Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η efakii είπε:

ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ, Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΡΑΜΜΟΥΛΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΥΠΟΧΩΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΗ.ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ.ΧΘΕΣ ΗΤΑΝ 13Η ΗΜΕΡΑ ΚΥΚΛΟΥ ΒΓΗΚΕ ΕΝΤΟΝΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΑΧΝΗ.

ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΣΑ ΤΑ DIGITAL ,ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΑΚΙ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑ.ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ 2ΗΜΕΡΕΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ. 

ΞΕΚΙΝΑ ΤΙΣ ΕΠΑΦΟΥΛΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 2!! ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΕΡΕΣ!!!🤞🤞🤞

Ευχαριστώ πολύ

Ρωτάω γιατί εμένα ο κύκλος μου είναι αρκετά μεγάλος.πχ πότε 35 πότε 45.  Τώρα αν βγήκε σήμερα θετικό σημαίνει 30η-31η ήμερα θα έρθει περίοδος. Και μου φαίνεται λιγο περίεργο.

Θα κανω και τις επόμενες 6 μέρες να δω πως θα πάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 35 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Ευχαριστώ πολύ

Ρωτάω γιατί εμένα ο κύκλος μου είναι αρκετά μεγάλος.πχ πότε 35 πότε 45.  Τώρα αν βγήκε σήμερα θετικό σημαίνει 30η-31η ήμερα θα έρθει περίοδος. Και μου φαίνεται λιγο περίεργο.

Θα κανω και τις επόμενες 6 μέρες να δω πως θα πάει 

KANE ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΕΙ...ΑΝ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ Η ΟΡΜΟΝΗ !!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑ!!!! 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα μου είπε χθες ο γιατρός, ότι η πιο καλή μέρα για επαφή είναι η -2, δηλαδή 2 μέρες πριν την ωορρηξία. Για την ακρίβεια με ρώτησε αν διαλέξω 2 μέρες για επαφή αν θα είναι μια μέρα πριν κ την ημέρα της ωορρηξίας, ή τις 2 μέρες πριν την ημέρα ωορρηξίας. Ρώτησε για να δει πως το χειρίζομαι και αν ξέρω τι κάνω. Εγώ απάντησα πως θα διάλεγα μια μέρα πριν κ την ημερα που γίνεται η ωορρηξία και μου είπε πως το σωστό είναι η άλλη επιλογή. Εγώ του είπα ότι έτσι κ αλλιώς έχουμε επαφές 4 μέρες πριν και 3 μετά, όποτε είμαστε εντάξει  🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια εμένα μου είπε χθες ο γιατρός, ότι η πιο καλή μέρα για επαφή είναι η -2, δηλαδή 2 μέρες πριν την ωορρηξία. Για την ακρίβεια με ρώτησε αν διαλέξω 2 μέρες για επαφή αν θα είναι μια μέρα πριν κ την ημέρα της ωορρηξίας, ή τις 2 μέρες πριν την ημέρα ωορρηξίας. Ρώτησε για να δει πως το χειρίζομαι και αν ξέρω τι κάνω. Εγώ απάντησα πως θα διάλεγα μια μέρα πριν κ την ημερα που γίνεται η ωορρηξία και μου είπε πως το σωστό είναι η άλλη επιλογή. Εγώ του είπα ότι έτσι κ αλλιώς έχουμε επαφές 4 μέρες πριν και 3 μετά, όποτε είμαστε εντάξει  🤣🤣🤣

Είσαι θεααα 😂😂 μωρέ μπραβοοοο τόσες μέρες 😂😂😂 εγώ κάνω μια μέρα πριν και τις επόμενες τρεις 😋 και βέβαια με σύσταση του γιατρού γτ πάμε και με παρακολουθεί και μου λέει ποιες μέρες να έρθω σε επαφή 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Ευχαριστώ πολύ

Ρωτάω γιατί εμένα ο κύκλος μου είναι αρκετά μεγάλος.πχ πότε 35 πότε 45.  Τώρα αν βγήκε σήμερα θετικό σημαίνει 30η-31η ήμερα θα έρθει περίοδος. Και μου φαίνεται λιγο περίεργο.

