Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Μακαριιιιιι🙏🙏🙏🙏 το μόνο που σκέφτομαι ότι είχα επαφές μόνο τις δύο μέρες... Θα μου πεις είμαι μέσα αλλά αν το ήξερα θα ξεκινούσα νωρίτερα... Μου την έφερε αυτήν την φορά 😜 ήρθε πολύ νωρίτερα. 

Και εγώ πού είχα θετικό στις 14/3, θα συνεχίσω κανονικά τις επαφές, χθές και σήμερα. Και μετράμε αντίστροφα τώρα 😁 τώρα ξεκινάει ο μαραθώνιος με τα τεστακια εγκυμοσύνης 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εγώ την Δευτέρα που πήγα γιατρό την 13η μέρα, μου είπε πως η ωορρηξία είτε έγινε είτε θα γίνει σήμερα. Περίεργο μιας κ κάθε μήνα γίνεται 15η-16η. Τελοσπαντων, επαφή είχαμε την 11η και την 13η, καθώς προέκυψαν κάποια θεματάκια και δεν γινόταν παραπάνω. Είναι καθόλου εντάξει θεωρείτε ή χαμένος μήνας; 

Για να σου πει οτι ίσως έγινε ή θα γίνει εκείνη την μέρα θεωρώ οτι αν είχε ήδη γίνει, θα έκανες ωορρηξία εκεί κοντά, για να στο πει κάτι θα είδε. Αν είχες επαφή και την 11η νμζω οτι μια χαρά είσαι.

Οσο για το περίεργο, μην σε παραξενευει. Και εγώ περίμενα να κάνω ωορρηξία την 20η μέρα και βάλε, αλλά έκανα 16η μέρα. Και ευτυχώς που έκανα τα τεστακια και το είδα αλλιώς....😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Και εγώ πού είχα θετικό στις 14/3, θα συνεχίσω κανονικά τις επαφές, χθές και σήμερα. Και μετράμε αντίστροφα τώρα 😁 τώρα ξεκινάει ο μαραθώνιος με τα τεστακια εγκυμοσύνης 😜

Χαχα ναι μας βλέπω όλες μαζί να ξεκινάμε τα τεστ😊❤️🥰 ελπίζω να ναι ο τυχερός μήνας όλων🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εγώ την Δευτέρα που πήγα γιατρό την 13η μέρα, μου είπε πως η ωορρηξία είτε έγινε είτε θα γίνει σήμερα. Περίεργο μιας κ κάθε μήνα γίνεται 15η-16η. Τελοσπαντων, επαφή είχαμε την 11η και την 13η, καθώς προέκυψαν κάποια θεματάκια και δεν γινόταν παραπάνω. Είναι καθόλου εντάξει θεωρείτε ή χαμένος μήνας; 

Καλημέρα!!! Χαμένος από τη στιγμή που είχες επαφές όχι!!! Κ εγώ αυτό λέω είχα μόνο δύο μέρες επαφές μήπως είναι λίγες αλλά εφόσον υπήρχαν πάντα υπάρχει καλή πιθανότητα 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπότε κορίτσια εφόσον είχα τόσο νωρίς ωορηξια θα περιμένω λογικά σε 14 με 16 μέρες περίοδο? Το app με το που σημείωσα το θετικό μου άλλαξε την ημερομηνία πιθανής περιόδου από 3/4 στις 30/3. Για να ξέρω πόσο να κρατηθώ για να κάνω τεστ εγκυμοσύνης όταν πλησιάσουν οι μέρες 🫣🤪😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Οπότε κορίτσια εφόσον είχα τόσο νωρίς ωορηξια θα περιμένω λογικά σε 14 με 16 μέρες περίοδο? Το app με το που σημείωσα το θετικό μου άλλαξε την ημερομηνία πιθανής περιόδου από 3/4 στις 30/3. Για να ξέρω πόσο να κρατηθώ για να κάνω τεστ εγκυμοσύνης όταν πλησιάσουν οι μέρες 🫣🤪😅 

