Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η efakii είπε:

ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ !!! ΑΠ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ Κ ΓΩ ,ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΘΕΣ ΤΕΣΤ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΝΟΝΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΝΤΟ 1 ΗΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΜΕ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΟΥΡΑ!!! 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠ ΤΗΣ HOMETEST ,ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΗΡΑ.ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΕΚΑΝΕ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΕ 6 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΕΒΑΓΛΕ  ΜΙΑ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΙΣΑ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ!! 

ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ.ΑΝ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΧΝΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΤΗΣ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΗΤΑΝ ΧΘΕΣ. ΣΕ ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ''ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΕΤΑΙ'' Η ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΜΑΣ?? 24-48 ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ.

Ναι ναι θα κάνω πάλι ένα σε λίγες μέρες ή αν κρατηθώ μια μέρα πριν την αναμενόμενη 🙏 πωωω τόσο αργα της έδειξε θετικο ε; Καταλαβααα 😌 μπραβο αυτό ακριβώς αν βγει αχνό τοτε το χθεσινό ήταν θετικο. Έχω  διαβάσει ότι η ωορρηξια συμβαίνει από 12-36 ώρες άλλου έχω διαβάσει μέχρι 48 ωρεσ μετά το θετικο εσυ κάνε σήμερα και αύριο επαφουλες για να είσαι μέσα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Mpourmpoulo καλά βρε τρελή στις 20 σου είπε ο γιατρός χοριακή.. πως κατέληξες εσύ να κάνεις τεστ 6 μέρες νωρίτερα δεν καταλαβαίνω αλήθεια!! 🤣🤣 Είναι πολύ νωρίς για να δείξει κάτι κορίτσι μου!! 

@marinaP σε είδα στο μυαλό μου εχθές..εκεί που τσιγαριζα τα κρεμμύδια για την φακή σε σκέφτηκα.. δώσε πόνο αυτές τις μέρες ίσως είναι ο μήνας σου!!

@marinamanoulitsa και εγώ αυτό είπα στον γιατρό ότι τα γράφουν πολύ περίεργα και δεν καταλαβαίνει τίποτα ο κόσμος. Δεν μπορούν να γράφουν απλά "είσαι μια χαρά" η "είσαι χαλιά πάνε σε γιατρό" για να μην μας πιάνει πανικός?  Ναι κορίτσι μου πρωί πρωί ήρθε η περίοδος και τώρα περιμένω τηλ από Θεσσαλονίκη για να κλείσω ραντεβού για σαλπιγγογραφια πάλι.. ελπίζω να μην πονέσω αυτή την φορά.. από ότι μου η είπε η κοπέλα εκεί το κάνουν λέει με αφρό και δεν πονάει καθόλου και καλά.. μακάρι δηλαδή... 

 @Elli13 όσο δύσκολο και αν είναι θετική σκέψη και να ξέρεις σήμερα έβαλα την γειτόνισσα μου η οποία είναι πολύ θρησκια να πάει να ανάψει ένα κεράκι για εμάς τα κορίτσια του φόρουμ!! Πηγαίνει κάθε μέρα στην εκκλησία και ανάβει ένα κερί για τον γιο της που τον έχασε πριν 7 χρόνια (33 χρόνων παλικάρι) σήμερα άναψε και για εμάς ένα οπότε έχω καλό προαίσθημα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Βλέπω οτι αρκετές από εμάς ξεκινήσαμε τεστ ωορρηξίας!!! Εγώ το πρωί είχα κάτι υγρά κ είμαι στην 9 μέρα από την περίοδο πολύ νωρίς δλδ κ σε μια μέρα μου άλλαξε το τεστ κ σκουρηνε... Απλά δεν έχω μπει ακόμα στις γόνιμες μέρες... Εσείς που το έχετε χρησιμοποιήσει παραπάνω έτσι κάνει έντονα την αλλαγή? Εγώ υποψιάζομαι μήπως πάλι θα έχω την 12 μέρα ωορηξια όπως είχα όταν έμεινα έγκυος... Οπότε να ξεκινάει να ανεβαίνει από τώρα?από αύριο η μεθαύριο θα κάνω που μου έχουν μείνει κ κάτι digital τεστ για σίγουρα...