Θα κανω και τις επόμενες 6 μέρες να δω πως θα πάει 

Κοριτσάκι μου συνέχισε να κανεις αρκετό καιρό αφου έχεις γενικα μεγάλο κύκλο για να μη χάσεις την μέρα ❤️❤️ και όταν βλέπεις σκουρο τεστ επαφουλες 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ!!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ 😊😊

ΕΠΑΦΟΥΛΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΥΡΙΑΚΗ ,ΧΘΕΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ 🤣

ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΦΩΤΙΑ Η ΟΜΑΔΑ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΤΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΑΥΤΟ ΜΗΝΑ! ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΤΟ ΤΕΣΤΑΚΙ ΣΟΥ! ΛΕΝΕ ΒΕΒΑΙΑ ΠΩΣ ΠΟΛΥ ΕΞΙΣΟΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΑΦΟΥΛΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΟ ΩΟΡΗΞΙΑΣ!!ΟΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΑ 🤞😊

ΛΕΤΕ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΘΕΤΙΚΑ +++ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ???🤞😊🥰

Εγώ δεν έχω ξεκινήσει ακόμα επαφές μάλλον πρέπει 😅 κάτσε να γυρίσει ο άντρας μου από τη δουλειά θα του πω ότι έχει κ "άλλη δουλειά" τώρα😂😂😂 άντε μακάρι να έχουμε κ θετικά αποτελέσματα όλες!!!🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Είσαι θεααα 😂😂 μωρέ μπραβοοοο τόσες μέρες 😂😂😂 εγώ κάνω μια μέρα πριν και τις επόμενες τρεις 😋 και βέβαια με σύσταση του γιατρού γτ πάμε και με παρακολουθεί και μου λέει ποιες μέρες να έρθω σε επαφή 🙏

Χαχα να πιάσουμε το γόνιμο παράθυρο υποτίθεται, αλλά δεν απέδωσε καρπούς 🤣🤣 αυτό είναι το καλύτερο για να είσαι σίγουρη, γιατί εμένα κ πάλι με πιάνει άγχος αν κάποια μέρα είμαστε κουρασμένοι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Χαχα να πιάσουμε το γόνιμο παράθυρο υποτίθεται, αλλά δεν απέδωσε καρπούς 🤣🤣 αυτό είναι το καλύτερο για να είσαι σίγουρη, γιατί εμένα κ πάλι με πιάνει άγχος αν κάποια μέρα είμαστε κουρασμένοι!! 

Αχ τι τραβαμεεεεεε 🤣θα έρθει που θα παειιιιιιι🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Εγώ δεν έχω ξεκινήσει ακόμα επαφές μάλλον πρέπει 😅 κάτσε να γυρίσει ο άντρας μου από τη δουλειά θα του πω ότι έχει κ "άλλη δουλειά" τώρα😂😂😂 άντε μακάρι να έχουμε κ θετικά αποτελέσματα όλες!!!🙏🙏🙏🙏

Ξεκινά και εσυυυυ🤣🤣 Βάλε των κατω να γίνει χαμός 🙏🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αυτό το μήνα πρόσεξα οτι με πονάνε οι θηλές όταν τις ακουμπάω, όπως όταν έρχεται η περίοδος 😏εδώ και 2 μέρες,  τι γίνεται; Είναι σύμπτωμα ωορρηξίας; Δεν Μ εχει ξανασυμβεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Miss V είπε:

Καλησπέρα στην παρέα. 

Διαβάζω τις τελευταίες μέρες αυτό το φόρουμ. Έγινε συνήθεια κ πραγματικα έχω μάθει τόσα πολλά μέσα από τις ιστορίες σας και το πως η κάθε μία αντιμετωπίζει αυτό το "θαύμα". 

Έτσι κ εγώ θέλω να μοιραστώ το βίωμα που έχω το τελευταίο διάστημα. Θα με βοηθούσε εάν κάποια κοπέλα έχει κάτι αντίστοιχο. 