Μαζί είμαστε κορίτσι μουυυ! Ακριβώς τις ίδιες μέρες μου δείχνει και μένα με βάση το θετικό τέστ! Εγώ είπα θα ξεκινήσω τεστακια 5 μέρες πρίν, μέχρι την αναμενόμενη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Μαζί είμαστε κορίτσι μουυυ! Ακριβώς τις ίδιες μέρες μου δείχνει και μένα με βάση το θετικό τέστ! Εγώ είπα θα ξεκινήσω τεστακια 5 μέρες πρίν, μέχρι την αναμενόμενη 

Κ εγώ τότε κορίτσια!! Λέω βέβαια να μην κάνω τεστακια αυτό το μήνα, πριν την καθυστέρηση! Αχ ας είναι ο τυχερός μας 🤞🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑ!!!

 ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ 28/3 ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ... ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΧΩ ΦΟΒΕΡΕΣ ΚΡΑΜΠΕΣ ...ΕΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΙΧΑ ΕΠΑΦΕΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ?! ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Μαζί είμαστε κορίτσι μουυυ! Ακριβώς τις ίδιες μέρες μου δείχνει και μένα με βάση το θετικό τέστ! Εγώ είπα θα ξεκινήσω τεστακια 5 μέρες πρίν, μέχρι την αναμενόμενη 

ΠΟΙΑ ΤΕΣΤΑΚΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η efakii είπε:

ΠΟΙΑ ΤΕΣΤΑΚΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ?? 

Της home test, έχω και ένα από φαρμακείο το first step, λεω να ξεκινήσω με τις ταινίες και αν εχω καθυστέρηση θα το χρησιμοποιήσω και αυτό

Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Μαζί είμαστε κορίτσι μουυυ! Ακριβώς τις ίδιες μέρες μου δείχνει και μένα με βάση το θετικό τέστ! Εγώ είπα θα ξεκινήσω τεστακια 5 μέρες πρίν, μέχρι την αναμενόμενη 

Α μια χαρααα!!! Πρέπει να πάρω τεστ να τα έχω έτοιμα μην ψάχνομαι😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κ εγώ τότε κορίτσια!! Λέω βέβαια να μην κάνω τεστακια αυτό το μήνα, πριν την καθυστέρηση! Αχ ας είναι ο τυχερός μας 🤞🏼

Μακάρι να είναι ο τυχερός μήνας 🙏 εγώ δεν θα ξέρω πότε θα έχω καθυστέρηση 😬 θα το πάω με βάση την ωορηξια έτσι όπως το βλέπω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η efakii είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑ!!!

 ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ 28/3 ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ... ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΧΩ ΦΟΒΕΡΕΣ ΚΡΑΜΠΕΣ ...ΕΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΙΧΑ ΕΠΑΦΕΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ?! ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ.... 

Μακάρι κορίτσι μου να δεις θετικό στις 28!!! Εύχομαι να τα δούμε όλες αυτά τα θετικά τεστακια 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Α μια χαρααα!!! Πρέπει να πάρω τεστ να τα έχω έτοιμα μην ψάχνομαι😁 

Αχ εγώ τα έχω από το προηγούμενο μήνα 😜 και με κοιτάνε τα κοιτάω.... Πώς θα κρατηθώ τόσες μέρες δεν ξερωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Αχ εγώ τα έχω από το προηγούμενο μήνα 😜 και με κοιτάνε τα κοιτάω.... Πώς θα κρατηθώ τόσες μέρες δεν ξερωωω

Σε καταλαβαίνωωωωωωωωω. 😜😜😜😜 Πω πω άντε να περιμένουμε παλιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου επανήλθαν στα γρήγορα.ημουν δουλειά και ήπια ένα μπουκαλάκι μικρό νερό εκεί. Κρατηθηκα μη πιω άλλο και κρατιομουν να γυρίσω σπίτι να κάνω τσισα ...έσκασα! Ήρθα και έκανα τεστακι. Σας στέλνω φωτό τα αποτελέσματα από την εφαρμογή και μια φώτο το τεστ σκέτο. 

