι πολύ δύσκολο να βγει και πιστεύω πως θα ζώ με τον φόβο από τούδε και στο εξής και έχεις δίκιο είμαι αχάριστη στο να μιλάω ενώ ουσιαστικά υπήρχε σύλληψη και γρήγορη. Αλλά φαντάζομαι πως θα το καταλαβαίνετε και εσείς, δεν είναι πάντα εύκολο να βλέπεις την θετική πλευρά του πράγματος… γιατί ναι είχα σύλληψη αλλά δεν μπόρεσαν να το κρατήσω … είναι στιγμές που το βλέπω σαν προσωπική αποτυχία και ότι φταίω εγώ και όταν απελπίζομαι νιώθω ότι δεν θα συμβεί ποτέ και φοβάμαι!!!

Μπορεί να με αχάριστη και απαιτητική όπως με λέει και ο σύζυγός μου και ότι δεν έχω υπομονή.. μπορεί να με και εγωίστρια … ναι είμαι ! έτσι και αλλιώς το να φέρεις ένα παιδί σε αυτό τον κόσμο είναι καθαρά εγωιστική κίνηση που το θέλουμε εμείς οι εν δυνάμει γονείς και το θέλω εύκολα και γρήγορα όπως όλες μας. Είναι τόσο κακό αυτό που ζητάμε ρε κορίτσια ; Αν είναι ναι είμαστε εγωίστριες και ζητάμε πολλά από την ζωή, τι να πω;

Πέφτω ώρες ώρες σε άσχημους συλλογισμούς και λέω πως γίνεται κάποιες γυναίκες τόσο αδιάφορες και ακατάλληλες να γίνονται μητέρες, τα καταφέρνουν και λένε ήταν ατύχημα και δεν το θέλα και δεν έκανα και πολλά ακόμα και εδώ μέσα βλέπω τόσες γυναίκες που ουσιαστικά ζούμε και αναπνέουμε να φέρουμε ένα παιδάκι στον κόσμο και να το μεγαλώσουμε σαν βασιλιά / βασίλισσά.

Ίσως είμαι άδικη και κακιά και εγωίστρια, αλλά το βιολογικό ρολόι είναι πολύ αληθινό και χτυπάει επίμονα ώστε όλη την μέρα να σκέφτομαι μόνο αυτό και από δίπλα μια αποτυχία.

Για αυτό θαυμάζω κάθε μία εδώ μέσα που παλεύει και δεν τα παρατά σε καμία δυσκολία και σε καμία αποτυχία…ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΕΣ… λένε ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό και το πιστεύω. Απλά νιώθω ότι εγώ δεν είμαι τόσο δυνατή..

στις On 7/4/2023 at 1:03 ΜΜ, ο/η Pepe le pew είπε:

Κανονικά ξύλο θέλει αλλά τέλος πάντων.. Δεν ξεπέρασε ποτέ το γεγονός και αυτος και η μητέρα του ότι έχουμε χωρίσει και έχω προχωρήσει την ζωή μου και προσπαθεί μέσω των παιδιών και άλλα πολλά να μου κάνει πόλεμο. βέβαια το θέμα έχει ακολουθήσει πια την νομική οδό, οπότε ελπίζω να ηρεμήσω κάποια στιγμή.

αχχ κορίτσι μου, δεν είναι εύκολο αυτό που περνάς, δεν έχω προσωπική πείρα αλλά δεν χρειάζεται κάποιος να γνωρίζει βιωματικά ένα γεγονός για να καταλάβει τον ψυχολογικό πόλεμο που ΄δέχεσαι.

Ένα θα σου πω, εφόσον τα πράγματα έχουν τραβήξει την νομικό δρόμο, μην ασχολείσαι, μην ακούς καν κράτα αμυντική στάση και πρόσεχε τον εαυτό σου και στα θετικά έφυγες από αυτόν τον τοξικό άνθρωπο και από την συμπεριφορά του σου αποδεικνύει ότι έπραξες σωστά ❤️

στις On 7/4/2023 at 2:29 ΜΜ, ο/η singing in the rain είπε:

Πάντως αυτό που βλέπω ότι κάνουν κάποια κορίτσια και βλέπουν την ωορρηξία με τον γυναικολόγο τους δεν το είχα σκεφτεί!

αλλά να πληρώνω επίσκεψη κάθε τόσο να πηγαίνω? 

εμένα πάντως, αν και το τεστ γράφει να γίνεται από τις 10:00 έως τις 20:00, μόνο όταν ξυπνήσω μου δείχνει.. με τα πρώτα πρωινά ούρα δηλαδή..

ίσως γιατί πίνω αρκετό νερό.. πάω τουαλέτα σχεδόν κάθε ώρα..

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ αυτό τον μήνα χρησιμοποίησα για πρώτη φόρα τα τεστ ωορρηξίας. Επειδή δεν γνώριζα ούτε πότε είναι η κατάλληλη ώρα ούτε πως να το κάνω σωστά θα σου πω την δική μου εμπειρία και τί θα ακολουθήσω τον επόμενο μήνα (εύχομαι να μην χρειαστεί!)

Πήρα της homotest και τα ψηφιακά clear blue. Τα πρώτα λένε οποιαδήποτε ώρα της ημέρας και συστήνουν το πρωί τα άλλα λένε μεταξύ 10 με 8. Άργησα πολύ να βγάλω θετικό όποτε έκανα 2 στάνταρ με 3 την μέρα το πρωί απόγευμα και τα τις 12 το βράδυ. Τα ενδιάμεσα στην μέρα με δυσκόλεψαν πολύ γιατί έπρεπε με πρόγραμμα να πίνω νερό καφέ και να πηγαίνω με το ρολόι στην τουαλέτα, εν τέλη δεν παίζει ρόλο αρκεί να βρεις το peak. Τα πιο έντονα θετικά μου βγήκαν με τα πρωινά και στις δύο εταιρίες ενώ η homotest λέει να μην γίνεται πρωί.