Θα μπω κατευθείαν στο θέμα. Είχα μια βιοχημικη μέσα στο Φεβρουάριο. Δεν το κατάλαβα μιας κ η ημερομηνία της αναμενόμενης περιόδου ήρθε κανονικά. Το υποψιάστηκα όταν σε 7 μέρες σταθερό κύκλο, δεν μειώθηκε η ροή του αίματος.

Από τις 29/01 κ όλο τον Φεβρουάριο "καθαριζα". 

Ο γιατρός μου είπε με το που μπω ξανά στον κύκλο μπορώ να ξανάπροσπαθησω. Αρχές Μαρτίου ήρθε λοιπόν. Την έβδομη μέρα (αφού τόσο είναι πάντα ο κύκλος μου κ τότε καθαρίζω εντελώς) κάνω ταινία ωορρηξίας περισσότερο σαν πείραμα κ βγαίνει θετική. Μέχρι κ σήμερα βγαίνει θετική. Έντονα θετική κ την κάνω μια φορά την ημέρα περίπου στις 10 το βράδυ. 

Το ερώτημα μου είναι το εξής. Είναι νορμάλ τόσες μέρες να βγαίνει έντονα θετική? Κ από την πρώτη μέρα που τελείωσε η περίοδος μου? 

Δεν ψάχνω για συμπτώματα τόσο νωρίς απλά να σημειώσω πως έχω τρομερά τραβήγματα όλες αυτές τις μέρες. Κ γενικά καταλαβαίνω την ωορρηξία μου κάθε μήνα. 

Απλά μου έκανε εντύπωση που ξεκίνησαν οι θετικές ταινίες από την πρώτη μέρα.. Κ στο ίντερνετ δεν αναφέρει πολλά. 

Εχει βιώσει κάποια κάτι αντίστοιχο?

Ευχαριστω

Καλησπέρα κορίτσι μου καλώς ήρθες στην παρέα μας💕 σου εύχομαι γρήγορα να μείνεις έγκυος 😍 δεν ξερω γτ  συμβαίνει αυτό πρώτη φορά το ακούω και δεν έχω ανάλογη εμπειρία 🙄   Σου εύχομαι τα καλύτερα😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια αυτό το μήνα πρόσεξα οτι με πονάνε οι θηλές όταν τις ακουμπάω, όπως όταν έρχεται η περίοδος 😏εδώ και 2 μέρες,  τι γίνεται; Είναι σύμπτωμα ωορρηξίας; Δεν Μ εχει ξανασυμβεί 

Πολύ πιθανοοο💕 έχω διαβάσει σε θεματάκια ότι πολλές κοπέλες στην ωορρηξια έχουν πονο στις θηλές . Μπορεί να είναι κάτι καινούργιο του κύκλου σου😻 δεν νομίζω ότι είναι κάτι που πρέπει να ανησυχείς 😊 εγώ πάντως το έχω αυτό  σε μεγάλο βαθμό από την Τρίτη μέρα μετά την ωορρηξια ούτε να τις ακουμπήσω δεν μπορώ βέβαια εμένα μάλλον είναι από τα φάρμακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ξεκινά και εσυυυυ🤣🤣 Βάλε των κατω να γίνει χαμός 🙏🤞

Καλημερααααα μέρα πρώτη τσεκ δεύτερη μετά από τη δουλειά σήμερα ❤️🥰❤️🥰😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Πολύ πιθανοοο💕 έχω διαβάσει σε θεματάκια ότι πολλές κοπέλες στην ωορρηξια έχουν πονο στις θηλές . Μπορεί να είναι κάτι καινούργιο του κύκλου σου😻 δεν νομίζω ότι είναι κάτι που πρέπει να ανησυχείς 😊 εγώ πάντως το έχω αυτό  σε μεγάλο βαθμό από την Τρίτη μέρα μετά την ωορρηξια ούτε να τις ακουμπήσω δεν μπορώ βέβαια εμένα μάλλον είναι από τα φάρμακα!