IMG_20230314_144526.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

@Mpourmpoulo καλά βρε τρελή στις 20 σου είπε ο γιατρός χοριακή.. πως κατέληξες εσύ να κάνεις τεστ 6 μέρες νωρίτερα δεν καταλαβαίνω αλήθεια!! 🤣🤣 Είναι πολύ νωρίς για να δείξει κάτι κορίτσι μου!! 

@marinaP σε είδα στο μυαλό μου εχθές..εκεί που τσιγαριζα τα κρεμμύδια για την φακή σε σκέφτηκα.. δώσε πόνο αυτές τις μέρες ίσως είναι ο μήνας σου!!

@marinamanoulitsa και εγώ αυτό είπα στον γιατρό ότι τα γράφουν πολύ περίεργα και δεν καταλαβαίνει τίποτα ο κόσμος. Δεν μπορούν να γράφουν απλά "είσαι μια χαρά" η "είσαι χαλιά πάνε σε γιατρό" για να μην μας πιάνει πανικός?  Ναι κορίτσι μου πρωί πρωί ήρθε η περίοδος και τώρα περιμένω τηλ από Θεσσαλονίκη για να κλείσω ραντεβού για σαλπιγγογραφια πάλι.. ελπίζω να μην πονέσω αυτή την φορά.. από ότι μου η είπε η κοπέλα εκεί το κάνουν λέει με αφρό και δεν πονάει καθόλου και καλά.. μακάρι δηλαδή... 

 @Elli13 όσο δύσκολο και αν είναι θετική σκέψη και να ξέρεις σήμερα έβαλα την γειτόνισσα μου η οποία είναι πολύ θρησκια να πάει να ανάψει ένα κεράκι για εμάς τα κορίτσια του φόρουμ!! Πηγαίνει κάθε μέρα στην εκκλησία και ανάβει ένα κερί για τον γιο της που τον έχασε πριν 7 χρόνια (33 χρόνων παλικάρι) σήμερα άναψε και για εμάς ένα οπότε έχω καλό προαίσθημα!!

Κορίτσι μου πράγματι δε πονάει καθόλου με τον αφρό! Και εγώ εδώ Θεσσαλονίκη την έκανα κ δεν κατάλαβα τίποτα, απλά είχα αίμα 1-2 μέρες. Να έχεις σερβιέτα ή σου δίνουν εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου μόλις επιστρέψαμε σπίτι μας, θα αρχίσω να διαβάζω τα μηνύματα σας σιγά σιγά γιατί έχουν μαζευτεί πολλά βλέπω... 😜

Εγώ εννοείται το πρώτο πράγμα που εκανα μόλις μπήκα σπίτι ηταν τεστ ωορρηξίας 😁 μιας και δεν τα πήρα μαζι μου 3 μέρες τώρα. Μου φαίνεται οτι είναι θετικό κορίτσια. Θα προσπαθήσω να το ανεβάσω τώρα να το δείτε και εσείς που  χρησιμοποιείτε ταινίες. Είμαι στην 16η μέρα του κύκλου

Screenshot_2023-03-14-13-44-02-811_premom.eh.com.ehpremomapp.jpg

Πολυ πολυ θετικό φαίνεται !!!!! Ξεκινα επαφουλες !!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η efakii είπε:

@Mpourmpoulo @cat12 @marinaP @Girly εσεις κορίτσια που χρησιμοποιείται την εφαρμογουλα τι λετε ;;;; Ποιο ήταν το θετικό;; 