 Αποφάσισα τον επόμενο μήνα αν είναι να κάνω ένα το πρωί και ένα το βράδυ γιατί δεν γίνεται κατά την διάρκεια της μέρας να πίνω υγρά και να πηγαίνω τουαλέτα με ξυπνητήρι, αυτό είναι βασανιστήριο και άκρως αγχωτικό.

στις On 7/4/2023 at 3:58 ΜΜ, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου δν σας προλαβαίνω!!!!

να πω αρχικά συλλυπητήρια στο κορίτσι μας και συγχαρητήρια για το γάμο σας ψυχή μου!!! Λένε πως όταν φεύγει μια ψυχή άλλη μια έρχεται ! Άρα μήπως είναι ο τυχερός σας μήνας 🥰🥰🥰

Να πω επίσης στο άλλο το κορίτσι μας να ηρεμήσει κ ν μην είναι τόσο αγχωμένη !!! Τ ότι έτυχε μια βιοχημική δν σημαίνει πως θ ξανατύχει!!! Εγώ στη θέση σου θα κρατούσα τ θετικό της υπόθεσης και αυτό είναι πως υπάσχει σύλληψη και τόσο μπαμ μπαμ!!!! Όποτε τσιλαρε και θ ρθει από εκει που δν το περιμένεις ! Είμαι σίγουρη γ σένα 🥰🙏

τωρα ν ρθω στο τώρα!! Λοιπόν χθες το βράδυ καθόμουν και διάβαζα κορίτσια σχετικά με τη συχνότητα τ σεξ και τη γονιμότητα!!!! Όλα τ άρθρα λέγανε πως όσο πιο συχνά κάνεις τόσο πιο καλό γ τη γονιμότητα του άντρα και της γυναίκας !!! Πως είναι μύθος αυτό το αποχή και οικονομία στο σπερμα!!! Διάβασα επίσης πως αν κανεις δυο φορές μέσα σε μια ώρα η δεύτερη φορά έχει τριπλάσιες πιθανότητες να γονιμοποιήσει ωάριο!!! 
επίσης διάβασα έρευνα π ελεγε πως το συχνό σεξ προετοιμάζει το ανοσοποιητικό της γυναίκας έτσι ώστε ν μην αντιληφθεί τ σπερμα η το γονιμοποιημένο ωάριο σαν ξένο οργανισμό και βοηθάει στην εμφύτευση ! Και το πιο σημαντικό ότι το συχνό σεξ είναι σαν ν προετοιμάζει το σ μ της γυναίκας και το ανοσολογικό της κομμάτι πως είναι η ώρα για αναπαραγωγή !!!!! 
οποτε κορίτσια όσο πιο συχνά σεξ , ούτε μέρες ούτε τεστ ούτε τίποτα!!! Σεξ κ πάλι σεξ ! Εγώ αυτό κάνω αυτό το μήνα και έτσι θ συνεχίσω από έδω κ πέρα!!! 🙏🧿😂🥰😋

είμαι καλυτερα επίσης και ψυχολογικά με τόσο σεχ , κάνει καλό όσο κ αν δν το πίστευα !!! 

 

Μακάρι κορίτσι μου, όπως λέει η γιαγιά μου από το στόμα σου και στου θεού το αυτί. Κοιμάμαι και ξυπνάω με αύτη την επιθυμία, με αύτη την προσευχή, με αυτό το όνειρο! Είναι ο σκοπός της ΄ζωής μου και το ήξερα από πάντα ❤️

στις πριν 20 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου γεια σας 

Ειλικρινά σε προλαβαίνω να διαβάσω σχεδόν τίποτα. Είχαμε κάτι αναρωωτικες στη δουλειά και τρέχω όλη μέρα. Να πω συλλυπητήρια στη @marinamanoulitsa και σας εύχομαι να είστε πάντα γέροι και ευτυχισμένοι και να κάνετε κορίτσι τη γαμοβαφτιση όπως την επιθυμείτε!

Επίσης στα γρήγορα θα σας πω ότι οι εξετάσεις του άντρα μου όντως ήταν μια χαρά σε φυσιολογικά επίπεδα όλα αλλά ο γιατρός του είπε ότι πάντα παίρνει βελτίωση η υπόθεση οπότε αν θέλει να ξεκινήσει βασιλικό πολτό και χυμούς που περιέχουν ρόδι γιατί δυναμώνουν έξτρα το σπέρμα. Οι δικές μου εξετάσεις βγήκαν χθες το μεσημέρι και έχω ςκνευριστει αφάνταστα γιατί τις έστειλα στην γιατρό μου ,πήρα δύο φορές τηλέφωνο χθες και σήμερα και δεν μου έχει απαντήσει καν. Από ότι είδα χωρίς να έχω καμία ιδέα νομίζω είναι όλα μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια εκτός όμως από βιταμίνη d που είναι οι φυσιολογικές τιμές από 30-100 και η ανεπάρκεια από 21-29.. εγώ έχω μόλις 15.5 . Γενικά πραγματικά έχω θυμώσει πολύ που δεν έχει ασχοληθεί καν να μου πει οτιδήποτε για τις εξετάσεις. Και λυπάμαι πολύ γιατί είχα επενδύσει σε αυτή τη γιατρό και πίστεψα ότι θα είναι άνθρωπος που ενδιαφέρεται...μάλλον έκανα λάθος γιατί δε μπορώ να δεχτώ ότι δεν είχε 5 λεπτά καιρό να δει τις εξετάσεις και να μου απαντήσει...μάλλον θα πρέπει να αναζητήσω νέο γιατρό πράγμα που μου προκαλεί πάντα ιδιαίτερο άγχος. Κάθε πρόταση κορίτσια της Θεσσαλονίκης,δεκτή.