Καλημέρα!😊

Ναι μάλλον κάτι θα άλλαξε,δεν εξηγείται διαφορετικά... Απλά με αγχωνει λίγο γιατί έχω και κνησμό μαζί με τον πόνο. Λέω να πάρω ένα τηλέφωνο τον γιατρό το απόγευμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα το digital της clear blue τεστ ωορρηξίας που μπορεί να γίνει οποιαδήποτε ώρα της ημέρας κ βγήκε θετικό 🤯 κ είμαι στην δέκατη μέρα μόνο!!! Το μεσημέρι θα κάνω κ τις ταινίες να διπλοτσεκαρω... Τόσο νωρίς?? Ξεκίνησα χθες επαφές για να πιάσω σίγουρα όλες τις μέρες... Όχι τίποτε άλλο πήρε ΠΣΚ άδεια ο άντρας μου για να είμαστε άνετοι 😅 τώρα θα περιμένω μέχρι το βράδυ που σχολαει... Όταν γυρνάω από τη δουλειά εκείνος φεύγει είναι απογευματινος αυτές τις μέρες... Εκτός αν μου βγει θετικό για 3 μέρες που είχε τυχει κ σε μια κοπέλα... Εμένα την προηγούμενη φορά είχα δύο μέρες συνεχόμενα θετικό οπότε δεν έκανα κ τρίτη...

IMG_20230315_085153.jpg

IMG_20230315_085132.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια έκανα το digital της clear blue τεστ ωορρηξίας που μπορεί να γίνει οποιαδήποτε ώρα της ημέρας κ βγήκε θετικό 🤯 κ είμαι στην δέκατη μέρα μόνο!!! Το μεσημέρι θα κάνω κ τις ταινίες να διπλοτσεκαρω... Τόσο νωρίς?? Ξεκίνησα χθες επαφές για να πιάσω σίγουρα όλες τις μέρες... Όχι τίποτε άλλο πήρε ΠΣΚ άδεια ο άντρας μου για να είμαστε άνετοι 😅 τώρα θα περιμένω μέχρι το βράδυ που σχολαει... Όταν γυρνάω από τη δουλειά εκείνος φεύγει είναι απογευματινος αυτές τις μέρες... Εκτός αν μου βγει θετικό για 3 μέρες που είχε τυχει κ σε μια κοπέλα... Εμένα την προηγούμενη φορά είχα δύο μέρες συνεχόμενα θετικό οπότε δεν έκανα κ τρίτη...

IMG_20230315_085153.jpg

IMG_20230315_085132.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου

Χρησιμοποιούσα τα συγκεκριμένα για 6 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Άρα σίγουρα είναι θετικότατο.

Πολλές κοπέλες κάνουν ωορρηξία τόσο νωρίς. Ξέρω κοπέλα που έπιασε με τη μία, την τελευταία μέρα περιόδου. Άρα καλά έκανες και ξεκίνησες επαφές τόσο νωρίς. Κάνε και ένα αύριο.ετυχε και σε μένα να είναι θετικό δύο μέρες συνεχόμενες 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Miss V είπε:

Καλησπέρα στην παρέα. 

 

Διαβάζω τις τελευταίες μέρες αυτό το φόρουμ. Έγινε συνήθεια κ πραγματικα έχω μάθει τόσα πολλά μέσα από τις ιστορίες σας και το πως η κάθε μία αντιμετωπίζει αυτό το "θαύμα". 

 

Έτσι κ εγώ θέλω να μοιραστώ το βίωμα που έχω το τελευταίο διάστημα. Θα με βοηθούσε εάν κάποια κοπέλα έχει κάτι αντίστοιχο. 

 

Θα μπω κατευθείαν στο θέμα. Είχα μια βιοχημικη μέσα στο Φεβρουάριο. Δεν το κατάλαβα μιας κ η ημερομηνία της αναμενόμενης περιόδου ήρθε κανονικά. Το υποψιάστηκα όταν σε 7 μέρες σταθερό κύκλο, δεν μειώθηκε η ροή του αίματος.