Είμαι στην 9η μέρα! Και βγαίνει high, το ξανακάνω σε καλύτερο φως και βγαίνει low... !!!Χθες είχαμε επαφή τελικά και όπως φαίνεται πολύ καλά κάναμε!(να σημειώσω ότι δεν έχω καθόλου πόνο ωορηξιας αλλά έχω λίγες βλέννες διαφανές σαν μυξουλες. Έχω να δω τέτοιες 2 μήνες τουλάχιστον!)

IMG_20230316_150745.jpg

IMG_20230316_150521.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου επανήλθαν στα γρήγορα.ημουν δουλειά και ήπια ένα μπουκαλάκι μικρό νερό εκεί. Κρατηθηκα μη πιω άλλο και κρατιομουν να γυρίσω σπίτι να κάνω τσισα ...έσκασα! Ήρθα και έκανα τεστακι. Σας στέλνω φωτό τα αποτελέσματα από την εφαρμογή και μια φώτο το τεστ σκέτο. 

Είμαι στην 9η μέρα! Και βγαίνει high, το ξανακάνω σε καλύτερο φως και βγαίνει low... !!!Χθες είχαμε επαφή τελικά και όπως φαίνεται πολύ καλά κάναμε!(να σημειώσω ότι δεν έχω καθόλου πόνο ωορηξιας αλλά έχω λίγες βλέννες διαφανές σαν μυξουλες. Έχω να δω τέτοιες 2 μήνες τουλάχιστον!)

IMG_20230316_150745.jpg

IMG_20230316_150521.jpg

οταν το σκαναρεις πρεπει η επιφανεια απο κατω να ειναι λευκη ,καθαρη.... αμα ειναι πανω σε κατι αλλο  κατι παθαινει!!! το επαθα κ γω την επομενη μερα του θετικου κανω,βγαινει αχνο παω να το σκαναρω πανω στο κομοδινο και βγαινει 4,28. δεν ξερω ...δεν τη πολυ εμπιστευομαι αυτη την εφαρμογη τελικα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να δεις θετικό στις 28!!! Εύχομαι να τα δούμε όλες αυτά τα θετικά τεστακια 🥰🥰🥰🥰

σε ευχαριστω πολυυυυυ!!!! ελπιζω αυτη τη φορα να το δουμε ολες με το καλο!!!

@marinaP  για τεστ εγκυμοσυνης παιρνω επισης one step ή clear blue.... της hometest δεν τα συμπαθω καθολου....για να βγει θετικο πρεπει να εχεις μεγαλη καθυστερηση...το θεμα ειναι εμεις να τα μαθαινουμε νωριτερα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η efakii είπε:

σε ευχαριστω πολυυυυυ!!!! ελπιζω αυτη τη φορα να το δουμε ολες με το καλο!!!

@marinaP  για τεστ εγκυμοσυνης παιρνω επισης one step ή clear blue.... της hometest δεν τα συμπαθω καθολου....για να βγει θετικο πρεπει να εχεις μεγαλη καθυστερηση...το θεμα ειναι εμεις να τα μαθαινουμε νωριτερα χαχαχαχα

Χχαχαχχ συμφωνώ. Δεν έχω δοκιμάσει τα one step η αλήθεια αλλά άκουσα πολύ καλα σχόλια. Θα πορευτώ τώρα με αυτά και αν δω οτι μου κάνουν κολπακια θα τα παραγγείλω και αυτά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου επανήλθαν στα γρήγορα.ημουν δουλειά και ήπια ένα μπουκαλάκι μικρό νερό εκεί. Κρατηθηκα μη πιω άλλο και κρατιομουν να γυρίσω σπίτι να κάνω τσισα ...έσκασα! Ήρθα και έκανα τεστακι. Σας στέλνω φωτό τα αποτελέσματα από την εφαρμογή και μια φώτο το τεστ σκέτο. 