Πάμε στο σήμερα. Σήμερα λοιπόν ο άντρας μου από το πρωί δεν αισθανόταν πολύ καλά , έφυγε με τα χίλια παρακάλια που του έκανα από τη δουλειά και όταν ήρθε σπίτι ήταν με πυρετό 37.7. μέσα σε μία ώρα και αφού είχε πιει ήδη δυο παναντολ έξτρα ανέβασε 38μισο. Πόνουσε και ο λαιμός του. Εγώ έπρεπε να φύγω δουλειά. Πήρα στον άρον τον μικρό και τον πήγα στη μαμά μου για να; Ξεκουραστεί. Τον παρακάλεσα να κάνει τεστ κοβιντ και στρεπτόκοκκου μιας και γίνεται χαμός με στρεπτόκοκκο. Τελικά βγήκε θετικό. Αυτό κολλάει πολύ οπότε πήγα στο σχολασμα πριν λίγο και πήρα τον μικρό από την μαμά μου που αύριο πρωί έχει κανονίσει να φύγει και ήρθα να μείνω μόνη με τον μικρό στο σπίτι των πεθερικών μου που λείπουν στο χωριό. Μόλις κοιμησα τον μικρό (ενώ κοιμάται κανονικά 9 το πολύ) και έκατσα να κάνω ένα τσιγάρο. Αύριο περιμένω κατά τις 7 να γυρίσουν τα πεθερικά μου για να κρατήσουν τον μικρό και εγώ να φύγω δουλειά ...οπότε ούτε τρελιτσες ούτε τίποτα δεν έκανα...έτρεχα και δεν έφτανα! Για τις επόμενες 2-3 μερςς λογικά θα μείνω με τα πεθερικά μου η την Κυριακή που επιστρέφει η μαμά μου ,εκεί.  Αυτααααα 

 

Περαστικά σας κορίτσι μου και κουράγιο! Καταλαβαίνω αυτό που λες για τον γιατρό σου! Το ένιωσα και εγώ τον προηγούμενο μήνα με την βιοχημική κύηση, ένιωσα ότι ήθελα μια παραπάνω προσοχή από τον γυναικολόγο μου να μου δώσει σημασία και να με αντιμετωπίσει και εμένα σαν ένα περιστατικό σημαντικό και όχι σαν αυτό που τελικά δεν θα του δώσει σε 9 μήνες το πεντοχίλιαρο… εγώ έχω αρχίσει να ψάχνω ήδη για άλλον αλλά όχι με μεγάλη επιτυχία, είναι δύσκολο στις μέρες μας να βρεις και γιατρό που να ενδιαφέρεται… δυστυχώς !!

στις πριν 10 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Σε αυτό στηρίζομαι μήπως μείνει μέσα κάνα ζωντανό!!! 😜 Χθες δεν μπόρεσα με τίποτα είχα τρελό πονοκέφαλο ο οποίος συνεχίζει κ σήμερα κ ανακατωσουρες... Είμαι λίγο χάλια... Κ στεναχωρήθηκα που χάσαμε το χθεσινό... Έχουμε μόνο το σήμερα..  αν αντέξω για δυο επαφες να συμπληρώσω το χθεσινό 🫣... Αύριο φεύγει πάρα πολύ νωρίς οπότε δεν το βλέπω δυστυχώς... Ότι γίνει σήμερα κ αν γίνει κάνα θαύματακι... Ουφφφφ πως έτυχε έτσι....🥺

Αγαπημένη μου, νιώθω πως είσαι πολύ πιεσμένη αυτόν τον μήνα με την ωορρηξία και ότι φεύγει ο άντρας σου, εγώ δεν θα σου πω το ίδιο, θα σου πω να ηρεμήσεις κάνε την επαφή σου αλλά χαλαρά γιατί σαρέσει και θες να το κάνεις και για να αποχαιρετήσεις τον άντρα σου και βγάλε από το μυαλό σου το παιδί για αυτό τον μήνα, σαν να μην υπήρχε ο μήνας δεν θα πιαστει καν για προσπάθεια. Ακύρωσε τον και ηρέμησε και που ξέρεις… εκεί που έχεις χάσει όλες σου τις ελπίδες εκεί συμβαίνουν τα θαύματα… δεν την Ρένα μας, το είχε βγάλει το ενδεχόμενο εντελώς από το μυαλό της και ξαφνικά με μια φόρα απλά συνέβη.

Ιδού η συμβουλή μου: ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΑΑΑΑ ΠΟΛΥΥΥΥΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ  ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσάκι μου καλώς ήρθες στην ομάδα μας, νομίζω πως δεν χρήζει η περίπτωση σου άγχος! Ο θυρεοειδής όντως όταν είναι αρρύθμιστος δημιουργεί υπογονιμότητα αλλά είναι θεωρώ και το πιο εύκολο πράγμα να το φτιάξεις. Θα πάρεις το χαπάκι σου και με το που ρυθμιστεί θα δεις τσουπ θα μείνεις έγκυος! Σκέψου το θετικό της υπόθεσης ότι ξέρεις πιο είναι το πρόβλημα και διορθώνεται πανεύκολα 😉

Όλα θα πάνε τέλεια ! ❤️  

Αχχ αγαπημένο μου κοριτσάκι, όντως είναι πολύ δύσκολο να βγει και πιστεύω πως θα ζώ με τον φόβο από τούδε και στο εξής και έχεις δίκιο είμαι αχάριστη στο να μιλάω ενώ ουσιαστικά υπήρχε σύλληψη και γρήγορη. Αλλά φαντάζομαι πως θα το καταλαβαίνετε και εσείς, δεν είναι πάντα εύκολο να βλέπεις την θετική πλευρά του πράγματος… γιατί ναι είχα σύλληψη αλλά δεν μπόρεσαν να το κρατήσω … είναι στιγμές που το βλέπω σαν προσωπική αποτυχία και ότι φταίω εγώ και όταν απελπίζομαι νιώθω ότι δεν θα συμβεί ποτέ και φοβάμαι!!!