 

Από τις 29/01 κ όλο τον Φεβρουάριο "καθαριζα". 

 

Ο γιατρός μου είπε με το που μπω ξανά στον κύκλο μπορώ να ξανάπροσπαθησω. Αρχές Μαρτίου ήρθε λοιπόν. Την έβδομη μέρα (αφού τόσο είναι πάντα ο κύκλος μου κ τότε καθαρίζω εντελώς) κάνω ταινία ωορρηξίας περισσότερο σαν πείραμα κ βγαίνει θετική. Μέχρι κ σήμερα βγαίνει θετική. Έντονα θετική κ την κάνω μια φορά την ημέρα περίπου στις 10 το βράδυ. 

 

Το ερώτημα μου είναι το εξής. Είναι νορμάλ τόσες μέρες να βγαίνει έντονα θετική? Κ από την πρώτη μέρα που τελείωσε η περίοδος μου? 

 

Δεν ψάχνω για συμπτώματα τόσο νωρίς απλά να σημειώσω πως έχω τρομερά τραβήγματα όλες αυτές τις μέρες. Κ γενικά καταλαβαίνω την ωορρηξία μου κάθε μήνα. 

 

Απλά μου έκανε εντύπωση που ξεκίνησαν οι θετικές ταινίες από την πρώτη μέρα.. Κ στο ίντερνετ δεν αναφέρει πολλά. 

 

Εχει βιώσει κάποια κάτι αντίστοιχο?

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Εγώ μετά την αποβολή αρχές Φεβρουαρίου ξεκίνησα να κάνω κάτι τεστακια  να δω που βρίσκομαι κ πότε θα αδιαθετησω μου έβγαιναν μια θετικά μια αρνητικά οπότε με μπέρδεψε σίγουρα.... Αλλά ήταν για αρκετές μέρες έτσι... Προφανώς όπως μου είπαν κ τα κορίτσια εδώ μετά την αποβολή οι ορμόνες γενικά ήταν ανεβασμένες ακόμα κ για αυτό δεν είχα ξεκάθαρο αποτέλεσμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου

Χρησιμοποιούσα τα συγκεκριμένα για 6 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Άρα σίγουρα είναι θετικότατο.

Πολλές κοπέλες κάνουν ωορρηξία τόσο νωρίς. Ξέρω κοπέλα που έπιασε με τη μία, την τελευταία μέρα περιόδου. Άρα καλά έκανες και ξεκίνησες επαφές τόσο νωρίς. Κάνε και ένα αύριο.ετυχε και σε μένα να είναι θετικό δύο μέρες συνεχόμενες 😊

Καλημέρα!!! Είχα γενικά άστατο κύκλο οπότε μπορεί όπως λες να έρθει νωρίτερα... Θα δείξει...😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια έκανα το digital της clear blue τεστ ωορρηξίας που μπορεί να γίνει οποιαδήποτε ώρα της ημέρας κ βγήκε θετικό 🤯 κ είμαι στην δέκατη μέρα μόνο!!! Το μεσημέρι θα κάνω κ τις ταινίες να διπλοτσεκαρω... Τόσο νωρίς?? Ξεκίνησα χθες επαφές για να πιάσω σίγουρα όλες τις μέρες... Όχι τίποτε άλλο πήρε ΠΣΚ άδεια ο άντρας μου για να είμαστε άνετοι 😅 τώρα θα περιμένω μέχρι το βράδυ που σχολαει... Όταν γυρνάω από τη δουλειά εκείνος φεύγει είναι απογευματινος αυτές τις μέρες... Εκτός αν μου βγει θετικό για 3 μέρες που είχε τυχει κ σε μια κοπέλα... Εμένα την προηγούμενη φορά είχα δύο μέρες συνεχόμενα θετικό οπότε δεν έκανα κ τρίτη...