56DF2D5D-62DD-4355-9F55-4C06E5E728F4.jpeg

Τι κάνεις κορίτσι μουυυ??? Δεν έχω τρελή εμπειρία με αυτά αλλά βλέπω πως το δεύτερο είναι το θετικό 🥰 δλδ σήμερα αν έχεις επαφές είσαι μέσα!!! Αν έγινε χθες η ωορρηξία... Λένε ότι κ την επόμενη μέρα μπορείς να έχεις επαφές!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

@Mpourmpoulo καλά βρε τρελή στις 20 σου είπε ο γιατρός χοριακή.. πως κατέληξες εσύ να κάνεις τεστ 6 μέρες νωρίτερα δεν καταλαβαίνω αλήθεια!! 🤣🤣 Είναι πολύ νωρίς για να δείξει κάτι κορίτσι μου!! 

@marinaP σε είδα στο μυαλό μου εχθές..εκεί που τσιγαριζα τα κρεμμύδια για την φακή σε σκέφτηκα.. δώσε πόνο αυτές τις μέρες ίσως είναι ο μήνας σου!!

@marinamanoulitsa και εγώ αυτό είπα στον γιατρό ότι τα γράφουν πολύ περίεργα και δεν καταλαβαίνει τίποτα ο κόσμος. Δεν μπορούν να γράφουν απλά "είσαι μια χαρά" η "είσαι χαλιά πάνε σε γιατρό" για να μην μας πιάνει πανικός?  Ναι κορίτσι μου πρωί πρωί ήρθε η περίοδος και τώρα περιμένω τηλ από Θεσσαλονίκη για να κλείσω ραντεβού για σαλπιγγογραφια πάλι.. ελπίζω να μην πονέσω αυτή την φορά.. από ότι μου η είπε η κοπέλα εκεί το κάνουν λέει με αφρό και δεν πονάει καθόλου και καλά.. μακάρι δηλαδή... 

 @Elli13 όσο δύσκολο και αν είναι θετική σκέψη και να ξέρεις σήμερα έβαλα την γειτόνισσα μου η οποία είναι πολύ θρησκια να πάει να ανάψει ένα κεράκι για εμάς τα κορίτσια του φόρουμ!! Πηγαίνει κάθε μέρα στην εκκλησία και ανάβει ένα κερί για τον γιο της που τον έχασε πριν 7 χρόνια (33 χρόνων παλικάρι) σήμερα άναψε και για εμάς ένα οπότε έχω καλό προαίσθημα!!

Ανατρίχιασα αλήθεια 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η efakii είπε:

@Mpourmpoulo @cat12 @marinaP @Girly εσεις κορίτσια που χρησιμοποιείται την εφαρμογουλα τι λετε ;;;; Ποιο ήταν το θετικό;; 

56DF2D5D-62DD-4355-9F55-4C06E5E728F4.jpeg

Κορίτσι μου και μένα το δεύτερο μου φαίνεται θετικό, βέβαια αυτό που εκανες σήμερα, αν το έκανες μετά από καφέδες νερά κτλ, λογικό να βγήκε πιο αχνό. Αλλά το δεύτερο μου φαίνεται σίγουρα θετικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!! Βλέπω οτι αρκετές από εμάς ξεκινήσαμε τεστ ωορρηξίας!!! Εγώ το πρωί είχα κάτι υγρά κ είμαι στην 9 μέρα από την περίοδο πολύ νωρίς δλδ κ σε μια μέρα μου άλλαξε το τεστ κ σκουρηνε... Απλά δεν έχω μπει ακόμα στις γόνιμες μέρες... Εσείς που το έχετε χρησιμοποιήσει παραπάνω έτσι κάνει έντονα την αλλαγή? Εγώ υποψιάζομαι μήπως πάλι θα έχω την 12 μέρα ωορηξια όπως είχα όταν έμεινα έγκυος... Οπότε να ξεκινάει να ανεβαίνει από τώρα?από αύριο η μεθαύριο θα κάνω που μου έχουν μείνει κ κάτι digital τεστ για σίγουρα...