Μπορεί να με αχάριστη και απαιτητική όπως με λέει και ο σύζυγός μου και ότι δεν έχω υπομονή.. μπορεί να με και εγωίστρια … ναι είμαι ! έτσι και αλλιώς το να φέρεις ένα παιδί σε αυτό τον κόσμο είναι καθαρά εγωιστική κίνηση που το θέλουμε εμείς οι εν δυνάμει γονείς και το θέλω εύκολα και γρήγορα όπως όλες μας. Είναι τόσο κακό αυτό που ζητάμε ρε κορίτσια ; Αν είναι ναι είμαστε εγωίστριες και ζητάμε πολλά από την ζωή, τι να πω;

Πέφτω ώρες ώρες σε άσχημους συλλογισμούς και λέω πως γίνεται κάποιες γυναίκες τόσο αδιάφορες και ακατάλληλες να γίνονται μητέρες, τα καταφέρνουν και λένε ήταν ατύχημα και δεν το θέλα και δεν έκανα και πολλά ακόμα και εδώ μέσα βλέπω τόσες γυναίκες που ουσιαστικά ζούμε και αναπνέουμε να φέρουμε ένα παιδάκι στον κόσμο και να το μεγαλώσουμε σαν βασιλιά / βασίλισσά.

Ίσως είμαι άδικη και κακιά και εγωίστρια, αλλά το βιολογικό ρολόι είναι πολύ αληθινό και χτυπάει επίμονα ώστε όλη την μέρα να σκέφτομαι μόνο αυτό και από δίπλα μια αποτυχία.

Για αυτό θαυμάζω κάθε μία εδώ μέσα που παλεύει και δεν τα παρατά σε καμία δυσκολία και σε καμία αποτυχία…ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΕΣ… λένε ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό και το πιστεύω. Απλά νιώθω ότι εγώ δεν είμαι τόσο δυνατή..

αχχ κορίτσι μου, δεν είναι εύκολο αυτό που περνάς, δεν έχω προσωπική πείρα αλλά δεν χρειάζεται κάποιος να γνωρίζει βιωματικά ένα γεγονός για να καταλάβει τον ψυχολογικό πόλεμο που ΄δέχεσαι.

Ένα θα σου πω, εφόσον τα πράγματα έχουν τραβήξει την νομικό δρόμο, μην ασχολείσαι, μην ακούς καν κράτα αμυντική στάση και πρόσεχε τον εαυτό σου και στα θετικά έφυγες από αυτόν τον τοξικό άνθρωπο και από την συμπεριφορά του σου αποδεικνύει ότι έπραξες σωστά ❤️

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ αυτό τον μήνα χρησιμοποίησα για πρώτη φόρα τα τεστ ωορρηξίας. Επειδή δεν γνώριζα ούτε πότε είναι η κατάλληλη ώρα ούτε πως να το κάνω σωστά θα σου πω την δική μου εμπειρία και τί θα ακολουθήσω τον επόμενο μήνα (εύχομαι να μην χρειαστεί!)

Πήρα της homotest και τα ψηφιακά clear blue. Τα πρώτα λένε οποιαδήποτε ώρα της ημέρας και συστήνουν το πρωί τα άλλα λένε μεταξύ 10 με 8. Άργησα πολύ να βγάλω θετικό όποτε έκανα 2 στάνταρ με 3 την μέρα το πρωί απόγευμα και τα τις 12 το βράδυ. Τα ενδιάμεσα στην μέρα με δυσκόλεψαν πολύ γιατί έπρεπε με πρόγραμμα να πίνω νερό καφέ και να πηγαίνω με το ρολόι στην τουαλέτα, εν τέλη δεν παίζει ρόλο αρκεί να βρεις το peak. Τα πιο έντονα θετικά μου βγήκαν με τα πρωινά και στις δύο εταιρίες ενώ η homotest λέει να μην γίνεται πρωί.

 Αποφάσισα τον επόμενο μήνα αν είναι να κάνω ένα το πρωί και ένα το βράδυ γιατί δεν γίνεται κατά την διάρκεια της μέρας να πίνω υγρά και να πηγαίνω τουαλέτα με ξυπνητήρι, αυτό είναι βασανιστήριο και άκρως αγχωτικό.

Μακάρι κορίτσι μου, όπως λέει η γιαγιά μου από το στόμα σου και στου θεού το αυτί. Κοιμάμαι και ξυπνάω με αύτη την επιθυμία, με αύτη την προσευχή, με αυτό το όνειρο! Είναι ο σκοπός της ΄ζωής μου και το ήξερα από πάντα ❤️

Περαστικά σας κορίτσι μου και κουράγιο! Καταλαβαίνω αυτό που λες για τον γιατρό σου! Το ένιωσα και εγώ τον προηγούμενο μήνα με την βιοχημική κύηση, ένιωσα ότι ήθελα μια παραπάνω προσοχή από τον γυναικολόγο μου να μου δώσει σημασία και να με αντιμετωπίσει και εμένα σαν ένα περιστατικό σημαντικό και όχι σαν αυτό που τελικά δεν θα του δώσει σε 9 μήνες το πεντοχίλιαρο… εγώ έχω αρχίσει να ψάχνω ήδη για άλλον αλλά όχι με μεγάλη επιτυχία, είναι δύσκολο στις μέρες μας να βρεις και γιατρό που να ενδιαφέρεται… δυστυχώς !!

Αγαπημένη μου, νιώθω πως είσαι πολύ πιεσμένη αυτόν τον μήνα με την ωορρηξία και ότι φεύγει ο άντρας σου, εγώ δεν θα σου πω το ίδιο, θα σου πω να ηρεμήσεις κάνε την επαφή σου αλλά χαλαρά γιατί σαρέσει και θες να το κάνεις και για να αποχαιρετήσεις τον άντρα σου και βγάλε από το μυαλό σου το παιδί για αυτό τον μήνα, σαν να μην υπήρχε ο μήνας δεν θα πιαστει καν για προσπάθεια. Ακύρωσε τον και ηρέμησε και που ξέρεις… εκεί που έχεις χάσει όλες σου τις ελπίδες εκεί συμβαίνουν τα θαύματα… δεν την Ρένα μας, το είχε βγάλει το ενδεχόμενο εντελώς από το μυαλό της και ξαφνικά με μια φόρα απλά συνέβη.