IMG_20230315_085153.jpg

IMG_20230315_085132.jpg

Καλημέρα..Αδούλωτο έκανες κι εχθές επαφή μια χαρά..εμένα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μ έβγαινε τρεις μέρες θετικό..σε αυτή βγήκε μόνο μία θυμάμαι και αγχώθηκα..Μετά απο εγκυμοσύνη,αποβολή ή απόξεση είσαι και πιο γόνιμη άρα αφήστε το ΣΚ για ξεκούραση και δώστε πόνο…και αυτοί οι άντρες μας όμως το παλεύουν πολύ..κι εμένα δουλεύει πολύ και δεν βολεύουν κάποιες καθημερινές με τίποτα..αλλά όταν του έλεγα χαμογέλασε η φατσούλα, ερχόταν τρέχοντας…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα..Αδούλωτο έκανες κι εχθές επαφή μια χαρά..εμένα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μ έβγαινε τρεις μέρες θετικό..σε αυτή βγήκε μόνο μία θυμάμαι και αγχώθηκα..Μετά απο εγκυμοσύνη,αποβολή ή απόξεση είσαι και πιο γόνιμη άρα αφήστε το ΣΚ για ξεκούραση και δώστε πόνο…και αυτοί οι άντρες μας όμως το παλεύουν πολύ..κι εμένα δουλεύει πολύ και δεν βολεύουν κάποιες καθημερινές με τίποτα..αλλά όταν του έλεγα χαμογέλασε η φατσούλα, ερχόταν τρέχοντας…

Καλημέρα 😊 ναι η αλήθεια με το που του είπα ότι βγήκε χαμόγελο χαμογέλασε κ εκείνος 😂. Μετά το σκέφτηκε κ μου λέει φτου τζάμπα το ΠΣΚ!!! Οπότε κλείσαμε ραντεβού το βράδυ 🤭🥰 η αλήθεια νομίζω σε αυτούς είναι κ πιο δύσκολο να το κάνουν προγραμματισμένα... Αλλά το θέλουμε κ οι δύο οπότε την βγάζουμε την άκρη 😊 θέλουμε να ξανακουσουμε σύντομα καρδούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Miss V είπε:

Καλησπέρα στην παρέα. 

 

Διαβάζω τις τελευταίες μέρες αυτό το φόρουμ. Έγινε συνήθεια κ πραγματικα έχω μάθει τόσα πολλά μέσα από τις ιστορίες σας και το πως η κάθε μία αντιμετωπίζει αυτό το "θαύμα". 

 

Έτσι κ εγώ θέλω να μοιραστώ το βίωμα που έχω το τελευταίο διάστημα. Θα με βοηθούσε εάν κάποια κοπέλα έχει κάτι αντίστοιχο. 

 

Θα μπω κατευθείαν στο θέμα. Είχα μια βιοχημικη μέσα στο Φεβρουάριο. Δεν το κατάλαβα μιας κ η ημερομηνία της αναμενόμενης περιόδου ήρθε κανονικά. Το υποψιάστηκα όταν σε 7 μέρες σταθερό κύκλο, δεν μειώθηκε η ροή του αίματος.

 

Από τις 29/01 κ όλο τον Φεβρουάριο "καθαριζα". 

 

Ο γιατρός μου είπε με το που μπω ξανά στον κύκλο μπορώ να ξανάπροσπαθησω. Αρχές Μαρτίου ήρθε λοιπόν. Την έβδομη μέρα (αφού τόσο είναι πάντα ο κύκλος μου κ τότε καθαρίζω εντελώς) κάνω ταινία ωορρηξίας περισσότερο σαν πείραμα κ βγαίνει θετική. Μέχρι κ σήμερα βγαίνει θετική. Έντονα θετική κ την κάνω μια φορά την ημέρα περίπου στις 10 το βράδυ. 

 

Το ερώτημα μου είναι το εξής. Είναι νορμάλ τόσες μέρες να βγαίνει έντονα θετική? Κ από την πρώτη μέρα που τελείωσε η περίοδος μου? 

 

Δεν ψάχνω για συμπτώματα τόσο νωρίς απλά να σημειώσω πως έχω τρομερά τραβήγματα όλες αυτές τις μέρες. Κ γενικά καταλαβαίνω την ωορρηξία μου κάθε μήνα. 