IMG_20230314_144526.jpg

Και εγώ πρώτη φορά τα χρησιμοποίησα, και είδες πόσο μεγάλη ήταν η διαφορά. Αν και εγώ δεν εκανα 12-15η μέρα. Συνέχισε να κάνεις τεστ, σίγουρα αύριο μεθαύριο θα σκουρινει ακόμα περισσότερο. Και εννοείται επαφουλες ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η efakii είπε:

@Mpourmpoulo @cat12 @marinaP @Girly εσεις κορίτσια που χρησιμοποιείται την εφαρμογουλα τι λετε ;;;; Ποιο ήταν το θετικό;; 

56DF2D5D-62DD-4355-9F55-4C06E5E728F4.jpeg

Κορίτσι μου αυτό έκανες 13/3🤞❤️καλή επιτυχία🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου και μένα το δεύτερο μου φαίνεται θετικό, βέβαια αυτό που εκανες σήμερα, αν το έκανες μετά από καφέδες νερά κτλ, λογικό να βγήκε πιο αχνό. Αλλά το δεύτερο μου φαίνεται σίγουρα θετικό 

Ή πολύ απλά έγινε χθές η ωορρηξία. Και αν είχες επαφές μια χαρά, αλλα εννοείται συνεχίζεις και σήμερα, άσχετα τι δείχνει το σημερινό τεστ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!! Βλέπω οτι αρκετές από εμάς ξεκινήσαμε τεστ ωορρηξίας!!! Εγώ το πρωί είχα κάτι υγρά κ είμαι στην 9 μέρα από την περίοδο πολύ νωρίς δλδ κ σε μια μέρα μου άλλαξε το τεστ κ σκουρηνε... Απλά δεν έχω μπει ακόμα στις γόνιμες μέρες... Εσείς που το έχετε χρησιμοποιήσει παραπάνω έτσι κάνει έντονα την αλλαγή? Εγώ υποψιάζομαι μήπως πάλι θα έχω την 12 μέρα ωορηξια όπως είχα όταν έμεινα έγκυος... Οπότε να ξεκινάει να ανεβαίνει από τώρα?από αύριο η μεθαύριο θα κάνω που μου έχουν μείνει κ κάτι digital τεστ για σίγουρα...

IMG_20230314_144526.jpg

Ναι κορίτσι μου εμένα μέρα με την μέρα σκουραίνεις όλο και πιο έντονα συνέχισε να κανεις ανεβαίνει η ορμόνη σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

@Mpourmpoulo καλά βρε τρελή στις 20 σου είπε ο γιατρός χοριακή.. πως κατέληξες εσύ να κάνεις τεστ 6 μέρες νωρίτερα δεν καταλαβαίνω αλήθεια!! 🤣🤣 Είναι πολύ νωρίς για να δείξει κάτι κορίτσι μου!! 

@marinaP σε είδα στο μυαλό μου εχθές..εκεί που τσιγαριζα τα κρεμμύδια για την φακή σε σκέφτηκα.. δώσε πόνο αυτές τις μέρες ίσως είναι ο μήνας σου!!

@marinamanoulitsa και εγώ αυτό είπα στον γιατρό ότι τα γράφουν πολύ περίεργα και δεν καταλαβαίνει τίποτα ο κόσμος. Δεν μπορούν να γράφουν απλά "είσαι μια χαρά" η "είσαι χαλιά πάνε σε γιατρό" για να μην μας πιάνει πανικός?  Ναι κορίτσι μου πρωί πρωί ήρθε η περίοδος και τώρα περιμένω τηλ από Θεσσαλονίκη για να κλείσω ραντεβού για σαλπιγγογραφια πάλι.. ελπίζω να μην πονέσω αυτή την φορά.. από ότι μου η είπε η κοπέλα εκεί το κάνουν λέει με αφρό και δεν πονάει καθόλου και καλά.. μακάρι δηλαδή... 