Ιδού η συμβουλή μου: ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΑΑΑΑ ΠΟΛΥΥΥΥΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ  ❤️

Χιλια μπραβο σε όλες μας !!! Σε όλες που προσπαθούμε ανεξαρτήτως ημερών μηνών και χρόνων !!! Όλες επιθυμούμε κατι ,και είτε καθυστερεί είτε έρχεται και δεν εξελίσσεται εχει μια θλίψη και στεναχώρια … 

να μην σου ξαναπεράσει απ το μυαλο πως φταις εσυ για αυτο που συνέβη … γιατι αν δεν υπαρχει ιατρικός λόγος ,τοτε ναι απλα συνέβη … ειναι δυσκολο κ οδυνηρό … αλλα θα σταθείς Στα πόδια σου και θα συνεχίσεις να προσπαθείς !!ολοι άνθρωποι κρύβουμε αστείρευτη δυναμη μεσα μας ! 
θα τα καταφέρεις όπως όλες μας !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, έχω μέρες να μπω να σας διαβάσω, περνάω και εγώ τα ψυχολογικά μου είναι η αλήθεια 🫢 προσπαθώ να ηρεμήσω και να συνειδητοποιήσω πόσο κοντά είμαι στο όνειρο, αλλά συνάμα περνάνε και οι αρνητικές σκέψεις από το μυαλό μου. Γιατί κάθομαι και σκέφτομαι, αν είναι τόσο εύκολο να έρθει ένα παιδί με εξωσωματική γιατί τόσες γυναίκες περιμένουμε τόσα χρόνια με προσπάθεια, ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα και δεν προχωράμε απευθείας με εξωσωματική; Τελικά είναι πολύ δύσκολο και αυτό... Ίσως πιο δύσκολο από όσο το περίμενα. Πιο πολύ ψυχοφθόρο θα έλεγα. Πήγα χθές και πήρα τις πρώτες ενέσεις από τη κλινική, και μετά πήγαμε απευθείας στην Αγία Ειρήνη τη Χρυσοβαλάντου να προσκυνήσουμε. κορίτσια μπήκα στην εκκλησία και πήγε ο σύζυγος να φέρει κατι από το αυτοκίνητο και με βρήκε να κλαιω μπροστά στα τάματα που φέρνουν μαλλον αλλες γυναίκεε(κέρινα μωράκια) με ρωτούσε τι έπαθα γιατί αλήθεια ήμουν πολύ καλά όταν πήγαμε δεν ξέρω του λεω απλά δεν μπορούσα να συγκρατήσω τους λυγμούς μου. Ήταν η πρώτη φορά στη ζωή μου που ένιωσα τόσο αδύναμη να συγκρατηθω. Σας αναψα ένα κεράκι σε όλες, γιατί είναι αυτό που το λένε με λόγια,Ότι είναι δύσκολο για κάποιες γυναίκες να φέρουν στο κόσμο ένα μωρό. Αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι απλά δύσκολο.... Δεν περιγράφεται ο πόνος... Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου μετά από αυτό που ένιωσα χθες, να σταματήσετε όλες να πονάτε και να έρθει επιτέλους αυτό που τόσο λαχταρατε. Σας νιώθω κορίτσια μου... Και σας σκέφτομαι καθε καθε μέρα ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, έχω μέρες να μπω να σας διαβάσω, περνάω και εγώ τα ψυχολογικά μου είναι η αλήθεια 🫢 προσπαθώ να ηρεμήσω και να συνειδητοποιήσω πόσο κοντά είμαι στο όνειρο, αλλά συνάμα περνάνε και οι αρνητικές σκέψεις από το μυαλό μου. Γιατί κάθομαι και σκέφτομαι, αν είναι τόσο εύκολο να έρθει ένα παιδί με εξωσωματική γιατί τόσες γυναίκες περιμένουμε τόσα χρόνια με προσπάθεια, ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα και δεν προχωράμε απευθείας με εξωσωματική; Τελικά είναι πολύ δύσκολο και αυτό... Ίσως πιο δύσκολο από όσο το περίμενα. Πιο πολύ ψυχοφθόρο θα έλεγα. Πήγα χθές και πήρα τις πρώτες ενέσεις από τη κλινική, και μετά πήγαμε απευθείας στην Αγία Ειρήνη τη Χρυσοβαλάντου να προσκυνήσουμε. κορίτσια μπήκα στην εκκλησία και πήγε ο σύζυγος να φέρει κατι από το αυτοκίνητο και με βρήκε να κλαιω μπροστά στα τάματα που φέρνουν μαλλον αλλες γυναίκεε(κέρινα μωράκια) με ρωτούσε τι έπαθα γιατί αλήθεια ήμουν πολύ καλά όταν πήγαμε δεν ξέρω του λεω απλά δεν μπορούσα να συγκρατήσω τους λυγμούς μου. Ήταν η πρώτη φορά στη ζωή μου που ένιωσα τόσο αδύναμη να συγκρατηθω. Σας αναψα ένα κεράκι σε όλες, γιατί είναι αυτό που το λένε με λόγια,Ότι είναι δύσκολο για κάποιες γυναίκες να φέρουν στο κόσμο ένα μωρό. Αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι απλά δύσκολο.... Δεν περιγράφεται ο πόνος... Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου μετά από αυτό που ένιωσα χθες, να σταματήσετε όλες να πονάτε και να έρθει επιτέλους αυτό που τόσο λαχταρατε. Σας νιώθω κορίτσια μου... Και σας σκέφτομαι καθε καθε μέρα ♥️♥️

Καλημέρα κορίτσια σε όλες!