 

Απλά μου έκανε εντύπωση που ξεκίνησαν οι θετικές ταινίες από την πρώτη μέρα.. Κ στο ίντερνετ δεν αναφέρει πολλά. 

 

Εχει βιώσει κάποια κάτι αντίστοιχο?

 

Ευχαριστω

Καλώς ήρθες στην παρέα

Είχα και εγω μια βιοχημική είναι δυστηχως ενα συχνό φαινόμενο αυτό κρατά ότι έγινε η σύλληψη.. οτι μπορείς να μείνεις εγκυος όποτε σίγουρα θα ξανά έρθει 😊

Εγω όταν έβρισκα την ωορρηξία μετά δεν έκανα άλλες ταινιες όποτε δεν γνωρίζω να απαντήσω κανε λίγο υπομονή να έρθει η μερα της αναμενόμενης περιόδου  και άσε τα τεστ ωορρηξιας και ξεκινά τα εγκυμοσυνης 😊 εύχομαι να είναι θετικοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@cat12 τέλειαααα αντε βουρ ολοταχώς... Τώρα η ωορρηξία θα γίνει έως 48 ώρες μετά... Άρα από σήμερα και για 3 ημέρες να έχεις επαφές συνεχόμενα!!!!😉😉😉😀❤️❤️❤️😀 Αντε και Απρίλιο να κρατάς θετικό τεστ στο χέρι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@cat12 τέλειαααα αντε βουρ ολοταχώς... Τώρα η ωορρηξία θα γίνει έως 48 ώρες μετά... Άρα από σήμερα και για 3 ημέρες να έχεις επαφές συνεχόμενα!!!!😉😉😉😀❤️❤️❤️😀 Αντε και Απρίλιο να κρατάς θετικό τεστ στο χέρι!!! 

Μακάρι κορίτσι μου όλες μας να έχουμε θετικά τεστακια 🥰🥰🥰🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια έκανα το digital της clear blue τεστ ωορρηξίας που μπορεί να γίνει οποιαδήποτε ώρα της ημέρας κ βγήκε θετικό 🤯 κ είμαι στην δέκατη μέρα μόνο!!! Το μεσημέρι θα κάνω κ τις ταινίες να διπλοτσεκαρω... Τόσο νωρίς?? Ξεκίνησα χθες επαφές για να πιάσω σίγουρα όλες τις μέρες... Όχι τίποτε άλλο πήρε ΠΣΚ άδεια ο άντρας μου για να είμαστε άνετοι 😅 τώρα θα περιμένω μέχρι το βράδυ που σχολαει... Όταν γυρνάω από τη δουλειά εκείνος φεύγει είναι απογευματινος αυτές τις μέρες... Εκτός αν μου βγει θετικό για 3 μέρες που είχε τυχει κ σε μια κοπέλα... Εμένα την προηγούμενη φορά είχα δύο μέρες συνεχόμενα θετικό οπότε δεν έκανα κ τρίτη...

IMG_20230315_085153.jpg

IMG_20230315_085132.jpg

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Είμαστε κυριολεκτικά στις ίδιες μέρες του κύκλου, μόνο που εσένα σου ήρθε γρήγορα η ωορρηξία, άντε ξεκίνα την δουλειά και σε 16 μέρες από σήμερα να κάνεις το τεστακι εγκυμοσύνης που θα κάνει το δικό σου προσωπάκι να χαμογελάσει 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα!😊

Ναι μάλλον κάτι θα άλλαξε,δεν εξηγείται διαφορετικά... Απλά με αγχωνει λίγο γιατί έχω και κνησμό μαζί με τον πόνο. Λέω να πάρω ένα τηλέφωνο τον γιατρό το απόγευμα 