Είμαι στην 9η μέρα! Και βγαίνει high, το ξανακάνω σε καλύτερο φως και βγαίνει low... !!!Χθες είχαμε επαφή τελικά και όπως φαίνεται πολύ καλά κάναμε!(να σημειώσω ότι δεν έχω καθόλου πόνο ωορηξιας αλλά έχω λίγες βλέννες διαφανές σαν μυξουλες. Έχω να δω τέτοιες 2 μήνες τουλάχιστον!)

IMG_20230316_150745.jpg

IMG_20230316_150521.jpg

Τα ίδια μου κανει και εμένα η εφαρμογή αυτή. Αλλα θεωρώ οτι μπορούμε να καταλάβουμε πανω κάτω. Και το δικό σου για μένα είναι θετικό κορίτσι μου, κανείς και αύριο ένα ακόμα. Αν είχατε επαφές χθές,και έχεις και σήμερα μια χαρά είσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Σε καταλαβαίνωωωωωωωωω. 😜😜😜😜 Πω πω άντε να περιμένουμε παλιιιιιιιιι

Υπομονηηηηη  ♥️ μαζί θα το περάσουμε ξανά όπως και καθε μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

οταν το σκαναρεις πρεπει η επιφανεια απο κατω να ειναι λευκη ,καθαρη.... αμα ειναι πανω σε κατι αλλο  κατι παθαινει!!! το επαθα κ γω την επομενη μερα του θετικου κανω,βγαινει αχνο παω να το σκαναρω πανω στο κομοδινο και βγαινει 4,28. δεν ξερω ...δεν τη πολυ εμπιστευομαι αυτη την εφαρμογη τελικα....

Η αλήθεια κ εγώ πιο πολύ την χρησιμοποιώ για να τα έχω σε φωτογραφία εκείνη τη στιγμή κ για το τι ώρα το έκανα. Όντως σαν νούμερα βγάζει μερικές φορές αλλα... 🤯. Οπότε το κάνω χειροκίνητα ότι θεωρώ εγώ με το μάτι θετικό η αρνητικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου επανήλθαν στα γρήγορα.ημουν δουλειά και ήπια ένα μπουκαλάκι μικρό νερό εκεί. Κρατηθηκα μη πιω άλλο και κρατιομουν να γυρίσω σπίτι να κάνω τσισα ...έσκασα! Ήρθα και έκανα τεστακι. Σας στέλνω φωτό τα αποτελέσματα από την εφαρμογή και μια φώτο το τεστ σκέτο. 

Είμαι στην 9η μέρα! Και βγαίνει high, το ξανακάνω σε καλύτερο φως και βγαίνει low... !!!Χθες είχαμε επαφή τελικά και όπως φαίνεται πολύ καλά κάναμε!(να σημειώσω ότι δεν έχω καθόλου πόνο ωορηξιας αλλά έχω λίγες βλέννες διαφανές σαν μυξουλες. Έχω να δω τέτοιες 2 μήνες τουλάχιστον!)