Μαρίνα μου με συγκίνησες παρά πολύ!! Κορίτσι μου είσαι τόσο κοντά στο όνειρο σου, αλλά είναι λογικό να μην μπορείς να το συνειδητοποιήσεις! Είμαι σίγουρη για την επιτυχία σου και σίγουρη επίσης, πως όλη αυτή η δοκιμασία θα σε κάνει πιο δυνατή και άτρωτη, κάτι που είναι απαραίτητο για κάθε μανούλα! Σου στέλνω αγκαλιά! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, έχω μέρες να μπω να σας διαβάσω, περνάω και εγώ τα ψυχολογικά μου είναι η αλήθεια 🫢 προσπαθώ να ηρεμήσω και να συνειδητοποιήσω πόσο κοντά είμαι στο όνειρο, αλλά συνάμα περνάνε και οι αρνητικές σκέψεις από το μυαλό μου. Γιατί κάθομαι και σκέφτομαι, αν είναι τόσο εύκολο να έρθει ένα παιδί με εξωσωματική γιατί τόσες γυναίκες περιμένουμε τόσα χρόνια με προσπάθεια, ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα και δεν προχωράμε απευθείας με εξωσωματική; Τελικά είναι πολύ δύσκολο και αυτό... Ίσως πιο δύσκολο από όσο το περίμενα. Πιο πολύ ψυχοφθόρο θα έλεγα. Πήγα χθές και πήρα τις πρώτες ενέσεις από τη κλινική, και μετά πήγαμε απευθείας στην Αγία Ειρήνη τη Χρυσοβαλάντου να προσκυνήσουμε. κορίτσια μπήκα στην εκκλησία και πήγε ο σύζυγος να φέρει κατι από το αυτοκίνητο και με βρήκε να κλαιω μπροστά στα τάματα που φέρνουν μαλλον αλλες γυναίκεε(κέρινα μωράκια) με ρωτούσε τι έπαθα γιατί αλήθεια ήμουν πολύ καλά όταν πήγαμε δεν ξέρω του λεω απλά δεν μπορούσα να συγκρατήσω τους λυγμούς μου. Ήταν η πρώτη φορά στη ζωή μου που ένιωσα τόσο αδύναμη να συγκρατηθω. Σας αναψα ένα κεράκι σε όλες, γιατί είναι αυτό που το λένε με λόγια,Ότι είναι δύσκολο για κάποιες γυναίκες να φέρουν στο κόσμο ένα μωρό. Αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι απλά δύσκολο.... Δεν περιγράφεται ο πόνος... Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου μετά από αυτό που ένιωσα χθες, να σταματήσετε όλες να πονάτε και να έρθει επιτέλους αυτό που τόσο λαχταρατε. Σας νιώθω κορίτσια μου... Και σας σκέφτομαι καθε καθε μέρα ♥️♥️

Κορίτσι μου γλυκό συγκινήθηκα!!!! Ο θεός στέλνει τις δοκιμασίες στους δυνατούς γιατί ξέρει πως θ τα βγάλουν εις πέρας όλα!!!!! Είσαι πολύ δυνατή και κάθε γυναίκα που βιώνει αυτή τη προσπαθεία γ ν γίνει μανούλα και δν της έρχεται εύκολα το παιδί είναι αξία σεβασμού!!! Όλες είμαστε δυνατές και αξίες σεβασμού!!! 
Είσαι πράγματι κοντά στο θαύματακι σου! Πίστεψε το , θωράκισε τον εαυτό σου με πίστη ελπίδα και αισιοδοξία και όλα θα πάνε ΚΑΤ ευχήν!!! 
σ στέλνω μια τεράστια αγκαλιά !!!! 
εισαι δυνατή , μη το ξεχνάς 💪💪

🙏❤️🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου να έχουμε όλες μια όμορφη Κυριακή!!! 

Εγώ ξύπνησα πριν λίγο και έκανα ακόμα ένα τεστ εγκυμοσύνης το οποίο δυστυχώς έτυχε να είναι ελαττωματικό γιατί δεν καθάριζε με τίποτα το χαρτί.. δηλαδή το κόκκινο δεν έφευγε με τίποτα οπότε δεν νομίζω ότι και το αποτέλεσμα είναι σωστο!! Και βγήκε πάλι η γραμμή φάντασμα 👻👻👻

Θα τους κάνω παράπονα στην επόμενη παραγγελία.. δεν γίνεται να με ταλαιπωρούν έτσι!! Η φωτό είναι τραβηγμένη στα πρώτα 5-8 λεπτά περίπου 

IMG20230409120035.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, έχω μέρες να μπω να σας διαβάσω, περνάω και εγώ τα ψυχολογικά μου είναι η αλήθεια 🫢 προσπαθώ να ηρεμήσω και να συνειδητοποιήσω πόσο κοντά είμαι στο όνειρο, αλλά συνάμα περνάνε και οι αρνητικές σκέψεις από το μυαλό μου. Γιατί κάθομαι και σκέφτομαι, αν είναι τόσο εύκολο να έρθει ένα παιδί με εξωσωματική γιατί τόσες γυναίκες περιμένουμε τόσα χρόνια με προσπάθεια, ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα και δεν προχωράμε απευθείας με εξωσωματική; Τελικά είναι πολύ δύσκολο και αυτό... Ίσως πιο δύσκολο από όσο το περίμενα. Πιο πολύ ψυχοφθόρο θα έλεγα. Πήγα χθές και πήρα τις πρώτες ενέσεις από τη κλινική, και μετά πήγαμε απευθείας στην Αγία Ειρήνη τη Χρυσοβαλάντου να προσκυνήσουμε. κορίτσια μπήκα στην εκκλησία και πήγε ο σύζυγος να φέρει κατι από το αυτοκίνητο και με βρήκε να κλαιω μπροστά στα τάματα που φέρνουν μαλλον αλλες γυναίκεε(κέρινα μωράκια) με ρωτούσε τι έπαθα γιατί αλήθεια ήμουν πολύ καλά όταν πήγαμε δεν ξέρω του λεω απλά δεν μπορούσα να συγκρατήσω τους λυγμούς μου. Ήταν η πρώτη φορά στη ζωή μου που ένιωσα τόσο αδύναμη να συγκρατηθω. Σας αναψα ένα κεράκι σε όλες, γιατί είναι αυτό που το λένε με λόγια,Ότι είναι δύσκολο για κάποιες γυναίκες να φέρουν στο κόσμο ένα μωρό. Αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι απλά δύσκολο.... Δεν περιγράφεται ο πόνος... Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου μετά από αυτό που ένιωσα χθες, να σταματήσετε όλες να πονάτε και να έρθει επιτέλους αυτό που τόσο λαχταρατε. Σας νιώθω κορίτσια μου... Και σας σκέφτομαι καθε καθε μέρα ♥️♥️

Αχ κορίτσι μου γλυκό με συγκινήσεις πολύ!! Ελπίζω σύντομα για όλες μας αυτός ο πόνος να είναι μια μακρινή ανάμνηση!! Αλλά στο τώρα που ζούμε δυστυχώς είναι μια καθημερινότητα και πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτόν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου να έχουμε όλες μια όμορφη Κυριακή!!! 