Καλημεραα😻 να τον παρεις κορίτσι μου και να μας πεις τι σου είπε! Δεν νομίζω να είναι κάτι 😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χαχαχα δεν πειράζει αυτό έχει σημασία πως είναι όλα καλά τωρα λογικά στο επόμενο ραντεβού θα μπορέσετε να το δείτε  εχεις κάνει κοιλιτσα ; Τώρα μπορείς να είσαι πιο χαλαρή και να απολαύσεις το ταξίδι 🌈 σε ευχαριστώ πολύ αύριο έχω Doppler να πάω και σε μια βδομαδα γυναικολόγο ίσως τον κάνω κουβέντα και για την γεννά θα δούμε ! 
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! να σαι καλά και με το καλό κι εσύ να δεχτείς την κορούλα σου τον άλλο μήνα 💖 Όχι, φύλο δε καταφέραμε να δούμε, γιατί το μωράκι κοιμόταν και κάναμε αμάν και πως να το ξυπνήσουμε, οπότε ο γιατρός εστίασε στα απαραίτητα σημεία να δει, προσπάθησε να έχουμε καλή εικόνα και ανάμεσα στα πόδια αλλά δε τα κατάφερε... 😅 το μωρό μάλλον νευρίασε που το ξυπνήσαμε και λέει σιγά μη σας κάνω και τη χάρη 🤣🤣🤣  δε πειράζει, το σημαντικό είναι ότι όλα βγήκαν φυσιολογικά, ελάχιστο ρίσκο για τρισωμίες, οπότε φύγαμε ολοταχώς για το 2ο τρίμηνο! Ακόμα σα ψέμματα μου ακούγεται και μόνο που το λέω 🥲🥲🌈🌈
    • @Θέτις Κ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ 🤗🤗🤗 Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες σας κορίτσια μου γλυκά! Εμενα, (εύχομαι) να με βρείτε στις μανουλες κάποιου άλλου μήνα... Ο υπέρηχος του γιατρού που πήγα, προπολεμικος μάλλον, αλλα το μωρακι μου έφυγε. Αυριο θα πάω και σε αυτον που πήγαινα απλα και μονο για να συγκρίνω υπερήχους. Γιατι ο σημερινός γιατρός ήταν πολυ γλυκος, θα με αναλάβει σε επόμενη εγκυμοσύνη αλλα θελω να ξέρω και τι υπερηχογραφο έχει. Έκλαψα και ακόμη κλαίω αλλά ξέρω πως στη θέση μου εχουν βρεθεί άπειρες κοπέλες και τα καταφεραν καποια στιγμή. Θελω να πιστεύω πως αυτη θα είναι η επόμενή μου. Σας φιλώ 🌸🌷🤗
    • @Mboo καλώς μας ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου ❤️ στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου πέρασα ακριβώς το ίδιο. Είχα καφέ υγρά  όμως δν έδωσα τόση σημασία  κ μεγάλωσε η αποκόλληση γιατί κουβαλούσα την κόρη μου κ δν πρόσεχα κτλ κτλ ωστόσο κ πάλι όλα πήγαν καλά πήρα κ εγώ  προγεστερονη 3 εβδ ώσπου είδαμε στην 11η εβδ ότι όλα ήταν καλά πια.   τωρα που είμαι στην Τρίτη εγκυμοσύνη πάλι είδα καφέ υγρά (σηκώνω ακόμα πιο πολύ βάρος από την προηγμένη εγκυμοσύνη κ η κούραση είναι πολύ μεγαλύτερη όποτε το περίμενα 🤷🏼‍♀️) αλλα ευτυχώς δν είδαμε πάλι αποκόλληση. 🙏🏼 προς το παρόν τουλάχιστον.  σε καταλαβαίνω και σε νιώθω ό,τι χρειαστείς γράψε μου ή αν κάτι σε προβληματίζει.❤️
    • Ακόμα δεν έκλεισα ραντεβού!! Μου είπε να πάω όποτε θέλω! Βασικά μου είπε " έλα όποτε θέλεις να δεις το έμβρυο. Εγώ δεν έχω να δω κάτι" και μου είπε να κλείσω για αυχενική! Οπότε λέω να πάω μια βόλτα σε 2 εβδομάδες πάλι!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...