 @Elli13 όσο δύσκολο και αν είναι θετική σκέψη και να ξέρεις σήμερα έβαλα την γειτόνισσα μου η οποία είναι πολύ θρησκια να πάει να ανάψει ένα κεράκι για εμάς τα κορίτσια του φόρουμ!! Πηγαίνει κάθε μέρα στην εκκλησία και ανάβει ένα κερί για τον γιο της που τον έχασε πριν 7 χρόνια (33 χρόνων παλικάρι) σήμερα άναψε και για εμάς ένα οπότε έχω καλό προαίσθημα!!

Αντε ντεεεε 😂😂😂 θα κρατηθώ και θα κάνω κοντά κοντά στις μέρες😂 κορίτσι μου και εγώ έχω ακούσει ότι με τον αφρό δεν πονάει 😀 αν δεν είμαι έγκυος θα την κάνω και εγώ μου είπε ο γιατρός ! Όλα καλά θα πανε💕 ευχαριστούμε πολύ για το κεράκι ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δω λίγο ποιές είναι έμπειρες με τις ταινίες 😜 θα σας τρελάνω λίγο μέχρι να τα μάθω.

Σήμερα που βγήκε τοσο έντονη η γραμμή άρα είναι θετικό. Αύριο θα αρχίσει να ξεθωριάζει πάλι; Ή θα μείνει σκούρα; Επειδή τα ψηφιακά με τη φατσούλα μου έβγαζαν θετικό 2 μέρες συνεχόμενες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στην παρέα. 

Διαβάζω τις τελευταίες μέρες αυτό το φόρουμ. Έγινε συνήθεια κ πραγματικα έχω μάθει τόσα πολλά μέσα από τις ιστορίες σας και το πως η κάθε μία αντιμετωπίζει αυτό το "θαύμα". 

Έτσι κ εγώ θέλω να μοιραστώ το βίωμα που έχω το τελευταίο διάστημα. Θα με βοηθούσε εάν κάποια κοπέλα έχει κάτι αντίστοιχο. 

Θα μπω κατευθείαν στο θέμα. Είχα μια βιοχημικη μέσα στο Φεβρουάριο. Δεν το κατάλαβα μιας κ η ημερομηνία της αναμενόμενης περιόδου ήρθε κανονικά. Το υποψιάστηκα όταν σε 7 μέρες σταθερό κύκλο, δεν μειώθηκε η ροή του αίματος.

Από τις 29/01 κ όλο τον Φεβρουάριο "καθαριζα". 

Ο γιατρός μου είπε με το που μπω ξανά στον κύκλο μπορώ να ξανάπροσπαθησω. Αρχές Μαρτίου ήρθε λοιπόν. Την έβδομη μέρα (αφού τόσο είναι πάντα ο κύκλος μου κ τότε καθαρίζω εντελώς) κάνω ταινία ωορρηξίας περισσότερο σαν πείραμα κ βγαίνει θετική. Μέχρι κ σήμερα βγαίνει θετική. Έντονα θετική κ την κάνω μια φορά την ημέρα περίπου στις 10 το βράδυ. 

Το ερώτημα μου είναι το εξής. Είναι νορμάλ τόσες μέρες να βγαίνει έντονα θετική? Κ από την πρώτη μέρα που τελείωσε η περίοδος μου? 

Δεν ψάχνω για συμπτώματα τόσο νωρίς απλά να σημειώσω πως έχω τρομερά τραβήγματα όλες αυτές τις μέρες. Κ γενικά καταλαβαίνω την ωορρηξία μου κάθε μήνα. 

Απλά μου έκανε εντύπωση που ξεκίνησαν οι θετικές ταινίες από την πρώτη μέρα.. Κ στο ίντερνετ δεν αναφέρει πολλά. 

Εχει βιώσει κάποια κάτι αντίστοιχο?

Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Και εγώ πρώτη φορά τα χρησιμοποίησα, και είδες πόσο μεγάλη ήταν η διαφορά. Αν και εγώ δεν εκανα 12-15η μέρα. Συνέχισε να κάνεις τεστ, σίγουρα αύριο μεθαύριο θα σκουρινει ακόμα περισσότερο. Και εννοείται επαφουλες ♥️

Για να δούμε 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Για να δω λίγο ποιές είναι έμπειρες με τις ταινίες 😜 θα σας τρελάνω λίγο μέχρι να τα μάθω.

Σήμερα που βγήκε τοσο έντονη η γραμμή άρα είναι θετικό. Αύριο θα αρχίσει να ξεθωριάζει πάλι; Ή θα μείνει σκούρα; Επειδή τα ψηφιακά με τη φατσούλα μου έβγαζαν θετικό 2 μέρες συνεχόμενες. 

Εμένα πάντα την επόμενη ήταν αχνό όμως στον κύκλο αυτόν που είμαι τώρα είχα 2 μέρες συνεχόμενα θετικο όποτε δεν ξερω τι γινετε😂 δες την φωτό μου14D2E2D2-7D74-4D61-ACB4-9C786B7B7A21.thumb.png.6b343c72fd021f155d9e0e217393c5f8.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι κορίτσι μου εμένα μέρα με την μέρα σκουραίνεις όλο και πιο έντονα συνέχισε να κανεις ανεβαίνει η ορμόνη σου❤️

Θα κάνω ναι❤️❤️❤️❤️ 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εμένα πάντα την επόμενη ήταν αχνό όμως στον κύκλο αυτόν που είμαι τώρα είχα 2 μέρες συνεχόμενα θετικο όποτε δεν ξερω τι γινετε😂 δες την φωτό μου14D2E2D2-7D74-4D61-ACB4-9C786B7B7A21.thumb.png.6b343c72fd021f155d9e0e217393c5f8.png

Χμ.... Θα τα συνεχίσω και εγώ τις επόμενες μέρες μέχρι τις 29/03 λέω. Να δω πως θα πάει αλλά εννοείται θα έχουμε τις επαφές μας κανονικά.

Σε ευχαριστώ κορίτσι μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Τι κάνεις κορίτσι μουυυ??? Δεν έχω τρελή εμπειρία με αυτά αλλά βλέπω πως το δεύτερο είναι το θετικό 🥰 δλδ σήμερα αν έχεις επαφές είσαι μέσα!!! Αν έγινε χθες η ωορρηξία... Λένε ότι κ την επόμενη μέρα μπορείς να έχεις επαφές!!! 

ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ!!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ 😊😊

ΕΠΑΦΟΥΛΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΥΡΙΑΚΗ ,ΧΘΕΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ 🤣

ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΦΩΤΙΑ Η ΟΜΑΔΑ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΤΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΑΥΤΟ ΜΗΝΑ! ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΤΟ ΤΕΣΤΑΚΙ ΣΟΥ! ΛΕΝΕ ΒΕΒΑΙΑ ΠΩΣ ΠΟΛΥ ΕΞΙΣΟΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΑΦΟΥΛΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΟ ΩΟΡΗΞΙΑΣ!!ΟΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΑ 🤞😊

ΛΕΤΕ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΘΕΤΙΚΑ +++ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ???🤞😊🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η efakii είπε:

ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ!!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ 😊😊

ΕΠΑΦΟΥΛΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΥΡΙΑΚΗ ,ΧΘΕΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ 🤣

ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΦΩΤΙΑ Η ΟΜΑΔΑ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΤΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΑΥΤΟ ΜΗΝΑ! ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΤΟ ΤΕΣΤΑΚΙ ΣΟΥ! ΛΕΝΕ ΒΕΒΑΙΑ ΠΩΣ ΠΟΛΥ ΕΞΙΣΟΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΑΦΟΥΛΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΟ ΩΟΡΗΞΙΑΣ!!ΟΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΑ 🤞😊

ΛΕΤΕ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΘΕΤΙΚΑ +++ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ???🤞😊🥰

Μακάρι να είναι ο μήνας μας 🙏🏻♥️ το εύχομαι σε όλες μας κορίτσια ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Για να δω λίγο ποιές είναι έμπειρες με τις ταινίες 😜 θα σας τρελάνω λίγο μέχρι να τα μάθω.