Εγώ ξύπνησα πριν λίγο και έκανα ακόμα ένα τεστ εγκυμοσύνης το οποίο δυστυχώς έτυχε να είναι ελαττωματικό γιατί δεν καθάριζε με τίποτα το χαρτί.. δηλαδή το κόκκινο δεν έφευγε με τίποτα οπότε δεν νομίζω ότι και το αποτέλεσμα είναι σωστο!! Και βγήκε πάλι η γραμμή φάντασμα 👻👻👻

Θα τους κάνω παράπονα στην επόμενη παραγγελία.. δεν γίνεται να με ταλαιπωρούν έτσι!! Η φωτό είναι τραβηγμένη στα πρώτα 5-8 λεπτά περίπου 

IMG20230409120035.jpg

Ναι αλλά επειδή στην προκειμένη η γραμμή είναι και ροζ(!), δεν έχεις ακόμη ένα γιατί θα σκάσουμε;; 🤭😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Ναι αλλά επειδή στην προκειμένη η γραμμή είναι και ροζ(!), δεν έχεις ακόμη ένα γιατί θα σκάσουμε;; 🤭😛

Έχω κορίτσι μου αλλά δεν πιστεύω ότι θα βγει σωστό αποτέλεσμα μιας και μολις τώρα ουρησα 😁😁 και ήπια και τον καφέ μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, έχω μέρες να μπω να σας διαβάσω, περνάω και εγώ τα ψυχολογικά μου είναι η αλήθεια 🫢 προσπαθώ να ηρεμήσω και να συνειδητοποιήσω πόσο κοντά είμαι στο όνειρο, αλλά συνάμα περνάνε και οι αρνητικές σκέψεις από το μυαλό μου. Γιατί κάθομαι και σκέφτομαι, αν είναι τόσο εύκολο να έρθει ένα παιδί με εξωσωματική γιατί τόσες γυναίκες περιμένουμε τόσα χρόνια με προσπάθεια, ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα και δεν προχωράμε απευθείας με εξωσωματική; Τελικά είναι πολύ δύσκολο και αυτό... Ίσως πιο δύσκολο από όσο το περίμενα. Πιο πολύ ψυχοφθόρο θα έλεγα. Πήγα χθές και πήρα τις πρώτες ενέσεις από τη κλινική, και μετά πήγαμε απευθείας στην Αγία Ειρήνη τη Χρυσοβαλάντου να προσκυνήσουμε. κορίτσια μπήκα στην εκκλησία και πήγε ο σύζυγος να φέρει κατι από το αυτοκίνητο και με βρήκε να κλαιω μπροστά στα τάματα που φέρνουν μαλλον αλλες γυναίκεε(κέρινα μωράκια) με ρωτούσε τι έπαθα γιατί αλήθεια ήμουν πολύ καλά όταν πήγαμε δεν ξέρω του λεω απλά δεν μπορούσα να συγκρατήσω τους λυγμούς μου. Ήταν η πρώτη φορά στη ζωή μου που ένιωσα τόσο αδύναμη να συγκρατηθω. Σας αναψα ένα κεράκι σε όλες, γιατί είναι αυτό που το λένε με λόγια,Ότι είναι δύσκολο για κάποιες γυναίκες να φέρουν στο κόσμο ένα μωρό. Αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι απλά δύσκολο.... Δεν περιγράφεται ο πόνος... Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου μετά από αυτό που ένιωσα χθες, να σταματήσετε όλες να πονάτε και να έρθει επιτέλους αυτό που τόσο λαχταρατε. Σας νιώθω κορίτσια μου... Και σας σκέφτομαι καθε καθε μέρα ♥️♥️

Καλημερα κοριτσάκι μουυυυ❤️ είναι λογικο να νοιωθεις έτσι αλλά να ξερεις ότι το μωρακι θα έρθει! Έχω δυο περιπτώσεις στον περίγυρο μου! Η πρώτη περίπτωση είναι η αδερφη μου που προσπαθούσε με τον γαμπρό μου 3 χρόνια και δεν ερχόταν το θαυματακι και έπειτα έκανε εξωσωματικη και με την πρώτη ήρθε το σπορακι και τώρα έχω μια ανηψουλα 17 μηνών ❤️ η δεύτερη περίπτωση είναι η φίλη μου η οποία προσπαθούσε δυο χρόνια και έκανε εξωσωματικη και ήρθε το σπορακι με την δεύτερη εξωσωματικη , όμως είχε μεγάλο θέμα στο ιστορικό της ξεκινούσε προωρη εμμηνόπαυση για να καταλάβεις και όμως τώρα είναι εγκυουλα ❤️❤️❤️ κοριτσάκι μου η διαδικασία αυτή είναι ψυχοφθόρα και και πολύ δύσκολη και το ξερω καλά γτ το βίωσα με την αδερφη μου! Κάνε υπομονουλα και κρατά γερά γτ το μωρακι θα έρθει είμαι σιγουρηηηη🙏 σε ευχαριστούμε για το κεράκι κοριτσάκι μου ! Σου στέλνω μια τεραστιαααααααααα αγκαλιααααααααααααααα🫶🫶🫶🫶🫶🫶🫶🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου να έχουμε όλες μια όμορφη Κυριακή!!! 