IMG_20230316_150745.jpg

IMG_20230316_150521.jpg

Ανεβαίνει σιγά σιγά 🙂 κ εμένα έτσι κάτι κουλά λέει αλλά μπορείς να το σημειώσεις εσύ low η high με το πώς θεωρείς εσύ... Έτσι ήταν περίπου κ εμένα μια μέρα πριν την ωορρηξία...  Μου ήρθε πολύ νωρίτερα μου έκανε έκπληξη η ωορρηξία αλλά ευτυχώς πρόλαβα έστω δυο επαφες. τεστακια κ επαφες  🥰🥰🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κάνετε;Χαμουλης βλέπω με τα τεστακια ωορρηξιας 😛 καλή επιτυχία σε όσες είχαν ωορρηξιααα😍🙏 τώρα ξεκινάει η παράνοια της αναμονής 😂😂😂😂 σας εύχομαι όλες θετικο τεστακιιιιιιι εγκυμοσύνης από εδώ και πέρα💝 εγώ έκανα πάλι τεστ εγκυμοσύνης home test 🙄 και πάλι αρνητικοοοοο😔 δεν άντεξα να μην κανωωωωω 😳 από χθες έχω συνέχεια κράμπες περιόδου αλλά όχι όπως στην περίοδο πιο ήπιες! Όμως δεν θα αδιαθετήσω σύντομα γτ ακόμη παίρνω τα χάπια και πρέπει να τα κόψω για να μου έρθει μετά από μέρες ! αυτές οι κράμπες ή είναι περιόδου η οποία δεν μπορεί να έρθει από τα χάπια ή υποτιθέμενης εγκυμοσύνης;; Με έχει φάει η αγωνίααααααα😒 πρέπει να περιμενω μέχρι την Δευτέρα 😳😳😳😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε;Χαμουλης βλέπω με τα τεστακια ωορρηξιας 😛 καλή επιτυχία σε όσες είχαν ωορρηξιααα😍🙏 τώρα ξεκινάει η παράνοια της αναμονής 😂😂😂😂 σας εύχομαι όλες θετικο τεστακιιιιιιι εγκυμοσύνης από εδώ και πέρα💝 εγώ έκανα πάλι τεστ εγκυμοσύνης home test 🙄 και πάλι αρνητικοοοοο😔 δεν άντεξα να μην κανωωωωω 😳 από χθες έχω συνέχεια κράμπες περιόδου αλλά όχι όπως στην περίοδο πιο ήπιες! Όμως δεν θα αδιαθετήσω σύντομα γτ ακόμη παίρνω τα χάπια και πρέπει να τα κόψω για να μου έρθει μετά από μέρες ! αυτές οι κράμπες ή είναι περιόδου η οποία δεν μπορεί να έρθει από τα χάπια ή υποτιθέμενης εγκυμοσύνης;; Με έχει φάει η αγωνίααααααα😒 πρέπει να περιμενω μέχρι την Δευτέρα 😳😳😳😳