Σήμερα που βγήκε τοσο έντονη η γραμμή άρα είναι θετικό. Αύριο θα αρχίσει να ξεθωριάζει πάλι; Ή θα μείνει σκούρα; Επειδή τα ψηφιακά με τη φατσούλα μου έβγαζαν θετικό 2 μέρες συνεχόμενες. 

ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ, Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΡΑΜΜΟΥΛΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΥΠΟΧΩΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΗ.ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ.ΧΘΕΣ ΗΤΑΝ 13Η ΗΜΕΡΑ ΚΥΚΛΟΥ ΒΓΗΚΕ ΕΝΤΟΝΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΑΧΝΗ.

ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΣΑ ΤΑ DIGITAL ,ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΑΚΙ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑ.ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ 2ΗΜΕΡΕΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ. 

ΞΕΚΙΝΑ ΤΙΣ ΕΠΑΦΟΥΛΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 2!! ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΕΡΕΣ!!!🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στην παρέα. 

 

Διαβάζω τις τελευταίες μέρες αυτό το φόρουμ. Έγινε συνήθεια κ πραγματικα έχω μάθει τόσα πολλά μέσα από τις ιστορίες σας και το πως η κάθε μία αντιμετωπίζει αυτό το "θαύμα". 

 

Έτσι κ εγώ θέλω να μοιραστώ το βίωμα που έχω το τελευταίο διάστημα. Θα με βοηθούσε εάν κάποια κοπέλα έχει κάτι αντίστοιχο. 

 

Θα μπω κατευθείαν στο θέμα. Είχα μια βιοχημικη μέσα στο Φεβρουάριο. Δεν το κατάλαβα μιας κ η ημερομηνία της αναμενόμενης περιόδου ήρθε κανονικά. Το υποψιάστηκα όταν σε 7 μέρες σταθερό κύκλο, δεν μειώθηκε η ροή του αίματος.

 

Από τις 29/01 κ όλο τον Φεβρουάριο "καθαριζα". 

 

Ο γιατρός μου είπε με το που μπω ξανά στον κύκλο μπορώ να ξανάπροσπαθησω. Αρχές Μαρτίου ήρθε λοιπόν. Την έβδομη μέρα (αφού τόσο είναι πάντα ο κύκλος μου κ τότε καθαρίζω εντελώς) κάνω ταινία ωορρηξίας περισσότερο σαν πείραμα κ βγαίνει θετική. Μέχρι κ σήμερα βγαίνει θετική. Έντονα θετική κ την κάνω μια φορά την ημέρα περίπου στις 10 το βράδυ. 

 

Το ερώτημα μου είναι το εξής. Είναι νορμάλ τόσες μέρες να βγαίνει έντονα θετική? Κ από την πρώτη μέρα που τελείωσε η περίοδος μου? 

 

Δεν ψάχνω για συμπτώματα τόσο νωρίς απλά να σημειώσω πως έχω τρομερά τραβήγματα όλες αυτές τις μέρες. Κ γενικά καταλαβαίνω την ωορρηξία μου κάθε μήνα. 

 

Απλά μου έκανε εντύπωση που ξεκίνησαν οι θετικές ταινίες από την πρώτη μέρα.. Κ στο ίντερνετ δεν αναφέρει πολλά. 

 

Εχει βιώσει κάποια κάτι αντίστοιχο?