Εγώ ξύπνησα πριν λίγο και έκανα ακόμα ένα τεστ εγκυμοσύνης το οποίο δυστυχώς έτυχε να είναι ελαττωματικό γιατί δεν καθάριζε με τίποτα το χαρτί.. δηλαδή το κόκκινο δεν έφευγε με τίποτα οπότε δεν νομίζω ότι και το αποτέλεσμα είναι σωστο!! Και βγήκε πάλι η γραμμή φάντασμα 👻👻👻

Θα τους κάνω παράπονα στην επόμενη παραγγελία.. δεν γίνεται να με ταλαιπωρούν έτσι!! Η φωτό είναι τραβηγμένη στα πρώτα 5-8 λεπτά περίπου 

IMG20230409120035.jpg

Κορίτσι μου αυτή η γραμμή δεν μου κάνει καθόλου για φάντασμα 🙏 αχ θα σκάσω πρέπει να κανεις κιαλλο ένα 🥰🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου αυτή η γραμμή δεν μου κάνει καθόλου για φάντασμα 🙏 αχ θα σκάσω πρέπει να κανεις κιαλλο ένα 🥰🤞

Την επεξεργάστηκα λίγο καλεεεε είναι ροζ και μας έχει βγάλει τα μάτια δεν την βλέπετε;;;;;;;

94738DE0-6823-42CD-A55E-3A5888C9B4EB.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • υπάρχει συγκεκριμένο χρόνος που σου λέει μέχρι ποτε πρέπει να ανακτήσει το βαρος γεννήσεις του αλλά δεν θυμάμαι ποσο χρόνο σου λένε 2-3  βδομάδες ; Δεν θυμάμαι τώρα 😅
    • Κορίτσι μου ούτε εμένα μου είπαν να το κάνω και δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα όλοι οι γιατροί δεν έχουν κοινή γραμμή σε αυτά, για αυτό σου είπε και όχι.. τώρα αν εσυ θέλεις να το κανείς πες του ότι θα το κανείς με δικιά σου ευθύνη και λογικά θα στο δώσει παιδιατρος δεν νομίζω ότι μπορεί να το συνταγογράφηση στην φάση που είσαι τώρα 🤷‍♀️
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Καταρχάς χαίρομαι που νιώθεις πιο ήρεμη με την εγκυμοσύνη σου σήμερα ✨✨🌈🌈❤️❤️ Απ' αυτά που μας περιγράφεις ίσως αυτή η στάση των πεθερικών σου να σ έκανε κι εσένα υποσυνείδητα να αμφιβάλλεις για το μωράκι σου. Η απουσία της χαράς και της ενθάρρυνσης από την μεριά τους είναι δικό τους θέμα, σημασία έχει εσύ κι ο άντρας σου πως νιώθετε με το γεγονός ότι μεγαλώνει η οικογένεια σας και ποιο είναι το δικό σας πλάνο. Η απόκτηση ή μη παιδιών είναι μια απόφαση που αυστηρά αφορά εσάς και κανέναν άλλο. Μη στέκεσαι και αφήσεις να σε βασανίζει το ότι χάρηκαν λιγότερο ή περισσότερο, αν σε προβληματίζει τόσο πολύ κάνε μια κουβέντα με τον άντρα σου για να δεις και να τσεκαρεις ποια είναι η δική του στάση. Όχι να του πεις ευθέως αν συμφωνεί ή όχι με τον πατέρα του, απλά να τσεκαρεις μαζί του ότι εξακολουθείτε να είστε σύμφωνοι ότι θέλετε τα ίδια πράγματα (γεγονός που πιστεύω ήδη το ξέρεις, μιας κι αν είχε ο ίδιος ενδοιασμούς για το δεύτερο παιδί, θα σου το είχε πει). Σε κάθε περίπτωση, άσε τα πεθερικά εκεί που είναι, η αντίδραση τους είναι σεβαστή οποία κι αν ειναι, δε μπορείς να την αλλάξεις, αλλά εσύ να είσαι αφοσιωμένη στο στόχο και το πλάνο που έχεις δημιουργήσει με το σύντροφό σου για την οικογένεια ΣΑΣ.
    • ναι το έχω πάθει και εγω ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης αλλά μετά από 2 μερες μου ήρθε περιοδος όπως και σε εσενα η χοριακη την μέρα που μου ήρθε το αίμα ήταν 8  δυστηχως λογικά είναι βιοχιμικη και συμβαίνει συχνα  😕 κρατησε το θετικό ότι υπήρχε σύλληψη αλλά για κάποιο λόγο δεν προχώρησε η φύση ξέρει και καλύτερα που έγινε νωρίς γιατί αργότερα είναι ακόμα χειρότερο  Παρε το χρόνο σου και όταν είσαι έτοιμη σήκωσε τα μανίκια και προχωρά δυνατά  εγω σκέψου περσυ τον Αύγουστο είχα παλινδρόμηση 8 εβδομάδων και έπρεπε να κάνω αποξεση άσχημη εμπηρια αλλά τον επόμενο μήνα με το που ήρθε η πρώτη περιοδος άρχισα αμέσως προσπάθειες και ξανά μενω εγκυος τώρα είμαι 7,5 μηνών τον Αύγουστο γεννάω   Σου εύχομαι σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα 
    • Δυστηχως πάλι δεν βλέπω κάτι ελπίζω όμως να είναι νωρίς και να σου δείξει αργότερα έτσι και αλλιώς ακόμα δεν είσαι σε καθυστέρηση όποτε περίμενε λιιιγο ακόμα  δεν ξέρω μετά από πόση ώρα βγαίνει η εξατμίσεις μην σου πω ψέμματα απλά ξέρω ότι βγάζουν  εγω 2 φορές τα πήρα αυτά τα τεστ με τον σταυρο αλλά τα έκανα με καθυστέρηση και ήξερα ότι θα βγουν θετικά γιατί είχα κάνει άλλο τεστ πιο μπροστά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...