Αχ αυτή η αναμονή σε καταλαβαίνω.και εγώ οταν έπαιρνα λετροζολη ετσι ήμουν.ανυπομονουσα πιο πολύ. Βρες κατι να ασχοληθείς μήπως και φύγει λίγο από το μυαλό σ. Αφού ξέρεις οτι δεν θα έρθει τώρα και θα αργήσει αυτό το μήνα. Για σένα η Δευτέρα φαίνεται πολύ μακριά το ξέρω. 😏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ για την σκέψη σου κοπέλα μου. Το εκτιμώ πολύ... Είναι δύσκολες αυτές οι μέρες... Πολύ δύσκολες... Κορίτσι μου .... Λυπάμαι από τα βάθη της καρδιάς μου για αυτό που σου συνέβη. Ειναι τόσο άδικο!!!! Έχω χάσει και γω 3 μωράκια ως τώρα, στο πρώτο τρίμηνο όμως. Το τελευταίο το έχασα πριν 2 εβδομάδες περίπου και έχω ήδη μια κορούλα 8 μηνών. Δεν θα σου πω πολλά γιατί φαντάζομαι πως νιώθεις. Αν εγώ θρηνω τόσες μέρες που το έμαθα την ημέρα της αυχενικης ότι δεν ζούσε πια, σκέφτομαι πόσο δύσκολο είναι για σένα στην εβδομάδα που ήσουν.. Θα σου πω μόνο να ζητήσεις βοήθεια από ψυχολόγο αν βλέπεις να σε ρουφάει όλο αυτό. Το ίδιο θα κάνω και εγώ γιατί κάθε μέρα είναι όλο και πιο δυσκολη και πλέον δυσκολεύομαι να φροντίσω ακόμα και την κορούλα  μου. Έχω χαθεί στις σκέψεις μου και στη μαύρη αυτή τρύπα και δεν ξέρω πως να βγω... Κουραγιο κορίτσι μου... Αν χρειαστείς να μιλήσεις να μου στείλεις μήνυμα, νιώθω τον πόνο σου και κλαίω κυριολεκτικά μαζί σου... Δεν είσαι μόνη σου, και δυστυχώς ο περίγυρος μας καμιά φορά στην προσπάθεια του να μας παρηγορήσει λέει πολύ λάθος λόγια. Μην δίνεις σημασία, μόνο μια γυναίκα που έχει βιώσει την απώλεια μπορεί να σε καταλάβει στο 100%. Είμαι εδώ για εσένα όποτε με χρειαστείς ♥️
    • Ωωω τι ωραια πρώτος υπέρηχος!!  ποσό χαίρομαι! Ποσό θέλω Όλα τα κορίτσια να τα καταφέρουν να έχουν μωράκια! ❤️❤️❤️ φτου Φτου όλα να πάνε καλά!!!!
    • Μπράβο όλα καλά!!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά! Δεν ξέρω τι εξ αιτίας η ντομπλερ βλέπεις είμαι άσχετη...μου είπε εμένα ότι όλα τα βλέπει όπως πρέπει να ειναι αν δε του είχα πει για την χοριακη τότε ...ίσως φοβάται αυτό αλλά δε μπορώ να καταλάβω αφού 2 φορες ακούστηκε καρδια μεγάλωσε σε μια βδομάδα ή χοριακη τότε γιατί να έπεσε??? Λες και μας προετοιμάζει ότι κάτι δε θα πάει καλά δε ξερω
    • Αννίτα μου η αλήθεια είναι ότι το ταξίδι της γονιμότητας επειδή διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα κάνει ίσως κ τους γιατρούς να δίνουν άλλες συμβουλές.  πχ μια γυναίκα με εξωσωματική ή με πολλές απώλειες μπορεί να κάνει τον γιατρό πιο επιφυλακτικό όπως κ την ίδια την εγκυμονούσα.   εγω το κατανοώ απόλυτα! Κ το καταλαβαίνω. Ειδικά στις γυναίκες που το ταξίδι τους είναι μακρύ κ ίσως κ πολύπαθο. 🙏🏼  Καλά κανεις κ δν ξεχνάς λεπτό την εγκυμοσύνη σου❤️ απόλαυσε την, κάθε λεπτό γιατί είναι η μοναδική φορά που θα μπορείς να αφιερώσεις όλο σου τον χρόνο κ να την ζήσεις ήρεμα 😍   εγω δν προλαβαίνω καν να το σκεφτώ ακόμα αυτό το εμβρυακι. Ίσως γιατί προσπαθώ να απολαύσω αυτές τις στιγμές που ζω με τα δυο μου παιδιά πριν γίνουν 3. Όσο να ναι με κάθε παιδί μειώνεται κ ο χρόνος από τα υπόλοιπα.  φυσικά κορίτσια μου θα αξιωθείτε κ εσείς πολύ σύντομα να το ζήσετε, να μοιράσετε τον χρόνο σας στα πλασματάκια σας ❤️❤️❤️  
    • Εχω κ γω αυτο το ενστικτο οτι θα ηθελα να κανω πρωτα μια σπερματεγχυση για εξαντλεισω ολες τις πιθανοτητες πριν παω γ εξωσωματικη...απλα νοιωθω πως εχασα χρονο κανοντας ολα αυτα χωρις σωστη καθοδηγηση...με εκανε να νομιζω πως δε θα τα καταφερω...σκεψου ειχα παει κ σε μια αλλη γιατρο να παρω κ αλλη γνωμη κ εκεινη μονο π δε με ειπε στειρα κ οτι πρπει να προλαβω το χρονο...με εξετασεις αψογες εντωμεταξυ...οι γιατροι της επαρχιας ειναι το 90% μη πω παραπανω επικινδυνοι καποιες φορες...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...