 

Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χαχαχα δεν πειράζει αυτό έχει σημασία πως είναι όλα καλά τωρα λογικά στο επόμενο ραντεβού θα μπορέσετε να το δείτε  εχεις κάνει κοιλιτσα ; Τώρα μπορείς να είσαι πιο χαλαρή και να απολαύσεις το ταξίδι 🌈 σε ευχαριστώ πολύ αύριο έχω Doppler να πάω και σε μια βδομαδα γυναικολόγο ίσως τον κάνω κουβέντα και για την γεννά θα δούμε ! 
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! να σαι καλά και με το καλό κι εσύ να δεχτείς την κορούλα σου τον άλλο μήνα 💖 Όχι, φύλο δε καταφέραμε να δούμε, γιατί το μωράκι κοιμόταν και κάναμε αμάν και πως να το ξυπνήσουμε, οπότε ο γιατρός εστίασε στα απαραίτητα σημεία να δει, προσπάθησε να έχουμε καλή εικόνα και ανάμεσα στα πόδια αλλά δε τα κατάφερε... 😅 το μωρό μάλλον νευρίασε που το ξυπνήσαμε και λέει σιγά μη σας κάνω και τη χάρη 🤣🤣🤣  δε πειράζει, το σημαντικό είναι ότι όλα βγήκαν φυσιολογικά, ελάχιστο ρίσκο για τρισωμίες, οπότε φύγαμε ολοταχώς για το 2ο τρίμηνο! Ακόμα σα ψέμματα μου ακούγεται και μόνο που το λέω 🥲🥲🌈🌈
    • @Θέτις Κ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ 🤗🤗🤗 Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες σας κορίτσια μου γλυκά! Εμενα, (εύχομαι) να με βρείτε στις μανουλες κάποιου άλλου μήνα... Ο υπέρηχος του γιατρού που πήγα, προπολεμικος μάλλον, αλλα το μωρακι μου έφυγε. Αυριο θα πάω και σε αυτον που πήγαινα απλα και μονο για να συγκρίνω υπερήχους. Γιατι ο σημερινός γιατρός ήταν πολυ γλυκος, θα με αναλάβει σε επόμενη εγκυμοσύνη αλλα θελω να ξέρω και τι υπερηχογραφο έχει. Έκλαψα και ακόμη κλαίω αλλά ξέρω πως στη θέση μου εχουν βρεθεί άπειρες κοπέλες και τα καταφεραν καποια στιγμή. Θελω να πιστεύω πως αυτη θα είναι η επόμενή μου. Σας φιλώ 🌸🌷🤗
    • @Mboo καλώς μας ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου ❤️ στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου πέρασα ακριβώς το ίδιο. Είχα καφέ υγρά  όμως δν έδωσα τόση σημασία  κ μεγάλωσε η αποκόλληση γιατί κουβαλούσα την κόρη μου κ δν πρόσεχα κτλ κτλ ωστόσο κ πάλι όλα πήγαν καλά πήρα κ εγώ  προγεστερονη 3 εβδ ώσπου είδαμε στην 11η εβδ ότι όλα ήταν καλά πια.   τωρα που είμαι στην Τρίτη εγκυμοσύνη πάλι είδα καφέ υγρά (σηκώνω ακόμα πιο πολύ βάρος από την προηγμένη εγκυμοσύνη κ η κούραση είναι πολύ μεγαλύτερη όποτε το περίμενα 🤷🏼‍♀️) αλλα ευτυχώς δν είδαμε πάλι αποκόλληση. 🙏🏼 προς το παρόν τουλάχιστον.  σε καταλαβαίνω και σε νιώθω ό,τι χρειαστείς γράψε μου ή αν κάτι σε προβληματίζει.❤️
    • Ακόμα δεν έκλεισα ραντεβού!! Μου είπε να πάω όποτε θέλω! Βασικά μου είπε " έλα όποτε θέλεις να δεις το έμβρυο. Εγώ δεν έχω να δω κάτι" και μου είπε να κλείσω για αυχενική! Οπότε λέω να πάω μια βόλτα σε 2 εβδομάδες πάλι!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...